Jeroen Bosch als kind van zijn tijd m gehoordgeziei Minister: Satellite T.V. mag niet op de kabel Extra kans op f100.000, Elke week. «SSKSS"' L'&skit RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT DINSDAG 6 APRIL 1982 PAGINA AANVRAGEN ZOETERMEER EN HELLENDOORN AFGEWEZEN (Van onze parlementaire redactie) DÈN HAAG Aanvragen van kabelexploitanten om de uitzendingen van Satellite T.V. op de kabel te mogen zet ten zetten zullen alle door. CRM worden afgewezen. Dit heeft minister Van der Louw van CRM laten weten in ant woord op vragen van de D'66- tWeede kamerleden Mertens en Wilbers. Tot op heden heb ben de gemeenten Zoe term eer en Hellendoorn een dergelijke aanvraag ingediend. De programma's van Satellite T.V. moeten beschouwd wor den als commerciële program ma's, voorzien van internatio nale en daardoor ook op Ne derland gerichte reclame, al dus Van der Louw. Volgens de exploitant van Satellite T.V. zijn de programma's gericht op ontvangst in Malta. De be windsman meent echter er dat wel degelijk verschil bestaat tussen de reclameboodschap pen van Engelse en Duitse omroepzenders (die wel op de Nederlandse kabel mogen worden doorgegeven) en de, reclame die Satellite T.V. uit-' zendt Bij Satellite T.V. gaat het immers niet om program ma's die bestemd zijn om als omroepprogramma's voor het eigen Engelse publiek te wor den uitgezonden. In antwoord op schriftelijke vragen van de VVD zegt Van der Louw dat er bij de uitzendingen van Sa tellite T.V. geen sprake is van voor directe ontvangst door het publiek bestemde pro gramma's. „De betreffende commerciële programma's zijn mede op Nederland gericht in de verwachting dat de Neder landse overheid toestemming zal geven voor de verspreiding van deze programma's via Ne derlandse kabelnetten", aldus Van der Louw. De bewinds man zegt tenslotte datde over heid (en dus ook de PTT) ook geen medewerking zal verle nen bij het beschikbaar stellen van de decoder, die nodig is om de satellietuitzendingen te kunnen ontvangen. Kunst op kabel stad Amsterdam AMSTERDAM Stad Radio Amsterdam verzorgt met in gang van gisteren op drie achtereenvolgende maandagen een televisie-uitzending op kanaal 26 van het Amsterdamse Ka belnet. De uitzendingen staan in verband met de culturele voorstellingen van de manifestatie „Berlijn-Amsterdam 1920- 1940". Er zal historisch filmmateriaal uit die periode ver toond worden. Het televisieproject is het resultaat van sa menwerking tussen de regionale omroep Stad Radio Amster dam, het Goethe-instituut, het Filmmuseum en het Neder lands Theaterinstituut. De zendmachtiging wordt door CRM verleend als representatieve culturele instelling in de zin van de omroepwet. Volgens Leo Jacobs, hoofdredacteur van Stad en presentator van het televisieprogramma, kost het hele project niets, omdat alle betrokkenen, waaronder de NOS, belangeloos meewerken. De uitzendingen zijn telkens tussen 17.00 en 24.00 uur. Schilder Jeroen Bosch (le vend rond 1500), in de loop der eeuwen in vele toonaarden en tongvallen bewonderd en becom mentarieerd, toefde met zijn gedachten niet in een andere wereld, waarvan hij vervend verslag deed in buitenzinnelijke beel den. Sterker dan wie ook lijkt hij een kind van zijn tijd, de nadagen van de middeleeuwen. NOS-tv wil het daar vanavond over hebben op Ned. I om 21.55 uur. Het werk van Bosch leent zich voor meer