Frank Hoste ontloopt Post- ziekte BOEIENDE FINALE GENT WEVELGEM Tophockey tijdens de Paasdagen op Klein Zwitserland Morgen vrij entree op Wassenaarse baan Mitsubishi Lancer: U maakt uw eerste winst bij de aanschaf, de rest is ingebouwd. Beslis nü. Want met de Mitsubishi Dealer komt u altijd rondI SPORT LEIDSE COURANT DONDERDAG 8 APRIL 1982 PAGINJR Luteyn overziet winst RODEN Na de tweede ronde in het persoonlijke damkam- pioenschap van Nederland gaat Rob Clerc alleen aan de leiding. Zelf won hij bekwaam van Ben Smeenk, terwijl Hans Vermin de winst tegen Evert Bronstring miste. In deze te Roden gespeelde zitting heeft de nationale damtroon van Jannes van der Wal even gewankeld. Frits Luteyn had bij de 36e zet een nederlaag van de in nijpende tijdnood verkerende Nederlandse kampioen kunnen inleiden. De Hagenaar, die zelfs nog ruim bedenktijd had, overzag een kans en koos een voort zetting die tot een positie leidde waarin remise mocht worden verwacht. Luteyn speelde niet op zijn sterkste en verloor ten slotte nog in een dammeneindspel. Evenals in de eerste ronde had Luteyn zijn tegenstander een massale centrumaanval gela ten, maar hij had nu een en ander veel sterker aangepakt Jam merlijk faalde hij echter. Uitslagen tweede ronde: StokkelJansen 0—2, Palmer—Van den Borst 2—0, ClercSmeenk 20, BiesHeusdens 1—1, VerminBronstring 11, Van der Wal—Luteyn 2—0. Stand: 1. Clerc 4 punten, 2. Jansen, Palmer, Van der Wal en Vermin 3 punten, 6. Bronstring, Heusdens en Bies 2 punten, 9. Smeenk en Van den Borst 1 punt, 11. Stokkel en Luteyn 0. Kostbaar verliespunt Blauw Zwart DEN HAAG Zwart Blauw heeft gisteravond in de hoofdklasse van de HVB zondag een be langrijk punt verspeeld. De ploeg, die kansheb ber is voor een promotieplaats, kwam thuis te gen SEP niet verder dan 2-2. Zwart Blauw mocht zelfs nog niet klagen met de deling, want bij de rust leidde SEP met 2-0. Leo Boer en Jack Altena hadden voor die stand gezorgd. Na de i^ist herstelden Bennie Kleinee en Arie van der Lee de schade voor hun club nog enigs zins. In de tweede klasse B won Robin Hood moeiteloos met 4-0 van SVS '70. De andere duels die voor gisteravond op het programma stonden, werden afgelast omdat er te veel wa ter op de velden stond. HRC oppermachtig WATERINGEN Het rugbyteam van HRC heeft gisteravond KMD op eigen veld volslagen kansloos gelaten in een competitieduel: 19-0. De Hagenaars waren in alle opzichten oppermach tig- Volleybalheren formidabel ATHENE In een duel dat bijna tweeëneen half uur in beslag nam, heeft het Nederlands herenvolleybalteam concurrent België met 32 verslagen. In deze kwartfinale uit de strijd om de lentebeker kwam het verjongde Nederland se team na een achterstand in sets van 21 toch nog winnend terug. De setstanden in Athene waren 1513, 1618, 915, 157 en 15—8. Door deze overwinning op de sterke Belgen heeft Nederland zich geplaatst voor de halve fi nales, waarin het morgen als tegenstander Spanje ontmoet. Spanje won van Denemarken met 31. De jonge Nederlandse ploeg van bondscoach Rob Hachmang speelde in de Milona-sporthal in Athene bij vlagen formidabel volleybal. „Zoiets zie je in de Nederlandse competitie niet", sprak de trotse Hachmang na afloop. Zijn benadering werpt succes af, dat lijkt buiten kijf. Tsjechische gevlucht PRAAG Het Tsjecho-j) waakse blad Rude Pravo