bloemencorso door ie Bollenstreek politie begeleidt Twaalf gelijknamige verpleeginrich tingen BLOEMENFEEST-FOTOFEEST' Speeltuin in de binnenstad gaan voetballend eikaars krachten meten - .EIDENLEIDSE COURANT WOENSDAG 21 APRIL 1982 PAGINA 5 UN* - 4i ci. hi - i Sa s i BOLLENSTREEK On- fveer 200 rijkspolitie- isen en ruim dertig ilitiemensen uit Noord- ijk zijn zaterdag in de eer om ervoor te zorgen het vijfendertigste loemencorso van de Bol- tnstreek vlekkeloos zijn 1 ute van Haarlem naar ■■q x>rdwijk kan afleggen, verkeersgroep van de jkspolitie zal de stoet be- leiden met een escorte in motorrijders, auto's en i arden. De algemene 'keersdienst Drieber- zorgt voor een vlotte ht van het verkeer Ie rijksweg 44 van Den naar Amsterdam, het corso gedeelte- gebruik van zal moe maken. n tijdsbestek van negen zal het corso de gemeen- "laarlem, Heemstede, Ben- »ek, Hillegom, Lisse, Sas- leim en Noordwijk doorrij- Hier en daar zullen we- worden afgesloten om het ongehinderd te laten :ren. Na aankomst in ordwijk zullen de tientallen anten de wagens veria- Twaalf van de twintig Iwagen worden gedurende weekeinde op de boule- I tentoon gesteld. Om te igrkomen dat de bloemen- jht wordt vernield, is de ïdwijkse politie voortdu- ind met vier man aanwezig voor de bewaking van de praalwagens. .Het motto van het bloemen corso, „Bloemenfeest-Foto- feest" wordt op de praalwa gens uitgedrukt door titels als Vakantiefeest, Moederdag, Sport en Spel, Nieuwjaars- vuurwerk, 35 jaar Bloemen corso Bollenstreek, Op de Boerderij. Voor de ontwerpen is ook dit jaar weer gezorgd door Kees van Driel. Vele honderdduizenden hyacinten- trossen en een miljoen bolbloe- men zullen dit tot uitdrukking brengen. Verder rijden 21 ver sierde luxewagens mee in de stoet. Voor de muzikale omlijs ting zorgen 24 muziekkorpsen, die allemaal een deel van de route afleggen. Naast de streekkorpsen is de American Highschool Band uit Mann heim een bijzonderheid. Ver der begeleidt het majoretten- peloton „Fourty Four De grees" uit Leiden de stoet in Noordwijk. Route Bloemencorso Haarlem: Vertrek 09.50 uur Nassaulaan. Heemstede 10.41 uur aan komst Herenweg-Adriaan Pauwlaan. Bennebroek: 11.32 uur aan komst bij Rijksstraatweg. Hillegom: 13.10 uur vertrek Bennebroekerdreef en rondrit via Haarlemmerstraat, Weer- esteinstraat, Treslong, Hoofd straat, Van den Endenlaan, Leidsestraat en om 14.17 uur: Steenfabriek „Arnoud" brug. Lisse: Aankomst bij de Heere- weg om 14.26 uur. De Heere- weg wordt via het Vierkant gevolgd tot de gemeentegrens ter hoogte van de Derde Poel laan, waar de stoet om 15.25 uur aariveert. Sassenheim: Aankomst om 15.29 uur bij de kruising Hoofdstraat-Provinciale weg 3. De Hoofdstraat wordt door het dorp tot de Warmonderdam gevolgd. Daar komt de stoet om 16.04 uur aan. Noordwijk: Rond 17.30 uur vertrek het bloemencorso van af de Schiestraat voor een rondrit door Noordwijk. Daar bij volgt men de route: Heilige Geestweg, Zeestraat, Molen straat, Wilhelminastraat, Boe- renburgerweg, V.d. Mortel- straat, Van Panhuysstraat, Duinweg, Nieuwe Zeeweg, Huis ter Duinstraat, Hoofd straat, Picképlein, De Grent, Palaceplein, Kon. Wilhelmina- boulevard. De kop van de stoet zal rond 18.20 uur bij de vuurtoren aankomen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Marieke, d.v