iordwijk stelt voor rust orde op zaken ijnsburgse Boys eer terug in iegradatiezone RCL kan kampioens' aspiraties vergeten Werklust Quick Boys is OWIOS te machtig Hazerswoudse Boys drukt Woubrugge in problemen FC Lisse fortuinlijk Ter Leede verspeelt 1= gjstgeest wint in slotfase wijk geeft zege uit handen ispelARC punt =T1 LEIDSE COURANT MAANDAG 26 APRIL 1982 PAGINA 17 iWIJK "Ik heb ipeld, de wind zou lissende factor zijn ig," memoreerde de n Noordwijk-oefen- Piet Buter nadat ig een volkomen telinde 2-0 zege op edytlsse had geboekt. Du|inst die al voor rust elijitand kwam, toen -ijk -met de storm wind in het voor- Mi^n na nogal wat af- ilde schoten op het it doel van Spljkenlsse- tot tweemaal toe wèl de juiste richting had weten te vin den. Zij het met enig ge luk: de eerste maal toen de bal na een schot van spits Klaas Vink door aan voerder Buvens In het ei gen doel werd gewerkt, de tweede maal toen doelman Leyen een kopbal van Timo Gerlof weliswaar op ving, maar vervolgens met bal en al het doel in viel. Desondanks was gastheer Noordwijk duidelijk de beste ploeg. De rood-witten namen van meet af aan het heft In handen, al bleken zij met de harde wind in de rug nogal wat moeite te hebben hun passes de juiste snelheid mee te ge ven. Daarom probeerden John Marijt en de geroutineerd spe lende Spaanderman het dan maar met afstandsschoten, wat echter evenmin de beoog de treffer op kon leveren. De enige juiste oplossing, lage en korte combinaties, leverde pas halverwege de eerste helft het gewenste resultaat. Nadat Spaanderman met een listig hakje verdediger Jardez te slim af was geweest en zo een vrije doorgang In het strafschopge bied had weten te vinden, plaatste hij de bal op Klaas Vink, die het leer na zijn inzet in het doel van Spijkenisse zag verdwijnen omdat aanvoerder Buvens het schot in eigen doel werkte. Ook het tweede doelpunt was het resultaat van een korte combinatie. Nadat Spijkenisse de Noordwijkse sluitpost Dort- mundt enkele malen gevaarlijk had belaagd, was het Jan Wil lem Bogers, die vijf minuten voor rust één van zijn goede solo's in de vijandelijke verde diging afrondde met een uitge kiende voorzet richting Timo Gerlof, die met een doeltref fende kopstoot voor 2-0 teken de. Even later zou dezelfde Gerlof ongelukkig vallen, waar door hij kort na rust met een knieblessure het veld moest ruimen voor de niet geheel fitte Ruud Bröring. Ook de tweede helft -en dus met de wind in de rug- bleek Spijkenisse eigenlijk niet tot veel bijzonders in staat. Het technisch sterkere en vooral snellere Noordwijk was óók met de wind In het nadeel de beste ploeg, al kwam zij niet geheel ongeschonden uit de strijd: ook Jan Willem Bogers moest geblesseerd aan het dij been het strijdperk verlaten. Gerard Tio (Buter: "Mijn spe lers zijn gelijkwaardig, ik geef ze om de beurt een kans") bleek een goede vervanger en kreeg al snel een doelrijpe kans, maar kon aan de stand niets meer veranderen. PIETER EVELEIN Scoreverloop: 23 Buvens 1-0 (eigen doel); 41 Gerlof 2-0. Noordwijk: Dortmundt, Wendt, Spaanderman, Sluys. Van Beveren. Smits, Marijt, Van Dijk. Gerlof (Br6- rlng). Vink. Booers mol kif RECHT De Is al even oud als itbalspel zelf. „Als ieizibal er niet Intrapt, je ook niet te win- ls®'Een bewering die klopt, niet voor zo lang meegaat. slechts een keer, een re sultaat waardoor Baren- drecht derhalve het terrelrr als winnaar verliet. Maar „verdiend" was dat zeker niet. Er was zaterdag In Baren- drecht immers maar één elftal dat aanspraak mocht maken op de zege en daarbij