Veel reacties op bestemmingsplan Oude Wetering 6 REGIOUOURINAAL J Oud-papieractie voor Zoeterwoudse tafeltennisvereniging CDA-Ter Aar wil plaatselijke ondernemer vaker inschakelen Gemeenteraad Ter Aar gaat voetballen Nieuwveense huisarts verwijt Ziekenfonds onverschilligheid LEIDEN LEIDSE COURANT VRIJDAG 16 APRIL 1982 PAGINA? ZUID-HOLLANDSE SPUITGASTEN BINDEN DE STRUD AAN IN LEIMUIDEN LEIMUIDEN Maar liefst 15 brandweerkorp sen zullen morgen in Lei- muiden aantreden voor provinciale wedstrijden. De wedstrijd valt in de ca tegorie Provinciale Brandweerwedstrijd klas se 2 met perslucht en wordt gehouden aan de W. van de Veldeweg. De wedstrijden beginnen om half negen. De 15 korpsen gaan steeds af zonderlijk te werk en krijgen alle een half uur de tijd om hun kwaliteiten te tonen. Het eerste korps dat aantreedt, is afkomstig uit Hazerswoude. Vervolgens komen in actie de brandweerlieden uit: Alphen aan den Rijn, Woubrugge, Schoonhoven, Vlist, Voorscho ten, Noordwijkerhout, De Lier, Vianen, Warmond, DWL Beerenplaat, Maasdijk, Mid- delharnis, Maassluis en Mon ster. Het organiserende spuit gasten van Leimuiden en Rijn- saterwoude nemen niet deel. Wel zullen zij de hele dag in touw zijn om de wedstrijd goed te doen verlopen. Onder hen* ook de heer H.W van der Hoorn, tot voor kort comman dant van de Leimuidense brandweer. Na afloop zal bur gemeester G.J. van der Kroftl de winnende spuitgasten de prijzen overhandigen. Dat ge-| beurt rond kwart voor zes. Koudekerkse brug wordt gerenoveerd KOUDEKERK AAN DEN RIJN Deze week is een begin gemaakt met noodzakelijke werk zaamheden aan de uit 1929 stammende Koudekerkse brug. De gemeenteraad besloot daartoe al geruime tijd geleden en stelde ook de nodige geldmiddelen beschikbaar: bijna 400.000 gulden. Aangezien deze kosten voor de helft gedragen worden door Hazerswoude, was het wachten eerst op de goedkeuring van het gemeentebe stuur van deze plaats. Deze is inmiddels afgeko men. Het werk zal worden uitgevoerd in nau we samenwerking met de provinciale water staat Zuid-Holland. De meest ingrijpende ver andering ondergaat het brugwachtershuisje. Dit wordt geheel gesloopt en opnieuw opgebouwd in twee verdiepingen. Jeugdtoneel in Roelofarendsveen ROELOFARENDSVEEN Jeugdtoneel vere niging „Sint Pancratius" speelt vanavond en morgenmiddag het toneelstuk „Stel je eens voor dat" van Annet van Battum. Dat gebeurt in de Alkeburcht. Het toneelstuk gaat over een meisje en een jon gen, die stiekem door de artiesteningang een schouwburg zijn binnengeslopen. Ze willen wel eens een keer „op de planken staan" en toneel spelen. De voorstelling begint vanvond om acht' uur en de toegangsprijs is drie gulden per per soon; morgenmiddag is de aanvang twee uur en de toegangsprijs is dan, speciaal voor de lagere schooljeugd, op slechts twee gulden per persoon gesteld. De jeugdige spelers hopen beide keren voor een goed gevulde zaal te kunnen spelen. En dat verdienen ze ook, want er is, onder de bezielende leiding van Wils Hoogenboom en Agnes van Berkel-van Haastregt, hard aan het ituk gewerkt. ALKEMADE Op het voorontwerp bestem mingsplan Oude Wetering komen nog steeds vrijwel dagelijks één of meer be zwaarschriften en andere schriftelijke reacties bin nen. Tijdens de gistera vond gehouden vergade ring van de raadscommis sie ruimtelijke ordening toonden alle deelnemend daaraan zich ingenomen met deze bereidheid tot actief meedenken over het onderhavige bestem mingsplan. Ook de on langs gehouden voorlich tingsbijeenkomst voor alle betrokkenen in het gebied werd positief ervaren. Het commissielid W. Klerks (CDA) achtte het „Inbrei- dingsplan" achter de Oude Weteringse Kerk en de Veer- straat moeilijk te realiseren, omdat er zeer waarschijnlijk enige onteigeningsprocedures voor nodig zullen zijn. Wet houder Van Duijkeren ant woordde dat het inbreidings- plan de tijd heeft. „Ik zie het plan als een lange-termijn-vi- sie" zei hij. Klerks voorspelde