W. M. M. Verstraaten en I. B. J. W Koreman, Maroeska "d.v. J. Jansen en A. P. Nieuwpoort, Franciscus Leo- nardus Johannes z.v. A. J. van der Hulst en P. M. van Tol. Evelien d.v J. T. Corba en H. E. Moot. Jeroen Arthur z.v. J. P. Huigen en W. J Beekman, -Dionne Michelle d.v. D Devilee en A. E. F. Janssen,- Arnold Marlijn z.v. P. Kolster en M. Rij kaart, Vivlanne Adriane d.v. J.J Op mijn' omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. Elke morgen tussen tien en elf uur kunt u mij telefonisch vertel len wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn geduldi ge telefoon is 071-122244; 'u kunt dan naar toestel 18 vragen. SDIA CONESSENHUIS LEIDEN BESTA A T 85 JAAR: naar het voetbalveld (NIET de afslag Oegstgeest!). Kathecchismus We leren uit het reglement, dat protesten niet worden toegestaan, dat ziekenhuis en beheerder der velden zich niet aansprakelijk stellen voor zoekgeraakte „eigen dommen en voorwerpen", dat er gespeeld wordt vol gens de katechismus van de KNVB. Maar het wordt on getwijfeld een glorierijke dag, die ingeleid wordt (om 9 uur al) met koffie en cake en een welkomstwoord van H. Ferd. Kuipers, die mogelijk enkele toestanden zal belich ten. De directeur bedrijfsvoe ring, drs. C. P. Leijte, trapt officieel en voorzichtig af, waarna de bal wordt opge vangen door hele ritsen van diakonessenelftallen, die in poules zijn verdeeld en on derling ook nog, zolang ie dereen voor zich het beter weet. Op de graspollen van het hoofdveld showt 's middags Leidens muzikale parade paardje K G: het neusje van de koperzalm en één van 's lands hoogste amateurtroe- ven als het op brass-stemmen aankomt. En nog eens een keer, showen ze, die mannen. Kassa. Hoop ik; voor K G. De finalewedstrijd wordt lukraak, maar wellicht be geesterd, afgetrapt door dr. M. P. Hennink, directeur pa tiëntenzorg. Van Huis Lei den, vanzelfsprekend. Witte duif Als de voetballende manne lijke diaconessen zijn uitge trapt en nagetrapt onder de donkerblauwe vlag met de witte duif, het embleem van het Diaconessenhuis Leiden gaat men naar het binnen- gebeuren, dat gearrangeerd wordt in het Huis, waar de lijdende mensheid uit stad en van de toestanden lijkt te zijn, kwam toch Joop van de Vlekkert toen met het toer- nooi-idee. Rumor in Casa Diacona. Prettige rumor, dat wel. Maar dan moet er wel wat gebeuren. Nu is de sport vereniging Diacon de laatste paar jaar van haar nog vrij jonge bestaan (sinds het mid den der jaren '70) nogal suc cesvol geweest. Redelijk ge vulde prijzenkast en zo, ook al door de inbreng van ander re sporten dan voetbal. Maar dat voetbal van Diacon (een paar jaar geleden winnaar van een dergelijk toernooi in Eindhoven, en zowat elke week vriendschappelijk voet ballend, onder andere tegen Docos) kon de uitdaging wel aan, en nu staat dan op an dermans terrein voor de vol gelingen van de aloude dia conessen de gelegenheid open om zich pingelend en recreërend waar te maken. Dat is het aparte feestelijke tintje, dat aan 85 jaar Diaco nessenhuis Leiden gegeven kan worden. Overigens geheel in de geest van onopvallende Van de Vlekkert en de zijnen: „Vriendschappelijk de men sen bezighouden; sociaal werk, noemen we dat", aldus heer Joop, in een markante uitspraak terwijl mevrouw Joke Kruk, koeltjesweg