Waardering voor clowns Mini en Maxi E.O. breekt met ds. Wijnsma gekleurd gezien 1 RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT DINSDAG 11 MEI 1982 PAG Vernielingen bij „Sonja" AMSTERDAM Een groep Ajax- supporters, zich noemend de F-side, heeft gisteravond tijdens de uitzen ding van het VAR A-programma „Sonja op maandag", ernstige ver nielingen aangericht in de hal van „De brakke grond". De leden van de groep wilden in het programma hun gram halen in verband met de anti-semitische uit drukkingen van FC Utrecht-sup porters, een week geleden. In „Son ja op maandag" had eerder op de avond trainer Han Berger van de Utrechtse club zijn zegje gedaan. Toen het de Ajax-supporters niet lukte in het programma te komen vernielden zij, volgens de politie, in de hal van het gebouw voor een aanzienlijk bedrag. ZWOLLE De Evangeli sche Omroep heeft haar medewerker, de christelijk gereformeerde Zwolse pre dikant ds. S. Wijnsma bui ten spel gezet. De reden van dit plotselinge ontslag is, dat ds. Wijnsma, die al vele ja ren, samen met Bep van Rij, het verzoekprogramma van de E.O. „de muzikale fruit mand" op vrijdagmorgen van 9 tot 10 uur presenteert, verzuimd heeft op Konin ginnedag Hare Koninklijke Hoogheid prinses Juliana met haar veijaardag te feli citeren. Een vrouwelijke luisteraar had een plaat voor de prinses aange vraagd en verzocht haar ge lukwensen over te brengen. Omdat Bep van Rij aan het begin van de uitzending prinses Juliana al had geluk gewenst, liet ds. Wijnsma dit achterwege. Hierop rea geerde de briefschrijfster verontwaardigd bij de E.O., die het verzuim van de me dewerker Wijnsma dermate ernstig achtte, dat onmid dellijk ontslag volgde. De Zwolse E.O.-medewer ker, die aan de wieg van deze omroep heeft gestaan en al gedurende de oprich ting zijn medewerking aan de uitzendingen verleent, is naar Hilversum gereisd om de kwestie te bespreken. Daar kreeg,hij te horen, dat het incident van 30 april „de druppel was, die de em mer deed overlopen". Men wilde echter niet zeggen, welke dan de andere „drup pels" waren. De E.O. heeft nooit eerder kritiek op ds. Wijnsma uitgeoefend Wijnsma wilde, in afwach ting van de verdere ontwik kelingen, nog gen commen taar op zijn ontslag geven. WILLEM DE RIDDER MET NACHTELIJKE TOCHT HILVERSUM De VPRO stelt in de nacht van 21 op 22 mei zijn zendtijd tussen middernacht en zeven uur ter beschikking van Willem de Ridder voor „het ongebruikelijkste hoorspel, ooit op de radio uitgezonden, waarvan de luisteraar zelf hoofdrolspe ler kan zijn. De jaarlijkse nachtelijke stunt komt dit jaar als „Euronight" in de ether omdat luisteraars uit Nederland, West-Duitsland en België eraan kunnen deelnemen. Vanaf middernacht kan iedereen die over een draagbare radio beschikt en het liefst ook nog een fotocamera met flitsapparaat heeft, deelnemen aan een autobusreis naar een onbekend prach tig landschap waar een koorwerk wordt uitgevoerd opgedragen aan de zuster van Jezus Christus. Luisteraars uit onder meer Den Haag, Delft en Rotterdam kun nen die nacht, nadat ze via de radio instructies hebben gekregen en ook de voorwaarden hebben gehoord waaraan men moet vol doen, in de gereedstaande autobus stappen om een van de hoofdpersonen uit het hoorspel te worden. TRANEN VAN HET LACHEN OM DE NOREN MONTREUX Om de chau vinisten onder ons maar met een gerust te stellen: de show van het muzikale clowns-duo Mini en Maxi is redelijk tot goed ontvangen op