gehoorrigeziei Popmuziek in Tsjechoslowakije op de grens van hetverbodene RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT WOENSDAG 21 APRIL 1 PAGIN Ingrid Bergman aanvaardt kanker NEW YORK De filmactrice Ingrid Bergman zegt dat zij kan ker heeft aanvaard als haar lot en dat zij het „beste zal maken" van wat haar nog aan tijd gegeven is. De 66-jarige mevrouw Bergman, die pet klaar is met een film waarin zij wij- jen premier Golda Meir van Israël ^peelt, vertelt in een interview dat hoe wel zij te zwak is om nog op toneel te staan, zij films hoopt te kunnen blijven maken. „De tijd loopt af', zei ze, „maar elke dag dat ik deze kanker weersta en doorleef is een overwinning voor me en ik ben er dankbaar voor." Muziek in metrostation ROTTERDAM In de twee Rotter damse metrostations „Stadhuis" en „Leuvehaven" blijft de muziek uit de luidsprekers zwellen. Ondanks een groot aantal ingezonden brieven in de gemeentelijke „Stadskrant" die te gen de achtergrondmuziek pleitten, gaf een gemeentelijke commissie gis teren toestemming het experiment door te zetten voor 10.000 gulden per jaar. Verkeerswethouder J. Mentink was ook tegen. De tegenstanders schreven vooral be zwaar te hebben omdat zij ongevraagd geconfronteerd worden met de „mu ziek". Deze is in een stijl die ook bij voorbeeld in winkelcentra en anders- soortige openbare gelegenheden ten ge hore wordt gebracht. Mimi Boesnach (82) overleden AMSTELVEEN De toneel speelster Mimi Boesnach is in „het Zonnehuis" in Amstel veen op 82-jarige leeftijd over-. leden.Van 1914 tot 1933 werk te de actrice als revue- en va riété-artieste, van 1925 tot 1933 bij de Bouwmeester Revue. Ze trad onder meer op met Louis Davids.In 1933 ging Mimi Boesnach naar het echte to neel waar ze zich voegde bij het gezelschap van Cor van der Lugt Melsert. Verder heeft ze onder meer gespeeld bij het Hofstadtoneel, het residentie toneel en de Nederlandse Co- medie. De actrice was onderscheiden met de Albert van Dalsum- prijs, de bronzen Mann-Bouw- meester medaille en de Her man Heyermansprijs. Stichting Popmuziek krijgt arbeidsplaats ROTTERDAM Minister A. van der Louw van CRM heeft de Stichting Popmu ziek Nederland één arbeids plaats toegezegd. Deze ar beidsplaats maakt deel uit van het werkgelegenheids plan van de regering. De be windsman deed zijn toezeg ging gisteravond, de vierde avond ,van het symposium over popmuziek dat in thea ter Lantaarnvester in Rotter dam wordt gehouden. De stichting mag nu op kosten van het rijk een werknemer aantrekken die zich zal gaan bezighouden met de coördina tie van initiatieven en activi teiten van de lagere overhe den ten aanzien van de pop muziek. FRANSE EER VOOR NEDERLANDERS DEN HAAG Acht Nederlanders zijn onderscheiden voor hun verdiensten op het terrein van kunsten, wetenschappen, letteren en aviatiek. Ze krijgen de me daille zondag uitgereikt in het Palais de la Mutualité in Parijs. De Sociëté Acadé- mique d'education en d'encouragement „Arts, sciences, lettres" heeft de onder scheidingen verleend. Verguld zilveren medailles zijn er voor de in specteur der militaire muziek voor de krijgs macht in Nederland kolonel J. P. Laro uit Waalre en Marius Borstlap in Den Haag, de ge pensioneerde muziekleraar en dirigent van kinder- en jeugdkoren. Zilver krijgen o.a. de bariton Ruud van der Meer en de publicist Wouter van Gooi, beiden uit Voorburg. Karei Gott wordt in Tsjechoslowakije