h| de vlucht van vier Tsjechisjl zwemmers bekendgemaakt,'! De beste zwemmer van pi Oostblokland, de 22-jarige je roslav Rolko en zijn (f ploeggenoten (Vlast!' Cerny, Josef Kuf en Teic Vrtiskova) verdwenen afgj pen weekeinde na zwem# strijden in Sindelfingen (Wt Duitsland) uit het Tsjechcjj waakse gezelschap. Frank Hoste viert zijn overwinning In Gent-Wevelgem. WEVELGEM De derde klassieker in het wielersei- zoen 1982, GentWevelgem, heeft gisteren bewezen, dat de jonge generatie broodfietsers geen ontzag meer toont voor de grote namen. In Wevelgem zegevierde Frank Hoste, een Belgische knecht uit de ploeg van Peter Post. Na een dit keer levendige wedstrijd, voor een deel veroorzaakt door de slechtere weersomstan digheden, was de wijze waarop Hoste won knap. Hij is evenwel een renner van de tweede garnituur, die niet misstaat in het rijtje Gomez, Martens, de winnaars van respectievelijk MilaanSan Remo en de Ronde van Vlaanderen, De vedetten lieten het ander maal afweten, al hebben som migen hun ware aard wel ge toond. Jan Raas bij voorbeeld was één van de initiatiefne mers van een zeer vroege ont snapping, waarbij nog vijf van zijn ploeggenoten waren be trokken. Buikkrampen noop ten hem echter de strijd vroeg tijdig te staken. En ook Roger de Vlaeminck liet zijn gezicht zien, toen hij trachtte de be slissing te forceren op de eer- DEN HAAG De Batavieren, een vereniging van oud-internationals, bestaat 45 jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum wordt tijdens de Paasdagen op Klein Zwit serland een groots internationaal toernooi gehouden. Er zijn drie aparte klassen, waarvan het zogenaamde toptoernooi de meest aantrekkelijke is. In het toptoernooi zullen twee Europese topteams, die onder be geleiding staan van de bekende coaches Klaus Kleiter en Horst Wein, hun opwachting maken. Vele bekende namen komen naar Den Haag. De Westduitse international Stephan Blöcher onderbreekt zijn vakantie voor dit evenement. Gastspelers als Poon Fook Loke (Maleisië) en Gerald Peckover (Zimbabwe) ble ken zelfs bereid zelf de reiskosten te betalen. In de poule van de Europese ploegen zijn voorts de selectie van bondscoach Wim van Heumen en het Engelse nationale team opgenomen. Van Heumen - die zijn ploeg onder de naam van De Batavieren laat spelen - ziet dit evenement als een eerste voor bereiding op het toernooi om de Champions Trophy, dat in juni in Amstelveen zal worden gehouden en waar Oranje ook de titel dient te verdedigen. Naast het topgebeuren wordt ook een sterk clubtoernooi afge werkt. De deelnemers zijn Europees kampioen Klein Zwitser land, Royal Uccle Sport (België), Real Polo Barcelona (Spanje) en Stade Francais (Frankrijk). Verder is er nog een toernooi voor veteranen, maar dat speelt zich meer in de recreatieve sfeer af. De Europese teams zien er als volgt uit* Europa 1: Smissaert (Bel), Coghen (Spanje), Yellowlees (Schot), Sutherland (Schot), Montag (Wdl), Andeani (Fra), Blöcher (Wdl), Moreaux (Bel), Krull (Wdl), Peckover (Zim), Roca (Spa), Cole (Ier). Europa 2: Bassemir (Wdl), Gucassoff (Bel), Cabot (Spa), Barrière (Fra), Delavenne (Fra), Chaves (Spa), Gilles (Bel), Arbos (Spa), Wistuba (Wdl), Koon Loke (Mal), Caninenberg (Wdl), Callaghan (Schot). GROTE PAASPRUS MAANDAG OP DUINDIGT WASSENAAR Het komend Paasweekeinde is de Nederlandse Draf-Rensport