parta geen pelbreker Winst voor Leidse jeugd tmoer in degradatiezone EG-toernooi om „Eurobokaal" RIO Leids school - voetbal kampioen Quick Boys na verlenging langs UVS LEIDSE COURANT WOENSDAG 7 APRIL 1982 PAGINA 17 ithinaikos in ep De Griekse voetbalclub aikos heeft beroep aangete- >n de beslissing van de arbitra tor sportzaken. Panathinaikos uit het bekertoernooi te wor- ten. rankelijkverklaring van de gediend door de club Olympia- Je tot rellen in Athene. Dui- pporters van Panathinaikos en ravage aan in de stad. Win- sneuvelden, auto's werden be en op verschillende plaatsen lid gesticht. Dat alles omdat de ke speler Rocha van Panathi- et behulp van valse papieren je nationaliteit zou hebben ver- Schotland huurt oproerdeskundige GLASGOW De Schotse voetbalbond heeft een „trou bleshooter" in tijdelijke dienst genomen, die in samenwer king met de Spaanse politie een plan de campagne moet opstellen om uitspattingen van Schotse voetbalsupporters tij dens de eindronde van het wereldkampioenschap tot een minimum te beperken. Op een persconferentie in Glasgow zei secretaris Ernie Walker, dat de Schotse voet balbond oud-commissaris Litt le heeft verzocht zich in ver binding te stellen met de poli- tie-autoriteiten van Malaga. Zoetemelk elfde in proloog CASTRES Joop Zoetemelk is in de proloog van de Ronde van de Tarn als elfde geëin digd. De kopman van de Franse ploeg van Jean Pierre Danguillaume moest in de korte tijdrit over 2600 meter ruim zeven seconden toegeven op winnaar Moser. Zoetemelk was niet de beste Nederlandse coureur in het Zuidfranse Castres. Heddie Nieuwdorp, rijdend voor een Belgische ploeg, werd tiende. Nieuwdorp was 15/100ste van een seconde sneller dan de tourwinnaar van 1980. Uitslag proloog (over 2600 meter): 1. Francesco Moser (Ita) 3 minuten en 22.46 seconden, 2. Marc Gomez (Fra) 3.25.59, 3. Jean-René Bernaudeau (Fra) 3.26.13, 4. Mi chel Laurent (Fra) 3.27.35, 5. Stephen Roche (Ier) 3.28.20, 10. Heddie Nieuwdorp (Ned) 3.29.78, 11. Joop Zoetemelk (Ned) 3.29.93. Plaat naar Den Bosch LEIDEN Na vijf jaar ruilt Mitchell Plaat basketbalclub Leiden in voor Den Bosch. De Nederlandse Amerikaan tekent bij de Bossche club een contract voor één jaar. Daarna overweegt hij terug te keren naar de Verenigde Staten. Plaat is de tweede Leidenaar, die naar de Brabantse topclub verhuist. Hij werd voor afgegaan door coach Ton Boot, die na twee seizoenen terugkeert op het oude nest en Sheridan opvolgt. Het vertrek van Plaat bij Leiden heeft vooral een financiële achter grond. Den Bosch bood hem een aanmerke lijk lucratiever contract dan Leiden. Daar naast speelde de onzekerheid bij de Leidse club over de teamopstelling voor het ko mende seizoen eveneens een rol voor Plaats besluit van club te verwisselen. LEIDEN Het duidelijk min der zonnige vervolg van de Leidse schoolvoetbaltoer- nooien, leverde RIO in de se- niorenstrijd de overwinning op. De Streekschool werd in de finale met 2-1 teruggewe zen. De Laboratoriumschool Rijnland veroverde de bron zen medaille via een 2-1 zege op het tweede team van MTS/MSG. Bij de A-junioren kwam de Rembrandt Scholengemeen schap als eerste uit de strijd. De MTS/MTG werd tweede en de Christelijke Technische School eindigde op de derde plek. In het toernooi van de basis scholen was het de Jan Ligt- hart school die als winnaar uit de bus kwam. De Pacellischool legde beslag op de tweede plaats, terwijl De Hoeksteen de Willem de Zwijgerschool in de strijd om de derde positie versloeg. LEIDEN Gisteravond werd er door de voetballende regionale jeugd een inhaalprogramma afgewerkt UVS kende niet al te veel problemen met het onderaan staande DHC en won ftiet 0-3. Roodenburg en HOV hadden weinig belang bij hun duel en speelden vooral na