Perspectieven Heerenveen Strafschop redt Spurs NS-coach Dirkjan Elzenga kent op overwinning Damesbeker voor sterk Alkmania lkmania niet langs Kolping Boys yportpers verliest duel an tweede keutrainers Negende Pernix Pinkster- toernooi - LEIDSE COURANT VRIJDAG 28 MEI 1982 PAGINA 19 'XRADATIEDUEL MET KEEP FIT '70 Fo Jijho eest* arvae gevi dus cker y s ze van TGEEST „Als ik jeek eerder was be- n, hoefde die degra- yedstrijd helemaal e worden gespeeld", een zelfverzekerde Jan Elzenga, sinds zeken trainer/coach KNS, doelend op lix-KNS, een wed- die de Oegstgeester felasser met 9-8 ver met 3-8 te hebben staan. Maar on- een sterke eind- die op dit echec zes punten uit de vijf wedstrijden, ,S|1KNS nu een beslis- le wedstrijd spelen te- £eep Fit '70 om als- et districtskorfbal te igeren. (jsprint van KNS was, ezien de drie winstpun- tot dan toe werden wel opzienbarend, acht zijn rol in deze wederopstanding klein, maar wel erg belangrijk. „Mijn enige taak is geweest er op toe te zien, dat de spelers en speelsters hun kop niet verlo ren in het slot van de wed strijd. Met een coach had KNS nooit in de laatste tien minu ten van Phoenix verloren". Maar KNS opereerde in Zoe- termeer nog zonder coach. Het gevolg van het opstappen van trainer/coach Ge Eegdeman en verzorger Jan Harteveld, die gezien de gebrekkige inzet de samenwerking met de se lectie op staande voet opzeg den. Met, daarbij wel de be doeling de in hevige degrada tienood verkerende ploeg op nieuw te motiveren. Twee verloren 'weken later maakte Dirk Jan Elzenga zijn opwach ting als coach, die taak combi nerend met een plaats in het eerste team van KNS-buur Fiks. „Ik denk dat je aan de ploeg moet vragen hoe groot mijn invloed is geweest op het spel. Er is wel iets veranderd, een verfrissing. Eegdeman heeft erg veel goeds gedaan. Maar als je er zes, zeven jaar zit, met eenzelfde ploeg, dan is het moeilijk om je te handha ven". Die problemen zal El zenga in ieder geval niet heb ben. Hij is aangertomen om dit seizoen af te maken en weet nog niet wat de plannen zijn van het KNS-bestuur voor volgend seizoen. Na Elzenga's debuut bij Vrien- denschaar-KNS heeft de Oegstgeester derdeklasser al leen nog verloren van het lei dende tweetal Eureka en ODO (D). Toch gelooft Elzenga dat vooral de nederlaag tegen ODO van afgelopen zondag, onnodig-was. De Dordtenaren waren dan wel nummer twee, maar de zaterdag tevoren was Eureka al kampioen gewor den. „Op dat moment hoopte ik nog dat we.geen degradatie wedstrijd zouden hebben. Er had toen nog een tweede kans, een beslissingswedstrijd tegen Harga, om de voorlaatste plaats ingezeten. ODO was in die wedstrijd echt te pakken. De ploeg speelde nonchalant, er werd gekankerd...". Er bleek echter voor de Oegst- geestenaren niet meer in te zitten dan een 8-6 nederlaag, waardoor de degradatiewed strijd onvermijdelijk werd. Woensdag 2 juni wordt dit be slissende duel verspeeld in Hendrik Ido Ambacht. Tegen stander is Keep Fit '70, een volledig onbekende, dit sei zoen in de derde klasse debu terende. ploeg uit Roozendaal. Elzenga rekent, gezien de stij gende lijn in de prestaiies. op een overwinning. Het zelfver trouwen is nog ongeschonden. Kampioenswedstrijd De strijd om de titel in IA wordt zaterdag beslist op het veld van IJsselvogels in Moor drecht (aanvang 16.00 uur). TOP krijgt dan haar herkan sing in een rechtstreekse con frontatie met concurrent Vriendenschaar uit