Zware kritiek voor bestuur sectie betaald voetbal Met de bus naar zonnig Spanje NSF normaliseert verhoudingen met politiek »ieu wil weg iarlift i aaijf1 ierdjdi LEIDSE COURANT DINSDAG 18 MEI 1982 PAGINA 13 lofi erd RG Trainer/coach Pier u heeft gisteravond te ken- ren Starlift Voorburg te wil- en. Als reden geeft hij op, ilersgroep, waarmee hij Nederlands vollèybalkam- rd, niet meer achter hem —pf end is, dat spelers als Jan 'i^ter de Leeuw en Rob van ikti Sta rlift willen verlaten als ou blijven. Het is overigens SC ,jat Starlift de wens van jiladie nog een contract heeft, jaar doorloopt, verbreekt. Ier is afhankelijk van het in Dé Stoop, de sponsor van irgse volleybalclub. no,.. Rijsinge guiteleur unM3 Het program- Haagse boksvereni- *enband gisteravond had, viel enorm te- nvankelijk zouden Hiridrie A-partijen wor- senteerd, maar om- uit Amsterdam we- flge lemen met de Neder j ks Bond op het laat- nt afzegde, bleef nog* in duel van formaat Dè Stoop moet oordelen, of Pierre Mathieu (rechts) weg mag. George Knobel nieuwe trainer Willem II TILBURG George Knobel wordt de nieuwe trainer vaij Willem II. De 60-jarige Knobel tekent deze week een één jarig contract bij de Tilburgse club, waar hij de naar Seiko Hong Kong vertrekkende Bert Jacobs opvolgt. Er moeten, volgens interim-manager Leo Maas, nog enkele zaken be sproken worden wat betreft de toekomst van Willem II, maar dat staat het afsluiten van een contract met Knobel niet in de weg. „Willem II is voor Knobel zeker geen geld kwestie, daarvoor hadden wij hem te weinig te bieden. Hij vindt het een uitdaging om op zijn leeftijd nog aan een der gelijke klus te kunnen beginnen". Op 25 juni doet de recht bank een uitspraak over de definitieve surseillance van be taling voor Willem II. Leo Maas is ervan overtuigd, dat dat geen problemen oplevert. „Onze begroting voor volgend jaar is goedgekeurd door het BBI en bovendien blijven we in de eredivisie. Ik zié dus weinig moeilijkheden meer". De Til- burgers raken in ieder geval hun spitsspeler Ad van de Wiel kwijt. Hij vertrekt rtaar de Belgische derdeklasser Turnhout. Gerard van der Mark tekent bij FC Den Haag DEN HAAG Gerard van der Mark verruilt aan het einde van dit seizoen hoofdklasser RVC voor FC Den Haag. De linksach ter/middenvelder, die de laatste weken intensief werd gevolg door de profclub, tekende gisteren een contract. Van der Mark speelde twee jaar geleden al eens bij FC Den Haag, maar haalde nooit het eerste team. Hij zou zou aanvankelijk volgend seizoen teruggaan naar zijn oude- club VCS en daar ook jeugdtrainer worden. FC Den Haag heeft eveneens belangstelling voor de twintigjarige Herman Verrips van FC Utrecht. De blonde verde digende middenvelder sprak gisterochtend' met coördinator Eddy Hartmann over een mogelijke overgang. Daarbij was ook Gerard van der Lem aanwezig als adviseur van Verrips, die mo gelijk vanavond voor FC Utrecht uitkomt in de tweede wed strijd van de bekerfinale tegen AZ'67 in Alkmaar. Het ziet er niet naar uit, dat FC Den Haag Dick Jol zal kunnen losweken van SC Menen. De Belgische club vraagt een te hoge vergoe ding. Overigens werd de veel scorende Jol zondag twee minuten voor het einde van de wedstrijd tegen Doornik uit het veld ge stuurd.