de man met de Gouden Stem genoemd. PRAAG Je kunt in Praag de „Saturday Night Fever" beleven en pop groepen treden op voor de televisie. Maar een pop zanger kan in Tsjechoslo wakije ook gevangenis straf krijgen voor zijn acti viteit en bepaalde concer ten kunnen alleen in het geheim plaats vinden. Er zijn dancings en jeugd clubs, waar jongeren naar hartelust moderne muziek kunnen beluisteren. Maar zodra er daarbij „ideologi sche besmetting" optreedt, wordt de muziek scherp in de gaten gehouden door de autoriteiten. Mikulas, een van de disc-joc- keys van de dertig discothe ken in de Tsjechoslowaakse hoofdstad en omstreken, noemt zijn werk in Praag inte ressanter dan dat van zijn col lega's in het westen. „Als ik ri sico's durf nemen, kan ik hier trends maken", zo zegt hij. De risico's komen voort uit over treding van de regels van zijn beroep. Dat kan iemand alleen maar uitoefenen na verschei dene examens, waaronder een in het Marxisme-Leninisme. Een van de regels is dat 50 procent van de plaatjes die op één avond worden gedraaid moeten zijn van groepen uit socialistische landen. Het is verboden punkmuziek te draaien, die wordt als „deca dent" beschouwd. Als de disc- jockey wel punkschijven op de draaitafel legt, loopt hij de kans ontslagen te worden. Het is een verre van slechte baan, want hij kan per avond 1000 kronen verdienen. Een gemiddeld maandsalaris in Tsjechoslowakije bedraagt 2700 kronen. Daarbij kan een disc-jockey een paar reizen per jaar naar het westen maken om op de hoogte te blijven van de ontwikkelingen in de pla ten wereld. De risico's zijn gro ter voor de makers van de muziek. In 1976 werden enke le leden van de popgroepen „Plastic People" en „DG-307" veroordeeld tot gevangenis straffen (tot anderhalf jaar) wegens concerten die de open bare orde verstoord zouden hebben. De dissidente zanger Karei Soukup, die naar het westen moest emigreren, zat in 1980-'81 een gevangenisstraf van tien maanden uit wegens „ondermijnende" liedjestek sten. Tengevolge van deze repres sieve maatregelen worden vaak clandestiene concerten gehouden, soms zelfs bij ie mand thuis. Als de politie er lucht van krijgt, aarzelt zij niet musici 48 uur vast te houden om het concert geen doorgang te laten vinden. Vorig jaar konden muziekliefhebbers in de kelder van een van de mooiste kastelen in de omge ving van Praag een concert van jonge rockers bijwonen, die weinig conformistische teksten zongen. De popgroep kwam op een lijst te staan van kunstenaars die niet meer mo gen optreden. Op die lijst staan ook musici die alleen maar met overtuiging westerse rit men ten gehore hadden ge bracht. Maar tegelijkertijd kunnen vele muzikale evenementen zich binnen de door de autori teiten gestelde grenzen met succes voltrekken. Afgelopen zomer werd in Chvaletice (100 km ten oosten van de hoofd stad) een pópfestival gehouden waarbij duizenden enigszins de sfeer van „Woodstock" kon dén proeven. In Praag worden in de lokalen Parnas en Redu- ta goede concerten gegeven, vooral door jazzgroepen. Ook treden er solisten op als Jiri Stivin (fluit), Emil Viklicky (piano) en Rudolf Dasek (gi taar), die niet onderdoen voor hun westerse collega's. Er is in Tsjechoslowakije een tijd schrift „Melodia" dat aandacht besteedt aan muzikale ontwik kelingen in binnen- en buiten land. Het heeft 90.000 abon nees, terwijl 20.000 mensen een abonnement zouden wil len maar moeten wachten