chamele winst RCL op Blauw Wit Quick Boys bedwingt ACV; 2-2 lijnsburgse Boys lelijkwaardig aan oploper D0V0:1-1 Weer „strohalm" voor Ter Leede latwijk deelt ÊRfoubrugge in streekderby ruim langs Koudekerk: 6-3 Gelijkspel ARC gSPORTTRIBUNE is Noordwijk behoudt kans FC Lisse laat veel kansen liggen: 1-0 LEIDSE COURANT MAANDAG 19 APRIL 1982 PAGINA 17 tIDERDORP RCL Vbeft tegen staartploeg lauw Wit '34 bepaald niet sterren van de hemel peeld. Als de, welis- ar vrij eenvoudige, wijze irop de 2-0 winst werd laald, maatgevend zou ten zijn voor de kam- nskansen van de Lei- irdorpers, ziet het er niet ipvoi uit waar het de aanwezige titelaspira- betreft. Licht excuus is dat de aanhoudende id zaterdag ook in 'De lemerd' vrij spel had en id voetbal ernstig werd belemmerd. Voor een kampioenschap zal echter beter gepresteerd moeten worden. En of dat helpt, is dan nog de vraag. IJsselmeervogels, dat bij Zwart Wit '28 knap zegevierde, lijkt met vijf punten meer (zij het met ook een wedstrijd meer gespeeld) immers nauwelijks meer te achterhalen. Voor het uiterst correct voor de dag ko mende Blauw Wit '34 ziet het er overigens veel zorgelijker uit. Spitsspeler Roskam liet na afloop echter merken niet over de nabije degradatie te tob ben: „We houden het sportief, dan maar d'r uit...". Voor rust kwam RCL njet echt op gang. Hoewel de ploeg een duidelijk sterkere indruk ach terliet dan de Friese tegen stander, wist het het krachts verschil niet echt in de score uit te drukken. Vooral doordat de vleugelspitsen nauwelijks gevaar wisten te stichten, was het aantal kansen gering. Pier re van Gemerden werd volledig in bedwang gehouden door zijn overtuigend acterende di recte tegenstander Birkenholz en Erik van Doeselaar zag de bal keer op keer over hem heen zeilen. Centrale midden velder Bob van Bohemen leek daarentegen overal aanwezig te zijn en liet een prima indruk achter. Zijn acties kregen ech ter geen vervolg. Het povere Blauw Wit wist ook niet toe te slaan, ook niet via de balvaar- dige spelers Koetje en Span- ninga, die incidenteel op avon tuur werden gestuurd. Het dichtst bij een treffer was ten slotte toch RCL. Pal voor de pauze 'prikte' Dick van der Bijl de bal uit een vrije trap net naast. In de tweede helft was Blauw Wit nog even gevaarijk via een kopbal van de lange Roskam, die door doelman Van der Heijden safe werd verwerkt. Daarna was het volledig ge beurd met de Friezen, die be halve met het aandringende RCL gigantische moeite had den met de tegenwind. Na een afstandschot van de veelvuldig oprukkende Peter Siera werkte Blauw Wit-doelman Venema de bal knap uit de hoek. En net toen het publiek zich be gon af te vragen of RCL nog iets zou doen met het enorme overwicht, sloeg Erik van Doe selaar toe. Hij nam een diepte pass aan en rommelde zich met het nodige geluk langs zijn tegenstander. Plotseling oog in oog met doelman Venema, haalde hij uit. De bal stuitte onder de niet geheel vrijuit gaande Venema en bereikte het net: 1-0.' Tien minuten later werd er een fraaiere treffer aan toegevoegd. Pierre van Ge merden had zich volledig vrij gelopen in het centrum van de aanval en kreeg een strakke dieptepass toegezonden. Hoe wei Van Gemerden de grootste moeite had het leer in de mee wind te achterhalen, lobde hij het knap over de uitkomende Venema heen: 2-0. Het Leider- dorpse overwicht hield aan, maar het benutten daarvan was, zoals tevoren, overwe gend matig. Een overwinning, dat wel, maar niet om te jui chen. LEJO BUCK Scoreverloop: 60 Van Doeselaar 1-0: 70 Van Gemerden 2-0. RCL: Peter van der Heijden, Peter Slera, Renè Kamminga. Cees Ruls. Koos Haneveld, Hans Braat, Bob van Bohemen, Thijs Bruna. Dick van der Bijl, Pierre van Gemerden. Erik van Doeselaar. ASSEN Waar Quick Boys aan de confrontaties