- Bettine Vriesekoop naar Zuid- Korea HAZERSWOUDE De Europese tafelten- niskampioene Bettine Vriesekoop zal deze zo mer samen met Sandra de Kruiff en bonds coach Gerard Bakker een reis maken naar Zuid-korea. De meisjes nemeh deel aan de open Zuidkoreaanse kampioenschappen, waaraan vrijwel de ge hele wereldtop deel neemt. Loosduinen wil beslissings duel overspelen DEN HAAG Loosduinen wil de beslissingswedstrijd tegen Te Werve overspelen. Te Werve zou in de vo rige week donderdag met 4-1 gewon nen voetbalontmoeting met Loosdui nen een ongerechtigde speler in de ploeg hebben gehad. Daartegen heeft Loosduinen, dat door het verlies uit de vierde klasse van het zaterdag- voetbal van de KNVB zou zijn gede gradeerd naar de hoofdklasse HVB, De bewuste speler, Ben Aalderink. zou voor deze gelegenheid van de zondagafdeling zijn overgeheveld naar het zaterdagteam van Te Wer ve. Volgens Te Werve zou Aalderink slechts reserve te zijn geweest. In dit geval wacht Te Werve geen sancties. iaar /an Rob van Rijsinge enband stelde teleur Twent Ronald Beer- Haagse lichtwelter in de eerste twee et aan te pas. Hij 4ver een verkoudheid, te Lk desondanks in de dé nog wel over ge- t te beschikken om ige nog even lastig te "ijn achterstand op >n Van Rijsinge, die Ost^k de Zuidhollandse oor zich opeiste, ech- leer goedmaken, lichtwelter, C-klasse: Ce- nband) w.o.p. van Berg er); zwaarwelter, C-klas- nen (De Voltreffer) w.o.p. li (Hoogenband); veder, haap (Hoogenband) tegen te) gestaakt wegens bles- welter, C-klasse: Klein- nband) w.o.p. van Pengel licht, C-klasse: Th. kker) wint door r.s.c. (Hoogenband); welter, B- "ioudkuil (Dekker) w.o.p. van (Hoogenband); licht- lassc: Beerlage (Twente) "an Rijsinge (Hoogen- N-klaisse: Van de Laar p) wint door opgave van Ring): lichtwelter. jun. C. len (De Voltreffer) w.o.p. 'anger (De Ring): half- lasse: Snijders (De Ring) Ajbar (Hoogenband); wei- De Wit (De Voltreffer) Bougayar (Hoogenband); estland) w.o.p. van Van Jekker); zwaar. N-klasse: Hoogenband) w.o.p. van (Dekker); midden, C- ler (Dekker) w.o.p. van and). en Haagse leien punten Het Haagse jeug- ;!l|j /an voetballers van n veertien jaar heeft nd met 2-2 gelijk ge ien Leiden. De Hage- cen op het veld van ;e derdeklasser LFC •lijk tegen een achter- 1 van 2-0. Door tref- pp! Ben Hoefnagel (DHL) !'fjj er Koeleman (VCS) Jijjj de jonge Hagenaars II langszij. "3 ofdklassers om half drie snif AG Alle wedstrij- hoofdklasse A van igamateurvoetbal be- ifjijfj^onderdag en zondag Daartoe heeft de Deze achtte het in Hjjjing van de sportieve zaken, als de wed- van de laatste twee ieronden gelijktijdig leginnen. VOORZITTER AJAX VERWIJT KNVB WANBELEID ZEIST Het sectiebe- stuur betaald voetbal is gisteravond in de voor jaarsvergadering frontaal gebotst op de clubs, die spelers voor het Neder lands elftal leveren. Haar lem en Ajax zullen geen mensen (Gullit, Metgod, Nijholt, Kieft, Rijkaard en Storm) beschikbaar stel len voor Jong Oranje, dat morgen naar Toulon in Zuid-Frankrijk vertrekt voor een acht-landentoer- nooi. Deze beslissing is ge nomen, omdat Haarlem en zaterdag hun laat ste competitiewedstrijd spelen in een stadion, dat reeds lang vrijwel uitver kocht is. In deze confrontatie stelde het sectiebestuur zich vierkant achter bonds coach