'ottenham Hotspur achtervolgt Liverpool Vilas wijst Lendl terug Euser maakt talent waar Bsporttribuime DRINK WAT BORG DRINKT. EN WIN EEN TENNISRACKET. Motorraces afgebroken Verlies dames handbalteam Damtroon Van der Wal wankelt iard *>oren 9' verleden leybalheren bestand tegen «2 ekse druk AANSE COMPETITIE BEÏNVLOED DOOR SPELERSSTAKING Zandvoort bezuinigt LEIDSE COURANT DINSDAG 13 APRIL 1982 PAGINA 15 Of win een van de veie andere prijzen. Op de achterkant van elke fles Canada Dry vind je alle infermatie. Er zijri maar liefst 30Ö Donnay-rackets, 200 origi nele tennistassen en duizenden boekjes Tennis Tips van Björn Borg. Echte dorst... dan Canada Dry HENGELO Het slechte weer is zondag tijdens de Paasmo- torraces in Hengelo spelbreker geweest. Het topnummer van de dag, de 500 cc met groot heden als Boet van Duimen en Jack Middelburg, moest na de eerste manche worden afge broken wegens hagel- en sneeuwstormen. De eerste manche leverde een overwinning op voor de Nieuw- zeelander Graeme Crosby. Van Duimen bezette de tweede plaats en Middelburg viel uit. Opvallend was het optreden van Hans Müller, die zowel de 125 cc- als de 250 cc-klasse won. De Fransman Philippe Bouzan- ne heeft gisteren op het circuit van Le Castellet tijdens de we graces, tellend voor de Euro pese kampioenschappen, de 500 cc-klasse gewonnen. WURZBURG Het Neder lands damesteam heeft zater dag in Würzburg ook de twee de zaalhandbal-oefeninterland tegen West-Duitsland verloren: 18-12. De russtand was 9-5. Hannie de Kok was met vier treffers de Nederlandse top scorer. BEILEN Voor de tweede maal in de strijd om de natio nale damtitel heeft de kroon van Jannes van der Wal ge wankeld. Was hij eerst in de tweede ronde tegen Frits Lu- teyn aan een nederlaag ont snapt, gisteren in de zesde omgang in Beilen dreigde voor hem verlies in het topduel te gen zijn directe concurrent Rob Clerc. Op de valreep wist Van der Wal een remise af te dwingen en leidt met tien wed- strijdpunten. Hagenaar Luteyn leed in de vijfde ronde een ne derlaag tegen Heusdens en kwam gisteren met Smeenk een puntendeling overeen. jer ikvo SCHOTEN Tijdens het I tec cours hippique, dat in het rolle iweekeinde in Winschoten i ehouden, is het paard Op- an O van Henk Nooren aan hartaanval overleden. liet slotnummer van het con- Geel rSi <je wedstrijd om de Gro- rijs van Winschoten, gleed paard bij een wending voor laatste hindernis uit. Ver- delijk heeft Opstalan O hartaanval gehad, waaraan de ring overleed. Nooren het dertien-jarige paard 9 M i twee weken geleden in 'n ië gekocht. Het was het Jicte de evenement - ook bij keui internationale concours twl jque in Birmingham kwam bov combinatie aan de start - Ie d< aan Nooren Opstalan O d vo leelnemen. bij wedstrijd werd gewonnen <end r Roger van Dorst die met ïtry Mortus het snelst rond sidsn Tweede werd Sven isen met Let's Try (27,7 en derde Willy van der met Gotthardt Z (27,1). tijd ENE Het Nederlandse n. Ti ^volleybalteam heeft zon- e k« norgen in Athene in de fi- van het toernooi om de ebeker met 30 verloren Griekenland. De setstan- iight( Waren: 15-11, 15-13, 15-9. onstef was de derde achtereen- iJz«rfl inde keer dat de Griekse n beslag legden op de ebeker. De laatste maal, Nederland de eindstrijd het toernooi haalde, was in ir. Israël. kn'l meer dan de derde plaats favo er weggelegd voor de •oj'tje-voileybalsters op het ooi om de Lentebeker, het eerst sinds de instel- in 1973 werd Nederland e9en nongen tot toekijken in de i. Het aanschouwde daar verrassend Frankrijk In vijf schril West-Duitsland bedwong h«J»5-7, 14-16, 8-15, 15-12, Een pijnlijke nederlaag Kil*. I de Westduitse dames, die