mededelingen gemeentebestuur t§ leiden 19 tm 23 april '82 PAGINA LEIDSE COURANT VRIJDAG 16 APRIL I HJD Gemeenteraad Maandag 19 april a.s. om 19.30 uur. Agenda: Benoeming twee adjunct-directeuren aan de Rein- wardt-academie. Uitgave van een stadsvernieuwingsblad. Vaststelling van de afvalstoffenverordening. Uitvoering motie 301 (begroting 1982) betreffende plan van actie stadsvernieuwing. Uitgifte van gronden in erfpacht (Erfpachtsnota). Vaststelling algemene bepalingen voor de uitgifte in erfpacht. Vaststelling Inspraakverordening. Volkshuisvestingsplan 1982 tot en met 1985. Regeling afdekking exploitatietekorten lokaal openbaar vervoer, afrekening 1980. Garantie geldlening aan de Gemeenschappelijke Regeling antenne-energievoorziening Leiden en omgeving. Intrekking Spaarverordening 1960. Raadsbesluit van 28 november 1960. Verkoop pand Nieuwe Rijn 92/92a en uitgifte-in erfpacht van de ondergrond. Aankoop maisonnette Opaalstraat 58. Terugkoop van een perceel grond in de Waard. Het voeren van verweer tegen een tegen de ge meente in rechte gestelde eis. Aankoop fabriekscomplex aan de Evertsenstraat. Krediet voor de verbetering van 47 woningen aan de Drie Octoberstraat e.o. van de woningbouwver eniging "De Eendracht". Krediet voor de verbetering van 20 woningen aan de Kortenaerstraat en de Trompstraat van de wo ningbouwvereniging "Eensgezindheid". Krediet voor de verbetering van 24 woningen aan de Anna van Saksenstraat e.o. van de Leidse Wo ningstichting. Commissie vergaderingen Commissie voor de Beroep- en Bezwaarschrif ten. Maandag 19 april a.s. in de B. en W. kamer van het stadhuis. Agenda: 09.30 uur: uitspraken in de beroepschriften van de heer F. Hendriks (aanschrijving tot her stellen van een dak) en van diverse bewo ners/eigenaren van panden in De Kooi (aanschrijvingen tot het aansluiten van de huisrioleringen aan het openbaar riool). 09.45 uur: hoorzitting inzake het beroepschrift van de heer E. van Tol tegen een weigering van een bouwvergunning (bergruimte Hoge Morsweg 133). 10.15 uur: hoorzitting inzake het bezwaarschrift van de heer P. Hoogervorst tegen het besluit van de raad tot het nemen van een voor- bereidingsbesluit Plesmanlaan/lage Morsweg. Commissie Maatschappelijke Aangelegenheden Volksgezondheid en Cultuur. Woensdag 21 april a.s. om 20.00 uur in de raads zaal van het stadhuis. Agenda: Benoeming leden commissies De lakenhal. De Valk en Endegeest en Raad van Bestuur van de Stich ting tot exploitatie van Bejaardencentra. RIAGG. Consequenties decentralisatie welzijnsbeleid. Informatieve bespreking t.a.v. de stichting Gezins verzorging Leiden. G.S.D. info, maart 1982. Commissie voor Volkshuisvesting. Bouwzaken, Sport en Recreatie. Donderdag 22 april a.s. om 20.00 uur in de raads zaal van het stadhuis. Agenda: Nota opheffing Recreatieraad. Nota ISR-aanvulling De Kooi/Noorderkwartier. Nota achterstallig onderhoud van 4 voormalige dienstwoningen Endegeest c.a. Uitgifte in erfpacht van perceel grond in De Waard. Aankoop Oude Vest 177/177A, 181/181A en 185/185A. Garantiegeldlening aan rugbyclub "Diok". Rehabilitatie panden aan de Groenesteeg, Uiterste gracht, Middelstegracht en Nieuwe Rijn. Eindrapport consequenties decentralisatie Wel zijnsbeleid. Concept-raadsvoorstel betreffende het bestrijden van leegstand (initiatief hr. Van Oosten). Stand van zaken m.b.t. bouwplannen en renovatie 1982/1983. Overige Commissie- en Projectgroep vergaderingen Werkgroep Emancipatie Leiden. Dinsdag 20 april a.s. om 13.00 uur in kamer 112 van het stadhuis. Agenda: Bespreking hoofdstukken V en VI van de concept- deelnota WERK. Evt. bespreking vervolg concept-deelnota ONDER WIJS vanaf hoofdstuk III par. 3 Vormingsonder wijs (blz. 26). Projectgroep Maredorp. Dinsdag 20 april a.s. om 14.00 uur in de Pancrat aan het Ir. Driessenplein. Agenda: Her-inrichting Oude Rijn. Overige