Angst voor gemeentelijke herindeling is ongegrond' Een goeden^ Ia Muzikaal afscheid ACTIVITEITEN PAASVAKANTIE Heisa minder in trek REGI0(J0UR)NAAL CcidócSommiF Vasten voor El Salvador MAANDAG 5 APRIL 1982 PAGINjf^ Late boomplantdag voo scholieren in Hoogmade HOOGMADE Leerlingen van de zesde klassen van de basisscholen in Hoogmade hebben het afgelopen week einde de handen uit de mou wen gestoken. Onder leiding van directeur van gemeente werken De Fey en tuinlieden van de gemeentelijke plant soenendienst werd het Cor- nelis Sprongplantsoen be plant met maar liefst zestig bomen en tweeduizend hees ters. Een en ander geschied de in het kader van de lande lijke boomplantdag, die offi cieel op 31 maart werd ge houden. Collecte voor bejaardenreis Zoeterwoude - dorp ZOETERWOUDE De bejaarden van Zoeterwoude-dorp gaan ieder jaar geza menlijk een dagje uit. Hoewel het organisatiecomité steeds flink aan de weg móet timmeren om de financiële eindjes van de reis aan elkaar te knopen slaagt men er toch altijd weer in. Naast de bijdrage van de deelnemers is de collecte van groot belang. De bejaarden meestal zo'n 200 trekken er dit jaar op donderdag 3 juni weer op uit. De huis-aan-huis collecte staat op het programma voor de week van 13 t/m 17 april. Enkele dagen daarvoor worden envelopjes verspreid die vervolgens weer worden opgehaald. Het is bekend dat veel bejaarden het dagje uit zeer op prijs stellen. Het slagen van de bejaardenreis is evenwel afhankelijk van de gulheid van de bevolking. De kosten bedragen namelijk ruim 10.000 gulden. Bejaarden die zich willen opgeven kunnen dat doen bij: C. Berg, Noordbuurtseweg 12, tel. 2795; G. van Velzen, Eloutstraat 23, tel. 2505; mevr. De Bóer, Zwetkade 4, tel. 2773; mevr. Lekkerkerker, Schenkelweg 71, tel. 1263; mevr. Hulsbos, Zwaan 12, tel. 2333 of bij mevr. Versteegen, Zwetkade 33, tel. 2027. Succes voor Zoeterwoudse gymnasten ZOETERWOUDE Pe jaarlijkse turnwedstrijden van het district 's-Gravenhage zijn voor de Zoe terwoudse verenigingen SJZ en Meerburg erg succesvol veHopen. De gymnasten van SJZ, die voor de eerste maal present waren bij het trampoline springen, zagen dit debuut met een eerste en tweede prijs bekroond. De meisjes onder de 15 jaar legden be slag op de „gouden medaille" terwijl de oudere groep met een zeer geringe ach terstand van 0,2 punt als tweede ein digde. Derhalve een goede prestatie van de leerlingen van trainster Berna- dette van der Meer. De jazz-gymnasten van Meerburg heersten als vanouds bij de districtswedstrijden. Jammer was het dat de opkomst van andere vereni gingen uiterst pover was. De meisjes behaalden een le en 2e prijs met res pectievelijk 49 en 40,5 punten. De da mes brachten het tot een le en 3e prijs want het Haagse ON A wist zich op een tweede plaats te nestelen. Opnieuw een evenement waarop de trainsters Thea van Tongeren en Jacqueline van der Heijden met tevredenheid kunnen te rugzien. HAZERSWOUDE „Vasten voor El Salvador" is het motto dat een groep Hazerswoudenaren voor ogen staat wanneer ze de periode van komende donderdagavond tot zater dag middernacht door- bengen in de dagkapel van het centum Het An ker te Hazerswoude-Rijn- dijk. Een ieder die zich bij het gebeuren in het Mid- denamerikaanse land be trokken voelt, is dan van harte welkom. Pater drs. Alfons Kroese (OCD), woordvoerder van de groep: „Woede, gevoel van machteloosheid en solidariteit met het lijden van het volk van El Salvador deed ons den ken aan het lijden van Jezus in de Goede Week". Daarom wil een uit twaalf personen bestaande groep vanaf Witte Donderdagavond, na de r.