i jkverenigingen in tiet nauw in Katwijk Voor kleine |^£cidóc Qowiant Watersportvoorzieningen op Katwijkse strand Vier bussen leeggeroofd li- Jassenheim vermindert iiren vakonderwijs li Vlietland krijgt 2 km. lang fietspad D'66 Leiderdorp levert als eerste kandidatenlijst in EIDEN LEIDSE COURANT WOENSDAG 21 APRIL 1982 PAGINJ7 ui technische Unie naar Leidschendam boifcEN HAAG /LEIDERDORP De Technische Unie zal aan het tind van dit jaar zijn vestigingen in Den Haag en Leiderdorp! verhuizen naar de nieuwbouw aan De Star in Leidschendam. er®')Het bedrijf gaat dus niet van Den Haag naar Leiderdorp, zoals psteren abusievelijk in de krant stond aangekondigd. De Technische Unie, een grossiersbedrijf in artikelen op het ge bied van elektriciteit, sanitair en centrale verwarming vertrekt lit Den Haag omdat de vestiging aan de Loosduinseweg door «n verkeersreconstructie bijna onbereikbaar is geworden. In ^iderdorp heeft de firma geen reden tot klagen over de vesti- [ng aan de Weversbaan, waar vanaf 1978 een gebouw van de •y pmeente Leiderdorp is gehuurd. Niettemin zal de Technische ''linie ook hier verdwijnen, omdat het werken in één gebouw in «idschendam praktischer is. Een woordvoerder van het bedrijf Leiderdorp deelde gisteren mee dat al het personeel dat in iwel de vestigingen in Den Haag als in Leiderdorp werkzaam zal meeverhuizen naar Leidschendam. Er zullen geen ge- wongen ontslagen hqeven te vallen. Open raadhuis verhindert openbaarheid SASSENHEIM „De commissievergaderingen van de gemeente kunnen pas openbaar worden als veiligheidsmaatregelen getroffen zijn. Nu is het nog zo dat de secretarie-afdeling voor ieder een toegankelijk is, als de voordeur open staat". Dit antwoordde burgemeester A.J. Kret gistera vond de gemeenteraad naar aanleiding van vragen van mevrouw C. Kuijsten van Progres sief Sassenheim. De gemeenteraad besloot in januari dat de com missievergaderingen voortaan openbaar zullen zijn. Dat is dus nog niet het geval. Om te voor komen dat de bode teveel overuren gaat maken als gevolg van deze vergaderingen is er nu een speciaal slot in bestelling, dat een deel van het raadhuis af kan sluiten van de vergaderruim ten. Zodra dat slot is aangebracht, zo verzeker de de burgemeester, zullen de vergaderingen door iedereen te bezoeken zijn. Gebarencursus voor beginners KATWIJK Voor de derde keer start in Kat wijk een gebarencursus voor beginners. Het doel hiervan is het bevorderen van het contact tussen horenden en doven. De doven hebben wel liplezen geleerd, maar dat is niet eenvoudig toe te passen omdat maar dertig procent van het gesproken woord duidelijk is af te lezen. Gebaren zijn daarom ook nodig voor bijvoor beeld het contact tussen ouders en dove kinde ren, dove ouders en horende kinderen, artsen, verpleegkundigen, ambtsdragers van kerkge nootschappen, maatschappelijk werksters en politiemensen. De gebarencursus start 28 april. Er zijn in totaal vijf lessen elke woensdag van 19.45 tot 22.00 uur. Deelname kost 35 gulden, inclusief het lesmateriaal, en wordt gegeven in het Studium van de Dr.mr. W. van der Berg- hstichting, Zwarteweg 20 in Noordwijk. Aan melding en inlichtingen bij C. Vlieland, Catten- straat 7, Katwijk, telefoon 01718-15922. Verontwaardiging over innen achterstallige huur K KATWIJK Vier Duitse autobussen die geparkeerd stonden in het centrum zijn gisteren in de loop van de dag leeggeroofd. De bus sen stonden onder meer in de Badstraat en de Haven straat. De schade