ster ke koffie serveert en H. Ferd. Kuipers zich bezint op weer andere toestanden, om dat hij de personificatie van de Duizendpoot is. De Con tact Commissie heeft, tussen haakjes, een prachtig helder wit bureau-onderkomen par terre, waar men desgewenst blauwe fietsvaantjes met de rode Duizendpoot erop ver strekt aan klanten van de Commissie. Maar voor de rest is het zonder enige twijfel diep vooruit denken naar die 15e mei toe. Een programma- blaadje spreekt boekjesdelen daarover. Met situatieschets, die ruimte laat voor enige improvisatie. Alles op weg Een speeltuin ondergebracht in een restaurant in de bin nenstad. Deze merkwaadige combinatie is sinds deze week te bewonderen bij McDonald's aan de Beestenmarkt. De eige naar van de zaak, de heer M. Kop, hoopt met deze voorzie ning zijn publiek een dienst te bewijzen. „We hebben deze speeltuin om twee redenen aangelegd", vertelt hij. „Op de drukste uren zoals donderdag avond en zaterdag is de zaak gewoon te klein. De speeltuin maakt de bedrijfsruimte wat groter en de kinderen hebben wat te doen." De speeltuin is in de Europese vestigingen van de hamburgergigant uniek. In Amerika is het ver schijnsel minder ongewoon. De inrichting van de speeltuin is dan ook gebaseerd op het Amerikaanse voorbeeld. Er staan twee draaimolens, waar van er één de vorm van een broodje hamburger heeft. Een glijbaan maakt ook deel uit van de met fraaie muurschil deringen opgetuigde tuin. Hogewoning en J. M. van Delft, Cor nells z.v. A. van der Plas en L. C. Kuijt, Gerardus Cornells Adrianus z.v. L. C. Duijndam en H. J. Koen- raadt, Jolanda Johanna Maria d.v. J. C. M. Boekei en C. C. Molenkamp, Jessica Jacoba d.v. Th. C. P. van Zeist en J. Ouwersloot, Jolien Hendrika d.v. R. J. B. Gottenbos en C. S. Gres- sie, Wouter z.v. M. Meijers en J. S. van Duijn, Anneke Eveline Margriet d.v. R. van Walsem en R. Grüter, Kimberly d.v. J. J. Boezaard en J. E. Ouwersloot, Kim d.v. J. J. La res en L. L. M. Lubbe, Gerrit z.v. N. J. Klok en J. J. M. van Duijvenboden, Leon z.v. J. H. A. Boogaard en N. M. Kroon, Anncmarie Antoinette d.v. J. Imthorn en W. J. vfen der Plas, Mar- tinus Johannes Franciscus z.v. M. S. M. Disseldorp en M. E. Kooien, Marjolein d.v. A. L. Janson en M. A. Captein, Erik Martijn z.v. W. N. H. Huyg en L. M. van der Weijden, Roos d.v. A. van der Spank en M. H. Spij kerman, Bart Peter z.v. L. Guijt en A. E. Meijvogel, Johanna Jacoba d.v. H. C. W. Reeuwijk en J. J. van Soest, Shailendra Nirmal Jashvant z.v. S. Bhikhie en N. Soekhradj, Martin z.v. A. J. Hoek en V. Djordjevic, Elisa beth Johanna d.v. H. W. Sommer en A. Dekker, Nicole Henriëtte d.v. N. H. van den Bent en K. van Duijn, Patricia d.v. R. N. Scheffer en M. J. Elijzen, Angeline Elisabeth d.v. J. M. Horns en J. E. van der Maden, Saskia d.v. R. Oosterhuis en J. C. A. H. M. van Raalte, Tim z.v. W. Kalkman en T. M. Sluijs, Antje Gerritje Johanna d.v. H. van Harten en G. Treur, Pa tricia d.v. L. van der Lee en J. Meijer, Mark z.v. J. H. P. van der Poel en M. H. H. van der Lans. Eva Cornelia d.v. H. O. Galestien en C. van Soelen, Menso Charles Anne z.v. C. J. T. M. van Reij en M. R. Grave- meijer, Job z.v. H. C. J. de Reus en W. G. Zeijler, Erwin z.v. J. G. A. A. van Boxsel en H. van Iterson, Char lotte Emmy Alice d.v. H. F. Pasma