-k. dienst in Het Anker, tot en met Paaszaterdag 24.00 uur stil staan bij de gebeurtenissen in El Salvador, door te praten, te lezen, na te denken, naar mu ziek te luisteren, te bidden, te vasten enzovoort. Drs. Kroese: „ieder op zijn eigen manier". De actie is overgewaaid uit Washingtron, waar een groep het initiatief nam om met el kaar te vasten en te bidden. Zo lang de regering van de Vere nigde Staten het beleid ten aanzien van El Salvador niet wijzigt, zullen de mensen die het initiatief tot de actie in de Amerikaanse hoofdstad na men, ermee doorgaan. Deelne mers daar zijn onder anderen Dom Helder (Jamara (bisschop van Recife, Brazilië) en dr. Dorothee Sölle (Westduitse theologe). In Amsterdam wordt een soor- tegelijke manifestatie gehou den in de Mozes- en Aaron- kerk. Onder anderen Mient Jan Faber (IK V-secretaris), ster in de Tweede Kamer) en Freek de Jonge (cabaretier) zullen daar present zijn. De ac tie van de „groep Hazerswou- de" is ingepast in het schema van de kerkdiensten in Het Anker. Muziekuitvoering DSS succesvol AARLANDERVEEN Mu- ziekvereniging Door Samen werking Sterk, gaf onder grote belangstelling een muziekuit voering. Na het optreden van de minirettes en majorettes, onder leiding van Carina Driessen, werd Thea Aartman, door voorzitter C.G. Oerle- mans gehuldigd, met het feit, dat zij 10 jaar lid was van het majorette-peleton, zij ontving de verenigingsspeld en een boeket bloemen. Hierna trad de fanfare onder leiding van Danny Oosterman op. De fanfare begon haar op treden met de mars „Aan mijn volk", gevolgd door het stuk wat op het concours 1982 ge speeld werd „Divertimento", gevolgd door de mars Gooilan- dia, zij besloot haar optreden met Fascinating Drums. Hierna traden 3 leden van het majorette-peleton. die gaven een solistische uitvoering van hun kunnen, dat waren Silvia Wildenburg, Miranda Wijfje en Silvia v.d. Berg. Als laatste trad de drumband onder leiding van W.B. Dries sen op. Zij bracht onder meer Jungle ritme, de Map Hijman- mars, Drummersgeluk, Mayer- hofenpolka ten gehore. Beslo ten werd met Portorico. COMMISSARIS VROLIJK IN ZOETERWOUDE ZOETERWOUDE De commissaTis van de ko ningin, mr. M. Vrolijk, bracht vrijdag een werk bezoek aan Zoeterwoude. In de ruim zeven uur" dat de heer Vrolijk, vergezeld van zijn echtenote en zijn naaste secondant griffier De Vries, in Zoeterwoude verbleef werd een overla den programma afge werkt. Enkele zeer be langrijke onderwerpen kwamen aan de orde. Voorts werd een bezoek gebracht aan Heineken, Swetterhage, de veelbe sproken Geerpolder en de Provinciale Weg 17. Met betrekking tot de gemeen telijke herindeling benadrukte de heer Vrolijk dat het niet nodig is daar nu ongerust over te zijn. Binnen enkele weken wordt de schriftelijke rappor tage van de werkgroepen in de openbaarheid gebracht. „Nog voordat de provinciale over heid een standpunt inneemt wordt het toegezonden aan de diverse gemeenten", aldus Vrolijk die er aan toevoegde dat akties voor 1985 niet nodig zijn. De opmerking dat Zoeter woude nu tevreden is met twee kernen maar dat het ook goed moet kunnen gaan' met meerdere kernen is voor ve lerlei uitleg vatbaar en de heer Vrolijk - diplomatiek als hij is - ging daar niet verder op in. Nog éénmaal beklemtoonde burgemeester Houdijk toen de Zoeterwoudse zienswijze: „We willen