ordwijk: positieve wisselwerking n amminga oudt RCL de race Rijnsburgse Boys geeft winst uit handen Hazerswoudse Boys klopt Koudekerk in grimmige derby 1 Simpele zege ARC jJQRTTRIBUIME j BOYS GELIJKWAARDIG AAN TITELPRETENDENT Leede atste inden jruit LEIDSE COURANT MAANDAG 5 APRIL 1982 PAGINA 17 Na de van afgelo- Noord- Buter In met NSW'op- fortuinlijke wis- Was het vorige Wendt die in tegenstander de gena- dit keer aan re- Geriof zich te Gerlof ver- de drieëntwintigste de tweede helft de tegenvallende Ruud Brörlng. Nog geen minuut later kwam Gerlof op de middellijn in balbezit. De spits klopte verdedigers Dick Pleit en Cees Boen der op snelheid, trok de bal vanaf de rechtervleugel voor het Numansdorpse doel en Jan Willem Bogers was ter plekke om de eni ge, voor Noordwijk zeer belangrijke treffer van de wedstrijd te laten aanteke nen. Een treffer die overigens op gelukkige wijze tot stand kwam. De Voorzet van Gerlof was in feite bestemd voor Klaas Vink. Die trapte echter finaal over de bal heen. Maar omdat Vink mistrapte, ging ook de NSVV-defensie in de fout en kon de volledig vrij staande Bogers de bal in een leeg doel tikken. Die voor sprong kwam nauwelijks meer in gevaar. Noordwijk contro leerde de wedstrijd, raakte in de slotfase maar één keer in moeilijkheden toen René Blauwkamp via een aantal Noordijkers bijna doel trof. Die Noordwijkse controle was In de eerste helft echter niet aanwezig. In die periode was het NSW die het de Noord wijkse defensie een aantal ma len erg moeilijk maakte. Zo waren de inzetten van Nico Hooghwerf (kopbal) en Hans Reedijk net niet succsevol en miste diezelfde Hooghwerf een unieke kans. Fans van der Veen trok aan de noodrem bij een doorbraak van de gevaar lijke Reedijk. Evenals vorige week kreeg de vervanger van 'de geblesseerde Albert Spaan derman daar ook nu een boe king voor. Noordwijk kwam op het erg hobbelige veld in de eerste helft niet aan aanvallen toe. NSVV-doelman Leon Bei der hoefde voor rust maar een keer in actie te komen. Hij red de één minuut voor rust stijlvol op een vrije trap van Bogers. Het was opvallend hoe gemak kelijk Noordwijk, zonder veel beter te spelen, het initiatief in de tweede helft meer en meer naar zich toetrok. Het conditio neel zeer zwakke NSW raakte langzamerhand de greep op de wedstrijd kwijt. Alleen Reedijk bood op de linkervleugel nog enige weerwerk van betekenis. Het logische gevolg van de Nu mansdorpse i terugval en de Noordwijkse progressie was de treffer van Bogers. Een treffer waardoor Noordwijk nog steeds volop meedoet aan de titelstrijd. Komende zaterdag breekt voor de ploeg van Piet Buter het uur van de waarheid aan. Op eigen veld ontvangt de Noordwijkse ploeg dan koplo per DOVO. Noordwijk moet die wedstrijd winnen om kans te blijven maken op prolongatie van het kampioenschap. KEES VAN HERPEN Scoreverloop: 23 Bogers 0-1. Noordwijk: Dortmundt, Sluys, Van der Veen, Van Beveren. Wendt, Marljt, Boot, Smits. Bogers. Brörlng (Gerlof). Vink (Hensbergen). LEIDEN De vierde klasse derby tussen Hazerswoudse Boys en Koudekerk werd door de thuisclub gewonnen. Het duel kreeg in de slotfase een grimmig karakter. Hazerswou- denaar Rienk Poot zorgde voor het enige doelpunt. Woubrug- ge had geen enkele moeite met FC Maluku: 4-1. Randstad juwa BdDORP Tot In de e lemlnuut van de aan- iedu|ke streekderby nrto) verrassend gede- rus)pererende Quick •er, :ag het er naar uit stanloch zo zonnige za- •en. een „zwarte dag" oop tn worden voor de >doiraties van RCL- 1 nederlaag tegen «Ijkers zou Immers meer een definitief l in de titelstrijd betekend, een - Het verschil op de tussen FC Lisse en ad bij de Lisser