elmond Sport blijft nuchter Een week naar „Wimbledon" OOR EERSTE KEER IN BESTAAN NAAR EREDIVISIE Politiebescherming ipaanse voetbalselectie Verlies voor basketbalteam SPORTWERELD .onder IMPORT LEIDSE COURANT DINSDAG 4 MEI 1982 PAGINA 15 Bomincident bij AZ'67 vrijwel „rond' ALKMAAR De justitie heeft twee verdachten uit Rotterdam en Schiedam in bewaring gesteld na afsluiting van het onderzoek over het bomincident, dat heeft plaatsgevonden bij de wedstrijd AZ'67 Feyénoord op 10 april. Twee andere verdachten, die eveneens heb ben bekend betrokken te zijn geweest bij de voorbereiding of het uitvoeren van het bomwerpen, zijn op vrije voeten gesteld. De poli tie zoekt nog naar een vrouwelijke verdachte, die de bom op het Centraal Station in Rotterdam in ontvangst zou hebben genomen en in het stadion van AZ zou hebben binnengebracht. Door een vrou welijke „expediteur" te gebruiken meenden de verdachten dat het risico bij een eventuele fouillering kleiner zou zijn. Onmiddellijk na het Alkmaarse incident werd een verdachte uit Delft gearresteerd, mede op verklaringen van een getuige, die hem als schuldige aan wees. Bij huiszoeking in zijn woning trof de politie materialen aan, die zouden kunnen worden gebruikt voor de vervaardiging van een bom. Voor de rechtszitting op 16 april zou plaatsvinden, was de poli tie er echter van overtuigd dat de beschuldigde de bom niet kon hebben gegooid. Hij werd daarop in vrijheid gesteld. Gunstige loting Van Raamsdonk (Van onze verslaggever) MÜNCHEN Pedro van Raamsdonk heeft gunstig geloot voor de strijd om het wereldkampioenschap boksen voor amateurs. De Amsterdammer ontmoet pas zaterdag de Deen Frank Clausen. Gilbert Hallie, ook van de Albert Cuyp, is de eerste Nederlander die in Mlinchen in actie komt. De 20-jarige welter-gewicht komt vanavond laat uit tegen Antonio Guerra uit Venezuela, de Rotterdammer Jan Lefeber komt morgen voor het eerst in actie. Zijn te genstander is de Engelsman Cameron Lithgow. Van Raamsdonk kent zijn te genstander goed, want op 18 april ver sloeg hij de Deen in het inderhaast op gezette toernooi in het Amsterdamse Zonnehuis - dat was georganiseerd om van Raamsdonk nog wat wedstijdritme te laten opdoen- zonder moeite op punten. Van Raamsdonk, derde op de wereldranglijst, ontmoet bij winst op maandag de winnaar van het duel tus sen Muehr Beya (Zaire) en Kevin McDermott (Canada). Zijn grootste concurrenten echter in het middenge wicht komt Van Raamsdonk pas in de halve eindstrijd tegen. De Tsjech Ivan Gonda, die vorig jaar door de 20-jarige Van Raamsdonk in de tweede ronde van het Europees kampioenschap in Tampere werd teruggewezen en de Fin Tarmo Usivirta (Europees kam pioen in 1979) zullen als alles normaal verloopt, moeten uitmaken wie van hen Van Raamsdonk in de halve fina le tegen het lijf wil lopen. ILMOND Helmond Sport in de eredivisie. Nog ftelliet zo lang geleden was de club, samen met Veendam, iet schrikbeeld voor menige degradatiekandidaat in de edivisie. De Lange Leegte of Sportpark De Braak, er- ;r kon niet. Nu, na een uitstekend seizoen, maken de [elmonders hun opwachting in de hoogste afdeling fan het betaalde voetbal. Helmond Sport en zijn supporters vieren feest na het bereiken van de eredivisie. |j»EN HAAG Gustav Bubnik ^komende seizoen niet terug in i §|§|e Nederlandse IJshockey Bon Ijluit is de Tjechische bondscoac Êipeegedeeld. Het bestuur van |:É|eeft daarbij nadrukkelijk gc llpubnik niet verantwoordelijk fiteld voor de slechte prestatie Iflederlandse team in Klagenfu Éen degradatie naar de C-pou !