blijven zoals we zijn, groen, klein en vooral zelf standig". Na het onderhoud met het col lege van burgemeester en wet houders werd een bezoek ge bracht aan Heineken, de bier gigant die zo'n zeven jaar gele den bij dé opening ook werd bezocht door de her Vrolijk. Vervolgens werd de lunch ge bruikt in het onlangs in ge bruik genomen Swetterhage van de Stichting Gemiva. Op het terrein werden tevens en kele boompjes geplant waarbij leerlingen van de Aloysius- school assistentie verleenden en spontaan diverse bewoners van Swetterhage eveheens de handen uit de mouwen staken. De commissaris van de konin gin was diep onder de indruk van het werk dat in Swetter hage wordt verricht. Daarna begon het gezelschap aan de rondrit door Zoeterwoude met onder meer een bezoek aan de Geerpolder zodat de commis saris zich goed kon oriënteren over de situatie en zelf kon konstateren dat het rustieke groen aan de noordkant van Zoetermeer van groot belang is om te voorkomen dat de ge hele randstad „een blok be ton" wordt. Het bezoek werd afgesloten met een informeel samenzijn waarbij ook de ge meenteraadsleden aanwezig waren. De diverse fraktiele- den konden op deze wijze wat nader kennis maken met de heer Vrolijk. Voor het vertrek naar Den Haag kreeg de com missaris het - inmiddels tradi tionele - boompjés aangeboden als symbool van leefbaarheid die een „groene gemeente" kan bieden. De landelijke actie „Kom In de kas" heeft weer dui zenden personen naar de diverse glastuinbouwbe drijven in den lande gelokt. In de Leidse regio namen de veiling Flora in Rijns burg en het bedrijf van de gebr. Versluis in Ter Aar aan de actie deel. Op de foto geeft mevrouw E. Versluis uitleg aan de be zoekers over kas en bego nia's in het bedrijf. OEGSTGEEST De Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Oegst- geest organiseert in de Paasvakantie een aantal activiteiten voor kinderen van 6 tot en met»12 jaar. Morgen wordt gewerkt aan de poppenkast. De kinderen kunnen zelf poppenkastpoppen maken en er wordt ook poppenkast gëspeeld. Donderdag 8 april wordt de creatieve Paasmiddag gehouden. Er kunnen eieren worden geverfd, eierdopjes van klei worden gemaakt en kleurplaten worden ingekleurd. Deze activiteiten worden in de kelder van het gemeentecentrum aan de Lijtweg 9 gehouden van half drie tot half vijf. De kosten bedragen een gulden per persoon. Op dinsdag 13 april wordt de film 'En toch spring ik over de balk' vertoond, een spannende avonturenfilm met ondertiteling. Dat gebeurt in gebouw Taber- na aan de Julianalaan 1 in Oegstgeest. De toegangsprijs is twee gulden .vijftig. Ouders die hun kind komen halen of brengen zijn welkom in de sociëteit van Taberna voor een kopje koffie, een praatje en wat informatie. Op dinsdag 15 april wordt er in taber na een grote Stuif 'es in gehouden van half drie tot half vijf. Alle kinderen die daar iets leuks willen doen of laten zien kun nen zich opgeven bij de SJJO. Er kan worden gezongen en ge danst of er kunnén interessante dieren of verzamelingen wor den getoond. Deelnemers en publiek (ook ouders zijn welkom) betalen een gulden vijftig entree. Kaarten voor film en Stuif 'es in zijn vanaf 1 april te koop op de navolgende adressen: wijnhandel Van der Luit aan de Lange Voort, boekhandel Van Weizen aan de Kempenaerstraat, siga renmagazijn De Javaan aan de Javastraat en de SJJO, Juliana laan 1, tel. 154773. LEIDSCHENDAM De belangstelling voor de va kantie-activiteiten voor