Lintjes voor Dick Dolman, Joop Doderer, Toon Hermans en nog ruim 2500 Nederlanders BINNENLAND EJïï Eremedailles in Leiden en omgevipo :oi p*M I LEIDSE COURANT DONDERDAG 29 APRIL 1982 PA< DEN HAAG Ook dit jaar zijn ter gelegenheid van Ko ninginnedag (30 april, de dag waarop de verjaardag van koningin Beatrix officieel wordt gevierd) ruim 2500 Nederlanders in de „lintjes regen" onderscheiden voor hun verdiensten. De hoogste onderscheiding, commandeur in de orde van Oranje-Nassau, gaat dit jaar naar acht Nederlanders, vijf meer dan vorig jaar. De nieuwe commandeurs zijn oud-raadsheer in de Hoge Raad mr. K. Wiersma, het Eerste Kamerlid S. R. Ver meer (PvdA), president H. Peschar van de Algemene Rekenkamer, de leden van de Raad van State mr. R. van den Bergh, mr. A.J. Hagen (bij bevordering) en dr. M. Troostwijk, de Commissaris der Koningin in Zeeland dr. C. Boertien en de secretaris generaal van het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, mr. M. D. van Wolferen. Een van de andere hoge on derscheidingen, het ridder schap in de orde van de Ne- Drs. Dick Dolman, voorzitter Tweede Kamer: ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. derlandse Leeuw, gaat naar onder anderen voorzitter Dick Dolman van de Tweede Kamer en naar de tweede voorzitter van de Tweede Kamer, mevrouw Dien Cor- nelissen. Onder hen die zich voortaan officier in de orde van Oranje-Nassau mogen noemen zijn de cabaretier, schrijver en schilder Toon Hermans (bij bevordering) en drs. H. van de Ven, alge meen econoom van het bis dom Rotterdam, burgemees ter J. Bonnike van Noord- wijk en ir. F. van der Sluijs, directeur stadsontwikkeling van de gemeente Den Haag. Onder de nieuwe ridders in de orde van Oranje-Nassau bevinden zich burgemeester P.J. Bol ten van de gemeente Alkemade en de acteur Joop Doderer (Swiebertje). Ridder in de orde van de Ne- derlanse Leeuw zijn verder geworden de ambassadeur in Vaticaanstad, ir. J. L. H. Ceulen en de raadsheer in de Hoge Raad, mr. Sj. Roijer. Dezelfde onderscheiding is ook gegaan naar de Leidse hoogleraren prof. dr. P. Vink, prof. dr. W. Vervoort (directeur Rijksmuseum Na tuurlijke Historie) en prof. dr. Th.G. van Rijssel. Een „Leeuw" is voorts gegaan naar de hoogleraren prof. dr. Pen (Groningen), prof. dr. Waterbolk (Groningen), prof Mevrouw Dien Cornelissen (CDA), tweede voorzitter Twee de Kamer: ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. ne, de beeldhouwer André Volten en H.N. Appel, de voorzitter van de Nederland se Dagblad Unie en oud- voorziter van de Raad van Beheer van het Algemeen Nederlands Persbureau. Ook in de wereld van de kunst, media en cultuur is dit jaar weer een groot aantal mensen onderscheiden. Be halve Joop Doderer zijn tot ridder in de orde van Oran- je-Naussau benoemd grafisch ontwerper Dick Bruna, de zangeres Caroline Kaart, de impresario Paul Acket en de Haagse dirigent/musicus Ge rard Akkerhuis. Verder gaat de onderscheiding naar de cineast Max de Maas, de toonkunstenaar Otto Deden, de kunstschilders Kees Bol en Hermanus Berserik, im presario en producent John de Crane, oud-directrice Elly Strassburger van het circus Strassburger, dichter/predi kant ds. W. Barnard, dichter- /schrijver Maurits Mok en acteur Frans Vorstman. Ridder in de orde van Oran je-Nassau zijn eveneens