daar de oplaag niet groot ge noeg is. De redactie zegt dat het blad niet wordt gecensu reerd, en dat ondanks de vrij moedige toon die sommige zangers in vraaggesprekken aanslaan. Op de radio worden vrijwel al leen liedjes gedraaid die in het Tsjechisch of Slowaaks wor den gezongen. Voor een heel groot deel zijn dat vertaalde versies van westerse „songs". Karei Gott, de zanger met de „gouden stem", dankt zijn po pulariteit grotendeels aan het zingen van deze liedjes. Hij zingt ook in het Duits, wat hem enige bekendheid in het westen heeft opgeleverd. De communistische regering wil de muziek, zoals de hele kunst, in dienst stellen van haar doelstellingen. Het partij blad Rude Pravo schreef dat het lied „een machtig wapen in de ideologische strijd tussen de twee werelden" moet zijn. Toen „burgers met verant woordelijkheidsbesef" de spo ren uitwisten van een „mauso leum" voor de nagedachtenis van John Lennon in een klein straatje in het centrum van Praag, werd het de volgende dag weer opgebouwd. Enkele honderden jongeren hielden op 8 december een stille her denking van de dood van de zanger. Daarna zetten de auto riteiten op die plaats een bord neer waarop officiële affiches werden aangeplakt. Televisie vandaag NEDERLAND 1 AVRO 15.30-17.30 Kinderbios. Met de filmpjes: Olifantje Snuit, Gerry, Luuk en Leo, Koning Rollo, Wim- pie Roef, Anne-Marie, Koning Arthur en ridder Lancelot, Topkat, Schatteneiland en een optreden van de Briljan- tino's. NOS '18.20 Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC 18.28 Follow me. Engels voor gevorderden. NOS 18.58 Journaal 19.00 Van Gewest tot Ge west. Vandaag onder meer: het Gronings stu dentenorkest Bragi hon derd jaar, het centrum voor buitenlandse vrou wen in Tilburg en schaapherder Jan Boom in Emmahaven. Het 3500 hectare groot schorrengebied Saef- tinghe langs de Schelde in oost Zeeuws-Vlaan- deren is de plaats waar Jan Boom zijn kudde van 300 schapen laat grazen. Dat grazen is nodig omdat, zo is ge bleken, de plantenwe reld hierdoor verrijkt wordt en het de vogel stand ten goede komt. In de jaren zestig liepen er tien kudden in het gebied rond ofwel zo'n nog 5000 schapen. Jan Boom is nu de voor naamste herder. Dat het runnen van een scha- penbedrijf een vak is dat je moet leren en dat Jan Boom zich daarvoor inzet, laat de reportage zien. 19.50 Politieke partijen. Zendtijd Lb.v. D'66. 20.00 De kans van je leven. Engelse tv-film van Gi les Foster met David Baker, Richard Tolen, Martyn Hesford en Ma deleine Newton. Andrew Saville is weduwnaar en blijft achter met twee zonen. Op zijn eigen rustige manier tracht hij de dubbelrol te spelen, die van hem verlangd wordt, totdat Saville op nieuw trouwt. De belde kinderen kunnen goed met zijn nieuwe vrouw overweg, maar de oud ste, Gordon, wil toch lie ver op eigen benen staan. Hij gaat vrijwillig in dienst en wordt ge troffen door een sluip schutter van het Iers Republikeins Leger. De jongste zoon acht zijn vader verantwoordelijk voor de dood van zijn broer. 21.12 Koningin Beatrix in Amerika. Bezoek van het Koninklijk paar aan de Nederlandse ambas sade, de Nationale Pers Club, de St. Columbia's kerk en de national Gal lery. 21.37 Journaal 21.55 Den Haag vandaag. Parlementair nieuws van het Binnenhof. 