V alkenburg ziet Atlanties weer vliegen 't Mallegat weer open Mooi te geschiedenis an Warmond MARINE WAARSCHUWT VOOR GELUIDOVERLAST Uitstekendepassiewerken van Com nu met Sangh9 Grondonderzoek langs schoeiing van Zuidbuurt Vrolijk bezoekt ook Zoeterwoude Jrw van de Leidse Courant rfCeULeSoiwa/nt NA FIKSE OPKNAPBEURT ARMOND Het histo- xh genootschap War- elda hield gisteravond n lezing met als onder- erp „De Middeleeuwen zegels". Mevrouw mr. C. M. Leemans-Prins tte op boeiende wijze en n de hand van lichtbeel- de geschiedenis uiteen in het ontstaan van het ooster van de Elfduizend aagden. het klooster Ma- inhaven en de huiskapel in het Huis te Warmond, tnd de middeleeuwen trden zegels gebruikt als men nu een hand te ling gebruikt als waar- arkteken. Burgerlijke en wkelijke overheden had- n uiteraard allemaal ui eigen zegel en aan de md daarvan valt veel eer over de geschiedenis weten te komen dan an aanvankelijk zou >nken. De stichting van wel het klooster van de fduizend Maagden (ook il bet Ursulaklooster ge temd) als het klooster triënhaven door de heer ■n Warmond Jan van r Wouden, werd vastge- jd in stukken waarop ■t zegel van Van der ouden prijkte. Niet al- in de vorm van het ze- I vertelt veel over de ei- naar maar ook het me- tl waarvan de stempel is maakt en de kleur van lak. Pauselijke zegels dden bijvoorbeeld een 1en stempel maar Ko og Hendrik van Enge rd beschikte over een uden stempel, i lak bestond vaak uit n mengsel van was en rs soms vermengd met per waardoor een groen jei werd verkregen. Me- ouw Leemans vertelde deze bijzonderheden it veel enthousiasme Iardoor het grote aantal toekers, ook later op de ond, een warme belang- illing bleef tonen. In de èrvolle zaal van Het efpunt waren niet uit- itend inwoners van trmond aanwezig ook tl oud-Warmonders inden nog steeds belang- Uing voor hun dorp te b ben. ;vr. De Groot ninklijk derscheiden DSCHENDAM Burge ster W. F. de Vree ze van schendam heeft gistera- I in De Witte Kaketoe aan lamlaan mevrouw J. J. de it-Fase de ere-medaille in p uitgereikt, verbonden de Orde van Oranje Nas sau. rouw De Groot is morgen, ril, veertig jaar aktief op eebied van de bejaarden- ■fin de parochie H. H. Pe- 7ien Paulus in Leidschen- IV In 1942 kwam zij bij de Elisabeths vereniging die —met armenzorg bezighield it ia overname van de ar door de overheid zij deel uit van de Pa- ie Charitatieve Instel de De laatste vijftien jaar is oorzitter van de PCI amr'j v<x>ral aandacht w u voor zieken en gehandi- t. Ondanks haar leeftijd, •uw De Groot is 75 jaar, zij met haar leidingge en organisatorische ga- iet „oude" Leidschendam njaardenwerk betreft op sffelijke wijze op peil, i burgemeester De Vreeze s uitreiking. BURGERLIJKE STAND fNHEIM Geboren: Paul. J.M. Noorder meer onja A.M.. d.v. L.M.M. i J.W.M. van Leiiden; R a M., d.v. J.H. van der Heiden IZijerveld; Rebecca H.. d.v. R. Ti en S.P Pitchford; Arita C., i Zandbergen en E.W. Koren- PH.M. Klein en AM. j>k, P.J. Brandsma en C.B.M. rman. RE Dekker en A.K. A. Koppier en C.G. Wasse- sden: W. Spaargaren, w.v. Van P.J. Juïfermans, w.v. i Nouland. A. Tukker. J.J. [ermeer. tWOUDE Geboren: Jozef Beljon; Ronald Johannes is van Rijt; Mathilde Maria i; Ronald Christian us Jo- .■j2#Straathof ~~U Petrus Stephanus Hen- rsv> LEIDSE COURANT WOENSDAG 31 MAART 1982 PAGINA 7 e Spartaan loopt rie ton bijeen 'E De eerste Loopathon' van atle-. 