beho rende punten: Rijnsburgse Boys. In tegenstelling tot de bijzonder negatief ingestelde volgelingen van oefenmeester Jan Rab, vertaalden de Rijns burgers het 4-4-2-concept van Lagendijk wel In een aanval lend speltype. Immer aanspeel bare Martin Toet en vrijwel constant (ook) diepgaande Ruud van der Voort, assisteer den spitsen Ton Arroyo en Rob wedstrijd groeiende Stolk. De gelijkmaker werd elf minuten fors veldoverwicht én diverse voor tijd een feit. Toet en Van doelrijpe mogelijkheden betrof, der Voort verzorgden de voor de beoogde uitwerking niet bereiding, Invaller Cas Zwaan miste. Mede door het uiterst beheerst koppend het afma- onzekere optreden van Baren- kende werk. trijdi alleen triest dat ier (telling eigenlijk im- aan| dat de andere, wel ®0[Jje ploeg die winst- wel zou verdienen. "ritsdat is zeker niet al- 5£'3t geval. Afgelopen ltrijjg In Barendrecht, iparfbeeld. De ploeg van erstkam scoorde twee rn het treffen met - M de Lrasp Bovs de for- Gl,,issen z0 vaak dat er ,n ?eite :m I? ai I2iL vter Rijnsburgse puntspelers In seriran Ar,e Lagendijk sportpark De Bongerd ver- drecht-doelverdediger Stolk, kregen zwakke Gillissen, actie ve, maar onfortuinlijke Ton Ar royo en Van der Voort kansen Omdat Barendrecht zich ech ter drie minuten na die goal nog eens op de helft van Rijns burgse Boys waagde en dat op de openingsgoal. Hoewel gewaagde uitstapje opnieuw obeéEEST Vijf minuten voor tijd pakte Oegstgeest dan öakk de volle winst. Na een slim genomen vrije trap van Arie i orrtol schoot Jan de Wekker zijn ploeg naar de 2-1 zege op vaifOGR had tot twintigste minuut van de tweede helft een yinnlsprong In handen, het in/Hfsprong hadden de gasten te danken aan Oegstgeest- vieruud van Iterson die de bal na een half uur spelen achter bjelman Cock Bouwman schoot. Het gehandicapte Oegst- larvesisspelers Teske, John van Iterson en Roodenburg wa- sst-tesseerd, was kort daarna dicht bij de gelijkmaker. Kees afgefkte echter op de paal. leman zorgde in de twintigste minuut van de tweede helft ïerslde gelijkmaker. Wieman benutte een wegens hands toe- ig bj strafschop. Nadat A-regionaal Leon Meys net niet tot wtras gekomen, was het vijf minuten voor tijd alsnog raak. cc-IVekker zorgde voor 2-1. ed, I i ha K Katwijk leek In kopte het leer In de touwen, sduel met SVPTT op Die treffer werd vijf minuten Imatige overwinning af voor de pauze gevolgd door nen. De goed spelende een tweede doelpunt. In een Finèrs namen in de eerste onoverzichtelijke situatie voor 2-0 voorsprong. De het SVPTT-doel tikte Jaap van m Huguenln nam na Duyn de bal In het doel. iter gas terug en het Katwijk geloofde het in de veilige SVPTT profi- tweede helft verder wel. Het >es^|ankbaar: 2-2. hardwerkende SVPTT kreeg daardoor de kans terug in de zette het doel van wedstrijd te komen. Eerst was 32-j|n de eerste helft onder het Kooyinga die na twintig ml- ar jialverwege die spelpe- nuten spelen de aansluiting tot nvo rerde dat resultaat op. stand bracht en een kwartier lyt II nam een hoek- voor tijd bepaalde Rombouts n Gldy van de Bent de eindstand op 2-2. ARC kwam tegen „niet verder dan een 1- ipel. De Alphenaren, tweede helft een 1-0 pnd nivelleerden, kwa- nin9l verder dan die ene, tste s schitterende treffer :it aid Dissel. :dst,flegradatienood verke- v%>elle nam na een half dl en in de eerste helft djsprong. Een doelpunt lens ARC-zegslieden,. een sterk buitenspelluchtje had. De Alphense ploeg kreeg in die eerste vijfenveertig mi nuten nauwelijks kansen. Die kansen kreeg ARC, voor deze ploeg staat niets meer op het spel, In het tweede gedeel te wel. Zo schoot Jelle Kool stra de bal net naast het Ca- pelle-doel en was Leen van Dlggele net niet succesvol met een kopbal. Ronald Dissel kreeg wel loon naar werken. ecl i in )M Ondanks de 7-2 Kor i sizo zaterdag in de auwlfl tegen De Spartaan ;ree!fe, is het kampioen- te Joor de Hillegommers spo<lbaar geworden. Afde- X)t Aalsmeer maakte geen fout en werd definitief eerste. 