22.10 Friedrich Gulda speelt tot de rechtstreekse uit zending vanuit Amerika de pianosonate in D van Wolfgang Amadeus Mo zart KV 311. De opname werd onder regie van Janos Darvas begin 1981 in München ge maakt tijdens het con cert waarbij de pianist zijn rentree maakte. Ko ningin Beatrix in Ame rika. Rechtstreeks ver slag van de rede, die koningin Beatrix houdt voor het Amerikaanse Congres in Washington. 22.50 Studio sport. Beelden van de voetbalwedstrijd Barcelona - Tottingham Hot Spur in de halve fi nales om de Europa Cup II voor bekerwin naars. 23.15 Journaal 23.20 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 18.35 18.50 IKON 18.59 NOS 20.00 20.27 Staatsloterij. Derde trekking van de 712e lo terij. Sesamstraat Jeugdjournaal De jongens Veerman. Zesde en laatste afleve ring: De camera volgt beide jongens Veerman op momenten, dat zich veranderingen voordoen in hun leven. Deze ver anderingen bieden op lossingen voor de pro blemen, waarin zij ver zeild zijn geraakt. Journaal Socutera. Filmpje van het Nederlandse Astma Fonds. Goliath awaits. Ameri kaanse serie over een groep mensen, die on der water, aan boord van een veertig jaar ge leden gezonken cruise- -schip leven. Derde afle vering: Vele mensen lig gen in de ziekenboeg, besmet met het Palmer- -virus. Dr. Marlow ver trouwt het niet erg en onderzoekt het serum, dat de patiënten inge spoten krijgen. Het blijkt een giftige algen- stof te zijn. Intussen ontdekt Peter Cabot dat McKenzie waarschijnlijk helemaal niet gered wil worden. 21.20 Infoshow. Ilona Visser en Jan de vries presen teren actualiteiten, ach- tergondinformatie, amu sement en gasten in de studio. 22.15 Magnum. Cowboy Billy Joe Bob roept Mag nums hulp in, als zijn mooie zuster carol Ann verdwenen is. Magnum is bang dat zij misschien al vermoord is door drughandelaren, die meisjes dwingen prosti tuee te worden. TELEAC 23.02 Sportvissen NOS 23.37 Journaal 23.37 Nieuws voor doven en slechthorenden DUITSLAND 1 16.10 Journaal Ie les In alpinisme. 16.45 WK IJshockey. Samenvatting Finland-Tsjechoetowaklje en USSR-U- SA. 17.50 Journaal 18.00 De Camerons. Engelse serie over een mijnwerkersfamilie. 18.30 Keukenlatijn. Met Alfred Blo- lek. 18.40 De Camerons (vsrvolg). 19.15 Actualiteiten 19.45 De engel in het wit. Serie. 20.00 Journaal 20.15 Hoe je een vader vastnagelt. Toneelstuk van Marie Polednakova met Jana Prelssova en Tomas Holy. 21.45 Achtergrondinformatie 22.15 ARD Sport extra. Europabeker voetbal: returns in de halve finale en WK IJshockey: Zweden-Dultsland. 00.15 Journaal DUITSLAND 2 16.00 Journaal 16.04 Andedand. Kinderprogramma. Aansluitend: nieuwsoverzicht. 16.35 De smokkelaars. Engelse jeugdserie met Oliver Tobias, Lesly Dunlop en Hywel Williams Ellis. 17.00 Journaal 17.08 Tsle-geïllustreerd. Actualitei ten, tips, sport en ontspanning. 18.00 De vuurboman van Thika. En gelse serie. In deze aflevering beslui ten de Grants samen met de Palmers naar de nleuwjaarsrennen in naïrobl te gaan. 19.00 Journaal 19.30 De Sportspiegel. Reportage over 'psycho' in de sport. 20.15 ZDF-Megazin. Informatie en opinies. 21.00 Actualiteiten 21.20 The professionele. Engelse politieserie. In een Londens zieken huis wordt een aanslag gepleegd op een Afrikaan. Politieke motieven ver moedt het CI-5 team. 22.10 5 na 10. Programma over com puters, robotten en automaten. Aan sluitend: DUITSLAND 3 WDR 18.00 Sesamstraat 18.30 English 4, cursus Engels. 19.00 Dier-veportage. Arche 2000. 19.45 Journaal 3 20.00 Journaal 20.15 Op woensdag in... 21.45 Verslaggever buitenland. Tho mas Nell vanuit Guatemala. 