vrijdagavond door een winning van 31 op Oran- zeker van de eerste plaats. irland heeft zich In Las narlas niet weten te Plaatsen Wirt« ^et ©Indtoernooi om het non pees jeugdkampioen- Kan I vo"eybal voor heren. de zege met 32 van Dl" i(e in de laatste wedstrijd ïn i Hongarije eindigden twee landen met Neder- Scf* bovenaan met zeven pun- Door een slechter setge- Ehieafelde viel Nederland af. rlje werd eersl i en Nederland. m acul nde ZANDVOORT Cor Euser maakte tijdens de Paasraces in Zandvoort zijn grote talënt weer helemaal waar. De 24-ja- rige autocoureur uit Oss, die. vorig seizoen in de Formule Ford 1600-klasse Nederlands, Benelux- en Europees kam pioen wed, werd gisteren win naar van de FF-2000-wedstrijd om de Golden Lion Trophy. Na de eerste heat winnend te heb ben afgesloten, behield hij in de tweede reeks ondanks schakelproblemen voldoende voorsprong op veteraan Huub Vermeulen om als totaalwin naar gehuldigd te worden. Slechts 0,18 seconde had de in de tweede heat als vijfde ein digende Euser aan de streep nog over. Het betekende voor de Osse- naar de tweede overwinning van dit seizoen. Eerder zege vierde hij in Zolder. Rooskleu rig staan de zaken er voor Eir=" ser echter allerminst voor. Als enig lid van het ooit roemruch te Racing team Holland staan sponsors voor hem toch niet in de rij. Euser rijdt met een van Henny Vollenberg geleende Delta-formule-wagen en is vol ledig van diens goedertieren heid afhankelijk voor ziJnTace- toekomst. Zelf heeft Euser geen racemateriaal In zijn be zit. Racetalent wordt in dit land immer in (de ontwikkeling ge dwarsboomd door financiële problemen. Jan Lammers, Huub Rothengatter en Fred Krab gingen Euser voor. De eerste racedag van het sei zoen - ondanks de wind, hagel en regen toch door een kleine vijfduizend man bijgewoond - toonde de juistheid van de nieuwe door de CENAV geko zen formple aan. In vijf klassen worden voortaan twee heats gereden. De pauzes zijn kort, het programma is flitsend. In de uitslagen, meetellend voor het Nederlands kampioen schap, overheersten de beken de namen. Maarten Henneman won de tweede heat bij de For mule Fords 2000. Huub Ver meulen won de Sports 2000- wedstrijd voor Ros de Giaxa' de Salvi en broer Jim Vermeu len, die als kersverse circuit-di recteur tijdens de training zijn heil naast de baan zocht en gisteren nog wat duizelig aan de start verscheen. Bij de toerwagens overheerste regerend kampioen Bert Moritz wéér in de zwaarste categorie. Voor Berend Oeberius Kap- teijn. Kees Kroesemeijer en Jaap Willemsen waren in de andere groepen de totaalover winningen. Slechts in de For mule Ford 1600-klasse'viel een verrassing te noteren. Gert Valkenburg, al drie jaar een begaafd middenmoter, liet zien tot goed racewerk in staat te zijn. In de eerste heat moest hij de snelle Westduitser Volker Weidler nog voor laten gaan. In de tweede reeks moest Weidler echter zulke risico's nemen om Valkenburg bij te houden, dat hjj In de Tarzan- bocht drie keer over de kop ging. Valkenburg maakte zich in het geheel niet zenuwachtig en het hoogste puntenaahtal in deze voor het Nederlands en Benelux-kampioenschap mee tellende wedstrijd was dan ook voor de Nieuwegeiner. Stunt De Belgische stuntman Alain Vincx vestigde een wereldre- De bezuinigingsdrift heeft de CENAV. de armlastige exploitatie maatschappij van het circuit van Zandvoort, ook in de greep. Om de uitgavenposten op de begroting 1982 zo laag mogelijk te hou den, wordt het legertje baancommissarissen voortaan het lunc hpakket onthouden. De vrijwilligers, die een Zandvoortse race dag zonder enige vorm van beloning mogelijk maken, mogen voortaan hun eigen