hinder coaches leidt afeltennisverlies in Kombrink: plannen nog te veranderen Santana weer aan de slag C< Wekema start goed in Sealink race Ludiek Noordwijk toont weinig eerbied voor negentigjarig ASC ORT LOOSE COURANT WOENSDAG 21 APRIL 1982 PAGINA 13 DEN HAAG De belastingplannen van staatssecreta ris Kombrink (financiën) voor de amateur-sportvereni gingen in ons land zijn nog te veranderen. Binnen twee weken, zo heeft de bewindsman gisteren in de Eerste Kamer gezegd, zal het politiek overleg met de Neder landse Sportfederatie (NSF) hierover worden afgerond. In dit overleg zijn verschillende mogelijkheden be spreekbaar. Kombrink reageerde hiermee op een pleidooi van CDA-woord- voerder Christiaanse, die had gevraagd de voorgestelde limieten waarboven sportverenigingen over hun kantine-omzet belasting moeten gaan betalen drastisch te verhogen. Het CDA maakt zien ernstig zorgen over de belastingplannen, die een „dreun" zouden betekenen voor de amateursport, die bijna geheel wordt gedra gen door de inzet van vrijwilligers. Christiaanse zei wel dat zijn zorg zich beperkt tot die verenigin gen die hun kantine exploiteren als onderdeel van de vereni gingsactiviteiten en die zich niet gedragen als gewone horeca bedrijven, door hun kantine open te stellen voor trouwpartijen, recepties, enz. Kombrink wilde niet ingaan op het verzoek van Christiaanse nu al toezeggingen te doen over verzachting van de voorgestelde maatregelen. De staatssecretaris zei dat hij nog het rapport moet ontvangen van het ambtelijk overleg tussen zijn ministerie en de NSF. Vorige week nog zijn er twee vergaderingen geweest. Kombrink zei dat binnen twee weken het politieke overleg met de NSF moet worden afgerond. Daarop wilde hij niet vooruit lopen. De bewindsman ontkende de aantijging van het CDA, dat zijn plannen een „doodsteek" voor de amateursport in ons land zou den betekenen. Hij sprak de hoop uit dat het overleg zal leiden tot maatregelen die zowel voor de belastingdienst als voor de sportwereld aanvaardbaar zijn. Voor wat betreft de toepassing van de wet op de omzetbelasting komen de plannen er op neer dat een kantine die meer dan 125.000 gulden per jaar omzet, onder de wet valt. Christiaanse zei dat dit bedrag willekeurig gekozen en zeker te laag is. Hij meent dat verdubbeling redelijk is. örn Borg uitgeschakeld VEGAS Björn Borg is er gisteren niet in geslaagd dooij a Iringen tot het hoofdtoernooi in Las Vegas. In de tweede jificatieronde ging de vijfvoudige Wimbledon-kampioen ten der tegen de Amerikaan Dick Stockton. De setstanden waren 6-1, 2-6. t is noodzakelijk voor Borg om kwalificatiewedstrijden te spe- f omdat hij heeft geweigerd ten minste tien Grand Prix-toer- ,jen per jaar te spelen. Kennelijk stond in het WCT-toernooi Las Vegas, gedoteerd met 370.000 dollar (ongeveer 925.000 •o den), zijn hoofd niet naar het spelen van kwalificatieduels. In i tweede toernooi, na een rustperiode van ruim vier maan- i, maakte de Zweede in elk geval een uiterst povere indruk. Amerikaan Eddie Dibbs won de openingspartij van het «ofdtoernooi. De kleine Amerikaan versloeg in drie sets de echoslowaak Tomas Smid. De setstanden