Actiecomité Kerkstraat neemt deel aan gemeenteraadsverkiezingen Falkland-crisis zet reis „V°x Laeta naar Engeland op losse schroeven LEIDEN ONTEVREDEN OVER PRESTATIES VAN WOUBRUGSE PARTIJEN r>r> REGI0(J0UR)NAAL Commissaris Vrolijk neemt kijkje in internationaal waterzuiveringsbedri; LEIDSE COURANT WOENSDAG 21 APRIL 1982 PAGIN#" Jubileumviering bij Zoeterwoudse Corbuloschool ZOETERWOUDE De Zoeter- woudse openbare lagere school Cörbulo viert de kpmende dagen hét 10-jarig jubileum. De school, gelegen in het plan Westeinde in, is in de plaats gekomen van dë school die jarenlang het ken merkende beeld van de Dorps straat was. De festiviteiten gaan zaterdag van start met een fancy fair annex rommelmarkt terwijl volgende week donderdag een grootse feestavond het slot van de activiteiten vormt. f{et jubileum van de Corbulo school is een feest voor jong en oud. Het startsein klinkt 24 april oht elf uur. Vanaf dat moment gaat de fancy fair van start met een grabbelton, een ballen-gooien- tent, een touwtje-trek-tent, een rad van avontuur enz., terwijl op de rommelmarkt allerlei spulletjes en snuisterijen te vinden zijn. Om één uur die dag zal gemeentesecre taris L. Kruithof de trekking ver richten van de jubileum-loterij. Maandag 26 april wordt het een sportieve dag voor de leerlingen. De klassen 3 t/m 6 gaan dan naar „De Leidse Hout" voor atletiek wedstrijden en de kleuters en leer lingen van klas 1 en 2 blijven in eigen dorp om sportief bezig te zijn. Dinsdag 27 april wordt 's mor gens voor alle klassen een grote te kenwedstrijd gehouden, 's Middags is er een dia-voorstelling met al lerlei situaties binnen de Corbulo school. Na afloop daarvan volgt de prijsuitreiking van de tekenwed strijd. Een receptie voor leerkrach ten en genodigden aangeboden door het gemeentebestuur wordt dinsdag gehouden van vier uur tot half zes. 's Avonds is er een reünie voor oud-leerlingen en al len die in de afgelopen tien jaar de Corbuloschool hebben bezocht zijn hiervoor uitgenodigd. Door de hui dige teamleden zal tijdens de reü nie een cabaret worden opgevoerd. Woensdag 28 april wordt de laatste hand gelegd aan het projekt „Feest" waarmede eind maart is gestart, waarna van zeven tot ne gen uur een tentoonstelling over dat project wordt gehouden. Don derdag 29 april belooft het een grandioze „finale" te worden. Alle kinderen worden verkleed op school verwacht en zal in de gym zaal aan de Schenkelweg aan volksdansen worden gedaan. Tus sen elf en twee uur zal de jeugd, in diverse groepen, kunnen genieten van een heerlijke barbecue die wordt gevolgd door een filmvoor stelling. Een grote feestavond, die om negen uur begint, en naar ver wachting rond het middenachte- lijk uur zal eindigen, voor de ou ders vormt het slot van alle festi viteiten. Op deze slotavond zal de cabaretvoorstelling door het team van de Corbuloschoool opnieuw worden opgevoerd. Miss-verkiezing in Hazerswoude HAZERSWOUDE Het Anker in Ha- zerswoude-rijndijk vormt vrijdag het de cor van de miss-Hazerswoude verkie zing. Een gebeuren dat georganiseerd wordt door het Plattelands Jongeren Kontakt. Het PJK wil de uitverkoren schone de komende maanden bij diverse gelegenheden laten opdraven. Tegen betaling overigens. Bij de miss-verkiezing zal de belangstelling van de jury-leden vooral uit gaan naar de wijze waarop de kandidaten zich temidden van publiek opstellen. De muziek wordt vrijdagavond verzorgd door de popgroep The Shoes. Voorts mag eenieder, die over kwa liteiten denkt te beschikken en wil optreden, dat ook doen. Tevens is een sprekershoek inge richt waar men zijn of haar grieven kan uit spreken. HOOGMADE/WOU- BRUGGE Het actieco mité Kerkstraat en omge ving gaat aan de gemeen teraadsverkiezingen deel nemen. De actievoerders- begeven zich onder de naam Bewoners Belangen Groepering Hoogmade- /Woubrugge op politiek terrein. Lijsttrekker