Bollencorso trok ongekend veel publiek Oegstgeest zet zilveren pastor in het zonnet je REGIOUOURINAAL Stelende buschauffeur op heterdaad betrapt Eerste plaat voorVrolijk Poolse dansgroep in Sassenheim Eerste schetsontwerp uitbreiding raadhuis Noordwijkerhout gereed LEIDEN LEIDSE COURANT MAANDAG 26 APRIL 1982 PAGINIJ) Vandalen aangehouden KATWIJK De politie van Katwijk heeft zaterdagnacht vier jongeren aangehouden in het centrum naar aanleiding van vernielingen. Omstreeks twaalf uur begon een groep van ongeveer twintig aange schoten Katwijkse jongeren auto's te beschadigen, vlagge- masten omver te trekken en automaten te vernielen. De politie was snel ter plaatse en wist vier van de daders aan te houden. In de loop van de week zullen vermoedelijk meer aanhoudingen volgen. Het viertal, gemiddeld 20 jaar oud is na verhoor heengezon den. KATWIJK Een 49-jarige Duitse buschauffeur is gisteravond op heterdaad betrapt toen hij inbrak in de bus van een collega. De uit Neurenberg afkomstige Duitser trachtte zich meester te maken van de inhoud van de geldkist in de bus, toen de be stuurder arriveerde. In paniek sloeg hij vervolgens de kist op het hoofd van zijn collega, die er ondanks dat in slaagde hem te overmeesteren. De man liep een lichte hoofdwond op, die door een arts moest worden gehecht. De diefachtige chauffeur werd overgedragen aan de Katwijkse politie, die vermoedt dat hij ook betrokken is geweest bij inbraken in Duitse touringcars vorige week. Bij die gelegenheid werden geldkistjes opengebroken waar zich onder meer in bewaring gegeven portemonnees van toeristen in bevonden. De buit omvatte 700 gulden en 3500 Duit se marken. De chauffeur is voorlopig ingesloten op het Katwijk se politiebureau. KATWIJK Aan de commissaris van de koningin in Zuid-Holland, de heer M. Vrolijk, is zaterdagavond het eerste exemplaar van de LP „Zuid-Holland op z'n best" uitgereikt. Op de plaat zijn vijf muziekkorpsen uit de pro vincie te horen, te weten Wilhelmus uit Sliedrecht, Jong Holland uit Zwijndrecht, Excelsior uit Rotterdam, De Pij pers uit Vlaardingen en D.V.S. uit Katwijk. De elpee is door de vijf korpsen zelf gefinancierd en de opbrengst zal worden gebruikt om verschillende activiteiten in de vijf verenigingen mogelijk te maken. Naast de commissaris van de koningin was op de muziekavond in de uitverkochte sporthal Cleyn Duin ook een delegatie van het Euro-parle ment aanwezig. Zij waren hier ter gelegenheid van de pre mière van de Euro-show die D.V.S. uit Katwijk met ingang van 1983 zal gaan verzorgen. Lijstnummers verkiezingen LEIDERDORP Het een- traal stembureau van Leider dorp heeft de zeven kandida tenlijsten in Leiderdorp voor de gemeenteraadsverkiezingen genummerd. De partijen die reeds zitting hebben in de raad hebben de gelegenheid gehad om hun voorkeur voor een be paald nummer uit te spreken. De overige nummers zijn bij loting vastgesteld. Het CDA heeft lijst 1, de PvdA lijst 2, VVD lijst 3, PPR lijst 4, PSP lijst 5, D'66 lijst 6 en SGP/RPF lijst 7. Het centraal stembu reau beslist op 26 april om 17.00 uur over de geldigheid van de Lijsten. SLECHTS TWEE LEKKE BANDEN: BOLLENSTREEK Een ongekende hoeveelheid mensen is zaterdag naar het vijfendertigste Bloe mencorso van de Bollen streek onder het motto „Bloemenfeest-Fotofeest" gaan kijken. Honderddui zenden mensen kwamen onder een stralend zonne tje ook al een bijzon derheid in het Corso- weekeinde bekijken wat het bloembollenvak hen presenteerde. De schattingen lopen tussen de 700.000 en een miljoen toeschouwers langs de route van Haarlem naar Noordwijk. Ook de Keu kenhof deed het deze dag erg goed met het record van 50.000 bezoekers. De drukte zorgde ervoor dat op veel