öng Noordwijk gewogen en door 0V0 (nog) te lioht bevonden luick Boys beleeft puntloze Paasdagen Belangrijke zege Hazerswoudse Boys Katwijk presteert goed J=1I=!IIJIJ )ERLAGEN TEGEN IJSSELMEERVOGELS EN DETO Ter Leede raakt verder achterop ïximale winst Rljnsburgse Boys MAGERE OOGST WOUBRUGGE LEIDSE COURANT DINSDAG 13 APRIL 1982 PAGINA 19 RDWIJK/WEZEP Het huidige Noordwijk is (nog) j kampioenspioeg. Een stelling die de afgelopen den al aarzelend kon worden geponeerd, maar pas lopen zaterdag werkelijk werd bewezen. De 2-4 ne- lag tegen koploper DOVO deed Noordwijk definitief |ien in de strijd om het kampioenschap. Dat twee i later bij WHC een 0-2 overwinning kon worden kt, was nog slechts van statistisch belang. Wat wijk betreft mag de volgende competitie nu reeds ktart gaan. tlgende jaargang zal dan aarschijnlijk een nog jer Noordwijk te zien ge- lit seizoen al koos trainer iter overduidelijk voor •He jongeren als Jos in.j,John Marijt en later An- u1Wendt en Klaas Vink en ns dat Buter op de inge- weg zal voortgaan mag ■^qc root worden geacht. Met iaak '9 op de nab|Je toekomst '.Ifsprekend geen vreemde grijze, omdat ook in de kern nogal wat oude- erscholen zitten. Maar het de prestaties van dit n betreft, zal het echter tijd de vraag blijven of zich niet nog wat te als de „grote verjonger" aat ilePresenteerd- Vorig jaar i hij het roer, mede op i ngen van de spelers- kort voor de beslisseh- frontaties nog tijdig om e jongeren weer om te fcn voor de meer ervaren 'gj! i. Het resultaat (de afde- el) was er naar. Zater- hter, hield Buter voet bij stuk, waardoor John itty, John van Dijk, 'estgeest en Gerard Tio y^Jesbeslissende wedstrijd 2_g burgerpak dienden te ot~ 0 ouwen en Frans van der Veen en Timo Gerlóf slechts als invallers in beeld kwamen. Natuurlijk kan niet worden ge steld dat Noordwijk het met de nu niet ingezette, toch redelijk waardevolle krachten, tegen DOVO wel zou hebben gered. Feit is echter wel dat Noord wijk In de eerste helft door DOVO werd overspeeld (0-2) en na een zeer khap herstel na rust (2-2) de kracht en wellicht ervaring miste om definitief door te drukken, waardoor de aangeslagen Veenendaalse lijstaanvoerder alsnog de volle winst kon pakken. Vanzelfspre- kend kunnen enige kantteke ningen worden gezet. Zo kent DOVO in de door Wageningen gecontracteerde Alex van der Klift een levensgevaarlijke spits en speelde Noordwijks doelverdediger Dick Dort- mundt geen al te beste wed strijd, maar een rustiger, ge- routineerder Noordwijk had het het uiterst nerveus acte rende DOVO zonder twijfel las tiger kunnen maken. Hetgeen allemaal overigens niet wegneemt dat het voor rust door Steef van de Ooster kamp en Alex van der Klift op achterstand gezette Noordwijk, na rust bijzonder knap terug- Het moment waarop Noordwijk tegen DOVO weer (even) terucj komt in de wedstrijd. De inzet van gooche lende Timo Gerlof zal nog door doelman Kees Kranenburg worden gestopt, in de rebound echter zal nu nog toekijkende John Marijt (links) wel raakschieten: 1-2. kwam. Met Timo Gerlof en slaagde de thuisclub erin de ri- even later ook Frans van der sicovolle - speelwijze (achterin Veen als invallers In de ploeg, marT-tegen-man, vier spitsen voor) in een tweetal treffers een door DOVO-doelman Kees van John Marijt te vertalen. Kranenburg half gestopte inzet Eerst was Marijt ter plaatse om van Timo Gerlof in de rebound alsnog te verzilveren en vervol gens mocht Marijt van elf me ter aanleggen nadat scheids rechter Keuken had verzuimd Ruud Bröring via de voordeel- regel te laten scoren. Nadat Klaas Vink de mogelijke 3-2 vervolgens op centimeters had laten liggen en Van der Klift aan de andere kant wel had gescoord, was het evenwel af gelopen met de Noordwijkse kampioensaspiraties, al was sterke invaller Gerlof