pakje brood meenemen. Zandvoort bezui nigt cord „busdoorboren". De Bel gische „Cascadeur" reed met zijn Chevrolet Camaro met een snelheid van 130 kilometer per uur in de lengte door een op het rechte eind klaar staande lijndienstbus heen. Via de spe ciale oprit vloog de auto van de Belg door voor- en achter zijde van de bus heen. Het was een record omdat zijn auto aan beide zijden slechts zeven cen timeter speling had. De Belg, die bij de start van de bloed stollende stunt zijn hysterische echtgenote van zich af moest schudden, liep verwondingen op aan zijn gezicht en aan zijn vinger. Zijn auto was total loss. De 30e Safarl-rallye van Kenia, die meetelt voor het wereld kampioenschap, is geëindigd in een triomf voor de Keniaan Shektar Mehta met zijn co-pi- loct Mike Doughty. Het was de vijfde maal dat de Keniaan deze rallye naar zich toetrok. De Westduitse equipe Walter Roerhl/Christian Goestdorfer eindigde als tweede en ver sterkte daarmee zijn positie in de strijd om het wereldkam pioenschap. Johnny Cecotto, de Venezo laanse wereldkampioen op de motor in 1975, triomfeerde Paasmaandag In Thruxton in de derde race Formule 2-wa- gens, meetellend voor de strijd om het Europees kampioen schap. Het was de eerste over winning van Cecotto op vier wielen. ijz^NDEN Tottenham Hotspur moet worden gezien als felste belager van Liverpool, momenteel koploper in Engelse voetbalcompetitie. De Londense club won fcwel zaterdag (met 1-0 van Ipswich Town) als gisteren 31,3f1 bij Arsenal). Liverpool haalde zaterdag fors uit door Manchester City op superieure wijze met liefst 5-0 te i.4o^rslaan. „City" is kennelijk totaal van slag, want giste- verloor het opnieuw met forse cijfers (4-1 bij degra- liekandidaat Wolverhampton Wanderers). Itenham Hotspur dankt de imf van zaterdag op Ipswich *n voor een groot deel aan elman Ray Clemence, die daarmee volledig revan- ierde op zijn blunder in het [en voor de strijd om de ropa Cup II tegen Barcelo- Met fabelachtige reddingen d hij de door Glenn Hoddle reëerde marge van een fer intakt. Clemence hield een strafschop van John rk. Voor liefst 49.000 toe- louwers op Highbury namen Spurs tegen Arsenal in de ste helft een voorsprong 2-0 door doelpunten van rard en Crooks. Na rust !d Hawley iets terug voor senal, maar Crooks scoorde jrna nog tweemaal, erpool verkeert momenteel V0I jrootse vorm en dat onder- iste id Manchester City aan den luit i. Haa &nd in de rechterbovenhoek Het begon met een schit- c jagde vrije trap van Sammy Neal (uit een strafschop), iston, Kennedy en Rush den de stand op naar 0-5. (enéichester United nam tegen iddi irton driemaal (Coppell 2x Grimes) een voorsprong, ch was dit niet voldoende te zegevieren, want de Li- poolers kwamen via Sharp, ns en Heath telkens langs- e Heel stilletjes sluip West n United naar de subtop slc sinde alsnog de deelneming Europees bekervoetbal te liseren. De Hammers hiel- 'afn .zaterdag ex-koploper iet msea op 1-1. Paul Goddard maaiaalde de eindstand overi- is pas twee minuten voor einde. Swansea was door ly James op 0-1 gekomen. West Bromwich Albion, de club van Martin Jol en Romeo Zondervan, dreigt aardig dicht in de buurt van de degradatie- zóne te komen na nederlagen op eigen terrein tegen Co ventry City (2-1) en bij Man chester United (1-0). West-Duitsland De finale van de strijd om de Westduitse voetbalbeker gaat tussen FC Nürnberg en Bayern München. Het duel heeft plaats op 1 mei in het Waldstadion in Frankfurt, het stadion van Ein- tracht, waar Vaclav Jezek (niet in het bezit van het Westduitse trainersdiploma) misschien geen trainër kan worden. De trainersraad meent, dat hij geen