Bennekom slagvaardiger dan Noordwi jk: 1 -3 Rfinsburgse Boys werkt succesvol aan behoud Quick Boys laat kansen liggen RCL MIKT OP BEKERVOETBAL SV Voorschoten toch terug naar af (deling) SPORTTRIBUNE Ter Leede wint opnieuw FC Lisse eerv ten onder Monsterscore Katwijk LEIDSE COURANT MAANDAG 10 MEI 1982 PAfl NOORDWIJK Ook Noordwijk heeft de over winningenreeks van kam pioenskandidaat nummer één, Bennekom, niet kun nen beëindigen (1-3). De izeIf kansloos voor die titel in de competitie ronddo lende Noordwijkers, ontbe ren al geruime tijd de gro te vorm en misten ook voor dit duel de inspiratie om ouderwets uit te halen. Desondanks kende het met (verboden) shirtrecla me optredende Noordwijk in dit treffen, vooral in de tweede helft, voldoende kansen om voor een enigszins verrassend re sultaat te zorgen. Voor rust was Bennekom on verzettelijk. Zeer solide spe lend, voortdurend degelijk ge groepeerd en ook de nodige techniek aan de dag leggend, hield de ploeg Noordwijk kort. En als er dan af en toe, zoals al in de eerste minuut, toch een doelrijpe mogelijkheid voor de thuisploeg opdoemde, faalde die in de afwerking. Bennekom creëerde zich min der kansen, maar stichtte dui delijk meer gevaar. Al heel vroeg leverde dat succes op, niet in de laatste plaats omdat de nerveus debuterende Noordwijkse doelman Wim van de Gugten (Dortmundt niet fit), meters voor zijn doel, mistast te. In een druk bevolkt straf schopgebied was hij te laat om een zeer verre inworp van Van Zwam stompend onschadelijk te maken. De bal werd door Gardien doorgekopt naar Henk van Brakel, die dankbaar profi teerde: 0-1. Met maar twee spitsspelers (Bröring en Vink) wist Noordwijk weinig terug te doen. Bennekom was via een sterke solo van IJkhout, beslo ten met een afstandschot vlak langs de doelkruising, zelfs dichter bij een treffer. Na de pauze kon Bennekom de strijd niet meer overtuigend in de hand houden. Bovendien was scheidsrechter Van Driel royaal toen hij tot een penalty voor Noordwijk besloot, toen Klaas Vink, In een poging al leen door te breken, stevig werd aangepakt door Slemes Haan en zeer fraai viel. Marijt voltrok het vonnis onberispe lijk: 1-1. Een fraaie redding van de Noordwijkse goalie Van de Gugten werd direct gevolgd door een opvallende blunder, toen de bal hem na een on schuldig rollertje ontglipte en nog net door de paal werd ge keerd. Noordwijk, nu beter uit waaierend en ruimte creërend, ontwikkelde hierna een stevig offensief en kans op kans. Mannen als Smits en Bogers stuitten echter op doelman Ge rard Drost en de overigens sterk spelende John van Dijk kwam kennelijk met beide be nen in de knoop toen hij de bal voor het 'Induwen' had. En toen kwam de ontnuchterende koude douche. Een kennelijk op een fluitje voor buitenspel rekenende Noordwijk-defensle zag plotseling Bennekom's laatste man IJkhout met de bal door de linie breken en met een schuiver beheerst afron den: 1-2. Kort daarop was Bennekom-spits Gardien inval ler Ed Strijk te snel af en zette voor op Leander. Leander zet te Van de Gugten op het ver keerde been door met veel ge luk via de benen van Van Be- veren in te knallen: 1-3. LEJO BUCK Scoreverloop: 11. Van Brakel 0-1; 50. Marijt (penalty) 1-1; 74. IJkhout 1-2; 63. Leander 1-3. Noordwijk: van de Gugten wendt, spaan- Klaas Vink is namens Noordwijk dichtbij een treffer. Bennekom's doelverdedigivi ar" rard Drost zal echter als overwinnaar