Met de nieuwe Opel Ascona kunt u bij elke pomp terecht Ministerie gelooft niet meer in ooggetuigen dood IKON-medewerkers NORMAi IL SUPER ESEL i LPG Voor Snelle Beslissers M KUK INDE KRANT. Mededeling aan onze verbruikers WELINGELICHTE KRINGEN I! LEZEN DE KRANT PROVINCIE ZUID-HOLLAND jarinqrekreaNe n Energiebedrijf Rijnland Opd nummer één. Omdat u voor zekerheid kiest. BUITENLAND SPORT LHDSE COURANT WOENSDAG 21 APRIL 1982 PAGINA» (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het ministerie van buitenlandse zaken ver-i wacht niet dat de verzetsbewe ging in El Salvador verder op heldering zal kunnen ver schaffen over de omstandighe den, waaronder de vier IKON- medewerkers op 16 maart de dood vonden. Drs. J.W. Ber-, tens, die namens minister Van. der Stoel ter plaatse op onder zoek is geweest, heeft daar gis teren blijk van gegeven tijdens een persbijeenkomst. Op het departement staat men' sceptisch tegenover het ge luidsbandje met een verkla ring van een boer, die oogge tuige zou zijn geweest van de schietpartij. Volgens Bertens is het vreemd, dat de verzetsbe weging, die niet in staat blijkt eventuele overlevenden ten tonele te voeren, nu na al die tijd ineens met een ooggetuige komt aanzetten. Toch is het departement bereid iemand uit te sturen om zo mnogelijk deze boer persoonlijk te horen. Wat betreft de overlevenden van de schietpartij wees Ber tens erop dat de verzetsbewe ging op 18 maart op de radio een interview had aangekon digd voor de volgende dag met het betreffende tweetal. Dat vraaggesprek had echter niet plaats op die 19e maart en evenmin daarna. Op Buiten landse Zaken heeft dat de me ning doen postvatten dat de verzetsbeweging de overleven den niet ten tonele kan voe ren, omdat ze öf niet weet waar ze zich precies bevinden óf hen niet kan verplaatsen. Er is echter ook nog de moge lijkheid dat het tweetal, van wie één het 12-jarig jongetje zou zijn, dat het IKON-team als gids diende, inmiddels ook gedood is. Bertens wees erop dat het ter plaatse niet onge woon is, dat mensen verdwij nen. De BZ-onderzoeker heeft toen hij nog in Centraal Ame rika was, zelf ook nog pogin gen ondernomen met eventue le overlevenden te spreken. Dat was hem echter niet ge lukt. Te groot risico Bertens ging ook uitvoerig in op de grote risico's, die de IKON-medewerkers naar zijn mening hadden genomen. Op 11 maart werd Koos Koster gearresteerd en verhoord door kolonel Moran van de Policia de Hacienda, die belast is met de opsporing en bestrijding van „subversieve activiteiten". Daags daarna verscheen er in een plaatselijke krant een ver slag van het een en ander. Daarbij was een foto afgedrukt van de vier Nederlanders, ko mend uit het hoofdkwartier van de Policia. Volgens Ber tens was dit hét teken dat de Nederlanders hetzij het land hadden moeten verlaten hetzij zich rustig hadden moeten houden. Desondanks waren de vier toch enige dagen later (16 maart), in gezelschap van een verzetsstrijder, op stap gegaan naar een gebied, dat min of meer werd beheerst door de guerrillabeweging. Bertens zei ter plaatse te heb ben begrepen dat verscheidene collega's Koster, die als leider van het team optrad, deze acti viteit ten sterkste hadden ont raden. Koster zou zelf ook hebben laten blijken dat hij zich bewust was van de risi co's. Naar de mening van de BZ-onderzoeker behoeft de di rectie van de IKON zich dan ook niet schuldig te voelen aan de dood van het viertal. Kos ter, Kuiper, Ter Laag en Wil- lemsen hebben naar zijn me ning iets gedaan, dat niet voortvloeide uit de opdracht, die zij van de IKON hadden. Toen in Nederland uitlekte dat Bertens was uitgestuurd, ver klaarde het departement in een poging de zaak geheim te houden dat de woordvoer der de omstandigheden zou gaan onderzoeken, waaronder de pers in El Salvador werkt. Bertens ging om een andere reden, maar keek wel hoe de journalisten eraan toe waren. Volgens hem is er op de hou ding van de autoriteiten niet veel aan te merken. Hij wees erop dat vrijwel nooit een journalist wordt geweigerd en dat elke nieuw gearriveerde man of vrouw zeer snel van alle benodigde papieren en van documentatie wordt voor zien. Ook onderhouden politici als president Duarte en majoor D'Aubuisson een