peccia verrast n Waalse Pijl BBI adviseert invoering shirtreclame Van der Hart maakt verlanglijstje op Er Tips voor Duindigt Ikmania en ASC aken geen fout Verlies ijshockey team T jechoslowaki je Tweede winst voor Jong Oranje dames Winst militairen Spanning bij dammen ™>ORT LEIDSE COURANT VRIJDAG 16 APRIL 1982 PAGINA FFICIER ZIET AF lN VERVOLGING PARTU .jASTRICHT De officier van justitie Maastricht, mr. H. Laumen, ziet af van Instellen van een strafvervolging van >etbalvereniging VV Partij, die het zi- tstejjéijongetje, Marco Smeets, heeft gewei- at t als lid. VV Partij heeft officieel geen n voor de weigering gegeven en is om moeilijk in staat van beschuldiging tog llen. De ouders van Marco Smeets wil ier?. eze zaak niet laten berusten en zijn nu Ooloek naar een andere advocaat. Een oo de woonwagenkind, Frans Weiss (8), eveneens een aanvraag ingediend om I worden. Daarop is nog geen beslissing dal men. De bewoners van het woonwa- amp wachten vol spanning af. da Michels bij Studio Sport HILVERSUM Rinus Michels is door de NOS-televisierubriek „Studio Sport" aangetrokken om tijdens het wereldkampioen schap voetbal, dat van 13 juni tot en met 11 juli in Spanje wordt gehouden, zijn visie op de gebeurtenissen te geven. Mi chels doet dat in de vijf uitzen dingen van Studio Sport op de zondagen tijdens het toernooi. De NOS heeft voorts contact met de bij Napoli spelende Ruud Krol en ex-Ajax-trainer Leo Beenhakker, die thans Real Zaragossa leidt, om tijdens het wereldkampioenschapstoernooi analyses te verzorgen. Jeugdige doelman stopt op dieptepunt BIRMINGHAM Het voetbalelftal van de Wood Wanderers heeft onlangs zijn slechtste seizoen in de junioren- competitie van West Bromwich afge sloten met 18 gespeelde en verloren wedstrijden, met vier doelpunten voor. en 422 tegen. De laatste wedstrijd werd verloren met 37—0. Doel verdediger Andy Whitebouse (15) heeft besloten om er een punt achter te zetten. Hij ziet slecht en zei dat hij voor een wed strijd zijn bril moet afzetten, om te voorkomen dat die werd gebroken. „Maar ik heb enkele goede reddingen verricht", zo verklaarde hij uitdagend. „De rest van het elftal stelt mij verant woordelijk, maar ik zeg je dat de ver dediging mij beeft laten zitten. Borg moet zich kwalificeren voor Wimbledon LONDEN Björn Borg moet zich kwalificeren voor het hoofdtoernooi voor Wimbledon. De MIPTC besloot begin dit jaar spelers, die zich niet hebben vastgelegd om tenminste tien Grand Prix- toernooien te spelen, te verwijzen naar de kwalifi catie-toernooien. Volgens de verklaring, die de All England Club deed uitgaan, heeft de organisatie overwogen Borg zijn zin te geven. „Maar", zo werd de uiteindelijke afwijzing gemotiveerd, „dit. zou gemakkelijk hebben kunnen leiden tot een scheuring in de internationale tenniswereld, het geen de ontwikkeling van de tennissport over de gehele wereld aanzienlijke schade zou toebren gen". De Zweed, die inmiddels heeft laten weten niet mee te zullen doen aan de open Franse kam pioenschappen, die hij al zesmaal heeft gewonnen, zal naar alle waarschijnlijkheid op korte termijn een beslissing nemen omtrent Wimbledon. Nooren vergokt kansen GOTHENBURG Het eerste onderdeel voor de strijd om de wereldbeker vooi springruiters, een jachtspringconcours. heeft in Gothenburg drie winnende com binaties opgeleverd. Bij twee daarvan waren Nederlandse invloeden niet vreemd. De Amerikaan Harry de Leyer, als 54-jarige