voorts het niet denkbeeldige gevaar van projectontwikke laars, die zich met de invulling van het bestemmingsplan zou den kunnen gaan bemoeien. Een op de vergadering aanwe zige planoloog verzekerde ech ter dat het college van B W te allen tijde de eindbeslissing heeft op initiatieven van pro jectontwikkelaars. °A. H. Verdel (WD) eiste dat gevestigde bedrijven in het plangebied hoe dan ook ge spaard worden. Een veilige doorgang, het liefst een tunnel, wenste hij gerealiseerd te zien tussen de nieuwbouw in de Gogherpolder en de oude dorpskern van Oude Wete ring, dit vooral ten behoeve van het winkelbestand aldaar. Wethouder Van Duijkeren wist niet of ,3ruin een tunnel wel kan trekken". Een veilige doorgang komt er zeker, maar dat zal wel geen onderaardse worden. „We moeten nu een maal het walletje bij het schuurtje houden" verklaarde hij. Op verzoek van Klerks, zegde wethouder Van Duijkeren tot slot toe, de officiële sluitings termijn voor reakties van de bevolking op het nieuwe be stemmingsplan voor Oude We tering, soepel te hanteren. Geen steun voor actie Amnesty International in Ter Aar TER AAR Voorafgaan de aan de gisteren in Ter Aar gehouden raadsverga dering maakte Simon Dijkstra namens de plaat selijke werkgroep Am nesty International ge bruik van de spreekrecht- bijeenkomst om een lans te breken voor het opko men voor de mensenrech ten. Hij onderstreepte een ook schriftelijk aan de ge meenteraad gerichte uit nodiging om in een direc te reactie van de gemeen te aan 4 landen veront waardiging uit te spreken over de verdwijning van een aantal vrijheidsstrij ders. Door de fracties in de raad werd verschillend op deze uit nodiging gereageerd. Het CDA stelde bij monde van fractie voorzitter Van Rijn volledig sympathiek te staan tegenover de werkgroep Amnesty Inter national, haar denkbeelden en haar streven. De fractie had echter reeds meermalen het standpunt ingenomen, dat de gemeenteraad zich diende te beperken tot besluitvorming over direct gemeentelijke aan gelegenheden en daar niet bui ten moest treden. Men wenste deze lijn consequent te hand haven en verklaarde zich uit dien hoofde dan ook tegen de motie van Amnesty. De heer Van Rijn verklaarde echter te gelijkertijd, dat het CDA-be- stuur wel volgaarne bereid zou zijn om een dergelijke actie van Amnesty te ondersteunen. De VVD, die in feite in het al gemeen een gelijke opstelling heeft, liet bij monde van de heer Hoogervorst weten in dit geval bij wijze van uitzonde ring en op humanitaire gron den toch voor de motie te zijn. Het PAK zegde via raadslid Van der Meulen volledig ach ter het verzoek van Amnesty te staan. Een en ander leidde ertoe, dat het verzoek van Amnesty toch niet werd inge willigd. ZOETERWOUDE Le den van tafeltennisvereni ging Zoeterwoude trek ken er morgen op uit om oud papier op te halen. Vanaf half tien zullen zij op pad zijn. Men wordt vriendelijk verzocht het papier en karton gebun deld klaar te zetten zodat voor een vlotte verwer king gezorgd kan worden. De tafeltennisvereniging kan de opbrengst van het oud pa pier goed gebruiken. Na de zomervakantie wil men de tafeltennishal, onderdeel van sport- en recreatiecentrum „De Klaverhal", in gebruik nemen. Hoewel vanaf dat moment de tafeltennissers eindelijk over een goede ac commodatie kunnen be schikken (zo is er in de hui dige speelruimten in Ons Huis en 't Centrum nauwe lijks kleed- en wasgelegen heid) zal de huur die opge bracht moet worden aanzien lijk hoger zijn dan men thans gewend is. De entourage zal evenwel aanzienlijk beter worden en de leden van de vereniging zijn allen bereid hun schouders onder het karwei te zetten. Een contri butieverhoging is niet uitge sloten. Dat neemt niet weg dat voor akties de handen flink uit de mouwen gesto ken zullen worden. Een daarvan is de oud-papier ak- tie. In het verleden opgezet door de heer J. van der Helm, de inmiddels overge nomen door een werkgroep. Onder het motto „Vele