Rijnsaterwoude wacht extra bezuinigingen i REGI0U0UR1NAA 3£ Unieke geboorte Diamanten trouw in Zoeterwoude Grondbedrijf Slingerland mag mogelijk kantoor bouwen Hazerswoude week Bestuurscrisis Buurtcentrum Ridderveld opgelost DONDERDAG 29 APRIL 1982 PAGI] Zeeverkenners De Katwijkse Zeeverkenners organiseren zaterdag eenda: sponsortocht. De opbrengst is bestemd voor de verwa B< ming en inrichting van het nieuwe onderkomen, H het Troephuis. De welpen lopen een route van 5 kilomete ma de zeeverkenners 10 kilometer, zo mogelijk meerdei malen. Het Troephuis wordt op 5 juni geopend. Moza ïek (1) De VVV Lisse organiseert in het weekeinde bloemenmi >en zaïekwedstrijden. Ongeveer 45 deelnemers gaan zaterdi in de weer met de bloemen. Eén van de deelnemers hee zijn werkstuk al af en dat is te zien op het kasteelterrei van Keukenhof: een zelfportret van Rembrandt van vierkante meter van de hand van Jan Jonkman. Een jut zal de werkstukken zaterdag beoordelen. Op zondag vvorj de mozaïekwandeltocht gehouden, die langs alle moza)\ ken voert. Bij het VVV-kantoor aan de Grachtweg is t plattegrond verkrijgbaar van tien tot vijf uur. Mozaïek (2) De bloemenmozaïekwedstrijd in Noordwijk heeft d navolgende resultaten opgeleverd. Categorie A Parti culieren: eerste prijs fam. Van Grinsven, Oude Zeewei Categorie B Verenigingen/Bedrijven: eerste prijs wijl vereniging Grashoek, tevens winnaar alle categorieêl Categorie C Scholen: eerste prijs Jeugd Hendrik Vinl hof. In het Gareel Tachtig antieke rijtuigen met paarden zullen zondag et rit maken door de Bollenstreek onder het motto „In h iin Gareel". De tocht begint om half elf 's morgens op h Wantveld (bij de vuurtoren) in Noordwijk. Om kwart voi. twaalf arriveert de stoet bij het gemeentehuis in Noordw kerhout, waar burgemeester Winkel op het bordes het d en filé zal afnemen. Hij zal de deelnemers namens de Oranj 0® vereniging bloemen en linten aanbieden. Rh( Orgelconcert De organist Nico de Raad bespeelt zondag het org van Muzenhof Leiderdorp. Op het programma staa werken van Valente, Zipoli, Carvalho, Langlais, Boe mann, Franck, Pierné, Gigout en Widor. Bezoekers va|y. dit koffieconcert kunnen gebruik maken van de chr che, maar dan dienen zij wel tijdig mevrouw Benn broek te bellen, tel. 071-892343. Entree f3 (inclusief ko fie), aanvang half één. PW Recital In Artopa aan de Grevelingstraat 50 in Lisse wordt dagmiddag een recital gegeven door de bariton Gerai Smits en de pianist Emil Keijzer. Op het programma staa werken van Schütz. Handel. Haydn. Donizetti, SchumaMSC en Ives. Het concert is bedoeld als try out voor het eim Ier examen zang dat op 4 juni plaatsvindt. Gratis plaatskaarte zijn af te halen bij de firma Idé, Kanaalstraat 70 in Liss Aanvang twee uur. ffl h Muziek in Hazerswoude Het Hazerswoudse Muziekensemble onder leiding Alfred Snel concerteert zondag in Het Anker aan t Chopinlaan in Hazerswoude-rijndijk. Solistische med werking verlenen de sopraan Setkse Mostaert en de f\ gottist Maarten Vonk. Op het programma staan we ken van Rameau, Vivaldi, Britten en Fauré. Het coi eert begint om 12.45 uur. Oecumenische dienst De Alphense Raad van Kerken houdt zondag weer e cumenische dienst in de Remonstrantse kerk aan de Vè Manderloosstraat. Voorganger tijdens de dienst in Alphe is pastoor F. Wüst uit Den Haag. Fietskijkdag De politie van Noordwijk organiseert zaterdag eejdvi fietskijkdag in het bureau aan de Oude Zeewsg 10. Z ooi die hun fiets missen kunnen daar van elf tot drie utfdat terecht. Jeugdherberg De Kaagse Jeugdherberg houdt het komende weekeini «t „open huis" in verband met het 50-jarig bestaan van de li1 i ternationale