openbare werken. Speelplaats "De Pui". Pleintje Runderstegen. Bebouwings mogelijkheid hoek Jan Vossensteeg/ Clarensteeg. Projectgroep Maredijk. Dinsdag 20 april a.s. om 20.00 uur in het speel tuingebouw aan de Maredijk. Agenda: Groenvoorziening Maredijk. Voortgang rioleringswerkzaamheden/herbestra ting. Stand van zaken NMB-terrein. Voortgang aanpak verbetering particuliere wonin gen. Stand van zaken terrein Nijssen. Commissie voor de rekeningen. Woensdag 21 april a.s. om 19.15 uur in de B en W kamer van het stadhuis. In deze vergadering zul len de volgende jaarrekeningen van verschillen de diensten en instellingen aan de orde komen: Vragen commissie voor de rekeningen over de ge meenterekening 1978 en de takken van dienst over het jaar 1978. Jaarrekeningen van de volgende diensten en in stellingen: Sociale Dienst. Financieringsfonds Saneringsbedrijf. Erfpachtsbedrijf. Openbaar Slachthuis. Dienst van Gemeentewerken. Gemeenterekening 1979 (indien gereed). Gemeentelijke Dienst Sociale Werkvoorziening. Leidse Duinwater Maatschappij. Van het Psychiatrisch Ziekenhuis Endegeest. Jaarrekening 1978 (indien gereed). (jan.-juli) Leidse Schouwburg. Brandschadefonds. Dienst voor de Groenoordhallen (Stadsgehoor zaal). Dienst voor de Reiniging Havens en Warenmarket- ten. Dienst Beheer Schoolgebouwen. Gemeentelijke Kredietbank. Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Hinderwet 4. Glasimport en verffabriek A. van der Kwast B.V., te Leiden, voor het oprichten van door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van de opslag van verf, het be- en verwerken van glas alsmede verkoopinrichting van schildersge reedschappen en aanverwante artikelen zoals stopverf etc., een en ander in het pand Admiraal Helfrichweg 1. 5. L. Berk Er Zn. B.V., te Leiden, voor het uitbrei den en wijzigen van de benzinepompinstallatie in en op het perceel Kaasmarkt 2-7. 6. Directeur Rijksgebouwendienst, te Voor burg, voor het oprichten van diverse door elektro motoren gedreven installaties ten behoeve van de faculteit geschiedenis en letteren van de Rijksuni versiteit Leiden in gebouw 14 op het voormalige Doelenterrein langs de Witte Singel. 7. A. Voordouw. te Leiden, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor het uitbreiden en wijzigen van enkele door elektromo toren gedreven installaties ten behoeve van de sla gerij annex verkoopruimte in het pand Willem Klooslaan 9. De beschikkingen en alle daarop betrekking hebben de stukken liggen vanaf heden gedurende vier weken ter inzage op het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 012, begane grond, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Deze stukken liggen eveneens vanaf heden geduren de vier weken ter inzage in het Informatiecentrum van het Buro Voorlichting, in de hal van het stadhuis, elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op don derdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet Algeme ne Bepalingen Milieuhygiëne staat tot 14 mei 1982 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager van de vergunning; b. de betrokken adviseurs; c. degene die overeenkomstig het gestelde in de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne schrif telijk of mondeling bezwaren hebben ingediend tegen de aanvraag en/of ontwerpbeschikking; d. enige belanghebbende, die aantoont dat hij/zij re delijkerwijs niet in staat is geweest overeen komstig het gestelde in de onder c genoemde wet schriftelijk of mondeling bezwaren in te dienen te gen de aanvraag en/of ontwerp beschikking. Bovengenoemde beschikking(en) wordt(en) na af loop van de beroepstermijn van kracht tenzij vóór 14 mei 1982 beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State, Afde ling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-GRAVENHAGE. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Bovengenoemde beschikking(en) wordt(en) niet eer der van kracht vóórdat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen betreffende bovengenoem de hinderwetzaken kunt u zich wenden tot Directie Milieu. Stadsbouwhuis, tel. 071-254437, kamer 012, begane grond. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Ontwerp-vergunningen Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen hierbij overeenkomstig het bepaalde in artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet Algemene Bepalin gen Milieuhygiëne ter openbare kennis dat zij voorne mens zijn positief te beschikken op de aanvragen van: 1. G. Radius, te Leiden, voor het oprichten van door elektromotoren gedreven installaties ten be hoeve van een inrichting voor het bakken van voe- dings- en genotmiddelen in oliën en vetten annex verkoopinrichting in het pand Marnixstraat 9. 2. F.G. van Tongeren, te Leiden, voor het oprich ten van diverse door elektromotoren gedreven in stallaties ten behoeve van het petit-restaurant in het pand Haarlemmerstraat 216. 3. C. Rodrigues Gomes, te Oegstgeest, voor het oprichten van diverse door elektromotoren gedre ven installaties ten behoeve van het bereiden van maaltijden, het koelen en opslaan van levensmid delen alsmede een restaurant in het pand Beestenmarkt 10-11. De ontwerp-beschikkingen alsmede de aanvragen en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de beschikking ter inzage op de secretarie van de gemeente Stadsbouwhuis, Lange gracht 72, kamer 012, begane grond, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 17.00 Bovengenoemde stukken liggen voorts ook geduren de twee weken na heden elke werkdag ter inzage van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het Informatiecentrum van het Burp Voorlichting, in de hal van het Stad huis. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaar hebben ingediend naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot 30 april 1982 gemoti veerde schriftelijke bezwaren indienen naar aan leiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te ma ken. Een en ander dient bij aparte brief te worden ver zocht. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het College van Burgemeester en Wethouders, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Verleende vergunningen Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend dat door hen onder voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, op 16 april 1982 vergunningen ingevolge de Hinderwet zijn vedeend naar aanleiding van de verzoeken van: 1. C. v.d. Kletersteeg, te Leiden, voor het oprich ten van door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van de broodbakkerij in het pand Ad miraal Banckertweg 20. 2. HEMA-bakkerijen B.V., te Amsterdam, voor het oprichten van diverse door elektromotoren ge dreven installaties ten behoeve van het verwerken van bakkerijgrondstoffen tot droog en nat gebak in het pand Admiraal Banckertweg (ongenum merd), sectie N, nrs. 1439, 1364 en 1281 (alle ge deeltelijk). 3. Aannemingsbedrijf Gebr. de Bolster B.V., te Leiden, voor het uitbreiden van de dieselolie- pompinstallatie met een ondergrondse benzinetank van 6000 liter met boven grondse aftapinstallatie voor eigen bedrijfsauto's in het pand Admiraal Banckertweg 8. Verleende Bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben op 13 april 1982 de volgende bouwvergunningen verleend: - Haarlemmerstraat 37a, wijzigen toegang tot boven woning; - Rijnsburgerweg 18, inwendig verbouwen; - Gamandertuin, bouw erfafscheiding; Johan Wagenaarlaan hoek Vijf Meilaan, uitbreiden rijwielstalling bij school; - Hoge Rijndijk 199, bouw berging; - Hoge Rijndijk 201, bouw berging; - Soembastraat 76, bouw dakkapel achterzijde wo ning; Leeuwkenstraat 1, inwendig verbouwen; - Raamsteeg 77, verbouwen tot pizzeria; - Maresingel 50-50a, verbouwen en verhelen wonin