het Gou den Roos Festival in Mon- treux. Regisseur Fred Rom- bouts voorzichtig over zijn werkstuk: „Ik heb gehoord dat vooral de Duits-talige pers erg ingenomen was met „Clowns in Gloria". Producer Nic. Notten: „Ik ge loof dat we ons programma ze ker hier en daar kunnen ver kopen en dan zal ieder land er naar behoefte wel een minuut je of zes uitknippen". Gezien ook de lengte van „Clowns in Gloria" (44 minuten). De Droom van de twee clowns, die op weg huiswaarts in een Lelijk Eendje na een optreden in een sortiment hemel terecht komen, waar ze hun acts mo gen opvoeren en moeten be wijzen dat ze ook in het Grote Handboek van de Clowns, naast een gigant als Grock, thuishoren, drijft erg op sfeer en die krijgt alle tijd. Je moet Mini en Maxi in deze stijl voor een show anders bekijken, dan je ze in een theater-optreden zou zien. Je moet rustig ach terover de sfeer proeven, ze de kans geven en dan blijken het toch twee unieke en voortref felijke vakmensen te zijn. He laas waren ze zelf niet in Mon- treux, omdat een aantal zaal optredens in Nederland niet verschoven kon worden. Dan hadden ze hier ook nog eens het publiek er van kun nen overtuigen, dat ze inder daad al die instrumenten zelf bespelen. Want zelf in ons ei gen door play-back aange taste kijkersland, wil men nog altijd niet unaniem gelo ven, dat de lange Peter de Jong en de kleine Carel de Rooy alles zelf doen: piano, trompet, panfluit, viool, tuba, harmonica. Verrassend was het, dat er in de persjury toch nog een op merking viel over die „hemel" van regisseur Fred Rombouts, die het programma maakte naar een idee van Warry van Kampen. Een speels wolken dek (van Wim Bijmoer), dat bij de uitzending in Nederland (en we zijn toch best een snel op de tenen getrapt volkje) bij mijn weten geen mens geër gerd heeft, logisch, want daar voor is het allemaal te elegant in de droomsfeer van de clowns-mythologie getrokken. Met een Opperbaas (Jules Croiset), die net zoveel van de Griekse Zeus heeft als van een soort symbolisch Opziener van het Groot Theater. „Ja, maar je kan God toch niet voorstel len als mens", was de kritische reactie. Wat dat betreft is „Clowns in Gloria" een uitzen ding van goeden huize. Carel de Rooy kortgeleden in Den Haag over die rol: „Om dat er toch geen gesproken tekst aan te pas komt, hadden we allereerst een internatio naal bekende acteur in ons hoofd voor die rol. Een man als Peter Ustinov. Die heeft die aardsvaderlijke uitstraling. Zo'n goedige, maar toch over heersende verschijning. Maar dat bleek niet haalbaar. In Ju les Croiset hebben we een hele goede gevonden". Wat nog eens opvalt bij de tweede keer zien van „Clowns in Gloria", is dat het een per fect uitgevoerde produktie is, met erg mooi decorwerk en uitgekiende muziek. Een warm waarderend applaus na afloop en commentaar als: „Het kan geen kwaad, dat het tempo niet zo hoog ligt. De makers hebben bewust op die droomsfeer gemikt en dat kan je niet hard en snel neerzet ten". En daarnaast: „Ik vind dat die twee artiesten zo'n ver haaltje er omheen helemaal niet nodig hebben. Zet ze neer en laat ze een show maken. Want die is prima". Het grootste applaus was er voor de Noren, met hun krankzinnige programma, dat dan ook „Nuts" heet. Dat bete kent gek, idioot, maar het ver wijst ook naar een terugke rend grap erin, rond een man die een cocosnoot koopt, maar die hij niet open kan krijgen en overal waar hij het pro beert de grootste