1 P" d totaal geen proble- c„s'?t De Spartaan. Via E-99>an Gert Kardol (2) en 7 0bbel werd een 3-0 SIZO op schot foutjes in de SlZO-defensie en zorgden voor 3-2. Hennie Kamphorst liet nog voor rust de vierde SlZO-treffer aante kenen. Kardol heropende In de twee-| de helft de score. Vervolgens was het de beurt aan Peter Bol De de mooiste treffer van de wed- i kwam nog even te- strijd te maken. Bol kopte al Ie wedstrijd. Bakkens vallend raak: 6-2. Jan Keizers irveld profiteerden van bepaalde de eindstand op 7-2. die mogelijkheden niet werden benut, leek er ook In de pauze nog geen vuiltje aan de Rijns burgse lucht. Er resteerden im mers nog vijfenveertig minuten (met meewind) om de ware krachtsverhoudingen op het scorebord te brengen. Zelfs de zes minuten na rust door Barendrecht gescoorde openingsgoal (Michel Beukers klopte mistastende doelman Henk Voorbergen In de lucht, waarna de bal met moeite het Rijnsburgse net haalde), leek Rijnsburgse Boys niet te de ren, evenmin als het gebles seerd uitvallen van Gerrit van Egmond en Nico Kuyt. Baren drecht werd opnieuw op eigen helft vastgepind en Jack Ma- nuputty, Arroyo en Van der Voort gingen gewoon door met het beproeven van de in de met een treffer beloond zag (nu van ingevallen Cees Kep- pel) en scheidsrechter Van Dijk de zaken in de blessuretijd in de vorm van een strafschop niet nog enigszins wenste recht te zetten, nadat Gillissen door René Ponsen tegen de grond was gewerkt, verloor Rijns burgse Boys zaterdag dus toch van Barendrecht. Een uiterst onverdiende nederlaag, die de Rijnsburgers even onterecht weer nadrukkelijk In de degra datiezone heeft doen belan den. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 51 Beukers 1-0; 79 Cas Zwaan 1-1; 82 Koppel 2-1. Rijnsburgse Boys: Van Voorbergen; Van Egmond (Cas Zwaan), Nico Zwaan, Rlenks, Van Delft, Manuputty, Toet. Kuyt (De Kroon). Van der Voort, Gillissen, Arroyo. Gert Ouwersloot haalt uit en zet Quick Boys op een 1-0 voorsprong in het duel met OWIOS. KATWIJK Bij rust mocht Quick Boys zich in de handen wrijven. Niet OWIOS uit Olden- broek, dfit zich met felle mee wind het merendeel van de kansen had verworven, maar juist de thuisploeg had de lei ding genomen: 1-0. In de twee de helft namen de Katwijkers alle twijfel, of deze voorsprong Met een ferme knal opent Woubruggenaar Dirk van Dorp de score. Woubrugge-doel- man Gerard Volwater Is kansloos op de Inzet van zijn teamgenoot. HAZERSWOUDE Gezien het belang van het degradatieduel tussen Hazerswoudse Boys en Woubrugge was voorzitter Poot van het thuisspelende Hazerswoude niet aanwezig bij de wedstrijd. Terwijl de be langrijke partij werd gespeeld, maakte Poot met zijn vrouw een fietstocht. Reden; de voor zitter is er van overtuigd dat, wanneer hij als toeschouwer aanwezig is, Hazerswoudse Boys steevast verliest. Is Poot er niet bij, dan wint zijn ploeg. En voorzitter Poot werd ge sterkt in zijn bijgeloof. Want terwijl hij met zijn vrouw door de Hazerswoudse omgeving pedaleerde, boekte Hazers woudse Boys een uiterst be langrijke overwinning op Wou brugge. In een matig duel werd het 2-1 voor de