een woonruimte in Gulden Vlies ETHOUDER WAAL BOTST MET RAADSCOMMISSIE December eerste paal voor -149 premie-koopwoningen Financiering r* Stevenshof in gevaar Jongerencentra maken „Leiden Muziekdorp" rAD LEIDSE COURANT VRIJDAG 28 MEI 1982 PAGINA 3 loef naar Stationsplein klDEN Het vormingscentrum Troef zal van het Krdeinde naar het pand Stationsweg 32 verhuizen, [raadscommissie ruimtelijke ordening veegde in een Igadering van gisteravond de tientallen bezwaar- iriften die tegen dit plan zijn ingediend van tafel. De Kwaarschriften waren ingediend door omwonenden, f vrezen geluidsoverlast van de bezoekers van Troef. 1 omwonenden stelden dat er 's avonds en 's nachts al Ll last is van horeca bezoekers en dat Troef erbij fot niet kan. De raadsleden bleken van mening dat loef geen overlast veroorzaakt, maar dat er wat ge- Jan moet worden, aan herrie die door late barbezoe- Irs wordt veroorzaakt „Met name de bezoekers van lub 70 geven regelmatig reden tot klagen", vond l/D'er F. Kuijers. Wethouder C. Waal zei toe dat hij kt burgemeester Goekoop zou bekijken of er wat aan huidige situatie gedaan kan worden. Ook de NZH Lft bij de gemeente geklaagd over hinder van fout >arkeerde auto's bij de bar. Botsing op Haagweg LEIDEN Twee perso nen raakten vanmorgen om acht uur gewond bij een botsing op de krui sing Haagweg - Chur- chilllaan. De botsing be trof twee personenau to's. Een 28-jarige be stuurder uit Oegstgeest werd met snijwonden opgenomen in het AZL. De 60-iarige bestuurder uit Alphen van de ande re auto, moest met een beenbreuk worden opge nomen. Beide voertui gen werden onherstel- Bromfietser tegen auto RUNSATERWOUDE Een 18-iarige Alphense bloemist is gisteravond met zijn bromfiets op het parkeerterrein Van sporthal De Meerkant aan de He renweg in Rijnsaterwoude tegen een geparkeerde vrachtauto gereden. Het slachtoffer liep vermoedelijk een been breuk en verwondingen over het hele lichaam op en is overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis Leiden. Snelheidscontrole ALPHEN AAN DEN RUN Bij een snelheidscontrole op de Burgemeester Bruin-Slotsingel, ter hoogte van de kruising Zonneweg kregen 20 wegge bruikers een bekeuring. Op de weg, waar een maximum snelheid van 50 ki lometer per uur geldt, werd een een hoogste snelheid van 111 kilometer per uur gemeten. Lof voor Rijnsburgse stichting Peuterspeelzaal RUNSBURG Veel waardering was er gisteren voor het werk van de stichting Peuterspeelzaal. Raadslid G. Verhey noemde het „fantastisch", dat de speelzaal dit jaar binnen de begroting was gebleven. Namens het CDA had hij niets dan lof. Raadsleden van PvdA, GPV en RPF stelden voor, dat in de toe komst de ouderbijdragen aan de peuterspeelzaal naar draag kracht werden geheven, dus geen gelijk bedrag meer voor ieder een. Wethouder Van der Meij liet weten, over een dergelijke ta riefstelling al gesprekken te nebben gehad met het bestuur van de stichting, maar dat een en ander veel problemen met zich zou meebrengen. De liberaal Renooij had geen enkele moeite met de huidige werkwijze. Voorgesteld werd, dat de leiding van de speelzaal zou bezien welke kinderen minder vaak kwamen van uit financiële redenenen. Via de leiding zou dan voor een bij standsregeling gezorgd kunnen worden. De fractieleden gingen met dit voorstel akkoord. Alleen de heer