IlEC blameert Feyenoord filiaalmanager McEnroe en Lendl in finale Dallas ar 33 Pirorfi wint Grand Prix-race Opnieuw titel voor Russisch ijshockey sa S SPORTTRiBUIME LEIDSE COURANT MAANDAG 26 APRIL 1982 PAGINA 13 Ling schuift de bal langs doelman Endeman naar Kieft die voor Ajax o-1 zal scoren. priJiJMEGEN Volkomen jerdiend heeft NEC zater- lagavond Feyenoord naar ,3ioojen blamerende nederlaag jan 51 gespeeld. Ruim i.000 toeschouwers zagen ,2 Q0ioe de Rotterdammers te- lenover de doelpunten en Vievermans en Jans ten (ieder tweemaal) en furek slechts een treffer (an Troost (tien seconden hor tijd) konden stellen, yil Feyenoord volgend jar Europees voetbal spe- r°- jn, dan zal het zich in de otfase van deze competi- e toch van een geheel an- ere kant moeten laten en dan tegen NEC. Maar b vraag is of de ploeg in de vertrekkende trai- ir Jezek dat wel op kan engen. Want het eens zo "pemruchte Feyenoord is i een log spelend elftal, it nauwelijks tot enig ver- issend spel komt. IC kon zich dan ook, of- hoon het veel lager op de nglijst staat, gemakkelijk 'leten met deze opponent en at slagvaardigheid betreft s de Nijmeegse ploeg veruit m meerdere. Al na acht minu- hadden de Nijmegenaren fM< score kunnen openen als de i|| istduitser Kurek niet zo 'èm indioos had gemist op een orzet van Janssen. Het was eindelijk Vievermans, die :e eer voor zich opeiste. Na vrije trap van De Groot te hij fraai in: 10. Vijf mi- ien later was het weer raak tn Janssen een laag voorge- /en bal van Heisper achter jn Engelen werkte. Het hul- loze Feyenoord probeerde >r de rust de achterstand wat draaglijker aanzien te 'en, maar Kurek zette de lisclub zelfs op een nog gro- marge (30). iner Jezek probeerde in de ide periode met Duut en iwens voor Van Hanegem Brard de al bijna onafwend- e nederlaag nog te voorko- in. De schuchtere doelpogin- werden echter volledig te- gedaan door een uitste- H|P ide Schellekens. Nadat Vie- ip'A mans ruim een kwartier mmw tijd zijn tweede en NEC's Ljgrtjrde doelpunt had laten aan- w enen, met een afstandschot ruim twintig meter, vonden iele Rotterdamse suppor- s het welletjes en stapten Jdgemoedereerd het veld om vervolgens op de mid- '1 '"'istip te gaan zitten. leidsrechter Weerink moest "j wedstrijd vijf minuten stop- Iten om politie en ordebewa- 3 ,fs de gelegenheid te geven spelbedervers af te voeren, leek nauwelijks aange- ■.ummean en bouwde vijf minuten er tot grote vreugde van het bliek de score uit tot 50 or Janssen, die attent rea- melwBrde toen Heisper de bal te- 9.6 i.2h de lat kogelde. Dat Troost Ubefjk voor het eindsignaal nog is i f tegentreffer maakte was 7'mnii* ^elan9r'jk meer en eigen lijk alleen sneu voor de uitblin kende doelman Schellekens. Scoreverloop: 21. Vievermans 1—0, 26. Janssen 20. 45. Kurek 30, 72. Vievermans 40, 83. Janssen 50. 90. Troost 51. Scheidsrechter: Weerink. Toeschouwers: 5.000. NEC: Schellekens; Willemse, Mulderij, D. Visser. S. Visser; De Groot, Sal- fischberger, Vievermans; Heisper, Ku rek (Hubers), Janssen. Feyenoord: Van Engelen; Wijnste kers, Nielsen. Van Hanegem (Duut), Brard (Bouwens); Van Til, Stalleu, Van Deinsen; Troost, Kaczor, Ver meulen. Go Ahead—Ajax Ajax heeft zaterdag de hoge verwachtingen, ontstaan na de topper van afgelopen zondag tegen mede-koploper PSV, in Deventer niet kunnen waarma ken. De