Jeugdherbergfederatie. Openingstijden op en 2 mei: van twee tot vijf uur. Gospelconcert Een gospelconcert wordt zaterdag 1 mei in de Bro Troubadourweg 2, gehouden. Dit concert vindt plaa in het kader van de landelijke evangelisatie-actie „11] is Hoop". Medewerking wordt verleend door de Alf hense Gospelgroep „His Revelation", de Apeldoorm Gospelgroep „The Relations" en een Duitse jeugdgroep* onder leiding van Heinrich Engelhardt. Het concert gint om acht uur. Verkeersexamen Op de vijf Zoeterwoudse lagere scholen heeft de politie h theoretisch verkeersexamen afgenomen. De leerlingt P® werd daarbij getest op hun kennis van het verkeer. Dat theorie nog niet zo eenvoudig is blijkt uit het feit dat drie lagere scholen diverse kinderen het examen nog et keer mogen overdoen. Oil Rijntamboers Drumfanfare „De Rijntamboers" uit Zoeterwoui heeft op het tiende „Tulip Time International Must Festival" in Katwijk met een show van Engels/Ameècn, kaanse muziek naar de eerste prijs bij de showkoriou sen, de wisselprijs „De Zilveren Tulp" gewonnen. L 55-jarig bruidspaar i Burgemeester G. Swaan van Koudekerk feliciteerde giste ochtend, vergezeld van zijn echtgenote, het echtpaar J. r. Goedhart-v.d. Berg uit de Dorpsstraat. De heer en mrïyO vrouw Goedhart vierden hun 55-jarig huwelijksfeest. Zij 11 81. hij 82 jaar en beiden genieten nog een goede gezon e heid. De heer Goedhart heeft altijd geboerd en isjarenlai voorzitter geweest van de Gezondheidsdienst voor dier in de regio en voorzitter van de Coöperatieve Melkcentn (CMC). Burgemeester Swaan bood het echtpaar name het gemeentebestuur een bloemstuk Josien van Dalsum in De Kaag DE KAAG Toneel speelster Josien van Dalsum opent aanstaan de zaterdag 1 mei om een uur een expositie van Kaagse kunstenaars in de Nederlands her vormde kerk in Bin- nenkaag. De variatie van geëxposeer de kunststukken is groot; er zijn onder meer werken' op het gebied van tekeningen, etsen, aquarellen, litho's, keramiek, boerenschilder- kunst, wandkleden, bloem schikken, schilderstukken, siersmeden, boetseren, de coraties, pentekeningen, art 2000 en modelbouw. Een groot aantal Kaagse expo santen geeft medewerking aan de tentoonstelling, die zaterdag 1 mei open is van een tot vijf uur en zondag 2 mei van een tot zes uur. Zondagmiddag 2 mei geven Leo Aarts, Hilde van Laar- se, Jan van Zanten, Hans van Winsen, Job de Vries, Jan Biemond en Henriëtte van Dril hun medewerking aan een lunchconcert, even eens in de Nederlands her vormde kerk op Kaagei land. Dit concert duurt van twee tot vijf uur. ALPHEN AAN DEN RIJN In het vogelpark Avifauna heeft zich een unieke geboorte voorge daan. Voor het eerst in Europa is in gevangen schap een dubbele neushoornvogel ter wereld ge komen. Alleen in de Verenigde Staten en Singapore is men er tot nu toe in geslaagd een „Buceros bicornis" te kweken. Naar verwachting zal de moeder met haar jong 148 dagen in het hol blijven. Het is een van nature in Zuid-Azic levende vo gel, die anderhalve meter groot en 25 tot 40 jaar oud kan worden. De kleur is zwart en donkerbruin met opvallende witte of roomgele vlekken op lichaam, vleugels en staart. De enorme snavel en hoorn zijn meestal hoornkleurig, maar soms ook zwart, helderrood of geel. De vogel voedt zich met verschillende soorten vruchten en eten eveneens kleine dieren zoals kikkers, hagedissen, jonge vogels, mui zen, slakken en insekten. LEIDEN SUCCESVOLLE UITVOERING PETER EN DE WOLF OUDEKERK AAN DEN RIJN Zelden zal een orkest een ïthousiaster gehoor hebben gehad, dan het Rijnlands Orkest steravond in Het Anker. Het muzikale sprookje „Peter en de 'olf" van Sergei Prokofjev werd ten gehore gebracht voor een