thuisclub. De thuisclub stelde die zege al In de 6erste twintig minuten van het door scheidsrechter Looye matig geleide treffen ze ker. Gesteund door een stevi ge bries zette Hazerswoudse Boys de Woubrugse verdedi ging onder zware druk. Die de fensie wist zich nauwelijks raad met de Hazerswoudse aanvals golven. Al na zes minuten spe len schoot Woubrugge-verde- diger Dirk van Dorp (de voor zet van links kwam van Ha- zerswoudenaar sjaak van Dorp) de bal steenhard achter eigen doelman Gerard Volwa ter. Twaalf minuten later was het opnieuw raak. Een Hazers woudse aanval, opnieuw over de linkervleugel, werd doeltref fend afgerond door topscorer Rienk Poot. Laatste man Hen nie de Klerk kwam bij dat doelpunt centimeters tekort om redding te brengen. Peter van der Niet was even later dicht bij een derde treffer. Vol water reageerde echter goed op het afstandsschot van Van der Niet. Pa na een half uur spelen kreeg Woubrugge, de ploeg kwam voor rust niet aan offensieve daden toe, wat meer vat op de wedstrijd. Door het hanteren van de buiten- spelval werden de Hazers woudse aanvallen ontregeld. Woubrugge, dat vorige" week tegen Koudekerk een 0-2 ach terstand omboog in een 6-3 overwinning, was zaterdag niet In staat opnieuw voor een stunt te zorgen. De Woubrug- genaren waren in het tweede gedeelte van de wedstrijd wel iswaar volop In het offensief, maar deden dat met zo weinig overtuiging dat Hazerswoudse Boys zich moeiteloos staande kon houden. Bij Woubrugge, de ploeg had wat minder tech niek In huls dan de tegenstan der, was de opbouw vanuit de verdediging slecht verzorgd (De Klerk) en omdat ook de vleugels niet werden benut, bleven kansen uit. Alleen inval ler Leo van de Wetering was met een schot bijna succesvol. Doelman Paul van de Will maakte echter geen fout. De aansluiting werd uiteindelijk toch nog gevonden. Hazers- woudenaar Kees van Tol maakte hands in het eigen strafschopgebied. Hans van Dijk scoorde vanaf de penal- tiestip. Omdat Van Dijk twee minuten voor tijd doelpuntte, kwam de zege van Hazerswoudse Boys niet meer In gevaar. De ploeg uit Hazerswoude kan zich na deze zege heel wat veiliger wa nen. Voor Woubrugge ziet de toekomst er, met nog twee duels in het verschiet, overtui gend somberder uit. KEES VAN HERPEN Scoreverloop: 6 Dirk van Dorp (eigen doel) 1-0; 18 Rlenk Poot 2-0; 88 Hans van Dijk (penaltie) 2-1. Hazerswoudse Boys: Van der Wilt, Bert Poot, Van Tol. Kamphuis, Har- kes. Van der Niet, Kampman. Van Dorp, Van Aalst. Platteel. Rlenk Poot. Woubrugge: Volwater. Schuilenburg, De Klerk, Buntsma, Van Dorp, Van Haastert, Nooter, Burggraaft (End- llch), Gruopen, Van Dijk, Van der Kooy (Van de Wetering). nu wel verdiend was, volkomen weg. OWIOS werd stevig aan banden gelegd en Quick Boys was, hoewel er bosjes moge lijkheden werden 'verknald', niet meer te stuiten. In de slotseconden wist OWIOS de eer te redden en mocht nog tevreden zijn dat de schade tot een 3-1 nederlaag beperkt bleef. Al met al een duidelijk opstekertje voor de dit seizoen zo sterk verjongde kustploeg. Trainer Berry Janse concludeerde: „Op routine kan Quick Boys het niet meer red den. Maar als er door de Jonge nieuwe lichting zo gewerkt wordt, is deze puur Katwijkse ploeg over een twee jaar weer terug waar zij eigenlijk thuis hoort: bij de eerste vier." 