nog altijd bij de top beho rend, is Nederlander van geboorte en zijn landgenote Melanie Smith berijdt in de Zuidzweedse havenplaats het in Neder land gefokte paard Calypso. De derde winnaar was Europees kampioen Paul Schockemöhle met West-Duitsland. De beste „echte" Nederlander was Rob Eh- rens, die met Oscar Drum elfde werd. Henk Nooren vergokte met Opstalan 3 direct al zijn kansen en kwam niet ver der dan de 25e plaats van de 32 deelne mers. Vier Leidenaars in basketbalselectie AMSTERDAM Bondscoach Vladimir Heger gaat een groep van zestien spelers voorbereiden op de strijd om de Europese basketbaltitel in de B-groep, die eind mei in Portugal zal plaatsvinden. Heger heeft, in tegenstelling tot zijn voorgangers in vorige jaren, een groep kunnen samenstellen die representatief is voor het Nederlandse bas ketbal, al is deelneming van de Groningers Franken en Van den Bergh nog niet hon derd procent zeker. De selectiegroep be staat uit: Plaat, Hagens, Bruinsma en Kragtwijk (Leiden), Cramer, Esveldt en Akerboom (Den Bosch), Wiel en Van Noord (Amsterveen), van Helfteren (Punch), Franken, Van den Bergh en Faber (Donar), van de Lagemaat (Canadians), van Vliet (Noordkop), en Wessels (stars). Mario Beccia heeft italiaanse succes in de louche klassiekers na landgenoot Silvano kjini gisteren in de 46e se Pijl gecontinueerd. vijf grote vooijaars- iekers was Beccia te- afspi de vijfde winnaar, ,We ie groep vedetten te lanj zette. De Italiaanse 1 geit, inmiddels 26 b was als triomfator >en grote verrassing "ranParc Gomez (Milaan - n lemo), René Martens e|de van Vlaanderen), Hoste (Gent - We- st'i m) en Silvano Conti- iUik - Bastenaken - .U Niei e ;t de koningen der klas- a s nog een wedstrijd om ie;n zien, dat zij die naam negen voeren: Parijs - lix, de zwaarste van alle wedstrijden, die ag~ op het programma Op de kasseien moet blij- - dat de „vergissingen" 1 eeln de voorgaande klassie- lebben opgestapeld. Of- nu al duidelijk is ge- 5 ^ifen, dat de macht van Jan nnif, Roger de Vlaeminck, tesco Moser en Giuseppe mi tanende is. aalse Pijl was een ener- (de gebeurtenis. Tussen Bergen en Spa, vorig jaar ging de klassieker precies de ande re kant op, had de organisatie een zeer selectief parkoers uit gestippeld, dat naarmate Spa naderbij kwam venijniger werd. De klimmers boekten daar hun voordeel mee. Als eerste onderscheidde zich Jo Maas, de oud-coureur van de ploeg van Peter Post, die op de solo toer ging. Lang hield hij niet stand. Vervolgens probeerde Pascal Simon, de winnaar van de Ronde van de Toekomst, het in zijn eentje. Hij bleef aanzienlijk langer alleen op kop, maar in de afdaling van de Cöte de la Reid werd hij te ruggepakt door de hoofd macht. Beccia pareerde daarop een aanval van de Belg René Mar tens en ging er alleen vandaar. Hij kreeg de Noor Jostein Wil- mann even later bij zich. Op dat moment moesten de ren ners nog 35 kilometer afleg gen. Niemand had vooraf re kening gehouden met dit tweetal. En vooral niet met Beccia, die na de Trofeo Pan- talica van zijn ploegleider Dino Zandegu alleen maar rust had gekregen, pas woens- dagvond arriveerde hij in Charleroi, de weersomstandig heden waren Beccia echter gunstig gezind. In tegenstel ling tot Luik - Bastenaken - Luik, waar de renners werden geteisterd door hagel, sneeuw en harde wind, waren de om standigheden „Italiaanser" in de Waalse Pijl. Desondanks had het een haar gescheeld of Beccia had de koers niet