Amsterdamse sterren formatie die zonder de gebles seerde Johan Cruijff aantrad tegen een verbeten vechtend Go Ahead Eagles, won slechts met 2—1. Pas in de laatste mi nuut kon Ajax de tegenstand van de Eagles breken. Een de- fensiefout werd de ploeg van trainer Maaskant noodlottig, want het gelijkspel (11) dat tot de 89e minuut op het sco rebord stond zou zonder meer verdiend zijn geweest. De vloeiende combinaties en de individuele klasse van Ajax misten hun glans, waardoor de bijna 18.000 toeschouwers in de uitverkochte Adelaarshorst zich teleurgesteld en ook „be kocht" voelden. Bekocht, om dat de grote meester van Ajax, Johan Cruijff, niet in actie kwam. Het publiek was teleur gesteld over de afwezigheid van de nummer veertien, maar nog meer over de onverdiende nederlaag van de thuisclub. Scoreverloop: 29. Kieft 01, 73. Koopman 11, 89. Schoenaker 12. Scheidsrechter: Mulder. Toeschou wers: 17.500 (uitverkocht). Gele kaar ten: Schoenaker (Ajax) en Witbaard (Go Ahead Eagles). Go Ahead Eagles: Endeman; Back. Schrijver. Oude Wesselink. Witbaard; Koopman, Voskamp (De Goey), Smit. Woudsma; Van "Kooten. Eykelkamp (Schuurmans). Ajax: Schrijvers; Jansen, Ophof, Rijk aard, Boeve; Vanenburg. Schoena ker, Lerby; Ling, Kieft, Olsen. sortwereld NDEN Drie Nederlandse loka's hebben bij de open 6<?e'se kampioenschappen one.'Dns behaald. Rob Henneveld is sfaassluis), Ben Spijkers (Nij- t:°nunJ9en) en Henk Numan (Am- jrdam) werden allen derde. SerLELAIDE Sue Cook uit 2. uJstralië heeft het wereldre- id snelwandelen op de 5000 (ojter voor dames verbeterd: supe«54,6. HYERES Stefan van den Berg (windglider) en Mark Nee- leman (finnjollen) zijn tijdens de zeilweek van Hyeres als derde geëindigd in hun klasse. NIJKERK De Koninklijke Nederlandse Zwem Bond zal met honderduizend gulden en een eventuele lening van maxi maal een half miljoen gulden een bijdrage leveren voor de ombouw van het zwembad van Amersfoort, tot een topspor taccommodatie. veter 1 2. Ro» us i 1.60. 1 9 met» ai ADVERTENTIE Onze onderneming is een snelgroeiend filiaalbedrijf, gespecialiseerd in de ver koop van modeschoenen. Wegens opening van nieuwe vestigingen, alsmede interne promotie, zoeken wij ge gadigden voor de functie van K> rrvet» ntVridl "iLi Mme* 2.091 '/'VMI snU Onze gedachten gaan uit naar een in de detailhandel ervaren persoonlijkheid die als bezielend teamleider gestalte weet te geven aan een beleid gericht op de verkoop van modieuze collecties. Van de betrokkene wordt dan ook per soonlijke inzet, zakelijk inzicht, alsmede goede contactuele eigenschappen ver wacht. Voor de genoemde zelfstandige functie geldt een aantrekkelijk salaris met jaar lijks interessante groeimogelijkheden. Uiteraard zijn de sociale voorzieningen zoals van een modern bedrijf verwacht mag worden. 'd— IJS' Geïnteresseerden worden uitgenodigd een korte brief met vermelding van de noodzakelijke gegevens te schrijven naar het hoofd personeelszaken, Postbus 3064, 5203 DB 's-Hertogenbosch. Haarlem—Willem II In een klap is Haarlem twee stappen dichter bij Europees voetbal gekomen. Door zelf met 21 te winnen van Willem II en geholpen door NEC, dat Feyenoord met 51 kleineer de, is het „gat" gegroeid tot drie punten en gaat het er nu echt op lijken dat Haarlem zich kan gaan opmaken voor een eerste kennismaking met Euro pa Cupvoetbal. De