uitleg dan er tot op heden aan werd gegeven. Zeker volgens de Britse kunstkenner Nicholas Baum was hij geen surrealistische schilder in de huidige bete kenis van dit schilderkunsti ge begrip, waarmee het weergeven van een ver droomde werkelijkheid wordt omschreven, het schijnbare wezen achter de dingen. Bosch blijkt eerder een orthodoxe christen, een soort boeteprediker met het penseel, die zich bezig hield met de zonden en de bestraf fing of beloning daarvan in het toekomstige leven, hemel of hel, vagevuur desnoods. En dat zag hij uitgetekend in visioenen of vertrokken ge zichten. Elkeen draagt zijn eeuwig lot al op zijn gezicht, vond Bosch. Die ontdekking gedaan heb bend ging Nicholas Baum op zoek naar de betekenissen in het werk van Bosch, die schilderde als de gebrand schilderde ramen en de meerstemmige zang in de ka thedralen van die dagen, waaraan hij zelf ook bijdroeg in de Bossche St. Jan. Mu ziek met vele kleuren, mu ziek in mineur bij liturgische droefheid en jubilante ac- coorden bij het Hooglied. Zo ook schilderde hij meerstem mig en in klankrijke kleur benaderingen van toekom stig (on)heil. Men vindt er heiligen en beproefden naast zondaars, overgeleverd aan hun zinnelijkheid. Drinke broers kruipen weg in bot ten, die in die tijd heten te vermolmen onder invloed van de alcohol, mensen ook die worden opgevreten door de zonde der onmatigheid, bij voedsel en vrouwen. Vroomheid Zoals in Thomas a Kempis „Navolging van Christus", een opzienbarend geschrift in die dagen, was Bosch ge grepen door vroomheid, maar tegelijk toonde hij zich bezeten van zondeval. Het verderf en de verdoemenis van de hel moeten hem als een obsessie gekweld heb ben. Bosch schilderde niet hele maal uit vrije fantasie. Zijn voorbeelden haalde hij uit de bijbel, die hij letter voor let ter kende en zelf interpre teerde. Hij is vooral een bij belvaste schilder. Hij schil derde de verwaarlozing van de goddelijke geboden en legde in verf het lot van de zondige mens vast, in het hier en in de eeuwigheid. Hij hield zich daardoor bezig met buiten-werkelijke en bo- Jeroen Bosch' „Tuin der lusten" met alle afzichtelijkhe den die de zondige mens over zich afroept. venzinnelijke zaken, kwam daardoor tot een soort sur realisme, een realiteit buiten de bestaande werkelijkheid. De werkelijkheid van die da gen werd mede bepaald door de heiligenbeelden in de kerk, die voorgangers van een deugdzaam leven. In de alledaagsheid buiten de kerk zag hij echter de zorge loze levenswijze van de ge middelde mens. Als hij dat waarnam, die overtredingen van de geboden, kreeg hij vi sioenen van de straften, die deze mensen te wachten stonden. Die schilderde hij als afschrikwekkende voor beelden voor de mensen in- zijn dagen. Baum loopt al die details van verwerpelijk levensgedrag in de schilderijen van Bosch na en verklaart deze met de vinger op het bijbelwoord. En als om zijn gelijk te be wijzen laat hij ook huizen in detail zien in de schilderijen van Bosch en vergelijkt die met bouwsels vandaag de dag in het Vlaamse land, de toenmalige Zuidelijke Neder landen. Hebzuchtig volk rond marktkraampjes met die zoals Bosch ze schilderde en kermisbeelden vol ver slingerde mensen, vandaag en zoals Bosch die destijds weergaf. Bijbel In de bijbel vond Bosch de onderwerpen. Dan schildert hij de „Bespotting van Chris tus", die hij overal om zich