'ereniging de Spartaan heeft het afgelo- I weekeinde dertigduizend gulden opge- .ebt Het geld is bestemd voor een vol- Audige atletiekvoorziening op het onlangs |jebreide gemeentelijk sportpark Ter ■rke. De vereniging heeft met de loop haar eigen steentje daaraan willen bij een. De 'Loopathon' hield in dat de De rtaan-jeugd rondjes van 400 meter over ude sin tel baan liep. Voor elke ronde lo- moest een sponsor (ouders, kennissen) bepaald bedrag op tafel leggen. Uitein- jk werden maar liefst 4.250 rondjes gelo- gehinkeld of achterstevoren afgelegd otaal een afstand van 1.700 kilometer. IVLPosthumus met pensioen NOORDWIJK De heer M. Posthu mus zal in de loop van dit jaar met vervroegd pensioen gaan. De datum van zijn vertrek als di recteur van de Christelijke MAVO te Noordwijk staat nog niet vast. Het schoolbestuur heeft tot zijn opvolger be noemd de heer M. R. Dobbinga (45), thans adjunct-direc teur van de Christe lijke MAVO aan de Duinweg. Grondruil voor aanleg parkeerruimte Zoeterwoude ZOETERWOUDE Het gemeentebestuur van Zoeterwoude is momenteel druk doende met de voorbereidingen van het be stemmingsplan „Hoge Rijndijk Midden". Een van de onderdelen waaraan aandacht wordt besteed is het aantal parkeerplaatsen. In dat kader wil het gemeentebestuur drie parkeerplaatsen nabij de kopgevel van de woning op de hoek van de Nassaulaan/Wil- librordusstraat aanleggen. De betreffende grond is evenwel ei gendom van woningbouwvereniging „Willibrord" die wel bereid is de strook grond „om niet" af te staan als het gemeentebestuur onder dezelfde condities een strook grond achter de woningen Zonnegaarde 38 t/m 58 (even nummers) aan de woningbouwve reniging wil overdragen. Het betreft namelijk een strook ge meentegrond die de bewoners al enkele jaren bij hun voortuin in gebruik hebben en waarvoor de gemeente aanvankelijk huur wilde vragen. Zover is het echter nooit gekomen en de meest voor de hand liggende oplossing wordt nu gevonden in een grondruil met „gesloten beurzen". Tarieven .Overdam' omhoog VOORBURG/LEIDSCHKNDAM De huurprijzen van de tennisbanen in het tennispark „Overdam" gaan dit seizoen met 7% omhoog. Dit besloot de raad voor het Recreatieschap Leidschendam- Voorburg gisteravond in de halfjaarlijk se vergadering die de laatste jaren nooit langer dan een half uurtje duurt. Bezui nigingen in beide gemeenten zijn oor zaak dat nieuwe zaken niet meer aan de orde komen. In het vorige tennisseizoen telde „Overdam" 1347 vaste gebruikers van een tenniskaart tegen 1301 in het jaar daarvoor. Hiervan waren 48 senior- „zwervers" en 358 jeugd „zwervers", tennissers die alleen op avonden in het weekeinde kunnen tennissen. Van laatstgenoemde groep konden 280 kin deren zonder extra-kosten in clubver band les krijgen. Pater Joop Vaneman terug in Holland ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse missionaris Joop Vaneman is vandaag voor een vakantie in zijn geboorteland teruggekeerd. De vijftigjarige pater Vaneman hoopt deze zomer in zijn fa miliekring het zilveren priesteijubileum te vieren. Een kwart eeuw geleden ver trok Joop Vaneman - direkt na zijn priesterwijding - naar Maleisië om zich in te zetten voor de ontwikkeling van de medemens in een van de vele min der bedeelde gebieden die de wereld kent. Al die jaren is hij werkzaam ge weest in Sarawak, Maleisië. Na een ver diend verblijf van zo'n half jaar in Hol land wil hij, als de zware medische keu ring dat toelaat, opnieuw naar zijn mis siegebied vertrekken. Mesdag gestolen KATWIJK Inbrekers hebben gis terennacht een orgineel Mesaag- schilderij gestolen uit een zee- en diepvriesbedrijf aan de Rijnlandkade in het industriegebied 't Heen. Op het schilderij staat een strandgezicht met bomschuiten. Het vertegenwoordigt een waarde van 15.000 gulden. Ver der worden twee geschilderde por tretten van de oprichters van het be drijf vermist en hebben de dieven een telefoonbeantwoorder en een hangklok in een mahoniehouten kast met koperen gewichten meegeno men. De daders zijn het bedrijf bin nengekomen door een klapraam aan de voorzijde open te breken. VALKENBURG De in woners van Valkenburg en omgeving kunnen van af komende zaterdag meer last krijgen van vliegtuiglawaai afkomstig van het Marine vlieg kamp. De oorzaak hiervan is dat de vliegers van