Oudshoorn (RPF) was tegen het voorstel. JIDEN Er komen (en woningen in het ilden Vlies. Hoewel er (en formeel besluit werd jiomen, liet de meerder- |id van de raadscommis- ruimtelijke ordening dens een vaak zeer hef fe vergadering van gis- •avond waarin met ne wethouder C. Waal i een aantal malen erg (iraad maakte wel blij- èn van mening te zijn It het uit financiële 'erwegingen niet haal- iar is om woonruimte in monumentale pand de Breestraat 125 te fistrueren. Wel zouden 12 woningen in het tetshuis achter het Gul- in Vlies gemaakt moe- n worden. Een definitie- i beslissing wordt vol gende week donderdag genomen. Tijdens de vergadering liet de wethouder een stuk ronddelen waarin werd nagegaan in hoe verre het financieel mogelijk is om woningen in het Gulden Vlies te bouwen. Twaalf een heden voor één en twee per soonshuishoudens in het Koetshuis zouden tegen de 300 gulden huur per stuk per maand moeten doen. De ge meente is nog met de eigenaar van het Koetshuis, C&A, in onderhandeling maar ver wacht wordt dat de gemeente het Koetshuis zal kopen. Over het Koetshuis was de raads commissie het dan ook al gauw eens. Daar komen wo ningen in. Volgens de berekeningen van de ambtenaren van Waal zou het mogelijk zijn om vijf een heden in het Gulden Vlies te maken maar dan zou de huur wel 1.040 gulden per stuk per maand zijn. „Een waanzinnige huur, dat is dus niet haalbaar. Daar kunnen we erg kort over zijn" concludeerde de wethou der. De voormalige krakers hebben een architect een plan laten maken waarin wordt gesteld dat het mogelijk is om in het Gulden Vlies 11 eenheden te bouwen met gemeenschappe lijke voorzieningen. Deze woongroep zou (volgens de ge meentelijke berekeningen) per man per maand 546 gulden huur moeten betalen. Tot er gernis van de krakers betoog de Waal echter dat het tech nisch niet mogelijk is om een woongroep in het pand onder te brengen. De architect van de gemeente beaamde dat en zei verder „dat zelfstandige bewoning een betere garantie geeft dat het pand behoorlijk wordt bewoond". Waal voegde daaraan toe: „Blijkbaar is de ervaring dat zelfstandige woonruimte minder slijt dan bewoning door een woon groep. Daar kan ik ook niets aan doen". De krakers be twistten de berekeningen van de gemeente hevig en wonden zich erg op over de uitspraken van de wethouder en de archi tect. „Wat het college nu voor stelt, is a-sociaal. Mensen die ir een woongroep willen wo nen worden als minder sociaal voorgesteld. En dat noemt zich het bestuur van een stad". Krankzinnig wat hier gebeurt Op grond van persoonlijke voorkeuren krijgen woongroe pen geen kans", stelden ze in een verklaring". Chaotisch Wethouder Waal probeerde te vergeefs een beslissing door te drukken in de vaak zeer chao tische en geëmotioneerde dis cussie. Hij eiste van de raadsle den een uitspraak over de stel ling dat er in het Koetshuis woningen moeten komen en in het Gulden Vlies geen wo ningen. Hij weigerde aanvan kelijk een week uitstel: „Ik heb er geen zin meer in. Ik heb al veel te veel tijd aan die onzin van het Gulden Vlies besteed. Ik heb er geen zin meer in sinds de dag dat bleek dat vier krakers elders in Lei den woonruimte hebben en sinds ik heb gezien wat voor rotzooi het in het Gulden Vlies was toen ze er uit gingen. Het is laf om uitstel te vragen, want volgende