rust vrijuit. De betere Leidse individuele klasse gaf toen de doorslag: 5-1. UVS stuitte op een zich fel verwerend DHC, dat uit de onderste regionen tracht te geraken. De Leidenaars waren echter duide lijk sterker en hadden bij rust al een 2-0 voorsprong. Beide tref fers waren van Hans de Kruis afkomstig. Ook na de pauze bleef UVS beter. Harm de Vos drukte dat middels nog een treffer uit De 0-3 bleef gehandhaafd, daar UVS in de resterende tijd slechts het houtwerk wist te raken. Roodenburg en HOV hadden weinig belang meer bij hun duel. Resulteerde dat voor rust in een gezapig potje voetbal (0-0 rust stand), na de pauze kwamen beide teams goed los. De individue le kwaliteiten bij de Kooiclub gaven toen de doorslag. Ron de Roode opende de score, waarna HOV via een strafschop tegen- scoorde, Vervolgens kregen de Leidenaars twee strafschoppen toegewezen die door Leo Compeer en Ron de Roode verzilverd werden. Compeer en John van Berkel bepaalden de eindstand op 5-1. Denkfout Luteyn WESTERBORK In de openings ronde van het 64e persoonlijke dam kampioenschap van Nederland heb ben Rob Clerc en Hans Vermin de volle winst behaald. Alle overige partijen eindigden in remises. Deze te Westerbork gespeelde eerste zitting kreeg een zekere damsensatie door de kapitale fout die Vermin in duidelijk gewonnen positie maakte. Hij had geluk dat Luteyn dezelfde denkfout maakte en opgaf. Beide spelers zagen over het hoofd dat Vermin moest slaan en de winnende tempozet met dam niet mocht ma ken. Uitslagen eerste ronde: ClercStokkel 20. SmeenkPalmer 11, Van den Borst-Jan- sen 11, Van der WalBies 11, Luteyn Vermin 02, Bronstring-Heusdens 11. De commissaris van de koninging in Drente, mevrouw Schilthuls (rechts), doet de eerste zet in het nationaal kampioenschap dam men. AG De ploe- oor degradatie in ing komen, heb- ravond voor nog- rumoer gezorgd, irsloeg Haarlem ■■^C/Zwolle droog- iead Eagles af (3- n II deed hetzelf- nota bene FC en 3-0) en De Graaf- lje roverde opnieuw ie, dit keer tegen D). Slechts NEC, u" 3-0 verloor van )lle lef met lege han- |p IC Den Haag uit at door de trieste lingen in het rk zijn thuiswed- tn FC Groningen ie |stellen. Dit duel Q [ehaald op Twee- vr flag, 14.30 uur. chter is Piet Bos- i MVV veroverde Dare punten in de 1 de degradatie. De waarschijnlijk toch I van dit seizoen on- blijft van George ivam door de zege arlem op gelijke iNEC. De Maatrich- hkte dat vooral aan Ipendonk, die met 'treffers een achter- i 1-0 omzette in een hg. Haarlem, dat ürijsvragen G De cijfers van jsvragen van het af- tekeinde zijn: (ede prijs: 3 x f 100,000,-. 298 x f 1656,50. Vierde k f 66,30. Vijfde prijs: Iste prijs: 7 x f7946,20. k 317 x f 116,90. Derde 1 23,70. p: Tweede prijs: 2 x f Jh prijs: 60 x f 126,80. ^118 x f 9.70. Zes goed. 1 x f 100.000.-. f 10.000.-. Vier goed 31 goed 312 x 100,-. Twee met het oog op UEFA-voetbal een goerde zaak had kunnen doen, mocht de hand in eigen boezem steken. Alleen al voor de rust kreeg het technische betere team vijf kansen. De schade voor MVV bleef echter beperkt tot een doelpunt van Martin Haar. Gullit kopte daarna tegen de paal en Leys- ner verscheen nog vrij voor doelman Baetsen. Nadat Schapendonk voor 1-1 had gezorgd, zag uitblinker Gullit een treffer afgekeurd wegens buitenspel. Acht minu ten voor tijd, toen MVV al blij was met het gelijke spel, sloeg Schapendonk andermaal toe. Vanaf de rand van het straf schopgebied schoot hij de bal hard langs doelman Metgod. In de laatste vijf minuten hield MVV met moeite het hoofd boven water. Janssen haalde een hoeschop van Balm van de lijn. Bij MVV maakte Bonfrère zijn rentree na een afwezigheid van drie jaar. Scoreverloop: 18. Haar 0-1, 51. en 82. Schapendonk 1-1 en 2-1. Scheids rechter: Gans. Toeschouwers: 3000. MW: Baetsen; Janssen, Van Mar wijk (Frantzen), Busk, Maas; Dijk stra, Quaden, Van der Kuijlen, Das sen (Bonfrère); Schapendonk, Van Staveren. Haarlem: Metgod; Masefield, Haar, Huyg, Balm, i Leen. PEC/Zwolle-Go Ahead Eagles Vier punten binnen vier da gen. Dat is de score van PEC en de Zwolse ploeg had die hard nodig ook. De manier waarop de score werd bereikt, zal trainer Korbach het nodige vertrouwen geven voor het slot van de competitie. Ook te gen Go Ahead kwam de hard werkend thuisclub geen mo ment in de problemen en do mineerde op alle fronten. E- venals tegen MVV startte PEC furieus, wat in een kwartier tot tien hoekschoppen leidde. Het eerste doelpunt kwam echter uit een solo van Peter van der Hengst, die vijf minu ten voor rust op links door brak. Doelman Endeman was kansloos op het strakke schot. Ook na de rust zette PEC de gasten, die positief bleven voetballen, met de rug tegen de muur. Weer stond Van der Hengst aan de basis van een treffer. Hij vond Booy, die in de uiterste hoek 2-0 inschoot. Het publiek genoot en Hen- driksen beloonde de aanhang met een derde treffer. Scoreverloop: 40. Van der Hengst 1-0, 65. Booy 2-0, 74. Hendriksen 3-0. Scheidsrechter Geurds. Toeschou wers: 6000. PEC/Zwolle: Raven; Booy. Drost. Kamstra, Hamming; Hendriksen, Visscher. IJzerman; Riemens. Van der Hengst, Jans. Go Ahead: Endeman; Koopman, Marsman, Oude Wesselink. Back; Woudsma, Voskamp, Klop; Schuur- mans. Van Kooten, Hazelheke. Willem II-FC Utrecht Voor het eerste heeft Willem II in een thuiswedstrijd tegen FC Utrecht gedoelpunt. Twee treffers van McDonald en een strafschop van Havermans brachten een verrassende zege van 3-0 tot stand tegen FC Utrecht. Een uitslag die zon der meer hoger was uitgeval len als doelman Van Breuke- len niet zo in vorm was ge weest. Bij Utrecht stond Mon ster, die deze week een ge sprek heeft met FC Twente, weer in de basis en Willem II beschikte na lange tijd weer over Nelemans. Het anders zo sterke middenveld van FC Utrecht, waar vooral Kruys ver onder zijn niveau speelde, werd in Tilburg overklast. Voor Willem II gold alleen de winst en FC Utrecht maakte geen moment de indruk zin te hebben in UEFA-Cupvoetbal. Pas na de rust, toen McDonald al voor 2-0 had gezorgd, pakte FC Utrecht de zaken iets ener gieker aan. Te laat. Invaller Van de Akker legde de door gebroken McDonald neer in het strafschopgebied en Ha vermans liet zich die mogelijk heid niet ontnemen, 3-0. Scoreverloop: 16. en 37. McDonald 1- 0 en 2-0, 81. Havermans 3-0 (straf schop). Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouwers 6000. Gele kaart: Van der Lem (FC Utrecht). Willcin II: Verkerk; Krijgh, Calder- wood, Huybregts, Havermans; Hoyer, Braam, Soffers; Van Bommel, McDo nald, Nelemans (Van der Wiel). FC Utrecht: Van Breukelen; Van Tamelen, Du Chatinier, Van Veen, Tervoort (Van der Akker); Wouters, Kruys, Adelaar (De Kmyk); Van der Lem. £arbo. Monster. NEC-AZ '67 Moeilijker dan verwacht, heeft AZ '67 de punten behaald uit het duel bij NEC. Via veel ge luk en doelpunten van Jonker, Peters en Tol werd het uitein delijk 0-3 in De Goffert. Al in de eerste minuut moest Trey- tel alles geven op afstandschot van Salfischberger en even la ter kopte Janssen tegen de paal. Vievermans miste hope loos in de rebound. Twintig minuten later deed zich op nieuw een vergelijkbare situa tie voor, toen weer Janssen te gen de paal kopte. De terug springende bal werd door Meijers opnieuw tegen het al- lumium gekogeld, waarna Meijers die de bal weer had bemachtigd, werd neergelegd. Scheidsrechter Corver wilde van geen strafschop weten. In het laatste kwartier besliste de allesbehalve imponerende Alkmaarders de strijd. Scoreverloop: 74. Jonker 0-1, 88. Pe