de Breguet Atlantic „bijge spijkerd" moeten worden. De toestellen hebben een jaar aan de grond gestaan en als de vliegers niet snel een inhaalprogramma af werken, verliezen zij hun solo-bevoegdheid Volgens luitenant ter zee W. Geneste van de Marine Voor- lichtings Dienst zal het inhaal programma op de zaterdagen van 2 april tot en met 1 juli duren. Tussen tien en twaalf uur 's morgens zal er dan wor den gevlogen met de Atlanties. Wel zal men proberen zoveel mogelijk overlast te voorko men door weinig starts en lan dingen. De bewuste vliegtuigen wer den aan de grond gehouden na een dodelijk ongeval op 15 ja nuari 1981. Een Atlantic met drie inzittenden verongelukte toen in de Ierse Zee als gevolg van een mankement aan de besturing. Tot december heb ben de toestellen niet gevlo gen. De vliegers moeten nu hun routine weer terugkrijgen, om dat ze anders hun bevoegdheid kwijt raken. Daarom is ook besloten tot het vliegen op de zaterdagen door de weeks wordt ook druk aan het in haalprogramma gewerkt omdat de tijd dringt. De Mari ne Voorlichtings Dienst hoopt dat omwonenden hier begrip voor kunnen opbrengen en daarom het eventuele lawaai hiervan zolang voor lief willen nemen. SASSENHEIM In de Gere formeerde kerk werd gistera vond door het Chr. Oratori umkoor „Com nu met Sangh" een tweetal passiewerken uit gevoerd: de Passionskantate „Siehe, das ist Gottes Lamm" van Telemann en „Deutsche Matthëus Passion" van Kühn- hausen. Er was een goede op komst Vooraf zei voorzitter Houmes dat het voor de tweede maal was dat het koor in de passie- tijd optrad. Negen jaar geleden was dat de „Johannes Passion" van J.S. Bach onder dirigent Kool. Hij sprak de wens uit dat op deze avond op passende wijze het lijden en sterven van Christus herdacht zou worden. De Passionskantate van Tele mann werd vervolgens op een stijlvolle en evenwichtige wij ze uitgevoerd, waarbij het koor op een harmonieuze wij ze werd begeleid door een en semble uit het Symphonie-ore- kest Bollenstreek. Na de pauze werd van de vrij wel onbekende componist Kühnhausen, een voorganger van Bach, de „Deutsche Mat- taus Passion" op ingetogen, maar ook indrukwekkende wijze gebracht, waarbij de ten or Theo Hali z'n zware taak als evangelist excellent bracht, terwijl ook de tenor Stephen Snijders en de bas Mario Veld- pape hun taak overtuigend verrichten. De solisten werden op zorgvuldige wijze door Ri chard Heidema continuo bege leid, waarbij extra genoemd moet worden de sopraan me vrouw Kret die helder enkele soli zong. De koren en koralen fijnzinnig en magistraal door het koor gezongen, werden op prima wijze op het orgel door Dirk Out ondersteund. Met het slotkoraal „Nun, ich danke Dir von Herzen" werd de waarde- i volle uitvoering van de twee Passionscomposities, op koste lijke wijze besloten, waarbij aangetekend moet worden dat dirigent Ger Hovius het geheel goed in de hand had. De bloe men voor de solisten, dirigent en organisten waren ten volle verdiend. Katwijkse politie verhuist Het Katwijkse politiekorps verlaat deze week het bu reau in de Voorstraat en zal met ingang van morgen ge vestigd zijn in het nieuwe onderkomen aan de Piet Heinlaan. Gisteren al stond de verhuiswagen voor de deur en waren een tiental agenten in burger bezig met het overbrengen van de ad ministratie en een deel van het meubilair (foto). Van daag gaat de geüniformeer de dienst over naar het bu reau aan de Piet Heinlaan en morgen volgt de justitië le dienst. Met de komst van de recherche op 2 april is het hele korps onderge bracht in het nieuwe ge bouw, dat overigens pas op 26 mei officieel wordt geo pend. Het telefoonnummer van de politie is met ingang van morgenmiddag 13.00 uur gewijzigd in 25511. Voor dringende gevallen is het nieuwe alarmnummer 27111. De afdeling gevonden voor werpen is voortaan van maandag tot en met