eidenaars gedupeerd door aostorderbedriiven Almere Sportief aanbod. la f té Sreringe storing bij werkzaamheden litbreiding kabel Nieuwbouw voor Leidse kampeervereniging VOORJAARSVOORDEa BIJ WARNECKE Feestelijk slot van blokfl ui tdagen 3INA [AD 'LEIDSE COURANT MAANDAG 19 APRIL 1982 PAGINA 3 G4 t! I U- M Sy Cs absol Werklozen bezinnen ch over vrijetijd lteIe" 1IDEN -- Een groep van zeven werklozen v°ori eft het idee om met anderen plannen te ont- e ,Vra' kkelen, waardoor de vrijetijd nuttig besteed in I n worden. Zelf1 heeft het zevental enige tech etjes bedacht. Zo willen zij beginnen met eIk* t openen van een ontmoetingsruimte. Daar om a 25t bestaan al plannen om tweedehands lillen op te knappen en vervolgens te verko- i, Ook willen zij een werklozenkrant begin- en een vereniging oprichten voor de be noem tiging van belangen van werklozen. De ini- 1 en 1 liefnemers hebben voor vrijdag 23 april een lemoq inkomst belegd. Allen, die mee willen dt ?n of ideeën hebben, worden uitgenodigd, 'al bijeenkomst begint om twee uur en wordt jke aalouden in het Werklozen Adviescentrum in Breehuys (Breestraat 19). Poging tot doodslag door automobilist LEIDEN Twee inzittenden van de personenauto zijn gister avond door de politie gearresteerd op verdenking van poging tot doodslag. De twee arrestanten, een 22-jarige en een 20-jari- ge Leidenaar, weigeren te zeggen wie de auto bestuurde. De vermeende poging tot doodslag vond zaterdagavond plaats in de Lombokstraat. De mannen „scheurden" om zeven uur door deze straat en reden bijna een 8-jarig kind aan. Een naar bui ten snellende man (30) moest wegduiken om niet aangereden te worden en liep daarbij lichte verwondingen op. Een half uur later reed de auto opnieuw onverantwoord hard door de Lombokstraat en deze keer werd bijna een 31-jarige man ge raakt De auto verdween spoorloos. De twee mannen deden aangifte. Zondagavond rond acht uur kreeg de politie melding van een auto die „waanzinnig hard" door de Agaathstraat reed. Deze auto kon worden klemgereden. Het tweetal bleek zaterdagavond in de Lombokstraat actief te zijn geweest Zij hadden dit gedaan uit woede, omdat de vriendschap van een van hen met een in de Lombokstraat wonende vrouw was ver broken. Chauffeur springt uit vrachtauto LEIDEN Een antieke lantaarnpaal aan de Boommarkt is vanmorgen om kwart over acht vernield door een vrachtwagen. De bestuurder van dit voertuig was uit de cabine gesprongen in de verwachting, dat de paal de wa gen niet zou stoppen en zijn wagen in de gracht zou belanden. De vrachtwagen stond brood te lossen op het parkeerterrein achter het warenhuis Vroom en Dreesman. Toen de man wegreed, bleek dat er nog niet voldoende lucht in de remleidingen zat. Om fietsers te ontwijken reed de man rechtuit het parkeerterrein af en botste tegen de antieke paal met een waarde van circa 2000 gulden. De paal brak in tweeën. De bovenste helft werd korte tijd later uit de gracht vist. De wagen was overigens tegen de p< stilstand gekomen. Friese staartklok gestolen LEIDEN Een antieke Friese staartklok met een waarde van tien mille is in de nacht van zaterdag op zondag gestolen uit een wo ning aan de Lijsterstraat. De inbraak kon worden ge pleegd omdat de achterdeur niet was afgesloten. De ach terplaat van de klok werd zwaar beschadigd. Uit een woning aan de Sibeliusstraat zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag enkele gouden ringen, een videorecorder en enkele tientallen guldens ge stolen. De inbraak werd ge pleegd via een openstaand raam. n|. J tM Saha hei ;idEN Twee postor- bedrijven uit Almere iben waarschijnlijk een itje vfcot aantal Nederlanders fzet l dupeerd. In Leiden v°oneft de politie al diverse 1 be8 bessen verbaal opge- akt van burgers die bezwendeld. De )egevi