eens uitgereden. In de afdaling van de Muur van Hoei kwam hij ten val. Hij wilde opgeven, maar Zandegu raadde zijn ren ner aan door te zetten. Beccia zal zijn sportdirecteur achteraf enorm dankbaar zijn geweest. Het gebrek aan competitie le verde hem kennelijk geen pro blemen op. In het bochtige geaccidenteerde terrein van de Ardennen, wisten Beccia en Wilmann het peloton voor te blijven. Tenminste een keer hebben zij hun achtervolgers nog teruggezien. Dat was ze ven kilometer voor het einde in Theux, toen de renners moesten wachten voor een ge sloten spoorwegovergang. Het reglement schrijft in dit soort gevallen echter voor dat de koers wordt stilgelegd en dat de vluchters met de geboekte tijdwinst het eerst mogen ver trekken. Dat gebeurde ook. Op het moment dat Beccia en Wil mann hun weg weer vervolg den moest een achtervolgende groep met Hennie Kuiper, Ad Wijnands, Hans Langerijs en de Belg Paul Haghedooren 15 seconden wachten, voordat zij opnieuw hun jacht mochten openen. Het peloton, met de enigszins herstelde Bernard Hinault in de voorste gelede ren, mocht na 35 seconden weer op de fiets stappen. Hinault was ook degene, die Kuipers eerste aanval op het vluchtersduo. in de kiem had gesmoord. De Nederlander, erg aktief, probeerde het nog een keer en dat was zelfs Hi nault, die in het peloton geen ploeggenoten had, teveel. De opmerkelijk goed akterende Hans Langerijs, Ad Wijnands van de Postbrigade en de Belg Paul Haghedooren, in dienst van Wilmann, wisten de vete raan te volgen. De aanval bleek evenwel te laat te zijn ingezet. Op de eindstreep hield het tweetal nog veertien tellen over. Uitslag: 1. Mario Beccia (Ita) 251 km. in 6 uur 42 minuten (gemiddelde snelheid 37.440 km. per uur); 2. Jostein Wil mann (Noo) op. 2 sec.; 3. Paul Haghe dooren (Bel) op 14 sec.; 4. Ad Wij nands (Ned) z.t.; 5. Hennie Kuiper (Ned) z.t.; 6. Hans Langerijs (Ned) op 16 sec.; 7. Giuseppe Saronni (Ita) z.t.; 8. Sean Kelly (Ier) z.t.; 9. Phil Ander son (Aus) z.t.; 10. Serge Parsani (Ita) De zware etappe door het Harz-gebergte heeft gisteren weliswaar geen beslissende wending gegeven aan de zesde Ronde van Nedersaksen, maar wel twee Nederlanders aan de kop van het algemeen klasse ment gebracht. De Tsjechoslo- waakse renner Ales Trcka, die de dag tevoren na een etappe- overwinning de leiderstrui had overgenomen, kon op het bergachtige parkoers onder de stralend blauwe hemel en met sneeuw langs de kant van de weg Toon van der Steen en Beccia is zeker van zijn overwinning en gooit zijn armen in de lucht. Henk van Weers niet volgen, toen het tweetal de tegenaan val opende op een kopgroepje van zeven renners, dat op dat moment een voorsprong had van vier en een halve minuut. Trcka raakte ruim een halve minuut achter en zakte daar door af naar de derde plaats in de algemene rangschikking achter Toon van der Steen, die in de slotfase vier seconden won ten opzichte van Henk van Weers. Spanjaard Jaime Vilamajo heeft gisteren de vierde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Vilamajo legde de 163 kilometer tussen Ondoarra en Llodio af in 4 uur 6 minu ten en 24 seconden. Zijn land genoot Vicente Belda werd op 1.31 tweede. De Spanjaard Juan Fernandez behield overigens de leiding in het algemeen klassement, al moet hij die delen met Moser, Laguia en Mazantini. De Fransman Laurent Fignon heeft de eerste etappe van de Ronde van Vaucluse gewon nen. Fignon, drie weken gele den winnaar