intensief contact met de circa driehon derd buitenlandse journaliste die in de hoofdstad San Salval dor, vooral in hotel Camin( Real, verblijven. De tocht die Duarte later enige tientallen journaliste maakte naar de plaats van <La schietpartij, zou ingegeven zijyj door overwegingen van con currentie. De president beslot daartoe, nadat hij in het hot» had gehoord dat D'Aubuisson voor die dag een persconfereiil tie had belegd. Het was kon voor de verkiezingen. Het gsj volg was, aldus Bertens, dal de D'Aubuisson later voor eeffa vrijwel lege zaal kwam «0O staan. ene SACRAMENTO In de Amerikaanse staat Californië mag in de toekomst door profs en amateurs alleen nog ge bokst worden met duimloze' handschoenen. Een voorstel hiertoe werd in Sacramento aangenomen door de senaats commissie. DEN HAAG De uitslagen van de basketbalwedstrijden, die gisteravond in de eredivi sie van de dames werden i idti speeld, zijn: BOB-Jolly Jumivlc pers 82-42. Amstelveen-Grctf ne Uilen 97-36. HYERES De Nederland. Van den Berg en Wesselin hebben bij de voorjaarsregatti» voor Hyeres (Frankrijk) d?l eerste en tweede plaats bezer bij de tweede wedstrijd van dsi plankzeilers. ësasS hoogheemraadschap van rijnlakib HINDERWET WET INZAKE DE LUCHTVERONTREINIGING/^ WET VERONTREINIGING OPPERVLAKTEWATEREN Gedeputeerde staten van Zuid-Holland maken bekend dat op 15 maart 1982aanvra gen ingevolge de Hinderwet en de Wet inzake de luchtverontreiniging zijn ingediend door burgemeester en wethouders van Leiden om vergunning voor het uitbreiden en wijzigen van de bestaande installaties aan de Langegracht te Leiden met een warm- te-krachtcentrale voor de opwekking van elektriciteit en warmte en stroom ten behoeve van stadsverwarming. Tevens maken dijkgraaf en hoogheemraden van het hoogheemraadschap van Rijn land bekend dat op 16 maart 1982 een aanvraag krachtens de Wet verontreiniging oppervlaktewateren is ingediend door burgemeester en wethouders van Leiden om vergunning voor de lozing van koelwater en suppletiewater op de Maresingel te Lei den. Voor een gecoördineerde behandeling van de aanvragen ingevolge de Wet algeme ne bepalingen milieuhygiëne, wordt door gedeputeerde staten van Zuid-Holland zorg gedragen. De aanvragen liggen, tezamen met de daarbij behorende stukken, vanaf 22 april 1982 tot en met 21 mei 1982 op werkdagen ter inzage op de volgende plaatsen: 1in kamer 104 van het stadsbouwhuis aan de Langegracht 72 te Leiden, tijdens de werkuren: 2. bij bureau voorlichting van het stadhuis, Stadhuisplein 1 te Leiden, tijdens de werkuren en elke donderdagavond van 18.00-21.00 uur, 3. ter secretarie van de gemeenten Alkemade, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond, tijdens de werkuren: 4. in de leeszaal van het provinciehuis, Koningskade 1 te 's-Gravenhage, tijdens de werkuren. Schriftelijke bezwaren kunnen worden ingebracht tot en met 21 mei 1982. Bezwaren die de aanvragen ingevolge de Hinderwet en de Wet inzake de luchtverontreiniging betreffen, kunnen worden ingediend bij gedeputeerde staten van Zuid-Holland, Koningskade 1,2596 AA 's-Gravenhage. Bezwaren die de aanvraag ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren betreffen, kunnen worden ingediend bij dijkgraaf en hoogheemraden van het hoogheemraadschap van Rijnland, Postbus 156, 2300 AD Leiden. De persoonlijke gegevens van degenen die schriftelijk be zwaar hebben ingebracht worden, indien hierom -gelijktijdig, bij aparte brief-wordt verzocht, niet bekendgemaakt Mondelinge bezwaren kunnen worden kenbaar gemaakt tijdens een gecombineer de openbare zitting op 12 mei 1982 om 16.00 uur in de raadszaal van het stadhuis, Stadhuisplein 1 te Leiden, waarbij gelegenheid zal worden gegeven tot een gedach- tenwisseling over het project Alleen degenen die bezwaar hebben ingebracht en degenen die aantonen dat zij daartoe redelijkerwijs niet in staat zijn geweest kunnen te zijner tijd tegen de ont- werp-beschikkingen bezwaar aantekenen. Na de in deze bekendmaking genoemde termijn tot en met de termijn waarbinnen tegen de beschikkingen op de aanvragen beroep kan worden ingesteld, liggen de stukken op werkdagen ter inzage op de hierboven onder 12 en 4 genoemde plaat sen, tijdens de werkuren. De