uit de strijd komen. ROTTERDAM De mogelijk heid bestaat nog altijd dat Ter Leede het tweedeklasserschap via een sterke eindsprint veilig zal kunnen stellen. Xerxes werd op alle fronten overrom peld, zodat Ter Leede met een 0-2 zege huiswaarts keerde. Omdat ook DOTO won, liep de ploeg van trainer Piet Wasse naar echter niets in op de be langrijkste concurrent. Al Vroeg in het duel werd Cees van der Zwart door Pieter van der Plas bediend, waarna de verdediger voor 0-1 zorgde. Hoewel Nico van der Fange en Zwetsloot geblesseerd uit moesten vallen, ging Ter Leede door. Robert Enthoven plaat ste in het tweede deel de bal uit een vrije trap precies voor de voeten van Van der Plas. Met een 'dropkick' joeg de aanvaller de bal in de touwen. Oegstgeest geeft winst uit handen OEGSTGEEST Misschien duurt het seizoen wat te lang voor Oegstgeest. Na een fan tastische eerste helft te heb ben afgeleverd tegen degra dant WDS en met 2-1 weer te zijn begonnen, werd de ploeg overrompeld en verloor derhal ve de partij: 2-3. Al na vier minuten spelen le pelde Ton Werner het leer schitterend over de WDS-doel- man heen en liet zo 1-0 aante kenen. Via een met het hoofd ongelukkig geraakte bal van John van Iterson kwam de bal via zijn eigen lat voor de voe ten van de WDS-spits, die zich geen moment bedacht: 1-1. Arie Koppenhol knalde zijn ploeg op aangeven van Ruud van Iterson naar 2-1, waarna het tweede deel aanmerkelijk anders verliep. Keeper Cock Bouwman verkeek zich volledig op een dieptepass: 2-2, terwijl Bouwman te laat uit zijn goal kwam bij een uitval. Door een noodgreep van de goalie werd de bal op de stip gelegd, zodat WDS alsnog met 2-3 zege kon vertrekken. Nederlaag Koudekerk VOORBURG Terwijl er geen belangen meer op het spel stonden, vertoonde thuisclub DEVJO een zeer vechtlustige instelling tegen Koudekerk. De Rijnéquipe moest daarom ook het loodje leggen. Eindstand 2- 1. Koudekerkdoelman Teun Vergunst was al na een minuut of 15 volslagen kansloos, toen een fraai schot werd afgevuurd op zijn doel. Dick Hoekstra en Stan van der Meel hadden erg aardige mogelijkheden voorge schoteld gekregen, maar had den er geen gebruik van kun nen maken. Na de pauze was de motivatie van Koudekerk wat beter. Er werd een minuut of 20 hard gewerkt, hetgeen een strafschop opleverde. Stan van der Meel was onderuit ge haald. Fred Wagenaar bracht de partijen op gelijke hoogte. Toch werd de enorme inzet van DEVJO beloond. In de 90e minuut zou het doel van Ver- gunst nog een keer met succes bestookt worden. Hazerswoudse Boys deelt BODEGRAVEN In een ener verende wedstrijd deelden Rohda'76 en Hazerswoudse Boys broederlijk de punten. Omdat de thuisclub in het eer ste part de doelpunten maakte en de Boys datzelfde na de rust deden, werd een eind stand van 2-2 genoteerd. In de beginfase vooral was het Rohda, dat het initiatief greep en vrij snel uitliep naar 2-0. Hazerswoudse Boys was niet bij machte veel tegenstand te bieden en had de rust nodig om zich te hergroeperen. Daar na ging het wel beter. Uit een voorzet van Ed Harkes kopte Jan Platteel de bal fraai in de bovenhoek, waarna Rienk Poot de assist van Jaap van Aalst gebruikte om de tweede Ha zerswoudse goal te maken. Dezelfde Van Aalst had bij de 2-1 stand nog een strafschop gemist. DELFT De kans dat Rijns- burgse Boys zich ook volgend seizoen weer eersteklasser zal mogen noemen, is na zaterdag opnieuw groter