a weden oudt ïedaillekans 1MO edwingt KAVV Experimenten tasten geloofwaardigheid van tafeltennis aan Wekema leider in Sealinkrace FC Den Haag rond met trainersstaf Timman niet in zwaarste poule Alphense Boys één punt verwijderd van de titel iillit tekent Feyenoord Protest Trainer Ruijgrok van De Graafschap stuurt spelers weg lie Tips voor Duindigt Lozano niet naar Spanje iiORT LEIDSE COURANT VRIJDAG 23 APRIL 1982 PAGINA 13 ËRDAM - Feyenoord heeft tnstemming bereikt met Gullit van Haarlem voor ntract van drie jaar. De ne- njarige middenvelder speel- ie keer voor het Nederlands Hij debuteerde in Zürich te- witserland en speelde op 14 q Eindhoven tegen Grieken- Feyenoord zal met Haarlem •t opnemen over de vergoe- om die voor Gullit moet n betaald. itter Henk Hut van Haar- rerklaarde dat Gullit veel al moeten opbrengen, maar ■de het concrete bedrag te Grand Prix San Marino gaat door IMOLA - De grote prijs van San Marino voor formule 1- wagens zal zondag gewoon doorgang vinden. Tenminste achttien wagens zullen op het circuit van Imola van start gaan. Aldus werd gisteren be sloten door de organisatie, de automobielclub Bologna, na een geheime vergadering over de aangekondigde boycot van de Fl-wagens door de FOCA- renstallen. De FOCA (con structeurs-vereniging) had in een gisteren openbaar ge maakt communique om uitstel van de grote prijs van San Ma rino verzocht. BRUSSEL - Het bestuur van Anderlecht heeft gisteren een officieel protest inge diend bij de Europese voet balunie (UEFA) tegen de ge dragingen van de Engelse supportrs tijdens de Europa Cupwedstrijd Anderlecht Aston Villa van woensdag. De botsing tijdens de halve- finalewedstrijd in het Astrid Park tussen de rebel lerende Engelsen en de An- derlecht-aanhangers was zo hevig, dat scheidsrechter Krchnak de wedstrijd zeven minuten moest onderbreken. Tengevolge van de vechtpar tijen moesten 27 personen in Brusselse ziekenhuizen op genomen worden. DOETINCHEM Trainer Huib Ruijgrok van De Graafschap heeft gistermiddag de spelers Roel Brinks, Jo van Zoest en Ben Hulshof na de middagtraining weggestuurd. De drie spe lers, die voor het volgend seizoen niet meer in aanmerking komen voor een contract bij de in degradatiegevaar verkerende Doetinchemse eredivisieclub, kregen van hun trainer te horen dat hun aanwezigheid bij de A-selectie niet meer op prijs werd gesteld. Trainer Ruijgrok wil voorkomen dat de ontevredenheid van het ontslagen trio geen negatieve invloed heeft op de A-selectie. gver mma gere INKI - Zweden en 1 eer o-Slowakijke heb- vann Helsinki bij het ksbij- shockey hun kansen "Ul" medaille behou- Het duel eindigde ist, 3-3. Tsjecho-Slo- iarenk dat in het begin hetje derde periode een Wong van 3-1 bezat, naarmate het duel :de steeds meer on- ruk gezet door de n, die in de laatste te oppermachtig wa- de laatste twintig jehe- 'nds^. I mo- i moest de Zweed- oelman Lindmark vier keer in actie tegenover zijn in oslowaakse college dertien maal. moe eeft de inspanning van n in ag tegen Canada (3-3) 1982ln nederlaag tegen gast- !t he nland moeten bekopen, enteierste periode namen de m nog wel een voor- ïqen (3-2), maar Finland .pjVoor de laatste kans op .jeiken van de play-offs. Jfnoeidheid bij de Italia- naefl«olg van de toppresta- Canada, gaf de Fin mogelijkheid in de tweede en derde periode naar een ruime overwinning te