van het interna tionale wegcriterium, won de eindsprint van een kopgroep van vijf renners. FC DEN HAAG-NAC BEGINT REEDS OM 18.30 UUR (Van onze verslaggever) DEN HAAG De verjonging van FC Den Haag die vorige week werd ingezet, zal morgenavond tegen NAC een vervolg krijgen. Een duel, dat overigens een uur eerder begint dan gebruikelijk, namelijk om 18.30 uur. Trainer Cor van der Hart praat hoofdzakelijk nog over de eerste divisie en hoe daar weer het snelst uit te ko men is. Vandaag en morgen heeft hij, met Piet de Zoete en Lex Schoenmaker, gesprekken met het bestuur over de financiële aspecten van een contract tot eind volgend seizoen. Volgende week zullen dan de onderhandelin gen worden gevoerd met de spelers die Cor van der Hart („Ik wil een beetje de kans hebben in de top van de eerste divisie te spelen") wil behouden. Daarnaast worden de mogelijkheden bekeken van het aantrekken van vier spelers: een vrije verdediger, een middenvel der en twee spitsen. Wensen, die niet zo gemakkelijk te verwezenlijken zullen zijn. Van zijn „nieuwe" selectie- groep, waarschijnlijk hooguit zestien contractspelers, eist Van der Hart overigens wel, dat ze geen bezigheid bij andere clubs hebben als jeugdtrainer of vergelijkba re functies. De wedstrijd tegen NAC moet Van der Hart voorname lijk meer vertellen over de mogelijkheden van de jonge ploeg met spelers spelers als Lelieveld, Groen, Van der Zwan en mogelijk ook Teunissen, die het afgelopen weekeinde hun opwachting maakten. Prevo is afwezig wegens een armblessure. Mogelijk maakt Marco de Vroedt tegen de Bredase ploeg zijn debuut als spits. De tot nu toe voorstopper is in militaire dienst en Van der Hart is niet zeker van zijn aanwezigheid. Een selectie, laat staan een opstelling, kon de oefenmeester dan ook nog niet geven. j£()V De Spartaan 4wee «biten actief 1711 el. 15 eigeiL, ■Co'c I' EN Leden van de Krachtsport Vereni- )e Spartaan zijn komend| "nde op twee fronten ac- ■o zal een Leidse ge- lefdelegatie zondag in oven deelnemen aan de klasse kampioenschap- in Nederland, terwijl op [de dag drie powerlifters Alker^ord Scharwoude in die den: Qline hun kansen zullen 'digen tijdens de tweede g -titelstrijd. wichtheffers lijken ove- het meest kansrijk tij hun titelstrijd, die bij fes Eindhoven zal wor- fgewerkt. Zo verdedigen dé'T i ngewicht Hein van Put- 728-3half zwaargewicht Len - Ten en zwaargewicht Peter Spr®' tmsterdam de vorig jaar "i725- erc*e kampioenschappen De Spartaan is in Noord 'oit wouc*e (b'j Spartacus) J46 ir sterk vertegenwoor- Lichtgewichten Richard eek: l)skerk, Marcel Csorba en Graaf komen daar voor ste keer uit op een Ne- Leidjidse titelstrijd. Sam Hols- ot®n (hij gaat volgende week de limiet) zal als ver- '604Ut i Leid uSportcomplex Kikkerpolder Zaterdag a.s. 522 aanvang 14.30 uur regionale jeugd rS-FEYENOORD D, OEGANG GRATIS DEN HAAG Het Bud get Bewakings Instituut (B.B.I.) adviseert het be taalde voetbal shirtrecla me in te voeren en verbe teringen aan te brengen in de accommodatiesfeer. Het instituut denkt, dat op deze manier het tekort nog enigszins kan worden teruggedrongen. Het B.B.I. heeft een discussie nota uitgegeven („Op zoek naar een visie"), waarin het heeft becijferd, dat het tekort op basis van het huidige recet- tepeil in de komende seizoe nen wel zo'n 48, 5 miljoen gul den kan gaan bedragen. Bij de berekening van dit te kort is uitgegaan van nog al tijd om en nabij 36 B.V.O.'s