met een kopbal dan nog dichtbij de ge lijkmaker. Bij het al vrijwel gedegradeer de WHC kwam het sterkere Noordwijk in de eerste helft nog niet tot scoren. Na de pau ze was het onderdeel afwerken beter verzorgd. Ruud Bröring rondde een voorzet van Vink met het hoofd doeltreffend af en drie minuten voor tijd was het Vink zelf die de eindstand op 0-2 bepaalde. Een verdien de zege voor Noordwijk, dat echter in verdedigend opzicht wederom niet imponeerde, waardoor WHC via Bert Witte- veen, Henk aan 't Rot en (voor al) Arie Mulder nog zeer riante mogelijkheden op tegentreffers kreeg. GERT-JAN ONVLEE Noordwijk - DOVO 2-4. 5 Van de Oosterkamp 0-1; 44 Van der Klift 0-2; 48 Marijt 1-2; 65 Marijt (strafschop) 2-2; 77 Van der Klift 2-3; 91 Van de Oosterkamp 2-4. Noordwijk: Dorlmundt, Spaander man. Wendt (Gerlof), Van Beveren, Sluis, Smits, Marijt. Boot (Van der Veen), Bröring. Sogers. WHC - Noordwijk 0-2. 52 Bröring 0-1; 87 Vink 0-2. Noordwijk: Dorlmundt, Boot. Wendt, Van Beveren, Sluis. Smits (Spaander man). Marijt. Gerlof, Vink. Bröring. Bogers (Strijk). IIJK/VRIEZENVEEN neervogels thuis, DETO et Paasprogramma van Boys had aanzienlijk udiger gekund. De Kat- formatie kwam dan ook net lege handen uit de wedstrijden tevoorschijn, gen terrein was de ploeg erry Janse niet opgewas- gen titelkandidaat IJSsel- ogels (0-2) en gisteren kiick Boys met dezelfde in het verre Groningen jit. De Katwijkers, die e- i zaterdag een slechte speelden, werden door met een 2-0 nederlaag naar huis gestuurd. Voor Quick Boys breken moeilijke tijden aan. De Katwijkse elf staat nu op de negende plaats en is nog maar vier punten verwij derd van de gevaarlijke derde plek van onderen. Quick Boys verloor cle wed strijd zaterdag tegen koploper IJsselmeervogels eigenlijk al in de eerste minuut. De grote man van de Spakenburgse frontlinie, Jaan de Graaf, bracht de bal in die beginmi- nuut al vanaf de rechterflank voor het Quick Boys-doel en aanvoerder Henk de Graaf kopte de bal laag, maar doel treffend, in. De Katwijkse équi pe bleek fors aangeslagen, herstelde zich op karakter, maar zag geen kans de goede vorm te vinden. Met name op het middenveld en in de 'aan val' werd nogal wat afge knoeid. Johan Jonker was de enige, die voor de pauze een redelijke scoringsmogelijkheid kreeg. De bal schampte echter slechts zijn hoofd na. een voor zet van Fred Eysberg. Verder kwam het gevaar van het door tastend voetballende IJssel meervogels. Jan Vedder, Peter en Henk de Graaf hadden al snel voor de tweede treffer kunnen zorgen, maar verzuim den de goede mogelijkheden te benutten. Met regionale jeugdspeler Frank van der Kley voor Wim van der Plas, drong Quick Boys na de hervatting wat meer aan. De door Wim Muis geleide defensie stak echter te goed in elkaar om de thuisclub veel kansen te verschaffen. Het bleef opnieuw bij een mogelijk heid. Mart van der Plas kwam, toen de bal tijdens een scrim mage bij hem werd ingeleverd, plotseling vrij voor doelverde diger Maarten den Harder. De bal werd door de doelman weggewerkt, waarna de Kat wijkse spits echter bij de be nen werd gegrepen. De zwak leidende arbiter Mulder wuifde deze overtreding echter weg. Het zou deenige doelkans vcvor Quick Boys blijven. Peter de Graaf had op dat moment overigens al, wederom na een voorzet van Jaan de Graaf, voor de 0-2 eindstand ge zorgd. Twee dagen later, in Vriezen- veen, bleek Quick Boys zich nog "niet te hebben hersteld van de door IJsselmeervogels uitgedeelde tik. De Katwijkse ploeg kreeg in negentig minu ten voetbal slechts een goede kans. Frank van der Kley mis te. Net als zaterdag moest Quick Boys ook tegen DETO een vroege tegentreffer incas seren. René Klunder scoorde al na vijf minuten spelen in de door barre weeromstandighe den geteisterde eerste helft. Henk Scheepers voegde daar na rust een tweede Groningse treffer aan toe. Quick Boys, gehandicapt door de afwezig heid van Sis tu Pan en Fred Eijsberg, kwam nauwelijks in het spel voor. De ploeg, die zo mogelijk nog slechter speelde dan afgelopen zaterdag, gaat moeilijke tijden tegemoet. TJEERD SCHEFFER 0-2. Quick Boys: Schiap, Wim van der Plas (Van der Kley), Vooys, Pan, Noort, Eijsberg (Zuyderduyn), Gerl Ouwerslool, Jonker. Teun van der Plas. Marl van der Plas, Van Rooyen. DETO - Quick Boys 2-0. 