schaatsen: 7-3. In een soms slaapverwekken de wedstrijd heeft de Sovjet- Unie geen enkele moeite ge had West-Duitsland aan de kant te schuiven. In de voor laatste voorrondewedstrijd in Tampere kwam de Sovjet- ploeg voor de zesde achtereen volgende keer tot Winst: 7-0. Een uitstekend gespeelde tweede periode leverde Cana da de overwinning op tegen de Verenigde Staten. De strijd in Tampere tussen de twee pro fessionele ijshockeygrootmach- ten bracht de ploeg van de Verenigde Staten, in 1980 nog Olympisch kampioen, de zesde achtereenvolgende verliespar- tij. Canada won het duel der buurlanden met 5-3 en klom weer' naar de tweede plaats in de tussenstand. Uitslagen: CanadaVerenigde Staten 5-3 (1-1, 4-0, 0-2), Finland—Italië 7-3 (2-3, 3-0, 2-0), ZwedenTsi.-Slowa- kije 3-3 (1-2. 1-1, 1-0). Stand: 1 Sovjet-Unie 6 6 0 0 12 44-13 2. Canada 6 3 2 1 8 29-18 3. Zweden 6 3 2.1 8 21-19 4. Tsjecho-Slowakije 6 3 1 2 7 23- 14 5. Finland 6 3 0 3 6 18-28 6 West-Duitsland 6 2 0 4 4 14-25 7 Italië 6 1 1 4 3 20-34 8. Verenigde Staten 6 0 0 6 0 16- *a;$R FORS ONDERUIT TEGEN dhuirOS: 0-4 fpN De inhaaldu-r de vierde klasse leverden enkelè énde uitslagen op. )est de koploper in KAVV, een punt laten in Hoogmade. MMO werd het 1-1. *S was goed op dreef een erg matig Met een 0-4 over ig op zak vertrok- Leidenaars uit het arendsveense. urg en Bernardus n de punten in een_ ictaculaire derby: 3- VTL en SJZ kwa- '%en gelijkspel (1-1) n, terwijl Nieuw en Moerkapelle niet ren kwamen: 0-0. irg en Bernardus n er een spectaculaire an. Al in de eerste mi- •hoot Hans Boom na- beerburg 1-0 binnen, or Bernardus al direct inval moest. Dat resul- 20 minuten later in 1-1 Loek de Jong. Loek de acht Meerburg ander- voorsprong, maar nog st schoot Theo de Boer lus langszij. Na de thee lernardus zelfs aan de door toedoen van Ge- de Haas. Meerburg voor een fel slotof- dat in de voorlaatste een verdiende gelijk- opleverde. Theo de in Bernardus had de eer voor 3-3 te zor- SJZ waren niet al te dreef. Voor rust bleef voornamelijk beperkt "iddenveld. Na 45 mi- roeg de stand dan 0-0. Na de pauze Fred van Haarlem de 'ars aan de leiding, ontstonden er over en weer kansen. VTL-er Bert van Meurs kopte bijvoorbeeld op de lat. Tien minuten voor tijd bezorgde Peter Bos SJZ de verdiende tegentreffer: 1-1. Koploper RKAW moest een punt achterlaten in het Hoog- madese. Door hard werken wist MMO de bij rust bereikte 1-1 stand intact te houden. Voor rust waren beide ploegen uiterst matig op dreef. Dat verhinderde evenwel niet dat Bert Vogelaar AVV op voor sprong bracht. Halverwege de eerste rondgang nivelleerde Jan van Leeuwen namens -MMO deze voorsprong: 1-1. Na- de pauze ging de Leidschen- damse koploper fel in het of fensief. Door weinig Overtui gend spel van RKAVV en een grote inzet van MMO kwam er echter geen verandering meer in de 1-1. DOCOS ging bij DOSR toch wel verrassend met een 0-4 zege aan de haal. De Roelofa- rendsveners bakten er gistera vond weinig van, terwijl DO- COS juist de goede vorm te pakken had. Bij rust hadden de Leidenaars met 0-2 de lei ding genomen door doelpun ten van Eugene van der Poel. Na rust trachtte DOSR wat pressie uit te oefenen, maar DOCOS bleek wat slagvaardi ger te zijn. Twee treffers van Henk Montanus betekenden een 0-4 zege voor de gasten. Nieuwkoop-Moerkapelle be gon drie kwartier 'te laat daar arbiter