geworden. Het treffen met Vitesse Delft werd door de Rijnsburgers met een 0-2 overwinning afgesloten. Hoewel deze zege de Rijnsbur gers op een totaal aantal winstpunten van zeven uit de laatste vijf duels heeft ge bracht, is prolongatie van de plek op het hoogste niveau nog immer niet zeker. WHC en IJmuiden mogen inmiddels dan al gedegradeerd zijn, de derde plaats van onderen (goed voor een degradatieduel met de lot genoot uit de eerste klasse B) is nog lang niet definitief inge vuld, zeker niet nu SSS, de voornaamste kandidaat voor die plek, aan een imposante opmars bezig is. Die Klaas- waalse opmars béhoeft de Rijnsburgers overigens niet meer te deren. Als het treffen met mede-kandidaat DTS '35 zaterdag op het eigen „Middel- mors" winnend wordt afgeslo ten, is het behoud van het eer steklasserschap vrijwel zeker een feit. Afgaande op het zaterdag in Delft afgewerkte duel tegen Vi tesse, dit seizoen een goede middenmoter, lijkt het ook nauwelijks te verwachten dat de ploeg van Arie Lagendijk nog in grote problemen zal ko men. Ondanks het ontbreken van geblesseerden Nico Zwaan en Ton Arroyo (na rust nog wel even ingezet) en geschorste Piet Haasnoot, toonden de Rijnsburgers zich een klasse sterker dan de tegenstander. Ook al omdat de als rechter- verdediger opererende Jack Manuputty de Delftse angel Peter van der Meer vrijwel alle stootkracht ontnam en Ton Hom zich op het weer druk be zette middenveld nauwelijks kon ontplooien, kwam Vitesse nauwelijks aan het betere aan- valswerk toe. Alleen op de mo menten dat Peter van der Meer zich met spelhervattingen op de Rijnsburgse speelhelft mocht bezighouden, werd het wel eens gevaarlijk voor het doel van Henk van Voorber gen. Echte kansen verwierven de Deltenaren zich evenwel door de ragfijne traptechniek van routinier Van der Meer vrijwel niet. Slechts eenmaal had Van Voorbergen, met Rijnsburgse Boys, het geluk aan zijn zijde toen Hom na een hoekschop van Van der Meer de bal goed op zijn hoofd kreeg. Via de handen van Van Voorbergen, caramboleerde de bal via de onderkant van de lat weer terug in het veld. Op dat moment -in de 67ste mi nuut geregistreerd - leidde Rijnsburgse Boys evenwel al met 0-2. Arie van Dijk - zaterdag naast Rob Gillissen en Cas Zwaan zeer regelmatig als derde spits actief - had het zijnet van het Vitesse-doel al een keer ge raakt, toen Manuputty na een kwartier spelen op rechts een vrije trap mocht nemen. Voor stopper Freek Rienks slaagde er vervolgens in, mede dankzij de niet ingrijpende Delft-doel man Paul Oortwijn, de bal met het hoofd te verlengen en de 0-1 was een feit. Hoewel de Rijnsburgse aanvalsopzetten vaak bijzonder aardig oogden, had de ploeg van hard, maar weinig effectief werkende aan voerder Martin Toet, ook bij de tweede treffer duidelijk Delftse hulp nodig. Het feit echter dat Koos van de Burg en Gert Eu- ser er veertien minuten na de hervatting alles aan deden om Gillissen succesvol in stelling te brengen (0-2), nam evenwel beslist niet weg dat Rijnsburg se Boys dat doelpunt, gezien het spelbeeld, volledig verdien de. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 15 Rienks 0-1; 59 Gillissen 0- Rl|nsburgse Boys: Van Voorbergen. Kuyt, Van Dellt, Rienks. Manuputty. Toet. De Kroon. Van der Voort. Van Dijk. Gillissen (Arroyo). Cas Zwaan. Een typerend beeld van de wedstrijd Randstad Sport - Woubrugge. Voor schotenaar Hein de Graaff moet optornen tegen een overmacht, bestaande uit Jan Burggraaff (rechts) en Dirk Schuilenburg. WOUBRUGGE HANDHAAFT ZICH IN VIERDE KLASSE VOORSCHOTEN SV Voor schoten zal het komende sei zoen toch in de Leidse afdeling aan het eerste verenigingsjaar beginnen. Niet omdat de KNVB dat besliste, maar om dat de Voorschotense zater dagvoetballers, voor het laatst spelend onder de de naam Randstad Sport, zich stuk lie pen op de defensie van tegen stander Woubrugge. Het uit eindelijke resultaat van de spannende partij voetbal was 0-0. Voor Woubrugge was die uitslag voldoende. Het vierde- klasserscf.ap was behouden. Randstad Sport, dat zaterdag moest winnen om in die afde ling te blijven, degradeerde naar de afdeling. Dat Woubrugge het komende seizoen KNVB-voetbal speelt, had de ploeg voor een groot gedeelte te danken aan doel man Gerard Volwater. De goa lie groeide naar grote hoogte. Vooral In de tweede helft, de Voorschotense druk was toen erg groot, was het met name Volwater die kalm bleef. Bij hoge ballen vanaf de flanken, de Woubrugse verdedigers moesten het in kopduels meestal afleggen tegen de lan ge Randstad Sport-spitsen, was de Woubrugge-sluitpost telkens attent. Gedurende de hele wedstrijd werd Woubrugge In de verde diging gedrongen. Dit ondanks het feit dat de ploeg met drie spitsen aan het duel begon. Omdat de Voorschotense druk al gauw te hevig bleek, werd Hans van Dijk naar het mid denveld gehaald en speelde Woubrugge verder met twee puntspelers die, door het ont breken van een goed midden veld, nauwelijks werden aange speeld. Alleen René van der Koolj/kreeg na vijftien minuten spelen een fraaie kans. Hij mocht alleen richting Randstad Sport-doel oprukken. Omdat de Woubruggenaar te lang aarzelde met schieten, kon de Voorschotense defensie nog net op tijd ingrijpen. Ook Randstad Sport was in de eer ste helft dicht bij een doelpunt. Woubrugge-verdediger Dirk van Dorp veranderde de bal na een schot van richting, Volwa ter was verslagen maar de lat voorkwam erger voor Wou brugge. Met riskant spel zette Rand stad Sport Woubrugge In de tweede helft onder nog grotere druk. In het eerste kwartier wankelde het In paniek geraak te Woubrugge. De Voorschote naren kregen dan ook goede kansen. Kansen die niet wer den benut. Rob Zonneveld schoot do bal naast het doel en invaller Peter van der Mei) stuitte op Volwater. Randstad Sport bleef het Woubrugse doel bestormen, maar kwam niet tot scoren. Daarvoor stak Volwater In een te goede vorm. Woubrugge bleef dus over eind, de ploeg kwam in blessu retijd bijna nog op voorsprong. Leo van de Laar tikte de bal maar net naast het door kee per Herman Keizer verdedigde doel. KEES VAN HERPEN Randstad Sport: Keizer. Belje. Van Luyk (Van der Meij), Bogerd, De Graaff. De Jon ge. De Visser. Zoetemelk, Lingerak (Van de Akker), Zonneveld. Woubrugge: Volwator, Van Dorp, De Klerk, Buntsma (Gruppen), Schuilenburg. Burg- graaft. Gruppen. Van Haasten. Van Dijk, Van de Laar. Van der Kooi) (Nooter). KATWIJK AAN ZEE Quick Boys heeft op eigen ter rein de kans laten liggen ruim afstand te nemen van de degradatiegevoelige zone In de eerste klasse B. Tegen het net onder de Katwijkers gerangschikte Nieuw Lek- kerland werd ondanks een groot kansenoverwicht „slechts" gelijkgespeeld. Omdat datzelfde Nieuw Lek- kerland nog een wedstrijd te goed heeft en derde kandi daat VVOG van GVVV won, dienen de Katwijkers ook in de laatste twee