achten blijven binnen- en. Inmiddels is een aaroirechtelijk voor-onder op; k gestart. De directeu- 'Jv i van de van fraude móei dachte bedrijven zijn deed vorige week een r sec( Kiw aangifte van oplichting de Leidse politie. Een van de vele gevallen van de afge lopen weken. De vrouw had geruime tijd geleden een be stelling gedaan bij de 'Stich ting Ideële Drukwerken' in Almere. Dit naar aanleiding van advertenties in regionale dagbladen. De Vrouw maakte 49 gulden over en voegde een pasfoto bij. Zij zou haar beelte nis in vorm van twee posters en evenzovele puzzels thuisge stuurd krijgen. De vrouw heeft haar bestelling nooit ge zien. Ook haar geld zag zij niet terug. Een verontrust telefoon tje naar het bedrijf werd niet beantwoord. Ettelijke Leide- naars delen die ervaring. Mis schien in een iets andere vorm, want via de 'Stichting Ideële Drukwerken' zouden ook visitekaartjes en briefpa pier besteld kunnen worden. Een 75-jarige inwoner van Leiden werd door een ander bedrijf uit Almere om de tuin geleid. Hier betrof het het pos torderbedrijf 'Tristar'. De man had geld overgemaakt op het gironummer van het bedrijf. Als hij de advertentie mocht geloven, zou enkele dagen la ter een kostuum bij hem thuis bezorgd worden. Na verschei dene telefoontjes kwam hij tot de ontdekking, dat ^Tristar' niet bestond. Voortvluchtig De Leidse politie heeft contact gezocht met Almere, waar de zaak thans verder wordt uitge zocht. Sinds ongeveer drie we ken wordt de advertentie niet meer geplaatst, maar nog steeds doen gedupeerden aan gifte van oplichting. De officier van justitie in het district Almere heeft de zaak aangekaart bij de rechter-com- missaris. Een gerechtelijk vooronderzoek is inmiddels gestart. Bij de Stichting Ideële Drukwerkbelangen, die overi gens wel staat ingeschreven bij de Kamer van Koophandel, werd een onderzoek ingesteld. Het pand van de firma bleek leeg te staan. Van administra tie, archieven, de levervoor- raad, personeel en directeuren was geen spoor te bekennen. De directeur van 'Tristar' staat bij de politie in Almere gesig- Aangifte Een woordvoerder van de po litie in Almere: „Natuurlijk riekt de zaak sterk naar op lichting. Toch moeten we de nodige voorzichtigheid in acht nemen. Eerst moet een gede gen onderzoek plaats hebben. Dat is momenteel gaande. Zui ver theoretisch gezien, is het nog altijd mogelijk, dat de le vering uitermate lang duurt en dat de mensen daarom nog geen waar voor hun geld heb ben gekregen. Het is voor ons van groot belang, dat zoveel mogelijk gedupeerden bij de politie aangifte doen. Wij heb ben het idee, dat lang niet ie dereen de moeite neemt de po litie in'te schakelen. Het gaat per slot van rekening per per soon niet om bijster hoge be dragen." De politie van Almere heeft niet de indruk, dat beide pos torderbedrijven iets met el kaar te maken hebben. Vol strekt zeker is dat echter niet. „De'finesses van de zaak wor den pas duidelijk als de' ver dachten zijn aangehouden," al dus de woordvoerder in Alme re. De hoop om de directeuren te pakken te krijgen, blijft aanwezig. Wel is inmiddels duidelijk, dat de voortvluchti- gen zeer weinig sporen hebben achtergelaten. De kans, dat de gedupeerden hun geld alsnog terug krijgen, is gering. Bibliotheek Merenwijk De bibliotheek aan de Rosmolen in de Merenwijk wordt momenteel opnieuw ingericht. Er komt een spe ciale ruimte voor volwassenen met peuterhoek op de begane grond en op de eerste etage een afdeling voor de jeugd tot 14 jaar. Omstreeks half mei zal de verbou wing gereed zijn en zullen aan de ongemakken die hiermee gepaard gaan voor het publiek een einde zijn gekomen. De Polder De Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde houdt woensdag 21 april in het Rijksherbarium aan de Schelpenkade zes