waren 6-4, 7-6, 6-3. de stand 4-4 in de tiebreak van de tweede set sloeg Dibbs een JSmid dacht dat de bal uit was, ergerde zich aan de volgens Lonjuiste beslissing van de scheidsrechter en kwam daarna moment meer in zijn spel. Timman op dreef LONDEN Jan Timmai heeft zijn zwakke start in hei grootmeester-schaaktoernooi in Londen goed gemaakt. Dej Nederlander, die langzaam op dreef schijnt te komen, zege vierde in de vijfde ronde over de Brit Tony Miles en won te vens de eerder afgebroken partij tegen de andere Brit Jo nathan Mestel. Timman neemt nu de gedeelde zevende plaats in met 2,5 pun ten. Lajos Portisch uit Honga rije is leider. Hij versloeg de Amerikaan Larry Christian sen. Medekoploper Ulf An- dersson (Zwe) moest voorlopig afhaken door een remise tegen John Nunn (Eng). Sport- prijsvragen DEN HAAG - De gege vens van de sportprijs- vragen van deze week zijn: lotto nr. 15: le prijs: geen win naar; 2e: 3 x 100.00,00; 3e: 4.462,20; 4e: 91,30; 5e: 5,00. toto nr. 15: le prijs: 75 x 701,90; 2e: 27,30; 3e: 8,70. toto gelijk nr. 15: le prijs: 1 x 5.995,20; 2e: 499,60; 3e: f. 166,50; Ae: f. 6,50. cijrerspel nr. 15: zes goed: 100.00,00; vijf goed: 3 x 10.000,00; vier goed: 20 x 1000,00; drie goed: 258 x 100,00; twee goed: 2.587 x 10,00. U VS-jeugd opnieuw naar winst LEIDEN De regionale Guyt en Lydia Oudshoorn wa- jeugd van UVS trok ook bij ren verantwoordelijk voor de Excelsior de goede lijn van de goals: 2-1. laatste tijd door. De Rotter- Terwijl in de tweede klasse dammers werden op eigen BSC'68 geen enkele moeite veld met 1-2 verslagen. De had met het 'tweede' van jongerenéquipe van Quick. SVLV (7-0), had Valken'68 Boys trok naar DHC en kwam' lange tijd nodig de juiste we- daar niet verder dan een 2-2 gen naar het Sportief-doel te vinden. De achterhoede van Sportief hielp in de laatste se conde van de eerste helft een beetje. De keepster verloor de bal, waarna de laatste vrouw Damesvoetbal De dames van KRV 2, die LSVV 70 op bezoek hadden, het leer hard in eigen doel moesten alles uit de kast halen ramde. Na een uur spelen om het via Juffermans op maakten de Valken vrouwen voorsprong gekomen LSVV te zelf ook nog een doelpunt. Uit verslaan. Door feller op de bal een hoekschop van Janneke te spelen kon in de slotfase tot Varkevisser scoorde Wilma tweemaal toe het 'studenten- van der Plas, zodat de eind doel' worden bestookt. Heidy stand 2-0 werd. esultaten ilversum .VERSUM De uitslagen va Ren, die gisteravond op de draf van Hilversum werden v< koers: 200 meter 1. Vuurpijl H. Suykerbuyk) 1.24,1; 2. Vulrix Volstar Rotary. Toto: Winnend Victor Boekelte e tar. sde koers: 2420 meter. 1. Volta ry (J. R. de Boer) 1.23,2; 2. Victor Zelda; 3. Vlier du Bois Toto: .50; plaats 1.10 ƒ1.10; - 2 V: e koers: 2000 meter 1. Veloce M. Vos) 1.21.0; 2. Vanadis Hano- 3. Ulrix K. Toto: Winnend lh Plaats 1.10 1.90 4.00; Kop- /5.30; Trio 157.30. tie koers: 2440 meter 1. Vriend Jooper) 1.21,4; 2. Ustinov d'Aster; 4 Ipsala Thelma. Toto: Winnend: T»; plaats 1.90 ƒ7.20 ƒ5.80; Kop- 47.60; Trio ƒ1.821.50. Niet ge- r. 1. Tasua du Bois. - koers: 1609 meter 1. Ex Lee Wegebrand) 1.16,9; 2. Robin Bui- org; 3. Monty Buitenzorg. Toto: eend 1.90; Plaats ƒ1.40 ƒ1.60 0; Koppel ƒ4.70; Trio 34.00. Niet nr. 12. Noble David, koers: 2000 meter 1. Vaude- K. (A. J. Mollema) 1.22,1: 2. Ul- tka; 3. Tijs B. Toto: Winnend H Plaats 1.20 1.20 1.80; Kop- f 9.50; Trio ƒ91.70. Niet gestart: j.0. Urta. .