5 René Klun der 1-0; 70 Henk Scheepers 2-0. Quick Boys: Guyt, Wim van der Plas. Vooys. Noorl. Van Beien, Teun van der Plas. Jonker. Gert Ouwerslool. Van Rooyen. Van der Kley. Mart van LEIDEN Degradatie lijkt voor Ter Leede zo langza merhand onontkoombaar. Terwijl de Sassenheimse formatie bij ASWH met maar liefst 4-0 verloor, won mede-degradatiekan didaat DOTO wel. waar door het negatieve verschil inmiddels tot vijf punten is opgelopen. Alleen in het eerste kwartier wist de ploeg van oefen- meester Piet Wassenaar de verhoudingen nog enigszins in evenwicht te houden. Maar nadat Arthur Dorré in de achttiende minuut de ope ningstreffer had laten note ren, was het gedaan met de Sassenheimse weerstand. Jaap Kense maakte er nog voor rust 2-0 van. De nood greep van Wassenaar, hij zet te Nanne Sluymer na de her vatting in de aanval in, lever de wel wat gevaar, maar geen goals op. Dezelfde Jaap Kense zou nog tweemaal scoren en daarmee de eind- score op een niet eens ge flatteerde 4-0 bepalen. LEIDEN In de derde klasse presteerde Katwijk weer eens als vanouds. Het In de wedstrijd groeiende Katwijk won bij Jodan Boys met 1-2, een uitslag die gemakkelijk groter had kunnen uitval len. Al In het eerste deel was er een Katwijks veldoverwicht, dat naarmate de wedstrijd vorderde steeds vastere vor men ging aannemen. Hard spel was het enige antwoord, dat Jodan Boys kon beden ken. Na de pauze drong Kat wijk nog sterker aan. Peter Boon bediende na een uur spelen Mart van der Plas, die beheerst de score opende. Nauwelijks vijf minuten daar na kreeg de thuisclub een strafschop, toen een aanval- lër in een scrimmage voor het Katwijkse doel neerging: 1-1. Amerik van Duyvenvoor- de schoot de bal drie minu ten later la Cruyff met de buitenkant van de voet in de uiterste bovenhoek, met die fraaie goal zijn team weer op voordeel zettend. Het Kat wijkse veldoverwicht leverde vervolgens nog wel goede mogelijkheden op (Gidy van der Bent kopte de bal nog een keer op de lat, terwijl Wim Guyt 2 zijn knappe inzet door de keeper gekeerd zag worden), maar geen derde na, :arl ir I S( !ar< innim aa, Droek ees, NBURG/RIJNSBURG iv Rijnsburgse Boys ziet de mst er na het Paasweek- weer wat zonniger uit. eg van Arie Lagendijk uit de twee duels met nburg het maximale aantal. Zaterdag won irgse Boys met 0-1, gis- deden de Rijnsburgers een 2-0 zege nog eens ies over. Trainer Lagen- irschuwde echter voor optimisme. twee laatste plaatsen zal matie wel niet meer ein de gevaarlijke derde n onderen is nog steeds Jk, zo constateerde La- .Eindig je op die^_ dan moet je een beslis- drijd spelen, dan ben al voor vijftig procent ejradeerd." Voor de Rijns- si was het gisteren toch itra feestelijke dag, voor dit seizoen werd op een ovérwining be rst Piet Haasnoot mikt nauwkeurig en schiet in de achttiende mi nuut van het duel met Spakenburg raak. Jan van Diermen (3) zal Rijnsburgse Boys later een handje helpen door de bal in eigen doel te koppen. 