Coöperatieve Veense veiling is financieel kerngezond Toestemming voor renovatie ruim negenhonderd woningen STAD/REGIO REGIO JOURIN A Al Taainagelmonument in Nieuwkoop Schaakcompetitie Zevenhovense ambtenaren Vos niet langer voor PvdA in Woubrugse raad Nieuwkoopse brandweer krijgt nieuwe spuitwagen Mozart-cyclus waardevol ini tia fl LE1DSE COURANT WOENSDAG 31 MAART 1982 PAG Nieuwveen wacht extra> bezuinigings ronde NIEUWVEEN De ge- meente zal de komende jaren nog meer moeten bezuinigen dan was voor zien. Dit schrijven B en W Van Nieuwveen in een voorjaarsnota. De extra bezuinigingen zijn nodig om eventuele tegenval lers (B en W verwachten nieu we bezuinigingen van de rege ring) op te vangen en om ook in de jaren na '83 met een slui tende begroting op de proppen te kunnen komen. Voorts dient er geld te worden gere serveerd voor de broodnodige deconstructie van de W.P. Speelmanweg. De raad moet zich volgende week dinsdag over de vooijaarnota uitspre ken. Tijdens de begrotingsbehande ling in december besloot Nieuwveen al de nodige bezui nigingen door te voeren. Het aan de kant zetten van de lo gopedische hulpverlening en het op 'de kleintjes te letten' waren goed voor een bespa ring van bijna 12.000 gulden. De in de voorjaarsnota aange kondigde bezuinigingen, moe ten een extra besparing van achtduizend gulden opleveren. B en W van Nieuwveen wijzen de raad erop, dat het meren deel van de bezuinigingen pas op langere termijn merkbaar zal worden. Een voorbeeld daarvan is de schooltandver- zorging. Nieuwveen treedt uit deze gemeenschappelijk rege ling, maar kan tot uiterlijk 1985 verplicht worden haar jaarlijkse bijdrage te voldoen. De extra bezuinigingen zoals het college die voorstelt, zijn er opgericht geld voor de W.P. Speelmanweg te reserveren en de verwachte extra bezuini gingen van het rijk op te van gen. Bezuinigingen, die via la gere uitkeringen uit het Ge meentefonds doorwerken naar de gemeenten. Voorts bespeu ren b en w een zorgwekkende toename van het aantal bij- Standsuitkeringen en ver wachten zij lagere opbrengsten van de gemeentelijk belastin gen. Dat laatste geldt niet voor de on roerend-goed-belasting. De raad heeft immers vorig jaar een voorstel aangenomen waarin is vastgelegd, dat deze belasting voor de jaren '83 en '84 met 4% zal stijgen. De op deze wijze vrijkomende mid delen komen ten goede aan de reconstructie van de Speel manweg. Volgens de bereke ningen van het college kan, men in 1984 over ruim een half miljoen gulden beschik ken. Daarbij kan nog eens het geld geteld worden, dat uit fondsvorming beschikbaar komt. De hoogte van dat be drag is afhankelijk van het jaar waarin de reconstructie ter hand genomen wordt. Faculteitsraad heft vakgroep Allergologie op LEIDEN De sluiting van de polikliniek Aller gologie van het Acade misch Ziekenhuis (AZL) is zio goed als een feit. De Faculteitsraad van de Me^ dische Faculteit besloot gisteravond met 28 stem men vóór, geen stemmen tegen en 3 onthoudingen akkoord te gaan met het voorstel van het bestuur van de Medische Faculteit van de Leidse Universiteit om de vakgroep Allergo logie (een vakgroep houdt zich bezig met onderzoek en onderwijs) op te hef fen. Al eerder hadden directie en bestuur van het AZL in een voorlopig standpunt laten we ten het eens te zijn met het voorstel van de Medische Fa culteit om de vakgroep op te heffen en dus ook de kliniek te sluiten. Directie en bestuur van het AZL moeten evenwel, ha de vakbonden en de onder nemingsraad gehoord te heb ben, nog een definitieve beslis sing over de kliniek nemen. Mede gezien het feit dat aller- goloog P. Widjaja al