bedraagt enige honderden guldens. De buit bestond uit geld, cheques, waardepapieren, jenever en sigaretten. Hengelvereniging bouwt vis- steiger voor gehandicapten De Noordwijkse hengelsportvereniging De Sportvisser heeft met eigen mankracht en uit eigen middelen een vissteiger voor gehandicapten gebouwd. Gistermiddag werd de steiger aan de Katwijkse wetering ter hoogte van de verlengde Beek laan door wethouder Th.F.J. Jansen (rechts) namens De Sportvisser officieel overgedragen aan De Hillegomse gehan dicapten organisatie GON. De hengelsportvereniging wilde de steiger vorig jaar al bou wen in het kader van het Jaar van de Gehandicapten. Hqt duurde echter erg lang voor de benodigde toestemming vap het Hoogheemraadschap Rijnland binnen kwam. De bouw heeft De Sportvisser ook een flinke aderlating gekost. Mep schatte de bouwkosten op 600 gulden, maar kwam ongeveer vier keer zo duur uit. De steiger aan de vaart is in eerste in stantie bedoeld voor gehandicapten, maar ook valide mensen zijn erop Of ernaast van harte welkom om te vissen in het k»- der van de integratie van wel en niet gehandicapten. I^TWIJK Een aantal ■jkverenigingen in Kat- Pijk dreigt in financiële loeilijkheden te raken ©ordat het college van B fc W plotseling achter- Jallige huur is gaan in- ten. Voor de wijkvereni- pig Cleyn Duyn 't fitte Hek betekent dit ©voorbeeld een aanslag an 10.000 gulden, terwijl I wijkvereniging Molen- tijk zelfs 13.500 gulden bn achterstallige huur zal poeten betalen. De leden jan de raadscommissie por cultuur en recreatie spraken gisteren hun ver bazing uit over de handel wijze van het college en de verantwoordelijke wet houder J. Vink, werd dan ook verzocht op korte ter mijn met de betrokken verenigingen contact op te nemen. Verschillende wijkverenigin- gen hebben in de afgelopen ja ren geen of nauwelijks huur betaald voor de gebouwen waarvan zij dagelijks gebruik maken. Een huurcontract dat moet worden opgesteld door de gemeente, laat nu al vier jaar op zich wachten. Nog voordat dit huurcontract ech ter is opgesteld, heeft het col lege van B en W plotseling en kele wijkverenigingen aange schreven en meegedeeld dat er achterstallige huur moet wor den voldaan. De bedragen lo pen uiteen van 10.000 tot 13.500 gulden. De wijkverenigingen zijn bij zonder verontwaardigd over het verzoek tot betaling van de achterstallige huur. Zij be roepen zich op uitspraken van de voormalige wethouder, J. J. van Oosten, die volgens hen altijd te kennen heeft gegeven, het gratis gebruik van de ac commodatie als een soort ver kapte subsidie te willen zien. De uiteindelijke huurovereen komsten zouden pas goed ge regeld worden bij de inge bruikneming van het welzijns- plan. Met de wijkverenigingen toon den ook de verschillende com missieleden zich verbaasd over het besluit van de gemeente om toch over de afgelopen ja ren de huur binnen te halen. De heer J. Minnee (Gemeente- belangen/D'66): „Dit is geen manier van doen. De vereni gingen komen in het nauw door deze brief, die voor hen zeer onverwacht is gekomen." Volgens de heer A. C. Berk- hey (CDA) is het onmogelijk dat de gemeente over achter stallige huur kan spreken, om dat er immers nooit een huur contract is vastgesteld. Hij zei verder dat de gemeente onjuist heeft gehandeld door geen vooroverleg met de commis sies te plegen. Eén van de ad viseurs van de commissie C R, de heer Van Veen, was zelfs van mening dat hier sprake was van „onbehoorlijk bestuur". Omdat de brief van het