wegen in de streek lange files ontston den. Slechts twee lekke banden kon het corsocomité bij aan komst op de Noordwijkse Wil- helminaboulevard melden, wat duidt op een uiterst voor spoedig verloop van de tocht. De praalwagen van De Keu kenhof was dit keer de pech vogel. Het fonteintje op de wa gen, een nieuwtje in het corso, wilde keer op keer niet spui ten en bovendien moest dit voertuig van Lisse naar Sas- senheim met een lekke band en zakte terstond na dit dorp door zijn as. Het euvel werd door de bezemwagen snel ver holpen. Van een gebrek aan kleuren op de praalwagens was weinig te merken. De opstekers, het verenigingsleven kreeg daar voor lof, hebben er alles aan gedaan om de ontwerpen van Kees van Driel toch tot zijn recht te laten komen. Om het gebrek aan gele hyacinten op te vangen, werden veel narcis sen in de wagens verwerkt. Het uiteindelijke resultaat was dat de praalwagen van de af deling Bennebroek, Heemste de, Vogelenzang van de Ko ninklijke Algemeene Vereni ging voor Bloembollencultuur de wisselprijs mocht opstrij ken. Onder het motto „En ze leefden nog lang en gelukkig" was een trouwkoets met paar den in hyacinthen uitgebeeld op de wagen. De wissel-bin- dersprijs was voor de praalwa-' gen „Een groet uit Bloemen- Een van de twintig corsowagens in Sassenhelm. stad haarlem" van de plaatse lijke VVV en krant. Aan humor tussen deze pracht en praal was er ook geen ge brek. De wagen met een boe- menvis uit Hillegom, bleek na melijk ook verse vis te bevat ten. Eenieder, die de veelge plaagde chauffeur met een schamper „Zeker niks gevan gen vandaag", begroette, kon een echte vis naar zijn hoofd krijgen. Het corsocomité is zeer tevre den over de zevende lustrum- rit. Het publiek kreeg twintig praalwagen, twee meer dan verleden jaar, voorgeschoteld ondanks dat alles minder is geworden: geld, materiaal en bloemen. „Het corso was weer mooier dan ooit", stelde het comité na afloop. Dat is een reden temeer om deze toeris tentrekker in het vooijaar niet af te schaffen en dit vrijwilli gerswerk vanuit het bloembol lenvak te blijven subsidiëren. De tweede actie „Sassenheim helpt Po len" maakt goede voortgang. Afgelopen zaterdag trad de Poolse dansgroep „Podlasie" op op het Kerkplein. Tijdens het optreden werd er gecollecteerd voor Polen. Veel belangstelling was er voor de fraaie mozaïek op de Oude Haven, waaraan helaas door vernielingen extra werk moest worden verricht. Woens dagmiddag waren er volop jongeren in een tent op het Kerkplein te vinden, die deelnamen aan trampolinespringen, waarvan de opbrengst bestemd was voor Polen in nood. Ook vrijdagavond was er vol op belangstelling voor de stand van het actiecomité op het kerkplein. Hier liet ondere ander Joop namaken in lucifers, zoals hij dat in 1977 deed met de St. Pancratiuskerk, die toen op de kerkveiling ƒ5500,- opbracht. Van het mini- raadhuis zijn Haverkort zien hoe hij het certificaten te koop die be- Raadhuis van Sassenheim ging stemd zijn voor ook de aktie Polen. De Amerikaanse ver koop, ook op de stand, verliep goed dankzij de vlotte wijze' waarop de afslager Duiven voorde zijn taak tot die 10 uur verrichtte. De vele artikelen geschonken door de plaatselij ke middenstand, zoals kleding, levensmiddelen en huishoude lijke artikelen, brachten f 2214,- op. Het reststand wordt verloot op de avond van het muziekfestival in de Oude Tol op 2e Pinksterdag. Gerard van Velzen clubkampioen ZOETERWOUDE Gerard van Velzen is de nieuwe club kampioen van Tafeltennisve reniging Zoeterwoude. In de eindstrijd versloeg hij in twee games Henry van Teylingen. Beide spelers zorgden daarbij voor een verrassing want Van Velzen wees in de halve finale titelverdediger Wim