|§§eleid. Inmiddels zijn in Finlai ;'J|en gelegd met een Finse traine Ifiowel bij de topclubs als bij het Ipeam heeft gewerkt. Ook besta; ^at een andere Tjechische tra Tlederland zal komen. ieUï°e voorspoedig dit allemaal gegaan is, in Helmond verheerst de nuchterheid. pja|oorzitter Piet van Lier en Jan Notermans sluiten ürat dat betreft uitstekend op aan. Beiden het kam- j lioenschap als een fantastische {aak voor de vereniging, maar "llijven nadrukkelijk met beide enen op de grond. Zij laten ch niet verleiden tot onver- ntwoorde zaken. Notermans eeft naast de vele hoogtepun- fcn, waaronder zijn 25 inter- ^mds, ook de nodige teleur- H-jellingen gekend in zijn car- ojère als voetballer en trainer, gjlk speelde in Fortuna met ze- ,ct ten andere internationals. In neJen jaar zijn we nooit kam- -I jioen geworden", blijft vrij rustig onder het van de club. „Voor de Fepren'ê'n6 's dit natuurlijk ge- [eldig, maar voor mezelf? Ik jind het erg leuk als de jon- als voetballer beter wor Ten. Daér geniet ik van. En ch, ik ben nu de koning, na ier nederlagen in de eredivi- |e ben ik misschien weer de —pdelaar. Zo reageert een deel jan het publiek nu eenmaal". Met wat geluk kunnen we ps staande houden in de ere- jvisie. We moeten eerst zien ::ns de komende twee seizoe- en te handhaven. Je moet iet verwachten dat we zo- jaar doorstoten", meent No- trmans, die graag spelers aan ijn selectie toevoegt. Een bchterspits en een middenvel- "V- Is de financiële situatie dat keert het ienst van I. Dat be- 1 gisteren de NIJB ;teld, dat vordt ge- van het t, die tot b hebben d contac- die daar nationale t de kans ner naar onmogelijk maakt, accepteert Notermans dat. „Maar", zegt hij, „er moeten van mij dan geen wonderen verwacht wor den. Met de onderste zes, ze ven ploegen van de eredivisie kunnen we mee. De eerste di visie is sterker geworden, we hebben een heel jaar op kop gestaan. Daarom vertrouw ik er ook wel op, dat het ons vol gend jaar moet lukken in de eredivisie te blijven". Helmond Sport verkeert nu in de gelukkig omstandigheid dat het talent zichzelf aanmeldt bij de vereniging. Bij een goede eerste-divisieploeg, die promo veert, wil iedereen wel spelen. Vrijwel iedere week testte No termans tijdens het bijna afge lopen seizoen een aantal spe lers. „Eén plaats in het elftal is altijd het zwakste. Daar pro beer ik me te versterken. Ik wil geen oudere speler die een jongere van zijn plaats ver drijft. Bovendien bestaat dan het gevaar, dat het evenwicht uit de ploeg gaat. We zullen ons vooral op de jeugd moeten richten. Twee, drie ton betalen voor een speler is waanzin. Dan hebben we er liever vier of vijf van 60.000,-". Drie jaar geleden, toen Noter mans begon, stonden de zaken er heel wat anders voor. Een noodlijdende vereniging met een spelersgroep van zeer be scheiden kwaliteit. Uit die pe riode zijn nog vijf spelers over. Notermans kreeg de tijd de zaak rustig op te bouwen. „We zijn abnormaal zuinig met het geld omgegaan", zegt Noter mans nu. Industriëlen Niettemin slaagde hij erin de nodige spelers naar Helmond te halen. Lacroix, Edelbloedt, Cox, Cramer en tot veler ver rassing de Belgische doelman Custers en oud-PSV'er Lubse. Een aantal