Unicum-teams openen sterk Strafbal bezorgt LMHC overwinning Jos de Bruin winnaar „Rijn/ Bollenstreek" De Danaïden met een been in overgangsklasse a Vrouwen Leiden gedegradeerd SPORTTRIBUNE Duindigtmeeting zonder hoogtepunten LEIDSE COURANT MAANDAG 19 APRIL 1962 PAGIN4 LEIOEN Het eerste weekeinde van de tennis- competltie heeft meteen al duidelijk gemaakt, welke 'Leidse' tennlsteams een gooi gaan doen naar de ti tel. Unicum heeft met de in de overgansklasse B uit komende teams goede kansen. Beide formaties boekten winst in uitwed strijden. Ook Noordwijk speelde sterk, won met 3-5 van Quick Nijmegen en heeft goede vooruitzichten op promotie nu twee teams uit de klasse van de Noordwijkers zullen pro moveren. De competities tart van Forescate viel te gen: een 6-2 nederlaag te gen het Roermondse NIP. Leidse Hout won en kan zich op gaan maken voor de strijd tegen de voor naamste concurrent Met selaars IV. In Amsterdam kwam Unicum I tegen Festina bijzonder gun stig uit de enkelspelen. De he rensingels van Freek van der Capellen en Frans Grimbergen werd vrij gemakkelijk in winst omgezet, maar de dames Henny Fehling en Marijke Guyt stuitte op felle tegenstand. Bei de speelsters hadden duidelijk moeite met de vastheid van de Amsterdamse opponenten, maar wonnen toch in drie sets. Vooral van Marijke Guyt een goede prestatie, omdat zij in de derde set met 2-4 en 0-40 achterstond. De 0-4 voor sprong werd vervolgens zon der setverlies uitgebouwd naar 0-8. Unicum II deed het ook uitste kend door De Vliegende Hol lander te kloppen: 3-5. Dit team had A-speelster Mickey Albers uit Llsse in de gelede ren, die het toptennis vaarwel zegde, een stapje terugdeed en op overgansklasse B niveau uitkwam. Omdat zij nog te wei nig tralningsuren maakte, kwam zij tekort tegen Maureen Meier, die rustig wachtte tot haar opponente de fouten maakte. Anne Jan van deF Meer verloor enigzins teleur stellend van Lex Bosboom, terwijl ook de herendubbel van Hans Tönjann en ivar de Jong verloren ging. Het derde ver- liespunt incasseerde de Leidse ploeg in de tweede mixed van Maureen Meier en Anne Jan van der Meer. Forescate ging ten onder te gen het sterke NIP, dat de Nieuw-Zeelander Mills, die Bob van Overbeeke met 6-0, 6-2 klopte, en de sterke jeugdspe ler Stefan Koch, die Herman van der Capellen terugwees, in de ploeg heeft. Jacqueline van Wijk zorgde voor het enige winstpunt in de enkelspelen door een zege op Henriëtte Knols: 2-6, 6-4, 7-5. Het twee de en laatste winstpunt kwam van Herman van der Capellen en Jacqueline van Wijk in de mixed: 6-2. Roomburg krijgt het moeiijk deze competitie. De ploeg kreeg een flink pak slaag van Overburch: 8-0. Nieuwkomer Yvonne de Ruiter bood in het enkelspel Petra Hartzuiker nog aardig tegenstand, maar ging toch jpet 7-6, 6-4 ten onder. Zij zorgde wel met Jan Pieter Noordermeer voor de enige setwinst in de gemengddubbel. TEAN uit Alphen verloor met 6-2 van Wilskracht uit Utrecht. Inge Kortsen - Van der Loo won haar singel met 6-0, 6-0 en zorgde ook met Ron Groot voor een punt in de gemeng dubbel. In de overige partijen bleven de Alphenaren punt loos. Bij Sassenheim maakte Humphrey Stuyver z'n debuut in de tweede klasse en deed dat uitstekend. Hij won zijn drie partijen en had zo een be langrijk aandeel in de 5-3 over winning van zijn ploeg op Pij nakker II. Benjamin Ruysse- naars zorgde in het enkelspel en in de mixed met Carla de Waard voor de overige twee punten. De Munnik kwam op een ge lijkspel uit tegen Heemstede. Christel Verwoerd kwam voor de eerste maal voor het eerste team*uit en vierde dat feit met