lezingen over „De Polder" en „Zwitser land". Dejezing over „De Polder" wordt gehouden door de heer C. de Koning uit Rijnsburg. De lezingen beginnen om acht uur. Kinderfilm „Zes beren en een clown" is de titel van de kinderfilm die woensdag 21 april wordt gedraaid in het K&O-ge bouw aan de Oude Vest 45. De film begint om half drie. Een kaartje kost drie gulden. „Near and far away" De film Near and far away" (1979) van de Zweedse Ma rianne Ahrne wordt woensdagavond 21 april vertoond door de werkgroep TV-issue van de Leidse Studenten Ek- klesia. Het verhaal speelt zich af in een psychiatrische in richting. De film laat de wereld zien van mensen, die hun vrijheid verloren hebben en 'worstelen om die terug te vin den. Het thema „liefde en begrip" is daarbij sterk verte genwoordigd. De filmvertoning begint om half tien aan het Rapenburg 100. Korendag Burgemeester mr. C.H. Goekoop opent donderdag 22 april in de Stadsgehoorzaal de „koren- en activiteiten dag voor ouderen". Deze tweede korendag wordt ge houden door de diverse dienstencentra in Leiden. De korendag begint om kwart voor tien. Het programma meldt de optredens van diverse koren uit Leiden en omliggende gemeenten en enkele andere activiteiten zoals volksdansen, een modehow en gumnastiek. >F ,un' 3DEN De werk- 2 imheden die uitgevoerd J* Jj,eten worden in ver- i. - nd met deuitbreiding JAj Bi" het kabelnet, zullen ringe storing op televi- en radio tot gevolg re/re bben. Alleen gedurende en ze werkzaamheden Jy iet de abonnee reke- 'ia*4ing houden met maxi- •>°G^ aal een uur storing. De ie vir breiding kost de abon- ondeie ongeveer 50 cent per 22.00land extra. Met ingang o (nc n juli wordt ook het ntal programma's op de I-band van de radio uit- breid. Deze uitbreiding iatpai schiedt gratis. Nog niet is welke stations »j zullen komen, ihalve een enkele storing de Leidenaar niets mer- i van de uitbreiding van kabelnet. De voorberei- ijsJngen zijn reeds getroffen. tl werk begint 17 mei en I duren tot 10 iuni. Daarna ibben nog wel technische irkzaamheden plaats, maar s zijn niet van belang voor abonnee. In totaal moeten Leiden op vijftig plaatsen zandi [enaamde schakelkasten orspi irden geplaatst. Na het ^fjatsen van die kasten heeft abonnee behalve de ge- uikelijke, ook de beschik- ig over de Belgische net- i BRT 1 (Vlaams), RTB 1 RTB 2 (Waals) alsmede &r drie Engelse netten: V en BBC 1 en -2. Bepaal- wijken zullen eerder over 12 zenders beschikken liaac: Het werkschema is als volgt: Vogelwijk, Houtkwartier, Poelgeest, Hoge Mors, Gast- huiswijk, Boshuizen, For- tuinwijk en Haagkwartier: 17 tot en met 21 mei; Groe- noord, Noorderkwartier, de Kooi, de Waard, Rijndijk- buurt, Burgemeesters- en Professorenwijk en de Tuin stad wijk: 24 tot en met 28 mei; Binnenstad, Transvaal- buurt, Cronestein, Oostvliet- polder en de kleine Crones- teynse polder: 1 tot en met 4 mei; Koppelstein, Lage Mors, Boekhorst, Pesthuiswijk, Leeuwenhoek, Vreewijk en het stadsgedeelte, dat aan Merenwijk grenst: 7 tot en met 10 mei. Gedurene deze perioden zal in de desbetref fende wijken de radio ge stoord worden, evenals de te levisie. Maar vermoedelijk zijn er hoegenaamd geen uit zendingen tijdens de werk zaamheden, die overdag plaats hebben. Kwaliteit De beeldkwaliteit van de En gelse uitzendingen zal niet altijd even goed zijn. In een paar uur tijd kan de kwali teit omslaan van zeer goed tot uitermate slecht. De kwa liteit van de uitgezonden programma's is volledig af hankelijk van weersinvloe den. De Engelse televisiema kers hebben er verder wei nig belang bij, dat de pro gramma's op het continent goed ontvangen worden. Ne derland is immers een goede afnemer van Britse televisie programma's. Indien deze programma's over de kabel al uitgezonden zijn, is de druk om