chaos veroor zaakt. Vijfentwintig minuten „Gagas" waar je echt om kan gillen en die in Montreux bij een gezelschap als beroepskij kers, tranen van het lachen veroorzaakte. „Nuts" lijjet een beetje tegen het Monty Pyt hon-werk aan, maar pL-sncJlsr. en minder absurd. Dè mecha nische grappen van de Gouden Oude Slapstick komen er nog het dichtste bij. Bovendien ziet men een gek stukje-pseudo- documentaire in over een eland als huisdier. Twee man nen in een dierehuid, het kan niet simpeler, maar het werkt. Hondeliefhebbers zullen er hun problemen (het uitlaten, de hond die in bed wil) volop in herkennen. De Noren be wijzen met „Nuts" in elk geval dat met weinig grote middelen en niet al te veel geld, best leuk televisie-amusement te maken is. Een programma dat het in Nederland zeer goed zal doen. Sli Tribunes vormen onmisbare stellages en strijkages in del menleving. Een democratisch attribuut, de loge van de gende meerderheid, die daarop luidkeels van haar aanwJ heid blijk geeft. De volkswil reageert er haar opgenoegef af door ze in brand te steken. In de brand ben je. Aai gevuldheid ervan meet men het wel en wee van het vo< gebeuren af. Wekelijks worden daar cijfers over verstil dieptepunten bepaald door de knie van Cruyff. Zakenlia sponsoren alleen als de tribunes vollopen. Zien geen hei een afgebrand dorp, tenzij fabrikanten van brandblusappi tuur in shirtreclame. Bij de tv spelen tribunes ook een steeds belangrijker rol. Een Duitse studio's, nadien ook in Hilversum. KRO-showma Frank Kramer kan niet buiten een dergelijke menselijke uits kast en zaterdagsporter annex alles anders benaderende v.d. Heuvel stelt er gratis toegangsbewijzen voor beschikb De KRO maakt trouwens zelf van het scherm een tribi waarop deze omroep alles uitstalt wat zij meer is dan euchj tievieringen, extra-verslaggever van pauselijke trektoch streekeigen show, tussen Keulen en Parijs en shows van Els met Christine Deutekom. Frank Kramer volgde dit voorbs en liet een legertje bedlegerigen aanrukken om die tribur» wijs op te stellen voor zijn Harten 5-Gala, die nu eens geen i joenen verslond, maar juist opbracht. Na zijn vrijpostigheid de AVRO om zijn moeder op haar verjaardag in het zonnet) zetten, kreeg hij het nu bij de KRO klaar haar op de tribum zijn miljoenenshow te mogen zetten. Zijn heenzending bij AVRO leidde bij de KRO tot zijn zending uitgerekend op avond voor moederdag haar de eer aan te doen van een op den voor de camera. Een duet bijna, met Frank aan de pia een lied met een zo hooggestemde toonsoort, dat de piano er na niet bij kon, maar voor het overige net Elsink en Christi Zijn voorganger Willem ontwikkelde zich intussen tot Beest". Frank zagen we als moedersjochie, maar dat mag op ene dag in mei, temeer waar deze ontdekking van Jos v.d. V per uitzending vlotter uit de verf komt. Nog vrijdag lagen de omroepen en de NOS dwars over de sp op zaterdagavond. De NOS zou die zaak helemaal aan zich len trekken. Krijg je meer eenheid in de verslaggeving. Maai omroepen, niet het minst de KRO, hebben die sport nodig v een stuk eigen gezicht. Zo'n argument kun je in een vergader hanteren. Je kunt zulks ook op het scherm laten zien. De K is meer dan sport. Dus gaf Sport op Zaterdag beelden van de jarige Limburgse wielrenner Pie Vaesse, die voor het rijden de rit steevast de hoogmis bijwoont, zoals Italianen voor de i een kruisje slaan. Nog een echte Latijnse mis. De volkstaal ki tijdens de