sup- de hoop gewekt een tide zege van hun club n aanschouwen. Niets ter minder waar. De s van het gloednieuwe moesten genoegen iet een 1-1 eindstand. Ie kreeg een zeer bit- b slikken bij Lyra. Drie i voor tijd moesten de simers nog een tegen- casseren: 1-2. i helft gaf nog wel een lend FC Lisse te zien. Slooten schoot echter zon te zacht In, Ben Bar- lat, waarna Peter RV In doelman Veening srr^C een te groot obsta- ree< ^ok Nic0 Groenewe9 actie komen, toen de .Ker3e V|a vvalter Bouw- 2 pijk op kwam zetten. Al maè voor de pauze toon- qelip n'0t bang meer te FC Lisse. Het spel dat laatste deel daar af ér in evenwicht, hoe- nodpelpeil ér nou niet be- ,s djéter op werd. Wel ecté?n Barten, uit een as- Suttorp, zijn club 3 dJa minuut naar 1-0. In Nbelige situatie was het 'lukffud Koelewijn, die ceeder gelijktrok. De ach- aiet van Lisse ging bij fer niet vrijuit. Het ni- Zeifghet duel zakte steeds» iartsse had de str,id n°9 AS|ordeel kunnen beslis- Scps van der Laan zag 5pr| zijn schot echter van |n worden gehaald. de tfie en Lyra verkeren 0»de onderste regionen de punten derhalve ilken. De Sassenhei- den wat sterker en ik enkele kansen ge- d. In de twaalfde mi- itte Pieter van der ïr'vj mogelijkheid en pas- it wfelman Bongaart: 1-0. nJ bleef tot aan de rust ifd. Na rust kwam stuk feller voor de echter tot een aar niveau te reiken, van Harskamp nog dePraa,e kans had 9e" 3 A het in de 25ste mi- H|[de andere kant raak. lOpbal maakte Arie in lijk. Ter Leede maak- gens een moeilijke (tepoor, maar leek in le- één punt aan de con- iver te houden. In de seconden evenwel :er van der Wél In lage raak: 1-2 kampioensrace waarin de Leiderdorpers zich vorige week via de 0-2 zege op IJsselmeervogels zo knap hadden teruggevochten. Nadat René Kamminga de laatste seconden van de derby echter had benut om de gelijkmaker stijlvol ach ter goed keepende Theo Guyt te plaatsen en vervol gens ook nog eens bleek dat alle mede-kanshebbers eveneens punten hadden verspeeld, klaarde de lucht ook in figuurlijke zin weer op boven het Leiderdorpse Sportpark De Bloemerd. Een sportpark waar dat zonnetje, wat Quick Boys betreft, overigens nooit was weggeweest. De Lei derdorpse gelijkmaker op de valreep mocht dan als een zeer forse tik zijn er varen, de wijze waarop Quick Boys zich tegen RCL presenteerde moet de manschappen van oefen- meester Berry Janse vol doende vertrouwen heb ben geschonken in een di recte toekomst zonder al te grote degradatiezorgen. Met de sterke terugkeer van geroutineerde Sis Tu Pan als laatste man, heeft de Katwijkse elf dermate aan kracht gewonnen, dat het niet aannemelijk is dat Quick Boys in de komende weken de bereikte mid- denmootpositie alsnog zal moeten inruilen tegen een minder aangename plek op de ranglijst. Behalve Pan beschikt Quick Boys immers over nog een aantal uiterst acceptabele eer ste klasse krachten. Jeugdige verdedigers Leo Noort en Dick Vooys bijvoorbeeld. Waar toch meer ervaren rechtervleugel verdediger Wlm van der Plas nog wel regelmatig problemen kende tegen aalvlugge Erik van Doeselaar, bleven Noort (Pier re van Gemerden werd kans loos uit de wedstrijd gespeeld) en Vooys (met middenvelder Gert Ouwersloot belast met de secure bewaking van spits- /spelverdeler Dick van der Bijl) wel volledig overeind op de momenten dat RCL fors aan drong om de vroeg opgelopen achterstand goed te maken. Quick Boys heeft daarbij aan de andere kant in Cees van Rooyen en Martin van der Plas twee (meer offensief Ingestel de) krachten die zich op het hoogste niveau moeiteloos kunnen manifesteren. Dit twee tal verzorgde na amper een minuut spelen ook de verder prettige uitgangspositie