Lugthart verhinderd was en de KNVB geen ver vanger had aangewezen. De heer Van de Ploeg uit Bode graven nam toen de fluit ter hand. Hij zag een hard wer kend Moerkapelle dat het een matig Nieuwkoop nog tamelijk lastig wist te maken. Zowel voor als na rust was geen van beide in staat het net te vin den, waardoor het bij het eind signaal (acht minuten te vroeg, maar het werd te donker) nog steeds 0-0 stond. Ron van Spanje bereikte als een van de slechts twee Nederlandsers de tweede ronde van de Europese kam pioenschappen. BOEDAPEST De expe rimenten met het mate riaal doen de geloofwaar digheid van de tafelten nissport weinig goed. De sportieve prestaties van de spelers en speelsters zijn nauwelijks meetbaar door de rommelpraktijken, die in Aziatische contreien op gang gebracht werden. Van een reële krachtme ting tussen China en de. Europese top is slechts bij hoge uitzondering sprake, omda de ping-pong groot meesters het gegoochel met rubber tot religie ver heven hebben en op dat terrein een onaantastbare voorsprong hebben op gebouwd. Het technisch vermogen van de Chinese celluloid-artiesten is voor evenaring vatbaar, zoals Bettine Vriesekoop tijdens haar trainingsstage in dat land bemerkte, maar de „rubberen" aanpak blijft voor Europa tot nu onna volgbaar. Al doet men in Boedapest tijdens de der tiende Europese kam pioenschappen op grote schaal serieuze pogingen de trucs van de Chinezen te imiteren. Ook in Nederland blijft men niet achter bij de huidige ont wikkelingen, Vooral dames- coach Gerard Bakker dringt er bij zijn speelsters op aan de vernieuwingen nauwgezet te volgen en in enkele gevallen schrijft hij zelfs een bindende materiaalkeuze voor. Bijvoor beeld bij Stephine van Gennip, wier terugkeer in de nationale ploeg vergezeld ging van het dwingende voorschrift te leren spelen met het Hilton-rubber. De aanpak leverde de 21-jarige studente fysiotherapie gisteren in de Hongaafse hoofdstad een aardig succesje op. Zij versloeg in de kwalificaties de Joego slavische Andrea Ojsterzek, een speelster die tot de Euro pese subtop gerekend mag worden. Ojsterzek had totaal geen antwoord op het mate riaal van Van Gennip, die in drie games de weg vrij maakte naar het hoofdtoernooi, waar in zij door het lot gekoppeld werd aan Zsuzsa Olah. De Hongaarse kampioene, die net als haar tafeltennissende land genoten veelvuldig grijpt naar nieuw materiaal werd het door de voortreffelijk spelende Van Gennip behoorlijk moeilijk ge maakt. Olah, in de kwartfinale zondagmorgen mogelijk de te genstander van Vriesekoop, moest de derde game zelfs af staan met 1921 en dwong in de vierde pas laat de beslissing af: 21—17. Vreemdsoortig Ellen Bakker, die door vader Gerard eveneens voorzien werd van vreemdsoortig mate riaal, werd in dat opzicht over troefd door Ina Kovalenko. De boomlange Russin, die in 1968 in Barcelona het Europese ka- dettenkampioenschap ver overde, stelde de vijftienjarige debutante, die twee games lang moederziel alleen moest aanmodderen omdat vader Bakker pas even voor de der de game in de zaal verscheen, voor onoplosbare raadsels. De overige leden van het Oranje- gezelschap spelen met ortho dox materiaal, voor zover or thodox in het tafeltennis nog een bruikbaar begrip is. Zij vernamen tot hun genoegen, dat de ETTU (Europese Unie) gisteren tijdens zijn congres unaniem een voorstal