ters 0-2, 90. Tol 0-3. Scheidsrechter Corver. Toeschouwers: 5000. NEC: Schellekens; Selbach (Willem- se). Salfischberger, Dries Visser. Sije Visser, Van Zinnen. De Groot (Ku- rek), Vievermans; Heisper. Janssen, Meijers. AZ '67: Treytel; Reijnders, Metgod, Hovenkamp, Spelbos (Steinman); Amtz (Weysters), Peters, Nygaard; Jonker. Kist, Tol. De Graafschap-NAC Met zeker zoveel inzet en ka rakter als drie dagen eerder tegen Feyenoord (3-3), trad De Graafschap NAC tegemoet. En opnieuw bleef er een punt in Doetinchem, maar dit keer was het een te karige belo ning. De Graafschap heerste nadrukkelijk in dit duel zon der hoogtepunten. NAC stelde zich behoudend op en kwam er nauwelijks aan te pas. De Graafschap kreeg kansen ge noeg, maar met name Van Zoest schoot in die situaties schromelijk te kort. Scheidsrechter: Van der Laar. Toe schouwers 2500. Gele kaart: Hulshof! (De Graafschap). De Graafschap: Pasveer; Schreur, Trentelman, Hiddink, Pieneman; Kelderman, Wanders, Leeuwerik; Van Zoest, Hulshoff (Delleman), De Kip. NAC: Van Eeenennaam; Krijnen, De Kroon, Joore, Smits (Swanenburg), Sprangers, Waslander, Lokholf; Janssen, De Schepper. Cornelissen. IN ZILVEREN MOLENTOERN OOI LEIDEN De jeugd was gisteravond sterk verte genwoordigd in het Zilve ren Molenduel tussen UVS en Quick Boys. De Leidenaars beschikken zoals bekend over een ta melijk jonge ploeg, terwijl Quick Boys-trainer Berry Janse evenmin schroomt om eens wat jeugd in te passen. Gevolg: een voor een vriendschappelijk duel zeer hoog tempo met best acceptabel voetbal. De aantrekkelijke snelle combinaties en individue le acties wogen ruim schoots op tegen de slor digheidjes die het hoge tempo met zich mee bracht. Dat de Katwijkers in de verlenging aan het langste eind trokken lag aan hun direktere spel. In de eerste rondgang had UVS duidelijk het beste van het spel. De pupillen van Dé- sar hadden met vlotte combi naties het heft in handen, maar stuitten vooralsnog op de hechte Katwijkse defensie. Onder leiding van gerouti neerde Sistu Pan werden slechts weinig kansen wegge ven. De mogelijkheden die UVS geboden kreeg bleven onbenut. Zo werd Nico Ooster- lee op het laatste ogenblik ge stuit, terwijl Hans Verkuylen met een schot de buitenkant paal trof en kort voor rust z'n kopbal zag gekeerd door Ben- no Wiggers. Quick Boys be diende zich ondertussen van snelle uitvallen, maar kon daar door onvoldoende steun geen rendement uit halen. Vrij spoedig na de pauze kwam Quick Boys aan de lei ding. Johan Jonker haalde van pakweg 25 meter fraai uit en doelman Rob Groenendijk had het nakijken: 0-1. Deze treffer speelde Quick Boys da nig in de kaart. UVS was nu gedwongen wat meer risico's te nemen en dat kan tegen de Katwijkse zaterdag-eersteklas ser knap gevaarlijk zijn. Zeker nu in de voorhoede junior Frenk van der Kley was ge posteerd. Jong, maar zeer snel en begaafd met een knappe techniek en goed overzicht. De beste kansen waren dan ook voor de Janse-équipe, maar Johan Jonker en Mart van der Plas (tot twee maal toe) had den het geluk niet aan hun zij de. Net toen allen die het Zilveren Molenvoetbal boven 'Dallas' hadden verkozen richting uit gang trokken, bezorgde Hans Verkuylen met een verrassend afstandsschot het duel nog een staartje: 1-1. Omdat de eersts- corende in de verlenging win naar zou zijn speelden beide ploegen voluit op de aanval. Quick Boys leek aan het lang ste eind te trekken toen Mart van der Plas in de eerste ver lenging door Van der Kley in staat gesteld werd alleen voor Groenendijk doeltreffend uit te halen. Van der Plas meende echter Van der Kley alsnog de eer te gunnen waardoor UVS op tijd redding kon brengen De blonde spits maakte even later z'n fout goed door voor bereidend werk van Teun van