college gedateerd is op 15 april, ziin de reacties van de betrokken wijkverenigingen, volgens wethouder J. Vink, officieel nog niet binnen. Zodra dit wel het geval is, moet er volgens de commissieleden opnieuw met de wijkverenigingen ge sproken worden, om te komen tot een voor beide partijen aanvaardbare oplossing. Dit handige miniatuur I bankschroef je krijgt u f, toegestuurd als dank voor het opgeven van een nieuwe abonnee I _als nieuwe abonnee I aid wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal 3 Stuur een miniatuur bankschroef je naar: I van de Leidse Courant Adres Postcode/Plaats. Postcode/Plaats_ Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, 2300 VB Leiden. NDANKS PROTESTEN :.3< ASSENHEIM „Pijnlijk". Dat was de constatering, die de ge- :.k eenteraad gisteravond deed bij het besluit om het aantal uren ikonderwijs terug te brengen van 44 naar 29 klokuren per .-. eek. Vanuit het onderwijs zijn de afgelopen dagen talloze brie- 'n naar de raad gestuurd, waarin protest tegen deze bezuini- 'i ng wordt aangetekend, maar de gemeenteraad wil niet de be- •J linigingen van het rijk bijpassen uit eigen zak. -i n nieuwe landelijke vergoedingsregeling van het vakonder- ij ijs. Eerder werd dit betaald uit het gemeentefonds. Volgens de ^ettelijke norm krijgt Sassenheim, net als andere gemeenten, ^halleen nog het wettelijk verplichte aantal uren vakonderwijs, per week, vergoedt. De extra uren zouden door de gemeente betaald moeten worden. raad schaarde zich unaniem achter B en W door het aantal in té beperken tot de wettelijke norm. Vooral omdat, zoals H. ;nth van Progressief Sassenheim het stelde, er geen alterna- &ren voor bezuiniging te vinden zijn. Wel kwam er protest te- i het feit dat de scholen geen inspraak hebben gekregen in Se materie. Mevrouw W. Maris (VVD) en de heer Drenth (PS) nten er toch vooral voor om de betrokkenen in dit soort ïsties te betrekken en geen beslissingen van bovenaf op te gen. „Als men het gevoel krijgt mee te kunnen denken, komt fcn onaangename boodschap iets prettiger over", aldus me- ▼ouw Maris. „Misschien heb ik het verkeerd ingeschat. Dat fijt me dan, maar we konden hier niet onder uit. Ik wil de mo- Wijkheid tot inspraak in de toekomst niet uitsluiten", ant- Tordde wethouder Th.G. van der Plas hierop. raad stemde ook unaniem voor het voorstel om het eerste __eelte van het reconstructieplan Parklaan vast te stellen. Wel Itte G.C. Ciggaar (VVD) zijn twijfels over de financiële haal- ®rheid van het plan in deze economisch slechte tijd. Hij wil tt plan alleen laten uitvoeren als het rijk de aangevraagde sub- He toekent. „Als we A zeggen, moeten we ook B zeggen. Als het eerste deel beginnen, zitten we ook vast aan het "de deel en daar zijn nogal bedragen mee gemoeid". Hij g hierbij de steun van PS en het CDA. Burgemeester A.J. ■fret verwacht geen grote problemen rond het krijgen van de ^bsidie. Het plan is volgens hem niet onnodig duur. De recon- [Uctie van het tweede deel van de Parklaan kan dus nauwe- s soberder. Wel stelde hij dat de uitvoering hiervan eventu- KATWIJK De water sportliefhebbers kunnen dit zomerseizoen vanaf drie verschillende plaat sen op het Katwijkse strand hun hobby uitoefe nen. Zowel op het Zuid- strand, tegenover het Zee hospitium en op het Noordstrand zijn er moge lijkheden geschapen voor zeilers, windsurfers en ei genaren van snelle motor boten. De raadscommissie voor bestuurs- en juridi sche zaken verklaarde zich gisteravond