van vorige week tegen an dere toppers IJsselmeer- vogefë en DETO geen pun- tenwinst overhield, slaag den de Katwijkers zater dag in Assen wel. Bij ACV G)VO, udl8| JNSBURG Met name de eerste helft van het ijffen met kampioenskan- laat nummer twee, toonde Rijnsburg- Boys aan dit seizoen onrechte degradatie- l 'gen te kennen. De jnsburgse thuisclub itbalde in dat eerste rt, nauwelijks gehinderd de storm tegen, vaak iajstekend en verwierf zich arbij bok nog eens een ttal goede scoringsmo- ^ijkheden. Na de hervat- j echter, zakte Rijns- gse Boys beduidend te- j, waardoor de Veenen- alse koploper alsnog in wedstrijd mocht ko- ligei[; men. De 1-1 deling die uit eindelijk door beide ploe gen werd overeengeko men kon, de gehele wed strijd overziende, de toets der kritiek doorstaan. Een conclusie die evenwel niet wegneemt dat een iets slagvaardiger Rljnsburgse Boys zaterdag ongetwijfeld de tweede thuisoverwin ning van deze jaargang zou hebben geboekt. Het duurde zaterdag een kwar tier én een bijna-treffer van DOVO - Arjan de Witte kogel de de bal na twaalf minuten van grote afstand steenhard tegen de deklat boven Henk van Voorbergen - voordat Rijnsburgse Boys de zaken correct op een rijtje had staan. Vanaf dat moment liep het echter ook direct wel erg goed bij het elftal van oefenmeester Arie Lagendijk. Nico Zwaan en Freek Rienks hielden gevaarlij ke DOVO-puntspelers Alex van der Klift en Steef van der Oos terkamp vrij eenvoudig in be dwang, Nico Kuyt toonde zich ook in opbouwend opzicht .een excellerende laatste man en Rijnsburgse middenvelders Jack Manuputty, Martin Toet en Ruud van der Voort over troefden de directe tegenstre vers bij vlagen volledig. Vooral Van der Voort liet zich, daarbij uitstekend gestuurd door zijn ploeggenoten, aanvallend op merkelijk sterk zien. Tot drie maal toe flitste Van der Voort op rechts langs persoonlijke bewaker De Witte, de ope ningsgoal bleef echter uit. De eerste keer. Omdat Van der Voort vergat vrije Rob Gillissen aan te spelen en koos voor een te harde voorzet op Ton Ar royo; de tweede maal omdat DOVO-doelman Kees van Kra nenburg een formidabele reac tie in huis had op de spetter van Gillissen en de derde keer omdat Arroyo centimeters te kort kwam om de bal in het verlaten doel te kunnen tikken. Nadat Piet Haasnoot het na een verre trap van Kuyt op snelheid had verloren van Kees Oostermeijer werd de 1-0, tien minuten voor rust, terecht, maar enigszins fortuinlijk, wel een feit. Jack Manuputty werd door Pieter Gijsbertsen ge vloerd en zoals gebruikelijk be lastte Martin Toet zich met de vrije schop. Toet vond het hoofd van hoog opverende Ar royo, Arroyo het DOVO-doel vla de lat en de rug van Var\ Ton Arroyo komt, tot grote opluchting van DOVO-doelman Kees van Kranenburg, centimeters tekort om de voorbij waaiende bal in het Veenendaalse doel te werken. Arroyo zou later overigens wel de enige treffer van Rijnsburgse Boys scoren. Kranenburg: 1-0. Na de pauze zag Rijnsburgse Boys - nu met Gerrit van Eg- mond voor de dizzy ingewissel de Kuyt - geen kans het hoge niveau opnieuw te halen. DOVO kreeg weer vat op de partij en nivelleerde de achter stand al spoedig. Bert van Sas besloot een lange soloren met een voorzet op maat en Steef van der Oosterkamp kopte ui terst fraai raak, met die treffer ging de partij vervolgens gelij- het „ongeslagen tijdperk" van overigens weer betrouwbare Henk van Voorbergen beëindi gend. De treffer van Van der Oosterkamp werkte niet alleen in score-technisch opzicht ni vellerend, ook qua spelbeeld kopgaand door. Hoogtepunten bleven echter verder uit, al had invaller Cas Zwaan een kwar tier voor tijd nog alle kaos om voor een climax te zorgen. De door Arroyo In stelling ge brachte Zwaan treuzelde even wel te lang en kwam zelfs niet tot een schot. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 35 Arroyo 1-0; 58 Van der Oosterkamp 1-1. Rijnsburgse Boys: Van Voorbergen. Kuyt (Van Egmond). Nico Zwaan. Rienks." Van Dellt. Van der Voort, Toet. Manuputty. Gillissen (Cas Zwaan). Haasnoot. Arroyo. JAASLAND Ondanks forse overwicht, dat 'lirdeklasser ARC zich op "fV'27 verwierf, zouden Alphenaren niet verder men dan een 1-1 remi- Een fraaie treffer van Heytinga bracht ARC voorsprong. Dezelfde Ier zou nog wel een ^afschop missen. zo'n minuut of tien zette Ijjnald Dissel de bal goed Rob Heytinga ontving het wipte de bal omhoog en tide vervolgens met rechts *d uit. De schitterende tref fer zou, ondanks verscheidene mogelijkheden, de enige Alp- hense blijven, waardoor de MVV-goal vlak voor rust goed was voor de gelijkmaker. Omdat Wilco van Leeuwen zijn inzet gekeerd zag door een hand van een veldspeleren de scheidsrechter dat ook niet was ontgaan, werd de bal in de zestigste minuut op de stip ge legd. De Maaslandse goalie dook echter in dezelfde hoek als waarin Heytinga de bal schoot. ARC bleef de betere ploeg. Doelman Sjaak van Oosten moest zijn talent nog tonen in de slotfase, toen MVV gevaarlijk dicht bij de overwin ning was. j iTWIJK Zoals de helften onderling werden verdeeld zouden Katwijk en Vlaardingen ook elk een punt uit derde klasse-treffen halen. Het eerste part was dui- voor de bezoekers, waarin zij dan ook een voor- öng namen. Katwijk trok de zaak recht in het laatste Bi: 1-1. ardlngen leek aanvankelijk een simpele overwinning te gaan lalen. Veelvuldig voor het doel van Rein Kasius verschijnend, rd ook eenmaal gescoord. Trainer John Huguenin had de pau- nodig om zijn équipe tot de orde te roepen, hetgeen offensie- vruchten afwierp. Wim Guyt 1, die na de rust 'vooruit was ge loven', knalde op de lat, waarna hij bovendien een kopstoot ijdeld zag. Ook de wissel Jack Hooghkamer voor Gidy van der nt bracht nieuwe impulsen binnen de Katwijkse formatie. Uit hoekschop van Wim Guyt 2 was dan ook Jeugdspeler Hoogh- ner. die zijn ploeg op gelijke hoogte bracht. lerul traf; enedi >poo lijk J in rc Oei een PPSC onder schot. Ter Leede won het belang- SASSENHEIM Was er voor de wedstrijd en ook In de rust nog een zekere gelaten sfeer onder de Ter Leede- aanhang te bespeuren, nadat scheidsrechter Jonker bij een 1-0 stand had afgefloten, klonk een hoopvol ap plaus op in Sassenheim. Dankzij de overwinning van Ter Leede op koploper PPSC Is de te overbruggen afstand met veilig gebied nog maar drie punten (met nog zeven wedstrijden te gaan), omdat mede-degradatie kandidaat DOTO van Be Fair verloor. Reden voor trainer en be stuursleden om na de eerste thuiszege weer wat optimistischer de toekomst in te blikken. Voorzitter Wim van Biezen: „We heb ben weer een strohalm waaraan we ons kunnen vasthouden." Ter Leede heeft bovendien nog een duel in te halen, zodat in theorie de aansluiting kan worden bewerkstelligd. Dat de over winning op het leidende PPSC groter had moeten uitvallen, was achteraf eigenlijk helemaal niet belangrijk meer. Als de argeloze kijker niet op de hoogte was geweest van de Schiedamse plaats op de ranglijst, dan had men gezien het vertoonde spel nooit ge loofd, dat het de lijstaanvoerder was, die Ter Leede bestreed. De Sassenheimers hadden in het eerste deel nog teveel last van de In dit seizoen opgelopen faalangst. Zo zag Pieter van der Plas de bal via zijn knie afstuiten op de binnenkant van de paal, waarna alle aanvallers als versteend aan de grond genageld bleven. Na de pauze, toen Ter Leede tegen de verwachting in het initiatief greep, kreeg PPSC het steeds moeilijker. Frits Hoekstra's kopbal werd gekeerd, Pieter van der Plas en Nico van der Fange kwa men vaak goed maar net niet doeltreffend door, Han