een prima zege op D. Koesel: 7-6, 6-2. Marc van Opstal zorgde voor het tweede wins- Christel Verwoerd maakte haar debuut in het eerste team van De Munnik In het en kelspel won zij met 7-6, 6-2 van D. Koesel. tpunt in de enkelspelen. Om dat de herendubbel van Mare en Hans van Opstal en de da- mesdubbel van Christel Ver woerd en Éllen Gerrese winst punten opleverden, begonnnen de Leiderdorpers met een 4-2 voorsprong aan de gemeng- dubbels. Beide partijen gingen echter verloren: 4-4. Leidse Hout kwam verrassend sterk voor de dag tegen Mar lot. Marcel van Rijn maakte het Theo Boilerman bijzonder las tig, maar ging toch in drie sets onderuit: 7-6, 3-6, 3-6. Ook Waldo Jansen verloor, maar omdat Ellen de Groot (met moeite) en Annette van der Mey (simpel) hun partijen won nen, was de stand na de sin gels 2-2. Omdat alle dubbel spelpartijen vervolgens werden gewonnen, waarvan vooral de overwinning van Marcel van Rijn en Waldo Jansen op Boi lerman en Smit een eervolle vermelding verdient, won de Leidse Hout met 2-6. Het herenteam van Unicum ondervond sterke tegenstand van Bas Dongen, dat een twee tal spelers in de ploeg had, die vorig seizoen nog eerste klasse speelden. Toch won Unicum met 5-1. Alleen Jan Pieter Hop kon in het enkelspel niet voor een winstpunt zorgen. Zee en Duin uit Katwijk zal ook alle moeite hebben de de gradatie te ontlopen. Hillegom II won met 7-1. Alleen de da- mesdubbel van Els Kales en Pat Heyligers leverde de Kat- wijkse ploeg een puntje op. LEIOEN De Rijn/Bollenstreekcompetitie, waaraai deelgenomen door renners van de wielervereniging Avanti, De Bollenstreek, Excelsior en Swift, leverde de amateurs een eindoverwinning op voor Jos de Br van Avanti, de club die gisteren de laatste van vier rit organiseerde. Van Leidse zijde was Eddy Kouiss de ge die een eindoverwinning in de wacht wist te slep S Hij was met drie ritzeges en een derde plaats de st< ste nieuweling. ed )0< Amateur De Bruin bevond zich gisteren in een zesmans 15 groepje, dat zo'n veertig kilometer wegbleef, maar 200 men voor de streep, tijdens de eindspurt, werd ingelopen door hél i.1- loton onder leiding van een ontketende Karei Teeuwen. Mi 1 Meere (Avanti) bleek in de eindgalop over de snelste beneA beschikken en liet Reinout Oussoren (Excelsior) en Ad Moenj Al (Swift) achter zich. In de eindstand bezette Meere de tw%_ plek, Wim Kroone (Excelsior), Karei Teeuwen (BollenstreekpE 1 Jan Zwaan (Swift) bezetten gedrieën de gedeelde derde pl^16 Ad Slingerland werd eindwinnaar bij de junioren voor Tort H<en sen (beiden Excelsior) en Gertjan Zwaan (Swift). Harmsen wof31" 1 laatste rit. Beste liefhebber was Gerrit Kleinveld (BollenstrA hij kwam ook gisteren als eerste over de meet. In het elndkla 1 H ment bezetten Cees van Dam en Sjaak Hoogeveen (beiden A\?ee ti) de tweede en derde plaats. De eerste drie veteranen wer ^e' Arie van der Burg (Bollenstreek), Cor Berkouwer en Bram Me Wensem (beiden Excelsior). Cor Kloosterman van Swift b ,et goed voor de vierde stek. Sjaak van der Meer (Bollenstreek) 19' bij Avanti in de eindspurt aan het langste eind. Edwin Korver we celsior) won de massaspurt bij de nieuwelingen, die In Swiftistn Eddy Kouiss een sterke eindwinnaar hadden. Zijn clubgen<lte John Eradus en Ronald Koornstra bezetten in de eindklasse me1 de tweede en derde plaats. N Swiftjunioren Gertjan Zwaan en Martin Overdevest reden zi I1' dag een goede koers in het Zeeuwse Lewedorp. Zwaan spron z'c^ zijn eerste wedstrijd als junior weg met Carlo Steel, die hij ec in de eindspurt voor moest laten gaan, Overdevest won acr de eveneens