akkoord met de wijziging van de Algemene Politieverorde ning die de watersportbe- oefening vanaf het strand mogelijk moet maken. Een aantal voorzieningen voor de watersport vanaf het Kat wijkse strand bestaan al enige tijd. De vereniging „Skuyte- vaert", waar een groot aantal zeilers, surfers en eigenaren van motorboten onderdak vindt, is een begrip in de bad plaats en heeft op het Zuid- strand in de loop der jaren een heel eigen plaats ingenomen. Betrekkelijk nieuw op het strand is het fenomeen wind surfen waar het college van B en W vorig jaar op in heeft gespeeld met het toewijzen van een vrij stuk strand tegen over het Zeehospitium. Het be heer is hier in handen van een surfvereniging waarvan de le den gebonden ziin aantal strikte regels In het laatste jaar hebben het gemeentebestuur nu ook ver zoeken om een eigen stuk grond bereikt van zogenaamde „vrije surfers", mensen die geen lid willen worden van de bestaande vereniging. Zij wil len hun sport kunnen beoefe nen zonder allerlei beperken de bepalingen. B en W heb ben nu ook aan hun wens vol daan en een stuk strand ten noorden van de uitwatering aangewezen. Naast dit afge scheiden stuk strand zal dan tevens een aanlandingsplaats worden gecreëerd voor eigena ren van snelle motorboten. Het gebruik van dit soort vaartuigen was in Katwijk in het verleden altijd erg gecom pliceerd. De motorboten mochten 's morgens voor tien uur en 's avonds na zes uur van en naar het water worden gereden bij de politiepost voor het centrum. Tussen deze tijd stippen, dus vrijwel gedurende de hele dag, mochten zij ner gens op het strand aanlanden. Met het toewijzen van een stuk Noorderstrand heeft het college hier nu in voorzien. Toch waren de commissiele den nog niet echt enthousiast over de toewijzing van een stuk strand aan de motorboot- eigenaren. Met name Jaap Haasnoot (PvdA) sprak beel dend over „de geur van benzi nedampen en het fraaie ge ronk van motoren" die het welzijn van de badgasten nti niet bepaald ten goede komeq. De heer A. C. Berkheij (CDA) verwoordde een heel ander as- pekt van de nieuwe ontwikke lingen op het Katwijkse strand. „In de toekomst is het strand zo verdeeld tussen al lerlei belangengroeperingen dat de zwemmer alleëh 's morgens voor tien uur zee mag kiezen en pas 's avonds om zes uur weer aan land mag komen". Veel belangstelling voor kerkveiling St. Panera tius SASSENHEIM Voor de jaarlijkse kerkveiling van de St. Pancratius-parochie bij „Cees Ineke" be stond maandag- en gister avond weer een grote pu blieke belangstelling. In een gezellige sfeer zorgde de bekende afslager Piet van Dijk uit Lisse dat alles prima verliep. Zoals andere jaren liep de ver koop van het grote assortiment artikelen en goederen weer goed, hetgeen het organise rend comité grote voldoening zal geven. Om maar enkele leuke koopjes te noemen: een fiets ging voor 1.050,- van de hand en een etentje in de pas torie voor f 750,-. De eerste avond bracht circa 39.000,- op tegen vorig jaar f 37.000,-. Het eindbedrag is 82.870,- te gen vorig jaar 83.271,-. Gisteravond werd de verkoop Afslager Piet van Dijk in actie. even onderbroken om één der door pastoor Ammerlaan har comité-leden, die 25 jaar actief telijk toegesproken. Deze bij de kerkveiling is betrokken sprak de wens uit dat de heer t.w. de heer A. Schrama te Schrama nog jarenlang zijn huldigen. Hierbij werd hij werk voor de parochie zal voortzetten. Vervolgens speld de pastoor Ammerlaan de jubi laris de gouden