voor het 4-4-2 spelende Quick Boys. Bob van Bohemen speel de foutief af, Van Rooyen liep wegglijdende Kamminga voor bij en Martin van der Plas ruk te zich tijdig los van bewaker Koos Haneveld om de 0-1 met de buitenkant van de schoen te kunnen realiseren. Hoe prettig die uitgangspositie voor Quick Boys wel was, bleek in het verdere verloop van de strijd. RCL mocht zich dan wel al spoedig de bezitter van een redelijk veldoverwlcht weten, overdreven gevaarlijk werden de Leiderdorpers, mede door een veel te trage aanvalsopbouw, beslist niet. Dit in tegenstelling tot de Kat wijkse tegenstander. Verdedi gend wanneer dat moest, maar ook met veel mankracht en op snelheid aanvallend wanneer dat maar kon, realiseerde Quick Boys zich de betere kan sen. Mogelijkheden die even wei /liet resulteerden in de waarschijnlijk beslissende tweede treffer, omdat Peter Siera Cees van Rooyen vlak voor de doelwissellng nog net van een doeltreffende knal kon afhouden, diezelfde Van Rooyen kort na rust vergat de volledig vrijstaande Martin van der Plas aan te spelen en op gerukte Vooys, alleen voor weer weinig klemvaste Peter van der Heijden verschenen, die unieke kans voorbij liet gaan door veel te zacht in te schieten. Het uitblijven van die alles be slissende treffer schonk RCL de kracht om tot de laatste se conde door te vechten. Karak ter dat op de valreep werd be loond. De Leiderdorpers, die tot op dat doeltreffende mo ment slechts via een lobje naast van Bob vart Bohemen en kopballen van Slera (flitsen de reactie van Theo Guyt) en En zo komt RCL dan toch nog op gelijke hoogte met Quick Boys. Op de eerste foto besluit René Kamminga, gadegeslagen door Fred Eysberg (links) en Leo Noort (5) tot een voorzichtige omhaal met de linkervoet. Een doeltreffende omhaal, zoals vergeefs zwevende Quick Boys-doelverdedlger Theo Guyt en RCL-splts Pierre van Gemerden op de tweede prent kunnen constate ren. Van der Bijl (net naast) echt gevaarlijk waren geweest, kre gen na een obstructlefout van verder souvereine Sis Tu Pan tegen Slera op rechts een vrije trap te nemen. De door Siera hoog voor het doel gebrachte bal werd een prooi voor tradi tioneel naar voren getrokken Kees Ruis. Ruls kopte de bal terug richting René Kamminga en een voorzichtige omhaal met links volgde. Onbereik baar voor doelverdediger Theo Guyt verdween de bal bij de verste paal in het Katwijkse doel: 1-1. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 2 Martin van der Plas 0-1; 90 Kamminga 1-1. RCL: Van der Heijden, Ruls, Kammin ga, Haneveld, Slera. 8raat, Van Bohe men, Bruna (Sterk), Van Gemerden, Van der Bijl, Van Doeselaar. Öulck Boys: Theo Guyt, Pan, Wlm RIJNSBURG Rijnsburg se Boys gaf In de slotfase van de aantrekkelijke par tij tegen SSS de volle winst uit handen. Nadat de Rijnsburgers in de tweede helft een 2-0 voorsprong hadden opgebouwd, kwam SSS via counters goed te rug. Zo goed dat de ploeg uit Klaaswaal met twee treffers alsnog een punt uit het Rijnsburgse vuur sleepte. Het gevecht was het aankijken volop waard. De thuisclub, die voortdu rend op zoek was naar het vijandelijke doel, werd be streden met bijzonder ge vaarlijke uitvallen. SSS kreeg middels die uitbra ken veel kansen, omdat de achterhoede van Rijns burgse Boys met name In de slotminuten veelvuldig In de fout ging. De beginfase bood een leuke partij voetbal. Vooral de Rijns- burgsupporter kon genieten, want de Lagendijkelf trok di rect flink van leer. Ton Arroyo, Piet Haasnoot, Rob Gillissen en Ruud van der Voort kwa men in goede posities, maar verzuimden raak te schieten. SSS kon pas in de 20e minuut Iets terug doen. Omdat de vol ledige Rijnsburgse