^ttjde koers: 1609 meter 1. (D. Wegebrand) 1.16,6; 2. Robin izorg; 2 Never Worry. Toto: ind ƒ1.10; Plaats ƒ1.10 ƒ1.10 10; Koppel ƒ3.10; Trio ƒ8.70. Niet Ut nr. 10. Noble David. 'tste koers: 2000 meter 1. Trijn - lenwrg (R. Slik) 1.22,5; 2. Tues- 3. Une de Weber. Toto: Win- nr. 4. Zarro I to Despoir. "de koers: 2000 meter We Dear (A. de Wrede) 1.20,2; 2. toy Tefka; 3. Sinten. Toto: Win- 1/3.10; Plaats 1.10 1.10; Kop- WD; Trio ƒ83.50. meter 1. Vip van (J. W Hoejenbos) 1.23,2; 2. itin Fortuna; 3. Vemke Buiten- Toto: Winnend ƒ6.30; Plaats ^1.40 1.50; Koppel ƒ6.20; Trio 5tale omzet van de totalisator OOSTENDE Bert Wekema heeft gisteren de eerste etappe van de internationale Sealin- krace gewonnen. De amateur- wielrenner uit Peize versloeg ,in de eindsprint zijn vier me devluchters. Hij legde het par koers over 130 kilometer, met start en finish in Oostende, af in 3 uur 1 minuut en 44 secon den. De Brit Malcolm Elliott, die als tweede eindigde, nam de leiding in het algemeen klassement. Wekema staat tweede in dezelfde tijd. De plaatsen van de andere Neder landers in de eerste etappe zijn: 9. De Graaf op 1 minuut en 56 seconden, 14. Kools, 31. Bouwman, 37. Schipper, zelfde tijd als De Graaf, 47. Stroosnij- der op 12.39. De plaatsen van de Nederlanders in het alge meen klassement zijn verder: 23. De Graaf op 2 minuten en 26 seconden, 24. Bouwman, 26. Schipper zelfde tijd als De Graaf, 38. Kools op 2.28, 51. Stroosnijder op 16.18. Wereldkampioen Freddie Maertens, die tot zijn valpartij goed reed in Parijs-Roubaix, wijzigde zijn plannen en zal starten. Ook zijn landgenoot Fons de Wolf is van de partij. Voorts maakt de Italiaan Giu seppe Saronni zijn debuut. In Zuid-Limburg vindt hij een parkoers dat hem ligt. Met Sjoerd Boot voorop betreden de in Jacquet geklede Noordwijkers het veld. Nadat tegenstander ASC een glaasje oude wijn was geserveerd, was Noordwijkse1 winst eenvoudig. OEGSTGEEST Omdat Noordwijk was uitgenodigd mee te doen aan de nederlaag reeks van ASC voelde de za terdageersteklasser, gisteren opererend in de kampioensfor matie van vorig jaar, de be hoefte iets speciaals te beden ken voor de 'oudjes'. Als eer betoon aan de negentigste ver jaardag van de Oegstgeester club kwam de elf van Piet Bu- tér het veld op in jacquet en serveerde de tegenstander een glas oude wijn. Na de ceremo nie won de op visite zijnde ploeg nog even met 2-11. Ook de 'betaalde' scheidsrech ter Peter Gans liet de wijn goed smaken, hetgeen overi gens niet aan zijn leiding was te merken. De Noordwijkers, eenmaal voetballend, vatten de confrontatie verder serieus op en liepen uit naar 8-0 via Bröring (tweemaal). Gerlof (tweemaal). Bogers, Vreugden hil, Van Dijk en een eigen "ng de stand inmiddels op 1- doelpunt. Ronald van der Pot hadden gebracht, zou Mark scoorde toen tegen. Nadat ASC Drees de eer wel zeer stevig wederom het eigen doel had redden door een