heen herhaald waande, maar ook de „Bekoring van Anto- nius" en de verleidingen waaraan die bloot stond. Bosch werd zijn leven lang geobsedeerd door zijn eigen neiging tot onmatigheid, zoals in eten en drinken en andere lusten. Daarvan vreesde hij de ernstigste ge volgen bij het uiteindelijke gericht. Dat kan hij van nie mand geleerd hebben, want vóór hem schilderde nie mand zo. Hij geldt als een autodidact, als een man die zichzelf de kunst leerde. Maria stelde hij met voorlief de aan de mensheid ten voorbeeld. Hij plaatst haar in een stralenbundel ter grootte van een maan, die haar ge heel omkranst. De „Verloren zoon" beeldt hij uit met alle misstappen waartoe de mens kan komen, verzwolgen in de aanblik van de demonie, waarvoor Bosch als orhtodox christenmens een bovenma tige vrees koesterde. Hij schilderde orgieën, zijn schip der dwazen, maar ook de „Tuin der lusten", het ge vecht tegen het duivelse in de mens. In „Het laatste oor deel" ziet hij de slechtheid van het wereldse, zoals elk schilderij van hem een ver handeling over de moraal wordt. Zijn surrealisme wordt bepaald door wat hij als geloofsmysteries ervoer en minder door zoals veel la ter de absurditeit van het le ven zelf. Bosch laat zich zien als een in wezen contemplatieve man die voortdurend over woog wat hem als zondig mens te wachten stond en die zijn tijdgenoten daarvan voorbeelden wilde geven. Nadien heeft geen schilder dat zo sterk ervaren en JAN Jan Bomans, broer van Godfried, heeft het niet zo begrepen op de schrijvers en de tv-makers, die in hun werk trachten aan te tonen, dat er een voortdurend con flict heerste tussen zijn va der en zijn broer. Michel v.d. Plas deed dit gistera vond nog in de biografische documentaire over Bomans. Die liet uit het conflict, de wraak van een zoon op zijn vader, het boek „Pieter Bas" ontstaan. Jan Bomans werkte zelf aan het maken van deze documentaire mee. Hij verscheen ook in beeld, maar geen woord over de onjuiste draai die aan het leven van zijn broer gegeven zou zijn. Toch kwam diezelfde Jan Bom ans eerder in de rubriek van „Mies" om daar zijn ge lijk te halen over wat zijn overleden broer aan onr recht was gedaan in de be schrijvingen van diens le ven. Duidelijk de meeste moeite heeft Jan Bomans wijdde. Dit boek kreeg overal een goede pers, maar „mij heeft het gestoken", zo laat Jan weten in een bril aan onze redactie. Voois omdat Brouwers zich „fanf lie van de Bomans" noen] maar intussen weinig go< over de familie meldt. Jlf Bomans voelt zich beschi! ven als een soort schadelik gewas. Daar neemt hij ge( genoegen mee. Daar werf hij afstand van te nemé En daar wil hij de were! bij voortduring op wijze; Godfried heeft destijds de stoel van Mies zelf eens geprotesteerd tegL mensen, die boze ding^' schrijven over God friet verhouding met zijn vadrf Dat wilde Jan maar gezef. hebben in zijn overigens efi. lange brief. TONNY lth.H Het oog van publiekslieveling Marco Bakker is gevallen Tonny Wille, of liever, zijn oor werd getroffen door hait zachtbronzen zang. Tonny zingt al jaren het hoogste lied de popgroep „Pussycat". Zij blijft dat doen, blijft de gro^_ trouw, maar kenners, onder wie Marco, vinden dat hay,, stem wonderwel is te combineren met die van Bakker. D|rcj£ gebeurt in het gezamenlijk gezongen lied „We'll put tl^n world together", dat per plaat op de niarkt komt. Bij I Niehe kwamen ze dat al vertellen in de tv-show. Dat is c bekend. Maar wat doen hun stemmen in zachtbronzen i menzang? Misschien wel of je kerkklokken hoort, die r stem van eeuwig geluk. Televisie vandaag NEDERLAND 1 NOS 18.