weggereden Harmsen (Excelsior) de spurt van ec' peloton, en werd zodoende vierde. Amateur Axel Hermani— Katwijk fietste in het Belgische Reet naar de dertiende plek LEIDEN Ook bij het nog niet lang geleden bedwongen Jolly Jumpers ging het vrouwenteam van Leiden slecht basketballend ten onder: 65-40. In de aan het competititieslot gerakende rayon klassen was Leiderdorp de sterkste bij Juventus: 78-85. MSV streefde het Rotterdamse AMVJ ternauwernood voorbij, eind stand 77-75. Blitz hield de ruime promotiekans bij Springers staande en won afgetekend met 71-111. BVO rekende in Hilver sum af met Dunckers: 76-91. Luba ging opnieuw ten onder, nu mocht Gymnova met 77-69 de winst In de wacht slepen. Voor de vrouwen van Leiden was er nog een nipte kans tegen Jolly Jumpers het degradatiespook van de vrije doorgang af te houden. Die doorgang is nu toch gegeven, Leiden degradeert de finitief. En dat mag geen ramp genoemd worden, er is met coach Rob de Vries een verjongd team in planning, dat het zeker kan gaan maken. Een op zijn minst matig verdedigend Leiderdorp was in Schie dam Juventus bij rust bepaald nog niet kwijt: 41-44. Met een vooral voorin de tweede helft gehanteerde sterke zone-verdedi ging werd het 78-85. Clemens Kriek (16) £n Tonny Paulides (18) speelden voor Leiderdorp scorend een hoofdrol. MSV, nu met de flink voor de dag komende junior Rik Driessen, kwam pas in de laatste seconden langszij AMVJ. En toen werd toch nog gewon nen: 77-75. De vrees voor een uithaal door Springers bleek voor Blitz ongegrond. Met als topscorer Ton Kallenberg (25) werd ruim gewonnen: 78-111. Voor promotie nu alleen het laag geno teerde ASV uit Vianen nog. BVO won in Hilversum, met een sterk verdedigende en 22 punten aantekenende Jan Rombouts, met 76-91 van Dunckers. Luba ging, ondanks 29 punten van uitblin ker Codrington, ten onder tegen Gymnova: 77-69. Of de degra datie nu vermeden is of een beslissingsduel tegen ASV In de lucht hangt, is nog onzeker. WASSENAAR Geen enkel hoogtepunt was er zaterdag en zondag op de tweedaagse koersmeeting op Duindigt. Terecht was er dan ook weinig publieke belangstelling en dus was er een matige totalisatoromzet. De programma-commissie van de Stich ting Nederlandse Draf- en Rensport is niet mans om tijdens zo'n tweedaagse een behoorlijke draverij van Internationale klasse met een aardige eerste prijs uit te schrijven. Dat was gistermid dag Groningen voorbehouden. Daar stond naast een grote inter nationale koers met de Heikensprijs met een prijzengeld van tien mille op het programma ook de supertrio op het programma. Een supertrio die werd gewonnen door Odysner met op de sulky Anno de Wrede. De man die door de NDR is geschorst voor vijf Jaar, maar door hoger beroep nu nog steeds kan rijden. De over winning met Odysner voor Renvogel en Roland Morgan was de verrassing van de dag. Op Duindigt stond zaterdagmiddag maar een ren op het pro gramma. De beroepsmensen bleven langs de kant staan waar door de amatrices en amateurs in actie kwamen. Bij haar laatste start viel Mimi Ton van haar paard Robbedoes af. Dit keer ging het beter. Vlak na de start nam de combinatie de leiding en stond de kop niet meer af. Detonation pakte het tweede geld voor Sacha. Gistermiddag stonden er drie rennen op het programma. In de eerste ren stelde Season Raaphorst geweldig teleur. Deze hengst was vorig jaar als tweejarige één van de betere uit zijn jaargang. Na de start nam Season Raaphorst met Kevin Davies de leiding, maar had voor de eindstrijd het beste gegeven. Boxberger Clio won nu In het mlniveldje van slechts zes