vrijdagi geopend van 08.00 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 16.30 uur. De regeling kijkdagen voor fietsen wordt ook ge wijzigd. Men kan daarvoor op het nieuwe bureau elke woensdagmiddag van twee tot vijf uur terecht aan de Piet Heinlaan en elke laat ste zaterdag van de maand eveneens tussen twee en vijf uur. Zilveren priester OEGSTGEEST Pastor D. Koster van de Willibrordparo- chie viert 25 april zijn 25-jarig priesterfeest. Er is een jubi leumcommissie gevormd die het feest, dat door de parochie wordt aangeboden, zal organi seren. Bij een dergelijk jubileum past een geschenk. Het moet een representatief kado zijn, waar uit duidelijk de waardering van de parochianen zal blijken voor de daadkracht en inzet van de zilveren pastor. Om dit te bewerkstelligen is een reke ning geopend bij de ABN te Oegstgeest waarop bijdragen van harte welkom zijn. Het bankrekeningsnummer van het jubileumfonds is: 566853248. Het postgiroreke ningsnummer van de ABN- bank: 9013. Men kan ook een envelop met inhoud overhan digen aan één van de leden van de jubileumcommissie. Dat is N. C. Reizevoort, Piet Heinlaan 39 in Oegstgeest. ZOETERWOUDE De raadscommissie openbare werken van Zoeterwoude krijgt morgenavond een voorstel van het college voorgeschoteld over het grondonderzoek, dat moet plaatsvinden in de Zuidbuurtseweg ter hoogte van Don Bosco. Dat is noodza kelijk nadat is gebleken, dat de schoeiing ter plaatse in een zeer slechte staat verkeert, waardoor het verkeer lopen. Onlangs werd besloten een tijdelijke voorziening te treffen in de vorm van een hekwerk aan de waterkant, zodat het verkeer niet meer te dicht langs de schoeiing kan rijden. Tevens zal ter plekke een parkeerverbod worden ingesteld. Aanvankelijk werd er van uit gegaan, dat op enkele plaatsen de verankering was gebroken, maar bij nader onderzoek bleek dat de ankerplaten tot over het hart van de weg waren verschoven in de richting van het water. Om calamiteiten in de toekomst te voorkomen is slechts een af doende oplossing de enig juiste. Dat betekent dat allereerst een grondonderzoek moet plaatsvinden bestaande uit vier sonderin gen, twee diepboringen en vier steekmonsters van zeven meter diep. Voorts zal er een rapport moeten komen over het gedrag van de grond en advies over de te gebruiken fundering. Met dit onderzoek is een bedrag gemoeid van 4.000,-. Burgemeester Gerrits opent 'Lisse present LISSE De beurs 'Lisse Present' is gistermiddag door burgemeester Gerrits van Lisse officieel voor geopend verklaard. De eerste burger van het nij vere dorp Lisse deed dit met graagte, ook al omdat het maar liefst 25 jaar ge leden is, dat voor het laatst een middenstands- beurs op dergelijke schaal in Lisse heeft plaatsge vonden (toen Hollands Glorie geheten). De heer Gerrits prees in een kort openingswoord de inzet van de deelnemende winke liers en ondernemers uit voornamelijk Lisse, maar ook uit andere plaatsen van de bollenstreek. Hij wenste hen toe, dat door hen bereikt zal kunnen worden waar voor zo hard werd gewerkt en dat het publiek dat naar de Hobaho-hallen komt niet alleen enthousiast naar bin nen stapt, maar minstens zo enthousiast de beurshal weer verlaat, om zo mogelijk thuis de nieuwe ideeën die zijn op gedaan voor bijvoorbeeld een verbetering van het leefmi lieu, uit te voeren. De beurs duurt tot en met zaterdag 3 april en is dagelijks geopend van 14.00 tot 18.00 uur en van 19.00 tot 22.30 uur. Be halve de aanwezigheid van vele standhouders (er is overtekend, zo groot was de belangstelling) is er ook een aantal „neven"-evenementen georganiseerd, waaronder het optreden gisteravond van de zangeres Xandra. Van daag (woensdag) is er een kindermiddag en worden vele demonstraties verzorgd. Donderdagavond zal om 20.00 uur de zanger Lee To wers optreden. Op zaterdaga vond wordt het podium