en N. A. C. Salman, Roeland Nicolaas z.v. C. J. de Jong en J. van der Voet, Nanda d.v. E. F. Brink en Y. Hoogen- dijk, Fieke Emilia d.v. C. Maas Gees- teranus en M. H. E. Bronsgeest Overleden: J. P. van der Holst, geb. 27-12-1891 man; E. M. Zeegers. geb. 11--J910 vrl. geh. gew. met S. Mielo; L. L. van Erkel, geb. 4-1-1909 man; M. J. A. Hageman, geb. 24-8-1949 vrl. eohtg. van B. Spruijt; G. N. Cutter, geb. 11-12-1930 man; H. Repp, geb. 16-7-1916 vrl. echtg. van J. A. Hester- man; P.G. de Graaf, geb. 10-3-1906 man; G. Compter. geb. 7-12-1922 vrl.; N. A. van Wieringen, geb. 29-12-1913 man; G. G. Fintelman, geb. 17-6-1900 vrl. geh. gew. met H. J. ten Brink; G. van Beek, geb. 22-2-1900 man; G. J. Heemskerk, geb. 14-8-1911 man; C. A. J. Wilckens, geb. 10-11-1904 vrl. geh. gew. met A. Beck; R. P. Vogel, geb. 3-9-1967 man; V. M. van den Hooven geb. 3-4-1982 man, J. J. van Delden, geb. 1-11-1917 man; J. On derwater, geb. 11-7-1893 vrl. geh. gew. met D Jasperse; J.W. van Baak. geb. 23-10-1915 man; J. de Jong, geb. 27-12-1921 vrl. geh. gew. (net M. Koren; E. P. Peterse, geb. 15- 4-1916 man; J. J. van der Blom, geb. 14-2-1921 man; H. W. Selder, geb. 7- 8-1915 vrl. echtg. van W. Clavan. Gehuwd: A. M'hamedi en M. Velt- huijzen, P. Dunki Jacobs en F. C. Donk, W. Sjaardema en C M. Kruit, P. Plu en M. J. Hartevelt. E Kool moes fcn M. B. Hartevelt, F. W. T. Brugman en H. Jasperse. J. Hammel- stein en C. M. L. Gerse, M. F. Kroeze en P. C. M. Snelderwaard, H. A. J. Lelieveld en G. M. M. Vroom. VALKENBURG Geboren; Fran ciscus L.J., tv, A.J. van der Hulst en P M van Tol. Overleden: C. de Haas-Hermans, G. van Leeuwen. Ondertrouw: A. Ravensbergen en L.T van der Nagel, EL Zeelenberg en G.J. Markenstein. Gehuwd: J. van der Nagel en H.W.A. Janssen, C. van Keeken en M. de Boer, R.A.M. Pronk en A. Star ommeland zich verder van niets bewust is. Voor een ge zellig drankje en een begeer de warme hap. Als men daar na voldaan bij elkaar zit, koutend en oprispend, komt burgemeester Cees Goekoop," vrijwillig en fris van de le-' ver, op z'n vrije zaterdagmid dag, met de keten over de brede borst en „na de maal tijd", zo goed als maar enigs zins mogelijk de prijzen uit reiken. Bij wijze van smake lijk toetje. Dessert Au bon Marché. Hoe later het uur, - des te voortreffelijker deze spirituele nazorg tot haar recht kan komen. Tenslotte wordt de toernooi- dag, waar iedereen de buik dan vol van heeft en met al z'n toestanden, uitgeluid door H. Ferd. Kuipers „Ha, die. Ferdinand!", roepen ze dan in koor allemaal, luidruchtig maar dankbaar; althans, ik raad het hele gezelschap van ganserharte aan dit te doen). Dan zit het er op en vertrek ken de voetbalploegen in goede orde naar huis. Laten we dat in elk geval aanne men. Want 's anderendaags staan op twaalf verspreide vestigingen de diaconessen postuum te wijzen naar ge neeskundige paradijzen. De bal en het vertier hebben even de feestelijke overhand gehad, maar daarna is het welletjes en moeten de men selijke fysieke onvolkomen heden weer de volle aan dacht krijgen. Laborare et curare. Orare is er niet zo veel meer bij. Zeker niet na een dag van transpirare. Zie kenhuizen voor één dag in de clinch; van Groningen tot Heemstede, Eindhoven, Nij megen, Utrecht, Voorburg en waar verder ook. Allemaal te