ge worden de journalisten Henk Kolb (correspondent van de GPD-bladen in de Verenigde Staten), Jaap van Meekren (Avro's Televizier en Tele- viers Magazine) en Emile Meerts (voormalig chef-bui tenland van het ANP). Dit jaar is ook weer een ac tieve sporter koninklijk on derscheiden en wel de hand- balster Hannie de Kok. De internationaal van Hellas werd benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. De andere tien nieuwe lin tjesdragers uit de sportwe- Cabaretier, schrijver en schil der Toon Hermans: officier in de orde van Oranje-Nassau. dr. Plattel (Tilburg), naar plaatsverangend hoofddirec teur J.D. Smeets van de PTT, naar president-direc teur dr. W. Dekker van de Raad van Bestuur van Phi lips, naar de oud-president van de Internationale Atle tiek Federatie dr. Ad Paulen en naar luitenant-generaal C. Baas, de chef van de lucht machtstaf. Tot de min of meer bekende Nederlanders die zijn be noemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau behoren onder anderen het oud-Ka merlid voor het GPV A.J. Verbrugh (oud-leraar hts te Dordrecht) en secretaris J.H. ter Horst van de Federatie Nederlandse Vakbeweging. Verder drs. A. van Boven, rector van het Maerlant Ly ceum in Den Haag, voorzit ter J.W. Acda van de directie van Radio Nederland We reldomroep, dr. Ferry Hoog- endijk van Elseviers Magazi- KABINET VOOR NEDERLANDS- ANTILLIAANSE ZAKEN Officier Oranje-Nassaa: dr. J. de Palm, hoofdcoörd. Centr. Bur. Toe zicht Curagaose Bursalen, Den Haag. BUITENLANDSE ZAKEN Officier Oranje-Nassau: J. Hoeke, adm., toegev. aan de chef van de afd. Verbindingen en Materiële Zaken; mr. L. Graaf de Marchant et D'An- sembourg, hoofd Afd. Milit. Samenw. en Produktie Directie Atlantische Sa menw. en Veiligheidszaken; mr. P. Nieman, chef der Directie Integratie Europa. Ridder Oranje-Nassau: J. de Bruijn, ref. onderhoofd van de Afd. Alg. en Ontwikkelingszaken, Centr. Afd. Fin.-Econ. Zaken; mevr. J. Sillmann, hoofdcom. Bur. Intern. Acteur Joop Doderer: ridder in de orde van 'Oranje-Nassau. reld verdienden hun onder scheiding op het bestuurlijke vlak, zowel nationaal als in ternationaal. De nieuwe rid der in de orde van de Neder lands Leeuw, ir. Ad Paulen, oud-voorzitter van de Inter nationale Atletiek Federatie vestigde als actief sportman ruim vijftig jaar geleden ook een rbputatie. De overige benoemingen in de sportwereld zijn: officier in de orde van Oran je-Nassau: mr. J.D.J. (Koos) Idenburg, voorzitter van de Raad voor de Topsport, oud- voorzitter van het NOC en de KNHB, drs. Chr. E. (Chris) van der Ploeg, oud- bestuurslid van de Interna tionale Roei Federatie. Rid der in de orde van Oranje- Nassau werden: J. (Jan) Bii- loo, ere-voorzitter van de af deling Rotterdam van de KNVB, J.J. (Jan) van den Ende, oud-bestuurslid van de Zweeuwse Schaakbond, K. (Karei) Jansen, voorzitter van de Vereniging van Con tract Spelers, J. (Jaap) Nau- welaerts d'Age, directeur sportief van de Europese Judo Unie, H. Chr. Stam, se cretaris van de sectie Zeil- en Motorboot Toervaart van het Koninklijk Nederlands Wa tersport Verbond, mej. E.A. Veenstra, oud-hoofdbe stuurslid van de Koninklijke Roeibond en K. (Koen) Ant- honi, secretaris van de Ko ninklijke Nederlandse Zwem Bond. De complete lijst met ko ninklijke onderscheidingen staat overigens vandaag in