Noordwijkse raad stemt in aiet sobere bibliotheek VERKIEZINGEN Oegstgeests politiek café druk bezocht Nog weinig zicht op spoorwegstation aan de Menneweg Jeugsoos wil duidelijkheid over onderkomen in SEC (UIL WONINGEN VINKEVELD LIJKT ZEKER £eidóe@oiMa/nt Voor kleine klusjes- Verkiezingskoorts in Zoeterwoude voelbaar RECTIFICATIE LEIDSE COURANT WOENSDAG 26 MEI 1982 PAGINA 7 SASSENHEIM Het ziet er voorlopig niet naar uit dat er een spoorwegstation komt aan de Menneweg in Sas- senheim, dat gerealiseerd zou kunnen worden in het kader van de Schiphollijn. Burgemeester A.J. Kret ver klaarde gisteravond op de raadsvergadering dat de eventuele aanleg van een station stuit op bezwaren van allerlei aard. Het Rijk staat voor zware investeringen in verband met het opknappen van het RAI-station en dat maakt de financiële armslag erg beperkt De NZH heeft ook bezwaren omdat met de komst van een sta tion buslijn 50 op de tocht komt te staan. Verder stelde Kret dat het in verband met de situatie ter plaatse aan de Menneweg onmogelijk is om ook nog eens een hoofdtoegang naar het station te hebben. Aanleiding tot de bespiegelingen ten aanzien van het station wa ren subsidieverzoeken van Sassenheimse sportverenigingen die gisteravond op de agenda stonden. Als het station er komt zou den er verenigingen verplaatst moeten worden. Voorlopig weten de sportverenigingen nog niet waar ze aan toe zijn, omdat de discussie over het Sassenheimse station nog in volle gang is. De gemeente neemt de nodige voorzichtigheid in acht ten aanzien van het verlenen van subsidies, omdat dat bij eventuele ver plaatsingen wel eens weggegooid geld zou kunnen zijn. Subsidies Het verzoek van korfbalvereniging TOP om een subsidie van 16.500 gulden voor de renovatie van de kantine werd gistera vond afgewezen. De gemeente stelt zich op het standpunt dat voor een zogenaamde neven-activiteit van een vereniging, in dit geval de kantine geen subsidie wordt gegeven. Bovendien heeft de club eigen inkomsten in de vorm van baropbrengsten, stelt de gemeente. Sassenheim heeft overigens jaren geleden wel sub sidies gegeven voor de bouw van de kantine en een aantal kleedkamers voor TOP. De gemeente geeft de korfbalvereni ging in overweging zelf op zoek te gaan naar meer ruimte bij andere sportverenigingen, als daar behoefte aan bestaat. Dat past ook goed in het beleid ten aanzien van het bevorderen van het medegebruik van accommodaties. Ongeveer dezelfde argumenten acht het gemeentebestuur ook van toepassing op een verzoek van de rugbyclub The Bassets. Deze sportvereniging wil het muziekpodium op het schoolsport- veld verbouwen tot clubhuis. De beslissing daarover wil de ge meente in ieder geval eerst nog uitstellen, omdat het school- sportveld bij wijze van proef in gebruik is gegeven aan The Bas sets voor het seizoen 1982/1983. Pas als deze proef als geslaagd kan worden beschouwd loont het de moeite om te gaan denken over een clubgebouw, aldus de gemeente. VOORHOUT Jongerenso- ciëteit Kontakt heeft gistera vond tijdens een politiek café gevraagd of de soos nu wel of niet in het Sociaal Educa tief Centrum mag blijven. De ruimte van de soos werd on langs gesloten. De aanwezige CDA-wethouder van sport en recreatie kon echter geen uitsluitsel geven. Verder dan „er wordt hard aan gewerkt" kwam de gemeentebestuur der niet Het politiek café werd gehou den in restaurant Boerhaave. Daar waren alle plaatselijke vertegenwoordigers van de po litieke partijen (CDA, VVD, PvdA, PPR, Gemeentebelan gen, en partij Meijer) op initia tief van de werkgroep „Voor hout Vooruit" bijeen. Nadat de zes lijstrekkers zichzelf en hun partij hadden gepresenteerd kreeg het publiek de gelegen heid vragen te stellen. Door het Vrouwen tref punt werd de gelegenheid