danken aan Diaconessenhuis Leiden 85 jaar, en aan die diabolische Diacon cum an- nexis van Joop van de Vlek kert Als de man dit allemaal zou beseffen, deed hij voorlo pig geen oog meer dicht, Joop. ^Hoewel 85 jaar een „mijl paal is om even bij stil te «taan" zie niet om, maar doe wel zal er over een maandje meer gerend worden dan stil gestaan. Tientallen gedi plomeerde verpleegkun digen, hooggekwalifi ceerde artsen, mensen van technische diensten, misschien wel de man van het bloemen- en d fruitstalletje, medewer kers in de sociaal-maat schappelijke sector, keu- kenpersoneel en weet ik veel meer, dat alles zal op 15 mei, eerstkomende, achter een bal aanren nen en trachten er een fikse, uitgebalanceerde trap tegen te geven. En wel hierom, en gelet op het feit, dat het Diaco nessenhuis Leiden dit jaar aan het zeventiende lustrum toe is. Van 1897 tot 1982 is een hele medi sche ruk; lang genoeg om er een voetbaltoer nooi aan te spenderen. Klinisch en poliklinisch tzal er die dag nauwelijks iets van te merken zijn, maar de steriele voorbe reidingen zijn al in volle gang. Diaconessenhuis en de bal zullen in het mid delpunt der landelijke belangstelling staan, dankzij de felle inzet van de overkoepelende Con tact Commissie, die ^werkzaam is onder het symbool van de Dui zendpoot. n tc Voorzitter varr deze club is de heer H. Ferd. Kuipers, die er 'niet koud of warm onder wordt, maar wel probeert „jelke maand met een activiteit op de proppen te komen. Bij 'dit lustrumevenement wordt hij gesecundeerd door de or ganisatoren Joke Kruk en Joop van de Vlekkert. Voor al Joop heeft al de nodige en onnodige hoofdbrekens ge- ^°jjkend als organisator van de "5.V. Diacon en als initiatief nemer van het voetbaltoer nooi, waaraan elftallen van idei 12 (op een totaal van 18) Dia- conessenhuizen in Nederland meedoen. Ik zou met deze in formatie praktisch kunnen volstaan met de vermel ding, dat het massale treffen proft plaatsvindt op het gastvrije - De organiserende drie van het voetbaltoernooi '82, getekend te Leiden, van links naar rechts:Joke Kruk, met bal, voorzitter H. Ferd. Kuipers als spil, en Joop van de Vlekkert, met bal. Op de achtergrond een deel van het dynamische Diaconessenhuis Leiden, met de nieuwe „poli". Groen genoeg, maar niet om op te voetballen. terrein van de v.v. Leiden in het MorskwaVtier maar het verschijnsel dat één hele dag de bal „centraal staat" in plaats van de ondersteken, de ampullen, operatiemateriaal, de porties voedsel, de ther mometers, de brancards en de verschoning, enfin, deze opvallende gewaarwording vraagt toch om een nader in gaan op deze sportieve zie- kenhuiselijke aberratie. Elk jaar, op 26 februari, viert het Diaconessenhuis Leiden traditioneel, intern,, en zon der veel ophef („Niet al te veel uitzonderlijke toestan den", zou H. Ferd. Kuipers zeggen) zijn verjaardag. Nu was het dan 85 jaar; een uit daging voor de actieve Dui zendpoot om er eens wat ex tra's tegenaan te gooien. De Contact Commissie heeft toch wel genoeg om handen: allerlei sporten, ook denk- toestanden; auto- en fietsen- rally's, disco, bowlen, lezin-, gen, cursussen, onopvallende wijnproefavonden, „en ande re vaste toestanden", zou H. Ferd. Kuipers zeggen. Of schoon de voorzitter de man

Leidse Courant | 1982 | | pagina 5