'Aanvankelijk zag het er voor Quick Boys nog niet zo roos kleurig uit. Strijdend tegen de wind bleek het nauwelijks mo gelijk vaart en precisie in de aanvalspatronen te krijgen. Ook was een OWIOS-offensief lastig te voorkomen. Vooral de getalenteerde Gelderse cen trumspits Buisman was meer malen dicht bij een treffer, ook ai omdat directe bewaker Van Beele slordige foutjes maakte. Door hard werken, het nodige geluk en uitstekend keepen van Theo Guyt bleven de Kat wijkers gespaard voor een achterstand. En Quick Boys nam zelfs volkomen onver wacht de leiding. OWIOS ver dediger Snoek wilde de bat uit tiet eigen strafschopgebied wegwerken, maar schoot tegen een teamgenoot aan, zodat het leer voor de voeten van Gert Ouwersloot belandde. Die haalde ogenblikkelijk uit en versloeg doelman Boer fraai door in de uiterste rechter bo venhoek te mikken: 1-0. Pal daarna zorgde een soortgelijke fout aan de andere kant (van de sterk, maar soms te hautain spelende laatste man Sis-tu Pan) bijna direct voor de ge lijkmaker. Een lob van Buis man werd door Wim van der Plas echter nog net van de lijn gehaald. Na rust werd het overwegend eenrichtingsverkeer. Met de wind mee kwam Quick Boys, voorgegaan door de sterk spe lende en kilometers verslinden de Fred Eijsberg, op toeren. Maar het veelvuldig gehanteer de afstandsschot was onge vaarlijk. En weer stak OWIOS een helpende hand uit. Een In de drukte verzonden hoge te rugspeelbal van Vierhuis werd In de wind omgevormd tot een fraaie lob, die over doelman Boer net onder de lat zeilde: 2- 0. Kort daarna een 'echt zelf standige' treffer van Quick Boys. Kees van Rooyen sprint te op links zeer rap achter de bal aan, schoof door naar Mart van der Plas, die Teun van der Plas er beter voor zag staan. De laatste maakte de combi natie bekwaam af: 3-0. Vooral het in deze wedstrijd ronduit beroerde schieten van Mart van der Plas voorkwam erger voor OWIOS. In de laatste se conden wist de ploeg via een snelle combinatie zelfs tegen te scoren. Bulsman liet 3-1 aantekenen. LEJO BUCK Scoreverloop: 36. Gerl Ouwersloot 1- 0; 65. Vierhuis (eigen doelpunt) 2-0; 69. Teun van der Plas 3-0; 90. Buis man 3-1. Quick Boys: Guyt, Noort, Sis-tu Pan, Beele, Wim van der Plas. Eijsberg, Jonker (Vooys), Ouwersloot. Van Rooyen, Mart van der Plas, Teun van der Plas. VREESWIJK Dankzij een nogal gelukkig tot stand ge komen treffer van René Griffioen verliet FC Lisse Vrees wijk met een 0-1 overwinning. Toch was de zege op Geinoord volkomen verdiend. FC Lisse had weliswaar maar één keer gescoord, uitgespeelde kansen had de ploeg voldoende gekregen. En aangezien Gelnoord, dat door deze nederlaag zijn titelkansen aanmerkelijk klei ner zag worden, nauwelijks mogelijkheden tot scoren kreeg, mocht FC Lisse terecht aanspraak maken op de twee winstpunten. FC Lisse, zonder de zieke Jan van Slooten en Jaap Llngbeek in de ploeg, kwam, zoals gezegd, op gelukkige wijze op voor sprong. Tien minuten voor rust ving Griffioen de bal op na een uittrap van de Geinoord-defensle. Griffioen schoot op doel, doel man Hans Soesbergen liet het leer knullig door zijn handen glip pen en FC Lisse stond op voorsprong. De paal (Arie Schalk raak te dat onderdeel van het doel) voorkwam even later erger voor Geinoord. Ook na rust kreeg FC Lisse kansen. Tot tweemaal toe slalomde Rob Suttorp door de vijandelijke defensie. Ook de doelman werd belde malen omspeeld. Suttorp maakte zijn acties echter niet zelf af. Eerst schoof hl) de bal naar Schalk (die schoot over) en ver volgens bood hij Griffioen (naast) de kans. Geinoord kwam ook in de tweede helft niet tot scoren. De ploeg had wel een overwicht maar mogelijkheden leverde dat niet op. Scheidsrechter Koolman, hij noteerde Ussenaar Bram van Zoest wegens ruw spel, had de wedstrijd uitstekend onder