verdediging als vastgenageld bleef staan bij een voorzet van Ruud in 't Veld. kon Bas van der Heijden vrij inknallen. Hij deponeerde de bal echter tegen de paal, waarna de bal uit de rebound van In 't Veld uitstekend door Wijnand Sloos werd gekeerd. Vanaf dat moment was het Rijnsburgse overwicht verdwe nen en begrepen de Klaaswa- lers, dat ook zij met uitvallen wel degelijk mogelijkheden hadden. Ook in de tweede helft waren de beste mogelijkheden voor misten. Net toen ledereen be gon te geloven, dat het enerve rende duel geen treffers zou opleveren, was daar Rob Gillis sen, die met een knap passje aanvoerder Martin Toet In de spits bediende. De ex-FC Den Haagspeler legde de bal fraai terug voor de voeten van de aanstormende Arroyo. De Rijnsburgse spits maakte geen fout en schoot het leer In de uiterste hoek: 1-0. Nauwelijks vijf minuten later werd een slechte uittrap van SSS-goalie Bons onmiddellijk afgestraft. Haasnoot speelde Gillissen aan, die een vrij veld voor zich had. De ex-FC Amsterdammer schoof de bal goed onder doelman Gert Bons door. De beslissing leek gevallen, ware het niét, dat SSS meteen tegenscoorde. Cees van de Bogaard benutte bij een hoek schop de geboden vrijheid vlak voor het Rijnsburgdoel door het leer achter Sloos in het net te koppen: 2-1. De spanning bleef dus in de wedstrijd. Rijnsburg creëerde de combi naties nog slechts met de grootste moeite en kwam nog slechts sporadisch voor het SSS-hok. De gasten daarente gen belaagden de tegenstan der steeds feller, hetgeen in de 86e minuut in de gelijkmaker resulteerde. Uit een voorzet belandde de bal via het hoofd van de voor Ruud van der Voort Ingevallen Leo van Delft bij Ab Hulsman. De gemakke lijk scorende spits had op dat kleine kansje gewacht en werkte de bal In het net: 2-2. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 66 Ton Arroyo 1-0, 70 Rob Gillissen 2-0, 70 Cees van de Bo gaard 2-1, 86 Ab Hulsman 2-2. Rijnsburgse Boys: Wijnand Sloos, Nico Zwaan, Jack Manuputty, Freek Rlenks (Henk Merbls), Arle van Dijk, Ruud van der Voort (Leo van Delft), Martin Toet, Nico Kuyt, Plet Haas noot. Rob Gillissen. Ton Arroyo. Sport bleek over te weinig 'body' in de ploeg te beschik- ken. HBSS won door het fysie ke overwicht met 0-1. Oegst- geest kwam niet erg uit de verf. Tegen DEVJO klopte vooral de aansluiting met de voorhoede niet. De bezoekers scoorden eenmaal, Oegstgeest niet. SIZO, dat 7 punten achter stond op koploper Aalsmeer, won met 3-0 van SCZ'58. Om dat nog drie wedstrijden ge speeld moeten worden en Aalsmeer verloor, is de titel nog niet helemaal vergeten. Koudekerk opende sterk in het treffen met streekgenoot Hazerswoudse Boys. De bal belandde uit een goede aanval via Wim Ringelestein en Fred Wagenaar bij Arie Westmaas. De topscorer knalde het leer echter keihard tegen de paal. Leo Brommers en Cees Oppe- laar hadden ook nog goede mogelijkheden. Het thuisspe- lende Hazerswoudse Boys was aanvankelijk helemaal niet op dreef en bezorgde doelman Teun Vergunst betrekkelijk weinig arbeid. Naarmate het duel vorderde, kwam Hazers- woude, dat aanmerkelijk meer inzet toonde, meer in het spel voor. In de 53e minuut ging Koudekerker Dick Weiman in de fout. Rienk Poot was plot seling zo vrij als een vogel en schoot de bal daarom zeer be heerst voorbij Vergunst. Tegen het einde van de partij werd de sfeer steeds grimmiger. Woubrugge vond in FC Malu ku weliswaar een technisch be gaafde opponent, het kreeg echter te weinig echte tegen stand. Geert Gruppen en Hans van Dijk hadden al binnen 10 minuten voor 2-0 gezorgd, waarna Maluku vlak voor rust tegenscoorde. Toen de bezoe kers moesten aanvallen, ont