Record opbrengst bazar Langeraar Middelharnis wint brandweerwedstrijd in druk Leimuiden „Liefde voor Harmonie" weer kampioen Noordwijkerhouters praten over kernwapens ft LEIDEN LEIDSE COURANT MAANDAG 19 APRIL 1982 PAGINjJl^ Kleine woningen in Kerkstraat WASSENAAR Het college van B en W van Wassenaar is bereid mee te wer ken aan een wijziging van het bestem mingsplan Centrum om dertig één- en tweekamerwoningen aan de Kerkstraat te kunnen bouwen. Nu heeft het gebied nog de bestemming 'Bijzondere doeleinden'. Het college gaat hiermee in op een verzoek van de Stichting Verantwoord Wonen. Deze stichting ontwikkelde een plan voor 19 één- en 11 tweekamerwoningen. De ge middelde huur wordt 450 gulden per maand. Een bedrag dat overigens wel te hoog is, vindt, het Wassenaarse colle ge VIJFTIG JAAR TROUW Het dorpshuis De Duinpan in de Zilk vormt morgen het onderkomen van een gouden echtpaar, zeven kinderen en hun wederhelften en elf kleinkinderen. De heer en mevrouw Vreeburg-Van Nobelen vieren die dag het feit dat zij elkaar 50 jaar geleden het ja woord gaven, nadat zij elkaar in 1931 op de kermis in Lisse hadden ontmoet. De heer Arend Vreeburg heeft tot zijn 74ste jaar gewerkt in de bollen en is nu nog steeds actief bijvoorbeeld in zijn trots, de moestuin. Verder helpt hij zijn jongste zoon in de zomer bij het bossen van snijbloemen voor de vei ling. Mevrouw Annie Vreeburg verrichtte naast de huishouding voor negen personen ook veel werk in het bedrijf van haar man. Nu zij het rustiger aan kan doen, vermaakt zij zich met het kaartspel Neder lands Panderoen bij de kaartclub en met bejaar- dengymnastiek, waarbij zij laatst nog haar voet ver stuikte. Morgen wordt het feest gevierd met een eu charistieviering om twee iiur in de parochie van het Heilig Hart. Van vijf tot zes uur is er gelegenheid tot feliciteren in De Duinpan. Kinderkledingbeurs in Zoeterwoude ZOETERWOUDE De halfjaarlijkse kinderkledingbeurs van de Zoeterwoudse kleuterschool Zonnegaarde wordt dit maal ge organiseerd in samenwerking met de lagere school Aloysius. Woensdagavond (21 april) kunnen belangstellenden van zeven tot acht uur terecht in de Aloysiusschool aan de Schenkelweg om een keuze te maken uit een £róte sortering voorjaars- en zo merkleding voor kinderen tot én met 14 jaar. Voorts zijn er sportkleding, speelgoed en puzzels te vinden. Mensen die voorjaars- of zomerkleding hebben die nog wel goed is maar niet meer wordt gebruikt, worden verzocht dit beschik baar te stellen. Tot woensdagmiddag een uur kan dat worden afgegeven op de kleuter- of lagere school. Ook artikelen als kin derzitjes voor fiets of auto, kinderstoelen, stepjes, poppenwagens en zo meer zijn welkom. Onverkochte kleding wordt gratis be*- schikbaar gesteld aan liefdadige instellingen. Nadere inlichtin gen wórden gaarne verstrekt door de oudercommissie, tel. 2524 of 2212. Jeugd crosst erop los in Ter Aar TER AAR De eerste jeugdcrossfietswedstrijden in Ter Aar zijn een groot succes geworden. De soms al zeer ervaren deelnemers waren zeer te spreken over het par cours met zijn startheuvel, springschansen en haarspeld bochten en over een gebrek aan toeschouwers konden de organisatoren ook niet kla gen. Mede-organisator Jaap van Vliet, voormalig bakkenist van motorcrosser Wil van der Laan is dan ook van plan om deze zomer de tweede versie van de fietscross van Ter Aar op poten te zetten. De wed strijden werden gehouden aan de Essenlaan. Voor het terrein bestaan bouwplannen, maar de komende drie jaar is het stuk grond in ieder geval het hei ligdom van de crossende