tweede getroffen en Bogers en Brö- Oegstgeester goal te scoren. Sportwereld GRONINGEN Een jaar eer- derlandse kampioensploeg der dan contractueel was over- meent met de titel in de hand eengekomen gaan Nationale gemakkelijker een sponsor te Nederlanden en de basketbal- kunnen vinden voor een lange club Donar uit elkaar. De Ne- periode. RIO DE JANEIRO Tele Santana, trainer van het Braziliaanse voetbal elftal, zal volgende week, als zijn selectie opnieuw bij elkaar komt, zijn werk hervatten. Santana is veel sneller hersteld dan was verwacht van een bloed vergiftiging. Hij is al weer ontslagen uit het zieken huis waar hij was opgeno men. Salvadoriaan weg Jose Norberto Huezo (El Paja- rito), aanvoerder van de voet balploeg van El Salvador, is uit de Salvadoriaanse selectie gezet. Hij zal daardoor niet uit komen tijdens het wereldkam- RCL klopt UVS LEIDEN In het kader van de nederlaagserie, die UVS voor zijn vier hoogste elftallen houdt, speelden vier formaties van RCL tegen de Kikkerpol- derbewoners. Het 'eerste' Leidse elftal werd door de Leiderdorpers met 1-2 versla gen, terwijl UVS verder twee maal (1-0 en 3-2) won. Het vierde van UVS speelde gelijk tegen de collega's van RCL 4. De eerste elftallen bespeelden elkaar onbevangen. Lange tijd bleef de strijd in evenwicht, totdat aanvoerder Dick van der Bijl in de 44e minuut een vrije schop a la Lerby tot een succes maakte: 1-0. Nauwelijks één minuut na de rust, toen er wat feller werd gevoetbald, zette Hans van Leeuwen de bal goed voor. Nico Oosterlee rondde af en bracht UVS naast de Leiderdorpers. Uit een dieptepass was het uitein delijk Eric van Doeselaar, die de winst voor de Racing fraai veilig stelde. Belangrijke zege Koudekerk VOORSCHOTEN De wed- strijd tussen zaterdagvierde klassers RandstadSport en Koudekerk verliep voor de Voorschotenaren niet erg roos kleurig. De Rijnformatie won met 0-4. Met name Stan van Meel had er zin in en scoorde tweemaal. De partij werd gis teren al gespeeld omdat Rand stad Sport komende zaterdag een jubileumtoernooi houdt. Een nerveus startend Rand stad Sport kwam moeilijk los en zou de hele wedstrijd de juiste vorm niet meer vinden. Koudekerk daarentegen, ge prikkeld door de ruime 6-3 ne derlaag tegen Woubrugge, speelde vrijuit. Fred Wagenaar bepaalde de ruststand op 0-1. De goede combinaties van de Rijnéquipe wierpen vooral in het tweede deel vruchten af. De goed op dreef zijnde Stan van Meel scoorde twee keer, terwijl ook Kees Oppelaar een treffer voor zijn rekening nam. Eindstand 0-4. IEDAPEST De be- i lsplannen van bonds- ch Milan Stencel kun- voorlopig weer de t in. De voltooiing van I eerste fase, promotie het herenteam naar eerste categorie van ^Europese tafeltennis, t gisteren in Boeda- Fmet ten minste twee Vertraagd. De Neder-, pe ploeg was voor en ,de wedstrijd tegen fwegen niet bij de les èe straf viel hard uit: Door de nederlaag gen de heren over ee jaar in Moskou een uwe poging wagen de ropese tafeltennis-top- te bereiken. Door laaropvolgende over- ing in de plaatsings- rijd tegen Finland eindigden de heren lotte als vijftiende, plaats hoger dan twee geleden in Bern. 