industriëlen uit Helmond en omgeving had in middels na een verzoek van voorzitter Van Lier geld gege ven, waarmee met name de laatste twee spelers gekocht konden worden. „Het waren zogenaamde afdankertjes", zegt voorzitter Van Lier. „Maar niet vanwege het ont breken van voetbalkwalitei ten. Dan hadden we ze niet genomen. Om allerlei andere redenen ging het bij andere verenigingen mis met deze spelers. Hier bewijzen ze alle maal hun klasse. Dat is ook de verdienste van Notermans". „Ik ben een menselijke trai ner", zegt Notermans over zichzelf. „Er wordt bij mij on noemelijk zwaar getraind, maar ik ben eerlijk tegenover elke voetballer. Wie een kans pakt, heeft mijn vertrouwen. Wie een keer een slechte wed strijd speelt, vliegt er niet au tomatisch uit. Doordat de spe lers nu al bijna twee jaar in dezelfde opstelling spelen, ko men er zo langzamerhand lij nen in het spel. Die worden nu vaak blindelings uitgevoerd. Bovendien is het een echte vriendeploeg geworden. Dat werkt natuurlijk ook mee". Rijbewijs Zo nuchter als Notermans zich opstelt op het technische vlak, zo nuchter is voorzitter Piet van Lier wat bestuurlijke za ken betreft. „We hebben nu het rijbewijs voor de eredivisie behaald. Nu moetert we erva ring gaan opdoen". Drie jaar geleden kwam Van Lier, in het dagelijks leven direkteur van één van de grootste kip penslachterijen van Europa, bij de Helmonders terecht. Het ging de club toen, zowel spor tief als financieel, slecht. Toch zag Van Lier mogelijkheden. „Ik geloofde in succes met een bedrijfsmatige opzet. Bij de fi nanciële sanering heb je ver trouwen nodig. Dat kregen we door een geloofwaardig plan". Van Lier smaakte het genoe gen dat zijn plannen inder daad leidden tot financiële ge zondmaking. Giften van parti culieren en het bedrijfsleven, gesteund door goede prestaties, maakte de club van een schul- dendragende, onaantrekkelij ke eerste-divisieploeg, tot een trotse, schuldenvrije eredivi- sieploeg. Klap Des te harder kwam de klap aan toen Helmond Sport enke le weken geleden van het BBI, het Budget Bewakings Insti tuut, te horen kreeg, dat de 200.000,- subsidie, waar de ver eniging recht op heeft, niet uitgekeerd wordt vanwege het goede seizoen dat de club nu doormaakt. „Daar heb ik vre selijk veel moeite mee. De knoeiers krijgen geld en als je het goed doet krijg je voor straf niets. Het staat openlijk in het rapport van het BBI, dat er door de clubs onjuist gehan deld wordt, maar dat er geen sancties uitgevoerd zijn. Het betaalde voetbal in ons land heeft zeker levensvatbaarheid, maar op deze manier lukt het natuurlijk nooit. Ik heb me enorm geërgerd aan de opstel ling van het BBI. En ook de KKVB laat het allemaal maar gebeuren. Verschrikkelijk. In die drie jaar dat ik nu in het betaalde voetbal meeloop, heb ik met verbazing rond geke ken. Er wordt vaak professio neel gedacht, maar zo amateu ristisch gehandeld", stelt Van Lier zelfverzekerd. In zijn eigen vereniging be moeit Van Lier zich niet met de voetbalzaken. „Niemand van ons in het bestuur. Ze hebben er geen verstand van. Dat is een zaak van de trainer. Er moet een goede samenwer king tussen manager en trai ner zijn. Ieder op zijn eigen ge bied. Het bestuur moet die za ken goed ondersteunen, maar er zich verder niet mee be moeien. Wij zijn uiteindelijk hobbyisten, zij zijn de vak mensen". PSV is wat dat betreft het gro te