fiet sers. Na het eerste startschot sprongen de fanatieke fietsers vooruit op het circuit, dat per sé alleen bestemd is voor de milieuvriendelijke fiets. Brom mers en motors zijn uit den boze. Over een gebrek aan belangstelling hadden de com missie kinderspelen en Van Vliet niet te klagen: zeker tweehonderd toeschouwers (veelal de ouders) keken met goedkeuring naar de verrich tingen van de jeugdige cros sers uit heel Midden Holland. De pechprijs ging naar Mi chael Vonk. In de finale kwam hij vlak voor de finish ten val. nadat hij zonder ern stige gevolgen over de kop was geslagen in een poging de laat ste schans van de manche te nemen. De prijzen gingen naar: 6 en 7- jarigen: 1. Bas de Koning, 2. André v.d. Laan. 3. Ronnie Valentijn. 8 en 9-jarigen: 1. Pa trick Kroon, 2. Willem v.d. Meent, 3. Marco Schutter. 10 en 11-jarigen: 1. Edwin van Leeuwen, 2. Frank v.d. Laan, 3. Richard Maurits. 12 en 13- jarigen: 1. Sicco Goedhart, 2. Dave Lieverse, 3. Jacques Wijfje. 14 en 15-jarigen: 1. Ro nald Vonk, 2. Kees Zevenho ven, 3. Dik Lek. Succesvolle rommel markt in Oud Ade OUD ADE De-het afgelo- pen weekeinde gehouden rom melmarkt ten bate van hand balvereniging O.A.S.E. heeft 1.800,opgebracht. Het was vooral vrijdagavond een druk te van belang in het Oudadese Dorpshuis; zaterdag bestond de uitgebreide klantenkring vooral uit kinderen, die in de restanten kwamen „struinen". Aangezien de handbalvereni ging dit jaar geen grote goede ren, als bankstellen en koel kasten, wilde verhandelen, viel de opbrengst uiteindelijk niet tegen: slechts 200, minder dan vorig jaar. Naast allerhande snuisterijen, waren vooral stereo-apparaten erg in trek dit jaar. LANGERAAR De tradi tionele bazar op het terrein van voetbalvereniging Altoir heeft er ook dit jaar weer voor gezorgd dat de kassen van de drie organiserende verenigingen weer een stoot je kunnen hebben. Na twee dagen handel bleek de uit eindelijk opbrengst gistera vond 26.560 gulden. Een ab soluut record. Het was dit jaar voor de ze vende keer dat Altoir met de jeugdverenigingen Welverro en Meisjesgilde een bazar or ganiseerde. Voordat Altior zich met de bazar bemoeide, waren Welverro en het Meis jesgilde er samen verantwoor delijk voor. Omdat de belang stelling voor de bazar wat te rugliep, ontstond het idee om Altior erbij te betrekken. Voor de organisatoren is dat nog al tijd het unieke aan het twee daagse gebeuren: een bazar die in eendrachtige samenwerking wordt georganiseerd door een voetbalvereniging en twee jeugdverenigingen. Dat deze formule succes heeft, blijkt wel uit het feit dat de netto opbrengst in de afgelopen ja ren tussen de 15.000 en 17.000 gulden lag. De opbrengst wordt elk jaar tussen de drie verenigingen verdeeld. Is de opbrengst van de bazar voor Altoir een welkom extraatje, voor het Meisjesgilde en voor Welverro zijn het broodnodige inkomsten. Voetbalwedstrijd De twee dagen feest in het clubhuis van Altoir begonnen zaterdagmiddag met de bazar en om drie uur speciale activi teiten voor de jeugd. Zo kon den de kinderen gratis mees pelen in een aantal stands. Een voetbalwedstrijd tussen een team van oud-kampioenen, van Altior (met onder anderen de drie broers Van der Jagt en de gebroeders Sassen) en een team onder leiding van de zich wat houterig voortbewegende burgemeester Verhoef vormde één van de hoogtepunten van de avond. Het elftal van de heer Verhoef bestond verder uit leden van de gemeenteraad en gemeente-ambtenaren. Na een één nul voorprong voor het kampioensteam werd het uiteindelijk een gelijkspel: 1 1. Voor menig ander