aannam, waarin op de tweejaarlijkse vergadering van de ITTF aan gedrongen zal worden op limi tering en reglementering van de experimenten met rubber. In Boedapèst gelden echter nog geen beperkingen. Bettine Vriesekoop ondervond dat in de eerste ronde. De 21-jarige Fran?aise Abgrall, die via de kwalificaties het hoofdtoer nooi binnen stapte, verscheen met een batje achter de tafel dat Vriesekoop in de eerste twee games tot voorzichtigheid dwong. De tweede moest ze zelfs prijs geven: 1521. Toen de aanpassingsproblemen overwonnen waren, was het binnen een zucht gebeurd met de aspiraties van Abgrall, 21 13, 2110. Met Abgrall als te genstander was het lot Vriese koop overigens gunstig gezind. De Hazerswoudse vreesde Edit Urban tegenover zich te zien verschijnen. Dp Hongaarse werd tot haar grote opluchting echter in de andere helft ge plaatst. Bij de heren heeft de exodus zich naar verwachting ingezet. Alleen René Hijne, 3—1 tegen de Bulgaar Stefanov, en Ron van Spanje, een moeizame 3 2 tegen de Belg Leroy, over leefden de openingsronde. Anne Vlieg blameerde zich door van de Zwitser Miller te verliezen: 13. Patrick Swier kwam goed voor de dag tegen de Westduitser Engel, maar moest zicht toch gewonnen ge ven. Daarvpor had hij zich in de kwalificaties ontdaan van de Spanjaar Piera. Henk van Spanje sneuvelde in de voor ronde. De 17-jarige Veenenda- ler, die een sterk landentoer- nooi achter de rug heeft, is hard aan een rustperiode toe. In het duel met de Hongaar Nozicska bleek het heilige vuur van de eerste dagen nog maar op een klein pitje te branden. Volgens verwachting werd Ron van Spanje in de tweede ronde yan de strijd in het herenenkelspel door Des- mond Douglas uitgeschakeld. De als vierde geplaatste Brit van Westindische afkomst speelde de Nederlander in drie games weg. René Hijne werd gisteravond laat door de Hon gaar Tibor Klampar uitgescha keld: 13—21, 21—9, 21—11, 21—6. DEN HAAG FC Den Haag is praktisch geheel rond met de trainersstaf voor het komende voetbalseizoen. Nadat vorige week al een akkoord was bereikt met Cor van der Hart inzake de verlenging van het con tract, kwam de binnenkort naar de eerste divisie afda lende club in de afgelopen dagen ook tot overeenstem ming met Piet de Zoete en Lex Schoenmaker. Wat be treft de financiële aspecten is het drietal praktisch ge heel rond, over de taakverdeling volgt komende week een gesprek. Inmiddels is^met acht spelers gesproken over een nieuw con tract. Vooralsnog is doelman René van Antwerpen de enige, die akkoord is gegaan met de aanbieding. De overigen. Groen, Van der Zwan, Keloglu, Van Delft, Havenaar, Treling en De Vroedt maken gebruik ^an de veertien dagen bedenktijd, die in acht kan worden genomen. Hoewel alle spelers verwachtten, dat de nieuwe contracten lager zouden liggen dan de huidige, zijn de aanbiedingen voor hen toch enorm tegengevallen. Bovendien zijn geen wedstrijdpremies in het vooruitzicht gesteld. Overigens moet nog een vijftal wedstrijden worden afgewerkt in de eredivisie. Morgen wacht in Eindhoven het niet zo eenvoudi ge karwei bij PSV. Achter het meespelen van Lelieveld en Van Bergenhenegouwen zet Van der Hart ((lie met tweede trainer Van Spronsen niet kan samenwerken, hetgeen wel eens tot mis verstanden bij spelers heeft geleid) nog een vraagteken. Melis is nog niet speelklaar, maar de genezing