voorbeeld voor Piet van Lier. „Ik heb daar vaak con tact mee gehad. Ik heb er vre selijk veel geleerd". Terwijl de gemiddelde begro ting in het betaalde voetbal 1,8 miljoen per club bedraagt, heeft Helmond Sport voor vol gend jaar een sluitende opzet gemaakt voor de helft, 900.000,-. „Je moet begroten op zekerheid", zegt Van Lier. „We gaan ook voor volgend jaar uit van de minimumeisen. De recette is begroot op 75 procent van dit seizoen. Dat betekent een gemiddelde van 2500 toeschouwers. Die voor zichtigheid past in onze be drijfsmatige opzet. Bij ons is iedereen er op 1 juli van ver zekerd, dat er voor het hele volgend seizoen een salaris is. En wat mij betreft, delen de spelers, trainer en manager mee in de recettes boven de begroting. Heb ik geen moeite mee. Laat ze het maar bij el kaar spelen". PETER DAALDER Rel dreigt om Van Heugt *i DEN HAAG Een financieel geschil tussen zijspancross- wereldkampioen Ton van Heugten en de organisaties van internationale wedstrijden in Rhenen en Zaltbommel dreigt op een fikse rel uit te lopen. Bemiddelingspogingen van de Koninklijke Nederlandse Mo torrijders Vereniging (KNMV) hebben geen succes gehad en zijn uiteindelijk gevolgd door een brief van de KNMV aan de organisaties van de Holland Cup-wedstrijden in Zaltbom mel en Rhenen. Daarin wordt gedreigd met het ontnemen van de organisatievergunnin gen, wanneer de combinatie Van Heugten/Kiggen niet in het startveld opgenomen wordt. De uiteindelijke beslis sing over het intrekken van die vergunning ligt bij de cen trale sportcommissie van de KNMV. Volgens voorzitter Mol van Macro wordt Van Heugten, ondanks zijn later bijgestelde financiële eisen van zijn kant, niet in Rhenen aan de start genomen. Formeel heeft de Amersfoortse wereld kampioen, die zijn wereldtitel graag te gelde wil maken, te laat ingeschreven voor deze op 20 mei (Hemelvaartsdag) te houden wedstrijd. Tips voor Duindigt WASSENAAR Twee ren nen en negen draverijen staan er morgenmiddag op het programma van de Was- senaarse baan Duindigt. De eerste start is om 14.00 uur. Onze tips voor deze meeting luiden. BOSCHPRIJSd): Usta For tuna, Unica en Valery Dean. SOESTDIJKPRIJS: Udo Spencer. Udra en Volando Spencer. TOBOGAPRIJS: My Decree. Petrus en Pfalzlauf. LOOPRIJSU): Udette Cort- lant, Trijn Buitenzorg en Stella Signal. NOORDEINDEPRIJS: Tiger Hanover, Trudy Hollandia en Speed Buitenzorg. TRINIDADPRIJS: Fine Painting, Fine Spun en Sir Raaphorst. CRITERIUM DER VIJFJA RIGEN: Uranis ter Lune, Uno Hazelaar en Udo. VOORHOUTPRIJS: Ung- mar Hanover, Torero Caval- jos en Tjesse Bon. LAVENDELPRIJS: Robbe does, Laeitia en Sea Dove. LOOPRIJS(2): Ulaciana du Bois, Toff Bower en Tarzan Ulandia. BOSCHPRIJS(2): Urni Car bonari Uutje Kapperserf eb Vip D. l&jADRID De Spaanse se- <s§§ctie voor het toernooi om feit wereldkampioenschap §fp>etbal staat onder politiebe- jherming. Dit is een gevolg an de geruchten dat de Bas- jsche afscheidingsorganisa- 4 (ETA) plannen heeft be- iamd om één van de spelers ontvoeren. Dit meldt het taanse dagblad El Pais. Pais schrijft dat zes spe lers van Real Sociedad, die deel uitmaakten van het Spaanse elftal dat Zwitser land vorige week met 2-0 versloeg, werden geëscor teerd van hun huis in San Sebastian tot Valencia, waar het duel plaats vond, en te rug. Volgens politiewoord voerders, die door het blad werden aangehaald, staan de zes spelers