22.15 Late vooretelling: The Intru der. Amerikaanse speelfilm van Ro ger Corman uit 1962 met William Shatner. Frank Maxwell en beverty Lunsford. 23.35 Laatste journaal BELGIE BRT 1 16.00 Bonjour la Francs. Noord- -Frankrljk. 17.00 Op het Schildpadplein. Pro gramma voor jongeren. 17.30 Het zwaard van Ardoewaan. Jeugdserie van Bert Struys. 18.00 De Bereboot 18.05 Sesamstraat 18.20 Beestenboel. Tekenfilm voor kinderen. BELGIE BRT 2 19.00 Gezondheidsmagazine. Van daag onder meer een bijdrage over pijnstillers. 19.37 Morgen. Overzicht program ma's, mededelingen en tlerce-uitsla- gen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman 20.15 Koningin Christina. Ameri kaanse geromantiseerde speelfilm van Rouben Mamoulian (1933) over het leven van de Zweedse koningin Christina. Met: Greta Garbo, John Gilbert e.a. Bovenstaande film vervalt wanneer de BRT een rechtstreekse reportage brengt van de returns In de halve finale voor de Europese bekers: Andertecht - Aston Villa en Standard - Dynamo Tyblis. BELGIE FRANS 1 16.00 Carrefour J. Jeugdprogramma voor twaalf tot vijftien. 17.30 Plein jeu. Gevarieerd kinder programma. 19.00 Antenne-soir. Actualiteiten, editie Brussel. 19.25 Flash minute papilion 19.30 Journaal 19.55 La cheese euz tresor. Sub programma. 21.00 Cast chouette la musique. Variétéprogramma met o.a. Claude Nougaro. 22.15 Le choc des Idees. Uitzending van Jacqueline Simon. 23.10 Journaal BELGIE FRANS 2 Ilona Visser presenteert „De Infoshow" op Ned. II om 21.20 uur. 18.25 Buck Roger*. Zestiende afle vering: „De Olympiade" uit de Ameri kaanse science-fictionserie voor de jeugd. 19.12 Uitzending door derden. Pro gramma van de SO. 19.37 Morgen. Overzicht program ma's en tierce- uitslagen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De Weerman 20.15 Arnold (Diff'rent strokes). Va der Drummond heeft hard gewerkt om de prijs van een gymclub te krij gen. Maar hoe moeten Arnold en Wil lis hem vertellen, dat het om een club met „beperkt fidmaatschap" gaat? 20.40 Bedroom farce. Engels tv-spel van Christopher Morahan naar Alan Ayckboum. Het spel draait rond slaapkamers en wat voor vreemde dingen zich daar allemaal kunnen af- 22.25 Fundamenten: grenzen aan de economische wetenschap? Een kriti sche benadering van prof. M. A. G. van Meerjaeghe (RU Gent) en prof. A. barten (KU Leuven). 23.10 Journaal 12.00-19.00 Zie Belgie Frans 1 19.00 Un autre regard. Uitzending van de Belgische katholieke radio en tv. 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden 19.55 Sports 2. Sportprogramma met naar alle waarschijnlijkheid een van de twee voetbalwedstrijden in de halve finale voor de Europese bekers, alsmede een samenvatting van de an- dere wedstrijd. ENGELAND BBC 1 16.55 Play school 17.20 Tekenfilm 17.40 Playaway 18.05 John Craven'* newsround 18.10 A littlo tflvor trumpet Avontu ren serie. 18.35 Kinderfilmpje 18.40 Journaal 19.00 Nationwide. Regionaal nieuws. 19.50 Young musician of the year. Muzlekwedstrijd: finale piano. 20.30 Swallows and amazones. Avonturenfilm met Virginia McKenna en Ronald Fraser. 