van de nieuwe partij wordt de heer A.J. de Jongh, de geestelijke vader van het actiecomité. Tweede op de lijst staat Leen Vos, die daarmee op een terugkeer in de raad hoopt. De reden van het uitkomen met een eigen lijst is volgens De Jongh de ontevredenheid met de gebeurtenissen in de afgelopen vier jaar. „Twee jaar actievoeren heeft eigenlijk nauwelijks resultaat opgele verd en daarom gaan we nu zelf in de raad zitten. Het spreekt voor zich dat we daar niet louter over de Kerkstraat zullen gaan praten. Zoals de naam van de nieuwe Dartii al aangeeft, komen we op voor alles wat in het belang van de inwoners van de gemeente Woubrugge is. We gaan geen politiek bedrijven, maar wen sen van de bewoners uitvoe ren, want daar gaat het om", zo meent De Jongh. Over ge meentelijke herindeling, waar tegen men zich binnen de ge meente Woubrugge nogal ver zet, zegt de heer De Jongh zich niet druk te zullen gaan ma ken. „Het heeft eenvoudig geen zin om daar tegen te strij den. Bovendien kan je je, gelet op de laatste jaren, afvragen of we onder de vleugels van een andere gemeente dan Wou brugge slechter af zouden zijn. Ik denk haast van niet". Een verkiezingsprogramma heeft- de nieuwe partij overigens nog niet. Dat zal binnenkort wor den samengesteld. Enquete Voorafgaande aan het besluit om aan de verkiezingen deel te nemen heeft het actiecomité een enquete gehouden. Dit om na te gaan in hoeverre er belangstelling bestaat voor een belangengroepering. Toen het enthousiasme groot bleek te zijn volgens de heer De Jongh ziin twee zetels haal baar heeft men de knoop doorgehakt. De Bewoners Belangen Groe pering H oogmade/Woubrugge is de vijfde partij, die aan de gemeenteraadsverkiezingen deelneemt. De anderen zijn CDA, VVD, Gemeentebelan gen en de PvdA. Die laatste partij werd tot voor kort ver tegenwoordigd door Leen Vos. Dat Vos niet wederom voor de socialisten aan de verkiezin gen meedoet, is reeds bekend. Verschil van mening met zijn afdelingsbestuur was er de oorzaak van dat de heer Vos zijn tijd in de raad als onaf hankelijk lid uitdient. De laat ste tijd waren geruchten als zou Vos met een eigen lijst te rugkomen niet van de lucht. Ook werd gezinspeeld op een op te richten partij, die zou voortkomen uit het actiecomi té Kerkstraat met Leen Vos als lijsttrekker. Dat laatste is nu gedeeltelijk bewaarheid. De partij is er gekomen, maar de heer Vos staat als tweede op de lijst genoteerd. Het Roelofarendsveense koor „Vox Laeta" hier in een concert met het Residentie orkest, gaat naar Engeland. ROELOFARENDSVEEN Het gaat goed met „Vox Laeta", de Roelofa rend veense gemengde zangvereniging. Volgende week woensdag hoopt het koor naar Engeland te vertrekken voor een uit wisselingsconcert met „The Micklegate Singers" in York. Het zal dan voor de tweede keer zijn dat het voltallige koor de Noordzee oversteekt, want ook drie jaar geleden is dat gebeurd. Overigens staat de geplande concer treis op dit moment op losse schroeven, want de reis zou gemaakt worden met het schip „Norland" van North Sea Ferries. Dat schip is door de Britse regering gevorderd om in verband met de Falkland- crisis eventueel dienst te doen als hospitaalschip. ^^Jorth Sea Ferries kan het ge zelschap op geïmproviseerde wijze wel een dag later naar Dirigent Jan van der Meer. de plaats van bestemming brengen, maar dan mist het koor een repetitie. „Vox Lae ta's" secretaris, Adri Berends, is al enige dagen druk in de weer om hoe dan ook het koor toch aan alle verplichtingen in Engeland te laten voldoen. En dat zijn er heel wat: vrijdaga vond 30 april treedt „Vox Lae ta" met het gastkoor informeel op. De dag erop volgt dan het eigenlijke concert. Het Veense koor treedt in het begin van de avond alleen op met stuk ken van Nederlandse compo nisten. Ertussendoor spelen de Alphense klarinettist, Hans Stoop, en de pianist tevens di rigent