ampvolle zaal met kinderen van de Koudekerkse openbare urgemeester De Herderschool/Hummeloord en hun ouders. oewel aanvankelijk niet geheel vlekkeloos raakte het orkest ider leiding van de, goed op de kinderen inspelende dirigent astiaan Blomhert, allengs beter op dreef. Het enthousiasme van et jeugdige publiek en hun ouders werkte duidelijk inspire- ;nd. Ook de verteller van het verhaal, directeur van de Alp- ense Muziekschool, Leo Peys, wist de aandacht vast te houden, erwijl kinderen en ouders na afloop uitbundig applaudiseerden erden beiden dan ook in de bloemen gezet. Een uiterst ge- aagd experiment. De oudercommissie en het onderwijzend per- meel van de De Herderschool/Hummeloord kunnen tevreden Lompenactie Sint Jans fanfare ZOETERWOUDE De muzikanten van de Zoeterwoudse Sint Jans fanfare trekken er zaterdag weer op uit om lompen op te halen. Dat is een van de acties om te trach ten de financiële po sitie van het muziek gezelschap te verbe teren. Men wil met de viering van het 80-jarig bestaan alle muzikanten in een nieuw uniform ste ken. 1-Mei manifestatie in Alphen KPJ Zoeterwoude zoekt bestuurders ALPHEN AAN DEN RIJN De PvdA. CPN, PSP en PPR in Alphen houden aanstaande za terdag 1 mei een grote manifestatie. Het centra le thema van de bijeenkomst, die gehouden wordt in hotcl-café-restaurant Centraal, Hooft- straat 26, zal zijn de groeiende werkloosheid, de ellende en gevaren die daaruit voortvloeien en de verschillende „oplossingen" Na een korte film (15 minuten) van het „Am sterdamse Stadsjournaal" over de werkloosheid zal er een zaal-discussie volgen. Dë groep „Dempsy" uit Leiden verzorgt deze avond de muzikale noot door swingende folk-achtige mu ziek met een strijdbaar karakter ten gehore te brengen. De zaal is open vanaf half acht en de toegang is gratis. ZOETERWOUDE De algemene vergadering van de Zoeter woudse KPJ stond in het teken van de bestuursverkiezing en de toekomstige accommodatie in sport- en recreatiecentrum „De Klaverhal". Op het bestuurlijke vlak zijn er diverse mutaties die, bij het ontbreken van voldoende kandidaten, slechts ten dele zijn opgevuld. Het vijftal Marjo Westerman, Peter Berg, Anneke de Jong, Chiel Verhoog en Ton Berg heeft zich niet herkiesbaar gesteld. Drie „debutanten", te weten Marcellino van Bemmelen, Rob van Klink en Ineke van Rijn, vormen nu samen met Jan van Rijn, Coen van Velzen, Jack van Leeuwen en Janny Bakker het be stuur van de jongerenvereniging. Omdat drukke maanden aan breken in verband met de inrichting van het nieuwe clubhuis wordt alsnog naarstig gezocht naar versterking. Na de zomerva kantie hoopt de KPJ eindelijk het eigen home in gebruik te kunnen nemen. Een lang vervulde wens gaat dan in vervulling, waardoor de diverse activiteiten die de vereniging ontplooit, kunnen plaatsvinden op één lokatie. RIJNSATERWOUDE De gemeente zal in de ko mende jaren meer moeten bezuinigen. Dit is noodza kelijk omdat de gemeen telijke inkomsten lager zullen blijken te zijn dan aanvankelijk gedacht werd. Dit schrijven B en W van Rijnsaterwoude in de Voor jaarsnota. Een tussentijdse fi nanciële balans, waarin een aantal extra bezuiningen en ombuigingen voorgesteld wor den. De raad zal zich hierover vanavond buigen. Bij het opmaken van de begro ting voor 1982 werd de nood zaak om te bezuiningen reeds duidelijk. Dat resulteerde in beëindiging van deelname aan de logopedische dienst, de schooltandverzorging en de wijziging van de verplaatsings verordening van ambtenaren. Deze bezuinigingen blijken nu echter onvoldoende om de la gere inkomsten van de ge meente op te vangen. Lagere inkomsten, die onder meer het gevolg zijn van de stijgende