ploeg van Hans van Door- neveld heeft zaterdagavond aangetoond over de juiste in stelling te beschikken. De peri kelen rond de waarschijnlijke overgang van Ruud Gullit naar Feyenoord (morgenavond pra ten beide clubs met elkaar) hebben binnen de selectie niet de onrust veroorzaakt, waarop de Rotterdamse club wellicht heeft gehoopt. Slechts heel even heeft Haar lem het moeilijk gehad. Men wist zich geen raad met het openingsoffensief van Willem II en al na zes minuten keek Haarlem tegen een achter stand aan. Dat doelpunt werkte bij Haar lem als een wekker. De zege was het resultaat. Scoreverloop: 6. McDonald 01, 25. Böckllng 11, 60. Hendriks 21. Scheidsrechter: Keizer. Toeschou wers: 5.400. Haarlem: Metgod; Masefleld. Huyg, Haar, Leysner; Gullit, Kleton, Verkaik, Balm; Böckling (Hendriks), Van Leen. Willem II: Verkerk; Krijgh, Huybregts, Calderwood, Havermans; Hoyer. Van. Bommel (Van Bijsterveld), Nelemans, Van der Ven; Soffers (Bastiaansen), McDonald. NAC—FC Groningen Ongeveer twintig minuten lang wekte NAC zaterdagavond in de beginfase van de wedstrijd tegen het bezoekende FC Gro ningen de indruk op weg te zijn naar een overwinning. Met re delijk tot goed voetbal werd de sub-topper uit het noorden op eigen helft vastgezet. NAC zag in die periode echter een be langrijk element over het hoofd: scoren. FC Groningen had heel wat minder mogelijk heden nodig en won daardoor. Scoreverloop: 16. Houtman, 40. Dijk stra 0—2. 79. Van Dijk 0—3, 81. Houtman 0—4. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouwers: 6.000. NAC: Von Seydlitz; Jansen, Krljnen, Joore, De Kroon; Lokhoff, Neeskens, Waslander; Swanenburg (Gouvernan te), Cornelissen, Van der Borgt. FC Groningen: Tukker; Steenge, Hal- mlng, Hiddink, Boer; Keukens (Wie- blng), Koeman (Veldmate), Van Dijk; Gobel, Houtman, Dijkstra. AZ '67—PEC Zwolle AZ '67 zal in het nieuwe sei zoen trainer Georg Kessler, mogelijk een paar spelers en vrijwel zeker een aantal sup porters kwijt zijn. De ploeg im mers deed zaterdagavond, met uitzondering van Hovenkamp, Van der Meer, Nygaard en Treytel, zijn uiterste best de kijkers van de tribunes te spe len met passief, ongeïnteres seerd en onnauwkeurig blasé voetbal. PEC Zwolle, dat traditioneel een pak slaag in Alkmaar komt halen, stak daar scherp tegen af. De Zwollenaren wilden alles halen uit hun mogelijkheden en dat lukte. Scoreverloop: 31. Kamstra 01, 38. Tol 1—1. Scheidsrechter: Thomas. Toeschouwers: 6.000. AZ *67: Treytel; Van der Meer, Reljn- ders, Metgod, Hovenkamp (Stein- mann); Weijsters (Nygaard), Peters, Jonker; Oberacher, Kist, Tol. PEC Zwolle: Raven; Booy (Delamere), Drost, Kamstra, Nammlng; Hendrik- sen, IJzerman, Jans, Visscher (Van Moorst); Riemens, Van der Hengst. Sparta—MW MW Gelooft niet in wonderen. Dat immers zou het behoud van een plaats in de eredivisie zijn met een elftal dat uitslui tend door zijn beperktheden opvalt. US MVV-ke gaat naar de eerste divisie, berustte daarin op Spangen en verloor met 41. Slechts met 41, omdat Sparta vijf minuten na rust ophield te voetballen en slechts persoonlijke succesjes (Van der Gijp en Meijer, vooral) naliep. Scoreverloop: 17. Van der Gijp 1—0, 40. Tiktak 2—0, 51. Blind 3—0, 64. Schapendonk 31, 90. Tiktak 41. Scheidsrechter: Van der Laar. Toe schouwers: 3.000. Rode kaart: Dijk stra (MW). Gele kaart: Robinson (Sparta). Sperta: Formannoy; Blind, Dekker. Robinson (Andriessen), Van Tiggelen; Advocaat. Tiktak; Van der Gijp. Log- gie. Van Gaal (Olde Riekerink), Mel)er. MW: Baetsen; Linders, Van Marwijk, Dijkstra. Busk (Dassen); Janssen. Quaden, Van der Kuylen (Delahaye). Van Staveren; Adam, Schapendonk. Roda JC—FC Twente Na drie achtereenvolgende ne derlagen, tegen Feyenoord, Willem II en PEC Zwolle, heeft Roda JC zich weer eens van zijn beste zijde laten zien. Te gen een gehandicapt behaalde de jonge ploeg van Piet de Vis ser een verdiende overwinning met 30. tegenstander te zijn en mana ger Van Dalen toonde zich na afloop dan ook blij dat de ploeg met een beperkte neder laag van 30 naar huis kon. Scoreverloop: 3. Ehlen 1—0, 26. Erik- sen 20, 72. Eriksen 30. Scheids rechter: Geurds. Toeschouwers: 3.000. Roda JC: Smits; Hendriks. Degens. Ehlen, Hanssen; Van de Ven, Marij- nissen. Van Geel; Hofman, Nanninga, FC Twente: Snelders; Dilllng, Rutten. Harleman. Mentink (Kaak): Bos. Kila. Vreysen; Lindsted, Gritter, Pouls (Cooke). FC Utrecht- De Graafschap Tegen degradant De Graaf schap begon FC Utrecht, dat in slechte vorm nog altijd het UEFA-bekertoernooi najaagt, pas te scoren, nadat de 4.000- supporters een hardgrondig fluitconcert ten beste hadden gegeven. Dat gebeurde in de 42e minuut van de eerste helft. De voorzet van Carbo, nadat de Doetinchemse verdedigers Schreur en Trentelman twee maal in hun eigen strafschop gebied de bal in de voeten van Utrechtse aanvallers hadden gespeeld. Het was een dolko mische situatie. Er zou ook hard om gelachen zijn als FC Utrecht, een speciaal spits Carbo, voordien niet al een stuk of zes eenvoudige kansen had gemist. Het fluitconcert hielp. Twee mi nuten later zorgde De Kruyk voor de openingstreffer, die FC Utrecht over de drempel hielp: 6-0. Scoreverloop: 44. De Kruyk (straf schop 10, 52. Carbo 2—0, 54. Van Veen 3—0, 70. en 89. Van de Akker 40 en 50. Scheidsrechter: Bos man. Toeschouwers: 4.000. FC Utrecht: Van Breukelen; Van Ta- melen. Du Chatlnier, Van de Akker; De Kruyk (Flight), Wouters, Van Veen, Adelaar; Van der Lem (Gozems), Car bo, Monster. De Graefachap: Pasveer; Schreur, Hiddink, Trentelman, Marwa; Kelder man. Wanders, Leeuwerik; Kers (Valk), Pieneman, Kreüeman. DALLAS De finale van het WCT-eindtoernooi in Dallas gaat tussen de als eerste geplaatste John McEnroe en de nummer twee Ivan Lendl. De Tsje- choslowaakse speler plaatste zich voor de finale door in de tweede halve eindstrijd met 61, 60, 75 te winnen van de In diase speler Vijay Amri- traj, die eerder José Luis Cleve had verslagen: 67, 62, 26, 6—4. McEnroe won eerder op de dag iets minder gemakkelijk, maar wel even overtuigend van Eddie Dibbs: 6—4, 6—4, 76. De finale, waarin het gaat om een hoofdprijs van niet minder dan 150.000 dollar (zo'n 400.000 gulden), vindt van avond plaats. Meer dan het geld staat er prestige op het spel. McEnroe, de kampioen van Wimbledon en Flushing Meadow, is aan zijn stand (eerste op de we reldranglijst) verplicht te win nen van Lendl. De laatste drie ontmoetingen met de hards- laande Tsjechoslowaak heeft hij echter verloren zonder ook maar èén set op zijn naam te kunnen brengen. Bovendien beperkt zijn geblesseerde lin kerenkel zijn mobiliteit in niet geringe mate. Voor McEnroe is het de vierde achtereenvolgende maal, dat hij