van „Vox Laeta", Jan van der Meer, samen een so nate van Saint Saëns en één van Poulenc. Na de pauze volgt samenzang door het Veense koor en het gastkoor uit York, „The Micklegate Singers" onder leiding van een Engelse dirigent. Zondagoch tend geeft „Vox Laeta" een concert alleen. Nog dezelfde avond vertrekt het Veense ge zelschap weer per boot naar huis. De contacten van „Vox Laeta" en „The Micklegate Singers" dateren uit de tijd dat dirigent Jan van der Meer ook het Ne derlands Madrigaalkoor nog leidde. Met dit koor maakte hij diverse uitwisselingsconcer treizen met het „Chapter Hou se Choire" in de Engelse stad York. Via dit koor bracht hij „Vox Laeta" in contact met een ander koor in York. Er ontstonden hechte onderlinge banden tussen de zangers en zangeressen van „Vox Laeta" enerzijds ën „The Micklegate Singers" anderzijds. Mannenstemmen Jan van der Meer, geboren en getogen aan het Veense Zuid einde, vindt zijn „Vox Laeta" meer en meer'een streekkoor worden, nu de leden niet meer uitsluitend uit Roelofarends- veen komen, maar ook uit Rijpwetering, Oud Ade, Lei- muiden, Nieuw Vennep, Uit hoorn en Hoogmade. Over de stemmenverdeling is hij rede lijk tevreden, hoewel aanvul ling van mannen niet onwel kom zou zijn. De thans 53-jari- ge dirigent Van der Meer komt uit een muzikale familie; hij volgde zijn muziekoplei ding aan het Koninklijk Con servatorium in Den Haag, waar hij piano, clavecimbel, koordirectie en begeleiding „deed". Als lid van het „Men- delssohn-trio" heeft hij een forse carrière achter de rug, met veel toernees die hem naar vrijwel alle delen van de wereld voerden. Sinds augus tus vorig jaar heeft hij, naast zijn leraarschap aan de Leidse Muziekschool, een baan gekre- onderdeel hiervan is, dat hij op dit moment eigenlijk in de Verenigde Staten had moeten zijn voor een toernee langs alle grote steden aldaar, waaron der: Chicago, Boston en New York (Carnegie Hall). Vanwe ge zijn eerder gemaakte af spraken in Engeland met „Vox Laeta" heeft nu een an der zijn plaats in het Residen tie-Orkest tijdelijk ingenomen. Grammofoonplaten Jan van der Meer is een druk bezet man, die ondanks vele optredens en grammofoonpla- tenopnamen (deze maand nog twee lp's), al vanaf 1954 iedere week weer tijd weet te vinden voor een repetitie-avond met „Vox Laeta Jan van der Meer „Ik vind het leuk om met amateurs tot goede presta ties te komen. Natuurlijk mag je „Vox Laeta" nooit met een beroepskoor vergelijken". Hij vindt het fijn dat de resultaten zo goed zijn, omdat dat volgens hem komt door de grote inzet van de koorleden, die alle maal, zonder selektie bij aan name, meezingen. Overigens wordt aanstaande vrijdagavond een voorproefje gegeven van het concert dat „Vox Laeta" in Engeland gaat geven. Dan treedt de gemeng de zangvereniging op in de kerk van Sint Petrus Banden aan het Noordeinde te Roelofs- arendsveen. Op het program ma staan behalve een aantal a capella-werken (zonder bege leiding) waaronder een werk van de Engelse compo nist Ch. Stanford ook ge deelten uit het requiem van de Franse componist M. Duruflé. Voorts wordt uitgevoerd het Festival Te Deum van Benja min Britten en een Magnificat van Stanford. Het koor wordt daarbij begeleid door de zo langzamerhand ook in Alke made bekende organist Leo van Doeselaar. Deze zal na de pauze enige orgelwerkjes van Joseph Haydn spelen. Het koor besluit het concert met de Sint Nicolaasmis van die zelfde componist. De toegangs kaarten, die bij kapper Koek aan het Noordeinde en bij de ingang van de kerk verkrijg baar zijn, kosten 7,50. Voor 65-plussers en scholieren: 4,-. Het concert begint om 20.15 uur. Leden vergadering De vereniging voor christelijk onderwijs in Valken burg houdt morgen in de gemeenschapsruimte vat haar school een ledenvergadering. Aftredend en niei herkiesbaar zijn mevrouw E. Bos en de heer C. de IVin