der Plas dit keer wel naar be horen af te ronden. PAUL VAN DER BIJL UVS: Groenedijk, Koenen, Van Goo ien (Nieuwenhuizen), Landwaart, Van der Heiden. Faber, Bekooy (Kluivers). Van Leeuwen, Verkuy len, Oosterlee, Vogel. Quick Boys: Wiggers, Wim van der Plas, Vooys, Pan, Noort (Van Duyn), Hans van der Plas, Eysberg, Jonker. Teun van der Plas. Mart van der Plas, Van der Kley. Scoreverloop: 53. Jonker 0-1; 90. Ver kuylen 1-1, 103. Van der Plas 1-2. LEIDEN Het deze zo mer negentig jaar bestaan de ASC organiseert de ko mende dagen een groots opgezet Europees jeugd- toernooi voor C-junioren. Aan dit EG-toernooi om de „Eurobokaal" zullen acht teams uit zeven Eu- ropesè landen deelnemen. De voorronden van dit toer nooi zullen morgen en vrijdag op de velden van de Leidse Universiteit worden afge werkt. Na een „culturele" rustdag, vinden de finales ver volgens op eerste Paasdag plaats op het ASC-terrein aan de De Kempenaerstraat. Het toernooi zal morgen om tien uur officieel worden geopend. Na een inleidend woord van organisator en ASC-voorzitter Dieter Filippo, zal Leids bur gemeester Goekoop de officië le aftrap verrichten van de eerste wedstrijd. De deelnemende teams die, behalve om de „Eurobokaal" ook zullen gaan strijden om de door Piet Dankert - voorzitter van het Europees Parlement - beschikbaar gestelde sportivi- teitsprijs, zijn VFB Uerdingen (West Duitsland), Etoile Sport ive Aiglons (Frankrijk), VV Zonhoven (België). FC Racing Troisvierges (Luxenburg), Bardwell Boysclub (Engeland), Dalum Idraets Forening (De nemarken) en het met twee teams uitkomende ASC na mens Nederland. De aftrap van de finale (14.15 uur eerste Paasdag) zal worden verricht door Europees parlementariër Cees Berkhouwer. (DAM - Onwille- noest je als toe- r gisteravond üken aan de car- tiviteiten van jarry Hughes van (ie in een vlaag jnmerciële bezie- teksten als 'Ka ai d tapijt' en 'Het is uilen' in de zwar- liet vereeuwi- f*iet duel met Ajax W" r de Amsterdam- I iad Sparta voor J^wchitect Johan feel meer ruimte Inbieding dan er eed voorhanden •at dat betekent huidige titelpre- stemde Hughes d tot weinig meer Uen'. male roes van de ac- >paar-de-benen-van- enste Sparta geen te zijn en doordat de aanwezigheid lestro bijzonder veel heeft naar zijn voor deel jeugdige team- t Ajax gisteravond ;eloze zege boeken, idien het fraaie ron- an 100 in de boeken iden, want de treffer Ier Keje Molenaar ten voor het einde Je uit een pass van - iet anders - Cruijff, het honderdste doelpunt van Ajax >en. Hetgeen eens te ispiraties en moge- van dit Ajax onder- van beter spel van ons was of van gas terug nemen van Ajax weet ik niet", vroeg Hughes zich na afloop terecht af. „Te gen dit Ajax is nauwelijks iets in te brengen", vervolgde de Rotterdamse oefenmeester. „In onze thuiswedstrijd tegen Ajax was Cruijff er niet bij en wii wonnen. Dit Ajax is een heel andere, een veel betere ploeg". Waarmee Hughes aangaf wat inmiddels al veel mensen we ten en wat gisteren in De Meer in de tweede helft nog nadrukkelijk werd geëtaleerd. Want Sparta mocht dan meer tegenspel bieden na de pauze, Ajax scoorde nog twee keer. En op 'publiek-psychologische' momenten, namelijk acht en drie minuten voor het einde. Als de ploeg van de scheiden de trainer Linder het zo nog even volhoudt heet de nieuwe Nederlandse kampioen Ajax. FRANK WERKMAN Scoreverloop: 9. Kieft 1-0; 14. Kielt 2-0; 36. Vanenburg 3-0; 82. Kielt 4-0; 87. Molenaar 5-0; 89. Blind 5-1. Scheidsrechter: Weerink; toeschou wers; 25.000. Ajax: Galjé; Ophol. Jansen, Rijk aard, Boeve; Vanenburg (Molenaar), Cruijll. Schoenaker, Lerby-. Kielt, Olsen (Van 't Schip). Sparta: Formannoy; Blind, Robin son, Dekker, Van Tiggelen; Advocaat (Andriessen), Tiktak, Van Gaal; Van der