gen; - Kennedylaan, bouw dagverblijf voor oudere gehan dicapten; - Papengracht 20, restaureren en verbouwen tot twee woningen; - Papengracht 20a, restaureren en verbouwen wo ning; - Oegstgeesterweg, bouw stationspostkantoor. Indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belang bent getroffen, kunt u bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. Tevens kunt u, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen bij bouw- en woningtoe zicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Postbus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071-254911). Verkeers maatregelen Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden dat zij voornemens zijn de hierna te noemen verkeersmaatregelen vast te stellen: Tuinstadwij'k Instellen van een parkeerverbod aan beide zijden van de Herenstraat, voorzover gelegen tussen de Witte Singel en de Koninginnelaan (met uitzondering van de parkeervakken). Transvaal Aanwijzing als voorrangskruising van de kruising van de Morsweg met de Rijnzichtbrug met dien verstande dat voorrang moet worden verleend aan het verkeer op de Morsweg. Haagwegkwartier Aanwijzing als voorrangskruising van de kruising van de Haagweg met de Rijnzichtbrug met dien verstande dat voorrang moet worden verleend aan het verkeer op de Haagweg. Noorderkwartier Instellen van een stopverbod aan de zuidzijde van de noordelijke rijbaan van de Bernhardkade. Maredorp Aanwijzing als laad- en loshaven van 3 parkeervakken aan de oostzijde van de Lange Mare ter hoogte van de percelen 106 tot en met 110, geldend van maan dag tot en met zaterdag van 8.00 tot 18.00 uur. In verband hiermede verschuiven de eerder op deze plaats vastgestelde invalidenparkeerplaatsen naar een plaats voor de percelen 96 en 98, geldend van maan dag tot en met zaterdag van 8.00 tot 18.00 uur en op donderdag tevens van 18.00 tot 21.00 uur. Aanwijzing als voetpad van het pleinvormig gedeelte op de kruising van de Haarlemmerstraat met de Lan ge Mare. Instellen van een stopverbod aan de westzijde van de Stille Mare. Instellen van een parkeerverbod aan de oostzijde van de Stille Mare. Instellen van een stopverbod aan de oostzijde van de Lange Mare voorzover gelegen tussen perceel 116 en de Clarensteeg. Aanwijzing als voorrangskruising van de kruising van de Stille Rijn, Stille Mare en Waagbrug, met dien ver stande dat het verkeer op de Stille Rijn moet stoppen en voorrang moet verlenen aan het verkeer op de Stil le Mare/Waagbrug. Instellen van éénrichtingverkeer voor alle verkeer, be halve voetgangers, fietsers en bromfietsers van de van der Werfstraat voorzover gelegen tussen de Peli kaanstraat en de Janvossensteeg in de richting van de Janvossensteeg. (Het betreft hier een aanpassing van de bebor- ding.) Instellen van éénrichtingverkeer voor alle verkeer, be halve voetgangers, fietsérs en bromfietsers van de Lange Mare voorzover gelegen tussen de Haarlem merstraat en de Clarensteeg in de richting van de Cla rensteeg. (Het betreft hier een aanpassing van de bebor- ding.) De Kooi Aanleggen van een voetgangersoversteekplaats op de Driftstraat bij de kruising met de Lage Rijndijk. Voor zover nodig zullen de nu op bovengenoem de wegen geldende verkeersmaatregelen wor den aangepast. De op de voorgenomen verkeersmaatregelen betrek king hebbende tekeningen liggen, voorzien van een bijbehorende korte toelichting, met ingang van heden gedurende 14 dagen ter inzage op het Bureau Voor lichting van het Stadhuis. Gedurende die periode be staat de gelegenheid tot het indienen van schriftelijke bezwaren tegen het vaststellen van die maatregelen. Belanghebbenden worden voorts in de gelegenheid gesteld te worden gehoord in de openbare vergade ring van de Verkeerscommissie, die zal worden ge houden op donderdag 29 april aanstaande in de raad zaal van het stadhuis, aanvang 16.00 uur. Westzijde