an Raamsdonk op |ijd in goede vorm Promotie degradatie tussen amateursprofs Hermans pechvogel Tiendaagse reizen naar Oostenrijk LEIDSE COURANT DINSDAG 11 MEI 1982 PAGINA 11 e" gT Het bestuur be- "I voetbal wil een au- 'dejtisehe promotie/de- itieregeling tussen mateurvoetbal en de lte»"|alde selectie. Dat is de hek revolutionaire ge uite in de beleidsbrief ild voetbal, die vol- de je week op de jaarver en fring van de betaalde [e zal worden behan- Het sectiebestuur zal een dele gatie samenstellen die met het bestuur amateurvoetbal over die „overloop" tussen de be taalde en de amateursectie moet gaan onderhandelen. Ge dacht wordt aan een tweede divisie, die uit zogenoemde non-amateurs zal bestaan. Daarin moet plaats zijn voor een aantal van vijf contract spelers per club. Het bestuur van het betaalde voetbal neemt aan dat de ama teurs in de KNVB op dit mo ment geneigd zijn om een der gelijk gesprek aan te gaan en men meent dat de invoering niet absoluut onmogelijk is. De beleidsbrief bewijst dat de leiding van de sectie plannen op korte en middellange ter mijn heeft. Zoals het streven naar schuldsanering in het be taalde voetbal en het instellen van een licentiesysteem voor de betaald voetbalorganisaties. In de onderhandelingen met de NOS zullen duidelijke be perkingen van het uitzen drecht op zowel radio- als tele visie worden voorgesteld. Geen radioflitsen over de eer ste helft, geen t.v.-beelden op zondag voor 19.00 uur en eens per 14 dagen een wedstrijd uit de eerste divisie op de televi sie. Het bestuur betaald voetbal gaat uit van 35 deelnemende BVO'S in het volgende seizoen en stelt het absolute minimum op 32. De wenselijkheid van een dubbele bekerfinale zal op nieuw worden bekeken. Bij het ministerie van CRM is een subsidie-aanvraag ingediend om het aanstellen van een functionaris voor het bureau veiligheid voetbalbezoek mo gelijk te maken en daardoor de bestrijding van het vanda lisme op de velden ter hand te vvcs De jaarvergadering van de vereniging van contractspe lers, de voetballersvakbond VVCS, wil vasthouden aan de bestaande minimum-salaris sen. Het „vloersalaris" in de eerste divisie voor semi-profs, 55 pro cent van het wettelijke mini mumsalaris is het breekpunt geweest in de CAO-onderhan- delingen tussen werkgevers (FBO) en de VVCS. De clubs willen terug naar 33 procent van het minimumsalaris. De passieve vergadering, 26 spelers waren vertegenwoor digd, gaf ook op dit punt wei nig weerwerk aan het bestuur, dat vasthield aan het principe dat men in de CAO-onderhan delingen niet wil praten van een beetje betaald hobbywerk, maar over een aangegane ar beidsverhouding. Een moeilijk punt voor de ver gadering waren de verschil lende beslissingen van de ge westelijke arbeidsbureaus bij ontslagaanvragen voor spelers door de clubs. Het probleem dat echter niet oplosbaar is omdat de GAB'S volledig au tonoom handelen. met mijn linkse veel punten maken". De opstoten, waarmee de blon de, van zelfvertrouwen overlo pende Amsterdammer de Deen Clausen uitschakelde, kwamen er ditmaal dan ook bijna niet aan te pas. Van Raamsdonk bleef ook in de. tweede omgang van het eenzij dige duel met de donkere op ponent uit Zaïre het initiatief houden en voelde zich alleen maar zekerder door de gestaag groeiende puntenvoorsprong. Wel wilde hij zijn opponent nog definitief naar het canvas halen. Henry Davis echter: „Ik heb gezegd, dat hij rustig moest blijven. De punten wa ren binnen". Van Raamsdonk deed het dus goed, al moet wel worden ge zegd dat hij toch een klein risi co nam met zijn rustige ma nier van boksen, want de jury heeft deze dagen in München soms de gekste beslissingen ge nomen. Ditmaal was het oor deel van de