een speciale editie van de Nederlandse Staatscourant. Hieronder volgen per depar tement de overige namen van onderscheiden personen uit deze regio. ALGEMENE ZAKEN Officier Oranje-Nassau: H. de Booy, Rijks Voorlichtings Dienst, Den Haag. Ridder Oranje-Nassau: J. President-directeur dr. W. Dekker van Philips: ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. Onderw. en Univers. Ontwikkelings- samenw Directie Particul. Onderw. en Onderz. Programm. ONTWIKKELINGS SAMENWERKING Ridder Nederlandse Leeuw: prof.ir. A. Franke, lid Nat 'Advies Raad Ontw. samenw. Ridder Oranje-Nas sau: L. de Lange, voorm. hfd. Bur. Materieelzaken CEBEMO; P.D.M. Sleijffers, dir. St. Medicus Mundi Ne derland. JUSTITIE Prof. dr. J. Pen, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit van Groningen: Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. secr. TNO te Den Haag; N. Lam- bregtse. adm. Min. Onderw. en We- tensch. te Den Haag; drs. G. Mein- dersma. hfdadm. Min. Onderw. en Wetensch. te Den Haag; F. de Nie, adm. Min. Onderw. en Wetensch. te Den Haag; drs. W. Post, wetensch. hfdambt. Kon. Bibl. te Den Haag; J. Waasdorp, hfdadm. Min. Onderw. en Wetensch. te Den Haag; dr. H A. Wage, oud-rector Haagsche School Taal en Letterkunde te Den Haag be- stuursl. Haags Genootsch.; ir. H.W. Warreman, wetensch. hfdmedew. TH Delft; mr. F.J. Zurcher, adm. Min. Onderw. en Wetensch. te Den Haag. Ridder Oranje-Nassau: dr. T.Bruinsma, oud-leraar Rijnlands Lyceum te Wassenaar; F. Craane, ref. Min. Onderw. en Wetensch. te Den Haag; J.A. Damen, oud-hfd. bijz. school voor buitengew. lager onderw. te Alphen a/d Rijn; mevr. J.E. Dirk- se, oud-hfd. openb. school voor gew. lager onderw. te Nootdorp; D. Dijks hoorn, dir. ITO-school „Zeezwaluw hof" te Den Haag; C. Evers, vice- -voorz. Kath. Onderw. Vakorg. te Rijswijk; ing. J. de Goeij, oud-dir. MTS „Anton Rosdorff" te Den Haag; A. van Haasteren. dir. Fin. en Econ. LOI te Leiderdorp; P. Hemerik. adm. hfdambt. RU te Leiden; A. Hoogen. ref. Min. Onderw. en Wetensch. te Den Haag; J.A. Jochems, plv. dir. Centr. Afd. In- en Externe Commu nie. TNO te Den Haag; dr. ir. J. de Jong, onderdir. Techn. Physische Dnst TNO-TH Delft, J. van der Kamp, hfdcomm. Min. Onderw. en Wetensch. te Den Haag; A. Lancel, adm. hfdambt. RU Leiden; mevr. J. van der Linden, hfdcomm. Min. Onderw. en Wetensch. te Den Haag; J. Manuputty, hfdcomm. Min. Onderw. en Wetensch. te Den Haag; dr. G. van der Meij, oud-wetensch. hfdmedew. TH Delft; C.J. Naaborg, oud-voorz. lid Scholengem. „van der Made" voor alg. voortgez. onderw. en Ridder Nederlandse Leeuw: mr. H. Fraaij, hfd. dir. vreemdelingenz. min. just. Den Haag; mr. J. van Rijn van Alkemade, raadadv. min. just., Den Haag. Officier Oranje-Nassau: A.van Vliet. adm. min. just., Den Haag, mr. P. Wessel, adv. min. just.; mr. P. Mout, adv. proc. Den Haag; mr.A.Hoogendijk, alg. secr. Verb. Verzekeraars. Den Haag, Ridder Oranje-Nassau: J. van Arkel, hfd. comm. min. just. Den Haag; J. Bak ker, ref. min. just. Den Haag, 's Gra- venzande; F. Kipp, hfd. comm. min. just. Den Haag; J. Klein. hfd. insp. materieelzaken rijkspolitie Voorburg, Den Haag; ds. J. Risseeuw, emeritu- s-pred. Waalse gem.. Delft; J. de Boer, dir. AGO Levensverz., Voor schoten; BINNENLANDSE ZAKEN Ridder Nederlandse Leeuw: E. Thomas, plv. hoofd Binn. Veilig heidsdienst, Den Haag. Officier Oranje-Nassau: jhr. mr. W. de Beau fort, h.adm. Tweede Kamer, Den Haag; J. van den Assem, h.inspec- t.