de Leidschendamse jeugd die bekend staan onder de naam Heisa is in tien jaar met ruim dertig procent teruggelopen. In 1971 kwamen nog ruim 10.000 jongens en meisjes af op het programma van Heisa, dat ongeveer twintig ver schillende manieren biedt om de (vakantie)dag door te brengen. Vorig jaar was dit aantal gedaald tot 6500. In Stompwijk, dat in de totaalcijfers is inbegre pen, waren de cijfers nog droeviger. Daar kwamen vorig jaar nog maar iets meer dan 500 kinderen opdraven tegen ruim 2000 in 1971. Heisa-maker en coördinator Witkamp meent dat de ver minderde belangstelling gelij ke tred houdt met de terug loop van het aantal jeugdigen. Ook de langere vakanties van de ouders en de betere vakan tiespreiding in de diverse be drijfstakken zijn oorzaken. In het verslag van de activiteiten over 1981, dat op de agenda van maandag van de gemeen teraad staat, wordt ook het weer een belangrijke graad meter voor het bezoek ge noemd. Vorig jaar was het tot enkele dagen voor de aanvang van de Heisa-activiteiten on gewoon slecht weer. De eerste week was het echter stralend zomerweer en dan is het be grijpelijk, aldus de gemeente lijke organisator, dat de ouders met hun kinderen naar strand, bos of het zwembad De Fluit gaan. Onvast en wisselend weer zijn het meest gunstig voor maximale deelname aan vakantie-activiteiten. De belangstelling van de Leid- schendammertjes ging vooral uit naar de mini-zeskampen, de sport- en spelinstuif, races op luchtbedden en met auto banden, kookcursussen en hengelwedstrijden. Het tradi tionele slotfeest in de sporthal De Fluit, de show Ren je rot met Martin Brozius, trok bijna 1000 bezoekertjes. Het op kamp gaan van een groot deel van de Stompwijkse jeugd zou een oorzaak kunnen zijn van het uiterst slechte bezoek in 1981. Witkamp geeft in het rapport een aantal mogelijkhe den tot sanering aan, zoals het verminderen van de filmvoor stellingen en het aantal mini- trips. De verkregen besparin gen zouden kunnen worden gebruikt om wat te organise ren in de korte schoolvakan ties, vooral tijdens de kerstva kantie. Zoeterwoudse mandolinevereniging maakt zich zorgen ZOETERWOUDE Ondanks de eerste prijs die de Zoeter woudse mandolinevereniging zaterdag behaalde tijdens het na tionaal muziek, zang en solistenconcours in Hillegom is de vreugde niet uitbundig. Reden daarvan is het dalend aantal le den van de vereniging waardoor de toekomst niet al te rooskleu rig is, als er tenminste niets zal veranderen. Het bestuur ziet graag wat jonge musici toetreden zodat de continuïteit gewaar borgd is. Het muzikale gehalte van de 21 leden van de mandoli nevereniging is zeker goed te noemen. De werkstukken „Juana" van Fr. Norden en diverse melodieën uit „Der Vogelhandier" van C. Zeiler leverden een score op van 366 punten hetgeen goed was voor de eerste prijs. De volgelin gen van dirigente Betsy Camphorst konden de wisselbeker, die in Zoeterwouds bezit was, niet vast houden. Met een verschil van vier punten ging de wisselprijs naar mandoline-orkest „Ex celsior" uit het Zeeuwse Kruiningen. Na deze muzikale kracht meting in het Bollendorp gaat de mandolinevereniging een nieuw programma instuderen. Wellicht voor jonge enthousiaste muzikanten een goede gelegenheid eens wat nader kennis te maken met de vereniging. Instrumenten zoals mandoline, man- dola,, gitaar, viool en accordeon zijn beschikbaar. Dinsdag van acht tot tien uur wordt in „Ons Huis" de wekelijkse repetitie gehouden. Nadere