waren de zes dames genaamd de Dolly Dots het hoogtepunt van de zaterdagavond. De dames swingende erop los en brach ten een groot aantal hits in het druk bezochte clubgebouw van Altoir. Het team van de gemeente in de aanval tijdens de twee dagen durende manifestatie in Langeraar. LEIMUIDEN Veertien branden moesten er ge blust worden zaterdag aan de Van der Veldeweg in Leimuiden. Geen echte branden, maar branden die in scène waren gezet in de strijd om de provin ciale brandweerwedstrij den. De brandweerwedstrijden wa ren georganiseerd door de vrij willige brandweer van Lei muiden. De wedstrijd begint, wanneer de deelnemende ploegen in de kazerne de mel ding van de brand krijgen en met gezwinde spoed naar de brandhaard scheuren. De chronometers van de jury worden pas stil gezet, wanneer de brand bedwongen is, alle gebruikte slangen weer zijn opgerold en de brandweerwa gen over de finishlijn rijdt. De jury beoordeelt niet alleen welke ploeg de namaak-brand onder meer uitgebeeld met borden waarop vlammen zijn geschilderd aan de muren van het pand zo snel mogelijk onder contróle heeft, maar er worden ook punten gegeven voor de manier waarop met het materiaal wordt omge gaan. Een belangrijke rol in de jurering speelt de beoordeling van de brand door de blussers. Waar is de brand ontstaan, waar moet de eerste straal worden ingezet en waar de tweede en eventueel een derde en vierde? Om het nog wat moeilijker te maken, was er ook een gewonde: de brand weerploegen kregen alle veer tien te maken met een man die door verstikking niet meer in staat was op eigen 'kracht het brandende pand te verla ten. Na een lange dag van af en aan rijdende brandweerwa gens, dat alles onder het toe ziend oog van een flink aantal toeschouwers, kwam de ploeg van Middelharnis met 476 punten als beste <naar voren. De tweede plaats was voor Voorschoten met 470 punten en de derde plaats ging naar de bedrijfsbrandweer „Lover's Sunlight" met 464,5 punten. Deze eerste drie gaan door naar de gewestelijke wedstrij den. De ploeg van Noordwijkerhout in actie tijdens de brandweerwedstrijden in Leimuiden. De commissie jongerenpastoraat van de parochie Sint n b Matthias in Warmond organiseert morgenavond een gespreksbijeenkomst met als thema 'Kijk eens om heen'. Op het programma staat het werk van de Chil groep Bollenstreek, die in Chili vier gezinnen zondei kostwinner en twee gaarkeukenprojecten ondersteunt De bijeenkomst wordt gehouden op de Gidscnzoldet^ van 't Meerpunt en begint om halt negen. Iedereen ii s^j iel. Volksdansen In Muzenhof aan de Cor Gordijnsingel 4 in Leiderdorp t d< wordt morgenmiddag een volksdansinstuif voor ouderen ine (50 jaar en ouder) gehouden. Het geheel staat onder leiding van Pieteke de Boer. Het dansprogramma is speciaal aan gepast voor de oudere mens. de al te snelle dansen zijn bui ten beschouwing gelaten. Zowel degenen dieal eerder heb ben gedanst als degenen die in het geheel niet thuis z het lichtvoetige werk kunnen in Muzenhof terecht deze gezonde vorm van ontspanning. De entree bed raag fl, de zaal gaat om twee uur open. Gladde, gemakkelijk schoenen zijn aan te bevelen. Vervoer van en naar Muzen hof is mogelijk. Een rit kost 50 cent enfcan worden gere geld bij mevrouw A. den Toom, tel. Amnesty Amnesty International organiseert morgenavond vauIHI af zeven uur een schrijfavond in het Centrum aan d nd« Kerkstraat in Rijnsburg. Dit keer wordt voor de vrij lating van vier mensen de pen op papier gezet De e ste is Rafael Labutin in de Filippijnen, die sinds li,. gevangen zit en vorig jaar werd