die de ruggegraat uitmaken van de nationale ploeg, onder permanente zij het onopvallende bewaking. Het Spaanse reisbureau „Mundiespana", dat het mo nopolie bezit voor de entree biljetten voor de buitenlan ders bij het wereldkampioen schap voetbal, heeft van 5000 gereserveerde bedden aan de Costa del Sol er 3500 moeten afbestellen. Nog eens 3000 plaatsen gaf zij terug in de sector van Murcia en Alican- Eén en ander is een gevolg van het feit dat in Alicante en Malaga ploegen spelen, die niet erg veel supporters meenemen. In Alicante/El- che spelen Argentinië, Bel gië, Hongarije en El Salvador en in Malaga treffen de Sov jet-Unie en Nieuw-Zeeland elkaar. ROME Marianne van der Torre is in de eerste ronde van de open Italiaanse ten niskampioenschappen uitge schakeld. Ze verloor in twee MISSOULA Erika Rollen- fdens strij den het hoogspringen ge wonnen met 2,20 meter. De sets van de Amerikaanse Spartaan Jan Harland liep de Bonnie Gadusek: 6-2, 6-2. 110 meter horden in 14,58 se- ANTELLA De Spanjaard conden. José Recio heeft de dertiende LONDEN Voor de Engel etappe van de Ronde van se competitie speelde Totten- Spanje gewonnen. Zijn land- ham Hotspur op eigen veld genoot Angel Arroyo blijft gelijk met 2-2 tegen Liver- leider in het algemeen klas- pool. sement. DEN HAAG De dit sei- DEN HAAG Voor de zoen gedegradeerde basket competitie volleybal (eredivi- balclubs Noordkop en Haaks- sie, heren) won Martinus met bergen komen in de volgen- 3-2 van Zaan '69. Setstanden: de competitie toch weer in 12-15, 5-15, 15-9, 15-10, 15-6. dfii sluit aan bij het geval van de vrijwilligers. Om misbruik te voorkomen zou die fictieve aftrek aan regels en grenzen kunnen worden gebonden. Die kunnen dan opgenomen worden in die handleiding die toch moet worden gemaakt". (Mr. D. Witteveen in Het Parool) „Raas is een heel ander type dan Zoetemelk. Die won de Tour en nam geen enkele knecht mee in de criteriums. Alle poen pakte hij zelf. Zoiets zal Jan nooit doen. Die „In Italië heb je het probleem, dat je voor de wedstrijd moei lijk een warming-up kunt ma ken, omdat daar natuurlijk e geen gelegenheid voor is. Er laat je meedelen. Ook als hij jne zijn maar een paar clubs, die er zelf niets aan over houdt, een bijveld bij het stadion hebben. De meeste clubs heb ben de trainingsvelden buiten ijfj de stad. Ze doen de warming- Daarom heeft hij zo veel vrienden in het peloton' mensen uitwerken. Dat geldt ongetwijfeld ook voor de ta feltennissport, waarin Neder land bij een juiste aanpak zich binnen enkele jaren een vaste plaats in de Europese top kan veroveren. Maar dan moet de bond wel bereid zijn een za kelijk aanpak te accepteren en te stimuleren". (Tafeltenniscoach Gerard Bakker in NRC Handels blad) Waarom koestert men zo'n sympathie voor Raymond Goethals? Slechts ik kan de veroverende charme van deze man met een leuke anekdote verklaren. Goethals woonde, (Wielrenner Cees Priem in Ruud Krol: „Geen gelegenheid toen hij nog trainer van An an up niet in het stadion, omdat „De clubs met het meeste geld ieli ze als de dood zijn, dat de te- kopen de beste spelers weg, genstander zou kunnen zien ook al bij de amateurs. Van- De Telegraaf) voor warming-up' derlecht was, in een apparte ment van een groot gebouw op de vijfde verdieping, 's Ochtends moest hij naar de rj hoe je speelt. Ze hebben angst enburg en Van Basten hebben „Als je goed de