-afd.chef Algemene Rekenkamer Voorburg; E.van Faassen, h.acc. Al gemene Rekenkamer. Rijswijk; J. Baak, h.adm. van Staat Raad van State, Woerden; W. Barentsen. adm. Kab. der Koningin, Den Haag; drs.M. van den Hout. hoofdadm. Min. Bin. Zaken. Voorschoten. Ridder Oranje- Nassau: M. Jelier, ref. Min. Bin. Za ken. Rijswijk; L. Ruitenberg, h. comm. min. bin. zaken, Den Haag; H. Schouten, hoofdambt. Min. Bin. Za ken, Den Haag; J. de Winter, ref. Staatsdrukkerij, Den Haag; J. van der Heijden, plv. hoofd bureau open bare orde en justitiële zaken griffie Zuid-Holland, Rijswijk; mevr. mr. E. Boeje, adm. Den Haag; mr. W. van den Brink, lid raad 's-Gravenzande; A.Stikkelorum, ref. afd. grondzaken, gem. Leiden; C.Both, secr. Pijnacker; J.P. de Jager, dir. dienst maatschapp. Zangeres Caroline Kaart: rid der in de orde van Oranje-Nas sau. dienstverlening Rijswijk, Maassluis; D.Kieft, penningmeester Ned.Chr- Bond Pers. bij de Overheid en ge- zondheidsz.en maatsch.welz. Voor- ONDERWIJS EN WETENSCHAPPEN Officier Oranje-Nassau. bij bevor dering: A.J.A.H. Scherpenhuyzen, adm. Min. Ond en Wetensch. te Den Haag. Officier Oranje-Nassau: mr. L. Brijder, hoofdadm. Min. Onderw. en Wetensch. te Den Haag; dr. J.G. Eernisse, wetensch. hfdambt. Acad. Ziekenh. Leiden; mr. J. de Groot, bibliothec. Universiteitsbibl. RU Leiden: drs. J. Jonker, oud-alg. advies gewetensbe zwaren De Lier. Ridder Oranje- -Nassau met de zwaarden: luit. ter zee I. Talsma te Valkenburg (ZH); de eervol ontslagen luit. ter zee M. de Vries te Katwijk; maj. R. Camffer- man te Den Haag; maj. M. van der Kloet te Wassenaar, maj. J. Neefs te Zoetermeer; maj. ing. R. Hilverdink te Leiden; kap. A. Kuijper te Leider dorp. Ridder Oranje-Nassau: A. Geeve, techn.-hoofdambt. Den Haag; J. van Duinen, hoofdcom. Den Haag; L. den Haan, hoofdcom. Den Haag; H.C. Kuiten, hoofdcom. Zoetermeer; P. Pranger, hoofdcom. Voorburg; J.A. Verplak, hoofdopz. Den Haag; H. Rutgers, adm. hoofdambt. Leiden. VOLKSHUISVESTING EN RUIMTELIJKE ORDENING Officier Oranje-Nassau: oud dir. raadg. ing.bur. Van Dorsser te Den Haag; ir. J. Kruger te Voorburg, ar chitect; A. Nijhuis te Voorschoten, adm. Rijksgebouwendnst.; H. Runia te Delft, adm.; mr. P. Zandee te Lei den. hfd.adm. Ridder Oranje-Nas sau: P.J. van den Berg te Zoeter meer. bouwk hfdambt. Rijksgebou wendnst; W.C. Dijkhuizen te Den Haag. ref. Dir.-Gen.; A. Geerlink te Den Haag, ref. Dir-Gen.; G.Valstar te Den Haag. ref.; P. Visser te Monster, techn. hfdambL Directie Volksh. Zuid-Holland. Dr. Ad. Paulen, oud-president van de Internationale Atletiek Federatie: ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. beroepsonderw. te Delft; D. Nijkamp, hfd.comrn. Min. Onderw. en We tensch. te Den Haag; K. van Olst, hfdcomm. Min. Onderw. en We tensch. te Den Haag; C. Otto, leraar Chr. Lyceum te Alphen a d Rijn; F. van Rhijn, ref. Min. van Onderw en Wetensch. te Den Haag; M. van Ros- sum, hfdcomm. Min. Onderw. en Wetensch. te Den Haag; J. Scholten, oud-hfd. bijz. school voor gew. lager onderw. te Alphen a/d Rijn; B. Udink, ref. Min. Onderw. en We tensch. te Den Haag; C. van Zand wijk. oud-dir. Chr. MAVO te Rijns- burg. FINANCIEN Ridder