Hardinx- veld/Giessendam. De twee eerdere duels eindigden beide in overwinningen voor de thuisspelende ploeg, TOP won in Sassenheim met 10-8 en verloor uit met 8-7. Met hun zes verliespunten wegen de ploegen dus echt tegen elkaar op. Eindstanden valdkortbalcompetiti* 1981- 14-17, Groen Geel 14-15.AKC 14-13. Wes- terkwartier 14-12. BEP 14-12. Naiia 14-2. Promotieklasse C Reedy 14-23. Blauw WII'SI 14-17. PSV 14- 16, Fides Pacta 14-15. Oost Arnhem 14-15. Achilla* 14-10, Geldrop 14-9, Keixer Karei Vriendenschaar (H) 14-22. TOP 14-22. Alba tros 14-17. GKV 14-16. Rozenburg 14-12. Animo 14-10, KOAG 14-7, ADO 14-6. Zuid West 1B Zuiderkwartier 14-23, Het Zuiden 14-18. Kwiei» (Hg) 14-15. OSCR 14-14. Merwic 14- 14. De Regenboog 14-12. DKC 14-8. Quick Zuid Weet IIA De Zwerver* 14-23. De Overkanters 14-21. Ten Donck 14-14. Fiks 14-14. De Algemene 14-13, De Bermen 14-1. ELKV 14-10. KVR OKV 14-23. HSV 14-19. Olymplaan 14-17. Crescendo 14-17, Vlaardingen 14-16, Ter- heljden 14-11, WION 14-6. De Jodan Boy* 14-3. Zuid W**t IID Snel 14-20, Oranfé Wit 14-16,-Merwedo 14- 15, Ons Eiland 14-14, DVS'69 14-14, TOP (A) 14-12, Stormvogels 14-10, IJaaelvogela werkerk 14-9. gels 14-14. VIOS Zuid West IIID Eureka 14-26. ODO (D) 14-25, Phoenix 14- 14. TOV 14-12. Vriendenschaar (B) 14-12. Harga 14-11. KNS 14-9. Chariot* 14-1. 3STGEEST Het rste lustrumduel tus- de plaatselijke Sport- en de 'Leidse' voet- fitrainers is, na de 3-4 vorig jaar, wederom afgetekende zege ge erden voor de gasten, jet. zozeer de 1-2 eind- nd geeft die afteke ning aan, de manier waarop de overwinning tot stand kwam was wel overduidelijk. En dat ter wijl de oefenmeesters bijna en masse hadden afgeschreven, waardoor het 'tweede garnituur' moest aanrukken. Kortom een gedevalueerde strijd, die toch eens te meer aantoont, dat de Leidse sport pers zich het best kan beper ken tot de verslaggeving van de voetbalsport. Eens per jaar worden de sportscnrijvers door de trainers dan toch wel weer met beide benen op de grond gezet. Met name Piet Buter van Noordwijk- had geen medelijden met de goedbedoelende amateurs en knalde tot twee maal langs doelman Jaap Visser. De trai ner overweegt nu zelf de spitspositie van de zaterdag- eersteklasser in te nemen, want gastspeler bij de pers Ruud Bröring, spits van Noordwijk, kwam niet ver der dan enkele pogingen. Wim Visser, de doelman van de routiniers, stond garant voor weinig tegentreffers. Toch kon hij niet verhinde ren, dat Jan van Duyn (ge wezen actief voetballer, die werd gedegradeerd tot ver slaggever) de tegentreffer fa briceerde. Uitblinker van de wedstrijd was de VTL-mees- ter Mattie Kantebeen. EMADE In de trijd, die kan leiden finalepoule van het irlands kampioen- i voor afdelingséqui- elde Alkmania op veld doelpuntloos f tegen Kolping Boys uit Utrecht. Wanneer de ploeg maandag de 'uit wedstrijd' tegen Schoten wint, plaatst Alkmania zich voor de eindpoule. Zes formaties zullen dan in Zeist tegen elkaar vechten om de Neder landse afdelingstitel. In een van beide zijden zeer goede wedstrijd werd sterk aanvallend gevoetbald. De optimale inzet van beide elf tallen zorgde voor veel doel- rijpe situaties. Kolping Boys schoot de bal al in een vroeg stadium op de lat. Voor Alk mania waren Fred Mol en Cock Bouwmeester regelma tig gevaarlijk. De Kolping- doelman was, evenals trou wens Peter Muller aan de andere kant, bijzonder in vorm en ramde alle ballen uit zijn goal. Vlak