paarden verrassend voor Swell Hill en Pria Roses. In de Southendprijs, de tweede ren van de middag bleef een van de kanspaarden de zevenjarige hengst King's Eagle in de start boxen staan. Voor Caruso was toen een concurrent minder In de strijd. Kevin Davies won nu met Caruso voor Cocky Dundas en Laetitie. Naast Robbedoes en Caruso boekte trafnster Margot van Dijk nog een derde overwinning In het weekeinde. Daar zorg de in de laatste ren voor Terry Robinson met Dial A Disc over de sprintafstand van 13200 meter. SUPERTRIOHP In supertrlo 17 van zondag 25 april op de Wassenaarse baan Duindigt komen zestien paarden aan de start. Het is erg moeilijk om een winnaar aan te wijzen. Eén van de kanspaarden is na tuurlijk Tanja Wittestein die van zijn laatste vijf starts vier keer wist te winnen. Dat zelfde is ook het geval met Trabant Hanover en Useful Prince. Feitelijk staat er geen enkel paard in zonder goede laatste prestaties. Een behoorlijke uitbetaling bij de goede trio-aankomst behoort dus tot de mogelijkheden. Onze favorieten: Tanja Wittestein (7), Useful Prince (14), Tarpan Baker (6). Onze outsiders: Uhlan D (11), Trabant Hanover (9) en Teetje Ossewaard (15). ARTHUR VAN RIJSWIJK LEIDEN De Danaïden kwam als grote overwin naar tevoorschijn uit het afgelopen korfbalweek- einde. Terwijl de concur rentie punten aan elkaar verspeelde rekende de ploeg van coach Ron Ek met 311 overtuigend af met hekkesluiter Nëas. De degradatiestrijd van Per- nix duurt nog altijd voort. Een 94 overwinning op MIK geeft Steelink c.s. weer enige hoop, hoewel de kloof naar de midden moot nog altijd drie pun ten bedraagt. De eerste klassers TOP en Zuider kwartier herstelden zich via ruime zeges op Alba tros (74) en Quick (5 12). KNS proefde in III D voor de eerste maal dit seizoen het zoet van de overwinning. Met het allesbeslissende duel tegen Swift (A) in het vooruit zicht mag De Danaïden geacht worden al met een been in de overgangsklasse te staan. Een drie puntsmarge is een uitste kend vertrekpunt voor de nog resterende vier duels. Ook de wijze waarop de ploeg van coach Ron Ek Nëës versloeg is veelzeggend. De Enschedese hekkesluiter verweerde zich krachtig door de aanvalsop bouw van De Danaïden al in een vroeg stadium te versto ren. In de eerste helft was de reactie een onrustig naar de korf trekken, daarmee In de verdedigingsfuik terechtko mend. De score ging gelijk op en pas vijf seconden voor rust pikte Ingrid van Haren het goaltje mee dat dé ruststand op 3—4 bepaalde. Een bijzon der sterk eerste kwartier in de tweede helft, waarin de Leide- naren veel combineerden en zonder bal aanvalsacties on dernamen, leverde drie goals op. Hoewel de weerstand van Nëës daarmee gebroken was werd het offensief voortgezet. Regelmatig scorend, ook vaak uit de doorbraak, werd de voorsprong uitgebouwd naar 311, waarbij Cees Chris- tiaanse (3), Frans Brand (2), Eric Peters (2), Ingrid van Ha ren, Ruud Visscher, Hennle Devilee en Hans van der Leek de korf doorboorden. Agnes de Rooy (voorgrond) wint namens Pernix een duel. Pernix klopte MIK met 9—4. In de wetenschap dat bij een nederlaag degradatie onaf wendbaar zou zijn startte Per nix furieus. MIK had op dit of fensief totaal geen antwoord en halverwege de eerste helft koesterde Pernix een 50 voorsprong. De marge schrom pelde echter Ineen toen de Amsterdammers zich herstel den en Pernix bovendien nog gas terug nam. Pernix schrok echter in de tweede helft (rust stand 53) bijtijds wakker. Treffers van Agnes de Rooy, Peter Kuipers en Kees Brokaar beslisten na een kwartier het duel. Een rommeliger slotfase