die aan zo veel mogelijk kwali teitseisen voldoen. De hieraan verbonden kosten becijfert het B.B.I. op 94 miljoen gulden in totaal op basis van het prijspeil van dit jaar. Uitgaande van dit ideaal model voor 1990 komt het B.B.I. dan tot een totaal te kort op jaarbasis van 48.5 mil joen gulden. Op dit ogenblik zou ongeveer 18.5 miljoen gul den kunnen worden gedekt door toto/lotto-bijdragen, me- diavergoedingen en het be drijfsleven. In augustus van dit jaar loopt de eerste van de twee perioden van vier jaar af, waarvan in het in april 1978 uitgebrachte, rapport „gezonder betaald voetbal" werd uitgegaan en kondigt de tweede periode zich aan. Op 17 december van het vorig jaar zijn de externe geldgevers (Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk werk, Vereniging van Nederlandse Gemeenten en Stichting Nationale Sport- totalisator), de K.N.V.B. en het B.B.I. nader ingegaan op de vraag of in het kader van een tweede vieijarenplan gericht op het gezondmaken van het betaald voetbal dezelfde uit gangspunten moeten worden gehanteerd als bij het eerste vierjarenplan. Toen werd ge concludeerd dat allereerst een discussie zou moeten worden gevoerd over de richting waarin het betaald voetbal zich in de toekomst zou kun nen ontwikkelen. Daartoe stel de het B.B.I. de discussienota „Op zoek naar een visie" op, die de externe geldgevers, de K.N.V.B. en de belangenorga nisaties (F.B.O., V.V.C.S. en V.V.O.N.) werd aangeboden. Bij een aantal B.V.O.'s zijn voorts bevredigende resultaten behaald waar het handelt om het terugdringen van de ex ploitatiekosten met het oog op een meer sluitende begroting. Toch kan het B.B.I. het be taald voetbal als geheel over ziend niet concluderen dat de financiële gezondmakingsope- ratie, die beoogde op een ter mijn van acht a negen jaar het betaald voetbal in Nederland zichzelf te laten bedruipen, ge slaagd is. Het seizoen 1980- 1981 sloot zelfs met een record negatief ongedekt exploitatie saldo van 9.9 miljoen gulden. Voor de V.N.G. waren de te leurstellende resultaten aanlei ding de 32 gemeenten, waar betaald voetbal wordt ge-, speeld, te adviseren, hun steun geleidelijk te beëindigen en deze in ieder geval niet verder direct in de exploitatiesfeer te verstrekken. In de discussienota „Op zoek naar een visie" wordt gesigna leerd, dat de publieke belang stelling is afgenomen. Over de periode 1971-1981 blijkt het toeschouwersaantal in de ere divisie gedaald van circa 13.000 tot circa 9.000 per wed strijd. De nota schetst ook een beeld van de inkomsten- en uitgave nontwikkeling over de seizoe nen 1977/78 tot en met 1981/1982. In het seizoen 1977/1978 bedroeg het onge dekte exploitatietekort per sal do 6.1 miljoen gulden. In de seizoenen 1979/80 en 1980/81 stegen deze tekorten tot een niveau van resp. 4.3 miljoen gulden en 9.9 miljoen gulden. Voor het lopende seizoen wordt een ongedekt exploita tietekort verwacht van circa 7.5 miljoen gulden. De tekorten zijn volgens het B.B.I. in de periode 1978/79 tot en met 1980/81 voornamelijk veroorzaakt door sterk stijgen de personeelskosten en rente lasten. Het huidige seizoen zal waarschijnlijk een aanzienlijke daling van die beide kosten factoren te zien geven ten ge volge van het afvloeien van circa honderd werknemers en het rentevrij maken van schulden bij enige B.V.O.'s. Daar staat evenwel een scher pe daling van recettes tegeno ver. De gezamenlijke schul denlast per 30 juni 1981 be draagt