Verbaas kopte naast, kortom de bal wilde er maar niet In. Totdat Nanne Sluymer de#1 bal in de 68ste minuut uit een vrije trap van zo'n veertig meter hoog 'voor de pot' gooide. De lange Jan van Hars kamp 'aaide' de bal met het hoofd precies genoeg om hem in de uiterste hoek te laten belanden: 1-0. Omdat PPSC na die goal wel meer moest komen, ontstond er nog meer ruirhte voor de Sassenhelmse voorwaartsen. De talrijke kansen werden echter niet benut, terwijl aan de andere kant de Ter Leede-defensie wel goed bleef sluiten. Eveneens een hoopvol gegeven. Die verdediging immers, had het. mede door de lang durige schorsing van Nico van der Fange (zes wedstrijden) lange tijd niet zo best gedaan. Nu dat probleem uit de wereld is gehol pen en de aanval ook beter op toeren lijkt te zijn gekomen, mo gen Sassenheimse oefenmeester Piet Wassenaar en zijn spelers met enig recht van spreken weer hopen. Wassenaar: „We heb ben nu de juiste organisatie weer, behoud is nog altijd mogelijk." TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 68 Jan van Harskamp 1-0. Ter Leede: Van der Lult. Bergman. Sluymer. Verloop. Van der Zwart, Enthoven, Van Harskamp, Van der Fange. Verbaas, Hoekstra. Van der Plas. IDEN De immer Inter- ante streekderby in de ■de klasse tussen Wou- oijugge en Koudekerk ird zaterdag een heel rdige. Woubrugge won Blndelijk met 6-3. Rand- id Sport ging gelijk op t FC Maluku en kwam op 2-2. Oegstgeest be kte deze stand ook In 4 duel met WOR. Ha- rswoudse Boys legde af tegen WDS (1-2) en el bij Ikte SIZO won eenvoudig van DWA met 3-1. Koudekerk leek aan Wou brugge een gemakkelijke prooi te hebben. Fred Wagenaar en Leo Brommers zorgden al In- het eerste half uur voor 0-2. De tegentreffer van Hans van Dijk werd door Koudekerk in twijfel getrokken, omdat er hands ge maakt zou zijn. De scheids rechter telde de goal echter en Woubrugge putte daar behoor lijk wat moed uit. want nog voor de pauze scoorde Maar ten Nooter na een scrimmage 2-2. Na de pauze beslisten de thuisspelers het gevecht bin nen tien minuten. Leo van Laar, Hans van Dijk en Dirk van Dorp schroefden de stand op naar 5-2, waarna Van Dijk er in de 70e minuut zelfs 6-2 van maakte. Het Koudekerkse doelpunt van Renè de Jong in de slotfase was nog slechts van statistisch belang. In de gelijkopgaande pot tus sen Randstad Sport en FC Maluku had de gastéquipe de eerste mogelijkheid om de voorsprong te pakken. Vanuit vrije positie werd de bal echter naast geschoten. De hele wed strijd door waren de aanvallen gelijk verdeeld. Maluku scoor de in de 65e minuut door een foutje van goalie Herman Kei zer via Willem Payer. Paul. Beye trok de stand in dezelfde minuut weer recht. Nadat Lam bert Llngerak Randstad op 2-1 had gebracht, kwam Maluku sterker opzetten. Nico Pieter- son verzorgde de eindstand (2- 2). voorsprong in de strijd tegen Oegstgeest. Via het traditione le foutje van Cock Bouwman, één keer per wedstrijd grijpt hij mis, liep WOR zelfs door naar 0-2. Eenmaal in het juiste ritme gekomen was het Ton Werner, die op aangeven van John van Iterson tegenscoorde. Ook na de pauze een overwicht van Oegstgeest. Jan de Wekker miste de strafschop, die werd gegeven, omdat Ton van der Kade was neergehaald. Sjoerd Teske legde de bal uit een vrije trap breed, zodat Werner, dit maal vla de binnenzijde van de paal, zijn tweede doelpunt kon maken. Teske knalde de bal daarna nog tegen de lat. Hazerewoudse Boys kwam er tegen WDS helemaal niet uit.' De bezoekers lieten al een ruststand van 0-2 'afdrukken', waarna Hazerswoude moest komen. Een constante druk op het WDS-doel resulteerde slechts In één treffer. Rienk Poot, die verder een zwakke partij speelde, scoorde na 66 minuten. Chiel Kampman kreeg vijf minuten voor tijd een droomkans. Vanaf vijf