heren achter de tafels - terecht - echter eens luidend: 5-0. Toen zijn nu volgende tegen stander Uusivirta inmiddels ook overtuigend op punten had gewonnen, bleek Van Raamsdonk allerminst onder de indruk van de verrichtin gen van de Fin. „Hij is toch vrij langzaam. Bovendien bokst hij niet gevarieerd. Hij JURYLEDEN WEGGESTUURD MÜNCHEN Naar aanleiding van de zwakke jurering bij de wereldkampioenschappen boksen voor amateurs zijn gisteren eindelijk passende maatregelen genomen. Van de 45 ringrech- ters en juryleden zijn er gisteren 17 voor één of twee dagen op vakantie gestuurd. Commentaar van de voorzitter van de zelf standige commissie wedstrijdzaken van de wereldboksbond, Emil Jetschev uit Bulgarije: „Bij de wereldkampioenschappen zijn altijd de beste boksers aanwezig. Dat geldt echter niet voor de ringrechters en de juryleden". probeert het iedere keer met die rechtse, dat zal bij mij niet lukken". Van Raamsdonk heeft tot overmorgen de tijd zich op de halve eindstrijd voor te berei- -den. In die tussentijd zal hij zeker nog de gelegenheid te baat nemen de videobeelden, die van bijna alle wedstrijden door het Nederlandse kamp worden gemaakt, eens rustig te bekijken. Want al roept Van Raamsdonk, dat hij brons ook mooi zou vinden, het omzeilen van de Scandinavische klip met als beloning een plaats in de finale van zaterdag, lijkt toch zijn enige doel. Indien Pedro van Raamsdonk in de halve finale wint van Tarmo Uusivirta en daardoor de finale bereikt, komt hij te genover de winnaar van het duel tussen de Amerikaan Iran Barclay en Bernardo Co mas te staan. Barclay versloeg verrassend de Rus Yuri Tor- bek, de Europees kampioen van het vorig jaar. Comas ver sloeg de Turk Karakelle in de tweede ronde tegen het can- DENNIS MULKENS KCHEN Pedro van jrisdonk is reeds ver- yrd van minstens een [zen medaille. de Nederlander het af- weekeinde Frank n al in de tweede ronde Verslagen, volgde gisteren Muehu Beya uit Zaïre III maal een overtuigende ij tijdens de wereldkam- schappen boksen voor Raamsdonk lijkt in de pia Halle van München lok precies op tijd in een vorm te verkeren, want aat met de Amsterdamse ingewicht, die in de hal- ndstrijd de Fin Tarmo rta tegenover zich beter dan kon worden icht. llend is vooral de rust nee Van Raamsdonk zijn standers tegemoet treedt. h)ks inderdaad meer re dan tevoren", zou hij na v?4> dan ook melden. Een ng overigens, die er door Davis, zijn Amerikaan- s' vé-trainer, de laatste we- keihard is ingestampt, ichijnlijk is het allemaal zo spektaculair wat de ë/oudige Nederlandse me)ioen en zilveren-medail- naar van het Europees valiioenschap van vorig jaar ring laat zien, maar zijn den is technisch wel van hoog niveau. Van naiisdonk bokst met een lage "'ing, een gewoonte, die hij °ei e twaalf maanden die hij ~tds Angeles onder Davis Pr ie, heeft overgehouden, nal gebruikt hij goed zijn ns en laat hij zich niet iden tot zinloze roffels op ikking van zijn opponen- zijn gemak tegen de bijna net zo lan- ueha Beya bekeek de pu- de Albert Cuyp het al- c»,1 op zijn gemak. „Ik wist k moest oppassen voor /erdwaalt'e stoot", zei Van 'sa isdonk, terwijl hij de ver ingen van Uusivirta tegen 'ooi Stanislaw Lakomiec loeg. „Daarom kwam ik e dicht bij hem en kon ik Pedro van Raamsdonk behaalde een knappe zege op de Zaïrees Beya. In de Juwelenwijk van Leiden was het gisteren eventjes nog rustiger dan normaal. Er klonk geen motorgeronk, alleen het zachte zoeven van superlichte fietsjes. LEIDEN Twee renners zullen de eerste etappe van de internationale wie- leravondzesdaagse (IWAZ) gisteravond op het parkoers aan het Leid- nomen in de ploeg van De Wit en Ron Kok doet het zonder sponsoring in het tricot van zijn