week zitten we weer hier met dezelfde cijfers en dezelfde omstandigheden. De rijksdienst voor de monu mentenzorg zal het plan van de architect van de krakers nooit accepteren. Het is vol strekt irreëel om te verwach ten dat de komende week al ternatieven bedacht kunnen worden. Het kan gewoon niet". F. van Oosten (PPR), PvdA- fractievoorzitter J. Peters, Jan Brands (CPN) en A. Ponsen (PSP) wilden toch een week uitsteL „Ik vind het redelijk dat de raadsleden de tijd krij gen om deze cijfers te bekij ken. We moeten de kans krij gen om alternatieven te zoe ken, hoe klein die kans ook is", probeerde Peters partijge noot Waal over te halen. „De wethouder is zelf laf want hij geeft niet aan hoe hij die kan toren in het Gulden Vlies denkt te verhuren", stelde Van Oosten. Toen bij het stemmen over het verzoek tot uitstel tot volgende week bleek dat de stemmen met vier tegen vier staakten ging Waal toch door de bocht: „Ik zal geen gebruik maken van mijn recht als voorzitter om in een dergeljke geval een beslissing te nemen. Die lol gun ik jullie niet. Volgende week praten we weer. Alleen hoop ik dat wethouder Tesse- laar dan weer van zijn ziekte herstelt is. Hij vindt het Gul den Vlies ook altijd een leuk onderwerp". cad|IDEN De gemeente it volgende week de s arifer op met 149 premie- ipwoningen. Er wordt een tweedaagse ten- jtelling gehouden om huizen aan te prijzen, it is de bedoeling dat in •ember de eerste paal WÊmor deze zogenaamde irde vlek van de Ste- nshof de grond ingaat ■I koopprijs bedraagt id i.or de goedkoopste ver- ma- i 104.000 gulden. Daar e -pit de aan de gemeente -""huidige erfpacht nog zendii» financiering van deze 149 i«. vaiingen is nog niet helemaal ld. De onderhandelingen 't het ministerie zijn nog S Zit afgerond „maar ik denk ■■Vt dat dat nog onoverkomen- bezoete problemen zal opleve- ;e ren", aldus wethouder C. Waal n dei pen toelichting op het bouwplan. Niet alleen wordt in december begonnen met de koopwoningen, maar ook de eerste vlek en de tweede vlek van de Stevenshof worden aangepakt. Hierbij gaat het om totaal 379 woningwetwonin gen. Als alles meezit wordt dit jaar ook nog begonnen met een serie van 100 premiehuur woningen. Ondanks alle pro blemen met de financiering van de Stevenshof vindt de wethouder het toch verant woord om het plannen maken voort te zetten. De woningen zijn niet al te groot. Met name de huiskamer is wat bescheiden van opzet: 3,60 bij 5,18. De kamer kan worden vergroot door een in gebouwde berging in de tuin te laten plaatsen. Een serre is een tweede mogelijkheid om de woning te vergroten. Op de eerste verdieping zijn afhan kelijk van het type twee of drie kamers te vinden. Om de woning zo goedkoop mogelijk te houden wordt de de zolder „kaal" afgeleverd. Volgens de bouwer, het Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten is een inkomen van 26.000 gulden bruto voldoende om een der gelijke woning te financieren. Bij de toewijzing krijgen die Leidenaars voorrang, die een goedkope huurwoning achter laten. De bouwtijd wordt op een jaar geschat Volgende week woensdag en donderdag biedt een tentoon stelling in het hotel Holiday In de mogelijkheid om via teke ningen en uitgebreide docu mentatie nader kennis te ma ken met de koopwoningen. Niet alleen de 662 mensen die enige weken geleden reageer