'I dames prolongeerden hun S"t in de hoogste divisie, egradatiespook, dat da- ang met de ploeg optrok, ildoor de overwinning op garije (3-1) definitief op de p gedreven. Met debutante i Bakker (15) voor Bettine sekoop werd vervolgens plaatsingsduel tegen Joe- vië met 3-1 verloren, door de dames op de tien- plaats eindigden. nederlaag van de heren tegen Noorwegen kan een groot deel op reke- geschoven worden van "len van het begeleid ings- Technisch adviseur Ti- in, die in Boedapest de heeft toekomstige tegen- iders van de Nederlandse ns te analyseren, verzuim- pioenschap in Spanje. Een woordvoerder voor de voetbal bond van El Salvador vertelde dat de maatregel tegen El Pa- jarito was genomen, nadat hij in het openbaar trainer Mauri - cio Pipo Rodriquez had bele digd. Jean Marie Pfaff In de jubileumwedstrijd ter ere van doelman Jean-Marie Pfaff heeft SK Beveren, waar Pfaff al tien jaar het doel ver dedigt, gisteravond op eigen veld met 21 gewonnen van een uit beroepsvoetballers uit de Belgische competitie sa mengestelde ploeg. Pfaff, tevens vaste keus in de Belgische ploeg, moest voor rust toestaan dat de Nederlan der Aad Koudijzer, speler van AA Gent, de profliga-ploeg op voorsprong zette: 01. Na rust zorgden Wilfried van Moer en Pol Theunis er voor dat Beve ren de wedstrijd winnend af sloot: 21. Er waren 6000 toe schouwers, die onder andere de Nederlanders Nico Jansen en Jan Boskamp (beiden RWDM) in actie zagen. Tot hun teleurstelling was Johan Cruijff, die eerder had toege zegd te spelen, afwezig vanwe ge zijn in de competitiewed strijd tegen PSV opgelopen knieblessure. Uitslagen andere vriendschappelijke wedstrijden: Borne (4e klasse) FC Twente 211 (0—7). Doelpunten Twente van Gritter (3), Sanchez-Tor res (3), Kila (3), Mentink en Bos. Frans bekervoetbal Bastia, Saint Etienne, Tours en Paris Saint-Germain hebben zich geplaatst voor de halve fi nales van het toernooi om de Franse voetbalbeker. De uit slagen van de tweede wedstrij den uit de kwart-finales (tus sen haakjes het resultaat van de eerste ontmoeting) zijn: Bastia Valenciennes 3—0 <01), Bordeaux Paris Saint-Germain 21 (02), La- val Saint-Etienne 00 (0 1), Tours Toulon 21 (1 1). Engels voetbal De uitslagen van de wedstrijden, die voor de eerste divisie van de Engelse league werden gespeeld, ziin: Ever- ton Nottingham Forest 21, Ips wich Town Manchester United 21, Middlesbrough Brighton 2 er moeten meer crossbanen komen! Dusan Tlgerman bekeek de tegenstander van het Nederlandse herenteam niet en het oranjeteam verloor. Bettine Vrlesekoop stelde de maandag te spioneren bij de wedstrijd tussen Finland en Noorwegen, die beide in aan merking kwamen als tegen stander in het promotieduel. In overleg met Stencel ver leende hij assistentie bij het duel tegen Italië en informeer de hij in de avonduren bij de Belgen naar de speelsterkte van de Noren. Die taktische dwaling brak het oranje-trio Hijne, Henk van Spanje en Swier lelijk op. Zij bleven onkundig van het feit, dat de Noren met de komst van de Zweedse trainer Jo hansson aan het experimente ren zijn geslagen met het ma- e positie van de damesplo teriaal. Twee van de drie Noorse spelers verschenen achter