vrijgesproken, maa ?aa nog steeds niet op vrije voeten is; Pablo Fuenzalida ei 'ar: German Molina Vadivieso in Chili zijn twee ernst) jan gemartelde gevangenen die actief waren in de Chileen fst( se Commissie voor de Rechten van de Mens. De laatst Sr is Jan Litomsky in Tsjechoslowakije. Hij werd in ok - tober tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld weger activiteiten tegen de staat Hij was lid van het Comile< voor de Verdediging van Onrechtmatig Vervolgden. DK fel mil m Huwelijk Marriage Encounter is een beweging die huwelijkspartnei »f wil leren elkaar openhartig en welwillend tegemoet te tre^g den. Over het hoe en waarom daarvan wordt morgen i Kerkelijk Gemeenschapscentrum De Bron aan de Troubi doursweg in Alphen aan den Rijn een voorlichtingsbijeei,n komst gehouden. Deze begint om acht uur. &Sj Sc Zoeterwoudse ondernemers praten over rijksweg 11 ZOETERWOUDE Alle Zoe terwoudse ondernemers in het midden- en kleinbedrijf als mede de mensen die werk zaam zijn in de agrarische sec tor worden vanavond in „Ons Huis" verwacht voor een alge mene informatiebijeenkomst. Het initiatief hiertoe is geno men door het gemeentebestuur van Zoeterwoude in samen werking met de raadscommis sie economische zaken. Be langrijkste punt van bespre king is de mogelijke realisatie van rijksweg 11 die voor hoogst noodzakelijke on ting van de Hoge Rijn&ei moet zorgen. Aanleg van weg- zal belangrijke co quenties hebben voor de ajler riërs in het gebied tussen den en Alpnen. Behalve nodige kaartmateriaal zi^am ook vertegenwoordigers Rijkswaterstaat alsmede gemeentebestuur aanu )pl zijn om zoveel mogelijk ii fcn< matie te verstrekken. Dq eenkomst begint om acht Katholiek onderwijs Noordwijk een eeuw outfc NOORDWIJK Het katho liek lager onderwijs in Noordwijk vierde gisteren het eeuwfeest. De feestdag ging van start met een eu charistieviering in de Sint Jeroenskerk. In zijn predica te zei pastoor Kleyn onder meer dat de mensen, die honderd jaar geleden het ka tholiek lager onderwijs tot stand hebben gebracht, het nu eens zouden moeten zien. Er wordt thans een fraaie school aan de Bronckhorst- straat gebouwd, die wordt betaald door de overheid. Honderd jaar geleden moest men de eerste school zelf beta len. Pastoor Kleyn wees op de grote offers, die de mensen van het eerste uur zich hebben moeten getroosten om de school tot stand te brengen: Nu is het oprichten van een school geen zware taak meer een parochie. „Het blijft et een uitdaging om de scr z lei een katholieke school te i zijn. Er is thans veel discibli over het onderwijs, met pilo misten en optimisten, school moet niet alleen 1 bijbrengen, maar ook ge< ke waarden", aldus de pas »mi Voor de viering werd dooien" parochieel koor onder leiieré van C. Borger speciaal ing e deerd de Choral-Messe t Bruckner, dat verdienst ieri werd uitgevoerd, met aanm orgel A. Plomp en ook P ine; 150 van Albert de Klerk am! zang van de gemeens oet werd ook begeleid door n z gret v.d. Berg van „Excel jgsi op de trompet, die heel e v een solo speelde van H. Lijnschooten t.w. „Air Bèet que". De viering werd b ve ten met het feestlied „U i glorie" van Handel. •k« ROELOFARENDSVEEN Het Jachthoornkorps van muziekvereniging ..Liefde voor Harmonie" is kampioen van Neder land geworden tijdens het gisteren in Kerkrade ge houden Federatiecon cours. Als afgevaardigde van de provincie Zuid- Holland heeft het Jacht hoornkorps de blauwe wimpel, de hoogste onder scheiding in de tweede di visie (sectie C), in ont vangst genomen. In de sfeervolle Rhoda-hal te Kerkrade waren de