inmiddels 71.9 miljoen gulden. Het B.B.I. stelt zich voor uiter lijk 15 juni a.s. een samenvat ting te geven van de voorlopi ge reacties van alle betrokke nen. Twee maanden later wil het instituut dan een notitie opstellen met nadere voorstel len. Zijn de betrokkenen be reid het beleidsproces voort te zetten dan vloeit daaruit de opdracht voort een concept meeijarenplan door het B.B.I. te laten uitwerken tot een de finitief voorstel, dat medio de cember van dit jaar zal wor den aangeboden. Tenslotte is het de bedoeling dat het beleid voor een nieuw meerjarenplan voor 1 maart van het volgend jaar in een gezamenlijke ver gadering van alle betrokken instanties wordt vastgesteld. WASSENAAR Morgen zijn er rennen en draverijen op de Wassenaarse renbaan Duindigt. De eerste start is om 13.30 uur. Onze tips voor deze meeting luiden: MESSIDORPRIJS: Vino Sypesteyn, Volo Rehoboth en Udo Spencer. TRUDI TROTHANPRIJS: Tarek, Visdiefje en Uno del Sol. TIZIANPRIJS: Valentin Melodie, Victor Fortuna en Ted Oli vier. MAIDPRIJS: Ursin Gallant, Une Jeannine en Tulipier du Bois. MOONDIGGÈRPRIJS: Robbedoes, Felicia en Sea Dove. PETERHOFPRIJS: Ukas Way, Ursa Major en Tony F. YVV PRIJS: Urioca S, Stef en Ukkie. MAIDPRIJS(2): Upper Frejo, Reinette H en Soliste Voorne. BASCOMPRIJS: Sonny Alkestis, Remy Princess en Speed West- landia. HARLEYPRIJS: Remembrance, Ravino en Siegfried Dakota. >EN De koplopers eerste klasse zondag de Afdeling Leiden k en gisteren een moei- I inhaalavond. Alkma- in ASC wonnen ech- vel. Alkmania op ei- feld met 3-1 van het ïuntloze VNA, ASC ickers '69 met 1-2. ■ht door enige onder- ing, kwam Alkmania te- voor de dag. De koploper zag Leo Oleijerhoek weliswaar de openingstreffer verzorgen, maar nog voor rust werkte VNA zich weer op gelijke hoogte door een doelpunt van Aad de Graaf. Na de hervat ting werd de winst voor Alk mania pas een kwartier voor tijd een feit. Cock Bouwmees ter en weer Oleijerhoek scoor den. Het vrijuit spelende Kickers '69 was in de eerste helft beter dan ASC en zag dat overwicht ook met een doelpunt van Pe ter van de Hoek beloond. Na dat de Oegstgeestenaren even wel direct na rust via Bob Logger langszij waren geko men, nam ASC langzaam maar zeker het initiatief over en kon alsnog de overwinning worden gegrepen. Benno Schoon water benutte in de vij fenzeventigste minuut zelf de strafschop nadat hij binnen de beruchte lijnen was gevloerd. Ook diverse regionale jeugd- teams uit de Leidse regio kwa men gisteravond in actie. Lisse verloor met 1-0 bij ADO en UVS snoepte SVV in Schie dam een punt af: 1-1. Erich Kühnhackl zorgt voor het tweede doelpunt van de Westduitsers, die voor een enorme verrassing zouden zorgen. HELSINKI/TAMPERE West-Duitsland heeft gisteren in Helsinki voor een ware sensatie gezorgd. Op de openingsdag van het toernooi om het wereldkampioenschap ijshockey in de A- groep versloegen de Westduitsers met 42 de vijfvoudige wereldkampioen Tsjechoslowakije. De periodestanden waren 3—0, 0—1 en 1—1. Voor het eerst in 45 jaar zegevierde West-Duitsland over de Tsjechoslowaken, die met de Sovjet-Unie als favorieten waren gestart. In de eerste periode sloeg West-Duitsland evenwel kei hard toe. Via Kuhl, Kühnhackl en Steiger bouwde het een voor sprong van 30 op. De Tsjechoslowaken zijn die slag niet meer te boven gekomen. Het werd nog wel 23, maar Kretschmer stelde acht minuten voor het einde de zege veilig: 42. De Sovjet-Unie begon