voor het einde kregen dé gastheren een unieke kans op een voorsprong te komen. Door een geval van hands werd de bal op de stip gelegd. Peter van der Meer schoot echter tegen de keeper, zodat de stand 0-0 bleef. Een van de vele aanvallen van Alkmania op het Iduna-doel. LEIDEN Alkmania won gisteravond de 'Leid- damesvoetbalbeker. Door op het Lugdunum- terrein Iduna overtuigend met 5-0 terug te wijzen, maakten de Alkmadese vrouwen duidelijk, dat zij de enige waren^ die recht konden doen gelden op de- bokaal. Toch was trainer Aad de Jong niet helemaal tevreden. Het vertoonde spel, waarmee Idu na soms volledig werd wegge speeld, was wel goed. Maar met name de ruststand (3-0) had volgens de oefenmeester wat hoger uit moeten vallen. Er werden te veel kansen ge mist. Stephanie Kalker had al in de tweede minuut een le vensgrote fout van de nerveu ze goalie Loesie van Woerden afgestraft. De onfortuinlijke keepster greep mis. Daarmee werd de hoop van de tijdelijke Idunacoach Gerard Slof, om Alkmania zolang mogelijk op 'de nul' houden, direct wegge nomen. Binnen vijf minuten was het 2-0. door eveneens een stoornis in de defensieve orga nisatie van Iduna. Ellen Bakker en wederom Stephanie Kalker brachten de pauzestand op 3-0. Een aan merkelijk mindere tweede helft leverde aanvankelijk geen treffers op. De werklust van de Idunaspeelsters, die de achterstand op technisch ge bied daarmee trachtten te compenseren, bleef groot en uiteindelijk bleek de conditie tekort te schieten. In de vijf slotminuten werd weer door Stephanie Kalker 'en Ria de Jong raak geschoten en de eindstand definitief op 5-0 be paald. Met 141 korfbalteams LEIDEN Maar liefst 141 korfbalploegen zullen maandag in actie komen op het sportpark de Kik kerpolder. Het Pernix Pinkstertoernooi is met dit aantal deelnemers ruim 1800, nog altijd ver uit het grootste korfbalge- beuren in de omtrek. Ook de verenigingen uit de Leidse regio zijn ruim verte genwoordigd. In de eerste klasse komen uit: De Alge mene, Crescendo. De Danaï den, Fiks, Ons Eiland en Pernix. Naast gerenommeer de ploegen als VEO en VES zullen alleen De Danaïden en de gastheren/vrouwen een reële kans maken op de finale, die om 17.00 uur het óm 9.15 uur beginnende toer nooi afsluit. De strijd gaat dan om de v.d. Haak wissel trofee, welke thans in het be zit is van Pernix. In lagere afdelingen zijn ingedeeld de regioploegen KNS 2A Warmond (3A), Velocitas en Madjoe (4A/B). Derde titel Fides Pacta LEIDEN Het Zuiderkwar tier Zomeravondtoernooi is gisteravond voor het derde achtereenvolgende jaar ge wonnen door Fides Pacta. In een enigszins teleurstellende finale werd met 8-3 gewonnen van De Danaïden. De derde plaats van het korfbaltoernooi voor jeugdploegen onder de 21 jaar ging naar TOP, dat in de kleine finale Zuiderkwartier met 5-4 klopte. Wat gezien de prestaties in de voorrondes de schitterende apotheose had moeten zijn van het negende Zuiderkwartier Zomeravondtoernooi werd een saaie, eenzijdige vertoning. De Danaïden, dat zonder punten verlies de voorrondes had af gewerkt, bleek totaal niet op gewassen tegen Fides Pacta. Halverwege de finale was de strijd al gestreden. Na rust (4- I) werd de voorsprong van Fi des Pacta, dat met vijf inval lers zelfs gehavend aan de strijd was begonnen, alleen nog maar groter. Door treffers van Henny Piket (3), Ronald van de Velde (2), Carolien de Haas, Wiesje van der Zeeuw en Ron Pracht won