te baat genomen om de aandacht te vestigen op het ontbreken aan werk- en vergader ruimte voor deze groep. Ook werd er vanuit het publiek aangedrongen op meer voorlichting van de zijde van het gemeentebestuur. Ook werden vragen gesteld om trent het nieuwe plan Oost hout, maar daar werd door de partiivertegenwoordigers nau welijks op gereageerd. Het glo baal bestemmingsplan van Oosthout ligt kant en klaar en zal komende donderdag in een gezamenlijke vergadering van de commissies ruimtelijke or dening en financiën behandeld worden. lat politiek café in Leiderdorp ffDERDORP Het Politiek Café dat gisteravond in het mui- functionele kerkcentrum De Menswording werd gehouden is a vrij matte vertoning geworden. Het goed opgekomen pu- ek bleek voor het merendeel uit de trouwe partijaanhangers bestaan. i een kleine schermutseling na tussen Jan Preenen, lijsttrek- 't van de PSP en Irma Gehner, VVD-lijsttrekker over het mu- konderwijs bleef het vrij rustig. Discussieleider Koos Reuge- nk had dan ook een vrij gemakkelijke taak. Grote program- (tische verschillen traden niet aan het licht tijdens de eerste [ekersronde van de lijstaanvoerders van CDA, PvdA, VVD, [K, PSP en D '66 de SGP/RPF ontbrak om onduidelijke lenen zodat er ook weinig aanleiding was elkaar in de ha- i te zitten. Duidelijk werd wel dat bezuinigen de boventoon gaan voeren. „De enige manier om te overleven" zoals Jaap temer (PvdA) het uitdrukte. De muziekschool Rijnakkoord tt een jaarlijkse subsidie van een half miljoen zal zeker in de jnende raadsperiode niet onbesproken blijven. Slot maakt eind aan beslotenheid in Sassenheim SASSENHEIM Het felbegeerde slot is gear riveerd in het Sassenheimse gemeentehuis. Hierdoor is het mogelijk eindelijk uitvoering te geven aan het raadsbesluit van januari om voortaan niet alleen de gemeenteraads- maar ook de commissievergaderingen openbaar te houden. Het bijzondere slot is nodig om het se cretariegedeelte van het raadhuis af te sluiten van het vergadergedeelte. Vorige maand kon digde burgemeester A.J. Kret de komst van het slot al aan in zijn verklaring waarom de com missievergaderingen, ondanks het raadsbesluit, nog steeds niet openbaar waren. Donderdag 3 juni wordt de eerste commissievergadering in openbaarheid gehouden. Het is de commissie verkeerszaken en op de agenda staan het herin richtingsplan Wilhelminalaan-Westerstraat- Hortuslaan-deel teylingerlaan, het herinrich tingsplan Rusthofflaan en de rondvraag. V erkiezingsbijeenkomst trekt veel publiek ROELOFARENDSVEEN De gisteren in het kader van de komende gemeenteraadsverkie zingen gehouden bijeenkomst werd goed be zocht. Rond de 150 belangstellenden vulden de grote zaal van Café Heemskerk, waar stands van de vier deelnemende politieke partijen wa ren ingericht. Royaal werden er folders, ballon nen, buttons, balpennen en ander reclamemate riaal uitgedeeld. Men kon kennismaken met de politieke actie van Alkemade en daar werd een goed gebruik van gemaakt Onder leiding van notaris Moussault hield een forum zich later op de avond bezig met vraagstukken als woning bouw, schoolbegeleidingsdienst, kernenergie en milieuproblemen. Of de aanwezigen inderdaad beïnvloed zijn ten aanzien van hun keuze vol gende week woensdag is de vraag, maar gezel lig was het wel gisteravond. Motorrijder tegen boom LISSE Een 19-jarige mo torrijder uit Lisse liep gister-' morgen bij een ongeval een zware hersenschudding op. Dat gebeurde rond tien uur op de Loosterweg. De motorrijder raakte door nog onbekende redenen van de weg en knalde vervolgens tegen een boom. Daarbij liep zijn tweewieler aanzienlijke schade op. De politie ver moedt, dat de Lissenaar met te hoge sneldheid over de bochti ge weg heeft gereden. ërkeersdiploma's in Warmond rgemeester