stonden achterin zoveel gaten, dat René van der Kooij en Leo van Laar er vrij eenvoudig 4-1 van konden maken. Randstad Sport had geduren de de hele wedstrijd een vel doverwlcht. Tegen HBSS bleek dit echter nauwelijks van bete kenis, want de Schiedammers speelden 'kick and rush'-voet- bal. Omdat het door de Sport 'bezette' middenveld voortdu rend werd overgeslagen, ont stond het meeste gevaar voor het doel van Herman Keizer. Eerst stuitten Rob Zonneveld en Kees Erlks nog op HBSS- doelman Kees Verdam. Daarna was het voornamelijk Herman Keizer die in actie moest ko men. Het houtwerk van de Voorschotenaren moest het enkele malen ontgelden, zodat een treffer bijna niet te vermij den leek. In de 86e minuut scoorde Ton Gunter van af stand derhalve de enige tref fer: 0-1. Zowel Oegstgeest als DEVJO legden weinig sterk spel op de mat. Bij de thuisclub ontbrak vooral de aansluiting met de voorhoede. De aanvallers van de club 'zwommen' zonder te worden aangespeeld. Uit een vrije schop was het Ruud Staals, de bekende DEVJO- spits, die de ruststand op 0-1 bepaalde. Oegstgeest kwam na de rust wel opzetten en kreeg via Wim den Hollander en Ton van der Kaade kansen om op gelijke hoogte te ko men. Ondanks het feit, dat DEVJO nauwelijks meer over de middenlijn kwam, bleef het echter 0-1. SIZO speelde een goede wed strijd. Na vorige week het kam pioenschap al min of meer uit het hoofd te hebben gezet, werd vrijuit gevoetbald tegen SCZ'58. Eltjo Vijn veranderde de score al na 3 minuten in 1- 0, waarna Gert Kardol een droomkans miste. Vrij voor de SCZ-goalle schoot hij hoog over. Hoewel dé gastéqulpe af en toe best probeerde iets te rug te doen, was SIZO te sterk om het Initiatief uit handen te geven. Peter Bol (fraaie om haal) en invaller Cock Dekker bepaalden na de rust de eind stand op 3-0. Omdat Aalsmeer verloor is de titel nog altijd niet bulten SIZO's bereik. LEIDEN ARC boekte een eenvoudige overwinning op Jodan Boys. Zonder noemenswaardige tegenstand van de Boys werd tweemaal gescoord tegen de kwaliteitsarme degradatiekandi daat. hetgeen genoeg was om de winstpunten mee naar Alphen te nemen. De andere derde klasser, Katwijk, speelde een slechte pot. DUNO toonde zich in de uitwedstrijd vooral aanvallend snel ler, waardoor de kustploeg met 0-2 ten onder ging. ARC had niet eens veel kansen nodig om het in degradatienood verkerende Jodan Boys van zich af te schudden. Al na 6 minuten immers had Ronald Dissel voor 0-1 gezorgd en was do weer stand van de gastheren al gebroken. De Alphenaren mochten na die openingstreffer vrijuit voetballen. Slechts éénmaal kwam de Jodanspits gevaarlijk vOor het ARC-doel. Hij stuitte echter op de doelman. Na een uur spelen werd de eindstand bepaald. Wilco van Leeuwen had geen enkele moeite om de vrijheid, die hij kreeg om te zetten in de beslissende treffer: 0-2. In Katwijk bleek de ploeg van die naam niet erg opgewassen te gen de snelle aanvallen van DUNO. Voortdurend spelend op het middenveld werd veelvuldig balverlies geleden door de Hugue- ninformatie, waarna elke keer een lange trap van DUNO volgde. De Katwijkse achterhoede hield de snelle voorhoede dan niet meer bij, waardoor DUNO meerdere malen riante mogelijkheden kreeg voorgeschoteld. Het was al In de 5e minuut 0-1 geworden. Na 51 minuten zou het leer voor de tweede maal in het Katwijkse doel verdwijnen. Pas in de slotfase kreeg Katwijk wat meer greep op het Haagse spel. Wim Guyt 2, Gldy van der Bent en de van een blessure herstelde Amerik van Duyvenvoorde hadden zeis nog kunnen doelpunten. De stand van 0-2 bleef echter ongewij zigd.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 17