bijstandsuitkeringen. Uit de voorjaarsnota blijkt dat men aanvankelijk dacht te kunnen bezuinigen door het aantal uren vakonderwijs aanzienlijk terug te schroeven. Dat zou een besparing van 8500 gulden opleveren. Overleg met de be trokken scholen maakte dui delijk, dat dat grote rooster - technische problemen op zou leveren. Naar aanleiding daar van heeft men besloten van deze bezuinigingsmaatregel af te zién en het aantal uren va konderwijs intact te lsten. Wel ging men in op zoek naar be zuinigingsmogelijkheden in de onderwijssector. Het resultaat daarvan is dat de schoolkinde ren niet langer door een taxi bedrijf naar het zwembad De Kleine Oase zullen worden vervoerd. Dit zal komend sei zoen door ouders geschieden. Zij krijgen daarvoor een ver goeding. Deze wijziging levert een besparing van 12.000 gul den op. Dit resultaat opgeteld bij nog een aantal kleinere be zuinigingsmaatregelen heeft tot gevolg, dat Rijnsaterwoude dit jaar 30.000 gulden hoopt over te houden. Dat geld wordt gereserveerd voor de reconstructie van de Heren weg binnen de bebouwde kom. Die herstelwerkzaamheden vergen in totaal een half mil joen gulden, hetgeen neerkomt op een jaarlijkse last van 93.000 gulden. In de voorjaars nota spreken b en w de ver wachting uit dat de recon structie langer op zich zal la ten wachten dan aanvankelijk was gedacht. Dit vanwege de financiële tegenvallers. Het echtpaar C. van Leeu- wen-Olsthoorn, dat aan het Zoeterwoudse Water tje woont, viert maandag 3 mei zijn 60-jarig huwelijks feest. De 87-jarige bruide gom, geboren en getogen in het dorp waar hij nog al tijd woont, en zijn in Slo- terdijk geboren, 84-jarige bruid zijn nog goed ge zond en genieten van de dingen van alledag. Be gonnen als tuinder moest de heer Van Leeuwen noodgedwongen over schakelen op de veehou derij omdat in de tuin geen droog brood meer viel te verdienen. En voor een ge zin met negen kinderen moest uiteraard wèl brood op de plank komen. Met kinderen en kleinkinderen wordt maandag het feest in familiekring gevierd. ZOETERWOUDE De kans dat de heer J. Slin gerland toestemming krijgt om op zijn grondo- verslagbedrijf nabij de Geerbrug in Zoeterwoude een bescheiden kantoor annex kantine te bouwen is aanzienlijk vergroot nu het college van burge meester en wethouders te kennen heeft gegeven zijn medewerking te verlenen. Daartoe zal een voorberei- dingsbesluit genomen moeten worden. Vanavond krijgt de gemeente raad een voorstel van deze strekking voorgelegd. Voorheen was het grondovers- lagbedrijf alleen toegankelijk via de smalle, landelijke Zuid- buurtseweg hetgeen op grote verkeerstechnische bezwaren stuitte. De ontsluiting via de Dr. Kortmannstraat vormde een uitstekende oplossing. De bestaande kantoorruimte en kantine is evenwel gesitueerd nabij de Geerbrug en is, gelet op de nieuwe ingang van het bedrijfsterrein, niet meer voor het beoogde doel bruikbaar. Om nu op het bedrijf een ade quaat toezicht te kunnen uit oefenen, is het voor de heer Slingerland noodzakelijk dat een nieuw kantoor annex kan tine (afmetingen 5 bij 12 me ter, goothoogte circa 2,6 meter) wordt gebouwd. Op basis van het geldende be stemmingsplan Landelijk Ge bied alsmede de inmiddels in voorbereiding zijnde tweede herziening van dit plan heb ben de te bebouwen gronden een agrarische bestemming, waarop alleen en dan nog in zeer beperkte mate bebouwing ten behoeve van het agrarisch bedrijf is toegestaan. Omdat het college vindt dat de argu menten van het grondovers- lagbedrijf redelijk zijn, is het bereid van deze bepaling af te wijken. Sportfaciliteiten op zwembadgazon ALKEMADE Om het gazon bij het buitenbad van „De Tweesprong" multifunctioneel