Rijvers op, die zo wel in Engeland (A-elf- tal), Toulon (Jong Oranje) als Finland (UEFA-jeugd) met de sterkst mogelijke ploegen wil spelen. Voorzitter Tori Harmsen van Ajax verweet het sectiebestuur wanbeleid door een slechte programma-opzet. „We heb ben aangeboden, omdat wij de problemen van het aanstaande weekeinde lang geleden zagen aankomen, pen competitieron de op tweede Paasdag te spe len. Maar dat kon niet, omdat Rijvers zo nodig een vriend schappelijke wedstrijd waar mee hij zelf helemaal niet ge lukkig was, tegen de Qrieken moest afwerken. Wij zijn be reid Kieft, Rijkaard, en Storm af te staan, maar niet als wij ook nog tien mensen met de UEFA-jeugd naar Finland moeten sturen". Henk Hut van Haarlem vond, dat de zwarte pieten voor het conflict niet aan Haarlem en Ajax moesten worden toege speeld. „U had tijdig de maat regelen moeten nemen om deze situatie te voorkomen. Het publiek heeft weken tevo ren kaarten gekocht voor een wedstrijd tussen de complete elftallen van Haarlem en Ajax. Wanneer men aan beide ploe gen een aantal spelers ont trekt, wordt volks verlakkerij bedreven". 3Geen Toulon Bondscoach Rijvers besloot gisteravond Frank Rijkaard, Ruud Gullit en Willem Kieft af te voeren van de lijst van geselecteerde spelers voor het toernooi in Toulon. De groep zal worden aangevuld met drie andere voetballers. Sjaak Storm heeft van Ajax wel toe stemming gekregen om mee te gaan en voor Edward Metgod was er geen belemmering, om dat hij geschorst is voor com petitievoetbal. De derde Haar; Bestuurslid Jaap van Praag van de sectie betaald voetbal van de KNVB tracht een aanval van voorzitter Arie Llgthart van AZ '67 (rechts) te pareren. lemmer, Luuk Nijholt, was al eerder afgevallen wegens een blessure. Uit de-weigering van de clubs spelers beschikbaar te stellen heeft de bondscoach wel de conclusie getrokken dat hij geen gedeelde verantwoorde lijkheid wil dragen voor het elftal, dat in Toulon speelt. VAn zijn oorspronkelijke reis programma in "de komende twee weken: Toulon, Londen en Finland, is'de Zuidfranse havenstad afgevoerd. Bezwaren De vergadering heeft de be groting voor '82/'83 na uitge breid overleg en slechts onder voorwaarden aangenomen. Henk Hut verwoordde de be zwaren van de clubs tegen een Hut, die voor de clubs zeker heid wenste, vond dat de te korten structureel zijn en dat er maatregelen genomen moe ten worden om anders dan door incidentele inkomsten (Nederlands elftal) uit de min te komen. Zijn voorstel om daartoe de heffing op de nettorecette van taakstellende begroting met de clubs van twee en een half een tekort van 800.000 gulden, waarvan 35 procent wordt ge dekt uit vorige overschotten. procent tot drie procent te hogen, was voor het bestuur niet aanvaardbaar. Dé verga dering ging tenslotte toch ak koord met de ingediende be groting, wanneer voor de na jaarsbijeenkomst het bestuur uitgewerkte voorstellen voor bezuiniging en informatie over alternatieve inkomsten zal ge- De vergadering had uiteraard geen enkele moeite met invoe ring van shirtreclame en een daarmee verbonden reglement sponsoring. Ferry Fransen (Twente) stelde echter na drukkelijk, dat de clubs poli tieke goedkeuring van shirtre clame in geen geval willen in ruilen tegen afschaffing van het