diagonaal begane grond om de kranten Ier Jan Mulder in De Volks- s nm con half uur vnnr uroH. nnlr nn kot lüotio UU Po... 1i- lCT t) Maar ja, die persconferenties noir of kort broekje op blote horen er nu eenmaal bij. Als voeten de sportpagina's al ik niet ga, kost me dat vijf- om een half uur voor de wed- strijd de opstelling vrij te ge- ook op het lijstje bij Feye- loopt en goede afspraken uif de bus te halen. In de lift - - - - J - noord gestaan. Maar dan gaat maakt met de clubgrensrech- naar boven stond hij in peig- ven. Dat is heel typerend. Een een ander er financieel over- ters is er niets aan de hand. paar minuten voor het begin heen. Nou, dat noem ik geen Af en toe heb je van die slim- van de wedstrijd krijg je hier jeugdopleiding. Wat ik zou merikken van clubgrensrech oti een copie van de officiële spe- willen is dat een club niet ters, die in de eerste tien mi door te nemen. Minstens honderd dollar boete. Dat kan tweemaal per week stapte hij in een paar jaar hoog oplopen. lai lerslijst van de tegenstander meer dan twee spelers per sei- nuten van een wedstrijd het al lezende' op de vierde in Je krijgt tegenwoordiÊ'óverai ev en dan zie je dus pas of je trai- zoen mag aantrekken. We vertrouwen van de scheids- plaats van de vijfde weer uit boetes voor. Vloeken, smijten Per,.waf j.f betreft gelijk moeten ook niet bang zijn rechter proberen te winnen de lift. Als per ongeluk de met je racket, ageren tegen ivi heeft gehad j00!" buitenland. Als we door bijna elke uitbal tegen deur daar open stond, liep hij scheidsrechterlijke beslissin- j j (Voetballer Ruud Krol van de beste spelers straks weer hun club te vlaggen. Na die met de Gazet voor zich uit gen, obscene gebaren maken ~fj t ij en. ?or ,ze Periode steken ze de vlag om- naar binnen, liet zich in een en wat al niet meer. Soms "^et m(^\ mogelijk zijn te re- 250.000 gulden te betalen, dan hoog voor eigen voordeel". zetel vallen en las door, tot de weet ik zelf niet eens waar ik is gelen, dat, voordat over de is het weer gebeurd. En ver- (Scheidsrechter en voetbal- eigenaar van het flatje uit de allemaal voor moet betalen pe winst belasting moet worden geel met. dat er in de eredivi- Ier Dick Jol in Het Vader- keuken kwam en de trainer Ik word er niet goed van. Ei- ai) betaald, voor vrijwilligers- sie ook nog plenty spelers zijn land) in zijn huis ontdekte. „Meneer genlijk zou ik eens moeten «i --o r-r---J-- ui eiiii ituio uiitucAic „meiicci gemijt wu itv eens moeien werk een fictieve aftrekpost die meer dan 250.000 gulden „De grote fout van de Neder- Goethals, ge zijt wederom een uitrekenen wat ik in mijn er mag worden berekend. Vrij- verdienen lanHcp cnnrturproM ic ai1„iiJ, landse sportwereld is, dat we verdiep te vroeg uit de ascen- loopbaan al aan boetes heb J willigerswerk wordt dan fis- (Tv-commentator en toe- te vaak buitenlanders naar seur gekomen, ge kunt blijven betaald. Ik denk, dat ik er zelf i caal vergelijkbaar met het te- komstig trainer van Feye- Nederland halen. We kunnen zitten maar niet te lang, want I len van sla in de eigen achter- noord Hans Kraay in veel beter de goede dingen ik moet weg, spijt genoeg". Trouw) overnemen en die 'met eigen (Columnist en oud-voetbal- tuin. De fiscale behandeling zou schrikken" (Tennisser Jimmy Connors in Sport International) de eredivisie uit. De teams nemen de plaatsen- in van Rowic en