in de finale van de WCT- reeks optreedt. Hij won in 1979 en vorig jaar. Connors versloeg hem in de eindstrijd van 1980. Voor Lendl is het de eerste keer dat hij de WCT-fi- nale bereikt. Van zijn laatste 78 partijen won hij er 76. Sinds de open Amerikaanse kam pioenschappen van vorig jaar september heeft hij bij alle zestien toernooien, waaraan hij meedeed, de finale bereikt. De 22-jarlge Lendl Imponeerde gisteren meer dan McEnroe. Voor het binnenhalen van de eerste twee sets tegen Amritraj had hij niet meer nodig dan veertig minuten. Amritraj leid de in de derde set met 42, maar werd daarna wegge speeld. De Indiase speler: „Hij was veel te sterk. In deze vorm lijkt hij mij de sterkste speler van de wereld". McEnroe speelde tegen Dibbs hooguit op driekwart van zijn normale snelheid. Hij was niet tevreden over zijn spel en speelde veel minder agressief dan gewoonlijk. De partij duur de twee uur en 34 minuten. Overigens nog altijd twee uur minder dan de marathonpartij uit de achtste finales tegen Bill Scanion. Dibbs redde bij de tiebreaker van 97 in de der de set vier matchpunten. Het vijfde was te veel voor hem. De Spaanse veteraan Manuel Orantes heeft gisteren het Brits kampioenschap verharde banen op zijn naam gebracht. Hij won in de finale in Bourne mouth met 62. 60 van zijn landgenoot Angel Gimenez. In de halve finales van het 144.000 dollartoernooi had Orantes met 67, 75, 61 gewonnen van de als eerste John McEnroe bereikte moeizaam de finale door Eddie Dibbs te verslaan in de halve eindstrijd. geplaatste Hongaar Balasz Ta- roczy. Gimenez schakelde Jose-Luls Damiani (Uruguay) uit: 5—7, 6—2, 7—5. Deze laatste kreeg een boete we gens protesteren en zwoer ter plekke, dat hij nooit naar En geland zou terugkomen. In Bournemouth oogstte ook llie Nastase weer zijn gebruikelijke waarschuwing. Zijn dreigement van vrijdag om een scheids rechter te 'vermoorden' was zelfs de spelersvakbond te gortig. Oud-voorzitter Jaime Fillot (Chili) liet weten de Roe meen bij een volgende maal het lidmaatschap te zullen ont nemen. Jimmy Connors won het toer nooi van Las Vegas. In de eindstrijd leidde Connors met 5—2 in de eerste set tegen zijn landgenoot Gene Mayer, die zich op dat moment moest te rugtrekken wegens een enkel blessure. het was de tweede achtereenvolgende toernooize ge van Connors. In het gehele toernooi stond Connors slechts één set af. hij won een week eerder in Los Angeles. Connors had in de halve fina les de nodige moeite Sandy Mayer twee sets afhandig te maken: -46, 6^2, 6—1. Sandy's jongere broer, Gene, versloeg de Australiër Mark Edmondson binnen 48 minuten in twee sets, waarbij de Ameri kaan slechts èén game hoefde toe te staan: 60, 61. De Amerikaanse Chris Evert- Lloyd heeft het damestoernooi op Amelia Island gewonnen door een zege van 63, 61 op haar zestienjarige landge note Andrea Jaeger. SAN MARINO De dwergstaat kreeg zijn dwerg-Grand Prlx. Een boycot van negen Britse renstallen maakte de Grote Prijs van San Marino tot een formule 1-wedstrijd van weinig allure. Niki Lauda, Keke Rosberg en Nelson Piquet moesten vanaf de kant toezien hoe hun concurrenten van fabrieksploegen, als Re nault en Ferrari, om de begeerde Wk-punten streden. De diskwa lificatie van Piquet en Rosberg in de GP van Brazilië, vanwege het overtreden van de minimumgewicht-regel, gaf