0 »sld b ïnde Ie afwezige zaterdag leren was doelman Wij- Sloos. Lagendijk had vervanger Henk van ergen gekozen. Dit om- Sloos de laatste tijd wat heeft gepresteerd en Jn plaats met goed spel tweede elftal heeft afge- Bn." Wijnand Sloos zou ins overwegen de Rijns vereniging te verlaten. zeker geldt voor spe tte Rienks en Leo van Beide voetballers gaan t einde van dit seizoen üick Boys. Rienks kwam M begin van deze voet gang van de Katwijkse Ir Rijnsburg. st vreemde aspect aan il van gisteren was, dat ploegen het windvoor- 11, deel, over de lengte van het veld stond een zware storm, niet uitbuitten. Spakenburg, dat voor rust met de wind mee speelde, zag geen kans het doel van Van Voorbergen on der druk te zetten. Voor de met niet al teveel techniek ge zegende Spakenburgers waai de het gisteren blijkbaar te hard. Het was Rijnsburgse Boys dat voor rust de betere kansen kreeg. Toet miste na twaalf minuten spelen een aar dige mogelijkheid. Diezelfde Toet stond zes minuten later aan de basis van de Rijnsburg se openingstreffer. De aan voerder kopte de bal knap door naar Arroyo die het leer al even slim voor de voeten van Piet Haasnoot schoof. Met een beheerst schot passeerde Haasnoot doelman Jos de Fey- ter. Een doelpunt dat het resul taat was van een van de weini ge echt geslaagde Rijnsburgse combinaties. Want evenals Spakenburg, blonk ook Rijns burgse Boys niet uit In het spe len van doordacht voetbal. Tot twee keer toe mochten drie Rijnsburgse aanvallers het op nemen tegen twee Spaken burgse verdedigers. Beide ke ren werd de bal knullig ver speeld. Eerst door Gillissen, vervolgens door Ruud van der Voort. Het verwachte offensief van Rijnsburgse Boys bleef uit in de tweede helft. Het was Spa kenburg dat zich de meest aanvallende ploeg toonde. Het In de tweede helft counterende Rijnsburgse Boys kreeg het echter niet moeilijk, doelman Van Voorbergen werd niet ge confronteerd met moeilijke op drachten. Scheidsrechter Suk kel werd dat wel. Naarmate het duel vorderde, werd de sfeer onvriendelijker. Na Benny te Brake (overtreding op Toet) kreeg Haasnoot -.(forse charge tegen Wim Bos) een officiële waarschuwing. Sukkéi trad echter niet op tegen de duide lijk natrappende Wim de Graaf en bleef vervolgens wat beslui teloos toen verschillende spe lers met elkaar op de vuist wil den. Na enig suswerk van be stuursleden werd de vrede ge tekend en doorgespeeld. Twee minuten voor tijd besliste Jan van Dierrpen de wedstrijd. Nico Kuyt plaatste de bal uit een vrije trap in het Spakenburgse strafschopgebied.- Uiterst fraai kopte Jan van Diermen, hij werd door Haasnoot op de huid gezeten, de bal in eigen doel. Rijnsburgse Boys had twee da gen daarvoor aan één doel punt voldoende om de twee punten mee naar huis te ne- meh. Die ene treffer viel na twintig minuten spelen in de tweede helft. Piet Haasnoot speelde zich vrij en bereikte Martin Toet met een goede pass. Toet werkte de bal knap achter doelman de Feyter. To1 aan het laatste fluitsignaal hield Spakenburg het Rijns burgse doel onder zware druk. Echter, zonder resultaat. Piel Haasnoot kreeg nog een fraaie kans maar hij schoot de bal hoog over het Spakenburgse doel. KEES VAN HERPEN Spakenburg Rijnsburgse Boys: 6£ Toet 0-1. Rijnsburgse Bpys: Van Voorbergen, Manuputiy (Zwaan), Van Egmond. Rienks, Van Deltt, Van Dijk, Van der Voort. Toet, Kuyt. Gillissen (Arroyo), Haasnoot. Rijnsburgse Boys - Spakenburg: 18 Haasnoot 1-0; 68 Van Dieremen (ei gen doe!) 2-0. Rijnsburgse Boys: Van Voorbergen, Nico Zwaan. Kuyt. Rienks. Van Deltt. Van der Voort (V3n Dijk). Manuputty, LEIDEN Hazerswoudse Boys heeft een belangrijke overwinning op het hoog genoteerde VVOR be haald. Na rust werd een 2- 0 achterstand In een 2-4 voorsprong omgebogen. Woubrugge was minder succesvol. Tegen FC Malu ku werd met 4-1 verloren en tegen Randstad Sport was 0-0 het eindresultaat. Randstad Sport scoorde het paasweekeinde overi gens helemaal niet. Ook tegen WDS werd een doel puntloos gelijkspel be haald. Oegstgeest leed op eigen terrein een 0-2 ne derlaag tgen Koudekerk, dat eerder met 0-3 van DEVJO verloren had. VVOR-Hazerswoudse