Leidse vereniging Swift. In de eindstrijd ging er echter iets mis. Ton Koop ging als eerste over de finish, maar se Diamantplein niet snel werd teruggezet naar de twee- meer vergeten. Dat was de Plaats- 5oniK? werd ioor allereerst Axel Hermans de Jury' onder leidmê van Ber" auereerst Axel Hermans tus 0uwehand, uitgeroepen tot uit Katwijk van de Haagse de winnaar en mocht even la- ploeg De Markthof. Hij was met nog twee renners, Ton Koop (Wateringen) en Ron Kok (rijnsaterswoude), vooruit en had met nog der tien ronden voor de boeg een voorsprong van een halve mi nuut op een groepje van zes man. Als er niets zou gebeuren kon Axel Hermans de overwinning niet meer ontgaan. Maar met nog drie van de zestig ronden te rijden kon de Katwijker zich al gaan opmaken voor de overwinning. Maar plotseling viel voor hem het doek. Vlak nadat de microfonist het pu bliek had bedankt dat men zo keurig op de zitplaatsen was gebleven stak er toen de drie leiders in de buurt van de jurywagen kwamen een vrouw plotseling met een fiets over. Axel Hermans kwam daarbij ten val. Gelukkig liep het met verwondingen goed af, al kan hij waarschijnlijk het verdere verloop van de zesdaagse wel vergeten. De ritzege was plotseling weer een open zaak. Ton Koop en Ron Kok zijn bepaald geen renners die dagelijks voorin zijn te vinden. Ton Koop werd dit seizoen voor het eerst opge- Plotseling Wat was er gebeurd in de laat ste meters? Ton Koop: „Er was ruimte en ik zette aan de bin nenkant langs het hek de sprint aan. Plotseling viel Ron Kok wat naar binnen. Voor het zelfde geld kom ik in de hekken terecht". Volgens Ber- tus Ouwehand was er overi gens geen sprake van dat Koop zijn lijn niet hield in de eindsprint. „De terugzetting was niet zo moeilijk. Kok kreeg van Koop een flinke duw in de eindstrijd", aldus Bertus Ouwehand. Over de terugzetting zal nog geruime tijd worden nage praat. Ploegleider Roel Moes van de formatie waarvan Koop deel uit maakt diende tegen de uitslag een protest in. Volgens Ouwehand was dat zinloos. Het districtssportcom- missielid van de KNWU, Leo van der Wal, die onder andere de jury voor de wedstrijden sa menstelt, was de mening toe gedaan dat de jury een ver keerde beslissing had geno men. Deze mening was ook de voorzitter van Swift, Joop Riethoven toegedaan. De om zetting van de uitslag door de jury is wellicht beïnvloed door microfonist Wim van Duiven- bode. In de eindstrijd riep deze al door de microfoon dat de jury de uitslag waarschijnlijk zou veranderen. „Maar", liet hij meteen op volgen, „ik sta hier helemaal buiten; dat is de taak van de jury. Een alles be halve neutraal optreden van de Leidse microfonist die nu wellicht daardoor zijn clubge noot Ron Kok aan de over winning hielp. Ton Vrolijk was de rapste van een klein groep, die achter deze twee renners over de fi nish ging, en werd derde. De renner uit De Lier was erg ak- tief en bewees zijn goede vorm. Hij won afgelopen weekeinde nog een koers in Rotterdam. Na de eerste dag gaat de ploeg van De Wit aan de leiding in het ploegenklassement. Dat is niet alleen te danken aan de tweede plaats van Ton Koop en de derde van Ton Vrolijk, maar ook aan Bram Jouvenaar die zesde werd en Alex Jansen die genoegen moest nemen met een negende plaats. Vana vond om 19.00 uur is de twee de etappe op de Scheveningse Boulevard. ARTHUR VAN RIJSWIJK De uitslag 1. Ron Kok (Rijnsaters-' woude), 2. Ton Koop (Wateringen), 3. Ton Vrolijk (De Lier), 4. Ron Rol (Alkmaar), 5. Peter Hogervorst (Pijn- aeker), 6.Bram Jouvenaar (Den Haag), 7. Peter Grootegoed (Rotter dam), 8. Nico Toussaint (Naaldwijk), 9.Alex Jansen (Leiden) en 10. Paul Kooiman (Leiden). kunt deze club het beste rgelijken met een FC