Nederlandse Leeuw: mr. J. Buiting, dir. Wetgeving Douane; J. Cramwinckel, dir. Centr. Accoun tantsdienst; mr. Th. Korthof, dir. Di recte Belastingen. Officier Oranje- Nassau: A. Bruinhof, acc. Centr. Ac- coutantsdienst, A. Haverkamp, adm. domeinen; J. Meulenbeld, hfdadm. dir. Wet. Directe Belastingen; mr. W. Meijering, hfd adm directie Binn. Geldwezen; G. Wagemaker, adm di rectie Begrotingszaken; A. de Wer ker, hoofdontv. belastingen directie Alg. Fiscale Zaken; H. Muiters, hfd. acc. Rijksaccountantsdienst, Den Haag; Ridder Oranje-Nassau: mevr. J. van den Adel-Stoelinga, hfd.com. Algemene Leiding; P. Boom, hfd.comrn. Centrale Afd Fin-Ec Za ken; W. Goudriaan, ref. dir. Perso neel Belastingdienst; J. van der Kaa- den, ref. directie Douane; H. Koen, hfd. com. Centr Afd. Alg.Zaken, C. van der Kolk, hfd.com. Centrale Ac countantsdienst; E. Wijers, ref. Cen trale afd. Personeel; J. de Boer, hfd.com belastingen Den Haag; H.W. van de Wetering, hfd.com. belastin gen Den Haag. DEFENSIE Ridder Nederlandse Leeuw: schout-bij-nacht ir. T.Stoltz Oegst- geest; gen-majoor J. Hartman te Den Haag; gen-maj A. Beersma te Wasse naar; luit-gen C. Baas te Rijswijk; M. Kool, dir. Economisch Beheer Marine te Oestgeest. Officier Oranje-Nas sau met de zwaarden bij bevorde ring: res.kol.-arts dr. A. van Meurs te Den Haag. Officier Oranje-Nassau met de zwaarden: commandeur J.van Dam te Zoetermeer; kap.ter zee R. Raap te Leiderdorp; kap-luit ter zee A. Kamp te Leiderdorp; kap-luit ter zee T. van der Voort te Leiden; kap-luit ter zee S. Nooteboom te Den Haag; kol. ir. T. Brink te Leiderdorp; de eervol ontslagen kol. W. de Wolf te Den Haag; brig-gen J. Verheijen te Den Haag; kol. N. Doornbos te Den Haag; brig-gen P. van Driel te Den Haag; kol. A.W. Schulte te Voorburg; kol. H. Naafs te Voorschoten; kol. J. van der Zwan Leiden; luit-kol C. Lu- cieer Wassenaar. Officier Oranje- •Nassau: ir. W. de Jongh, hoofd ing. te Voorschoten; W. Elgershutzen, acc te Den Haag; D B. Salverda, hoofd adm. te Zoetermeer; mr. C. van de Burgt, adm. te Voorburg; J. Munter, adm. te Den Haag; H. Gall M.S.C., vi- Hoofdredacteur dr. Ferry Hoogendijk van Elseviers Ma gazine: officier in de orde van Oranje-Nassau. VERKEER EN WATERSTAAT Ridder Nederlandse Leeuw: J.D. Smeets te Den Haag, plv. hoofddir. PTT. Officier Oranje-Nassau bij be vordering: H. Nieuwenhuysen te Voorburg, adm.; M. Arpeau dit du Rosey te Den Haag, adm. Dir-Gen. het Verkeer. Officier Oranje-Nas sau: M. Vos te Valkenburg (ZH), adm.; G. van Erp te Den Haag. adm.; ir. I van Creveld te Den Haag, chef; C. Jongejan te Leiden. Ridder Oran je-Nassau: F. de Boer te Den Haag, ref.; P.van Bommel te Den Haag, hoofd; J.W. Petri te 's Gravenzande, ref. Rijksluchtvaartdienst; R.G. Wijn- holt te Uithoorn, adj.hfd. Luchthaven Schiphol; J. van Oosterum te Rijs wijk (ZH). hfd. afd. Fin KLM; E. Blanken te Zoetermeer. techn. hfdambt. PTT; J. Blokland te Den Haag. bureauchef PTT; Chr. Teunis- sén te Voorburg, bureauchef PTT; Th. Jansen te Zoetermeer, ref. PTT. ECONOMISCHE ZAKEN Ridder Nederlandse Leeuw: mr. J. Bos, plv secr.