Rapenburg tijdelijk afgesloten l.v.m. de definitieve bestrating aan de zijde van het Kantongerecht naar de richting van de Doelenbrug, zal het Rapenburg op dinsdag 20 april a.s. t/m vrijdag 23 april afgesloten zijn voor doorgaand rijverkeer. Diversen Procedureverordening specifiek welzijn en algemene subsidieverordening ter inzage In de maanden september en oktober 1981 heeft een eerste inspraakronde plaatsgevonden over een proce dureverordening en een subsidieverordening voor het sociaal-cultureel werk en een procedureverordening voor de maatschappelijke dienstverlening. Vanaf 15 februari tot en met 15 maart j.l. heeft de concept procedureverordening specifiek welzijn, die zowel geldig is voor het sociaal-cultureel werk als voor de maatschappelijke dienstverlening en de con cept algemene subsidieverordening, die geldt voor al le door de gemeente gesubsidieerde instellingen ter inzage gelegen. Tot 15 maart bestond de gelegenheid op deze verordeningen te reageren. Vanaf maandag 19 april a.s. liggen de volgende stuk ken in hef Informatiecentrum in de hal van het stad huis ter inzage: - Een overzicht van de ingediende schriftelijke reac ties De verslagen van de inspraakavonden over de ver ordeningen - Het antwoord van burgemeester en wethouders op de ingediende reacties Een staat van wijzigingen op de subsidieverorde ning - De herziene procedureverordening specifiek welzijn - De herziene algemene subsidieverordening Bovengenoemde stukken zullen in de loop van de volgende week gestuurd worden naar diegenen, die op de verordeningen hebben gereageerd. Tot 17 mei a.s. bestaat de gelegenheid een be zwaarschrift tegen één van beide verordeningen in te dienen. In het bezwaarschrift dient duide lijk te worden aangegeven tegen welke onder delen van de verordening men bezwaar heeft. De bezwaarschriften moeten bij Burgemeester en Wethouders worden ingediend. Na de behan deling in de raadcommissies welzijn zal de ge meenteraad uiteindelijk beslissen over de be zwaarschriften en de verordeningen vaststellen. Zwemgelegeriheid voor gehandicapten Tijdens de behandeling van de gemeentebegroting 1982 is in de gemeenteraad gesproken over de moge lijkheden voor gehandicapten om te kunnen zwem men. Voor velen van hen is een temperatuur van het water nodig die hoger is dan 30°C. In de gemeentelij ke zwembaden De Zijl en Vijf Meibad kan deze tem peratuur niet worden gerealiseerd. Deze temperatuur is wel gegarandeerd in het Mytylbad, welk zwembad je is gelegen naast de Mytylschool voor lichamelijk gehandicapte kinderen aan de Blauwe Vogelweg te Leiden. Het Mytylbad wordt overdag gebruikt door leerlingen van de Mytylschool en enige andere scho len voor buitengewoon onderwijs. Gedurende 2 avonden per week is het zwembad verhuurd aan de Sportvereniging voor lichamelijk gehandicapten De Sleutels en de Vereniging van Rheumapatiënten. Het blijkt echter dat nog steeds gehandicapten naar zwembaden elders uitwijken. In verband hiermee heeft de gemeenteraad in een motie de wens uit gesproken dat een veelvuldiger gebruik van het My tylbad wordt bewerkstelligd. Belangstellenden, die in groeps- of verenigings verband van het Mytylbad gebruik willen ma ken, kunnen contact opnemen met de heer T. Locher van de Directie Onderwijs, stadhuis te Leiden, telefoon 071 - 254308. Informatieavond effekten bezuinigingen sociaal- cultureel werk Donderdag 22 april a.s. om 20.00 uur wordt in de Stadsgehoorzaal een informatieavond gehouden over de effekten van de bezuinigingen op het sociaal- cultureel werk in Leiden. Bij de laatste begrotingsbe handeling heeft de gemeenteraad hierom gevraagd, leder die rechtstreeks of indirekt te maken heeft met de gevolgen van de bezuinigingen op de instellingen en groeperingen binnen de rijksbijdrageregeling so ciaal-cultureel werk wordt uitgenodigd dit op deze avond toe te