programma's te kó pen, voor de Nederlandse omroepen aanmerkelijk ver minderd. De Britse zendmas ten zouden dan ook afge keerd staan van het vaste land. Desalniettemin is het Engelse programma in de uitbreiding opgenomen. De vraag bleek groot. Alle twaalf netten kunnen ook op toestellen ontvangen worden, die maar zes of acht knoppen hebben. Indien men echter op één avond alle twaalf netten wil zien, moeten de knoppen niet al leen ingedrukt, maar ook even bijgesteld worden. De stadskabei Leiden stelt geen gratis monteur beschikbaar om de werking van de knop pen uit te leggen. Er wordt vanuit gegaan, dat een ieder zijn toestel moet kunnen be dienen. Zo niet, kan wellicht de buurman een helpende hand bieden. Het ligt niet in de lijn van de verwachting, dat de uitbrei ding hernieuwde activiteit van de televisiepiraten tot gevolg zal hebben. „De pira ten kunnen wel storen. Maar om daadwerkelijk een pro gramma uit te kunnen zen den tijdens de legale uit zendingen hebben zij ster kere appparatuur nodig. Het risico om door de politie uit gepeild te worden, is dan veel te groot," aldus een woordvoerder van de kabel televisie. Ook de nieuwe net ten worden uiteraard na beëindiging van de legale programma's afgesloten van wege dreigende piraterij. LEIDEN Op de vierde en laatste dag van de Duits- Nederlandse blokfluitdagen vond in de Pieterskerk de finale plaats van het concours, dat op deze dagen cen traal heeft gestaan. Van de acht combinaties, die tot de finale waren doorgedrongen, waren maar liefst zes af komstig uit Duitsland. Een blokfluitkoor uit Wassenaar en een duo uit Leiden zorgden voor de Nederlandse in breng. Met wat hulp trekken de heer Segaar (recht) en zijn kleindochter (links) de gordijnen voor de in gang van het nieuwe pand van de LCKV weg. LEIDEN De LCKV (voluit de Leidse Christelijke Kam peervereniging) vierde zater dag uitgebreid feest. Het nieu we pand van de vereniging aan de Vestestraat werd offi cieel geopend. De heer S.J. Se gaar, oud-bestuurslid en één van de oprichters van de vere niging en zijn kleindochter Es ther deden dat door een gor dijn voor de ingang van het pand weg te trekken. De LCKV bestaat dit jaar 62 jaar. Tot dusver was de vere niging ondergebracht aan de Nieuwe Rijn 91. Omdat dit pand te klein werd en het huurcontract afliep ver nieuwing van dat contract zou te duur zijn moest naar een ander onderkomen worden ge- zocht.^Dit werd gevonden aan 3eVestestraat 2. Het voormali ge pakhuis is in 18 maanden tijd omgetoverd in een fraai kantoor met een ontmoetings ruimte voor de leden van de club en één etage als woon ruimte. Een subsidie van de gemeente Leiden van 75.000 gulden en een kleine lening maakte dat mogelijk. De ver bouwing, die gedeeltelijk ook restaureren inhield, is volledig door vrijwilligers uitgevoerd. De officiële opening werd dan ook met gepaste trots aange kondigd. Wanneer de verbou wing niet in eigen beheer was uitgevoerd hadden de kosten opgelopen tot twee drie ton. Een bedrag dat de begroting van de LCKV ver te boven gaat. De verbouwing van het pand heeft de leden van de club menig uur werk bezorgd. Zo werden binnenmuren, sani tair en trappen geplaatst. „We wisten niet waar we anderhalf jaar geleden aan begonnen", aldus Frank Ouwerkerk, de voorzitter van de vereniging in zijn toespraak tot de leden. De verbouwing verliep overi gens niet geheel zonder pro blemen: de gemeente kondigde een bouwstop af toen bleek dat niet aan alle vereisten van het bestemmingsplan werd vol daan. Overleg met de gemeen te en een wijziging van de bouwplannen losten de proble men op. De LCKV houdt kampen voor de jeugd van 8 tot 18 jaar. Het gaat dan niet alleen om toch ten naar campings, maar er worden ook boederijen af gehuurd. Daarnaast zijn er zeilkampen en fietskampen. De vereniging organiseert ook kampeer- en trektochten naar het buitenland. Voor dit jaar staat voor het eerst een trek tocht per fiets naar het buiten land op het programma. Dat de LCKV in een behoefte voorziet moge duidelijk zijn: dit jaar zullen 1.400 kinderen uit Leiden en omgeving ge bruik maken van een reis van de véreniging. Alles wordt ge organiseerd door vrijwilligers. Vrijwiligerswerk is een princi pe waar niet vanaf wordt ge weken. 