ter. Voorzitter J. Boers stelt zich wel hierkiesbaar. Si afloop van het huishoudelijke gedeelte wordt er een film vertoond over de Valkenburgse paardenmarkt De vergadering begint om acht uur. Streekcommissie Streekcommissie Alphen aan den Rijn en omstreken houdi vrijdag 23 april een voorlichtingsbijeenkomst in De Bron in Alphen. De bijeenkomst begint om acht uur. Volksdansen In Muzenhof Leiderdorp wordt vrijdagavond weer di maandelijkse volksdansinstuif gehouden. Zoals ge bruikei ijk komen ook dit keer weer eerst de kindei van 7 tot en met 12 jaar van zeven tot acht uur aan bak. De toegangsprijs is een gulden voor de kinderen Van kwart over acht tot elf uur dansen degenen die oii der zijn dan 12 jaar. Iedere volksdansliefhebber kom aan zijn trekken, alles is mogelijk. De toegangsprijt voor ouderen is drie gulden. Pro Organo De organist en dirigent Charles de Wolff geeft vrijdag flj uitnodiging van „Pro Organo et Musica een concert op hi Verschueren-orgel van de Triumfatorkerk in Katwijk aa Zee. Op het programma staan onder meer werken van J.i Bach, M. Reger en O. Messiaen. Het concert begint oi kwart over acht en de toegang kost voor niet-donateui vijf gulden. Advendo De hengelsportvereniging Advendo gaat vrijdagavond: kaarten. Dat gebeurt bij P. van Stein aan de Kanaal straat in Lisse en begint om acht uur. Het inschrij geld bedraagt 2 gulden 50 per persoon. d< Recital d< nitb* Links geven zaterdagavond een recital in Muzenhof derdorp. Op het programma staan werken van Beethovet Liszt, Rachmaninov, Pijper, Messiaen, Bach, Hindemitl ia Fukushima, Allain en Roussel. De uitvoering begint oifw kwart over acht. De toegangsprijs is vijf gulden. Ruilbeurs De recreatiecommissie organiseert zaterdag weer eè ruilbeurs in 't Poelhuys. de zaal is open van tien U - vier uur. De toegangsprijs is voor volwassenen ee gulden en voor kinderen tot en met twaalf jaar eet kwartje. Alle verzamelaars van munten, postzegels et( ansichtkaarten zijn van harte welkom. -s. W.W. Café Jongerencentrum De Lindehoeve in Voorschoten is o\ langs gestart met het zogenaamde W. W. Café, dat steeds dinsdagmiddag wordt gehouden. Jongeren die niets doen hebben op de dinsdagmiddag kunnen daar terec voor tafeltennis, schaken, kaarten, iets drinken of andeh\2 zaken. Het café is van twee tot vijf uur geopend. Rommelmarkt De Lions Club Leiderdorp houdt zaterdag een grot pl rommelmarkt in de christelijke MA VO-school aan dl Vossiuslaan. De markt duurt van tien uur s'morgenf tot tien uur s'avonds en biedt tal van interessante i ken tegen aantrekkelijke prijzen, zoals ledikantt matrassen, kantoormachines, schilderijen, aardewerk en nog veel meer. Verder draait het Rad van A vod tuur, is er een grabbelton en kunnen de bezoekers ziel uitleven in de ballentent Soep, koffie en andere ver frissingen zijn voorradig en ook is er muziek. De op brengst is bestemd voor de aanschaf van een bus, voor het vervoer van gehandicapten die de sport len gaan beoefenen. Leiderdorp voor Vrede Het comité „Leiderdorp voor Vrede" houdt morgenavot in de Muzenhof een thema-discussiebijeenkomst over „S m ciale verdediging en Geweldloze weerbaarheid". Als spr kers zullen optreden Benno Houweling, die is verbondi s aan het Centrum voor Geweldloze Weerbaarheid" en Ai u ton Heering. De laatste zal op persoonlijke titel spreke tn De avond wordt geleid door de nieuwe voorzitter van hi t comité Kees Ploeger. De bijeenkomst begint om half ni gen. De toegang gratis. rif-1 Hartcollecte De collecte voor de Nederlandse Hartstichting heeft in Sa senheim 8.085,97 opgebracht. Het plaatselijk comité is 1 gevers dankbaar evenals de 95 collectanten voor hun m dewerking. TIJDENS WERKBEZOEK AAN NIEUWVEEN NIEUWVEEN De Commissaris der Konin gin, mr. M. Vrolijk, heeft gisteren de gemeente Nieuw veen een werkbe zoek gebracht. Hoewel wat verlaat door regionale verkeersomstandigheden