lichten. Speciaal wordt daarbij gedacht aan gevolgen als: een hogere bijdrage van de deelnemers - het afstoten van diverse taken of aktiviteiten - verschuivingen in het activiteitenprogramma - een (te) zware belasting van het personeel Van de bijeenkomst zal een schriftelijk verslag wor den opgesteld, dat aan de leden van de gemeente raad zal worden verstrekt. Voorbereidingsbesluit Tuinstadwijk/Staalwijk De burgemeester van Leiden maakt bekend, dat in kamer 212 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Leiden, voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de Gemeenteraad van 5 april 1982, no. 103, waar bij wordt verklaard, dat de vaststelling van een bestemmingsplan wordt voorbereid voor het gebied Tuinstadwijk/Staalwijk, dat wordt begrensd door de Schelpenkade, de spoorbaan Leiden-Alphen aan den Rijn. de Lammenschansweg, de Zoeterwoudse Sin gel en de Witte Singel en dat op tekening no. 42 ST 8677 met een stippellijn is aangegeven. Sociale Dienst Hulp bij invullen huursubsidie formulier Een ieder die middels de bijstand/r.w.w. uitkering ge niet, kan vanaf dinsdag 20 april terecht bij het open spreekuur van de gemeentelijke Sociale Dienst voor het invullen van het Huursubsidieformulier 1982- 1983. Open spreekuur 'huursubsidie' wordt gehouden op elke dinsdag en donderdag van 9.00 tot 10.30 j uur. Voor meer informatie kunt u bellen met Mevr. A. Por- I sisa, tel. 802780. Verkiezingen Maandag 26 april a.s. om 16.00 uur zal het hoofd- stemburo voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2 juni a.s. in kamer 9 van het stadhuis beslissen over de geldigheid, handhaving en wijze van naamsvermel ding op de kandidatenlijsten. Binnen twee dagen na de dag waarop het hoofd- stemburo beslissing heeft genomen kan iedere kiezer van die beslissing in beroep gaan bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State. Stemmen bij volmacht en stemmen in een ander dan het aangewezen stem- bureau De Burgemeester van de gemeente Leiden brengt, gelet op het bepaalde in de artikelen J 3, 2e lid en K 8 van de Kieswet, ter openbare kennis, dat de mogelijk heid bestaat om bij de op woensdag 2 juni 1982 te houden verkiezing van de leden van de gemeenteraad van Leiden bij volmacht te stemmen, dan wel een stem uit te brengen in een willekeurig stembureau in Leiden. Hierbij geldt het volgende: Stemmen bij volmacht Bent u op 2 juni a.s. verhinderd om persoonlijk uw stem uit te brengen, dan kunt u iemand machtigen om dat voor u te doen. Voor dit stemmen bij vol macht bestaan twee mogelijkheden: 1U kunt op het stadhuis gratis een formulier krijgen dat u moet invullen. Dit formulier moet onderte kend worden door uzelf en degene, die voor u gaat stemmen. Na invulling en ondertekening moet dit formulier uiterlijk op 19 mei 1982 worden ingeleverd op het stadhuis. Opsturen naar het stadhuis kan ook: uiterlijk op 18 mei 1982. Degene die namens u uw stem mag uitbrengen, krijgt dan een volmachtlegitimatiekaart. Daarmee kan hij of zij voor u gaan in elk willekeurig stembureau in Leiden. 2. Op elke oproepingskaart bevindt zich een gedeelte waarop u iemand anders kunt machtigen om voor u te gaan stemmen. Als u dit gedeelte hebt inge vuld, moet het door u en uw gemachtigde worden ondertekend. Met deze ingevulde en onderteken de oproepingskaart kan uw gemachtigde op de dag van de stemming voor u gaan stemmen in het stemdistrict waar u bent ingeschreven. Aan deze eenvoudige manier van stemmen bij volmacht zijn twee voorwaarden verbonden: - u en uw gemachtigde fnoeten beiden staan in geschreven in hetzelfde stemdistrict. - uw gemachtigde moet uw stem gelijk uitbren gen met zijn/haar eigen stem. Kiest u voor deze vorm van volmacht, dan hebt u het stadhuis niet nodig en kunt u alles zelf thuis regelen, zelfs op het laatste moment.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 14