den Eisen terug terwijl Van Teylingen de huidige Zoeterwoudse kam pioen Nico Hulsbos terug wees. Overigens wonnen Van Vel zen en Van Teylingen geza menlijk het herendubbel door andermaal Hulsbos en Den Ei sen te verslaan. De titelstrijd in 't Centrum kende ook bij de junioren nog al wat verrassingen. De fina listen van vorig jaar, Michael Brinckman en Marco Starren- burg. moesten in de halve fi nale het hoofd buigen voor respectievelijk Huibert van Mossel en Jaap Plooij. In de fi nale kende het 14-jarige talent Jaap Plooij geen pardon met zijn tegenstander Van Mossel. In het dubbelspel namen Mar co Starrenburg en Michael Brinckman evenwel revanche en versloegen het duo Frank van Leeuwen/Jaap Plooij. Bij de pupillen ging de zege naar Frank van Oei met Peter Min- nee als tweede. De dames wa ren ingedeeld bij de heren-B en kwamen daar wel tot goede prestaties maar bleven juist buiten de finale. In die eind strijd was Istvan Dobrony de meerdere over Fred van Óffe- PROJECT KOST ZEVEN MILJOEN GULDEN NOORDWIJKERHOUT De uitbreiding van het raadhuis en daarbij de nieuwbouw van de biblio theek (voorlopig het laat ste grote bouwproject) is met grote voortvarend heid ter hand genomen door het architectenbu reau Thunnissen, Van Kranendonk en Becka. De gemeente Noordwij kerhout heeft voor het project 7 miljoen gulden gereserveerd. In eerste instantie was het de bedoeling beide projecten (uit breiding van het raadhuis en nieuwbouw van de biblio theek) gescheiden uit te voe ren. Dit plan werd eind vorig jaar terzijde geschoven als fi nancieel niet haalbaar. Ver volgens is het in elkaar ge schoven project in een stroom versnelling gekomen. Bij de opzet van het plan heeft voorop gestaan, dat het huidi ge gebouw van Kropholler ge respecteerd en ondersteund dient te worden. Bouwtech nisch is uitgegaan van de vol gende punten: de ingang van de Kleine Schoolstraat blijft gehandhaafd, het grootste bouwvolume moet gecreëerd worden aan het Schoollaantje en haaks daarop en de nieuwe bibliotheek aan de westkant van het huidige gebouw (waar nu het „Open House" staat) moet laag worden. De nieuwe uitbreidingen mo gen het markante silhouet van het raadhuis niet verstoren. „Door de bouw van de biblio theek aan de westkant laag te houden wordt het verticalisme van het raadhuis zelfs nog versterkt", aldus de heer Van Kranendonk van het architec tenbureau, In de opzet van het architec tenbureau is geen plaats voor het behoud van het „Open House", daar dit teveel finan ciële en organisatorische con sequenties zou hebben. De al bestaande beuken en esdoorns kunnen misschien behouden worden. Men studeert op de mogelijkheid de bomen op te slaan bij de bomenbank en ze later te gebruiken in de om randing van het complex. Aan het Schoollaantje en haaks daarop verrijst een kantoren complex van drie verdiepin gen. Dit wordt echter niet zo hoog, daar men gebruik maakt van het feit dat op die plaats de grond laag ligt. De eerste laag is dus als het ware een souterrain welke via een af zink vanaf het Schoollaantje toegankelijk gemaakt wordt. Tussen het huidige gebouw, de uitbreiding ervan en de nieu we bibliotheek wordt een zeer ruime hal gecreëerd. Vanuit deze hal zijn alle afdelingen bereikbaar. De hal kan ook dienst doen als expositie- of ontvangstruimte. Op de eerste verdieping (achter de huidige raadzaal) zal een kantine wor den ingericht. De Vereniging Dorpsbehoud heeft zich de laatste tijd verzet tegen het zo maar opgeven van „Open House" en de aan wezige bomen. Nu ziet men in dat „Open House" om finan cieel/organisatorische redenen niet te handhaven is. De vere niging gaf wel de suggestie waardevolle elementen uit „Open House" te behouden en eventueel