den op een gemeentelijke ad vertentie zijn daar welkom maar iedereen die denkt in aanmerking voor de huizen te komen evenzeer. De tentoon stelling is beide dagen van vier tot negen uur geopend en biedt de gelegenheid om in te schrijven. iiden blijft vechten ;gen rijksweg n 5 (vd IDEN De financie- ag g van de grootscheepse jwplannen in de Ste- 18 06 ishofpolder is in ge- !0 034r. Door het besluit van J h^fjdeputeerde Staten om i bestemmingsplan Ste- a,lneftshof op een aantal iten niet goed te keu- dreigt het hele „fi- iciële plaatje" in te n. De onderhande len met het ministerie volkshuisvesting over ;„i zogenaamde lokaties- 3sidie moeten heropend 7jrden. 1 ft en ander blijkt uit een ge- fentelijke ambtelijke notitie, ftrin wordt nagegaan wat de folgen zijn van de beslissing ft GS ten aanzien van het ig moet blijven houden met de aanleg van rijksweg 11 over haar grondgebied, ook al staat nog helemaal niet vast dat de weg er komt. Verder* besloten GS dat de gemeente het vee voederbedrijf Schrama niet mag wegbestemmen. GS zijn het wel met de gemeente eens dat Schrama niet langer aan de Rijndijk gewenst is, maar dat er geen geld is om het be drijf naar bijvoorbeeld Room burg te verplaatsen. Gevolg van dit alles is dat er 300 wo ningen minder gebouwd kun nen worden in de polder. Hierdoor zou volgens de noti tie het ministerie de lokatie- subsidie van 4.700 per woning naar 5.700 gulden moeten ver hogen. Volgens de notitie heeft het geen zin om tegen deze beslis singen van GS bij de Kroon in beroep te gaan. Dat zou te veel vertraging en mogelijk niets opleveren. De gemeente is echter wel van plan door te blijven vechten tegen rijksweg 11 over Leids grondgebied. Volgens de notitie zou aan de provincie en de De Kroon be richt moeten worden dat het bestemmingsplan zodanig wordt gewijzigd dat rijksweg 11 er toch weer niet in voor komt. Dit om de discussie over de weg gaande te houden. Behalve met de provincie ligt Leiden ook in de clinch met de ministeries van waterstaat en van ruimtelijke ordening. Beide zeggen dat het andere ministerie de aangewezen in stantie is om de infrastructuur van de Stevenshof te betalen. Verder bestaat nog veel ondui delijkheid over de vraag hoe veel geld er is voor welzijns voorzieningen in de nieuwe wijk en schuift het rijk ook steeds minder geld af om wo ningen te bouwen. De commissie ruimtelijke or dening praat volgende week donderdag over alle proble men rond de Stevenshof. v BURGERLIJKE STAND Dpen 3 gosx.' 'EN Geboren: Dirk, z.v. D. en L. van Velzen; Robert Jo- ?s Theodorus, z.v. J. P. Bierman T. L. M. van der Hulst; Ralph ne, z.v. G. L. Verdoes en 1. J. .03 P'Egmond; Vincent Cornelis, z.v. M. Akerboom en C. A. M. van o «e tT>ost'- Ralph Christian, z.v. R. J. Jen S C. Lebbink; Lucia Renee, 0 PofT G. H. Ruhaak en I. Bergsma; lk'r0WJiter Jan. z.v. G. Nieuwenhuis en <en vaj Smalbraak; Tristan. z.v. A. van jakowj en q Ouwehand; Hester »e. d.v. J. J. M. van Brussel en 'I de Vries; Sarah Catharina, d.v. 1. Stipdonk en C. J. van den Eij- Claudia Sabine, d.v. C. J. Jong- d en C. F. M Peek; Koen. z.v. Hogendoorn en E. Hobbij; He- Lidwine Maria. d.v. J. A. M. M.L.C.M. Poelhekke; elk I fe. hilvf linga; Marieke Josine, d.v. P. W. Knoester en B. M. J. Kellerhuis; Maarten, z.v. W. Swart en M. van den Berg; Jerry. z.v. C. B. Gijbeis