parochie-speld op, terwijl mevrouw Schrama met bloemen werd verrast GEDEPUTEERDE BORGMAN PLANT EERSTE BOOM IN RECREATIEGEBIED: LEIDSCHENDAM Nog dit jaar zal ruim twee ki lometer fietspad en 15 hectare groen in het re creatiegebied Vlietland worden aangelegd. Dit heeft gedeputeerde drs. J. Borgman gisteren gezegd bij het planten van ae eer ste van zeventig bomen die samen met 18.000 struiken, vijf hectare ga zon en 700 meter voetpad de eerste inrichtingsfase omvat. Het gebied kan in 1987 klaar zijn voor de opvang van dage lijks 8.000 recreanten. Het 285 ha. grote gebied zal dan voor de helft bestaan uit plassen en verder 20 km. paden en we- NA DEBACLE VAN VIER JAAR GELEDEN D'66 heeft het zekere voor het onzekere genomen. Gis termorgen om negen uur, op de dag der kandidaatstelling, waren de democraten het al lereerste in het gemeentehuis aanwezig om de kandidaten lijst In te leveren. „Wij heb ben een revanche op onszelf willen nemen", aldus afde lingssecretaris Bert Lamers, doelend op het feit dat D'66 vier jaar geleden de weg naar de gemeenteraad zag ver sperd omdat D'66 drie minu ten te laat arriveerde. Aan de gemeenteraadsverkiezingen in Leiderdorp doen zeven Dartlien mee. De PSP heeft op het allerlaatste moment, nadat de breuk met de PPR een feit was, toch besloten mee te dingen naar een van de 19 - twee meer dan deze zittingsperiode - beschikbare zetels. Behalve D'66 en de in de huidige raad zitting heb bende partijen heeft ook de combinatie SGP/RPF zich kandidaat gesteld. Op de foto: Gemeenteambtenaar Arle de Vroet toont de lijst van D'66 nadat deze hem door D'66'er Dick van der Linde was overhandigd. Het gebeuren werd bijgewoond door een stuk of twintig D'66-aanhanaers wmÊÊÈÊËSÈKÊm gen, 1700 parkeerplaatsen, tien bruggetjes, twee iachthavegs met circa 1000 ligplaatsen, eop botenhelling, een zeilplank- vestiging, een toeristisch kam peerterrein, een restaurant ën ruimte voor naturistische re creatie. De totale kosten van Vlietland worden op 19 mq- joen gulden geraamd, inclusief de ontsluitingsweg voor auto's maar zonder de exploitatie-oB- Jecten als restaurant en jacht- ïavens. Het oprichten van deze voorzieningen wordt aa"h het particulier initiatief over gelaten, de provincie zal de grond in huur of erfpacht bê- schikbaar stellen. In de looJ> van dit jaar wordt al over hét restaurant onderhandeld. Gedeputeerde Borgman zei verrast te zijn door de reacties op het plan in Leidschendam. „Het gemeentebestuur wilde geen verkeer en geen parkeer ruimte aan de Leidschendam- se kant van het gebied en daar voor hebben we uitermate ons best gedaan. De bevolking gaat nu blijkbaar inzien dat het mooie gebied ook voor Leid- schendammers beter bereik baar moet zijn en daartoe zijn we graag bereid". In het mid den latend wie het moet beta len zei de heer Borgman Vliet land best nog mooier en nog beter te willen maken r.iaar dat gaat wel geld kosten". Al leen de ontsluitingsweg naar rijksweg 4 kost al enkele mil joenen, aldus de gedeputeerde. Waarschijnlijk vanwege de wekelijkse b en w-vergadering was van Leidschendamse zijde niemand aanwezig. Overigens was de eik die de gedeputeer de gisteren plantte niet de eer ste boom. Enkele jaren gelé den is met een eerste officiële boom al „een pril begin ge maakt", aldus de heer Borg man „maar die heeft het niet gehaald". Het plan voor het recreatiegebied Vlietland zal donderdag 27 mei door Pro vinciale Staten van Zuid-Hol- ÉÉNttütfHikM

Leidse Courant | 1982 | | pagina 7