duels van deze competitie nog bijzonder oplettend te werk te gaan om een eventueel beslissings duel met de nummer drie van onderen van 1A te voor komen. Vooral van de kant van de Nieuw-Zuid bewoners was aanvankelijk maar weinig voetbal te zien. Omdat de formatie in de beginfase nau welijks aan het toch belang rijke onderdeel „bewegen zonder bal" wenste te doen, was de Katwijkse aanvalsop bouw bijvoorbaat tot misluk ken gedoemd. Het was dan ook het nerveus gestarte Nieuw-Lekkerland, dat na een minuut of twintig de eer ste schreden naar het vijan delijke doel deed. Offensieve daden die halverwege de eer ste helft in de openingstreffer resulteerden. Aanvoerder Ton Dekker lepelde de bal hoog 'voor de pot' waar Kees Smit ontdekte, dat de hele Katwijkse verdediging bleef staan. Gebruik makend van GRONINGEN RCL mag dan uitgeschakeld zijn in de strijd om het kampioenschap in de eerste klasse B, de Lei derdorpers lonken nog altijd zeer nadrukkelijk naar de derde plaats. Dit omdat die plek recht geeft op deelname aan het 'grote' bekertoer nooi. IJsselmeervogels wordt vermoedelijk kampioen en DETO heeft al een periodeti- tel en dan schuift dat recht op deelname door naar de derde. Door de 2-2 deling bij Oranje Nassau en de resulta ten van de concurrentie be houdt RCL goede kansen op die plaats. Oranje Nassau had zich duide lijk beter ingesteld op het slechte veld (door de regen erg modderig) en nam het initiatief. De Lelderdorpse formatie wist die fase ongeschonden door te komen, hoewel doelman Van der Heijden daarvoor tot twee maal toe hulp nodig had van het houtwerk. Halverwege nam RCL het initiatief over en kreeg via Pierre van Gemerden een goede mogelijkheid. Van Ge merden werd evenwel ge vloerd, waarna Van der Bijl' zich met de strafschop belast te. In navolging van Cees Ruis In het duel tegen DETO miste hij evenwel. Prompt was het, aan de andere kant wel raak. Spits Hans Groothuis nam de bal In een keer op de slof en verzorgde zo 1-0. In het resterende deel van de eerste helft drong RCL aan, was enkele malen dicht bij een treffer, maar zag bijvoorbeeld Koos Haneveld juist het doel missen. Ook na de doelwisse- ling oefende de Leiderdorpse elf pressie uit op het Oranje Nassau-doel en dat had in de tiende minuut succes. Eric van Doeselaar hield in en scrimma ge het hoofd koel en schoot de gelijkmaker In: 1-1. Een kwar tier later kwamen de Leider dorpers zelfs op voorsprong. Dick van der Bijl legde uit een vrije trap van Hans Braat de bal met het hoofd voor de voe ten van Peter Siera, die dade lijk doeltreffend uithaalde. Uit eraard lieten de Noorderlingen het er niet bij zitten. Tien minu ten voor tijd kwamen ze ver diend op gelijke hoogte door toedoen van libero Jaap Hin- driks. RCL: Van der H«l|den. Slero, Ruls. Hane veld. Kammlnga. Bruna. Broat. Van Bohc- men, Van Gemerden, Van der Bijl, Van Ooe- de ruimte schoot hij in eerste Instantie nog tegen de sterk spelende Theo Guyt aan, maar tijdens zijn tweede po ging verzilverde hij de kans toch: 1-0. De voorsprong zou niet lang op het bord staan. Het langzamerhand wat beter op toeren gerakende Quick Boys zag Fred Eysberg in de 30e minuut een hoge voorzet afleveren en Kees Zuyder- duyn, kopte het opspringen de leer geraffineerd over de uitgelopen doelman Jén de Vos in het net: 1-1. Zelfs kwam de thuisclub voor rust nog op voorsprong. Mart van der Plas had al een keer de paal geraakt, toen hij door Gert Ouwersloot in stelling werd gebracht. Via het li chaam van doelverdediger De Vos werd de 2-1 een feit. Na rust leek Quick Boys op een duidelijke zege af te ste venen. Kees de Bruin had Nieuw Lekkerland dan wel weer langszij gebracht, diver se Katwijkse scoringsmoge- lijkheden wezen toch in de richting van een Boys-zege. Die kwam er dus niet. Met name omdat Ouwersloot, Jo- han Jonker, Kees van Rooyen en Zuyderduyn goe de kansen op die winstge vende treffer onbenut lieten. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 25 Kees Smit 0-1, 30 Kees Zuyderduyn 1-1, 42 Mart van der Plas 2-1, 57 Kees de Bruyn 2-2. Quick Boys: Guyt, Wim van der Plas. Pan. van Beele, Noort. Ouwersloot. Jonker, Eijsberg, Zuyderduyn. Mart van der Plas. van Rooyen. HUIZEN FC Lisse, aanvoerder Huizen op achtervolgde, werd z I rechtstreeks geconfr ie met de kwaliteiten ver koploper. Huizen won trekkelijke partij met 3<ii Schalk was de Lissen^t de eer redde. Een energiek van start Huizen verwierf zich dre snel een overwicht, eeit vuist maken was er nèr bij. Halverwege dat eeroli kwam Lisse goed teruc e door zelfs Lisser moe den ontstonden. Toch* Leo Ruiters, die een foi Lisse-goalie Nico Gro is afstrafte en voor 0-1 zo de 44e minuut knalt^ Schalk de bal direct vai corner van Renè Griffio* touwen: 1-1. Lisse toor na de pauze initiatie! kwam niet verder dan# kleine kansjes, waarval van der Laan met zijn nog het dichtst bij eerl was. Doelman Van del was echter paraat. De|i combinaties liepen stee ter, waardoor Rob de Gi een uur spelen voor d( sprong kon zorgen. Ru de Groot werkte het lefl later tegen de Lissepaaf na Ruiters, ook al via h# werk, de beslissende het bord bracht. KATWIJK AAN ZEE J leek er zaterdag op d<< wijk alle doelpunten n' die het hele seizoen uitgebleven. De zwakl3 het al gedegradeerde Boys hielp de Hugu aan een fors overwich resulteerde in een fras n overwinning. Omdat sommige spele,{ Jodan Boys te kennerk. den gegeven de volger in vierde klasse sp club te zullen verlatend den deze voetballers ain Katwijk ingewisseld vc nioren. Een en andeh nog niet bepaald goed ganiseerd, zodat de thi geen kind had aan de t,r kende vereniging. Gide, der Bent scoorde al n a minuten spelen de opefo treffer, waarna de Boyn nog naar 1-1 werkter r der Bent maakte zijn h nog voor de pauze vol doelpuntén werden vuld met goals van Hu der Plas en Wim Guyt de hervatting scoorde] nog een keer, terwijl vf Bent en Wim Guyt 2 I taal van acht volmaakt ARC verdedigend zw 'S-GRAVENHAGE I ARC vrij aardig tegel I bood, was het JAC, di een 4-1 zege ging st Door enkele grove fout< de Alphense achterhoed de thuisclub soms wat al makkelijk tot scoren kLj De wedstrijd werd bovi, een kwartier gestaakt. 0 gens ongeregeldheden, werden veroorzaakt do<"; omstreden JAC-doelpunt Hans Polman was de tei van de twee eerste doi ten, waarvan de tweede v wat stof deed opwaaiefir een vrije trap werd de eens in het Alphense doe knald, terwijl de scheidsr e zijn hand (een indirect* ir trap dus) had opgestokev treffer werd echter g< i keurd, waarop het pro 1 van ARC-spelers regen* arbiter weigerde door teia spelen en legde het spia tijdje dood. Vlak voor de verzilverde Jelle Koolstr strafschop, zodat de to helft nog van alles in zicir Alphense verdediger i Borst ging echter tot twe aan toe volledig in de f< liet JAC simpel naar 4-1 I pen. si

Leidse Courant | 1982 | | pagina 16