volgde, waarin de eindstand op 9—4 werd bepaald. De ove rige treffers waren van Kees Hortenslus (2), Carla Kuipers, de haar rentree makende Jenny van der Laken, Agnes de Rooy, Peter Kuipers en Janko Breedveld. Het was geen grootse verto ning die Fides Pacta afleverde tegen PSV. Het veldspel van de Leidenaren Kon de toets der kritiek doorstaan, er was zelfs sprake van een veldover- wicht, doch de afwerking was ronduit zwak. De thuisploeg sprong beduidend beter met de kans en verschafte zich een voorsprong, die opliep tot drie treffers (41 en 63 na een 42 ruststand). In de tweede helft kwam Fides Pacta nog wel dichterbij, maar op een cruxiaal moment, een 6—4 stand, wist Wim Piket slechts een van de drie hem toegewe zen strafworpen te benutten. Twee Eindhovense treffers ga ven daarop de nekslag: 96. Wim Piket (2), Dick Onderwa ter (2), Henny Piket en Wim Steenbeek scoorden. Middenmoter Albatros bood TOP maar erg weinig tegen spel. Op zeer regelmatige wijze konden de Sassenheimers via een ruststand van 40 een voorsprong van 70 opbou wen door goals van Hans Oudshoorn (3), Hilda van Veen, Stella en Anne van der Zaag en Otto Nieboer. Hoewel Alba tros in de slotfase nog enigs zins terugkwam toen het tem po daalde, was van een reële bedreiging natuurlijk geen sprake meer: 7—4. Ook Zuiderkwartier lijkt het dal te hebben gepasseerd. In een sterk gewijzigde opstelling zette de ploeg van coach Hen Zierikzee Quick al voor rust op een achterstand van 26. Deze marge werd in de tweede helft energiek spelend verder uitgebouwd naar 512. Toos van Dam (2), Wil de Wit (2), Carla Akse, Kitty van der Mark, Els van Lunteren, Jea- nette van Waerde, Rob de Hertog, Dick Derksen qn Rens Henze scoorden. Een nederlaag tegen het lei dende De Zwervers deed Fikt wegvallen uit de kopgroep in HA. Peter Ciggaar c.s. hadden na rust (33) even het initia tief, maar een gemiste straf- worp stond succes in de weg. In de slotfase kwam de fysiek sterkere koploper er het beste af: 86. Dirk Jan Elzenga (2), Wim Anholst, Diederik van Veen en Aad en Ab Knetsch zorgden voor de Oegstgeester treffers. Coach Jan Sjardljn viel samen met Martin Filippo in bij De Al gemene in het vierpuntenduel tegen KVR. Het duo was goed voor zes treffers en zorgde na rust (46) voor de definitieve afscheiding bij 48. De Rijs- wijkers, conditioneel zwak, werden in de slotfase volledig onder de voet gelopen: 7—16. EG van Vlifet (4), Martin Filipp< Wilma Sinteur (2), Jan Sjaj D (2). Wim van Vliet (2), H it H Waasdorp en Wim van Ite (jng heeft De Algemene nu waen stand genomen van de la%dó plaats in HA. ran Het ontbreken van trefz* W( afmakers brak Crescendo mje, tegen het laaggeplaatste V roni ernstig op. Slechts drie srrj fers, van Ria Baak, W Bei Comelisse en Peter Baak, twe duceerde de Leidse aanv^ a|< dat was ondanks een vo^k dende verdediging onvold£ji|/| de voor enig winstpunt: 3->njg( Na de 95 overwinning|ar(jj Merwede komt Ons Eien langzamerhand in veiliger \kde water. Leek de wedstrijd ,r 1 rust (41) al beslist, de ei'o) minuten van de tweede 'de liep Ons Eiland zodanig tln zichzelf te korfballen, dat nste wede bij 65 de aansli|n herkreeg. Jan van Kalkere gaf en tweemaal Rob Hassek 0r (3) loodsten de Eilanders I |e s de klippen. De overige trefyvo waren van Patrick Verraendl Cobie Deegenaars en (lqb Hasselbach. end In de subtop van IIIA spe Mj Velocitas gelijk tegen HoiSCh, SV, waardoor beide plo0\ uitgeschakeld werden voo >n y titel. In de eerste helft jg,j0. een voorsprong van 3OfoejS gebouwd, waarbij de Le 2 44 dorpers profiteerden var 2 5 fouten van Hoekse. Velo 