wer ken „Mijn Roosje" van K. Smits en „The Sailor" van componist/instructeur B. van der Pluijm, ten geho-„ re gebracht onder jurering van de heren Laro, Con- jaerts en Thiessen. Met een puntentotaal van 309 punten lukte het „Liefde voor Harmonie" om voor de derde keer als beste van de Nederlandse kam pioenschappen terug te keren. Na terugkomst in Roelofa- rendsveen begaven de kam- pioehen zich voor een geza menlijk diner naar restaurant „De Woelige Baren", waar te vens de felicitaties van het be stuur in ontvangst werden ge nomen. Als klap op de vuprpijl bracht de Fanfare van „Liefde voor Harmonie" het. Jacht- hoornkorps een serenade. Tij dens de komende maanden krijgt het Jachthoornkorps een totaal nieuwe bezetting en zal worden omgevormd tot „Drumfanfare". Het wordt dan weer hard werken voor de muzikanten om voortaan als „Drumfanfare" dezelfde resultaten te behalen als voor heen in de vorm van Drum band en Jachthoornkorps. Het grote voordeel van de nieuwe bezetting is dat meer muzikale mogelijkheden binnen bereik komen. Tevens is het een' goe de gelegenheid een aantal zeer oude muziekinstrumenten te vervangen. Al met al zal deze omschakeling wel de nodige kosten met zich meebrengen. Reeds aangeschaft zijn tien trompetten, enige mellafoons en twee tuba's. Voorts is een tweede muziekleraar aange steld om de leden op kosten van de vereniging privéles te geven Scouting Zoeterwoude zet leidster in de bloemetjes ZOETERWOUDE - Zater dagavond vierde Scouting Zoeterwoude het 121/2- jarig jubileum van leidster Johannette van der Geest; een zeer bekend gezicht overigens binnen het scouting-gebeuren, want vóór haar leidsterschap was zij ruim zeven jaar als kabouter aan de jeugdbe weging verbonden. Een „dienstverband" derhalve van zo'n twintig jaar en daar om werd Johannette van der Geest in de bloemetjes gezet in de Klaverweideschool. Groepsleider Gerard van Cromvoirt roemde de inzet en betrokkenheid van mevrouw Van der Geest bij het plaatse lijke jeugdgebeuren. Juist om dat zij zelf als lid aan de scou ting verbonden is geweest kende zij de goede mentaliteit en groeide uit ,tot een van de steunpilaren. Als dank mocht zij uit handen van de voorzit ster, mevrouw Ineke van Cromvoirt, een cadeau in ont vangst nemen. Heel toepasse lijk waren dat twee boeken over het leven van de „kabou ter". Onder het toeziend oog van familieleden van de jubi- laresse, het bestuur van de scouting, de aalmoezenier, staf- en oud-stafleden werd het een zeer gezellige avond. De gidsen - waarvan Johan nette ruim een half jaar leid ster is, daarvoor was zij altijd bij de kabouters - openden met een schimmenspel terwijl de kabouters een heuse mode show gaven met als hoogte- Cunt een bruidspaar dat een loemenhulde bracht aan de jubilaris. Door de gidsen wer den voorts enkele liedjes ge zongen uit de musical „Kunt u ons de weg naar Zoeterwoude vertellen?". Aan die musical heeft Johannette in het verle den een belangrijke bijdrage geleverd. Na de pauze werden kampherinneringen opgehaald door de sherpa's en tot slot volgde een optreden van twee oud-medestafleden die, letter lijk „gehesen" in een kostuum van de kabouter van 12 1/2 jaar geleden, een toepasselijk lied ten gehore brachten NOORDWIJKERHOUT De gehele zaterdagmid dag en avond volgden een honderdtal mensen de discussies rond het thema „Noordwijkerhout, een kernwapenvrije gemeen te". Deze discussie, geor ganiseerd door de werk groep „Stop de N-bom- /Stop de kernwapenwed loop", vond plaats in het sociaal-cultureel centrum „De Schelft". De discussies werden aange zwengeld