kon het programma toch worden afgehandeld. Na dat de commissaris met het college van B en W van gedachten had gewis seld over gemeentelijke zaken, werd een bezoek gebracht aan de brand weerkazerne. Hier werd gedemonstreerd hoe een hydraulische redschaar en snijschaar een auto kun nen openen wanneer dit bijvoorbeeld voor hulp bij een auto-ongeluk nodig is. Mienis waterzuivering b.v. stood als volgend programma punt in het draaiboek. Dit is voor een klein dorp als Nieuwveen een uniek bedrijf. Vanuit de boringen naar ge schikt water voor de tuinbouw is een systeem ontwikkeld om water te zuiveren. Er wordt gebruik gemaakt van fijnmazi ge filters waardoor zelfs zee water tot drinkwater gemaakt kan worden. Mienis geniet zelfs internationale bekend heid en installaties, vervaar digd in Nieuwveen, vinden hun weg naar Libië en Zuid- Jemen. Voor deze gelegenheid had de heer Mienis 3 glazen water klaar gezet: een met wa ter zoals het uit de grond komt, een glas leidingwater en een glas door hem gezuiverd water. De heer Vrolijk was echter niet te bewegen dit laatste te drinken want zoals hij zei was hij al een keer ziek geworden van het drinken van gezuiverd water. Wel aan vaardde hij een grote stenen kruik „Mienis" water, met op. het etiket vermeld 37% alco hol, niet geheel gezuiverd dus. In de kassen van het bedrijf Van der Weijden kon bekeken worden hoe de glastuinbouw worstelt met de hoge energie prijzen. Bezuinigingen worden verkregen door unieke syste men die door een computer bestuurd worden. Wanneer de temperatuur of de vochtigheid niet meer voldoende is, komen er automatisch schermen naar beneden waardoor een kas in een kas ontstaat. De lucht er tussen zorgt voor extra isolatie. Ursula In Huize Ursula kon men on der genot van een kop koffie zitten en zien hoe de bewoners van deze leefgemeenschap voor geestelijk gehandicapten, een dag doorbrengen. Via een dia-reportage kreeg men een duidelijk beeld van het leven op Ursula. De heer Moussault, algemeen directeur, dankte voor alle medewerking en steun die Huize Ursula had ontvangen van de provincie bij de realisatie van de nieuw bouw. Huize Ursula is de laat ste jaren zo uitgebreid dat het inwoneraantal van Nieuwvf en weer boven de 3000 gestegen is, hetgeen consequenties heeft voor de gemeenteraad. Bij de komende verkiezingen mag Nieuwveen dan ook weer uit breiden naar 11 raadsleden. Het gehele project Ursula heeft 68 miljoen gulden gekost en de heer Vrolijk vertelde dat de bedragen aan instellingen in de honderden miljoenen guldens loopt en dat dit de sta ten wel eens zorgen baart. „Want voor deze enorme be dragen staat de provincie ga rant en wanneer de instellin gen hun verplichtingen niet nakomen, komt de schuld ten laste van de provincie. De heer Vrolijk hield in het restaurant van Huize Ursula een korte nabeschouwing van de dag en noemde hierin Nieuwveen een dorp dat be hoorde aan de „burgemeesters- kring van Van der Kroft". Hij had van B en W vernomen dat de raad zich zeer kritisch op stelt Herindeling Over de op handen zijnde her indeling van gemeenten kon hij niets zeggen, daar de werk groep die hiermee bezig is ver trouwelijk werkt. Wel zei hij dat welke indeling er ook komt, de gemeente zijn identi teit moet bewaren en hierbij toonde hij zijn das, de dorpsdas van zijn geboorteplaats Sche- veningen. Hoewel onderge bracht bij Den Haag heeft deze vragen te steil gen te plaatsen: Mevrouw Amelunxen maakte hiervan gebruik door namens de beide iracties de herbenoeming van burgemeester Van der Kroft aan te bevelen. Tot slot speelde de Ursula- band, bestaande uit geestelijk gehandicapte bewoners van Ursula, enkele nummers. Dit was tevens het einde van het officiële gedeelte van het werkbeZoek van de Commissa ris van de Koningin aan Nieuwveen. De Ursula-band in actie.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4