het toernooi heel wat beter. In Tampere zegevierden de Russen met 92 (00, 40, 5—2) over debutant Italië. In Helsinki zorgde Canada voor een afgang van het gastland, Finland. De eindstand werd 92, nadat de Canadezen na tien minuten al met 60 voorstonden. Daarna konden de Canadezen het zich permitteren rustig aan te doen. Voor 8500 supporters maakte Finland een uiterst povere indruk. Het duel verliep zon der grote incidenten. In Tampere had Zweden aanzienlijk meei moeite met de Vere nigde Staten. De eindstand was 42 na periodestanden van 1 1, 21 en 1—0. Tot twee keer toe namen de Amerikanen de léiding. Maar zij konden de voorsprong niet vasthouden. Zwe den maaktè zijn zilveren medaille van het vorige WK overigens geen moment waar. MALAGA Nederland heeft toonden zich na de winst op De zes deelnemers aan de De overige uitslagen van de donderdag ook de tweede Engeland ook de beteren in de kwalificatiewedstrijden in Ma- tweede speeldag zijn: Zwe wedstrijd van het kwalificatie- wedstrijd tegen de dames van laga strijden om twee plaatsen ------- toernooi voor het Europees het thuisland Spanje met 3—0. voor de eindronden van het kampioenschap volleybal voor (setstanden 15—4, 15—3 en EK die in de tweede helft van meisjes in Malaga'in winst om- 15—4). De totale speeltijd was juli in West-Duitsland plaats- gezet. De Nederlandse meisjes 35 minuten. hebben. denCyprus 31 (15—3, 8 15, 1510 en 15—7) en Joegos laviëEngeland 3—0 (15—3, 15—4 en 15—2). ROERMOND Het Ne derlands militair elftal heeft gisteravond tijdens het drielandentoernooi met 41 gewonnen van West-Duitsland. Bij de rust leidde Oranje met 1 0. Michael Beukers van Barendrecht maakte het eerste doelpunt. Willem Kieft van Ajax speelde alleen in de eerste helft mee. Nederland kwam op 20, doordat Kraus de bal in eigen doel werkte. Ron Kelderman van De Graafschap zorgde voor 30 en Willem van Buuren (DHC) was in de 80e minuut succesvol: 40. Kem- pe redde voor de Westduitsers de eer. Het voorlopige Olympische elftal heeft de wedstrijd tegen de Saarlandse ploeg met 10 gewonnen. Rem co Boere maakte twintig minuten na rust het doelpunt. In de tweede wedstrijd verloor de Olympische selectie in Saarbrücken met 2-1 van Saarland. Luc Nijholt van Haarlem redde de Nederland se eer. Het Algerijnse elftal heeft Benfica in een oefenwedstrijd met 10 verslagen. De rust stand van de wedstrijd, die in Algiers werd gespeeld, was 0 0. Yahi maakte in de 60e mi nuut het doelpunt voor het Al gerijnse elftal, dat bij de eind ronde van het toernooi om het wereldkampioenschap in Spanje een v^n de twee Afri kaanse vertegenwoordigers is. MEPPEL De negende ron de in de strijd om het persoon lijke damkampioenschap van Neaenano heeft geen wijzi ging gebracht aan de top van het klassement. Zowel Clerc als Van der Wal wonnen hun partijen. Met een punt voorsprong en nog twee ronden voor de boeg krijgt dit toernooi een span nende slotfase, waarbij Clerc |een wat zwaarder programma moet afwerken tegen Vermin en Bies dan Van der Wal, die jVan den Borst en Smeenk nog als tegenstanders krijgt. 'Uitslagen: Clerc-Heusaens 20; Smeenk-Vermin 02; Van den 'Borst-Bies 11; Jansen-Van der Wal 0—2; Palmer-Luteyn 2—0; Stokkel- Bronstring 02. Stand: 1. Clerc 15 punten. 2. Van der Wal 14, 3. Jansen. Bies en Palmer 10, 6. Heusdens, Bronstring 9; 8. Vermin 8; 9 StoLkel, Van den Bom 7; 11. Smeenk 5; 12 Luteyn 4.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 17