Den lag. Goede spelers werden jelmatig verkocht en steeds rder zakte MSV Duisburg de competitieladder. Als je dan ook nog een paar bles- res van belangrijke spelers krijgt, dan kan je het hele- ,]aal vergeten. Ik ben nu echt zig met het voetbal als vak, hoop ik er wel meer plezier te krijgen. Dat komt van- "lf wel als het beter loopt. >g een jaar sta ik onder con- ict en als het uitgediend aet worden in de tweede II a, dan moet dat. Het zou nmer zijn, maar ik zal er et zo'n groot probleem van aken. Ik was toch niet van an nog lang als fullprof te ijven spelen. Ik ben het 'etbal nog lang niet zat, de lud-Ajacied Kees Zwam- a >rn van MSV Duisburg in er et Parool). PSV heeft op een grandioze neanier goodwill verspeeld, i" e zijn op de weg terug. Op t moment hebben we 7500 izoenkaarten voor de vol- 1 nde competitie verkocht. 1it is voor ons doen weinig. B >rmaal gesproken hadden ij nu al op een aantal van 12.000 moeten staan. PSV ver liest vaste klanten. De angsti ge vraag is hoeveel dat er zul len zijn". (PSV manager Kees Ploegs- ma in het Algemeen Dag blad). „Als ik word uitgenodigd voor een internationaal roei- kampioenschap waaraan bo ten met rolriggers (waardoor de riemen bewegen op de rand van de boot en het zit bankje vastzit) deelnemen, doe ik niet mee. Het ding haalt een dimensie uit de sport weg. In een traditionele boot kan ik op grond van mijn roeitechniek meer snel heid bereiken. Een soepele in pik betekent een grotere snel heid. Daar kun je op trainen. De snelheidsbeperking zit vooral in de massa van je li chaam. Daarom is de rolrigger voor jongens van honderd kilo interessant: de factor li chaamsgewicht speelt dan veel minder mee. Ze hebben dus ook minder techniek no dig dan ik. Ze doen het puur op kracht. Als iemand een re cord van mij verbetert met een rolrigger kan ik dat re cord dus niet interessant vin den". (Roeier Frans Göbel in de Volkskrant). „Met de moderne Grand Prix-wagen met zijn grondef- fect gaat het er om of je een groot hart hebt. Hoe harder je een bocht ingaat, hoe steviger de wagen ligt. Gas geven dus op momenten waarop je ei genlijk denkt, dat kan niet, dat gaat te snel. Natuurlijk kun je dat niet onbeperkt doen, er blijft altijd een grens, Jo van Marle. als je die overschrijdt, dan vlieg je eruit, dan is er geen redden meer aan". (Autocoureur Niki Lauda in de Haagsche Courant). „Het kanovaren is een uiterst hard métier. Je moet in de winter en het voorjaar trai nen en dus knokken tegen de elementen. Dat is niet mis. De jeugd met de daarvoor vereis te mentaliteit is dan ook met een kaarsje te zoeken. Wij zijn blij dat de huidige kanoërs zich al die moeilijkheden troosten. (Bondscoach Karei Muijs in het Algemeen Dagblad). „Moet je bij ons in het spelers home na de wedstrijd zien. Ie dereen is meteen weg, alleen de Van de Kerkhofs blijven nog even hangen. Ja dat is ty perend. Iedereen wjl na af loop zo snel mogelijk het sta dion uit, naar huis. En vroe ger gingen ze dan vaak naar een bruin café in de binnen stad, maar daar zie je nu geen speler van PSV meer, omdat ze weten dat Libregts daar wel eens komt. Nou ja, alleen ik ga er nog altijd heen en een dood enkele keer Adri van Kraay. Maar ik ben helemaal geen tegenstander van Li bregts. Ik kan gewoon goed met hem opschieten. Maar als ik niet presteer, slecht speel, zet hij mij ook op de bank. Terecht natuurlijk, normale zaak. En ik hoef dan echt geen verklaring van hem waarom ik er naast sta. Ja, de meesten bij ons willen in zo'n situatie wel een uitleg. Nog maals, bij mij is dat niet no dig". (PSV'er René van de Kerk hof in het Rotterdams Nieuwsblad). „Ze hebben me steeds ge steund, er zijn de afgelopen maanden ontelbare gesprek