Boys 2-4 Hoewel de kansen aanvanke- lijk aan beide zijden even tal rijk waren, Ed Harkes knalde de bal bijvoorbeeld tegen de paai, was het VVOR, dat in de eerste helft tweemaal doel trof. Na de pauze leek het 3-0 te worden, toen de VVOR-spits ir één spelsituatie tot driema? aan toe Hazerswoudse Boys- doelman Paul van der Wildt op zijn weg vond. Na- de daarop volgende uittrap (48e minuut) scoorde Rienk Poot 2-1. Vier minuten later bracht Sjaak van Dorp de twee ploegen op gelij ke hoogte. Tweehonderd se conden verder was het weder om Poot, die de Boys nu op 2- 3 zette, waarna Jan Platteel de eindstand nog eens vier minu ten later op 2-4 bepaalde. De mogelijkheden in de slotfase werden niet meer benut. veel belang hadden bij een zege werd er door Randstad Sport en WDS een matige par tij afgeleverd. Gastspits Ton van Breukelen was voor de be zoekers het dichtst bij een tref fer, waarna Rob van Zonnevele? voor de Voorschotenaren maar net over schoot. In de tweede helft kon slechts Peter van der Mey enkele malen gevaar voor het WDS-doel stichten. Type rend voor het gezapige duel mag worden genoemd dat ar biter Bart Looyen als beste man van het veld naar voren werd geschoven. FC Maluku-Woubrugge 4-1 Wat Woubrugge 'thuis' pres teerde. bleek ook het in Wou brugge nog met 4-1 terugge wezen FC Maluku te kunnen. De bezoekende équipe kwam helemaal niet uit de verf tegen een Maluku, dat juist steeds meer op dreef kwam. Met name Individuele acties zouden bepalend worden voor de uit slag. De eerste aanval leverde de thuisclub via een uitge speelde kans al een doelpunt op. Direct na de rust kwam Woubrugge nog even terug. Dirk van Dorp werd neerge haald, waarna Hans van Dijk vanaf de elf meterstip 1-1 liet aantekenen. Met veel solowerk werd de Woubrugse achter hoede vervolgens geheel 'zoek' gespeeld. In de resterende mi nuten zou Maluku nog drie maal scoren, zodat de eind stand 4-1 zou worden. Koudekerk-DEVJO: 0-3 Degradatiekandidaat DEVJO startte zeer opportunistisch. Na een kwartier lang te heb ben aangedrongen, werd wat gas terug genomen en kreeg Koudekerk de kans een gelijk waardig middenveldgevecht aan te gaan. Leo Brommers kwam alleen voor de DEVJO- doelman, maar schoot te zacht in. Na de rust greep Koude kerk het initiatief, hetgeen veel doelrijpe situaties tot gevolg had. Door middel van een uit val was het echter DEVJO dat voor 0-1 zorgde. De druk van Koudekerk zou zo ongeveer het hele elftal (Van Heusden, Hakkebrak, Westmaas, Oppe- laar, Brommers, Wagenaar) riante mogelijkheden bieden, maar niemand vond de juiste richting. De bezoekers, die met lange trappen de voorhoede bedienden, hadden veel meer succes, want de Koudekerk- goalie kreeg nog twee treffers te verwerken. Eindstand 0-3. Oegstgeest-Koudekerk: 0-2 Een sterk verzwakt Oegst* geest, vijf invallers, is niet in staat geweest Koudekerk van winst af te houden. Aanvanke lijk liep alles bij Oegstgeest nog goed. Nadat Wim den Hol lander een kans op 1-0 had gemist, ging het echter snel mis. Arie Westmaas bezorgde Koudekerk na ongeveer een half uur spelen een 0-1 voor sprong. Na rust zocht Oegst geest massaal de aanval op. Veel resultaat leverde dit niet op. Koudekerk was zelfs veel gevaarlijker. De beslissende treffer werd pas in de laatste minuut gescoord. Stan van der Meel was de maker van de het tweede Koudekerkse doelpunt. Woubrugge-Randstad Sport: 0-0 In een niet al te beste wed strijd deden Woubrugge en Randstad Sport weinig voor el kaar onder. Beide ploegen kre gen maar weinig kansen om te scoren. De 0-0 eindstand was dan ook terecht. De hoofdrol In dit treffen werd vertolkt door de scheidsrechter. Leo van der Laar. ingevallen voor Van der Kooij, verkreeg de beste mo gelijkheid, maar miste.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 19