Fides Pac ta met 8-3. De Danaïden spe lers Rob Koorneef (2) en Mo nique Slingerland scoorden te gen. De strijd om de derde en vierde plaats was beduidend spannender. Na een lang ge- lijkopgaande strijd wist TOP het duel echter met 4-5 in haar voordeel te beslissen. »i«*fcn overheersen HAGEN De natïo- '""l^poetbalploeg van1 België l. 852(8is-teren in Kopenhagen voorbereidingswedstrijd eindronden van het Ikampioenschap in met 1-0 verloren van larken. Preben Elkjör zorgdé in de 62e mi- ir de winnende Deen- larken, met onder ande- Ajacieden Sören Lerby per Olsen, ex-Ajacied. Arnesen en MVV-ver- lr Soren Busk in de gele had de gehele wedstrijd ite van het spel. De vlot- !nse combinaties konden intijds door de Belgen 1 worden onderbroken larde acties. Daartegeno- dat de Belgische /ooraker, Wilfried van Moer 1 Denen, en met name 'rby, eveneens een paar tikken kreeg, waardoor et in zijn spel kwam. Coeck ontpopte zich als "te man bij de Belgen, t >ok hij kon er niet voor n dat de Belgen, die eer- it succes oefenden tegen nië (4-1) en Bulgarije (2- ^nigszins aan te pas kwa kkend de in de Belgi- fOmpetitie voor Lokeren pende Elkjër maakte in minuut het doelpunt, «iet het voor Spari ui:- pkelde Denemarken op achtc: jLih- VELSEN Heerenveen heeft de illusies van Tel star op het eredivisieschap danig op de tocht gezet. De Velsense club leed gis teravond op eigen veld voor 3600 toeschouwers de tweede nederlaag in de nacompetitie: 01. Voor de Friezen ziet de toe komst er hoopvol uit. Zij behaalden op enigszins fortuinlijke wijze de twee de overwinning en gaan mede door het gelijke spel van Excelsior bij FC VVV ongeslagen en alleen aan de leiding. Heerenveen startte agressief. Het forceerde in de openings minuten vier hoekschoppen. De laatste, in de vierde mi- uui. ."as raak. Schultinq leg- i; ei kal lrarig op hel hoofd vroege treffer dwong de thuis club het accent onmiddellijk op de aanval te leggen. Door die spelwijze ontstond een open aanvallend duel met wis selende kansen voor beide doelen. Schulting was in de 21e minuut dicht bij de tweede treffer, maar zijn schot beland de buiten bereik van Telstar doelman Nederburgh tegen de paal. Zeven minuten later test te Henk ten Cate het hout werk boven de Friese sluitpost Rijs, die zich grandioos ver keek op de afzwaaier van de Velsense vleugelspits. Na de rust trachtte Telstar de verdediging van Heerenveen onder druk te zetten. Trainer Brand posteerde Tom Kamp- hues naast Van Seggelen in de spits en het hart van de Heer- enveense defensie, waarin li bero Kist onzeker optrad, werd met lange ballen be stookt. Die tactiek had chaoti sche taferelen voor het doel ■Ms tot en sp; rtl.c- uinuul, toen de Heerenveense doelman een hoekschop van Ten Cate fou tief beoordeelde en de bal, ge lukkig voor hem en zijn team, zonder nadelige gevolgen op de binnenkant van de eigen paal stompte. Verder kwam het peehvolle Telstar niet. Hoewel de pressie in de slot minuten nog werd vergroot, hield Heerenveen het hoofd koel en was Koko Hoekstra, net als afgelopen zondag tegen FC VVV, de matchwinnaar. Scoreverloop: 4. Hoekstra 01. Scheidsrechter: Corver. Toeschou wers: 3600. Gele kaart: Bosman (Hec- renveen). Telstar: Nederburgh, Melgers, Scho, Kuut (St. Jago), Verschoor, Wetzel. Kamphues, Haverkort, Buma, Van Seggelen. Ten Cate. Heerenveen: Rijs, Boskma, Kist, Swan, Gotink, Visser, Bosman, Ep- pinga, Nijgh, Hoekstra. Schultink. FC