termijn waarbinnen de beschikkingen op de aanvragen aan de aanvrager moeten zijn verzonden is met toepassing van de terzake geldende bepalingen in de Wetalge- mene bepalingen milieuhygiëne verlengd tot 15 december 1982. Voor nadere inlichtingen en voor kopieën van de ter inzage gelegde stukken (tegen betaling) kan men zich wenden tot: - het hoogheemraadschap van Rijnland, voor wat betreft de aspecten betreffende de aanvraag ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren (tel. 071 -211711 tst. 266); - het provinciehuis, voor wat betreft de aspecten betreffende de aanvragen ingevol ge de Hinderwet en de Wet inzake de luchtverontreiniging (tel. 070-264111, tst 2683). 24 april tot 8 mei 1982 een rekreatiebungalow huren in Andijk a/IJsselmeer, De Boschberg a/Veluwe- meer, Yerseke a/Oosterschelde vier dagen gratis bovendien voor 60-plussers en WAO'ers 25% korting dat betekent 14 dagen fijn er op uit voor bijna de helft van de prijs Beslis snel, bel meteen met BERICHT VAN INZET Notaris mr. J. Karstens, Plantsoen 25 te Lelden zal op maandag 26 april a.s. om 19.30 uur in het Venduhuis der Notarissen aan het Utrechtse Veer 22A te Lelden doen afslaan: 1) het appartementsrecht plaatselijk be kend Schubertlaan 1 te Lelden in bod staande op 98.000. 2) het appartementsrecht plaatselijk be kend Mozartstraat 107 te Lelden, in bod staande op 70.000. 3) het appartementsrecht plaatselijk be kend Pieterskerkhof 40B te Lelden, In bod staande op 110.000. Bezichtiging is nog mogelijk donderdag 22 april van 2 tot 4 uur n.m. Notaris mr. J. Karstens, Plantsoen 25 te Lelden, tel. 071-126446. Op vrijdag 23 april 1982 zijn onze kantoren de gehele dag gesloten. In geval van storingen gelieve u te bellen (071)25 2911. Sinds 1969 is Opel de meest gekochte auto van Nederland. Die eerste plaats werd aoordeOpel- rijders bepaald. Dooreen weloverwogen voorkeur voor betrouwbaarheid, komfort, veel ruimte en minimale kosten. Ook voor de grote keuze van uitvoeringen en motoren. Zodat elke Opel Ascona exact kan voldoen aan de eisen die u stelt. Dat maakt het rijden aantrekkelijker en meestal goedkoper. Profiteer daarvan. Evenals van de 170 deskundige Opel- dealers, die u graag adviseren bij uw keuze van een nieu we Opel Ascona. Zuinigheid voorop bij elke brandstof. Voor de nieuwe Ascona bouwde Opel totaal nieuwe motoren, die hogere prestaties leveren bij minder brandstofge- bruik. Twee versies voor super, twee voor normaal en een snelle, zuinige dieselmotor. Zodat u kunt kiezen voor de meest ekonomische manier van autorijden - inclusief LPG. Voor een wagen met nog roya lere binnenmaten dan de buitenkant doet vermoeden. Twee grote voordelen, samengebracht in de nieuwe Opel Ascona. Een uitdaging om uw kijk op autorijden te herzien. Alle ruimte voor LPG. In tegenstelling tot veel standaaramotoren is de Ascona- motor kant en klaar voor LPG. Geen dure extra-aanpassingen, nee gewoon installeren. Daarbij levert u relatief weinig kofferruimte in voor een LPG- tank, die een bescheiden plaats inneemt tussen de wielkasten. Uw Opel-dealer vertelt u graag alles over een vakkundige installatie. Nog zuiniger met de temperamentvolle 16 Diesel. Het eerste wat bij de nieuwe 1.6 Diesel opvalt, is de grote zuinigheid, kracht en geruisloze loop. Een unieke motor met bovenliggende nokkenas, lichter en kompak- ter gebouwd. Met deze oer degelijke krachtbron voegt de Opel Ascona een nieuwe dimensie toe aan zeer komfor- tabel autorijden. Stap daarom binnenkort eens binnen bij een van de 170 Opel-dealers. Want alles berust tenslotte op een zake lijke keuze, waar uw Opel-dealer u graag bij helpt. En bekijk ze, maak een proef rit, geheel vrijblijvend. Uw Opel-dealer stuurt u graag met een volle tank op pad. Motoren bij 90 km/u bij 120 km/u stad 1.3N 6,5(15.4) 9,0(11.1) 10,1 9.9) 1.3S 6,2(16.1) 8,4 (11,9) 9.8(10,2) 1.6N 6.7(14,9) 8,9(11,2) 10,9 9.2) 1.6S 6,0(16.7) 8,3(12.0) 9.9(10,1) 1.6D 5.2 (19.2) 7,4 (13.5) 7,1(14,1) Brandstofverbruik volgens DIN 70030 in liters per 100 km (km per liter) Prijs ind. BTW. Af General Motors Rotterdam. Geadviseerde afleveringskosten f346,-. Afgebeeld: Ascona 1.6S, 5-deurs. De nieuwe Opel Ascona, al vanaff20.027,-.'

Leidse Courant | 1982 | | pagina 8