han den maken licht werk" wordt met gezamenlijke in zet met vaste regelmaat oud papier en karton opgehaald. Overigens komt de „ophaal- ploeg" niet op de Westeind- seweg. De hoeveelheid die daar wordt opgehaald is blijkbaar zo gering dat het echt de moeite niet loont. Het terrein aan het Oude Kerkpad. Groen licht voor woon wagenkampje TER AAR De aanleg van een goed geoutilleerd woon wagenkamp in Ter Aar zal vermoedelijk binnen korte tijd een feit zijn. De gemeenteraad besloot gisteravond volledig groen licht te geven door te besluiten de benodigde gron den te verkopen. Koper is het woonwagenschap Gouwsluis, dat nu zal gaan zorgen voor een besteksklaar bouwplan. Het woonwagenkampje wordt gesitueerd aan het Oude Kerk pad in Ter Aar en zal aan 4 woonwagens plaats gaan bie den. In de raad werd er gister avond sterk op aangedrongen om een behoorlijke afbakening van het terrein en afsluiting van de inrit te bewerkstelli gen. Men vreest namelijk, dat de activiteiten van toekomsti ge bewoners esthetisch gezien minder fraai kunnen zijn. De gedachten'gaan daarbij duide lijk uit naar auto-sloopactivi- teiten. Voorzitter Verhoef ver zekerde, dat het kampje wordt voorzien van een natuurlijke omrastering door middel van bossage. Ook de inrit wordt voorzien van een hekwerk. De overdracht van de gronden vond plaats tegen een overna mesom van 80.000,-. BU WERKZAAMHEDEN AAN GEMEENTELIJK EIGENDOM TER AAR Lief zijn voor de plaatselijke on dernemer was gisteravond in de Ter Aarse gemeen teraadsvergadering het item, dat door de CDA- fractie als een rode draad in de discussies werd inge bracht. Zowel voor wat, betreft de bouw van het nieuwe politiebureau in Aardam als de vernieu wing van 14 c.v.-installa- ties in de bejaardenwonin gen te Langeraar had het CDA graag gezien, dat plaatselijke ondernemers meer worden ingescha keld. In het geval van de c.v.-installaties ging de CDA-fractie zelfs zover het B en W-voorstel af te wijzen, hetgeen uiteinde lijk wegens staken van de stemmen (6:6) tot aanhou ding van het voorstel leid de. Ten aanzien van de bouw van het nieuwe politiebureau in Aardam stelde burgemeester Verhoef dat het hier om een zaak van de rijksgebouwen dienst gaat, maar dat één plaatselijke ondernemer de kans heeft gekregen om aan dit project mee te werken. Voor wat betreft de vernieu wing van de c.v.-installaties verweet het CDA het college slechts een offerte te hebben aangevraagd, en wel bij een bedrijf uit Gouda, dat toevallig de c.v.-installaties voor de ge meente in onderhoud heeft. Het CDA-raadslid Sassen kwam zelfs op de proppen met een offerte van een plaatselij ke onderneming, die zelfs vijf duizend gulden lager was, dan die van het Goudse bedrijf. De VVD en het PAK vonden dat het college het voorstel vol doende had onderbouwd. Zij verwonderden zich over de houding van het CDA en sug gereerden dat een en ander wel te maken zal hebben met de op handen zijnde gemeente raadsverkiezingen. LANGERAAR Langeraar is dit weekeind in de ban een grootse bazar ten bate van voetbalvereniging Altior, scouting- club Welverro en het Meisjesgilde. Om dit evenement luister bij zetten, wordt een voetbalwedstrijd gespeeld tussen leden van de gemeenteraad en een team van oud-AJtior spelers. Zaterdagmiddag komt de jeugd volop aanbod. Vanaf drie uur kunnen de kinderen terecht in het clubhuis van Altior, waar de bazar is ingericht en zij middels verstrekte bonnen gratis aan een aantal spelletjes kunnen meedoen. Om het evenement wat meer cachet te geven, voetbalt de gemeenteraad, aangevuld met gemeentepersoneel, zaterdagavond tegen een team van oud-Al- tior kampioenen. Bij het „gemeente-team" zal onder meer bur gemeester P.J. Verhoef meespelen. De wedstrijd begint om ze ven uur en wordt gespeeld op één van de velden van Altior. Behalve de gemeente, doet ook muziekvereniging Arti et Reli- gioni een duit in het zakje. Arti maakt om kwart voor acht een rondgang door het dorp, die