te verwerken in de bouw. OEGSTGEEST De Willibïordparochie heeft gisteren op grootse wijze het zilveren priesterfeest van pastor Koster ge vierd. Het had veel weg van een echte, ouderwetse hoogtijdag. De belangstelling was enorm zowel voor de kerkelijke viering als voor het „buitengebeuren". Rond elf uur was de Willibrordkerk tot de laa tste plaats bezet voor een plechtige hoogmis waarin alle koren ;congen onder lei ding van mevrouw Dankelman. „Ik zou niets liever willen zijn dan wat ik nu ben. Ik dank jullie, dat ik jullie pastor mag zijn" aldus pastor Koster die tijdens zijn predikatie inging op het pa- rochiegebeuren en de veranderingen binnen de kerk". „Ik heb geruime tijd rondgelopen met het idee dat ik de paro chianen iets aan moest bieden op mijn zilveren feest. Ik heb een bronssmid gevonden in Zeeland en hem gevraagd een beeld te maken dat de parochie voorstelt. Ik heb 'm gezegd er moet iets uitnodigends, iets zorgeloos inzitten", aldus pastor Koster na af loop van de hoogmis in de pastorietuin waar de harmonie „Matt hias" uit Warmond vrolijke marsen speelde en de parochianen in zeer groten getale waren samengedromd om de onthulling van het beeld „Gods volk onderweg" mee te m;aken. De nieuwe voorzitter van het parochiebestuur, mevrouw A. van der Linden toonde zich in een toespraak blij verrast met het fraaie beeld van de Zierikzeese kunstenaar Ad Braat. Het is een kerktoren die als het ware door parochianen geschraagd wordt. Het kunstwerk zal geplaatst worden in de pastorietuin op de hoek van het kruispunt Leidse Buurt. Tijdens de drukbezochte feestelijke receptie in ,,'t Camphuys" gistermiddag overhandigde mevrouw Van der Linden namens de parochianen een enveloppe met „grote" inhoud en een fraai beeldje „De zaaier". Onder de grote groep stille werkers en werksters bevinden zich de misdienaars. De heer Baasten leidde ze in. A\le misdienaar- tjes kwamen op bezoek met een. fles wijn. „F1 essen die hope lijk met uw geestelijke bijstand aan een goed ernd mogen ko men", aldus de heer Baasten. De 84-jarige vader van de pastor veroverde de microfoon en met een bijzonder geestige speech de aanwezigen. Homeopathie De Vereniging tot Bevordering der Homoeopathie Nederland houdt vanavond een voorlichtingsbijet komst in De Bron aan de Troubadourweg in Alpht Homeopatisch arts de heer G.Th.J. Megens zal een 7ej zing houden over Homeopathieeen andere benadtj ring van ziek-zijn". De vereniging heeft als één va haar belangrijkste doelstellingen volledige erkennh te verkrijgen van de homeopathische geneeswijze. Frj kenning, daar men dan kan rekenen op vergoedinge door het ziekenfonds en betere opleidingen van homt pathische artsen. De lezing in Alphen begint om ha negen. Filmmiddag Een gratis filmmiddag voor de jeugd wordt op KoninginI nedag, zoals gebruikelijk, georganiseerd door de VVV-Lir se. Dat gebeurt in De Voorhof aan de Bondstraat en middag begint om drie uur. de toegang is gratis, net als e traktatie. Kaartjes voor de voorstelling zijn vanaf vandaal tot en met donderdag af te halen bij het VVV-kantoor aal de Gracht weg. Duister Jongerencentrum De Lindehoeve in Voorschoten or& niseert de komende tijd zes opvoeringen van het thi terspel 'Het ligt in het duister', de première is va. vond. Het stuk bestaat uit drie bedrijven en is maakt op basis van spelimprovisaties. De handelinï speelt zich af in een pand dat door nogal uiteenlopenoj figuren wordt bewoond. Conflicten blijven niet uij Het toneelstuk wordt ook woensdagavond en op 3, 5, en 12 mei ten tonele gevoerd. Aanvang steeds om acl uur, entree f2,50. Slotavond De slotavond van het cursusseizoen van de Scholingsconkft missie Bloembollenstreek wordt vanavond gehouden