door middel van korte inleidingen, die werden verzorgd door vertegenwoor digers uit de politieke partijen, de vakbond, het onderwijs, de gezondheidszorg en de kerken. In de middagzitting stond vooral de onlangs aangenomen motie van D'66 centraal. Met 8 tegen 6 stemmen sprak de raad van Noordwijkerhout toen uit, dat men „het plaatsen van kernwapens op Noordwij- kerhouts grondgebied en dat van andere gemeenten ten stelligste afwijst". De heer Sluis (CDA) maakte zich een beetje boos over het feit, dat met name de verte genwoordigers van de EZP niet waren komen opdagen. „Van de VVD kon je het ver wachten (ook deze partij was afwezig), want zij hadden ook al tegen de motie gestemd. De EZP heeft echter vóór de mo tie gestemd en verklaart nu, dat dit geen onderwerp is om op dorpsniveau te bespreken. Dan hadden ze toen in plaats van te stemmen, moeten gaan lassen",* was zijn mening. >e avond stond in het teken van het onderwijs en het di lemma van de CPN en de ker ken. Een onderwijsman gaf het onderwijs vooral de schuld van een bepaalde morele scheefgroei, waardoor de vre- desopvoeding het vredesden- ken in de knoei komen. Een vertegenwoordigster van de jongeren sprong daar gretig op in en spoorde het onderwijs aan daar binnen zijn team en schoolgemeenschap eens iets aan te doen. „Er wordt veel te weinig over dit soort zaken op school gepraat", was haar con clusie. De CPN en de kerken kregen ieder hun eigen dilemma voor geschoteld. Volgens een van de mensen uit de zaal verbin den de mensen actiegroepen als „Stop de N-bom" direct met het communisme, waar door er bijna direct een af weerreactie ontstaat. Pastor Van Stekelenburg ver klaarde dat ook de kerk uit het evangelie de p^1" heeft de onmenselijke wa^ wedloop te stoppen. MaarVj hij had zijn dilemma: „Ik echter dat wij niet zo vc moeten lopen, daar dit eens voor moeilijkheden zorgen binnen de kei meenschap. Maar op onze nier blijven we bezig". Algehele conclusie van del 'was, dat het zin had om i sprek te blijven langzaam maar zeker mentaliteitsverandering gang te brengen. Het gt werd opgeluisterd door eei baret van de vredeswerk! Hillegom en werd besjQ met muziek van de Noor kerhoutse popgroep Bann J' Brandjes in Noordwijk NOORDWIJK Drie klei ne brandjes hebben gisteren de brandweer enig werk be zorgd. Het baart de politie zorgen, dat de meldingen nog steeds via het oude num mer binnen komen. Dat neemt meer tijd in beslag, omdat de meldingen dan eerst nog doorgegeven moe ten worden aan de nieuwe centrale post. Pas dan kan de brandweer in actie komen (het nieuwe ntimmer is 12121). Gistermorgen omstreeks elf uur vatte in de hal van de flat 'Duinwijck' een grote asbak vlam. De bakkelieten binnen kant van de stalen asbak zorg de voor grote rookontwikke ling. De brandweer had het brandje in een mum van tijd onder controle. Enkele uren later had een duinbrandje plaats. Wandelaars doofden het vuur. De brandweer bluste na. Ongeveer twintig vierkan te meter duin is verloren ge gaan. 's Avonds om kwart over elf ontstond in een wo ning aan de Pieternel weg een schoorsteenbrand. De brand ontstond doordat de schoor steen vuil. Ongeval in De Zilk stel ips DE ZILK Een inwone ,£n De Zilk en zijn vriendin WN vannacht gewond geraattin een ongeval op de Zilkerfjtyi weg. Dat gebeurde om uur, toen de jongemr macht over het stuur v« auto verloor en uit de vloog. De automobilist ^er beide benen. Zijn vriendii [en een hersenschudding op-Dlic den werden overgebracht |gw de Mariastichting in Haa leve 3|i

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4