voor dravers en volbloeds het drukste uit de geschiedenis. Op zes plaatsen in ons land zijn meetings. Zowel morgen als maandag tweede Paasdag staan er rennen en draverijen op het programma op de Wassenaarse baan Duindigt Zaterdag is er vrij entree en maandag staat de Grote Paasprijs centraal. Hier zullen Remy Princess, Robin Buitenzorg en Rai nier Gallant een belangrijke rol spelen. De eerste start is morgen om 13.30 uur, Onze tip»voor deze meeting luiden CURLEWPRIJS: Very Good, Volando Jonker en Volo Rapid. DOUBLE SIX N-PRIJS: Uno Sloatter, Utopia D en Ultra Laren. ENTERPRISEPRIJS: Ursin, Twinkel Star en Transit Olivier. FAN FANPRIJS: Ursin Gallant, Tiny's Boy en Speciaal Rara. PARKPRIJS: King, Le Normand en Lady Pepper. KEMPTONPRIJS: Crimson, Csigas en Madammeke. GAOPRIJS: Selene, Tanja Wittestein en Tjesse Bon. ISRAELPRIJS: Useful Prince, Sir van Hanegem en Trudy Hol- landia. POLARDACHSPRIJS: Parioca S, Scotch Oostwijck em Nerva. KAN POMPRIJS: Tippy Vorst, Tachos Hanover en Stef. Maandag is de eerste start om 13.00 uur. Onze tips voor deze meeting luiden. FORTUNAPRIJS: Urana, Unique of Grace en Utopia Pride. DU BOISPRIJS: Vancouver Cede, Tarzan Ulandia en Vaguely Noble. VICTORYPRIJS: Tristan, Ulrica Wilkes en Venri van Echten. STAR FARMPRIJS: Upper Frejo, Tarpan Baker en Thor Volo. GROTE PAASPRIJS: Robin Buitenzorg, Rainier Gallant en Remy Princess. STOETERIJENPRIJS: Noble David, Meadow Frank en Grea test Action. LA FUSEEPRIJS: Urioca S, Ulbanie W en Sindy Frejo. MAN 0'WARPRIJS(tweede afdeling): Alice Town, My Decree en Royal Ballet. MAN 0'WARPRIJS(eerste afdeling): Caruso, Harveysfield en Let's Be Good. MAN 0'WARPRIJS(derde afdeling): Lin Ching, Sea Dove en Happy Raaphorst. ste doorkomst op de Kemmel- berg. Frappant was evenwel, dat de jonge generatie niet de minste moeite had zijn tempo te volgen. In de finale kon De Vlaeminck zelfs geen rol van betekenis spelen. Hoste won de loterij van de boeiende 44e GentWevelgem, daarbij for midabel gesteund door Van der Velde en Lubberding. De nivellering in de wieler sport heeft zich in de derde achtereenvolgende voorjaars klassieker voortgezet Velen hadden verwacht, dat de aan wezigheid van Bernard Hi- nault en in mindere mate de Italiaanse vedette Giuseppe Saronni borg zou staan voor een spektakel. Dat spektakel kwam er wel, alleen juist niet van deze gelouterde profs. Hi- nault staakte na ruim 200 kilo meter de strijd. Op dat mo ment lag hij al bijna drie mi nuten achter op de koplopers. Dat was het enige moment dat de volgers in de karavaan op de hoogte werden gesteld van het reilen en zeilen van de Breton. Verder kwam hij in het stuk niet vóór. Saronni is bij het vertrek gesignaleerd, maar werd vervolgens in het koersverloop niet meer ge meld. Dat was anders met Jan Raas, de kopman van de Ra- leigh-ploeg, die nog steeds zon der klassieke overwinning is. Raas toonde werklust. Na de Ronde van Vlaanderen, waar in de toppers apatisch hadden toegekeken hoe René Martens de zege weggraaide, kwam er een golf van kritiek over de Zeeuw heen. Hij heeft zich dat aangetrokken. Al na twintig kilometer was Raas een van de initiatiefnemers van een ont snapping, waarbij zestien ren ners waren betrokken. Hij wist zich gesteund door een vijftal ploeggenoten en met uitzondering van Fons de Wolf waren zijn grootste con