slechts solida riteit binnen de Britse teams. Slechts een deel (veertien wagens) van de verscheurde formule-1-wereld kwam daardoor in Imola aan de start. Pironi won met de fel omstreden Ferrari-turbowa- gen. Stalgenoot Villeneuve werd tweede. Renault-rijder Alain Prost, na de diskwalificatie van Rosberg de nieuwe ranglijstaanvoerder in het WK-klassement, leek het meest van de afwezigheid van Piquet en zijn mede-stakers te kunnen profiteren. De negen te veroveren WK-punten gingen voor Prost al snel in rook op. In de tweede ronde moest hij al met een opge blazen turbo naar de kant. Het toch nog met 60.000 man opgekomen Italiaanse autosport- publiek zag toen Prosts stalgenoot René Arnoux de kop nemen. Op korte afstand volgden de scharlakenrode Ferrari's van Prioni en Villeneuve. Die strijd was zo interessant, dat niemand er oog voor had, dat van de veertien gestarte auto's al voor de helft van de race er zes uitvielen. Tot de 45e ronde kon Arnoux de aanval len van Pironi en Villeneuve redelijk weerstaan. Slechts :eén keer kon Vileneuve de leiding overnemen, maar onmiddellijk daarna herstelde Arnoux dat „ongemak" weer. In die 45ste omloop viel Pironi echter zo fel aan, dat Arnoux zijn turbo-motor opblies. De achterkant van de wagen vatte vlam zonder dat Arnoux gewond raakte. Daarna ging het adembenemende gevecht tussen de stalgenoten Villeneuve en Pironi. Ondanks pitorders om het rus tiger aan te doen en de motoren te sparen gingen de twee Ferra- ri-rijders voluit. Het gevecht tussen de wagens van Italiaanse ma kelij werd op de streep beslist in het voordeel van de deze week getrouwde Pironi. Tot gisteren had Pironi slechts een keer een formule-1-wedstrijd gewonnen. In 1980 bleef hij in België ieder een de baas. Na de wedstrijd werd er weer druk gediscussieerd over de toe komst van de turbo-wagens. De vergadering van de FISA (wereldautosportfederatie) komende week in Casablanca zal dui delijkheid geven over de voorstellen van Jean-Marie Balestre, de Franse voorzitter van deze federatie. Die voorstellen behelzen beperkingen voor de door turbo-motoren aangedreven wagens vanaf het seizoen 1985. Als die nieuwe regels in Marokko aange nomen worden, zullen onder andere Ferrari en Renault hun drei- Didier Pironi gaat zijn teamgenoot Gilles Villeneuve van Ferrari voorbij om de strijd ook definitief te beslissen. gementen gestand doen en zich terugtrekken uit de belangrijkste tak van de autosport. Uren na afloop besloten de wedstrijdcommissarissen de West duitser Manfred Winckelhock te diskwalificeren. Winkelhock ein digde als zesde. Zijn wagen, een Ats, bleek twee kilo te weinig te wegen. De limiet is gesteld op 580 kilo. De Nederlanders hadden in de Renault 5 turbo-race een slechte dag. Van tevoren leek het er evenwel op, dat Jan Lammers een belangrijke rol zou gaan vertolken. In de tweede training had hij de beste tijd neergezet. In de eerste ronde van de „echte" race was het mis. Met een lekke band kwam Lammers uit de derde bocht. Het kostte hem een ronde op het gehele veld en Lammers was niet meer in staat de achterstand weg te werken. Achtereen volgens moesten ook Michel Bleekemolen, Boy Haye en Geerlof Stam de pits opzoeken met pech. Fred Krab, gestart op één van de laatste rijen, werkte zich op tot de dertiende positie en was daarmee de beste Nederlander