9 V- maakte na rust echter dez -t fouten, waardoor het, met|-6) fers van Beate Franso, 73/- Brouwers, Ybo Schutte enlgg) Scheffers nog 44 werd. ;jeg Speltechnisch kan Temp6en koplopers in IIIB wel bijb< ens maar in de afwerking schf, o de Alphenaars nog tekori#jer j( ook in het duel tegen OitV|ie, Nassau, waar een voorspvrj; van 32 in het laatste kw1 nog verloren ging: 35. van Hooidonk, Dirk Tuii^'n burg en Aad Haagsman i^a puntten. erdc Onder het toeziend oog va 0 terim-coach Dirk Jan Elz 7' won KNS haar eerste strijd. Subtopper Vrien en, schaar (B) werd via een n Z' stand van 3—4 op een aclen stand van 36 gezet, iej d' kon in de slotfase toch ster' weer angstig dichtbij kor 56. Doelpunten van Kooien (2), Annet van der 5 Sandra Ligtvoet, Rudolf voet en Fred van Dijke. Ie| v ent 1 .8 (t LEIDEN - In de eerste klasse heren dit weekeinde sinds lange tijd weer eens twee overwinningen. Lel den en Forescate wonnen met 1-0. De dames van Lelden kwamen tegen het in de eerste klasse onder- aanstaande Leonidas niet verder dan een doelpunt loos gelijkspel. Leiden versloeg nipt Qui Vive met 1-0. Deze wedstrijd was zoals alle laatste Leidse par- tJjen. een sterk aandringend en ook technisch beter Lelden, maar wederom werden de ge schapen kansen niet benut. De strafcorners liepen nu wat be ter in zoverre dat er twee hoekslagen door Qui Vive ver dedigers met de voet gekeerd moesten worden en dat twee-, maal het houtwerk In de weg stond. Datzelfde houtwerk stond ook de verzilvering van de eerste strafbal in de weg. Na de rust deed laatste man Paul van de Meer dit beter en schoot uit de andere strafbal de verdiende zege binnen. Fo rescate behaalde een 1-0 overwinning op Be Fair. Peter Jan Rubingh schoot al na vijf minuten een strafcorner bin nen, wat een beloning was voor een rustig maar goed be- ginoffenslef. Hierna ontwikkel de zich verder een gelijkop- gaande wedstrijd met iets be tere kansen voor de Voorscho tenaren. Een minuut voor tijd kreeg Be Fair nog een zeer grote kans op de gelijkmaker, maar keeper Piet Hein Relds- ma voorkwam die treffer. Roomburg verloor teleurstel lend met 2-0 van Myra. De Lei denaren speelden wel een goe de eerste helft, maar wisten geen kansen te benutten. Ook na de rust startten ze goed, maar na een gemiste strafbal en twee gele kaarten voor Roomburg was de concentra tie weg en Myra profiteerde uitstekend door onmiddellijk tweemaal te scoren. Alecto deelde de punten met Alphen, 1-1. De Leiderdorpers begon nen goed, namen het initiatief in handen, maar wisten geen kansen te benutten. Vlak voor rust kreeg Alphen nog wel een paar strafcorners te nemen, maar keeper Fred Brouwer verwerkte ze allemaal goed. Ook na de pauze was Alecto beter en na een kwartier werd het 1-0 toen Maarten Coppes een door hem zelf geforceerde strafbal verzilverde. Vijf minu ten voor tijd maakte een Alp- hense verdediger echter ge bruik van een onoplettendheid bij Alecto en schoot de 1-1 binnen. Dames Leiden speelde doelpuntloos gelijk tegen het tegen degra datie vechtende Leonidas. Lel den miste haar strafcorner specialiste en op het slechte veld wfst haar vervart^ geen raad met de 15 stri ^gjr ners die ze te nemen kjfer|ei Maar ook voor de vele kansen was geen Leidse ding. En omdat Leonidas Ing a spaarzame uitvallen ook tot scoren kwam eindig<3a,a^ partij zoals die begonnen Hisalis won netjes van hugowaard met 2-0. Pal verwege de tweede helftrrver Manja van de Berg de 1 uit een strafbal open. VI er va nuten voor tijd voegde l~ Musters daar nog een aan toe. ftaan numr Vei ,p!i' «11

Leidse Courant | 1982 | | pagina 18