VVV—Excelsior FC VVV en Excelsior schotel den ln de Venlose koel zesdui zend toeschouwers een matige ij voetbal voor. Beide ploe gen werkteji in 'hun tweede nacompetitiewedstrijd wel hard, maar brachten zo weinig fantasie in hun spel, dat goed opgezette aanvallen zeer zeld zaam waren. In de eerste helft had Excelsior aanvankelijk het initiatief en de thuisclub had in de derde minuut niet over geluk te klagen toen Piet den Boer tegen de lat kogelde Excelsior kon nog geruime tijd doorgaan, maar de Venlose de fensie. waarin de geschorste vrije verdediger Mostert erg gemist werd. kreeg geleidelijk meer vat op de doorzichtige Rotterdamse aanvallen. Omdat de Venlose aanval, waarin Pe ter Ressel het erg moeilijk had met de warmte en zichzelf, ook al weinig liet zien kon met de beginstand aan de rust be- fonnen worden, n de tweede helft werd het spel wat levendiger en in de 58e minuut bracht Luhukay na voorbereidend werk van Verlijsdonk met een diagonaal schot VVV op 10. Excelsior kwam in de 73e minuut toch nog naast VVV door Ridder hof, die na slecht werken van de Venlose amateur Levens in een onoverzichtelijke situatie de bal langs Vooys wist te werken: 11. Stand na twee ronden: 1. Heerenveen 2 2 0 0 4 2. Excelsior 2 110 3 2—1 3. FC VVV 2 0 1111 4. Telsus 2 0 0 2 0 0—3 LONDEN Tottenhams Ar gentijnse international Rlcardo Villa was op Wembley voor de herhaling van het bekertref- fen tussen de Spurs en Queens Park Rangers, maar slechts als toeschouwer. Villa, de man die in de vorige finale door twee treffers tegen Manchester City de grote man was geweest bij de Spurs, bekeek de eerste ontmoeting via de televisie op 'zijn flat, omdat hij weigerde te spelen vanwege de inval van Engeland op de Falklandeilan- den. In het tweede treffen had hij echter een zitplaats ontvan gen. Toen Ricardo Villa het stadion binnenkwam om zijn zitplaats op te zoeken klonk het gezang van de fans hem in de oren. ,.Er is slechts één Ricky Villa". Tottenham sloot een seizoen van missers af met een schitte rende prestatie door in de tweede finalewedstrijd om de FA-Cup Queens Park Rangers met 1—0 te verslaan. Glenn Hoddles strafschop in de zesde minuut was voldoende voor de zevende triomf van de Spurs in de FA-Cup-finale, hetgeen een evenaring van het record betekent, dat in handen was van Aston Villa, de trotste winnaar van de Europese be ker voor landskampioenen. Tweede divisieclub Queens Park Rangers heeft de Spurs evenwel meer dan voortreffe lijk Mrtij geleverd. De ploeg speelde sterk defensief voet bal, maar miste bij uitvallen de afwerker. Bovendien werd de sterke man in de verdediging. Roeder, zeer gemist. In de 23e minuut kreeg Rangers een unieke ^ans op de gelijkma ker, maar het schot van Mike Flanagan was niet accuraat ge noeg, terwijl een treffer van Gary Micklewhite een minuut voor rust wegens buitenspel werd geannuleerd. In de tweede helft verkreeg de Rangers een overwicht vooral door het goede werk van aan voerder Tony Currie. De ex- international was voortdurend een gevaar en stuwde zijn ploeg onvermoeibaar op. Zijn verrichting stond in schril contrast met die van Glenn Hoddle, die een onopvallende rol vertolkte en slechts door de strafschop uit de anonimi teit trad. Een strafschop die ironisch genoeg werd ver oorzaakt door Currie. waarna doelman Peter Huicker door Hodule naar de verkeerde kant \yerd gezonden: 1U.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 19