in de forse beurszaal vrijgemaakt voor Bonnie St. Clair. De toegangsprijs bedraagt 4,50 per persoon terwijl ouderen (65-plus) en kinderen tot 12 jaar voor half geld de beurs kunnen betreden. Burgemeester Gerrits (r) 'trapt' Lisse Present open. ZOETERWOUDE Mr. M. Vrolijk, commissaris van de koningin in Zuid-Holland en zijn echtgenote heb ben de laatste weken hun handen vol aan de Leidse regio. De werkbezoeken volgen elkaar in snel tempo op. Was de commissaris eerder deze week nog in Wou- brugge en Hoogmade op bezoek en moet hij zaterdag weer in Leiden zijn voor het slaan van een eerste paal, vrijdag is Zoeterwoude aan de beurt Tussen tien en vijf uur heeft de heer Vrolijk, wederom vergezeld door zijn echtgenote, een druk programma af te werken. Om tien uur s'morgens is de ontvangst in het gemeentehuis, waarna een bespreking volgt met het college van burgemees ter en wethouders. In ieder geval zal worden gesproken over de ontwikkelingen rond de Geerpolder, realisering van het bestemmingsplan 'Hoge Rijndijk West I', aanleg van rijksweg 11, de gemeentelijke herindeling en enkele actuele zaken zoals winkelcentrum, Klaverhal, Swetterhage en zo meer. Van elf uur tot kwart over twaalf uur wordt een bezoek ge bracht aan Heineken. Om half één wordt in Swetterhage de lunch gebruikt en een gesprek gevoerd met het bestuur van Gemiva. Op het terrein van Swetterhage zullen door de com missaris enkele bomen worden geplant, in samenwerking met de leerlingen van de Aloysiusschool. Om drie uur begint een rondrit door de gemeente met de navolgende route: start nabij Swetterhage, Nieuwe weg, Broek weg, Gelderswoudse- weg, dan het wandelpad via het gemaal Palestein richting Geerpolder, Stompwijkseweg, Westeindseweg, onder de tun nel direct rechtsaf om op de provinciale weg (Burg. Detmers- weg) te komen. Via de Dirk van Santhorstweg trekt het ge zelschap dan weer naar het gemeentehuis waar om kwart over vier een gesprek plaatsvindt met de leden van de ge meenteraad. Rond de klok van vijf uur zal het echtpaar Vro lijk de gemeente Zoeterwoude weer vaarwel zeggen. KATWIJK Na een gedwongen sluiting van een maand zal het open jongerencentrum 't Mallegat zijn deuren weer voor het publiek openen. In de periode dat het centrum dicht is geweest hebben de vrijwilli gers van 't Gat het gebouw aan de Voorstraat grondig opgeknapt. Met de nieuwe inrichting van het jongeren centrum is het vrijwel onmogelijk dat er door agressie ve jongeren grote schade wordt aangericht. Het Mallegat heeft in de eerste maanden van dit jaar flink te lijden gehad van het vandalisme. Regelmatig werd het inte rieur van het jongerencentrum vernield en braken er vecht partijen uit tussen vaste bezoekers en groepen agressieve jon geren. Na een maand lang de deuren voor dit geweld te heb ben gesloten, heeft het bestuur van 't Mallegat besloten om aanstaande vrijdag weer te gaan draaien. Het open iongeren- centrum is in het vervolg echter niet meer op elke avond van de week geopend, maar alleen op maandag, woensdag en in het weekeinde. De reden voor deze aangepaste tijden is dat veel vrijwilligers door de week weinig tijd kunnen vrij maken. Het programma van het weekeinde begint vrijdag met een disco-avond, zaterdagavond volgt een optreden van de En gelse groep The Visions terwijl er zondagavond een film wordt gedraaid. Noteer m.i.vals nieuwe abonnee I Naam Adres Postcode/Plaats Betaald wordt per maand (met automatische aischrijving) per kwartaal Stuur een miniatuur balpen naar: Naam Adres Plaats/Postcode. Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, 2300 VB Leiden. mm mm mmmmmmmmmm De kleine moeite van het opgeven van een nieuwe abonnee wordt graag beloond met deze 24 karaats vergulde miniatuur balpen, die gehangen is een sierlijk kettinkje.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 7