vergoedingensysteem, de transfers. Weer drie Het sectiebfestuur betaald voet bal zal ook volgend seizoen drie ploegen uit de eredivisie laten degraderen. Dit stand punt werd volgens sectievoor zitter Vifé gehandhaafd, omdat men niet onmiddellijk het ene experiment moet laten volgen door een ander, zoals een aan tal afgevaardigden wilde. In het toernooi om de KNVB- beker echter wordt het experi ment met de dubbele wedstrij den en ook de twee finales al na één jaar aangepast. Bij een gelijk aantal punten over twee wedstrijden zal het doelsaldo niet meer meetellen, maar zal de tweede wedstrijd worden verlengd. Programma nacompetitie ZEIST In Zeist is de loting verricht voor de nacompetitie van de eerste divisie voor een plaats in de eredivisie. Aan de loting namen de periodekampioenen Heerenveen en FC VVV deel, alsmede Excelsior op grond van de positie op de ranglijst. De vierde deelnemer is Telstar of FC Den Bosch. Dat wordt don derdag op de laatste competitiedag van de eerste divisie pas uit gemaakt. De wedstrijden van de nacompetitie beginnen op alle speeldagen om 19.30 uur. Zondag 23 mei: HeerenveenFC VVV en ExcelsiorTel star/FC Den Bosch. Donderdag 27 mei: Telstar/Den BoschHeerenveen en FC VVVExcelsior. Maandag' 31 mei: ExcelsiorHéerenveen en Telstar/Den Bosch—FC VVV Donderdag 3 juni: HeerenveenExcelsior en FC VVVTelstar- /Den Bosch Zondag 6 juni: HeerenveenTelstar/Den Bosch en Excelsior FC VVV Woensdag 9 juni: FC VVVHeerenveen en Telstar/Den BoschExcelsior Zaterdag 12 juni: eventuele beslissingswedstrijd, dan wel begin beslissingscompetitie, indien twee of meer clubs een gelijk pun ten- en doelsaldo hebben. SPORTWERELD WARSCHAU Sjakhit Zagretdinov won gisteren de zeven de etappe van de Vredeskoers. Hij verstevigde hiermee zijn leidende positie in het algemeen klassement. MEDEMBLIK Ben Tiben heeft zijn tweede partij als prof bokser gewonnen op punten. Hij haalde overigens zijn West- duitse tegenstander Jtirgen Gries viermaal naar het canvas. ST. OEDENRODE Jan Raas won een wielercriterium over 100 km. In de eindsprint versloeg hij Bert Oosterbosch en Jos Lammertink. PALMERSTON De Nederlandse hockeydames wonnen hun tweede ontmoeting in een toernooi tegen Nieuw-Zee- land met 3-2. De Nederlandse treffers kwamen van Boek horst (2) en Hendriks. LIMA Resultaten oefenduels deelnemers WK voetbal: Peru-Roemenië 2-0, El Salvador-Club Ponte Preta 2-2, Hon- duras-Radnicki Nis 0-0. ook in Engeland kreeg eens een gele kaart, k er werd er nooit uit- d, behalve die ene jegens praten tegen de srechter. Ik was toen 17 :n jeugdzonde/Het spel [eland is harder, maar irdedigers provoceren e aanvallers niet. Hier anders, er zijn van die igers, die je bewust ir- Als ze tegen mij pra- aai ik me om en houd >of. Raken ze mijn li- ja. dan word ik impul- geef ze een kleun te- gk zal geen namen noc- naar er loopt hier een heidsreehters rond, dat rijpt. „Loggie, zo is het zeggen ze dan. Voor 'nsen heb ik respect". nemen jullie die nog maar. Wat reikt de schoolsport die aan? Sport is er om een alge meen gevoel van welbehagen te scheppen, en niet om alleen het ontbreken van een handi cap te benadrukken". „Overal waar ik heb gewerkt, zagen de mensen aanvallend voetbal. Daar gaat het om. Straks, als Ajax de Europa Cup