eindigt op het Altior-complex. Na afloop van de voetbalwedstrijd en het optreden van Arti is er voor alle „ouderen" gratis gebak en koffie verkrijgbaar. Voorts valt er zaterdagavond te genieten van de muziek van de „Dolly Dots". De bazar is zondag geopend van twaalf uur 's middags tot mid dernacht. TEN AANZIEN VAN POSITIE DOKTERSAPOTHEEK NIEUWVEEN De Nieuwveense apotheek- houdende huisarts A.M. van Dongen is zeer ver baasd over de onverschil lige houding van het Al gemeen Ziekenfonds Al phen en Omstreken ten' aanzien van het al dan niet voortbestaan van doktersapotheken in de regio. Naar aanleiding daarvan heeft de heer Van Dongen de leden van de Verzekerdenraad van het Algemeen Ziekenfonds Al phen en Omstreken uitnodigd voor een gesprek over de posi tie van de doktersapotheek. De leden van deze raad zijn afkomstig uit Aarlanderveen, Langeraar, Leimuiden, Zeven hoven, Rijnsaterwoude, Wou brugge, Noorden, Nieuwkoop, Ter Aar en Nieuwveen. Behal ve de leden zijn geïnviteerd: vertegenwoordigers van de vereniging Patiëntenbelangen Nieuwkoop/Noorden en Om streken en de Stichting Lan delijk Overleg Patiëntenbe lang Geneesmiddelenvoorzie ning. Het gesprek vindt maan dag in Nieuwveen plaats. In zijn uitnodiging aan de le den van de verzekerdenraad gaat Van Dongen in op de ge volgen van de komst van een apotheek. Dat zijn naar zijn mening: hogere kosten voor. het ziekenfonds en geringere service aan de patiënten. Met landelijke gegevens en statis tieken van het Alphense Zie kenfonds in de hand stelt Van Dongen, dat indien de plaats van drie of vier apotheekhou- dende huisartsen met zo'n 10.000 patiënten, wordt inge nomen door één apotheker, het ziekenfonds jaarlijks voor 4 ton extra kosten komt te staan. En dat heeft premiestij ging tot gevolg, zo concludeert Van Dongen, die ook de in Nieuwkoop gevestigde apothe ker ter sprake wil brengen. Een vestiging, die duidelijk te gen de wil van de meerder heid van de verzekerden in Nieuwkoop, Zevenhoven en Noorden tot stand is gekomen. Bovendien zet de heer Van Dongen vraagtekens bij het nut van de in Nieuwkoop ge vestigde apotheek. „De apo theker daar heeft vrijwel niets te doen". Ook zal gesproken worden over de positie van Nieuw- koopse en Noordense artsen, die hun vergunningen om ge neesmiddelen te verstrekken mogelijk kwijtraken, hetgeen weer gevolgen voor de patiën ten heeft. Intrekking van de vergunning van de Noordense huisarts betekent voor mensen in Zevenhoven, dat zij zeven kilometer moeten reizen om hun geneesmiddelen te halen. „Maar dit en de reeds eerder genoemde punten schijnen geen indruk op het zieken fonds Alphen en Omstreken te maken", aldus de heer Van Dongen. Voorkoming misdrijven De politie-informatiebus van voorkoming van misdrij ven staat morgen tussen negen en vier uur op de Aar* kade in Alphen. In de bus kan men kennis nemen van preventieve adviezen op velerlei gebied. Toneel in Zevenhoven Toneelvereniging Sint Jansclub uit Zevenhoven voert morgen het blijspel „eigen aard is goud waard" van J. Hemmink-Kamp op. Het toneelstuk begint om acht uur op in dorpshuis 't Trefpunt. Kaarten voor de voorstelling zijn verkrijgbaar bij C. Domburg, Dorpsstraat 20 (01723-8949) en J. Lauwers, Noordeinde 77 (8498). „Eigen aard is goud waard" zou aanvankelijk reeds twee weken eerder worden opgevoerd, maar kon toen wegens ziekte geen doorgang vinden. De reeds gekochte kaarten zijn zaterdag nog gel dig. Dimitri van Toren De cabaretier Dimitri van Toren treedt morgen op In Pleyn '68 in Hazerswoude. De entree bedraagt f12,50, per tafel wordt een gratis fles wijn verstrekt. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Elly Bogerd, Jacob Reviusstraat 6 en Theo Wesselink, Rijndijk 63a in Hazerswoude. De zaal gaat om half negen open. Ruilbeurs Een grote streekruilbeurs wordt morgen gehouden in het gebouw „Ontmoeting,, op de hoek Parklaan-Narcissenlaan in Sassenheim. De Vereniging Postzegelverzamelaars Sas- senheim organiseert de beurs, waar naast postzegels ook munten te ruilen zijn. De zaal is hiervoor geopend van tien tot vijf uur. Ülei ie g en 1 ang< Mallets and Strings Sociëteit Artemis organiseert morgen in De Beurs in Lisse een swingende avond met het vermaarde combo Mallets and Strings. Als stersolisten zijn aanwezig de vibratonist Hans van Weel, de gitarist Nico de Wolf. Verder zitten in de ritmesectie de bassist Adri Braat en de drummer Nanning van de Hoop. De zangeres Wilma Baan completeert bet geheel. De toegangsprijs is 8 gulden 50 per persoon. Artemisleden betalen drie gulden. Panera ti usveiling De traditionele Pancratiusveiling, jaarlijks een groots ge beuren, wordt dit jaar maandag 19 en dinsdag 20 april ge houden in het Sassenheimse café „Cees en Ineke". Dankzij de gevers heeft het actieve veilingcomité, onder leiding van voorzitter Vreeburg, weer kunnen zorgen voor een uitgebreide catalogus. De artikelen kunnen 's avonds van half vijf tot zes uur worden bezichtigd. De veilingen begin nen om acht uur. Natuurwandeling De afdeling „Noordwijk en omstreken" van het Insti tuut voor Natuurbeschermingseducatie houdt een natuurwandeling door de Noordduinen van wijk. Om twee uur start deze door natuurgidsen gelei de tocht vanaf de noordzijde van het Wantveld (het grote parkeerterrein vlakbij de vuurtoren). Deelname aan deze ongeveer anderhalf uur durende wandeling is voor iedereen vrij en gratis. üdd en ude oop ark, ing an lex i laar ek i >staui jetei in sc t te e res zich naff kur 'en, als v laar De Goudse Modelvliegclub houdt zondag een tentoonstel- ling van modelvliegtuigen en -helicopters in het parkres- 131 taurant van het Alphense vogelpark Avifa'jna. De exposi- 35 tie, waar naast de modellen films en videoopnamen over modelvliegen te zien zijn, begint om 10.00 uur. Modelvliegtuigen aand nma ilerm Kampioen Hoewel tafeltennisvereniging Zoeterwoude niet veel dames in de gelederen heeft, zijn de personen van de vrouwelijke kunne die wel het tafeltennisbatje hante ren uit het goede hout gesneden. Voor de tweede maal ^"da in korte tijd hebben de dames namelijk de kampioens- vlag kunnen hijsen. Na de 8—2 zege op het team van De Treffers uit Roelofarendsveen was het weer zo ver uifka bor h *f »artS4 laand or ei tar a jdenc epje :love ngt 1 en konden de bloemen tevoorschijn komen. Een goede en n cht prestatie van het viertal Maria Gubbi, Elly van der Veer, Ria Straathof en Wil du Prie die de concurrentie L te slim af waren. Kernwapens De plaatselijke groep „Stop de N.bom/Stop de kernwapens- wedloop" houdt morgen een dorpsdialoog onder het motto Noordwijkerhout en kernwapens". Het doel is om met el kaar te blijven praten en zodoende duidelijk te maken, dat veel mensen de kern wapens niet willen. Onder leiding van de heer Van Boeckel zijn er verschillende gespreksrondes, waarin de diverse personen hun zegje kunnen doen en met l elkaar in de zaal in discussie kunnen gaan. Vanaf vijf uur HVI is er een cabaret, dat wordt verzorgd door de vredeswerk- groep Hillegom. Vanaf de opening om twee uur tot half zes is er kinderopvang aanwezig. Vanaf tien uur tot een uur 's avonds verzorgt de groep Banner uit Noordwijkerhout eet de muziek. De bijeenkomst wordt gehouden in De Schelft edoe De toegangsprijs bedraagt vier gulden. Tg Parachute. Parachute De Nederlandse popformatie Parachute treedt morgen op in het JOIN-centrum aan de SL Jeroensweg in Noordwijk. Het concert wordt georganiseerd door de Stichting Pop In Noordwijk (SPIN). Parachute be staat uit Cees van Leeuwen (bas en zang), Leon Verka de (drums en zang) en Arris Schaap (gitaar en zang). Na twee optredens bij de Vara-radio, werden zij direct gecontracteerd door een platenmaatschappij, die bin nenkort hun eerste single uitbrengt. De toegang tot het concert, dat om 21.30 uur begint, kost 4 gulden 50 en voor SPIN-begunstigers een gulden minder.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4