-gen. Den Haag; ir. J.Tak, buitengew. lid Octrooiraad te Rijswijk. Officier Oranje-Nassau: J. Berlott, adm. te Den Haag; drs. K. Bordewijk, Wassenaar, adm. Min., F. Clavaux, Leidschendam, adm. Min.; mevr. mr. W. Erdman, adm. Min. Den Haag; J. Fisher,' Pijnacker. hfd.adm. Min.; drs. W.A. Kimman, Tilburg, hfd. adm. Min.; B. Korstanje, Den Haag. hfd. adm.; L. Nooteboom, Leidschendam, hfd. adm.; drs. J. van de Pas, Voorburg, hfd. adm. Min.; drs. Ph. Hillen, Wassenaar, alg. dir. Petroland; E. van Hilten, Oegstgeest, pres. dir. Esso Chemie en Essochem Holland Inc.; mr.ir. H. Mulder. Wate ringen, dir. Lely Ind. Maasland; ir. J. Zwart, Sassenheim, hfd. afd. Chemi cal Process Engineering Shell. Rid der Oranje-Nassau: E. Duyvis. Hei- loo, president-commissaris Van Her waarden Hillegom; drs. H. van Leeu wen, hfd. CIVI, Den Haag; J.P.J. van Lent, dir. Jacht- en Scheepswerf C. Impresario Paul Acket: ridder in de orde van Oranje-Nassau. van Nederl. Bloembollen Onderne mers te Hillegom; G. Opstelten te Den Haag, hfd.afd. Handelspol. Centr.Bur. Tuinbouwveilingen in Nederl.; J. Pasman te Rijswijk, voorz. Produktschap voor Margarine. Vet ten en Oliën. Ridder Oranje-Nas sau: D. Korte te Den Haag, hfd. Centr. Afd. Materiële Voorz. en BZB Dir. Materiële Zaken; mevr. H. Rij- neveld-van Dijk te Den Haag, staf- medew. voorlichtingskunde en p-r bij Voorl.bur. Voeding; F. Tetteroo te Nootdorp, veehandelaar, bestuursl. org. van vee en vlees. CULTUUR, RECREATIE EN MAATSCHAPPELIJK WERK Ridder Nederlandse Leeuw: A. Gijsbers, hfd.dir. Maatschappelijke Dienstverlening, plv dir-gen Maatsch. Ontw. Min. CRM, Voor burg; Officier Oranje-Nassau bij bevordering: prof.dr. G. Borgers, oud-voorz. Fonds voor de Letteren, Leidschendam; G. Hameetman, hfd. Centr. Afd. Alg. Zaken Min. CRM, Den Haag. Officier Oranje-Nassau: F. Bastet, conservator en hfd Klassie ke Afd. Rijksmuseum van Oudheden, Leiden; G. van Megen, stafmedewer ker Hoofdafd. Gezinsaangel. Min. CRM Rijswijk; mr. J. ten Napel, hfd Hoofdafd. Coörd. en Toetsing Bij- standsbeleid Dir. Bijstandszaken Min. CRM, Leiden; W. Nijsse, hfd Directie Verzetsdeelnemers en Vervolgden Min. CRM, Rijswijk; J. Rutgers, dir- .secr. St. Nat. Comité Ned. voor de Europese Culturele Samenwerking Den Haag: drs. W.F. Schutte, hfd Centr.Dir. Fin. en EZ Min CRM Rijs wijk. Ridder Oranje-Nassau: J. Bak, ec. dir. Prinses Beatrix Fonds Rijs wijk; J.H. Bembom, dir. eigenaar Shetland Ponypark Slagharen; Will Bertheux, ontwerper, tevens oud- -hoofdconservator Stedelijk Museum Amsterdam; mevr. mr. M. Bus- chkens-Dijkgraaf te Rijswijk; A.J. de Haas, voorm. penningmeester Natio nale Ballet. Amsterdam; C. van der Maar, oud-dir. Martinus Nijhoff, be- stuursl. CCPN. Den Haag; S. Sloot, chef sectie Subsidies Recreatie en Volksontwikkeling Accountants- Jaap van Meekren van Avro's Televiziers Magazine: ridder in de orde van Oranje-Nassau. van Lent Zonen, Kaag; P. Meurs, Wassenaar, dir. Verkoop Verwar ming. Landbouw en Binnenscheep vaart dir. Rescon Esso Nederland; drs. H. Oosterman, Rijswijk; P. Ver boom, Rijswijk, hfd bibliotheek Shell, Den Haag; E. Brunet de Rochebrune, Den Haag, administratief hoofdambt Octrooiraad, Rijswijk; A. van Deern- ter, Den Haag, hoofdstatisticus CBS; J. de Grauw, Alphen a d Rijn, hoofd- comm. Min.; C. Milot, Voorburg, re ferendaris Min.; H. Sleijfer, hoofd- comm. Min.; Th. van der Weide, hoofdstatisticus CBS. LANDBOUW EN VISSERIJ Ridder Nederlandse Leeuw: drs. W. Blaisse te Wassenaar, lid Raden van Bestuur Unilever te Rotterdam en Unilever