ingaat, zal de spelschoon- heid wat ondergeschikt moe ten worden gemaakt aan de wedstrijdkracht. De doelma tigheid staat dan voorop, maar HSV kan ook nog at tractief voetbal spelen. Er is dus nog hoop. Ajax heeft voetbal gespeeld, dat de men- Dick Schoenaker: gestreeld door bewaking van Poortvliet. warming up-speler. Suurbier bijvoorbeeld niet. Daar was sen aanspreekt. Dat doet me niets, maar dan ook niets aan eigenlijk het meeste plezier. En de doorbraak natuurlijk van de jongeren. Straks te beleven op de warming up. Krol weer wel vanwege zijn ijdelheid. Hij had niet in de neemt Aad de Mos het over. gaten, dat iedereen zich ver- Eens komt er een moment dat gaapte aan zijn verregaande I LKh "IQ een jonge trainer alleen het front moet staan. Ik was 35 jaar, toen ik bij Xerxes be gon. Aad is jong, Ajax heeft een ionge ploeg. Het moet dus klikkei houterigheid bij de oefenin gen en niet aan zijn schoon heid". aller David Loggie •parta in het Leidsch Dagblad oep, die roept: Ik wil lie is in ons land te Daar mag een leraar an toegeven. Er is geen dat zal durven beken- k ben een reuze zak. ik liet in dat wandrek, ik worden geholpen. En stgroep. die overblijft bij n kiezen, zo van. nou, Trainer Kurt Linder in de Telegraaf „De warming up op het hoofdveld is de laatste jaren in de mode gekomen en dit is een discutabel punt in de ver houding ster-fan. Het is niet meteen af te keuren, omdat het ook voordelen kent. Ik zie Vanenburg graag een kwar tiertje de warming up doen. melden voor de cursus coach Vanenburg is een typische betaald voetbal. Mijn hele le- „Zolang ik speel, wil ik op deze wijze doorgaan bij Ab coude. Ik ben echt blij met deze jongens. Het is voor mij ontspanning en een leerschool tegelijk. De afgelopen week heb ik theorie-examen afge legd voor het diploma oefen- meester 1. Op 27 mei heb ik praktijk-examen. Als mijn cij fers goed zijn, wil ik me aan- ven is vergroeid met het voet bal, en dat geldt voor de hele familie. Daarom wil ik graag wat ondernemen als trainer. Als ik stop als doelman word ik broodtrainer en dan kan Abcoude me natuurlijk niet meer betalen". Doelman Piet Schrijvers van Ajax in het Algemeen Dagblad „Ik word met Cor van der Hart en Piet de Zoete trainer bij FC Den Haag. We gaan het met zijn drieën maken. En ik ga al mijn diploma's ha len. Al ik zie dat jongens als Pas, Jochems, Vilerius, Ter Horst, noem ze allemaal maar op, als ik zie dat die trainer zijn geworden, zou ik het dan niet kunnen redden? Ik heb 150 eredivisie-goals gemaakt, ik heb 33 treffers in de Euro pa Cup op mijn naam, nou daar kunnen al die gasten toch niet aan ruiken" Lex Schoenmaker van FC Den Haag in de Haagsche Courant „Mijn contract loopt af. Er wordt nu onderhandeld over een verlenging en ik denk ook wel dat we het eens zul len worden. Ik weet dat een paar clubs bij Ajax naar mij heeft geïnformeerd, maar Ajax heeft ze allemaal de deur gewezen. Dat zegt mij genoeg. Wat zal ik dan nog praten over onderwaarde ring? Dat heb ik trouwens nooit gevoeld. Er zijn een hoop jongens, die met een bal meer kunnen dan ik, maar mijn belang wordt regelmatig onderstreept. Het streelt wel hoor, als je de hele week voor Ajax-PSV leest over de con frontatie Poortvliet/Cruijff en je merkt in de eerste minuten