Gijp, Loggie, Meijer. In het seizoen 66/67 bereikte Ajax een score van 122 treffers en met nog zeven duels te gaan ligt deze magische pro- duktie binen bereik. Zeker als de komende tegenstanders van Ajax zich net zo elegant opstel len als gisteravond voor op nieuw een opmerkelijk groot aantal toeschouwers (25.000) Sparta. Barry Hughes had ook nagelaten Ajax' spielmacher, inspirator en dirigent op te za delen met een hinderlijk vol gende cipier, hoewel in het veld uitgerekend de traagste Spartaan Louis van Gaal zich het meest in de nabijheid van de maestro mocht ophouden. Doordat Cruijff zich echter over de hele grasmat bewoog en de actieradius van Van Gaal zeer beperkt is, kon Ajax opnieuw dankbaar profiteren van diens in- en overzicht Welke combinatie al na een kwartier had geleid tot een comfortabele voorsprong voor Ajax van 2-0. Bij de eerste treffer was Cruijffs inbreng nog niet zo nadrukkelijk (uit zijn breedtepassie lanceerde Lerby de raak koppende Kieft), maar bij de tweede had de dirigent wel degelijk het stokje goed in handen. Uit zijn demarrage ten opzichte van Van Gad vloeide een meester lijk passje voort, waaruit weer Kieft kon scoren. Daarmee was de wedstrijd ei genlijk gedaan en Sparta al als Wim Kieft, die driemaal scoorde, haalt hard uit, maar doelman Formannoy redt. een kansloze bokser tegen de touwen gekwakt. De Rotter dammers, die geen schim meer zijn van de zo fris en energiek ogende formatie van enige maanden geleden (Hughes: „Al die problemen rond de contracten laten niet na hun Dick tal In de eerste helft twee riante kansen kreeg, kopt van dat twee positie naast. invloed te hebben"), leken in alle opzichten gebiologeerd door de aanwezigheid van Cruijff. In de schaduw van wie ook talenten als Rijkaard en Vanenburg zich steeds na drukkelijker manifesteren. Vanenburg stak de meester gisteravond zelfs naar de kroon, voor zo ver er al geen sprake was van een tijdelijke troonsovername. De kleine middenvelder verzond enkele verrukkelijke passes, produ ceerde tot grote tevredenheid van de toeschouwers een aan tal technische hoogstandjes om van te watertanden en zette een uitroepteken achter zijn optreden door kort voor de pauze de derde treffer op zijn naam te brengen. Op dat moment was de wed strijd als kijkspel, althans voor wat betreft de Amsterdamse inbreng daarin, zeker nog boeiend, maar het inmiddels weer danig verwende Ajax- publiek wilde meer. Vanen burg beantwoordde aan die be hoefte met zijn doelpunt, waarmee hij zich wat dat be treft positief onderscheidde van de andere dreumes Jesper Olsen. De kleine Deen be schikt over een balvaardigheid als weinig anderen, demar reerde keer op keer tot ver in de Rotterdamse gelederen, maar de bekroning op zijn werk bleef uit. Tekenend voor beider inzet was dat zowel Vanenburg als Olsen halver wege de tweede helft moesten worden gewisseld, omdat ze te veel van hun krachten hadden aangesproken. Want dat is ook een kenmerk van dit Ajax. Aan de ene kant is de stimu lans die Cruijffs aanwezigheid teweegbrengt onmiskenbaar, tegelijkertijd wordt er door de jongere garde opvallend fel en hard gewerkt, vooral bij balbe zit van de opponent. Sparringpartner Die factoren leidden ertoe dat voor Sparta slechts de rol van sparringpartner was wegge legd. Vooral in de eerste helft kwamen de Rotterdammers nauwelijks tot een sluitende combinatie, waarbij talent Van der Gijp het slechts liet bij aanduiding zonder er inhoud aan te geven en Loggie aan toonde ver te zijn verwijderd van de vorm die hij in de eer ste competitiehelft had. Na de pauze was Sparta's inbreng groter en ontstond er meer een spelbeeld dat overeenkomsten vertoonde met een wedstrijd. „Maar of dat nou een gevolg

Leidse Courant | 1982 | | pagina 17