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC 18.28 Micro-electronica in bedrijf. 18.58 Journaal. ÉO 19.00 EO Kinderkrant. Voor kinderen van alle leeftij den met een bijbels ver haal in Flapuit, een avontuur van Bas en Barbara en een knutsel- grapje. 19.30 De Waltons. Ameri kaanse familieserie met autobiografische trekjes door Earl Hamner jr. Sarah Simmons is ver liefd op John Boy Wal ton. De jongen weet er niet zo goed raad mee, maar een verwende knaap uit de stad wel. Hij buit de situatie uit. 20.20 Tijdsein. Actualiteiten rubriek van de EO. 20.50 Klankkleur. Muzikaal in termezzo. 21.00 Op weg naar het be loofde land. In de serie religieuze gesprekken spreekt Henk Binnendijk met enkele gasten over het thema: Ongeloof. NOS 21.37 Journaal. 21.55 Speurtocht naar het verleden. De betekenis sen van de schilderijen van Jeroen Bosch. Zie ook elder op deze pagi na. 23.10 Studio sport extra. Het betaalde voetbal. 23.45 Journaal. 23.55 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND2 NOS 18.25 Paspoort. Informatie voor gastarbeiders uit Joegoslavië en Italië. 18.35 Sesamstraat. 18.50 Jeugdjournaal. AVRO 18.59 Archibald. Tekenfilmse-' rie voor de kleintjes over een toverhond. 19.05 AVRO's Toppop. Het wekelijkse overzicht van de Nederlandse Top Dertig wordt gepresen teerd door Ad Visser. 20.00 Journaal. 20.27 Dallas. Het conflict tus sen Bobby en J.R. loopt steeds hoger op. De laatste wil zijn positie als president van Ewing Oil Company terug, maar Bobby weigert af te treden, hij doet het goed. Jock weet niet voor wie hij partij moet kiezen. 21.20 Babbetonië. De vaste panelleden van het spraakverwarrende spelletje Lous Haasdijk, Willem Duys en Jos Brink krijgen ditmaal Karin Kraaykamp, Kees Schilperoort en Karei Prior tegenover zich aan tafel. 21.55 Hollands Glorie. Op het vlaggeschip van de maatschappij, de splin ternieuwe Ameland doen merkwaardige ver halen de ronde. Kapitein van der Gast is nerveus en onzeker en ook bootsman Janus komt met onrustbarende ver halen. Jan Wandelaar besluit in te grijpen. 22.45 Televizier magazine. Eindredactie Jaap van Meekren en Will Simon. 23.25 De toestand in de we reld door mr. G. B. J. Hiltermann. 23.30 Honderd beroemde schilderijen. „Helder weer in het dal" van een anoniem Chinees schil der. 23.30 AVRO's sportpanorama extra. Samenvattingen voetbal. 00.00 Journaal. ,00.10 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 16.15 Alfred C. Kinsey. Documentai re over deze Amerikaanse seksuo- loog. 17.00 Uit de oude doos. Slapstick. 17.15 De mensen van het Domplein. Historische jeugdserie. 17.50 Journaal. 18.00 Vier kwajongens en een fijne vent (1). 18.30 Plezier met Ahrle. 16.40 Vier kwajongens en een fijne vent (2). 19.15 Actualiteiten. 19.45 Engel in het wit 20.00 Journaal. 20.15 Allee of niets. Vragenspel In het teken van Walt Disney. Presenta tie Max Schautzer. 21.00 Report Actualiteiten. 21.45 Dei Is s. Pam is net terug uit Parijs en J.R. moet haar natuurlijk vertellen dat Bobby in die tussentijd niet stil heeft gezeten. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 De zielsverwantschap. Be spreking van Goethes roman. 