van de wedstrijd, dat Poort vliet niet op Cruijff maar op jou loopt". „Mijn situatie is momenteel zo, dat ik me afvraag, wie het eerste komt. De-sponsor of de deurwaarder. Ik heb zo'n pak met belastingaanslagen, dat ik de enveloppen niet eens meer durf open te maken. Ik wacht op een uitschieter. Ik rij tegen het faillisement. Maar de zaak staat wat mij betreft wel op scherp". AMSTERDAM De georganiseerde sport heeft maan dag tijdens de algemene vergadering van de Neder landse Sport Federatie in Amsterdam een nieuw lijntje uitgegooid in de richting van de politiek. De zogeheten uitgangspunten, vervat in de nota Sport en Politiek, die ooit bedoeld waren als aanzet om te komen tot een ge dragscode ten aanzien van landen met een omstreden regime, werd zonder enige discussie aanvaard. De vertegenwoordigers van de vier politieke partijen hebben zich achtej: de gewijzigde uitgangspunten ge steld. Van de zijde van de demissionaire regering heeft CRM-minister Van der Louw verklaard, dat ook hij zich achter de geamendeerde tekst kan stellen en be reid is een coördinerende functie op zich te nemen ten aanzien van zijn collega van buitenlandse zaken. De vergadering ging akkoord met een door het bestuur voorgestelde wijziging in de stemverhouding. De in vloed van de levensbeschouwelijke koepelorganisaties wordt daarbij teruggedrongen ten gunste van de grote bonden. De kleinere bonden behouden in de nieuwe situatie een meerderheid, maar die is aanzienlijk klei ner dan bij de oude .stemverhouding. Het ereteken van de NSF werd uitgereikt aan Ir. Ad Paulen en drs. Dou- we de Vries. Kortsjnoj schaakt in Bergen aan Zee BERGEN Viktor Kortsjnoj zal zaterdag in Bergen aan Zee aan bord een van de Rotter damse schaakclub en lands kampioen Volmac Rotterdam aantreden in een wedstrijd te gen het Bergense Koningsclub. Koningsclub is de uitdager en heeft voor dit merkwaardige schaakfestijn vele buitenland se grootmeesters in haar gele deren opgenomen. Henk Boer ook coördinator AMSTERDAM Henk Boer zal ook gaan fungeren als trai ningscoördinator van de Ko ninklijke Nederlandse Schaat- senrijdersbond (KNSB). Het dagelijks bestuur van de KNSB had, in overleg met de landelijke technische commis sie langebaan (LTC), besloten Henk Boer te vragen naast zijn functie van bondscoach ook die van trainingscoördinator op zich te nemen. Selectie voor Honkbalweek en WK SANTPOORT De bonds- coaches Jim Stoeckel en Cees Herkemij hebben vijftien spe lers geselecteerd voor het Ne derlands honkbalnegental, dat dit jaar aan twee grote inter nationale evenementen deel neemt, namelijk de Haarlemse Honkbalweek van 14 tot en met 22 augustus en het toer nooi om het wereldkampioen schap honkbal in Seoel (Zuid- Korea) van 4 tot en met 18 september. De spelers zijn: Bart Volkerijk (ADO), Jim Sieval, Paul Smit, Charles Ur- banus, Ed Kruys (allen Amstel Tijgers), Bertil Haage (TT Ti gers), Henk van 't Klooster. Gerard Blacquiere (beiden Neptunus), Robert Knol, Ar nold Whitfield) beiden Giants), Marcel Joost, Thijs Vervaat, Henny Jenken (allen Haarlem Nicols), Eric de Vries en Sidney Hickinson (beiden HCAW). Deze selectie zal later nog met enkele spelers wor den uitgebreid. Winst Freuler in Giro ROME De Zwitserse wiel renner Urs Freuler heeft