informatie is te krijgen bij de voorzitter Fr. van der Loo, Schenkelweg 9, telefoon 2464. SASSENHEIM Voor de afscheidsreceptie van di recteur Wim van Duyn, die vanaf de oprichting van de Muziekschool Bol lenstreek, 16 jaar geleden, hieraan leiding gaf, be stond grote belangstelling in het Oude Koningshuys, zaterdagmiddag. Tijdens de afscheidsreceptie wer den twee serenades gege ven door „Canite Tuba" uit Lisse en „Sint Matt hias" uit Warmond. De receptie begon met een aantal hartelijke toespraken, met als eerste van mevrouw Meuleman, wethouder van Lisse, en voorzitter van de Muziekschool. Zij zei het jam mer te vinden dat Van Duyn moet opstappen, maar zij had alle vertrouwen in opvolger Harry Geurts, die aan de Mu ziekschool Nieuwe Waterweg- Noord als stafdocent, jarenlang verbonden was. Hierna deed mevrouw Meuleman, de schei dende directeur enkele boeken cadeau. De heer Terpstra, één der op: richters van de muziekschool was de volgende spreker. Deze zei 14 jaar intensief samen ge werkt te hebben met Wim van Duyn. Hij bood de scheidendé directeur een elektrische schrijfmachine, namens de do centen, het bestuur van het Symfonie Orkest, en de ouders aan. Derde spreker was het be stuurslid Zwart van het Sym fonie Orkest Bloembollen streek, die begon op te merken dat Wim van Duyn vanaf de oprichting in september '79 hiervan dirigent is. Het orkest heeft z'n ontstaan en bestaans recht aan hem te danken. Hij was de grote promotor, samen met de heren Terpstra en Lic king, had hij in korte tijd een volwaardig orkest bij elkaar, eerst in kwantiteit en later in kwaliteit. In z'n dankwoorden merkte de scheidende directeur o.a. op dat het management in „full time" verband niet volledig zou kunnen bevredigen, dat hij dan niet als musicus vol doende zou kunnen functione ren. Als heel belangrijk noem de hij dat circa 20 leerlingen van de school, naar het conser vatorium zijn gegaan. Onder de vele receptie-gan- gers waren o.a. burgemeester Winkel van Noordwijkerhout, en burgemeester Stolwijk van Monster, die tijdens z'n Voor- houtse periode, jarenlang voorzitter was van de Muziek school, wethouder Huigsloot van Voorhout, de vorige voor zitter, en vele bestuursleden. Burgemeester Winkel van Noordwijkerhout (links) in gesprek met de scheidende mu ziekschooldirecteur (tweede van links) en diens opvolger (tweede van rechts). Wethoudersgrond (1) fkee zijn Vreemde taferelen treffen wij aan in Valkenburg. Eénr van de wethouders daar wist kennelijk volgens eenJ j raadsvoorstel niet dat een stukje grond helemaal zijnr eigendom niet was, terwijl de gemeenteraad incluis^ de wethouder juist op 7 oktober 1980 besloot dat stukje aan te kopen voor reconstructie van de Voor-®7 schoterweg. Ra, ra, ra hoe zit dat De gemeenteraad' buigt zich hier morgenavond oirer. Wethoudersgrond (2) Het betreffende raadsvoorstel brengt niet al te veel licht de duisternis. Het gaat onder meer om een stukje grondL van wethouder J. Schipper en nog drie anderen,. Volgens het voorstel van morgenavond is het diezelfde wethouder X en de burgemeester gebleken dat de grond niet van Schip-: per, maar van de firma Oosterlee is. Schipper heeft destijds wel betaald voor de grond, maar het stukje staat niet op zijn naam. Wethoudersgrond (3) jV De oplossing in deze zaakvermoedelijk heeft de lan- dopmeter een fout gemaakt bij het vaststellen van dejHC grens van de weg. De vier grondeigenaren hebbenen reeds lang geleden de grond gekocht