de tafel met rubber op het batje, dat in Nederland slechts bij hoge uitzondering (Stephine van Gennip) wordt gehanteerd. Het duo Gustafs- sen en Rasmussen bracht het Nederlandse drietal in de loop van de wedstrijd met hun zo genaamde Hilton-rubber, dat de Brit van die naam twee jaar geleden in Bern bij volslagen verrassing de Europese titel opleverde, tot radeloosheid. Alleen de Noorse kampioen Johansen speelde met ortho dox materiaal en prompt ver loor hij van Patrick Swier. g in de hoogste afdeling zei Mikpunt De ambitieuze bondscoach Stencel, vond na afloop in Pa trick Swier een mikpunt van zijn frustraties over de gemiste promotie. De Joegoslaaf ver weet de Avanti-speler dat hij zich in de laatste partij tegen verdediger Rasmussen niet aan zijn taktische opdrachten had gehouden. Het geval wil de, dat Swier tegenstrijdig ge coacht werd. Terwijl Stencel de aanvallen van Swier wilde laten lopen over de voorhand van de Noor, wees dames- en Avanti-clubcoach met vinger- gebaren veelvuldig naar de backhand-kant. De in verwar ring gebrachte Swier loste de zaak diplomatiek op en koos de middenweg, waardoor hij kansloos verloor. Tot ergernis van Stencel, die zijn pupil luidkeels de les las. Swier rea geerde lakoniek met een ge baar naar het voorhoofd, waarmee hij zich de woede op de hals haalde van chef d'é- quipe Welsink. Het lachwek kende incident bracht de ama teuristisch ingestelde ploeg da nig in beroering en werd ten slotte gesust met de excuses van Swier aan de leiding. Spanningen heersten er ook in het dameskamp in het degra datieduel tegen Bulgarije. Bet tine Vriesekoop liet in het dubbelspel meermalen haar ir ritatie over de zwakke bijstand van Sandra de Kruijff de vrije loop. Uiteindelijk kwam alles nog op zijn pootjes terecht. Het duel werd in een incidentrijke partij gewonnen en Vriese koop nam zelf, hoewel niet overtuigend, de twee winst punten in de enkelspelen voor haar rekening. Door de zege van 3-1 ontsnapten de dames aan de degradatie, maar tevre den terugblikken op het lan- dentoernooi deden de vrou wen allerminst. In de finale in de eerste cate gorie bij de heren won Honga rije met 5-3 van Tsjecho-Slo- wakije. Bij de dames speelden Hongarije en West-Duitsland de eindstrijd, waarin Honga rije won met 3-1. Daarna werd de Hongaarse ploeg Europees kampioen. Uitslagen van de halve finales zijn: Hongariie-Zweden 5-3, Tsjecho-Slo- wakije-Joegoslavië 5-3. Hongarije-Engeland 3-2, West-Duits- land-Roemenië 3-2. Uitslagen plaatsingswedstrijden: Dames 1/2. Hongarije-West-Duits- land 3-1, 3/4. Engeland-Roemenië 3- 1, 5/6. Sovjet-Unie-Zweden 3-0, 7/8. Tsjecho Slowakije-Finland 3-0, 9/10. Joegoslavië-Nederland 3-1, 11/12. Bulgarije-Frankrijk 3-1. Heren: 1/2. Hongarije-Tsjecho Slowa kije 5-3, 3/4. Joegoslavie-Zwederi 5-3, 5/6. Engeland-West-Duitsland 5-2, 7/8. Polen-Frankrijk 5-1, 9/10. Sov- jet-Unie-Bulgarije 5-4, 11/12. Dene- marken-Oostenrijk 5-1, 13/14. Noor- wegen-Italië 5-0, 15/16. Nederland- Finland 5-4, 17/18. Zwitserland-Tur- kije 5-3, 19/20. Wales-België 5-4, 21/22. Luxemburg-Spanje 5-3, 23/24. Schotland-Griekenland 5-0.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13