currenten niet vertegenwoor digd. Tijdens de vlucht werd Raas, die vorig jaar als win naar over de streep ging, ont zettend ziek. „Ik kreeg enor me last van mijn darmen. De dokter heeft mij pilletjes gege ven, maar het hielp niets. Post wilde nog wel dat ik doorreed, maar ik had geen kracht meer in mijn benen. Ik was dood ziek en als ik was doorgegaan had ik toch moeten lossen", verklaarde de wit weggetrok ken Raas. Raas was trouwens niet de enige in zijn ploeg, die last van buikkramp kreeg. Ook Priem, Knetemann, Van Vliet en Van den Hoek voelden zich niet lekker. Na ruim 100 kilometer wedstrijd werd de tactiek dan ook aangepast en mochten Hoste, Van der Velde, Wij- nands en Lubberding zelf een grotere rol in deze klassieker vervullen. De oorzaak van de ziekte, die in de Post-brigade zo plotseling had toegeslagen, was onbekend. Verzorger Ruud Bakker snapte het ook niet. „Als het aan het voedsel heeft gelegen, zou de rest ook ziek geweest moeten zijn. Maar jongens als Van der Vel de en Hoste hadden geen klachten. Ik begrijp het ge woonweg niet", vertelde Bak ker na afloop. Met Van der Velde, Hoste, Lubberding en Wijnands was inderdaad niets aan de hand. In het gedeelte langs de Belgi sche küst, van Oostende naar De Panne, waren zij steeds vooraan vertegenwoordigd. Door de sterke wind werd het peloton in waaiers uiteen ge slagen. Dat kwam met name de Nederlandse en Vlaamse renners goed van pas, omdat die gewend zijn onder dergelij ke weersomstandigheden te koersen. Vlak voor de Vlaam se Ardennen, de heuvelstreek die als scherprechter moest dienen, kwam evenwel weer een vijftigtal coureurs bij el kaar. Hinault, Saronni en Didi Thurau waren de grote afwe zigen in die groep. Bij de eer ste passage van de Kemmel- berg brachten een demarrage van De Vlaeminck en een massale valpartij achter hem een schifting teweeg. Dat was na 169 kilometer. Typerend voor de verhoudingen in de profwielerwereld van vandaag was de wijze waarop het talent Eddie Planckaert de oude meester persoonlijk terughaal de. Binnen twee kilometer koerste hij bij hen. Even later vond een hergroe pering plaats. Een groep van achttien coureurs zou gaan uit maken, wie de 44e GentWe velgem ging winnen. Het leek erop, dat de Westduitser Gre- gor Braun de prestatie van Martens van afgelopen zondag zou herhalen. Bij de door komst op de Baneberg, na 208 kilometer, sprong de „beer uit de Palts" weg. De begeleiden de motoren hielpen hem daar bij een handje. Dit keer lieten de achtervol gers zich wel zien al duurde het wel 35 kilometer, voordat de solist werd achterhaald. Hoste was de initiatiefnemer achter Braun. Hij leidde de achtervolging op Braun in en werd even later gevolgd door Anderson, De Wolf en Planc kaert. Toen de aansluiting was bewerkstelligd, ontspon zich een schitterende finale. De tweede groep, met Lubber ding, Van der Velde, Contini, Van Haerens en Bogaert, wist in de laatste twee kilometer het gat nog te dichten. Van der Velde onderscheidde zich daarbij in positieve zin. Hoste demarreerde in de straten van Wevelgem opnieuw, terwijl Lubberding en Van der Velde op voorbeeldige wijze de con currentie afstopten. Het betekende voor Hoste zijn eerste klassieke overwinning. Zijn zege toonde tevens aan, dat de leiders van het peloton geen echte leiders zijn. De coryfeeën ondanks aan vaardbare