van zijn gekwetste been vordert, zij het traag. Voorts ziet het er naar uit, dat FC Den Haag de resterende thuiswedstrijden, tegen GA Eagles (1 mei) en Roda JC (15 mei) niet om 19.30 uur, maar om 18.30 uur beginnen. Dit, omdat nog steeds niet zeker is, dat de lichtinstallatie kan worden gebruikt. AMSTERDAM De internationale schaakbond (FIDE) heeft de indeling van de drie interzonale schaaktoernooien bekend gemaakt. Jan Timman speelt in het eerste toernooi van 12 tot 30 juli in Las Palmas. In elk toernooi plaatsen 2 spelers zich voor het kandi datentoernooi, waarin ook de statenloze Viktor Kortsj- noj en de Westduitser Robert Hübner zullen uitkomen als winnaars van de halve finales van het vorige kan didatentoernooi. De tweede Nederlandse deelnemer, John van der Wiel, is inge deeld in het derde toernooi, dat van 7 tot 26 september in Mos kou wordt gehouden. Van der Wiel moet zich overigens nog plaatsen in een herkamp van het zonetoernooi. Die herkamp te gen de drie Britten Stean, Mestel en Nunn heeft plaats van 8 tot 14 mei. Als Nunn zich niet kwalificeert gaat Stean naar het tweede toernooi, als Van der Wiel faalt gaat Mestel naar het der de toernooi. Bij de dames speelt de enige Nederlandse deelneemster Erika Belle in het eerste interzonetoernooi van 9 juli tot 2 augustus in Bad Kissingen (Wdl). In de zevende ronde van het toernooi in Londen heeft Timman zijn partij tegen wereldkampioen Anatoli Karpov in een gunsti ge positie afgebroken. Lijstaanvoerder Lajos Portisch verbeterde zijn positie door een overwinning op de Zweed Andersson. Hij heeft nu 1,5 punt voorsprong op Anderson. WASSENAAR Negen dra verijen staan er morgenmid dag op het programma van de Wassenaarse baan Duindigt. De eerste start is om 13.30'uur. HANOVERPRIJS: Udo Spen cer, Volo Rehoboth en Vilrix K. LORD MAIREPRIJS: Uria Westfrisia, Volat D en Vepiton Nora. FRIEDPRIJS: Volta Rotary, Thomas Vos en Volomite S. ALLIUEZPRIJS: Uresco Dou ble, Udet Westfrisia en Un crowned. JUGGLERPRIJS: Vorst Bos- zorg. Sapin du Bois en Pollux. PETER SPENCERPRIJS: Unienwil, Toscan Fortuna en Upper Spencer. ESTHERPRIJS: Remenbran- ce, Salvo Estancia en Tachos Hanover. O MARIJKEPRIJS: The Im port Laren, Sonny Alkestis en Raymond. MORNING STARPRIJS: Reindert, Sirikit van A en Torpedo Fortuna. BRUSSEL De Spanjaard Juan Lozano zal niet als Belgische international kunnen deelnemen aan de eindronde van het wereldkampioenschap voetbal, dat over enige maanden in Spanje wordt gehouden. Loza no, die voor Anderlecht speelt, zal zeker niet voor het einde van dit jaar tot Belg zijn genaturaliseerd. De Belgische Senaat verwierp op 30 maart het verzoek van Lo zano. Het onderzqek ging door naar een commissie, die aanvraag ook afwees. In België kan een naturalisatie-procedure pas begin nen als de aanvrager twee jaar in België woonachtig is. Lozano voetbalde van 1 maart 1980 tot 4 februari 1981 in de Verenigde Staten. PETERBOROUGH Bert Wekema is na de derde etappe van de Sea linkrace weer alleen lei der in het algemeen klas sement. De Brit Malcolm Elliott, die na de tweede etappe dezelfde tijd had als de Groninger, kreeg een tijdstraf van tien se conden, waardoor hij te rugviel naar de derde plaats. Elliott heeft overi gens protest aangetekend tegen zijn straf. Elliott kreeg zijn straf, omdat hij tijdens de etappe, na een lekke band in het