en M. L. van Leeuwen; Gerrit-Jan, z.v. M. de Lange en A. van den Eijkel; Maarten Jan Jacobus, z.v. G. J. Schrama en J. D. C. M. Heemskerk; Maria Bibiane. d.v. H. E. Dubois en T. M. M. Kortekaas; Jan Jaap, z.v. D. J. van Duijn en W. J. Klinken berg; Serge Petrus Gerardus, z.v. F. Westdijk en K. P. M. Burgers; Wil helmus. z-v. W. Sira en N. Guijt; Su zanne. d.v. J. P. Westerbeek en F. A. C. Dekker; Wouter Jacobus, z.v. J.R. Spijker en C. J. Roggeveen; Wouter, z.v. A. Smit en N. Plug; Pie- ter Jelte, z.v. A. M. Brand en D. L. de Heer; Valentijn Jasper. tv. P. C.J. Leijh en M. A. A. Horsten; Edward Ajithony. z.v. F. Looringh van Beeck en A. T. T. van Meur* Rogier Anton Alfons. z.v. P. A. Everout en E. B. M. van Schie; Jochem. z.v. J. H. Rootert en S. C. Hukom; Harm, z.v. J. H. Rootert en S. C. Hukom; Filippo Giu seppe Nicola, z.v. A. A. G. Di Cecca en C. A. M. Serges; Nienke Hendrika Marieke, d.v. L. Engberts en A.M. van der Luit; Petra, d.v. A. Lager werf ed P. Zwaan; Boris, z.v. D. J. Booij en El J. Wijk. Gehnwd: D. H. de Vries en Y. van Houten; W. Mak en K. J. de Heer, A. Baatenburg de Jong en H. P. Noort; M. S. Groenhuizen en C. M. J. Ste vens; W. H. W.K. Verhoog en T. J. Zvara; A. van der Linden en W. Paauw; B. in 't Veld en W. T. M. Jan sen; W. C. S. Schouten en M. D. Jur- gens; H. C. Uitterhoeve en M. H. C. Snijders; H. Zandvliet en C. E. Dub beldam; P. F. Lens en I. M. Daey Ou- wens; E. Baron Mackay en G. Bose- hma; N. J. Kempers en A. H. Koks; M.T. van der Plas en AM.H. Kniijer.- Kampioenschappen bloemschikken Op het terrein van de tuin- verenlging „Ons Buiten" in Leiden Noord werden gis teravond de kampioen schappen bloemschikken van de Leidse Bond van Amateurtuinders gehou den. Een jury beoordeelde de werkstukken, waarbij het niet alleen gaat om de kleurencombinaties maar uiteraard ook om de ma nier waarop de bloemen zijn gerangschikt. GETUIGEN GEVRAAGD OEGSTGEEST De rijkspolitie van Oegstgeest verzoekt dege nen die mogelijk getuige zijn geweest van een verkrachting op zaterdag 15 mei zich bij het groepsbureau te melden, tel. 155440. Op die datum werd s'morgens om half drie een 36-jarige vrouw uit Oegstgeest, die zich bevond op het fietspad langs de Abt- spoelweg en in de richting Warmond reed van haar fiets getrok ken door een onbekende man van ongeveer 30 jaar oud, die zich Peter noemde. De dader sleurde de vrouw mee door het struikgewas waar hij plotseling uit was gekomen en verkrachtte haar op een kweke rij, gelegen tussen de televisiemast en zwembad Poelmeer. De fiets bleef achter in het struikgewas, waar hij later weer door de vrouw weer teruggevonden. Haar handtas, die op dezelfde plaats had moeten liggen vond zij om duistere redenen honderden me ters verderop terug, op de kruising Abtspoelweg/Lange Voort. Onbekenden hebben deze tas vermoedelijk verplaatst. Er ont brak niets uit de tas. waar overigens alleen maar foto's in zaten. Het gaat de politie vooral om deze mysterieuze tas-verplaatsers omdat die ook in de buurt van het misdrijf zijn geweest. De da der is vermoedelijk in een beige auto van het parkeerterrein van zwembad Poelmeer in de richting Lange Voort weggereden. De Waag, een mooie verkoopplaats voor antiek. Antiekbeurs In de Leidse Waag wordt gedurende de zomermaanden een antiekbeurs gehouden. De eerste beursdag