22.00 Conservative PPB 22.05 Journaal 22.30 Rough justice 23.00 Sportanight 23.50 A question of guilt 00.45 Journaal 00.47 Weerbericht Televisie morgen NEDERLAND 1 taligen 13.00 Ni JAN Dinsdagmiddag 27 april is het de laatste keer dat Jan van Herpen op de radio te beluisteren is in „Her sengymnastiek". Jan zal dan de halve finales en de finales 1981/82 van het AVRO-radiospel, dat al 44 jaar bestaat, leiden. In totaal was hij 34 jaar de vragen steller van het programma, maar vindt, nu hij 63 is ge- worden, dat het tijd wordt te Ier dat een jongeren zijn plas lfep inneemt. Hij gaat gebru fce maken van de VUT-reg^ ling. Zijn opvolger woi ^e1 Gerard Sonder, verslag j,e ver bij „AVRO's Radiojoi {jr naai". Het radio-afschj ïte van Jan van Herpen wortj in die laatste uitzending o opgeluisterd door de din teur radio en televisie v de AVRO, S. van der Zei Jan van Herpen heeft lange radio-carrière ac de rug, die in 1945 startte 1968, maakte hij o.m. «Tkl serie van 500 uitzending r waarin tegen de 2000 ondi werpen werd besproken dat onder de titel ,,'t Is h torisch" werd uitgezondei Over de „Hersengymn tiek" schreef hij vier tx ken. Zijn laatste boek „Al wat in boeken stei dertig jaar radiowerk dr. P.H. Ritter jr". e£ h' 1- CONNY Zeezeiler Conny van Riet schoten, die onlangs een bij na onmogelijke prestatie le verde door met de Neder landse oceaanracer Flyer in 120 dagen, zes uur en 34 mi nuten rond de wereld te zeilen, komt donderdag uit gebreid aan het woord in het radioprogramma „NCRV-globaal". Conny, die niet altijd even spraak zaam is, vertelt over zijn ge slaagde recordpoging. TIMI VI -1 ol ee Di van Timi Yuro heeft door een verrassend optreden ter gelegenheid van de uitreiking van AVRO's Platen Publiek sprijs in november jjw jaar een succesvolle w£'p* ding gekregen. Na met *J emotie in de stem de goi ouwe „Hurt" gezongen hebben, kon ze bij het derlandse publiek kwaad '.neer doen. Timi, in 194J in Chicago's Wesj de werd geboren en klassieke zangopleid! achter de rug heeft, ki naar Nederland om de den met haar Hollandse bliek nog wat te versi gen. Ze treedt volgei maand hier vier keer waarvan de zeventiende| het Nederlands Co'ngre: bouw in Den Haag. -0 DUITSLAND 1 9.25 H*t programma mal da mui* 10.23 Voetbal. Halve finale Europese Bekercompetitie 11.40 Villa's in Lucchesia. Fotofilm 12.10 ZDF-magazin 12.55 Persoverzicht 13.00 Journaal 16.10 Journaal 16.15 Ik heb gaen haat... Portret van een joodse vrouw 17.00 Pan Tau... en de geitenhond 17.25 Geen dag zoals alle andere 17.50 Journaal 18.00 Mordillos variaties DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duiteland I 14.52 ZDF - Haar programma 14.55 WK IJshockey. "Duitsland-Rus- 17.50 Billy (Barriers). Billy ontdekt de eerste vrouw van zijn vader en te vens een jong meisje dat zijn zuster blijkt te zijn DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek 08.10-09.10 Schooltelevisie 09.25 Programma met de muie 10.05-12.25 Schooltelevisie 18.00 Het programma met de muis BELGIE BRT 1 Radio vandaag HILVERSUM 1 EO: 16.15 EO-aktief. 16.20 Licht en uitzicht. 16.55 EO-Metterdaad: hulp verlening. 17.02 Tijdsein. 17.45 EO- Metterdaad. 18.06 NCRV: Hier en nu. 19.02 Muziek in vrije tijd. 20.03 NOS: Langs de lijn met een verslag van de halve finales van de Europa Cup voet bal en een samenvatting van de ont moeting tussen Anderlecht en Aston Villa in Brussel. 23.02 Met het oog op morgen. HILVERSUM 2 16.30 Nws. 17.00 Dingen van de dag. 17.30 en 18.00 Nws. Politieke Par tijen: 18.20 Uitz. van het GPV. Over heidsvoorlichting: 18.30 De Politie nu. 19.30 Luchtruim. 20.00 Nws. 20.03 Het zout in de pap. 20.45 Vrije tijd, blije tijd. NOS: 21.10 Tambü. O.S.: 21.40 Open Schooltijd. R.V.U.: 22.10 Follow me. VARA: 22.30 Nws. 22.40 Zonder titel. 