verrijking zou kunnen be tekenen voor het Westduitse voetbal. Hoewel velen ver wachtten, dat de bekerstrijd zich evenals in het gevecht om de landstitel zou toespitsen op Bayern München en Hambur ger SV, ontpopte FC Nürnberg zich als een verrassend tegen- spartelende opponent van de formatie van trainer Ernst Hap- pel. Voor 45.000 toeschouwers werd Hamburger SV (aanvan kelijk zonder Horst Hrubesch) na 58 minuten geconfronteerd met een achterstand. Weyerich benutte een strafschop. De voorsprong werd vergroot door Brunner. HSV, voortaan zonder de weer uit het zieken huis gekomen Franz Becken- bauer, die nog wel een officiële afscheidswedstrljd krijgt op 1 juni, had pech met inzetten van Milewski en Hieronymus tegen lat en paal. Ook Heidenreich kens. Opmerkelijk was de zege van 8-0, die Cercle Brugge boekte op Winterslag. Club Brugge zit weer behoorlijk in de problemen na de nederlaag van 1-0 in het degradatieduel bij Beringen. Bovendien won Tongeren zeer verrassend met 1-0 van Beveren. AA Gent speelde weer eens doelpunt loos gelijk, ditmaal bij Lokeren. FC Antwerp profiteerde hier van en nestelde Zich via een zege van 2-1 bij Waterschei vaster in de subtop. Spanje Een spelersstaking (vanwege loonconflicten) had grote in vloed op de ontwikkelingen in de Spaanse competitie. Real Madrid en Real Zaragossa stuurden reserves en junioren het veld in. Toch won Real Ma drid met 2-1 van het al gede gradeerde Castellon, dat liefst zeven basisspelers mistq. Real Zaragossa, de club van Leo Beenhakker, kon het niet bol werken tegen Sevilla, dat met 5-0 won. Barcelona is de ruime voorsprong, die het tot voor kort bezat, kwijt. Zelf kwam het niet verder dan 2-2 tegen Athletico Bilbao, dat daarbij streekgenoot Real Sociedad hielp. Real Sociedad, dat zelf met 2-1 won van Espanol, kwam daardoor gelijk met Bar celona. Doof gebrek aan soli dariteit is de spelersstaking in middels teneinde. De bekerfi nale tussen Real Madrid en Gijon wordt daardoor vandaag gewoon gespeeld. Italië De finale van de strijd om de Italiaanse beker gaat tussen Torino, de club van Michel van de Korput, en Inter. Torino had zich al geplaatst, Inter deed dit via een zege van 2-1 op Catan- zaro. Daarvoor was overigens wel een verlenging nodig. Op basis van het uit gescoorde doelpunt kwam Inter in de eindstand. dus Vilas, die op de grand prix-ranglijst na negentien toernooien de Amerikaan Jiqimy Connors tot op 55 pun ten is genaderd. De laatste* keer moest ik een afstraffing van Lendl ondergaan en verder wilde ik dit toernooi graag óp mijn naam brengen. Het is im mers al weer zes Jaar geleden dat zoiets hier mij is gelukt". Vorig jaar moest Vilas de eer ste prijs delen met Jimmy Con nors toen de regen het onmo gelijk maakte dat de finale ge speeld kon worden. In de openingsgame brak Lendl direct door de service van zijn tegenstander. Merk waardig genoeg begon hij daarna fouten te maken. Voor af bij langdurige rally's kon Lendl zijn ongeduld nogal eens niet bedwingen, waarna de bal in het net terecht kwam of uit werd geslagen. „Normaal ge sproken kan het niet mis gaan tegen Vilas", aldus Lendl. „In plaats van tién goede slagen maakte ik nu tien fouten". In de tweede set-brak Vilas in de negende game door de service van Lendl. De Oosteuropeaan brak meteen terug en hield zijn eigen opslag op love. Vilas gaf echter geen krimp, haalde er een tie break uit, dié hij vervol gens met 73 won. In de openingsgame van de derde set moest Vilas vier breekpunten afweren. Toen dat was gelukt kon er weinig meer misgaan. In de vierde game brak hij door de service van Lendl om zijn opponent in de laatste drie games nog maar drie punten