ken geweest over mijn vorm verlies. En ook de spelers staan achter me, ik stel dat enorm op prijs. Vooral dege nen die veel meer hebben meegemaakt dan ik, zoals Willem van Hanegem, probe ren me te steunen. Er zijn er ook bij die kritiek op je leve ren via de kranten. En dat vind ik 't ergste dat er is. Heb je kritiek, uit die dan onder vier ogen. Ik zal nooit via de media met collega's communi ceren". (Feyenoorder Pierre Ver meulen in Voetbal Interna tional). „Veel zaken die nu schrifte lijk worden afgedaan kunnen Kees Zwamborn. mondeling worden behan deld. Je kunt een probleem rechtstreeks onder ogen bren gen. Maar ik ben geen advo caat voor Nederland, net zo min als voorzitter Franchi voor Italië. Hij is een overwe gende leider die veel sympa thie ondervindt. Het is daar om dat iedereen voor hem al les wat gemakkelijker doet". En: „De nieuwste ontwikke lingen van kabel en satelliet worden scherp gevolgd, ook binnen de UEFA. We hadden moeite met de motie van Mar- bella. Een land moest voor uitzending van een wedstrijd dan toestemming vragen aan de omringende naties. Is in de praktijk niets van terecht ge komen al bestaat de afspraak officieel nog wel. Iedereen kan nu praktisch alles ont vangen en dat wordt nóg meer. Het heeft onze aan dacht". (Bestuurslid UEFA Jo van Marle in de Volkskrant). Nieuwe competitie- indeling officieel LEIDEN De nieuwe compe titie-indeling van de KNVB Afdeling Leiden gaat defini tief door. Dat betekent, dat de zondagverenigingen in het ko mende seizoen starten in twee aparte competities. Ook de versterkte promotie- en degra datieregeling in de zaterdagaf deling is een officieel een feit. Voor de zondagclubs betekent dat, dat het komende seizoen wordt gestart in twee klassen. Een afdeling telt zeven clubs, de andere zes. In beide klassen wordt een volledige competitie afgewerkt. Uit de hoogste af-" deling degraderen daarna twee teams naar de tweede klasse. Uit die tweede klasse promoveren twee clubs naar de eerste klasse. In de eerste afdeling wordt in de tweede helft van het seizoen gespeeld om een promotieplaats naar de vierde klasse van de KNVB en gestreden tegen twee degrada tieplaatsen. In de tweede klas se staan twee promotieplaatsen op het spel. De zaterdagclubs, die uitko men in de eerste en tweede klasse van de Afdeling Leiden, krijgen in het seizoen 82/83 te' maken met een versterkte promotie en degradatierege ling. Was het dit seizoen nog zo, dat één vereniging promo veerde van de tweede naar de eerste klasse en één eerste klasse-club terug moest naar de tweede klasse, voor het ko mende seizoen geldt, dat er twee clubs promoveren en twee verenigingen een stap te- rdg moeten doen. Landenbeker VS DÜSSELDORF De Vere nigde Staten is voor de eerste maal winnaar geworden van het landentoernooi voor ten- nisploegen. Na de twee enkel spelen leidden de Amerikanen met 20 en waren daarmee reeds zeker van de eerste plaats, die 150.000 dollar (on- Van der Wiel naar winst LEIDEN Met een gede gen overwinning op Jo nathan Mestel heeft John van der Wiel zich in de „Leidse vierkamp" op de eerste plaats genesteld. Hij wordt na de tweede ronde op een half punt gevolgd door Mestel en Michael Stean, die al snel remise overeen kwam met John Nunn. In de tweede ronde was John van der Wiel duidelijk de hoofdrolspeler. Met zwart spe lend kreeg hij in de Svesni- kov-variant van het Siciliaans al snel enig overwicht. De vaak op intuïtie spelende Joh- nathan Mestel moest toezien hoe John van der Wiel de open lijnen bezette met zijn to rens. Geheel murw gespeeld gaf Mestel in lichte tijdnood tenslotte een stuk en daarmee de partij weg. John van der Wiel lijkt daar mee rechtstreeks op plaatsing voor de