koers voldoende aan bod: „Pak het wieltje van waterdrager en spring hem in zijn nek. Pie." Wat moet de NOS verder met een zuidelijk treffen als tui NAC en MVV? Niet één goaltje: 0-0. De KNVB vraagt meerj voor sportflitsen. Maar dan moet die bond er wel een paar d< punten bijleveren, overzichtelijke en gemakkelijk te herh. doelpunten. Boter bij de vis. Die komt uiteindelijk ook in net terecht. En wordt al even duur betaald. De KRO is trouwens niet alleen voor meer doelpunten, zal er desnoods zelf in moeten schoppen, als NAC en MVV ells ontzien. Zij is er ook voor de vrouw. Een KNAU-vrouw op tribune kreeg van de KRO een voorzet voor open doel en ki de die er ook in. Bij athletiekwedstrijden verschijnen op de t tribune telkens twaalf hoge KNAU-heren ter begeleiding van hardlopende vrouwen. Die kunnen er dus aan elke hand tw« drie krijgen. Toch moeten zij op eigen kracht hun mann staan. En dan ook nog die bekerdubbelfinale tussen AZ '67 en Utra Niemand is er gelukkig mee. Er lopen dan uiteindelijk twee bunes ernstig brandgevaar. Buiten de NOS om kon de KRO ook onpartijdig laten zien verstandig de NOS er aan had gedaan om verder geen b verslagen meer te brengen van de WK ijshockey. Russe Amerikanen sloegen elkaar met sticks om de oren alsof zi weerszijden van het hoofd pucks droegen. Het daaruit onts ernstig handgemeen werd omschreven als Russen en Amer nen die de handen ineen slaan. Hun gezichten in elkaar, zv ze bedoelen. Leuk voor Frans Henrichs. Goed, dat er geen tr|uc ne in brand ging. Had wel een wereldbrand uit kunnen staan. TON OLIEMULll dit Televisie vandaag NEDERLAND 1 NOS 18.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC 18.28 Uit de geschiedenis van de totogratie. NOS 18.58 Journaal. EO 19.00 D'r kan nog meer bij. Kleuterprogramma. 19.15 Kop en staart. Docu mentaire dierenserie van de BBC voor de kin deren. Stem en liedjes; Leo de Vos. 19.30 Andrus, Blackwood Company. Twee voor malige leden van de gospelgroep 'The Impe rials' vormen thans 'An drus, Blackwood Company'. Zij waren on langs in Nederland en zongen in de studio hun bekendste liederen. 20.20 EO-metterdaad-hulp- verlening. Vanavond aandacht voor Zaïre. 20.30 Van U wil ik zingen. De gemengde koren 'Deo Cantemus' en Deo Ju- vente' zingen samen met het kinderkoor 'De Zendertjes' uit Huizen. De dirigent is Bert Moll en Okke de Boer speelt op het orgel. nendijk bespreekt met een aantal studio-gas ten het onderwerp: Blij ven steken in de woes tijn. 21.24 Tenslotte. Een kort slot woord door prof. dr. W.H.Velema. NOS 21.37 Journaal. 21.55 Den Haag vandaag. Parlementair nieuws van het Binnenhof. 22.10 'Stappen' in Nepal. De eerste van een serie van drie films over avontuur lijk wandelen door Henk Raaff en Gerben Hellin- ga. Zij trokken, zoals wij al eerder schreven, sa men over de wereld; Henk Raaff beschreef daarbij zijn ontmoetin gen en avonturen in ar tikelen en boeken en Gerben Hellinga maakte een aantal films van hun wandeltochten. 22.45 Journaal. 22.25 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.25 Paspoort Informatie voor Joegoslaven en Italianen. 18.35 Sesamstraat. 18.50 Jeugdjournaal. AVRO 18.59 Archibald. Tekenfilm voor de jeugd over de toverhond Archibald. 19.05 AVRO's Toppop. Over zicht van de bovenste 30 platen van de Natio nale Hitparade en 5 sin gle tips. Presentatie: Ad Visser. 20.00 Journaal. 