wordt morgen gehouden. Daarna is de beurs elke zaterdag tot en met 28 augustus geopend. Er zullen veel meubels uit verschillende perioden te zien zijn, maar ook veel klein antiek. Het is de bedoeling om in de maand juli kunstwerken te exposeren. Enkele kunstenaars kun nen zich hiervoor nog aanmelden. De openingstijden van de antiekbeurs zijn wekelijks van negen tot vijl uur. The Frog In de Koets-o-theek (Kruisstraat 40) treedt op 31 mei de negen-mansformatie The Frog op. The Frog is afkomstig uit Krimpen aan de IJssel en speelt funk die, zoals ze zeil zeggen doordrenkt is met soul en voorzien van jazzy solo's en een basis waarin duidelijk de rhythm 'n blues valt te herkennen Frog-zanger Rickey Hogendorp werd bekend met zijn single Take me to the river'de band zelf bracht onlangs een elpee uit met de titel 'Be kind to the animals: Kiss a Frog'. Het optreden begint om negen uur 's avonds, de toegangsprijs bedraagt drie gulden vijftig. Carribean Bands Op het terrein van voormalige marinecomplex aan het Noordeinde heeft zondag 30 mei het „Bigi Pinkster Po- koe Dé Cajonaso Fesa" plaats. Vanaf vier uur 's mid dags treden de Leidse carribean bands Ritmico Espe cial en Super Combo Cornelia op met kaseto-reggae- calypso-salsa-merengue en antilliana muziek. De en tree bedraagt tien gulden per persoon. Voorverkoop via de tel nummers 120877, 210731, 212675 en 761923. Kinderfilm „Ontvoering uit de dierentuin" is de titel van de kinder film die woensdag 2 juni wordt gedraaid in de Kapelzaal van het K&O-gebouw aan de Oude Vest 45. De film begint om half drie en gaat over zes jongens die erin slagen met behulp van de politie een aap op te sporen die uit een die rentuin is gestolen. Een kaartje voor de film kost drie gul den en kan gekocht of besteld worden bij K&O, telefoon nummer 141141. KWJ De KWJ, beweging van werkende jongeren, houdt op woensdag 2 juni een discussieavond over de dienst plicht. Als deskundigen zullen onder meer aanwezig zijn een totaal-weigeraar, iemand van de VVDM Vere niging van Dienstplichtige Militairen) en een marine officier. Op het programma staat ooit een film over het leger. De bijeenkomst heeft plaats in het KWJ- pand aan de Koppenhinksteeg 2 en begint om acht uur. LVC-pop In het Leids Vrijetijdscentrum treedt morgen de groep Nexda en Smalts op. Deze uit Haarlem afkomstige groep stond een half jaar geleden nog bekend onder de naam The Rands en spelen sferische muziek waarin de ritmiek de bo ventoon voert Zij spelen zowel vaste nummers als experi mentele muziek. In het voorprogramma speelt de drie mansformatie Smalts. LEIDEN De vier Leid se jongerencentra hebben hun krachten gebundeld voor de totstandkoming van een themaweek met als gevolg, dat Leiden ze ven dagen lang in het te ken staat van muziek. De manifestatie wordt gehou den onder het motto „Lei den Muziekdorp". Van 6 tot en met 13 juni staan de centra bol van muziek, films, een discussies, mu ziektheater en zo nog even voort. Het Leids Vrijetijdscentrum aan de Breestraat, het Bree- huys eveneens aan de Bree straat, Augustinus aan het Rapenburg en het jongeren centrum Stats aan de Haar lemmerstraat hebben zitting in het binnenstadsoverleg. In het overleg bespreken de vier jongerencentra de pro blemen, die zij zoal op hun weg ontmoeten. Maar voor het eerst werd tij dens