interzonale toernooien af te stevenen. Een score van vijftig procent score in deze vierkamp is namelijk zo goed_ als zeker voldoende voor plaatsing. Met nog vier par tijen te spelen is John van der Wiel hier nog anderhalve punt van verwijderd. De als grote favoriet aange merkte John Nunn liet ook in de tweede partij, met wit tegen Michael Stean, nog weinig van zich horen. In de Panov-va- riant van de Caro-Kann werd al snel veel afgeruild. John Nunn verkreeg daarbij wel een licht voordeel, maar dit was zeker niet voldoende voor winst. Na vijfentwintig zetten verdenenen de stukken weer in de doos: remise. Daarmee leek de angst van John van der Wiel voor een Britse com bine toch weer iets meer ge grond. Hij krijgt in ieder geval morgen te maken met een vol ledig uitgeruste John Nunn die, ook speelt hij met de zwarte stukken, zeker op winst zal gaan spelen. In de derde ronde, die opnieuw om 13.00 uur in de Stadsgehoor zaal van start gaat wordt voorts het treffen tussen Stean en Mestel gespeeld. Zettenverloop van de partijen uit de tweede ronde: Nunn-Stean I.e4,c6; 2.c4,d5; 3.exd5,cxd5; 4.cxd5,Pf6; 5.Pc3,Pxd5; 6.Pf3,Pe6; 7.d4.Lg4; 8.Db3.Lxf3; 9.gxf3,e6; 10.Dxb7,Pxd4; 11.Lb5+,Pxb5; 12.Dc6+,Ke7; 13.Dxb5,Dd7; 14.Pxd5+,Dxd5; 15.Lg5 ,f6; 16 Dxd5,exd5; 17.Le3,Ke6; 18.Tcl,Lb4+, 19.Ke2,Thc8; 20.Kd3,a6; 21.h3.Ld6; 22.Thel, Kf5; 23.b3.Le5; 24.Txc8.Txc8; 25.Tcl remise. Mestel- Van der Wiel I.e4.c5; 2.Pf3,Pc6; 3d4,cxd4; 4.Pxd4,Pf6; 5.Pc3,e6; 6.Pdb5,d6; 7.Lf4,e5; 8.Lg5,a6; 9.Pa3,b5; 10.Pd5.Le7; ll.Lxf6,Lxf6; 12.c3,Pe7; 13.Pxf6+.gxf6; 14.Pc2.Lb7; 15.Dd3.Db6, 16.Pe3.Td8; 17.Le2,d5; 18.exd5,Pxd5; 19.Pxd5.Lxd5; 20.Lf3,Lc4, 21.De3,Dxe3+; 22.fxe3,Td3; 23.b3.Le6; 24.Lb7.Ke7; 25.Lxa6.Tb8; 26.c4.bxc4; 27.Ke2.e4; 28.Thcl.Tg8; 29.g3.Tgd8; 30.Lxc4,Td2+; 31.Kel.Txh2; 32.Le2.Tg8; 33.Tc7 .Kd8; 34.Tacl,Txg3; 35.T7c3.Tgl+; 36.Lfl.Lh3; 37.Tdl+,Ke8 en wit geeft op geveer 375.000 gulden) ople verde. Uitslag finale: Gene Mayer (Vst) Kim Warwick (Aus) 76, 62; Elito Teltscher (Vst)Peter McNamara (Aus) 64, 76; Sherwoord Stewart- /Gene Mayer (Vst)Peter McNama- ra/Mark Edmondson (Aus) 16. 2 Oostenrijk oefent altijd een bijzondere aantrekkingskracht uit op Nederlanders. Gezien deze grote belangstelling heb ben wij ook dit jaar, in samenwerking met busonderneming Maaskant, een zestal tiendaagse touringcarreizen naar Oostenrijk georganiseerd. Wij hebben als reisdoel één van de fraaiere plekjes uitge zocht, namelijk het Inntal. In Kolsas, aan de rand van dit dal, ligt tegen de bergen aan Hotel Jagerhof. Het hotel kijkt uit over het Inntal. De touringcars vertrekken op de dinsdagen 15 en 29 juni, 13 en 27 juli en 10 en 24 augustus uit Den Haag en Rotter dam naar Oostenrijk. Onderweg wordt overnacht in Hotel Krone, in Geiselwind. Tijdens het verblijf in Hotel Jëgerhof staat een aantal ex cursies op het programma, o.a. naar Italië, via de Brenner- pas, naar Innsbruck, naar de watervallen van Krimml en naar de glasslijperijen in Rattenberg. De terugreis duurt eveneens twee dagen, met wederom een overnachting in hotel Krone. De prijs van deze aantrekkelijke vakantie bedraagt in juni f 580 p.p. en in juli en augustus 615 p.p. op basis van een tweepersoonskamer. Toeslag èénpersoonskamer 75. In deze prijs zijn begrepen de heen- en terugreis, lunches op de heen- en terugreis, afscheidsdiner, volpension en alle excursies zoals genoemd. Inlichtingen en boekingen voor alle reizen: Telefonisch (na 9 uur; van maandag tot en met vrijdag) bij Sijthoff Pers Reisorganistie: 070 - 190.696 of 190.698. Wie in of bij Den Haag woont kan op bovengenoemde da gen ook terecht bij onze stadsvestiging in Den Haag: Spui straat 71 (op de hoek van het §Pui).

Leidse Courant | 1982 | | pagina 11