20.27 Dallas. J.R. heeft zijn pogingen om Bobby te dwarsbomen nog niet opgegeven. Hij spoort Jock aan, mee te doen aan een gigantisch project, waarvoor Ewing Oil tenslotte geen con tanten genoeg heeft. Pam voelt zich door Bobby verwaarloosd en krijgt belangstelling uit een andere hoek, waar ze gretig op in gaat. Lucy tenslotte brengt de Ewing-clan uit zijn even wicht met een opzienba rende mededeling. 21.20 Babbelonië. Het spraakverwarrende spelletje onder leiding van Pim Jacobs wordt gespeeld met de gasten: Louis van Dijk, Rita Reys en Tony Eyk. 21.55 Hollands Glorie. Een twaalfdelige bewerking voor televisie van Jan de Hartogs gelijknamige roman. De oorlog is uit gebroken. Jan Wande laar zit met zijn boot vast in Indië. Dan krijgt hij een aanlokkelijk aan bod van een zekere ka pitein Rang. Maar de opdracht, die moet wor den uitgevoerd, is ge vaarlijk; niemand heeft echter iets te verliezen. 22.45 Televizier magazine. Actualiteiten onder eindredactie van Jaap van Meekren en Will Si mon. 23.25 De toestand in de we reld door mr. G.B.J. Hil- termann. 23.30 Honderd beroemde schilderijen. Vandaag: 'De schilder in zijn ate lier' van Jan Vermeer (1632-1675). 23.45 Journaal. 23.55 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Fatima. Reportage van Ger hard Burger. 17.00 Net kinderen. Kinderprogram ma van Hallig Hooge. 17.50 Journaal. 18.00 Een goed humeur met mu- 18.20 Plezier met Ahrle. 18.30 Franc ia Durbridge preeen- teert Op eigen houtje: een faml- lle-aangeiegenheld. 19.15 Actualiteiten. 19.45 Ansichtkaartenrela var de V.l.n.r. Jan Blaaser als Bout, Hans Dagelet als Flip en Hugo Metsers als Jan in Rita Reys te gast in „Babbelonië op de tiende aflevering van „Hollands Glorie" op Ned. II om 21.55 uur. Ned. II om 21.20 uur. Donau naar de Witte Ni]l. 20.00 Journaal. 20.15 Wat ben ik? Vrolijk beroepen raden met Robert Lembke. In het pa nel: Annette von Aretin, Anneliese Fleyenschmldt. Guido Baumann en Hans Sachs. 21.00 Panorama. Actuallteitenru- 21.45 Dallas. J.R. is vreselijk trots op zijn prestaties. De oliebronnen in Azië brengen nu veel geld op. maar hij krijgt bericht over een op handen zijnde nationalisatie. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 ARD-aport extra. Kwartfinale WK amateurboksen. 23.45 Liederen en meneen. Muzikaal programma. 00.30 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Mozaïek. Programma voor 65-plussers. Informatie over allerlei hobby's in de artistieke sfeer. 16.35 Strandpiraten (The beach combers). Jeugdserie. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-geïllustreerd. 17.50 Dieren onder de hete zon. Do cumentaire over aalscholvers in Zuid- -Afrika. 18.20 Tom en Jerry. Tekenfilmserie. 19.00 Journaal. 19.30 Gezondheidl Komedie van Pierre Chesnot onder regie van Rolf von Sydow. Met: Karl Heinz Vosge- reaux, Wolfgang Kleling, Alice Treff e.a. De successchrijver Stephane Boissie re Is na een felle ruzie met zijn doch ter en haar man aan een hartaanval overleden. De over-buurman, de be roemde tv-professor Carron en huls houdster Louise rijn de enigen, die treuren om zijn dood. 21.00 Journaal. 21.20 Europas# muziekwedstrijd. Jonge Instrumentale solisten uit zes landen spelen met het BBC Northern Symphony Orchestra o.l.v. Bryden Thomson. 23.35 Nieuwsoverzicht. DUITSLAND 3 WDR 17.00-17.30 Schooltelevisie 18.00 Sesamstraat. 18.30 Tv-cursus vectoralgabra. 19.00 Vor Ort. 19.45 Journaal 3. 20.00 Journaal. 