de beraadslagingen in januari het idee geboren sa men iets voor de bezoekers te ondernemen. Opmerke lijk, want nog nooit hebben het LVC, het Breehuys, Au gustinus en Stats gezamenlijk iets voor hun bezoekers op touw gezet. Ook in de toe komst zullen de centra inci denteel samenwerken. Zo werd, omdat het aanbod in de zomermaanden nogal schraal is, eveneens besloten in juli en augustus iets op po ten te zetten. Of er ook in de toekomst themaweken georganiseerd worden, is nie: bekend. Van af volgende week zondag maken de vier jongerencen tra in elke geval een geste naar hun bezoekers door een muziekfestival te organise ren, waarvan de prijzen laag zullen zijn (van anderhalf tot drie gulden). De lage prijzen werden mogelijk gemaakt door een subsidie van het servicebureau Zuid-Holland. Deze organisatie heeft het beheer over enkele subsidie potjes, die ten behoeve van culturele manifestaties uitge geven mogen worden. Zondag 6 juni wordt „Leiden Muziekdorp" geopend. Om half drie wordt in het Jonge rencentrum Stats de Reggae- film 'Rockers'vertoond. Dinsdag 8 juni wordt de ma nifestatie vervolgd met om acht uur een forumdiscussie onder het motto „hoe vrij is de popmuziek". Medewer king verlenen onder anderen de Volkskrant-journalist Geert Kistenmaker, Lex Harding, leden van het Haags en Leids Popcircuit, Tosco Records en Jan Bult (platenplugger). 's Avonds heeft in het pand van Augus tinus een Marokkaans/Turk se muziekavond plaats. Gangbaar zou zijn, dat deze muziekavond zich in Stats (centrum voor buitenlandse jongeren) zou afspelen. Op zettelijk zijn de verschillende soorten muziek op sommige avonden gespreid over de centra. Het publiek wordt dan tevens geconfronteerd met andere vormen van mu ziek dan welke we in Neder land kennen. Onder meer laat de groep Nass e Diwan horen hoe het klinkt. Woensdag 9 juni worden in het Breehuys films vertoond (met Rainbow, UFO en The Stranglers), aanvang drie uur. De dag daarna begint om 20.00 uur in Stats een jamsessie met Leidse muzi kanten. Op hetzelfde uur be gint in Augustinus een optre den van de groep Conjunto Yaravi (Zuid-Amerikaanse muziek). Op vrijdag treedt in het LVC het Gronings Poli tiek Muziektheater Mania op. De laatste jaren zijn cassette uitgeverijen tot 'bloei' geko men. Veelal verspreiden zij, alternatieve muziek. In het LVC gaat zaterdag 12 juni om twee uur een alternatieve cassettemarkt open. Daarmee willen de organ isatorebn la ten zien, dat ei buiten de gangbare „platenbusiness" ook nog belangwekkende an dere dingen gebeuren. Muzi kanten kunnen ter plaatse inlichtingen inwinnen over de mogelijkheden die voor hen open staan om hun mu ziek op te laten nemen (en uiteraard te verspreiden). Zaterdagavond is er in alle vier de centra het nodige te beleven. In het Breehuys (20.30 uur) optredens van de groepen Spree, Final, Dust en Perspex; LVC (21.00 uur): The Line en Otto Panini; Stats (20.00 uur): de Marok kaanse theatergroep Walili en tenslotte in Augustinus (21.00 uur) Ritmico Especial. Zondag 13 mei loopt het 'Lei den Muziekdorp' geleidelijk aan ten einde. In het Bree huys is er nog de discoshow Rainbow (aanvang 15.00 uur) en 's avonds meidenpop (al leen toegankelijk voor vrou wen) met optredens van Femmes Fatales en Mathilde Santing.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 3