te gunnen. Na overwinningen in Mar del Plata, Milaan en Rotterdam was dit het vierde toernooi dat Vilas dit seizoen op zijn naam schreef. Finale dubbel: McNa- mara/McNamecEdmondson- /Stewart 67, 76, 63. Martina Navratilova heeft het toernooi in Hilton Head Island (Zuid-Californië) op haar naam gebracht. In de finale versloeg zij Andrea Jaeger in twee sets: 64, 62. Voor Navratilova betekende de zege haar eerste overwinning op gravel na twee jaar. De tot Amerikaanse gena turaliseerde Tsjechische nam in de eindstrijd tegen Jaeger zo weinig mogelijk risico. Daar door werd het duel een eento nig en slaapverwekkend base- linespel, waarin Navratilova over de langste adem en sla genvastheid beschikte. Door de overwinning heeft Na vratilova aan twee van de vier eisen voor de bonus van een miljoen dollar voldoende. De' bonus wordt uitgekeerd aan de eerste speelster, die op vier verschillende speeloppervlak- tes tot winst komt. Navratilova heeft overwinningen op haar naam op Indoorbanen (kam pioenschap van de Verenigde Staten) en gravel. Om het ex traatje in de wacht te slepen zal zij op het gras van Wimble don en het cement van Flus hing Meadow eveneens tot winst moeten komen. van FC Nürnberg trof het alu- miniumwerk. Bayern München had het even min gemakkelijk bij VfL Bo- chum. De 45.000 toeschouwers in het Ruhrstadion van Bo- chum zagen Bayern via Rum- menigge en Breitner (straf schop) een voorsprong van 2-0 nemen. Patzke deed iets terug, hetgeen niet voldoende was voor de thuisclub een verlen ging af tedwingen. Voor slechts 7.000 toeschouwers leed Bayer Leverkusen een ne derlaag van 3-1 tegen Werder Bremen en kwam nog dieper in de degradatiezorgen. De Noor Larsen Okland hielp Bayer nog wel aan de leiding, doch die treffer werd beantwoord door doeltreffende inzetten van Kostedde (2) en Meier. België Anderlecht nam door een winst van 3-0 op Waregem (doelpun ten van Coèck (2) en Cluytens, Lozano miste een strafschop) de koppositie van Standard Luik over. Standaard speelt zijn wedstrijd tegen KV Meche- len pas morgen. Voorts kreeg de Brusselse ploeg de twee punten van de uitwedstrijd te gen Tongeren terug dóór een uitspraak van de commissie van beroep van de Belgische bond inzake de affaire-Hof- Stuntman Alain Vincx zorgde voor sensatie op Zandvoort door met zijn auto dwars door een veertien meter lange autobus te rijden. Karl-Heinz Rummenigge van Bayern München (midden) zorgt in het bekerduel met VFL Bochum voor 1-0. MONTE CARLO Na acht ne- derlagen heeft de Argentijn Guillermo Vilas eindelijk weer van de Tsjechoslowaak Ivan Lendl kunnen wihnen.' Dat dit gebeurde in de finale van het met 300.000 dollar gedoteerde tennistoernooi in Monte Carlo stemde Vilas nog meer tevre den. Vilas werd de tweede speler in de laatste 71 partijen van Lendl, die won. De links handige Zuidamerikaan had er twee uur en 39 minuten voor nodig. Met een succesvolle backhandvolley, die volgde op een rally van 72 slagen, be sloot Vilas de partij zonder een set af te geven: 61 76 6 3. In de halve finales had Vilas zijn landgenoot José Luis Clerc de weg versperd met 76 7 5. Lendl won In die fase van de Fransman Yannlck Noah, die eerder in het toernooi de ren- Jj-ee van Björn Borg vergalde. Vilas had niet meer van Lendl kunnen winnen sedert het toer nooi van Kitzbühel in juli 1980. Bij de vorige gelegenheid, in het Masterstoernooi, had Lendl er nog geen twijfel over laten bestaan wie momenteel de beste tennisser is: 6—4 6— 1. Dit was voor mij een bijzonder belangrijke overwinning", al- Vilas won het toernooi van Monaco. Prinses Gracia reik te de beker uit. ADVERTENTIE

Leidse Courant | 1982 | | pagina 15