23.00 ...and all that jazz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM 3 KRO: Het programma wordt om 16.30 en 17.30 onderbroken voor ac tualiteiten van Echo. 16.34 Nieuws- -Box. NOS: 18.04 De Avondspits. KRO: 19.02 Krachtvoer. 21.02 Stam pij met Hanneke. 22.02 Rocktempel. 23.02-24.00 Walhalla. HILVERSUM 4 NCRV: 16.30-17.00 Literama-woens- dag. NCRV: 20.00 Muziek in NCRV Studio 2. Werken van Handel en Bach. 21.30 Vondel had een kousen winkel (5). 22.25-23.00 Orgelconcert. Radio morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. NCRV: 7.02 Het levende woord. 8.06 Hier en nu. 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont. 10.03 Muziek bij de koffie. 11.30 Twaalf-uurtje. 12.40 Middag- pauzedlenst. 13.06 Hier en nu. 13.20 NCRV-globaal. 16.02 Goudenregen Ensemble. 16.30 Rozegeur en prikkel draad. 17.55 Mededelingen. 18.06 Hier en nu. 19.02 De wereld zingt Gods lof. 19.45 Leger des Heilskwar- tier. 20.03 Vierkant. 21.02 Op de vrije toer. 21.53 Schoffelen in de wijn gaard. 22.02 NCRV-Donderdag-sport. 22.50 Politiek bekeken. NOS 23..Q2 Met het oog op morgen. KRO Oi Nachtspiegel. 1.02 Niemand!. Pr 6.02 Van zessen klaar wakkerJSCL Het levende woord. irdi HILVERSUM 2 Q e NOS: 7.10 Ochendgymnastiek.jT AVRO: Aktueel en informatief, 9.05 Gymnastiek voor de vrouw"ne Werkbank. 9.24 Waterstanden. jPh< fr ,aid L DE Nws. Open School: 9.33 Schooltijd. AVRO: 10.02 Mttji, mensen. 10.30 Nws. 10.33 De van de zaak. 11.00 Radio Lawfï^ pegaai. 11.10 Schoolradio. 8)- Nws. 11.33 AVRO-tema. 11.45 «ie> naai, provinciale informatie. Til Buitenland Spectrum. Overheid!»:» lichting. 12.16 Uitzending vo< landbouw. AVRO 12.26 Medede 'ro voor land- en tuinbouw. 12.30 »<VC 12.36 Radiojournaal. 13.00 var 13.10 AVRO's Sportpanorama. Nws. 13.33 Per saldo. 14.00 A -dite. 14.30 en 15.30 Nws. 15.4 J ten. 16.10 De Slgg bij Nieuws f 16.30 Nws. 17.30 Nws. 17.36 F i journaal. 17.50 Per saldo. 18.00 18.10 Radiojournaal. P.P. 18.21 zending van de PSP. IKON: «- Kleur. AVRO> 19.00 Zo hoor j< eens wat. 19.20 Richting. 19.30 OJ sementsmuz. 20.00 Nws. 20.03 'n kuiltje en andere zaken di even kunnen veraangenamen. Spel met poezie. TELEAC: 21.3 V. cro-electronica in bedrijf. Sportvissen. AVRO: 22.30 Nws. Trefpunt. 23.00 Jazz Spectrum. HILVERSUM 3 tie TROS: 7.02 De Havermoutshow, JSe De Hugo van Gelderen show. De Polderpopparade. 12.03 Jr Nederlandstalige Top 10. 13.f °Oi ,pop of een envelop. 15.03 TROfem, 50. NOS: 18.04 De Avont -he TROS: 19.02 Poster. 20.02 h Maat's Soul Show. 22.02 ST n 23.02 Wim van Putten met LP-* n HILVERSUM 4 d v VARA: 7.00 Nws. 7.02 Morgef iezi 8.00 Nws. 9.00 Orgelconcerten )en Simon Preston. 10.00 De mlndf kende Debussy. 11.10 Klassiek!ee ziek voor piano, cello en viool. Ve® Het zout in de pap. 12.25 OpiMe 13.00 Nws. 13.05 Lunch-co 33-i 13.55 Middagconcert. 15.20 Alii Larrocha speelt Spaanse piani 16.25 Geen C te hoog. 20.00 D &br mermuziek van Schonberg. 21.3 :gir zout in de pap. 22.00 O die herte« gen. die allerlaatste mooie hert Jen gen. 22.50 Paxman hoornkwarll NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op HIM 1 elk heel uur, 24 uur per dag. C versum 2 op elk half uur van 7.! tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en BI1 uur. Op Hilversum 3 op elk he van 7.00 tot 24.00 uur en Hilver e om 7.00, 8.00 en 13.00 uur. N I advertentie &I

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2