Amstelveen, die zich terugtrokken omdat ze hun sponsor verloren. RIJSEN Jos Alberts heeft de Ronde van Overijsel voor amateurs gewonnen. GRONINGEN Bill Sheri dan wordt met ingang van het nieuwe seizoen trainer van de Groningse basketbal club Donar. Sheridan komt van Den Bosch. Griekse interesse voor Johan Cruijff AMSTERDAM - De vorige week 35 jaar geworden Johan Cruijff staat in de belangstel ling van het Griekse Panathi- naikos, ooit tegenstander van Ajax in een Europa Cupfinale. De steenrijke reder Stavros Niarchos zou er naar verluidt veel geld voor over hebben om Cruijff voor „zijn" club te la ten uitkomen. Cruijff wil eerst onderhandelingen met Ajax afwachten alvorens eventueel in te gaan op de Griekse belangstelling. Een andere Ajacied, Ling, wordt genoemd als mogelijke kandidaat voor Feyenoord, dat eerder een overgang van Tahamata zag afketsen. De nieuwe trainer van Feyenoord, Hans Kraay, wil nu Ling, die voor maxi maal 850.000 gulden bij Ajax mag vertrekken. Ook het En gelse Southampton heeft nog interesse in Ling. GRONINGEN Het Nederlandse basketbalteam heeft gistera vond in de Evenementenhal in Groningen de derde wedstrijd tegen Tsjecho-Slowakije met 85-74 verloren. Bij de rust stonden de Tsjechoslowaken met 41-40 voor. De 1200 toeschouwers in Groningen zagen een vermoeid Neder lands team, dat zijn negende oefenwedstrijd in een tijdsbestek van dertien dagen speelde. Het feit dat de Nederlanders de twee voorgaande wedstrijden hadden gewonnen, leidde tot onder schatting van de tegenstander. Bovendien was de concentratie niet optimaal. In defensief opzicht kwam dat vooral tot uiting. Topscorers Nederland: Van de Lagemaat 21 punten; Bruinsma 10 en Faber 8. Tsjecho-Slowakije: Kos 18 en Kropilac 16. Na afloop van de wedstrijd heeft coach Vladimir Heger de Ne derlandse slectie bekend gemaakt, die van 21 tot en met 30 mei in Portugal uitkomt in het toernooi om het Europees B-kam pioenschap. De twaalf spelers zijn: John van Vliet (Noordkop), Jelle Esveldt (Den Bosch), Randy Wiel (Amstelveen), Mitchell Plaat (Leiden), Emile Hagens (Leiden), Al Faber (Donar), Bert Kragtwijk (Lei den), Cock van de Lagemaat (Black Velvet), Kees Akerboom (Den Bosch), Toon van Helfteren (Delft), Syd Bruinsma (Leiden) en Peter van Noord (Amstelveen). Wij zijn er in samenwerking met British Caledonian en reis bureau Unitravel in geslaagd, kaartjes te krijgen voor het tennistoernooi in Wimbledon. Het gaat hier om een bezoek aan de tweede week. Het vertrek is naar keuze op 26 of 27 juni, terugkomst res pectievelijk 3 of 4 juli. De prijs: 1795 p.p. op basis van een tweepersoonskamer in het uitstekende Kensington Close Hotel. In deze prijs is inbegrepen: —vliegreis Schiphol-Londen (Gatwick) en terug; 7 nachten verblijf in het Kensington Close Hotel, inclusief continentaal ontbijt; vervoer van Gatwick naar hotel en van hotel naar de ten nisbanen en terug; —toegang Wimbledon: 28 en 29 juni en 1 juli. Centre Court op 30 juni. Een annuleringsverzekering kost ƒ61 p.p., een reisverzeke ring 17 p.p. Inlichtingen en boekingen voor alle reizen: Telefonisch (na 9 uur; van maandag tot en met vrijdag) bij Sijthoff Pers Reisorganisatie: 070-190.696 of 190.698. Wie in of bij Den Haag woont kan op bovengenoemde da gen ook terecht bij onze stadsvestlging in Den Haag; Spui straat 71 (op de hoek van het Spui).

Leidse Courant | 1982 | | pagina 15