in hL Laboratorium voor Bloembollenonderzoek in Lisse. BehaT ve de gebruikelijke diploma-uitreiking, zal op deze avonI door de heer G.L. van der Weide, inspecteur van het lanf bouwondërwijs in Zuid-Holland, een inleiding worden i houden met als titel „De te veranderen organisatie in hfy cursorisch onderwijs". De avond begint om acht uur. v Moeder de Gans Het Gewestelijk Orkest Zuid-Holland brengt mori in samenwerking met de Scapino Dans Academie hi sprookje Moeder de Gans in de Leidse Schouwburg, voorstelling begint om half acht. De Valkenburi Verenigingenraad heeft voor dit gebeuren een bi gehuurd om Valkenburgers naar de voorstelling brengen. De bus vertrekt om zeven uur. Kaartjes i verkrijgbaar bij het sigarenmagazijn Oosterlee aan Marktveld 5. Groencursus Het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie (IVN) staV morgen een groencursus in het Buurthuis in Noordwij C De cursus duurt vier avonden, die allemaal om acht u beginnen. De heer Verkade vertelt morgenavond iets ov< het landschap. Maandag 3 mei vervolgt de heer Van DË de cursus met een verhaal over vogels. De heer GielM vertelt maandag 10 mei iets over het duin en mevroiM Ringelberg uit Leiden besluit 17 mei de cursus met ef voordracht over planten. De kosten zijn 2 gulden 50 j persoon per avond. Excursie Vrouwengilde De dames van het jubilerende Zoeterwoudse Vrouw gilde gaan morgenmiddag op excursie. Zij behoev daarvoor overigens niet ver van huis te gaan want l edelmetaalbedrijf Van Giezen aan de Zuidbuurtsew wordt met een bezoek vereerd. Tussen kwart voor twi tot drie uur zullen de dames kennis kunnen nemé van de fijne kneepjes van de edelsmid. Jubileum viering De jubileumviering van de Zoeterwoudse Corbuloschool zaterdagmiddag van start gegaan met een fancy fair j4 rommelmarkt. Tevens werd tijdens dat evenement de frel king verricht van de loterij. De hoofdprijs, een Polaroid i| tocamera, beschikbaar gesteld door fotohandel Van BeJ melen, is gewonnen door mevrouw R. Akkerman, w? tweede prijs, eveneens een fotocamera, is gevallen op liLjL nummer oranje 582 terwijl de derde prijs, een waardebr van Dameskapsalon Eversteijn, is gevallen op lotnumm blauw 396. Het was een gezellige drukte op de Corbu school waar schoolhoofd Van Dam de nieuwe schoolvlag top hees. Morgen is er onder meer een tekenwedstrijd, i receptie en reünie voor oud-leerlingen. Woensdag de te toonstelling met als thema „Feest" en donderdag wordt 1 jjk jubileum besloten met volksdansen en barbecue en e h feestavond. Kaakbreuk na vechtpartij LEIDEN Een op een aantal plaatsen gebroken kaak wal gevolg van een vechtpartij gisteravond in een café aan deP Vossensteeg. De man die de kaakbreuk opliep en daarvoor het AZL werd gebracht, kreeg het met twee andere caféba kers aan de stok nadat hij een hond geschopt zou hebben] man werd het café uitgezet maar kwam weer terug. Hij zou een 42-jarige vrouw met een mesjes aan haar pink verwond ben. Koudekerkse burgemeester speelt jeu deboiil' Burgemeester Swaan van t dekerk heeft zaterdagmidAA zijn geluk beproefd op d^et de boulesbaan van de Kq m kerkse Club Pètanque Ru Boule. Bijgestaan door f team bestaande uit enige1111* dere gemeentebestuur ac waaronder het VVD-raapce: mevrouw Romeyn bond lich strijd aan met een team vaU. jeu de boulesclub. De j" strijd was door de Club PP11^ que Rhyne Boule geor< nii seerd uit erkentelijkheid Ion de inspanningen die defcert meente Koudekerk zich getroost voor de aanleg vaf jeu de boulesbanen in hetL stedepark. Hoewel het ®ar meentelijke team het paiWi niet won, gingen de ledeie afloop wél naar huis metwjst fles wijn, een stokbroo<jjQ. Franse kaas.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4