00.15 Journaal. 18.20 Brandmeeeter Felix Martin. Serie met Wolfgang Kieling, Monika Gabriel, Andrea Rau e.a. 19.00 Journaal. 19.30 Het meisje uit Hongkong. Duits-Franse misdaadfilm van Jurgen Roland (1972). Een personeelslid van de Harris-Corporation wordt neerge schoten. Hij had kort voor zijn dood een koffer opgehaald, die zijn verloof de eerst had moeten verbergen. Met Joachim Fuchsberger, Pierre Vernier, Veronlqoe Vendel! en Eva Garden. Aansluitend: Tip voor cinefielen. 21.00 Achtergrondinformatie. 21.20 Wat moet er van hen worden? Reportage over 4 miljoen jonge wer kelozen. 22.05 Techwerwonez. TV-spel met Tom Dokoupil, Sheryl Sutton, Eva Buchmuller e.a. Hamburg Is een ge vaarlijke stad. 23.50 Journaal. DUITSLAND 3 17.30 Inleiding in de simulatietech niek. 18.00 Sesamstraat. - 18.30 Tv-cursus beechrijvenda sta- i tistiek. 19.00 Hobbytheek. 19.45 Journaal 3. 20.00 Journaal. 20.15 Arbeidsplaats. Actueel advies bureau voor arbeidsmarkt, -recht en -psychologie. 21.00 Dolle verhalen met Georg Thomalla (7). 21.45 Galerie. 22.30 Medicijn op drie. Programma over eczeem. 23.15 DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Mozaïek. Programma voor de derde leeftijd. 16.35 Strandpiraten (The beachcom bers). Canadese avonturen serie met Bruno Gerussi, Juliet Randall, Stefan Winfield e.a. Margret en Gus ontdek ken bij een tochtje langs de kust een oesterbank. Ze besluiten hun ontdek king geheim te houden in de hoop goede zaken te kunnen doen. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-gsTllustreerd. Gevarieerd programma. 17.50 Raden met Rosenthal. SpeF programma door Hans Rosenthal. Humphrey Bogart (r) speelt de hoofdrol In „The Treasure Of The Sierra Madre" op BBC 2 om 20.00 uur. BELGIE BRT 1 18.00 Ds Bereboot. 18.05 Sesamstraat. 18.35 Gemeentebeleid (Open school). Herhaling eerste les. 19.07 Uitzending door derden. Pro gramma van de Israeiische-godsdien- stige uitzending. 19.37 ma's. gen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kijk uitl Verkeerstips: weeken d-rijden. 20.15 Hitring. Kurt van Eeghem pre senteert hits. 21.10 Verover de eerde: Is diepvries een pekelzonde? Nuttige wenken voor het gebruik van diepvrtespro- dukten. 22.00 LQ. Kwis met denk- en weet- vragen, geleld door Herman van Mol ie. BELGIE BRT 2 19.00 Toeta. Uit verborgen camera- opnamen van Toets blijkt hoe snel jongeren zich laten Intimideren door gezagsdragers. 19.37 Morgan. Overzicht program ma's. 19.45 Journaal en e port berichten. 20.10 Kijk uitl Verkeerstips: weeken d-rijden. 20.15 Ordet Deense dramatische speelfilm van Carl T. Dreyer (1954) naar een gelijknamig toneelstuk van Kaj Munk. Het verhaal gaat over twee families, die met elkaar overhoop lig gen vanwege verschillende godsdien stige inzichten. Echte problemen ont staan pas als leden van de twee fami lies verliefd op eikaar worden. 22.15 Bonjour la Franca. De Atlanti sche kust. BELGIE FRANS 1 17.15 O MEM: informatie voor werk zoekenden. 17.30 Plain jeu. Gevarieerd kinder- iramma. oir. Actualiteiten, prograi 19.00 i Karei Prior is een van de gasten in het spraakverwarrende spelletje „Babbelonië" op Ned. II om 21.20 uur. 19.25 Lotto-berichten. 19.30 Journaal. 19.55 Porie-Saint Lazare. Franse tv-serle in zes delen van Marco Pico. Eerste aflevering: Wie zijn de man nen, de vrouwen, de jonge mensen, die elke ochtend op hetzelfde uur en met dezelfde trein op Paris-SaJnt La zare aankomen? 