mevrouw Hendrickx reikte gisteren in War- >nd aan zeventig kinderen het verkeersdiploma uit. Het uit- ken van de diploma's ging gepaard met een verkeersspel tairtarbij de leerlingen varr de School met de Bijbel als over- inaars uit de bus kwamen. De quiz bleek zowel voor de igd als de aanwezige ouders moeilijker dan aanvankelijk ird gedacht. Niemand van de aanwezigen kon een juist ant- lord geven op de gestelde vragen die betrekking hadden de verkeersregels. Warmond is nog een van de weinige uss/rieenten waar de verkeersproef uit een theoretisch en acfl0ktisch gedeelte bestaat. In de meeste plaatsen vinden de ganisatoren het onverantwoord het praktische deel van de Def uit te voeren omdat het te druk is op straat. De deelne- jrs die zowel in het theoretische als in het praktische deel n de proef geen enkele fout hadden gemaakt, ontvingen h boek uit handen van burgemeester Hendrickx. 1 per maand (met automatische afschrijvinga i_ per kwartaal een miniatuur bankschroef je naar: dezq bon in open envelop - geen postzegel plakken - Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, T Leiden. teravond het vuur aan de schenen gelegd zou worden. In Elaats daarvan bleef de bijeen- omst harmonieus doorklin ken. Het CDA. bij monde van lijst trekker Plet van Veen, duidde erop dat voor wat betreft de onroerend-goedbelasting in de gemeente de hertaxatie op een billijke wijze moet geschieden. De socialisten werden verte genwoordigd door lijsttrekker A. Kohlbeck. Deze voorzag dat er in Haaswijk inclusief plan II zo'n 2000 woningen kunnen komen. Ook hij vond dat men de lasten van de burgers niet moet gaan verzwaren door be lastingverhoging. Lijsttrekker Wuisman (D'66) noemde zijn partij de „partij van de ener giebesparing". Tot nu toe was er in de gemeente teveel over dit onderwerp gesproken maar waren er te weinig daden ge weest Een van de aanwezigen zag in de aanwezige politici een stel „tuinkaboutersdie mooie plannen etaleerden maar ze fi nancieel niet waar konden maken omdat zo dacht hij, de geldkraan van de overheid de omende jaren wel verder dichtgedraaid zal worden. Hij verkreeg instemming van de liberalen die vinden dat een sluitende begroting de hoek steen moet zijn. De wijzers van de klok wezen al naar het midder nachtelijk uur toen de voorzitter van de koper- sgroep Haaswijk, de heer Verra, te horen kreeg dat ondanks de „know-how" van zijn groep inzake Haaswijk, men geen plaatsje krijgt in de ge meentelijke projektgroep '"Haaswijk. Noordwijk eist beleidsplan van Muziekschool NOORDWIJK De ge- meente Noordwiik zal bij de Muziekschool Bloembollen streek aandringen op het maken van een beleidsplan voor een bepaalde datum. De gemeenteraad besliste dit gisteravond naar aanlei ding van de begroting van deze school over 1982. De raad vindt de school een re latief dure zaak grof be rekend komen de kosten op duixend gulden per leerling uit met weinig algemeen profijt. Daar komt bij dat de gemeente bij moet dragen op basis van het inwonertal, terwijl er maar weinig Noordwijke leerlingen zijn Op aandrang van mevrouw J.J. Voorham (PvdA) zal wethouder J. Bedijn bekij ken wat de gevolgen van uittreding uit deze gemeen schappelijke regeling zullen zijn. Dit voorstel werd ge steund door VVD en PPR. De begroting werd wel goedgekeurd met als argu menten: „Het jaar is al half voorbij" en „We moeten het nieuwe bestuur een kans geven". Wel is duidelijk dat de Noordwijkse raad voor keur geeft aan algemeen vormend muziekonderwijs op de lagere scholen en dat de muziekschool hierop moet inspelen. Andere, nieuwe activiteiten van de school zullen niet worden geaccepteerd. OEGSTGEEST Er wa ren stoelen tekort gistera vond in het zaaltje van café „De Roode Leeuw" te Oegstgeest waar de plaat selijke