excuses stelden wederom teleur. Van der Vel de beaamde dat. „Er is nu een groep renners, die een behoor lijk woordje mee spreekt. Deze koers was echt zwaar en voor in waren vele jeugdige cou reurs te vinden. Dat is toch het bewijs", aldus de Brabander, die opmerkelijk goed voor de dag kwam. Hij gunde zijn ploeggenoot Hoste de overwin ning van harte. „Het had één van ons drieën kunnen zijn. Maar Lubberding en ik had den vanaf het begin ver schrikkelijk veel werk verzet Het maakte niet uit, wie won. Dit zal het zelfvertrouwen van Uitslag: 1. Frank Hoste (Bel) 254 kilo meter in 5 uur en 15 minuten; 2. Eddy van Haerens (Bel) op 12 secon den; 3. Fons de Wolf (Bel) z.t; 4. Eddy Planckaert (Bel) z.t; 5. Jan Bo gaert (Bel) z.t; 6. Johan van der Vel de (Ned) z.t; 7. Phil Anderson {I, z.t.; 8. Silvano Contini (Ita) z.tl Henk Lubberding (Ned) z.t;10. (i gor Braun (WD1) z.t.; 11. Hans Ij geriis (Ned) op 40 seconden; 17.1 (Ned)_z.t.; 23. Ad Wijn* Ploeg Vissers langs de kant WEVELGEM Ton Vissers organisatie ker renners niet aan brengen. Jac. van van Peer en hun ten konden de weer uittrekken, ploegleider had benodigde sturen naar profsectie van nale wielrenunie Ook een smeekbede vs sers aan het adres Fabbri, lid van hielp niet A Mitsubishi. De Gestaalde Perfektie. VERDIEN OP DE SERVICE Dat Totale Ekonomle In de autowereld een begrip is geworden, is zeker ook te danken aan de Mitsubishi Lancer. Uw eerste winst zit al inde aanschaf: elke Lancer biedt veel auto voor zijn geld. Het konstante voordeel van het Totale Ekonomie-koncept begint, zodra u met uw Lancer de weg opgaat Zeker voor zo'n royale auto is het verbruik uitgesproken laag. Bij 90 km/u konstant verbruikt de Lancer 1200 GL bij voorbeeld maarl liter op elke 15,4 km. En dat is een héél mooi cijfer. Maar ook op de service valt heel wat te verdienen. Want de Lancer heeft aan één grote beurt in de 20.000 km genoeg. Dat is voor de meeste mensen maar éénmaal per jaar. Tussendoor ziet u de garage niet of nauwelijks: Mitsubishi's komen uit onder zoeken steeds weer naar voren als de minst pechgevoelige auto's. Raakt u ooit uitgereden in uw Lancer, dan valt er alweer voordeel te halen: De Gestaalde Perfektie is zeer gewild bij tweede eigenaars. En dat komt voor u neer op een mooie inruilprijs. En wie weet behaalt u al een mooi voordeeltje bij de koop. Stel de beslissing dus niet uit En ga deze week nog naar de Mitsubishi Dealer. Hoe eerder u met uw Lancer op de weg zit, hoe eerder uw winstmakerij begint Imp. Hart Nibbrig Greeve B.V. r) Sassenheim Leiderdorp Automobielbedrijf Oudshoorn B.V, Touwbaan 5, tel. 071 - 410141 Levendaal 136-138, Leiden, tel. 071 -14 93 41/8912 29 Moser blijft leider VALENCE D'AGEN De Belg Da- niël Willems heeft gisteren de eerste etappe van de profronde van de Tarn gewonnen. In het Zuidfranse Valence d'Agen bleef Willems in de eindsprint iedereen de baas. De 224 kilometer lange etappe ken merkte zich door verwoede pogingen van de ploeg van Maurice de Muer om Francesco Moser uit de leiders trui te fietsen, wat niet lukte. Moser, dinsdag winnaar van de proloog, bleef aan de leiding in het algemeen klassement. Joop Zoetemelk is daar in beste Nederlander met de zesde plaats op zeven seconden achter stand op de Italiaan. Francesco Moser.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 14