20.15 Cultuur en wetenschap-Na tuur en techniek op drie. Film over de invloed van overmatig zonneba den op de huid. 21.00 Onder het Kapiteel. Tv-serie over het circus. 21.45 Onderzoek. 22.30 Nachtschakelaar. Culturele uitzending. Aansluitend: Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 De Bereboot. 18.05 Sesamstraat. 18.35 Gemeentebeleid (Open school). 19.07 T# Hssselt om de zeven jssr. Uitzending van de KTRO In de serie Uitzending door Derden. 19.37 Morgen. Overzicht program ma's. mededelingen en lotto-uitsla- gen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kijk uitl De stad Antwerpen en de verkeersveiligheid. 20.15 Zuid-noord. Veertiendaagse praatshow van Reglne Clauwaert en Koos Postema. Muzikale intermezzi: Dirk Stuer. 21.15 Een wereld. Blanke Magie. Re portage over de gezondheidsproble men In een ontwikkelingsland. 22.05 LO. Kwis van Herman van Molr Ie. 22.35 Journaal. BELGIE BRT 2 19.00 Toets. Jeugdprogramma van Frank Dingenen en Leen Persijn over 'spiritisme'. 19.37 Morgen. Overzicht program ma's. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kijk uitl De stad Antwerpen en de verkeersveiligheid. 20.15 De eerste reis (Le premier voyage). Franse dramatische komedie van Nadlne Trintignant naar een sce nario van haarzelf (1980). Met: Marie en Vincent Trintignant. Na de dood van hun moeder gaan twee kinderen op zoek naar hun vader, die hen jaren geleden in de steek liet. 21.45 Bonjour la France. Sport en spel in Frankrijk. BELGIE FRANS 1 17.15 ONEM: informatie voor werk zoekenden. 17.30 Plein jeu. Gevarieerd kinder programma. 19.00 Antenne-eoir. Actualiteiten, editie Henegouwen. 19.25 Lotto-berichten. 19.30 Journaal. 19.55 Paris-Saint-Lazare. Zesde en laatste aflevering van de Franse tv-serie van Marco Pico: Zaterdag. 20.50 Minute papillon. Consumen tenrubriek van Mamine Pirotte. 21.50 Un homme, una villa. Marie Cardinal in Algiers. 22.40 BELGIE FRANS 2 19.00 Tribune economique et socia le. 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 19.55 Le point de la medecine. Me dische rubriek van Paul Danblon. 20.55 Warner Follies (Thank your lucky stars). Amerikaanse muzikale komedie van David Butler (1943). De autobuschauffeur Joe Simpson lijkt sprekend op Eddy Cantor. Een on eerlijke impressario maakt hier ge bruik van. Met: Joan Leslie, Denis Morgan, Eddy Cantor en veie ande- ENGELAND BBC 1 16.55 Play school. 17.20 The all new popeye show. Te kenfilm. 17.40 Record breakers. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Rentaghost. 18.35 Kinderfilmpja. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. Regionaal nieuws. 19.50 Looking good, feeling fit 20.15 Triangle. 20.40 Q.E.D. Documentaire. 21.10 Flesh and blood. Serie. 22.00 Journaal. 22.25 Play for tomorrow. 23.25 Wogan. 23.58 Journaal. 00.00 Harry O. Serie met David Jans- sen. 00.50 Weerbericht ENGELAND BBC 2 18.10 Education. 18.40 Buck Rogers. SF-serle. 19.00 WK Biljart 20.05 Journaal. 20.10 Royal Academy Summer Ex hibition. 20.50 Top gear. Showprogramma. 21.20 International young muel- 23.35 WK Biljart 23.45 NewsnighL 00.30 WK Biljart Televisie morgen NEDERLAND 1 ï<?00-12.00 Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven en slecht- KRO 15.30 De poppenkraam. Kleuterpro gramma met Connie Neefs en Jaap Stobbe. Veertiende aft.: Bezoek van tante Agaat. 15.55 Maja de Bij. Duitse tekenfilm serie over de avonturen van het bijtje NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Seesmstrsat 10.00 Joumsel. 10.03 Wat ben ik? 10.50 Mozaïek. 