mededelingen gemeentebestuur 1 leiden 29 april '82 WEET r m w tedere millimeter heeft attentiewoordi ad sanctos BERK BANDEN M'n vader kan me niet missen. Geen dag. :o PAGIN/ LEIDSE COURANT VRIJDAG 23 APRIL 1 Familieberichten 1922 1982 J. P. HOGENBOOM en A. P. HOGENBOOM- STRAATHOF op 17 mei a.s. de dag hopen te gedenken waarop zij 60 jaar geleden getrouwd zijn. Wij gaan dit vieren met een H. Mis uit dank baarheid in de kerk St. Petrus' Banden op 17 mei om 2.30 uur waarna we het feest voortzet ten in Restaurant Heemskerk Langeweg 2, Roelofarendsveen. Wilt u onze ouders persoon lijk feliciteren dan is daarvoor gelegenheid op zondag 2 mei a.s. in de recreatiezaal van Arendshorst, Kerkweg 2 te Roelofarendsveen van 3 tot 5 uur. Rie - Leo Koos - Ida Dora - Jan Tonny - Jan Leny - Huub Jos - Truus Ignas - Nel Klein- en achterkleinkinderen. We kennen geen Zomer zonder winter, we kennen geen 'Ochtend zonder nacht, we kennen geen Dood zonder Verrijzenis, gelukkig, de mens, die dat verwacht. HERMAN BUIS Voor mij, de kinderen en kleinkinderen, broers en zusters was dat het bewijs dat Herman voor veel mensen iets betekende. In de afgelopen weken is die wetenschap ons tot troost geweest. Wij danken u voor uw medeleven en zullen die, met al onze andere herinneringen, bewaren als steun voor nu en later. Rie Buis-Cornelisse Vader, u heeft zoveel voor ons gedaan. Wat jammer dat u zo vroeg van ons heen moest gaan. U was de steunpilaar in ons leven. Dat God u een hoge plaats moge geven. Toch nog onverwachts en voorzien^ van de H. Sacramenten der Zieken is van ons heengegaan onze lieve en zorgzame man, vader en grootvader GERARDUS ANTONIUS VAN DER HAAR in de leeftijd van 59 jaar. 21 april 1982 Dr. Van Noortstraat 147 2266 GV Leidschendam Voor zijn zielerust zal er vrijdag 23 april om 19.30 uur tijdens de Eucharistieviering gebeden worden in de parochiekerk van de H. Laurentius te Stomp- wijk. De gezongen H. Mis van Requiem zal worden opge dragen zaterdag a.s. om 10.30 uur in voornoemde kerk. waarna wij hem begeleiden naar zijn laatste rustplaats op het R.Kl kerkhof aldaar. Gelegenheid tot condoleren na de avondmis in de kerk. Liever geen bezoek aan huis. Met droefheid geven wij u kennis van het overlijden van onze vroegere directeur en huidige commissa ris de heer G. A. VAN DER HAAR Bouw en Aannemersbedrijf G. van der Haar en Zn. B.V. Dr. van Noortstraat 186 2266 HC Leidschendam LAMMERMARKT 43 LEIDEN TELEFOON 126618 MEDEDELING Familieberichten kunnen dagelijks tot 8.30 uur 's-morgens worden aangeboden. Voor de zater dagkrant tot vrijdagavond 17.00 uur. Van aanlevering na genoemde tijdstippen kan plaatsing NIET worden gegarandeerd I AUTO HEEMSKERK Alkemsdelaan 1 2371 EX Roetofarandsveen Rijktwag Amatardam Rottardam Tal. 01713-2866-2073. Na 18.00 uur tel. 071-410202 OCCASION SPECIALIST Bovag-garantiebewfjs Verkoop-Inkoop Alle Datsun modellen nieuw en gebruikt altijd In voorraad __£CCASI°NS, DIVERSE MERKEN Alfasud Super,.'78 ,Chrysler/Simca 2.0.... '79 Fiat Ritmo 75 CL.../?.. '79 Ford Escort 1.3 2x'79 Ford Taunus 19 N'79 FordTaunus 1.6 L'78 Opel Kadett 12 N'80 Diverse auto's onder de f 5000 - Een groot gedeelte van onze occasions Is dag en nacht te bezichtigen op onze buiten terreinen. Opel Ascona 19 N'80! Toyota Tercel Coupé. '79' Toyota Starlet 12S,...'81 Toyota Starlet'79 Toyota Cressida gas.. '79 Toyota Carina gas'80 dat wij B eanen (uitlijnen) thans met 2 beanlnstallaties. ook voor de moeilijkste flevailen. B alanceren (op diverse manleren) voor personenwagens en trucks. B enden In vele merken en maten In voorraad hebben tegen voordelige prijzen en met volle garantie. personen-en bestelwagens uitvoeren. Bovag én V aco specialist zijn. ERH voor verdergaande veiligheid Wie moet er anders de krant uit de bus halen? Commissie vergaderingen Commissie Onderwijs en Samenlevingsopbouw Woensdag 28 april a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Voorzieningen openbaar onderwijs. - Aanbrengen verduisteringsgordijnen t.b.v. de o.l.s.. Regenboogpad 3. - Vervanging gordijnen 2 lokalen kleuterschool, Damlaan 1a. Verzoek om medewerking t.b.v. de kleuterschool, Sumatrastraat 195. Afrekening vakonderwijs 1977. Statuten regionale schoolbegeleidingsdienst. Brief Zonnevylle over scholen in de Stevenshof. Brief ABOP over experiment GAB, en brief mv. Van Dongen. Huisvesting Vrije School, Leiden-Noord. Thema: Onderwijsleerplan. Emancipatienota. Commissie voor Financiën Woensdag 28 april a.s. om 20.00 uur in kamer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderingen van andere commissies aan de orde zijn geweest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien en verder: Medaillons Burgerzaal. Telefoon-centrale. Overbrenging restant-kredieten van het dienstjaar 1980 naar het dienstjaar 1981. Verhoging exploitatiekrediet 1982 voor aanschaf leer- en hulpmiddelen v.b.o.