20.50 Au nom da la loL Rechtskun dige rubriek. 21.50 Kalwaria, la passion Polonai se. Film over de jaarlijkse bedevaart. 22.15 Concert Kwintet voor klarinet en snaren van Mozart. 22.50 Journaal. BELGIE FRANS 2 19.00 Doctrine Israelite. Pedagogi sche dag over de Universele Declara tie van de Rechten van de Mens in Brussel. 19.30 Nieuws voor doven an slecht- 19.55 Point de mire. Programma van Gerard Valet, gewijd aan kanker. 20.55 Under Capricorn. Engelse dra matische film van Alfred Hitchcock (1949) met Ingrid Bergman, Joseph Cotton en Michael Wilding. ENGELAND BBC 1 16.55 Play echoot 17.20 Cartoon. 17.40 Record breakers. Programma over ongewone records. 18.05 John Craven's 18.10 Break in the an 18.35 Kinderfilmpje. Crocking the egg. Uil PJ>. Documentaire. Flesh and Mood. Serie. Everyman special. ENGELAND BBC 2 16.35 Onsen Christina. Geromanti seerde biografische film (1933) met Greta Garbo en John Gilbert. 18.10 Education. 18.40 Laurel an Hardy. 19.00 The Waltons. Amerikaanse fa- mllleserie. 19.45 100 Great paintings. Serie over schilderkunst. 19.55 JournaaL 20.00 Treasures of the Sierra Ma dre. Psychologische film van John Huston (1947) met Humphrey Bogart. 22.00 Pot black. Biljartwedstrijden. 22.45 Fields of play. Bail game. 23.45 NewsnighL 00.30 Vigil-Hoiy week. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.02 Hersengymnastiek. - 16.30 Kom 'ns langs In „Des Indes". - 17.52 Per Saldo. - 18.06 Radio-journaal. - 18.25 Toppers van toen. - 19.02 13 Speciaal: de pubershow. - 19.30 Ope rette: fragmenten uit Viktoria und ihr Husar (Paul Abraham). - 20.03 Achter het net gevist: hoorspelserie geschre ven door jackle Lourens - Koop (slot). - 20.33 Uchte grammofoonmuzlek. - 21.02 Crinoline. - 22.02 Sportpanora ma. - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen. HILVERSUM 2 - 16.32 Babyion: Overlijden, een serie van vier programma's over de dood: hoe heeft een kloostergemeenschap In Nieuwe Niedorp het overlijden van een medezuster begeleid en meebe leefd - 17.36 Echo. 18.10 Buiten lands kommentaar. - 18.20 Politieke uitzending. - 18.30 Humanistisch Ver bond. - 19.00 Uit de diepte, vasteme- 'ditatie vanuit de psalmen, door Kees Waaijman. Psalm 22. - 19.20 Kruis punt. - 20.03 Overweging. - 20.10 Verkenningen. - 20.30 Spektakel. 21.30 (TELEAC) Moderne geschiede nis. - 22.00 Vaarbewijs. - 22.40 (KRO) Wetenschap. - 23.00 Zin in muziek. - 23.40 Radiokabinet. HILVERSUM 3 - 18.03 (NOS) De avondspits. - 19.02 (VARA) Popdonder - 21.02 Moon- dogs. HILVERSUM 4 - 17.00 Sluiting. - 20.00 Concert la carte: met Mozart, Schubert, de Be- riot en Hoffmelster. - 22.30 Gultaritef- ten van Eddy Christianl. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum VOOR L0TT0-EN TOTO-SPELERS! Dus doe voor maar f L50 mee aan het Cijferspel en kruis het "ja"-vakje aan. 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 8.00, 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur. Televisie morgen NEDERLAND I 14.45-15.30 Open schoot KRO 15.30 Du poppenkraam. Kleuterse rie. 15.55 Maju du BIJ. Tekenfilmserie. 16.20 KRO*s wereldcircus. Beelden van het Internationaal Cir'cusfestival van Monte Carlo. Presentatie: Telly Savalas. NEDERLAND II DUITSLAND I 10.23 Hut muisje uit Hongkong. 11.45 Umscheu. 12.10 Report 12.55 - 13.00 16.10 16.15 Milva. Liedjesprogramma. 