in de door de Westduitser Ober- dorfer gewonnen race. Diens landgenoot Schutz, vorig jaar win naar in de Renault-5-turbo-klasse, eindigde als tweede. De Belg Thierry Boutsen heeft gisteren de vierde race uit de strijd om het Europees kampioenschap voor formule-2-wagens gewonnen. Boutsen klopte op de Nürburgring op de streep zijn Italiaanse tegenstrever Corrado Tabi. De derde plaats was voor de oud-motorsportkampioen Johnny Cecotto. HELSINKI Voor de achttiende maal in totaal en voor de vierde maal in successie heeft de Sovjet- Unie de wereldtitel ijshoc key behaald. De Russen prolongeerden het kam pioenschap in de strijd te gen de 19-voudige titel houder Canada waardoor de mogelijkheid bestaat dat de Sovjet-Unie volgend jaar bij het toernooi dat in West-Duitsland (17 april-1 mei 1983) wordt gehouden, op gelijke hoogte kan ko men met het moederland van het ijshockey. Canada veroverde voor de laatste maal de wereldtitel in 1961. De overwinningen reeks van de Sovjet-Unie Is imponerend. De opmars telt reeds vanat 1978, in clusief de triomf bij de wedstrijden om de Canada Cup, en werd alleen on derbroken tijdens de Olympische Spelen van Lake Placid in 1980, toen de Verenigde Staten het goud veroverde. De Vere nigde Staten zijn in dit toernooi gedegradeerd en worden volgend jaar ver vangen door Oost-Duits- land. Met nog vier dagen te spelen in het toernooi zijn de beslis singen reeds gevallen. De Sov jet-Unie wereldkampioen, de Verenigde Staten gedoemd te verdwijnen. Een uitermate te leurstellend verloop voor het organiserend land Finland, dat niet in staat was door te drin gen tot de play-offs. Met 16 punten waren de Russen, na de triomf van 6-4 op Canada onbereikbaar geworden voor de achtervolgers Tsjecho-Slo- wakije, Zweden en Canada die zich nu gaan opmaken voor de strijd om zilver en brons. Canada heeft zich. in een po ging nog wat spanning in het toernooi terug te brengen, ge weldig geweerd tegen de Sov jet-Unie. In het laatste treffen Van de competitie op zaterdag avond, moesten de Sovjets reeds heel diep gaan, maar hielden hun felle tegenstanders toch op afstand (4-3). In de eerste wedstrijd van de play offs leidde de Sovjet-Unie na de eerste periode met 3-1, kwam daarna op 4-1, maar Ca nada vocht verbeten terug en door treffers van Hartsburg, Bretzky, Lowe en Napier werd de stand gelijk. In de beslis sende laatste 15 minuten wan kelde de Sovjet-Unie onder de dreiging van de ontketende Canadezen. Maar het vuur werd geblust door Igor Lario- nov die na een gewonnen face- off de Canadese goalie kans loos passeerde: 5-4. Een twee de goal, van de stick van Vlatsjev Fetisov bracht de broodnodige rust in de ploeg van Tichonov. Een minuut voor het einde vielen de Canadezen de Russische doelman Tretyak aan hetgeen een veldslag tot gevolg had. Twee spelers van ieder land werden naar de strafbank gezonden, maar op het eindresultaat had het geen invloed meer. Canada verving nog zijn doelman door een ex tra veldspeler, waardoor Viktor Sloektov tot tweemaal een kans kreeg voor open doel, maar hij faalde. In het tweede duel voor de play-offs versloeg Tsjecho-Slowakije Zweden met 3-2 (1-1. 0-1. 2-0). Overige uitsla gen: Zweden-Finland 6-4 (3-1. 1-2. 2- 1); Verenigde Staten-West-Ouitsland 5-5 (1-0. 2-3. 2-2).

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13