controle. VRIEZENVEEN RCL kan zijn kampioensaspira ties nu voorgoed vergeten. De Leiderdorpers, die het verschil met koploper IJs- selmeervogels lange tijd klein hadden kunnen hou den, zagen die kloof afge lopen zaterdag te groot worden. Terwijl IJssel- meervogels In eigen huls met ACV afrekende (3-0), ging RCL bij DETO met 2- 0 onderuit. Om precies te zijn, RCL heeft nu een achterstand van zeven punten op de 'Vogels'. Cees Ruis liet al na vijf minu ten spelen een Ideale kans om de score te openen onbenut. Ruis mocht een strafschop ne men nadat RCL-puntspeler Pierre van Gemerden door DETO-doelman Hans Amman onderuit werd gehaald. Naar even later bleek geen fatale In greep van de goalie. Amman stopte de door Ruis zwak Inge schoten bal. Inplaats van 0-1 werd het toen al snel 1-0. In de achtste minuut gaf René Klun- dert een voorzet. RCL-doel man Peter van der Heijden be oordeelde die verkeerd en het leer verdween In het doel. De Leiderdorpers kregen In het verdere verloop nog een aantal kansen. Van Doeselaar. Van Gemerden en Siera waren net niet succesvol. Met de wind In de rug zette het technisch betere RCL het hard werkende DETO na rust onder druk. Dat overwicht leverde echter geen doelpunten op. Van Bohemen en Ruis misten. DETO forceerde de beslissing na twintig minuten voetbal. Doelman Van der Heijden werd fors aangevallen door een DETO-aanvaller, de bal caram boleerde voor de voeten van Vriezenvener Schipper die niet erg veel moeite had het leer binnen te schuiven. RCL was verslagen, in de wetenschap dat de kampioenskansen defi nitief waren verdwenen, werd de wedstrijd met een 2-0 ne derlaag afgesloten. Scoreverloop: 8 Klundert 1-0; 65 Schipper 2-0. RCL: Van der Heijden, Kammlnga, Ruis. Hanevdd. Siera, Van Bohemen (Schalkers). Braat, Bruna, Van Ge merden. Van der Bijl, Van Doeselaar. IJSSELMONDE Ter Leede blijft volop in de degradatie- zorgen. De ploeg van trainer Piet Wassenaar kwam met De Zwervers een 2-2 gelijkspel overeen. Dit nadat Ter Leede een 0-2 voorsprong In handen had gehad. De Sassenheimers blijven, met nog zes duels te gaan, op de tweede plaats van onderen geposteerd. DOTO, dat een plek boven Ter Leede staat, speelde zaterdag even eens gelijk. DOTO heeft nog vijf wedstrijden op het pro gramma staan. Ter Leede had ook In het tref fen met De Zwervers de groot ste moeite met het benutten van kansen. Zo hielpen Robert Endhoven, Nico van der Fange en Frits Hoeskstra In de ope ningsfase fraaie mogelijkheden om zeep. Na een half uur spe len scoorde Ter Leede wel. Pe ter Bergman loste een schot, Wim van Harskamp verander de bal met het hoofd van rich ting en Zwervers-delman Ben van Dijk was een geslagen man. Ter Leede-verdediger Nanne Sluymer moest één mi nuut voor rust op de doellijn redding brengen. Ter Leede leek op rozen te zit ten toen Van der Fange na één minuut spelen in de tweede helft de bal uit een vrije trap rechtstreeks in de touwen ko gelde: 0-2. De Zwervers was echter allerminst aangeslagen. In een kwartier tijd stelden John den Bakker en Luuc Wil schut orde op zaken: 2-2. End hoven voorkwam een derde te gentreffer door de bal ander maal van de Sassenhelmse doellijn te halen. Ter Leede kreeg nog twee fraaie kansen om Usselmonde alsnog met een overwinning te verlaten. Pieter van der Plas en Hoek stra lieten die echter onbenut. Ter Leede-doelman Gert van der Luyt, niet zo op dreef bij de tweede Zwervers-treffer, redde in de slotfase een punt door goed te reageren op een schot van Joep Hompus.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 17