Ltd. te Londen; Officier Oranje-Nassau: ir. H. van den Berk hof te Voorschoten, hfd.v.afd. „Ove rige Produkten" Dir. Marktorde- ningsvraagstukk.; drs. M. de Heer te Den Haag, algem. secr. Landbouw schap; mr. F.B.M. Nederveen te Heemstede, voorm. aigem.dir. Raad Mr. J. Idenburg, voorzitter van de Raad voor de Topsport: of ficier in de orde van Oranje- Nassau. dienst Min. CRM, Rijswijk, mej. A. Sonneville, secr. Comm. Alg. Oorlog- songevallenregeling Min. CRM, Den Haag; mevr. M. de Wildt-Kramer, ondervoorz. KRO en bestuurslid „De Zonnebloem", Biddinghuizen; A. Oremus, bouwjournalist en -voorlich ter, voorzitter Kath. St. Gehandicap te Kind en van Kath.Ver. voor Kin deruitzending in Nederland, Monster. VOLKSGEZONDHEID EN MILIEUHYGITENE Ridder Nederlandse Leeuw: dr. A. Sikkel, raadadv. Directoraat-Gene raal van de Volksgezondheid Minis terie te Noordwijk, Officier Oranje- -Nassau bij bevordering: C.Kuiters, arts Radio Medische Dienst Rode Kruis voor de Scheepvaart, Wasse naar. Officier Oranje-Nassau: J.Bot, hfd. afd. Algemene Beleidsvoorberei ding en Bijz. Aangel. Directie Stra ling Ministerie, Voorburg; C. van Hoewijk, hfd. Stafafd. Externe Be trekkingen Ministerie. Voorschoten. Ridder Oranje-Nassau: D. Held, huisarts, Oegstgeest; M. Oudesluys, bestuurslid Prov. Zuidh. Kruisvere niging „Het Oranje-Groene Kruis", Delft; A.J.A. Kraaijeveld, waarn. hfd. bedrijfscontrolelab. Chemisch Biol. Afd. Rijksinst. Drinkwatervoorz. Mi nisterie, Den Haag. SOCIALE ZAKEN EN WERKGELEGENHEID Officier Oranje-Nassau: mr.drs. Sj. 'Kamminga, Wassenaar, deputy per sonnel co-ordinator bij Shell; J. Neer- voort. Leiderdorp, adj. hoofd uitv. dienst Gemeensch. Med. Dienst, Am sterdam; J. ter Horst, Oude Wetering, secr. Fed. Ned. Vakbew.; H. Abben- huis te Rijswijk, adj. dir. GAB te Den Haag; mevr. drs. J. Appel te Den Haag. hoofd afd. arbeidsvoorz. kwar- taire sector ir. M. Bottema te Den Haag, hoofding. bijz. diensten; jhr.mr. C. Elias, Den Haag, hoofd hoofdafd. Eur. Integratie en Benelux; W. Rehnsch te Den Haag, hoofd afd. Te werkstelling Erkende Gewetensbe zwaarden. Ridder Oranje-Nassau: L. Spanjaard te Den Haag, tot voor kort bestuurder alg. dienst Fed. Dienstenbonden FNV; mevr. mr. H. de Groes-Schwartse te Delft, hoofd onderafd. Bestuurlijke Org. dir. Com plementaire Soc. Voorzieningen. Een groot aantal personen kreeg vandaag een ereme daille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. In Lei den en omgeving waren dat: LEIDEN Eremedaille in goud: mevr. H.C- Eijsberg, hoofd-wijkverpl. sticht. Interkruis in Zoeter meer; B.H. Hermsen, oud- comm, 's Rijks belastingen ter inspec. der invoerrechten en accijnzen; J.A. de Werd, ambt. rijksinkoopbureau in Zwolle; J.M.J. Werter, adm. ambt. A 2e klasse bij 450 Contra Inlich tingen Detachement. Ereme daille in zilver met de zwaarden: N.P. Louër, majoor-kok. Eremedaille in zilver: J.' Beekman, autobus chauffeur bij de NZH; W.A. Bergers; H A. Enseling, voorh. werkzaam als mach. bankwer ker bij aannemersbedr. fa. Oostveen in Leiden; J. Mole- ma, contr. inventarisregis. A.Z.L.; L.J. Hensing, empl. Ie klasse PTT. Eremedaille in brons: H.C. Kuiler, besteller PTT. Prof. dr. W. Vervoort, directeur van het Rijksmuseum Natuurlij ke Historie in Leiden: ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. ABBENES