1.400 deelnemers is het maximale aantal, dat de vere niging aankan. Meer liefheb» bers zou een organisatie met personeel in vaste dienst nood zakelijk maken. Nadat in de afgelopen dagen al talloze combinaties (met in to taal zo'n 250 deelnemers) uit beide landen om de verschil lende eerste, tweede en derde prijzen hadden gestreden, ging het gisteren om de wisseltro fee. De verschilende duo's en het trio moesten zich volgens voorschrift laten horen in een werk uit de Barok en de twin tigste eeuw. Deze laatste opga ve maakte 't hen niet gemak kelijk. De wijze van toonvor- ming, de veelal ingewikkèlde ritmiek en de veeleisende ex pressie moet zeker aan deelne mers van vrij jeugdige leeftijd weinig vertrouwd voorkomen. In het gemak, waarmee zij zich lieten horen en die dan ook verrassend overkwam, de den de deelnemers nauwelijks voor elkaar onder. Alleen bij de muzikale invulling traden verschillen naar voren. In dit opzicht leverde het trio Meyer de meest opvallende prestatie. die dan ook werd gehonoreerd met de wisseltrofee, uitgereikt door wethouder Schoute. Het Leidse duo Cornelissens Mooiman won één van de eer ste prijzen. kon als illustratie dienen voor wat professionele musici op de blokfluit weten te realiseren en wat voor de deelnemers eventueel nog in het verschiet ligt. In een programma, even eens met de fraai contraste rende tweedeling Barok- mo derne muziek, toonden zij een veelzijdig meesterschap, dat ook de avantgardistische wer ken van Geysen en Hirose on gekend boeiend wist te maken. De langdurige ovatie voor het kwartet en de officieële toe spraken, waarin met name de plezierige sfeer op het con cours werd gememoreerd, zorgden voor een enthousiast besluit DIRK VOOREN Een complete softball tennisset krijgt u toegestuurd als dank voor de moeite voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Vrachtwagen de berm in Een vrachtwagencombinatie van 23 ton, die met melk was geladen heeft zaterdagmorgen voor de nodige consternatie in Wassenaar ge zorgd. De auto reed op de Rijksstraatweg rich ting '.t-'deo. Bij de kruising Den Deijl wilde de bestuurder vun de wagen kere.\ Doordat hij verwachtte dat het stoplicht op groen zou springen had hij nog een behoorlijke snelheid. Het stoplicht bleef ech*er rood en de bestuur der kon zijn wagen niet meer tijdig tot stilstand brengen. Om auto's te ontwijken, die voor het stoplicht stonden te wachten, stuurde de man naar links en de vrachtwagencombinatie schoot met een klap de vluchtheuvel op. De vluchtheuvel werd over een lengte van honderd meter vernield. Zonder al te veel overlast voor het overige verkeer is men een paar uur bezig geweest om de wagen weer op de weg te krij gen. Een gedeelte van de lading is eerst In een andere wagen overgepompt. Wamecke Lingerie geeft u f 15, terug voor uw oude (panty-)korselet, als u nu een goed passend nieuw koopt. Dit voorjaarsvoordeel geldt t/m 24 april a.s. Profiteer snel van deze 'inruil aktie'. Breestraat 126, Leiden 1 _als nieuwe abonnee van de Leidse Courant Adres. Postcode/Plaats. Betaald wordt C per maand (met automatische afschrijving) LI per kwartaal Stuur een softtennisset naar: Naam Adres Postcode/Plaats. Telefoon. Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, 2300 VB Leiden. J CcidAG SouTtmt

Leidse Courant | 1982 | | pagina 3