zelfs voor de 7oa wethouder wethouder was om er woningen op te.., bouwen, maar door de grenswijziging bleek de grond1)®* van Oosterlee te zijn. Met een notaris is nu overeenge-h 1 komen de grond voor het Symbolische bedrag van één st gulden over te dragen aan de gemeente. »ft !n 1 Paasbingo ad De Raad van Elf van de Voorschotense carnavalsvereni- °m ging, de Picobello's, houdt morgenavond de traditionele Paasbingo in het clubhuis van SVLV aan de Juliana van"~~~ Stolberghlaan in Voorschoten. Er zijn veel fraaie prijzen te winnen. De toegang is gratis en de Paasbingo start om half-w* negen. De opbrengst is bestemd voor het Verlichtingsfonds iL hoofd veld SVLV. Radio rij De TROS maakt morgen radio-opnamen voor het kin derprogramma „De Tien-om-kindershow" onder lei ding van Martin Brosius in het clubhuis van Randstad Sport aan de Admiraal de Ruytersingel in Voorscho-f £1 ten. Het programma wordt op 2e paasdag uitgezonden, k V Ouders van kinderen van negen en tien jaar kunnen 7 hun kinderen op 6 april om twee uur aanmelden bij het clubhui Mannenstemmen gevraagd FC lou Zanggroep Kameleon uit Hazerswoude en Koudekerk Werf )ke dit jaar haar vierde lustrum. Hoe dat jubileum gevierd gaatgmi worden, staat nog niet vast. Wel is zeker, dat er een con-1 Al eert gegeven zal worden in Het Anker. Om dat optreden ge< en de daarop volgende in goede harmonie te doen verlo- pen, heeft de zangroep wat mankracht nodig. Aan toekom-®f stige zangers worden overigens niet al te hoge eisen ge- ll*e steld. De wil om te zingen staat bij Kameleon boven de In kunst van het zingen. Het repertoire dat Kameleon ten ge hore breng varieert van operette-melodieën tot negro-spi- rituals. Zinggrage lieden worden verzocht contact op te ne-f. men de voorzitster, Bea Uylenhoet, Ridderhoflaan 89 j'nf Koudekerk (tel. 01714-4966) of met dirigent Hans Pei7>en Rhynenburgherlaan 62 in Hazerswoude-rijndijk (tel. 01714- te 1 Plaatopname Binnenkort gaan de leden van het gemengd koor g 'Sancta Maria' in Noord wijk de straat weer op. Nietm om te bedelen, maar om hun nieuwe langspeelplaat te 1 verkopen, die een dezer dagep is opgenomen. De in-l houd ervan staat in het teken van kerstmis. De leden I hopen veel platen te verkopen. Van hun eersteling gin-1 gen de 1600 geperste exemplaren razendsnel van de R hand. Daarom wordt iedereen, die belangstelling heeft, met klem aangeraden zich nu al bij de leden van het k koor als gegadigde op te geven. Paasbloemstukjes De bezoekers van buurthuis „De Weipoort" in Zoeterwou-1 de worden vanavond vanaf acht uur in de gelegenheid ge-W steld bloemstukjes te maken voor Pasen. Een en ander ge-1 schiedt onder leiding van bloemkunstenaar Van der ZwanJÊ Behalve bloemen zullen ook eieren en kaarsen in de vorm% van haasjes, kippetjes en kuikentjes worden verwerkt. Reünie Leerlingen, die in 1926 op de school men de bijbel fni Hazerswoude-dorp zaten, houden morgen een reünieM Om half vier worden de reünisten door de initiatiefn&f mer Thijs Kroon verwacht in restaurant „Groenen-f dijk". Plezier voor twee met dit handige mini-damspel. U krijgt het thuisgestuurd als u de kleine moeite doet een nieuwe abonnee aan te brengen voor deze krant. n be Slge ir v van de Leidse Courant Adres« Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Stuur een mini-damspel naar; Naam Adres Plaats/Postcode- Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, 2300 VB Leiden.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4