Eremedaille in zilver: C.A. Eveleens, medewerker bij het landbouwbedrijf Kranenburg. ALPHEN AAN DEN RIJN Eremedaille in goud: G. Raaijen, hoofdempl. Ie klasse PTT. Eremedaille in zilver: G. Lagerwey, empl. Ie klasse PTT. BODEGRAVEN Eremedaille in goud: J.R.A. Schlaman, medewerker bij NS. Eremedaille in zilver: J.E. Schoo, voorzit, chr. gymnas- tiekver. D.O.S. BOSKOOP Eremedaille in zilver: P.J. Kooij, oud-voorzit. Oranjeve reniging; A.G. van Helden; K.W. van Gemeren, secr. mu- ziekver. „Harmonie Excel sior"; mej. A.T.J. van Wilgen, lid/oud-penningm. chr. gem. zangver. „Hosanna". HILLEGOM Eremedaille in goud: P.W. Verbeek, secr.-penningm. van het coördinatie comité natio nale feestviering. KATWIJK Eremedaille in goud met de zwaarden: A.J. Havermans, adj.-onderofficier bijz. dien sten. Eremedaille in goud: Chr. Moerkerk, voorm. zelfst. hovenier. Eremedaille in zil ver met de zwaarden: H.J.L. Frissen, serg.-majoor bijz. diensten. Eremedaille in zil ver: J. Minnee, voorzit. Oran jevereniging; J.H. Edeling. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Eremedaille in zilver: mevr. W.K. Rademaker-Groen, voorzit. geitenfokkersver. „Ons Doel"; mevr. Fr. Zweer- is-de Jong. LEIDERDORP Eremedaille in goud: H. Slof- stra, adjudant der Rijkspolitie; G. Knotter. Eremedaille in zilver met de zwaarden: M.W. Flipse, serg.-majoor bijz. De Leidenaar J. medaille in goud. diensten. Eremedai brons met de zwaard Rosdorff, korporaal klasse. r*v LEIDSCHENDAM^ Eremedaille in goud van Gils, hoofdempl. PTT. Eremedaille iiuON E. Nijzingh, adj.-coifelhe min. van VRO; J.Jonfy00t van de afd. Archief enu.- bij het hoofdprodir voor akkerbouwprodu|ac^ LISSE vfri [eksc Eremedaille in goufls ee van Dijk. Eremedaillue ven Chr.H. Zitter, adri C le klasse bij het korr politie; F.L. LandkrooF le klasse PTT. eeft lertr LISSERBROEK ,ers en Eremedaille in zilveiyord voorzit, voetbalver. „I^da tioet NIEUWKOOP iali: itie: >n 1 Eremedaille in zilvi van Koert, dirigent koren. NOORDWIJKERfygei Eremedaille in goudphou Winter, zelfst. bloei kweker, bestuurslid a^ organisaties. Eremeda,jor zilver: L.J.M. van F gen; H.J. Musegaas; K ling, voorzit, chr. „Harpe Davids". ilanc OEGSTGEEST f°r,d kaats Eremedaille in goudpi t< zwaarden: M.T.P. »sser adj.- onderofficier vanfentij pen der Kon. maredp d< Eremedaille in goi* Fc Trijselaar. Eremedaillchtti ver: D.A. Gilhuijs, adij C. le klasse bij de Maï gazijndienst. RUNSBURG Eremedaille in goud zwaarden: J.P. Kapiti onderofficier techn. di SASSENHEIM Eremedaille in gou -r Vreeburg, hoofdass. strictskantoor Planten kundige Dienst in Lis: TER AAR Eremedaille in goud Bruijn, hoofdempl. PTT. Eremedaille ir L G.J. Mank, zelfst. hanc bloemen en planten; r Besemer-van 't Riet, Ned. Christen Vroun afd. Ter Aar. VOORSCHOTEN Eremedaille in g< Klein, comm. bij de staf; E. Moolenaar, i der bij Doelfray's Lakf in 's-Gravenhage. Er le in brons: mevr. J.l man-van Kempen, ac C 2e klasse bij de Mar Burgemeester P.J. Bolten van de gemeente Alkemade: ridder in de orde van Oranje-Nassau. WASSENAAR Eremedaille in goud zwaarden: G. Ekhart, derofficier bijz. diens medaille in goud: L hoofdcomm. ter secre gemeente. Eremedai ver D.A. de Rooij, a C le klasse bij de Oc Eremedaille in b Bollen, chef-ma PTT. ZOETERWOUDE

Leidse Courant | 1982 | | pagina 6