en aan trekkelijker te maken, zal binnenkort de mogelijk heid gegeven worden er volleybal, basketbal en badminton te spelen. De daarvoor benodigde attri buten worden ter plaatse aan gebracht. Ten gerieve van kleuters is de schommel van het voormalige „Kwetternest" op het grasveld nabij het zwembad geplaatst. Het Alke- madese sportbedrijf verwacht met deze uitbreiding van de service de abdnnementenver- koop van het zwembad te sti muleren. Tijdens de vergade ring van de raadscommissie sport is door wethouder Van Duykeren toegezegd, de sug gestie van het inrichten van een echt speeltuintje op het onderhavige gazon, te zullen bestuderen. Ook een bes ringssuggestie, het kweken van forellen in het buitenbad, zal bekeken worden. Op 8 mei aanstaande wordt het buiten bad weer voor publiek openge steld. Een en ander echter al leen als de weersomstandighe den zodanig zijn dat dit uit een oogpunt van energiekosten verantwoord is. Anders gaat het zwembad een week later HAZERSWOUDE Sportief Hazerswoude kan zich in de week van 7 tot en met 12 juni naar hartelust uitleven tijdens de dan te houden sportweek. Iedereen, dus ook zij die niet aangesloten zijn bij een sportvereniging, kan aan dit zes dagen durende evene ment deelnemen. De sportweek begint op 7 juni met een prestatieloop over vijf en tien kilometer. Start en finish zijn bij het clubhuis van de voet balvereniging Bcrnardus aan de Sweelinckstraat. Leden van sportverenigingen kunnen, die avond tevens tafeltenissen bij Avanti. Tennis en zaalvoetbal staan op 8 juni op het programma. De dag daarna staat in het teken van volleybal. Badminton (10 juni) en poanutball (11 juni) staan op de andere avonden op het programma. Zaterdag, de laatste dag van de sportweek worden er fietstochten uitgeschreven. ALPHEN AAN DEN RIJN Het Buurtcen trum Ridderveld heeft weer een volledig dage lijks bestuur. Nadat eind vorige week de voorzitter en de secretaris van het oude bestuur waren opge stapt, omdat het college van B en W had laten we ten geen vertrouwen meer te stellen in de bestuurlij ke activiteiten van deze bestuursleden, was het Buurtcentrum in deze tijd van financiële problemen tamelijk onthand. Tijdens een algemene bestuurs vergadering deze week werd een nieuw dagelijks bestuur samengesteld, dat bestaat uit voorzitter Wil fred van der Kust (vice- voorzitter in het vorige bestuur), penningmeester en vice-voorzitter Ed- mond Janssen (penning meester in het vorige be stuur) en secretaris Tineke de Graaff. „Dit nieuwe bestuur zal zich met het algemeen bestuur bui gen over ideeën die worden aangedragen om met de ge meente op zo kort mogelijke termijn te komen tot een zo goed mogelijke oplossing van de problemen", aldus Edmond Janssen. De problemen waar het hier om gaat liggen met name op het financiële«vlak. Het Buurt centrum dat reeds met een aanzienlijk tekort kampt, krijgt dit jaar 60.000 gulden minder subsidie dan vorig jaar. Bovendien kost de inrichting van het nieuwe Buurtcen trumgebouw aan de Concert- weg, dat begin juni wordt op geleverd, veel meer dan de 100.000 gulden subsidie, die men hiervoor van de gemeen te zal ontvangen. Inmiddels heeft zich een „co mité voor het behoud van het Buurtcentrum" opgericht. Dit comité, dat bestaat uit een groep van plm. 20 mensen (o.a. oud-bestuursleden), maakt zich ernstig zorgen over het voortbestaan van het Buurt centrum en wil zich dan ook graag inzetten voor het be houd van deze instelling. Het heeft dit ook aan de gemeente laten weten. Het nieuwe be stuur van het Buurtcentrum toonde zich verheugd over het initiatief van dit comité,

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4