-l.o.m.-school. Formatie E.Z.E. Formatie Stadskabel. Verkeerscommissie. Donderdag 29 april a.s. om 16.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Verkeersmaatregelen ingevolge de zgn. hoorpro cedure. Voorstel indeling'Rapenburg, Bewegwijzering Meren wijk. Brief van de heer v.d. Klugt over verkeerssituatie Franchimontlaan. N.B. Na dit agendapunt is een qezamenlijke vergade ring van; Commissies Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Verkeer en de Verkeerscommissie om 18.00 uur, eveneens in de raadzaal. Agenda: Voorstel afdekking exploitatietekórten lokaal openbaar vervoer 1980. Voortzetting behandeling. - herzien eerste actieplan v.c.p. - nota parkeren Leidse binnenstad. Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openba re Werken en Verkeer. Donderdag 29 april a.s. om 19.30 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Behandeling bezwaarschriften tegen bouwplan Koningstraat/Molenstraat. Nota inzake I.S.R.-aanvulling de Kooi/Noorder kwartier. Nota inzake aanvullend krediet gemeentelijk sub sidie in restauratie woonhuismonumenten. Krediet reconstructie Plesmanlaan en aanleg tun nelvoorziening. Krediet ten behoeve van de reconstructie Oegst- geesterweg. Krediet t.b.v. het ontgraven van de Trekvliet. Voorstel tot vernieuwen Heerenpoortsbrug/Ver- versbrug. Voorstel tot uitvoering 2e fase volkstuinen Cro- nesteijn. Stand van zaken parkeerlocatie Sanders. Chronologisch overzicht van afspraken met uni versiteit over gebruik parkeergarage W.S.D.-com- plex. Verdaging beslissing inzake vaststelling van de eerste herzieningen van de bestemmingsplannen Leiden-Noorderkwartier en Leiden-Morssingel. Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde agendapunten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de vergadering aan de secretaris van de commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en ver keer, mw. E. Visser-v.d. Vlist, telefoon 254238 ken baar te maken. Diversen Rioleringswerkzaamheden Churchilllaan Maandag 26 april a.s. begint aannemer Schouls met het verleggen van riolering, kabels en leidingen t.b.v. de realisering van de Churchillbrug. Waar wordt begonnen Het rioleringswerk start aan de westelijke rijbaan van de Churchilllaan, ter hoogte van de Brandts Buys- kade. Duur van de werkzaamheden De aannemer heeft voor dit karwei en de daarna vol gende werkzaamheden rondom het kruispunt Haag- weg/Churchilllaan, ongeveer 2% maand nodig. Verkeersafwikkeling De werkzaamheden aan ae westelijke rijbaan, be hoeft geen afsluiting van straten en wegen. Doorgaand verkeer wordt in twee rijrichtingen over één rijbaangedeelte van de Churchilllaan, tussen Haagweg en Brandts Buyskade geleid. Opzichter Gemeentelijk opzichter is de heer Van Meekeren van de afdeling Rioieringen in het stadsbouwhuis, tel: 254579. Hij is over het algemeen op het karwei aanwezig of in de keet, hoek Brandts Buyskade/Churchilllaan. En verder Het vervolg van de werkzaamheden en de eventuele daarmee gemoeide afsluiting, wordt t.z.t. in deze 'krant bekend gemaakt. Overige Commissie- en Projectgroep! vergaderingen Singelloop 1982 Werkgroep Emancipatie Leiden. Maandag 26 april a.s. om 13.00 uur in kamer 112 van het stadhuis. Agenda: Bespreking besluit taakomschrijving emanci patiewerk bij de gemeente Leiden. Bespreking vervolg van de concept-deelnota on derwijs vanaf hoofdstuk III, par. 3: Vormingson derwijs (blz. 29 t/m 43). Deelcommissie Personeelszaken. Maandag 26 april a.s. om 20.00 uur. Agenda: Overzicht deeltijdfuncties. S.v.p. motoren uitschakelen Ten slotte verzoekt de organisatie aan alle automobi listen, bij het passeren van de deelnemers, de motor van de auto/motorfiets even uit te zetten. Dit ter voorkoming van schadelijke .uitlaatgassen, waarvan lopers jaarlijks erg veel hinder ondervinden. Advies m.b.t. de emancipatietaken; uitvoering amendement A 23 begroting 1982 (bijgevoegd). Bezuinigingsoperatie en personele randvoorwaar den. B&W zullen vrijdag 23 april de stukken vaststellen. Vrijdagmiddag komen deze beschik baar voor de raadsleden. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Informatie-avond kinderdag verblijven Maandag 26 april om 8 uur 's avonds organiseer de gemeente in de burgerzaal van het stadhuis een in formatieavond over het ontwerpplan kinderdagver blijven 1982 t/m 1985 en het ontwerpprogramma voor 1982. De gemeente moet volgens de nieuwe rijksbijdragen geling zo'n vierjarenplan met daaraan gekoppeld eei jaarlijks programma, indienen bij het Ministerie vai CRM om in aanmerking te komen voor een rijksbij 5] drage in de personeelskosten van kinderdagverblij- Plan en programma zijn toegestuurd aan de-betrok ken instellingen en groeperingen in Leiden. Voor andere belangstellenden zijn nog exemplaren?' beschikbaar bij de informatiebalie in de hal van het stadhuis. Inspraaktermijn Milieunota eindigt op 30 april a.s. Eind februari 1982 is de gemeentelijke Milieunota ver- schenen. In deze nota (voluit Nota Milieuhygiëne Leiden gehe ten) wordt tegen de achtergrond van de Nederlandse en de Leidse milieuproblematiek een groot aantal mo-oe" gelijke beleidsvoornemens beschreven. Gezien de beschikbare ambtelijke capaciteit kan ech-ft ter niet met alle beleidsvoornemens tegelijk een begirioslc worden gemaakt. Er zal dus een keuze moeten wor de den gemaakt en vervolgens zullen er prioriteiten moe eeft ten worden gesteld. Om deze reden is er een injag t spraakronde van twee maanden (maart en april 1982)n ne ingesteld, die echter afloopt op 30 april a.s. met he nlan oog op ^e behandeling van de nota in de gemeente erste raad omstreeks juni 1982. Alle wijk- en buurtverenigingen, milieugroeperingen het bedrijfsleven en de (milieu)instanties die de mi lieunota toegezonden hebben gekregen, maar ook al le andere belanghebbenden of belangstellender! wordt verzocht, om, als zij hun inspraakreactie nog niet hebben ingestuurd, dit vóór eind april a.s. alsnoj B m te doen. Reacties dienen te worden gezonden aai het College van Burgemeester en Wethouders. Een beperkt aantal exemplaren van de Milieunota (tegen betaling van f 10,— per exemplaar) nog verkrijgen bij de voorlichtingsbalies van het stadhui: en het stadsbouwhuis. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de Di rectie Milieu, kamer 012 in het stadsbouwhuis, tel. .254438 (dhr. G. in 't Veld). li io-s. i ;ho< naa de ruk ■n, i (3-: >or ïike moei volg Sociale Dienst Hulp bij invullen huursubsidie formulieren Vanaf 20 april kan een ieder die bijstand/r.w.w. uitke ring geniet terecht bij het open spreekuur van di gemeentelijke sociale dienst voor het invuller van het huursubsidieformulier 1982 - 1983. Open spreekuur "huursubsidie" wordt gehouden of elke dinsdag en donderdag van 9.00 tot 10." uur. Voor meer informatie kunt u bellen met Mevr A. Porsisa "an genoemde dienst, telefoor 254780. Kandidatenlijsten Voor de verkiezing van de leden vén de gemeente raad, ligt vanaf heden voor een ieder de kandidaten lijsten ter inzage in kamer 10, begane grond stadhuis Grofvuilop- haaldienst IN- de U ïnd< >est KA latei MM S w, In verband met de op donderdag 29 april a.s. te hou den Singelloop, welke 's avonds om 19.30 uur van start gaat, verzoekt de politie aan deelnemers of toe schouwers, geen auto's te parkeren voor en in dé na bijheid van het startpunt-Leidsch Dagbladgebouw. Als parkeerruimte is het terrein van van Gend Loos aangewezen. Afsluiting gedeelte Witte Singel De organisatie heeft vanaf 18.00 uur de Witte Singel, tussen Groenhovenstraat en Noordeindsplein voor doorgaand verkeer afgesloten. Rond 21.30 uur wordt dit gedeelte weer toegankelijk. Volgénde week zijn aan de beurt: Wijk 25 en 27 maandag 26 april Wijk 30 en 31 dinsdag 27 april Wijk 24 28 en 32 woensdag 28 april Wijk 33 donderdag 29 april Vrijdag 30 april Geen huisvuilophaaldienst Op vrijdag 30 april "koninginnedag" wordt geen huil vuil opgehaald. Dinsdag de 27ste is de vervangende ophaaldag. ee

Leidse Courant | 1982 | | pagina 12