gis teren in Rome met een sprint vanuit een kopgroep de vierde etappe van de Ronde van Ita lië, de Giro, op zijn naam ge bracht. De Fransman Bernard Hinault behield de leiding in het algemeen klassement. Freuler klopte op de eind streep in het Marbles stadion in Rome de Westduitser Peter Kehl. Algemeen klassement; 1. Bernard Hinault (Fra) 15.41.41; 2. Tommi Prim (Zwel op 26 sec.; 3. Francesco Moser (Ita) op 39 sec.; 4. Giuseppe Saronni (Ita) op 1 08; 5. Sil- vano Contini (Ita) op 1.33; 6, Michael Wilson (Aus) op 1.56; 7. Laurent Fig- non (Fra) op 1.57; 8. Mario Beccia (Ita) op 2.05; 9. Lucien van Impe (Bel) op 2.31; 10. Czeslaw Lang (Pol) op 2.36. Kokolishi geen partij voor Eschborn Traveliers DEN HAAG - De landskampi oen softbal bij de heren, Koko lishi, kon het gisteravond niet bolwerken tegen de Eschborn Travellers, die met 13-3 won nen. Bij Ko kolishi stond Wendell Cibiana op de werpplaat. Hij kwam tot de cijfers 2-0-17, terwijl het veld drie-fouten maakte. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Tips voor Duindigt WASSENAAR Twee ren- nen en fiegen draverijen staan er woensdagmiddag op het programma van de Wasse- naarse baan Duindigt. De eer ste start is om 14.00 uur. Onze tips voor deze meeting luiden: NAGELEPRIJS: Vip D, Viva Uithui zen en Violetta Weber. URKPRIJS: Valentin Fortuna. Ufo en Umeerman Spaland. SCHOKLANDPRIJS: Uniek Fortu na, Ted Olivier en Udet Brain. MA FILLE II PRIJS: Blue King, Robbedoes en Belhamel. BANTPRIJS: Vancouver Cede. Syl vian Hanover en Urjos Shadow. ENSPRIJS: Ultra Nimble. Trijn Bui tenzorg en Trea Westfrisia. EMOEPRIJS: Songs Pride, Mai Pen- sato en Robin's Choice. TOLLEBEEKPRIJS: Utopia Fortu na, Redempta en Tim Bush. EMMELOORDPRIJS: Sam Avon, Remy Princess en Rabbani. NOORDOOSTPOLDERPRIJS: Rein- dert, Tilon Beroona en Tyfoon Haze- miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiii Ook dit jaar hebben wij weer een wekelijkse busdienst naar de zon georganiseerd. Vanaf woensdag 26 mei vertrekt elke woensdag (t/rn, 11 augustus) een luxe touringcar van Maas kant-reizen naar Malgrat aan de Costa Dorada. De touring cars vertrekken van Den Haag en Rotterdam. De reis duurt twee dagen en onderweg wordt overnacht. Het reisdoel is het uitstekende hotel Mediterraneo, dat op het strand van de Middellandse Zee ligt. De prijs van deze aantrekkelijke zon-vakantie bedraagt in mei en juni 445,- p.p. en in juli en augustus 515,- p.p. Deze prijs heeft als basis een tweepersoonskamer. In hotel Mediterraneo wordt gelogeerd op basis van voipen- sion, de lunches op de heen- en terugreis zijn voor eigen re kening. De overnachting op heen- en terugreis is inbegrepen. Ook bij de prijs inbegrepen zijn excursies naar Barcelona en het klooster van Monserrat, naar de botanische tuin van Bla- nès en naar de markt in Todera. De kamers in hotel Mediterraneo hebben priyé-faciliteiten en het hotel heeft een eigen zwembad. Inlichtingen en boekingen: Telefonisch (na 9 uur; van maandag tot en met vrijdag) bij Sijthoff Pers Reisorganisatie: 070 - 190.696 of 190.698. Wie in of bij Den Haag woont, kan op bovengenoemde da gen ook terecht bij onze stadsvestiging in Den Haag: Spui straat 71 (op de hoek van het Spui).

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13