meter knalde hij het leer op de paal, zodat het bij 1-2 bleef. SIZO had weinig moeite met DWA. Gert Kardol poeierde zijn club al in de eerste helft naar een 1-0 voorsprong. Even terugknokkend maakte DWA er direct na rust via een knap genomen vrije trap 1-1 van. Peter Bol schoot vanaf elf me ter raak. waarna weer Gert Kardol een schitterende aanval afrondde en de eindstand op 3-1 bepaalde. Opvallend was het kleine aantal overtredingen In deze partij. werd een kostbare 2-2 de ling een feit. Een uitste kende prestatie van de Katwijkers, zeker als wordt bedacht dat Quick Boys om dat winstpunt te pak ken in het verre Assen eerst nog een 2-0 achter stand heeft moeten weg werken. De inhaalrace werd twee minuten voor tijd met de gelijkmakende goal bekroond. Quick Boys kende een uiterst onfortuinlijke start. Al in de vierde minuut werkte Jaap van Beien de bal ongelukkig tegen het achterhoofd aan van Teun van der Plas, waarna het leer achter kansloze Theo Guyt in het doel verdween. Hoewel de Katwijkers een overwicht had den, werd na een half uur spe len de 2-0 een feit. Ron Krohne werkte een ACV-uitval doel treffend af. Vijf minuten voor rust halveerde Quick Boys die achterstand. Johan Jonker be nutte een directe vrije trap uit een „onmogelijke hoek". Het karaktervolle weerwerk van Quick Boys werd twee mi nuten voor tijd met de verdien de gelijkmaker beloond. Martin van der Plas verzorgde de voorzet en Cees van Rooyen was aanwezig om attent in te koppen. IJMUIDEN Noordwijk heeft de theoretische kans op de titel behouden. De gradatiekandidaat IJmui- den werd op eigen grond met 1-2 teruggewezen. Een score die al voor rust was bereikt. In die periode kwam Noordwijk ook nog regelmatig tot aardige ac ties. Na de hervatting was er nauwelijks nog van eer ste klasse-voetbal sprake. In de openingsfase had Noord- wijk al op voorsprong kunnen komen. Klaas Vink en Jan-Wil lem Bogers waren enkele ma len dichtbij een doelpunt. De eerste treffer zou echter aan de andere kant vallen. Die 1-0 score zou niet lang in tact blij ven. Nauwelijks tien minuten later (29e minuut) stuurde Jan Willem Bogers de bal als éen streep onder de lat: 1-1. Noordwijk kreeg er toen echt zin in. Uit een vrije trap tikte Bogers de bal naar rechts, waar Albert Spaanderman ver schrikkelijk uithaalde en met zijn knal voor een positief ver schil van 1-2 zorgde. Direct na de hervatting pro beerde de thuisclub nog wel iets terug te doen, maar het krachtsverschil bleek ook in die magere Noordwijk-periode te groot, waardoor IJmuiden nog maar weinig mogelijkhe den kreeg om het gelijkspel te realiseren. LISSE Ondanks de vele doelrijpe mogelijkheden, won FC Lisse slechts met 1-0 van CSW. Jan van Slooten maakte de winnende goal, nadat al een treffer van hem wegens buiten spel was afgekeurd. Een ver diende overwinning, omdat mede-tweedeklasser CSW zich alleen in de beginfase enigs zins liet zien. Zoals gezegd. CSW startte voortvarend en was al binnen tien minuten dichtbij een doel punt. Doelman Nico Groene- weg was echter in vorm en keerde het schot. Na ruim een kwartier kwam Lisse onder de press van de gasten uit en was de Fusieclub diverse keren ge vaarlijk voor het CSW-doel. Gert van Tol. Rob Suttorp en Frans van der Laan hadden kunnen scoren. Jan van Sloot- en doelpuntte net voor het ein de van de eerste 45 minuten, maar zijn goal werd wegens buitenspel afgekeurd. Nadat Ben Barten in de tweede helft nog een bal van de eigen doel lijn had gehaald, viel in de 75ste minuut de beslissing. Een solo van Jan van Slooten werd beheerst afgerond: 1-0. De volgende mogelijkheden (Suttorp, Renè Griffioen en Pe ter Slobbe) zouden niet meer benut worden, zodat deze stand op het scorebord bleef staan.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 17