politiek enige uren in het middelpunt van de belangstelling stond. De vijf lijsttrekkers hielden, ieder voor zich, een plei dooi voor respectievelijk' het CDA, het PvdA, WD, PPR en D'66. Zij werden aanhoord door een pu bliek dat hoofdzakelijk uit partijbestuursleden en raadsleden-kandidaten bestond. Van echt vuurwerk was geen sprake. Dit hadden sommigen wellicht toch eigenlijk wel verwacht in verband met het feit dat er in Oegstgeest een kans bestaat dat D'66 en PvdA elk twee zetels in de raad krij gen. Oegstgeest heeft thans een afspiegelingscollege met drie wethouders afkomstig van respectievelijk CDA, VVD, PvdA. Sommigen zien wel iets in handhaving van deze opstelling en derhalve verwachtte men dat D'66 gis- DORDWIJK „Nolens, flens", of te wel: tegen il en dank, is de Nóord- (jkse gemeenteraad naar woorden van CDA- adslid J. de Geus gister- rond akkoord gegaan et een sobere bouw van in nieuwe bibliotheek, pt plan, dat inclusief de jondkosteh op 2,7 mil- fn gulden komt, behelst» bouw van een biblio- eek met een grondop- jrvlak van 1.200 vier- Inte meter ter vervan- ng van het kleine nood- iderkomen aan de Wete- igkade. Daarmee valt t boekenuitleen 175 prkante meter kleiner t en worden er niet, als gepland, 32 wonin- n bovenop gebouwd. Ie partijen in de raad zijn t er over eens dat er snel bouwd moet gaan worden dat er niet nog meer ver- Iging mag optreden. Daarom >rdt ook afgezien van de mo- Jijkheid om eventueel later woningen op de biblio- leek te bouwen. Het PPR- ladlid W.H. Schelvis pleitte larvoor. „We hebben steeds iklaagd over gebrek aan ond voor woningbouw. Hier een mogelijkheid". Wel is de vjld het er over eens dat de -frhitect in zijn ontwerp er nuit moet gaan dat eventu- later achter het gebouw g een sport-spelzaal kan rrden neergezet. De sugges- »*J van mevrouw J.J. Voor in fPvdA) om te bekijken of >gelijk een deel van het ge- uw ook gebruikt kan wor- n voor bijvoorbeeld verga deringen zal worden bespro ken met het bibliotheekbe- stuur. VVD-fractievoorzitter K.J. Rubingh beschuldigde het col lege in deze zaak van „finan ciële salami-politiek". „De VVD vond aanvankelijk 3,5 miljoen gulden voor de biblio theek te veel. Anderhalf mil joen moest genoeg zijn. Door het weglaten van de woningen werden in de commissieverga dering de bouwkosten ge raamd op twee miljoen gulden en nu ineens blijkt het toch weer 2,7 miljoen gulden te zijn. Bovendien acht het bi- bliotheekbestuur duizend vier kante meter voldoende en wij stellen dan ook voor om dat uit te voeren, waardoor het plan toch goedkoper wordt". Uiteindelijk ging zijn partij toch akkoord met het college voorstel. CDA-woordvoerder J. de Geus merkte nog op dat de bibliotheek de weg van het raadhuis (onbeperkt uitstel) lijkt te volgen. Hij pleitte daar om voor een snelle realisering. Vinkeveld Er is goede hoop dat op korte termijn kan worden begonnen met de bouw van 66 of 67 pre miehuurwoningen in het eer ste deel van het plan Vinke veld. De officiële bevestiging vanuit Den Haag moet nog ko men, maar het is zo goed als zeker dat de gemeente de rijkssteun voor 54 woningwet woningen heeft kunnen ruilen voor die voor 67 premiehuur woningen. Dit meldde wet houder C. van Duijn de raad gisteravond. De woningen zul len worden gebouwd door het Philips Pensioenfonds en de raad stemde in met de ver koop van de grond voor in to- De huidige Noordwijkse bibliotheek taal 133 van dit soort wonin gen. Het resterende aantal hoopt men volgend jaar te mo gen bouwen. Verder wordt aan de Bouw combinatie Noordwijk de grond verkocht voor 29 pre- mie-A-koopwoningen in het Vinkeveld. Er hebben zich in middels via een advertentie voldoende Noordwijkse gega digden voor deze woningen gemeld en de toewijzing is ook al gebeurd. Deze woningen