17.00 Bergbeklimmen met Relnhold Messner. Vierde les in alpinisme. 17.30 Onder het dak. 17.50 JournaaL 18.00 Die van de club. Serie: Groet jes van mama. DUITSLAND II 10.00-13.15 Zie Duitsland L 15.57 ZDF-IHR-programma. 16.00 Journaal. 16.04 Anderiand. Herhaling kinder programma. 16.35 Smokkelaar. Serie met Oliver Tobias, Lesley Dunlop, Hywel Wil liams, Ellis e.a. 17.00 Journaal. 17.08 Tete-geillustreerd. Gevarieerd programma. 18.00 Du vuurbomen van Thika. Britse tv-serie naar de roman van El- speth Huxley. Eerste afl.: 1913, In het Oost- Afrikaanse Protectoraat probe ren Tilly Grant en haar dochter El- speth een nieuw bestaan op te bou- DUITSLAND III BELGIE BRT I 15.15 Wielrennen: Gent-Wevelgem. Rechtstreekse reportage van de aan komst. 16.00 Bonjour la France. De Atlanti sche kust. 17.00 Op het Schildpad plein. Kin derprogramma. 17.35 Hut zwaard van Ardoewaan. Herhaling jeugdserie van de BRT. 18.05 Da Bereboot BRT II 16.30 VoatbeL Rechtstreekse uitzen ding Dynamo Tyflis-Standard LPe^ de halve finale vna de Beker de'en kerhouders. jun ink BELGIE FRANS I I sd 12.00 Teletekst 15.00 Ltocran des vacancv». ,t 16.00 Carrefour J. Jeugdprocn7j ma. 17.30 Plein jeu. Gevarieerd kl^f1' programma. BELGIE FRANS II 12.00-15.00 Zie Belgle Frans lit i 15.30 Wielrennen. Eurovisie-reRchl ge wielerwedstrijd Gent-Wevelgfipi 16.15 VoetbaL Rechtstreekse tage Dynamo Tyflis- Standard 17.45-19.00 Zie Belgie Frana L ENGELAND BBC I 1 07.40-12.00 Schooltelevisie enft r< 13.30 Journaal. 14.00 Pebble Mill. 14.45 See saw. Kinderprogrami 15.00 Paardenrennen. 16.55 Play school. 17.20 Cartoon. 17.40 Take hart Kinderprograi ENGELAND BBC II 07.40-12.35 Schooltelevisie 15.20 Paardenrennen. 17.25 Landscapes of England. [r 17.50 Caught in time. Radio morgen HILVERSUM I 0.02 (VARA) Elpee - tuin - 2.02 licht. - 5.02 Truck - 7.02 (VEROI Ook goeie morgen. 7.40 „Raad 'ie staat" - 9.03 Muziek ter werkt. - 10.02 Kletskop. (VPRO) Villa VPRO - 13.06 W< lichte kringen - 13.25 Een klap kop: door en voor kinderen - (E.O.) Theologische verkenninj 14.35 Radiokleuterkrnt - 15.02 huis - 16.15 EO-aktief - 16.20 LI uitzicht - 16.55 EO-metterdaad: verlening - 17.02 Tijdsein - 17.< -metterdaad. HILVERSUM 2 7.10 (NOS) Ochtendgymnastiek (VARA) Radioweekblad wekkerradio - 7.45 Pari nieuws - 8.40 De vooruitgang (NOS) Gymnastiek voor de v 9.15 Werkbank - 9.24 Waterstai 9.32 (TELEAC) Frans voor gi den - 10.03 (VARA) Hoor Hi 11.10 Morgenprogramma - 11.-" dioweekblad m.o. 11.43 Gare Centraal - 12.16 Overheldsvt tlng - 12.36 Garderen - Centn volg) - 13.00 Nieuwsberichten gen van de dag - 14.00 Oude liedjes door De Merels. - 14.: schuurpapier - 14.50 Kinderef kwartje? 15.32 Leef-tljd g< 16.32 Radiorechtbank - 17.00 van de dag en nieuwsberl 17.36 Onder vuur. HILVERSUM 3 7.02 (KRO) Manneke Pop - 8.34 plu - 10.34 Muziek, zang en voor nu, heden en thans - Popslag - 13.30 Weeshuis van - 14.34 K-Rock - 16.34 HILVERSUM 4 7.02 (NCRV) Het levende 7.10 Preludium - 8.05 Platennl 8.45 Musica Sacra - 9.15 Om hoogtezon door ds. H. A. Vit 10.00 Orkestpalet: werken zart, Bartok. Williams en Stravii 12.00 Divertimento - 13.05 Het| werk: Missen van Haydn (IV) - Kerkkoncert - 14.30 In kleine ting - 15.30 Komponlstenkeuzi que Raxach - 16.30 Liter woensdag - 16.55 Zojuist nieuwe boeken - 17.00 Sluiting.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 2