peloton was teruggekomen door achter een verzorgingswagen te „staye- ren". Het peloton voltooide overigens de rit van Harlow naar Peterborough als een complete groep. De derde etappe, een rit over 175 km van Harlow naar Pe terborough werd gewonnen door de Engelsman Des Fret well. De uitslag van de derde etappe is: 1. Fretwell (Gbr.) 3 uur 56 minuten en 54 seconden, 2. Pylyser (Bel), 3. Marcussen (Den), 4. Akam (Gbr), 5. Hala- ma (Tsj.), 6. Dennis (Eng). De plaatsen van de Nederlanders zijn: 13. Wekema, 20. Stroos- nijder, 22. Bouwman, 23. De Graaf, 43. Schipper, 53. Kools, allen dezelfde tijd als Fretwell. Algemeen klassement: 1. We kema (Ned) 11 uur 47 minuten en 23 seconden, 2. Szczep- kowski (Pol) 11.47.32, 3. Elliott (gbr) 11.47.33, 4. Downs (gbr) 11.47.40, 5. De Wolf (Bel) 11.48.00, 6. Stevens (Bel) 11.48.10, 16. Bouwman 11.49.49, 17. Schipper 11.49.49, 34. De Graaf 11.52.37, 41. Kools De Belg Eddy Planckaert biijft winnen in de Ronde van Spanje'. Na zijn dubbele succes in de twee halve etappes van woensdag, was hij gisteren ook sprintwinnaar in de tweede rit, 250 km van Lugo naar Gijon. Na Planckaert gingen, ook in 7 uur 31 minuten en 13 seconden (gemiddelde snelheid 33.243 km /uur) zijn landge noot Eddy van Haerens en de Fransman Marc Gomez als tweede en derde over de streep. Gomez bleef leider in het algemeen klassement. Schuiten is zesde, Broers 21e (op 0.21), Maas 40e (op 0.28) en Nieuwdorp 87e (op 1.29). Giuseppe Saronni zal morgen niet starten in de Goldrace. De Italiaan meldde zich ziek bij de organisatoren van de Ne derlandse klassieker, die aan zijn zeventiende editie toe is. Ook de vijf ploeggenoten van Saronni, onder wie de Belg Guido van Calster, werden te ruggetrokken. LEIDEN Na het inhaal programma van gistera vond is het kampioen schap in de derde klasse voor Alphense Boys bin nen handbereik. Door de 0-2 zege op GSV hebben de Alphenaren nog maar een punt nodig. LFC kwam tegen UDO de du bieuze gelijkmaker tien minuten voor tijd niet meer teboven. De Leide naars gingen met 5-3 ten onder. Voor Alphense Boys is het kampioenschap nu zeer dicht bij gekomen. Na de 0-2 over winning bij GSV gisteravond hebben de Alphenaren aan staande zondag genoeg aan ge lijkspel tegen Groeneweg. De gasten hadden niet al te veel problemen. Bij rust bedroeg de stand nog 0-0, maar na rust nam Alphense Boys de leiding. Nico Verwoerd werd binnen de zestienmeterlijnen gevloerd en doelman Herman Rom- bouts schoot vanaf de stip raak. GSV kwam wat opzet ten, evenwel zonder succes. Dat had Peter de Rijk wat la ter wel, want hij bepaalde de eindstand op 0-2. LFC vertrok tamelijk teleur gesteld bij UDO. De Oegst- geestenaren hadden via Wil- bert Witteman en een penalty van Jos Witteman een 2-0 voorsprong genomen. Toen kwam LFC echter sterk terug en Ger Nagtegeller maakte er Voor rust nog 2-1 van. Paul Hartevelt en Wally Gallert bo gen na de pauze de stand zelfs om naar 2-3. UDO kwam toen via Ronald Velthoven op du bieuze wijze langszij. Volgens de Leidenaars was de voorzet van Wilbert Witteman die de treffer inluidde van achter de doellijn vertrokken. Het doel- 'punt werd evenwel toch toege kend. Wilbert Witteman profi teerde veryolgens van de ver dwenen concentratie aan LFC-zijde en maakte er met twee treffers gelijk maar 5-3 van.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13