gaan rond de 149.000 gulden kosten. Door de bouw van de premie- huurwoningen heeft de ge meente moeten afzien van de woningbouw boven de biblio theek, omdat anders te weinig woningen voor het Vinkeveld over blijven en daar niet kan worden begonnen. Zoals in middels bekend is, leidt verder uitstel van de bebouwing tot een renteverlies van een mil joen gulden per jaar op het plan, hetgeen de realisering op losse schroeven zou kunnen zetten. De PvdA had bij mon de van fractievoorzitter L.H.J. Schaap nogal kritiek op de woningwet-premiehuur-ruil. „Zoals wij in de PvdA/PPR/PSP-nota al heb ben onderzocht worden in Noordwijk veel te weinig wo ningwetwoningen gebouwd, ongeveer 40 per jaar. Dat is te weinig in verhouding met de behoefte daaraan. Wij gaan wel met dit voorstel akkoord, maar wij hebben de angst dat er de komende jaren geen toe stemming meer te verwachten is voor de bouw van woning wetwoningen", stelde hij. Wet houder Van Duijn blijft daaro ver optimistisch. „Het is na tuurlijk niet te voorspellen hoe de verdeling volgend jaar zal zijn, maar het plan is panklaar en we zullen ongetwijfeld een deel van de steun voor deze woningen toegewezen krij gen". Dit handige miniatuur bankschroef je krijgt u toegestuurd als dank voor L het opgeven van een i nieuwe abonnee. I .als nieuwe abonnee I I I ZOETERWOUDE De ver kiezingskoorts begint in Zoe terwoude duidelijk voelbaar te worden. De tweede politieke forumbijeenkomst gistera vond in „Ons Huis" kreeg niet alleen een aanzienlijk gro tere belangstelling maar ook de inhoud van vragen was van een zwaarder gehalte dan de week er voor in „De Eenden kooi". Met betrekking tót de nieuwe samenstelling van het college van B en W lieten de partijen zich summier uit. Het CDA wenst vooraf geen speculaties over de zetelverdeling en wacht rustig de verkiezingen af. Uiteraard doen ook PZ en VVD dat met 'dien verstande dat men per se géén program college wil. Op financieel ge bied zijn er essentiële verschil len. De VVD pleit voor een bijstelling van het beleid van wege de minder wordende fi nanciële positie waarbij de on roerend-goedbelasting eerst bij uiterste noodzaak verhoogd mag worden. De progressieven zijn van mening dat de groei voorbij is en dat de komende jaren handhaven van verwor venheden primair staat. Als er bezuinigd moet worden zal daarbij het totale huishoud boekje van de gemeente beke ken moeten worden aldus de progressie ven. Wat de finan ciën betreft is het CDA ondui delijk. Er wordt wel gesproken over een zorgvuldig financieel beheer en de lasten voor de burger zo laag mogelijk te houden. De grondpolitiek van de pro- gessieven is zo langzamerhand wel bekend al roept dat bij CDA en VVD grote vraagte kens op. „Een voorziening als de Klaverhal is in vier jaar tijd mogelijk geworden. Als het aan P.Z. had gelegen duurde het acht jaar", aldus Van der Heijden daarmede doelende op de weigering van de progres sieven medewerking te verle nen aan de verkoop van grond. Ook met betrekking tot de grond van het winkelcen trum handhaafde P.Z. het (erf- pacht)-standpunt hetgeen CDA-lijsttrekker Koos Van der Geest de opmerking ontlokte dat het allemaal wel aardig klinkt maar voor de winke liers zo onaantrekkelijk is dat er dan wellicht niets van de prond was gekomen. Op de huis-aan-huis verspreide kandidaatlijsten bij lijst 10 van Socialistische Partij is bij vergissing een aantal namen van de laatste zes kandidaten weggevallen. Voor de goede orde worden deze hieronder alsnog aan de kiezers bekend gemaakt. Na Selier, R. (Ron), Leiden moeten nog de volgende namen worden gelezen: L'Amie, G.E.M. (Truus) V.d. Bent, M. (Marius) De Mey, J. (Jan) Beurse, G. (Gé) Ligtvoet, C. (Cor) Kuin e.v. Opdam, V. (Vera)

Leidse Courant | 1982 | | pagina 7