11.20 Georg Thomalls's verhalen. 12.10 Panorama. 12.55 Persoverzicht 13.00 Journaal. 16.10 Journaal. 16.16 Expeditie# in het dierenrijk. Documentaire van Heinz Sielmann over veldhoenders. 17.00 Speelkamer. Kinderprogram- 17.40 Tete-texicon. Kinderprogram- DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 16.00 Journaal. 16.04 Anderiand. Voor de kinderen. Aansluitend: Nieuwsoverzicht. 16.35 Smokkelaars (Smuggler). En gelse serie mei Oliver Tobias. 17.00 Journaal. 17.08 Tsle-geïlluatreerd. Als gast: de groep Hot Shot. 18.00 De vuurbomen van Thika. En gelse serie met Hayley Mills. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek. 08.10-11.40 Schooltelevisie. 09.25 Sesamstraat. 17.00-17.45 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstraat. BELGIE BRT 1 16.00 Bonjour Is France. Sport en spel in Frankrijk. 17.00 Op het Schildpadplein. Geva rieerd kinderprogramma. 17.30 Het zwaard van Ardoewaan. Herhaling van de BRT-serie voor de jeugd onder regie van Bert Struys. Zesde afl.: Het spookpaard. BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst 16.00 Carrefour J. Jeugdprogramma BELGIE FRANS 2 12.00-19.00 Zie Belg» Frans 1. ENGELAND BBC 1 07.40-13.05 Schooltelevisie en cur- 13.30 Journaal. 14.00 Pebbla MilL 14.45 Over the moon. 15.01 Watch! Moses in Egypte. 15.18 20th century history. 15.40-16.00 Merry-go-round. 16.55 Play schoot 17.20 Scooby Doo, where are you? Kinderserie. 17.40 Play away. Grappen en muirik. ENGELAND BBC 2 07.40-14.20 Schooltelevisie en 15.30 WK Biljart. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.02 (AVRO) Lichte muzlekjè/G 16.30 Karei Prior ontmoet Anne Egmond - 18.06 Radiojourna 18.25 Toppers van Toen - 19.C Speciaal: de pubershow - 19.30 rette - 20.03 Lichte muziek - Crinoline - 23.02 (NOS) Met het op morgen. HILVERSUM 2 - 16.32 (KRO) Babyion - 17.36 A( liteiten - 18.10 Buitenlands comi taar - 18.30 Humanistisch Verbo 19.00 Uitzending over achtergroi en liturgie - 19.20 Magazine ove kerk in de samenleving - 20.00 weging - 20.13 Spoorzoeken in achterland van de KRO - 20.30 S takel over de Indonesische set* Pramoedya Ananta Toer, die in land een beperkte beweglngsvri heeft - 21.30 Open school - Wetenschap - 23.00 Zin in muzi 23.40 Radiocabaret. HILVERSUM 3 - 18.04 (NOS) De avondspits - (VARA) Popdonder - 21.02 M dogs. HILVERSUM 4 - 17.00 (TROS) Sluiting - 20.00 S te voor viool en piano van Beeth - 20.15 Concert door het Am dams Philharmonisch Orkest: Solemnis van Beethoven - 22.301 Christian!. Radio morgen HILVERSUM 1 - 0.02 (VARA) Elpee-tuin - 2.02 licht - 5.02 Truck - 7.02 (VOO) goeiemorgen - 9.02 Muziek ten werkt - 10.02 Kletskop (VPRO) Villa VPRO - 13.06 Wel lichte kringen - 13.35 Een klap kop - 14.20 (EO) Theologische kenningen - 14.35 Radio-kleutert - 15.02 Open huis - 16.15 EO-ac 16.20 Woord en lied - 16.55 EO- terdaad 17.30 Actualiteiton HILVERSUM 2 stiek voor de vrouw - 9.15 De'* bank - 9.33 Teleac - 10.03 Hoor I i 11.10 Informatie - 11.43 Centr i 14.00 Oude schoolliedjes - 1-4.21 schuurpapier - 14.50 Kinderen kwartje - 15.32 Leef-tijd geno 16.32 Radiorechtbank - 17.36 l HILVERSUM 3 7.02 (KRO) Manneke Pop - 8.3 raplu - 10.34 Muziek, zang en voor nu, heden en thans Popslag - 13.30 Weeshuis var 14.34 K-rock - 16.34 Nieuws- I HILVERSUM 4 - 7.02 (NCRV) Het levende wool 7.10 Preludium - 8.05 Platennieo 8.45 Musica Sacra - 9.15 Ond« hoogtezon - 10.00 Orkestpei

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2