ontslag heeft genomen, lijkt niets de sluiting van de polikliniek meer tegen te kunnen houden. De Faculteitsraad stelde wel dat het ziekenhuis het uiterste moet doen om de patiënten zorg zo goed mogelijk te laten verlopen. De vergadering van de Faculteitsraad werd onder meer bezocht door een aantal allergologen uit het hele land. Zij hebben er altijd voor ge pleit om de vakgroep en de kliniek te behouden. Mevrouw J. van Wezel van het uit pa tiënten bestaande actiecomité tot behoud van de polikliniek Zette tevergeefs uiteen waar om de patiënten tegen ophef fing zijn: ,,U bent onze laatste hoop. Wij begrijpen niet waar om dit nodg is. Er wordt geen rekening gehouden met de be hangen en de wensen van de patiënten." Aanleg nieuwe Groene Brug vordert HAZERSWOUDE De oude Groene Brug is niet meer, leve de nieuwe Groene Brug! De oude oe ververbinding tussen de Dorpsstraat en Voorweg te Hazerswoude-dorp was binnen enkele dagen verdwenen, voordat een aannemingsbedrijf uit Gouda begon met de bouw van een vervangende brug. De gemeenteraad stelde destijds een bedrag van 293.000 beschikbaar voor de realisering van deze nieuwe brug. Aan weerszijden van het weg dek (zo'n vier meter breed) komen voetpaden van elk 1.25 meter. De gehele constructie van de nieu we brug, waartegen destijds diverse demonstraties werden gehouden omdat de deelnemers hieraan van mening waren dat de oude brug moest wor den opgeknapt en blijven,-is van staal. Het ziet er naar uit dat de werkzaamheden binnenkort kun nen worden afgesloten. NIEUWKOOP Met het aan schaffen van een zogenaamd Taainagelmonument wil Nieuw koop een blijvende herinnering bewaren aan haar 700-jarig be staan. Dit ruim 12.000 gulden kos tende monument, naar het ont werp van de kunstenares Mw. G. Wijmans, wordt samengesteld uit de bekende Nieuwkoopse taaina gel. Deze vierkante grote, dikke spijkers werden vroeger in grote aantallen gemaakt in de Nieuw koopse smederijen. Wanneer de gemeenteraad morgen het voor dit doel gevraagde krediet be schikbaar stelt, zal het monument in de naaste toekomst op „de Hoogt" te bezichtigen zijn. Het idee van een monument is voortgekomen uit de werkgroep cultuur van de Stichting Nieuw koop 700 jaar, die voor de artistie ke vormgeving de kunstenares G. Wijmans heeft aangezocht. Deze vond haar inspiratie vooral in „de Nieuwkoopse smid", het symbool van de herdenking, alsmede in de sterke gemeenschapszin en ook het chauvinisme van de bevol king. Vanuit deze inspiratiebron nen stelde zij de volgende uit gangspunten vast voor het te ver vaardigen monument: 1. het te ge bruiken materiaal zou de Nieuw koopse taainagel moeten zijn; 2. het object zal vervaardigd dienen te worden door Nieuwkoopse smeden. Vervolgens is de bevol king geënquêteerd en geinter- viewd over een mogelijk ontwerp. Daarbij bleek vooral de letter „N" naar voren te worden gebracht als centraal symbool voor het monu ment. Op grond daarvan heeft mw. Wijmans een ontwerp ge maakt, dat bestaat uit driemaal de letter „N". In deze groepering wijst de linker „N" naar de plaats Noorden, de rechter „N" naar de plaats Nieuwkoop, terwijl de mid delste „N" naar het plassengebied wijst als samenbindend element tussen de beide dorpen. Het mo nument zal een hoogte krijgen van 4 meter en een breedte van 2.60 meter. JAARVERGADERING E.M.M.-VEILING TE ROELOFARENDSVEEN ROELOFARENDS VEEN De Coöperatie ve Bloemenveiling „Een dracht Maakt Macht" (E.M.M.) te Roelofarends- veen hield gisteravond haar jaarvergadering. Het jaar 1981 werd afgesloten met een totaalomzet van 35 miljoen gulden, het geen een meeromzet bete kende van 4%. Bij een ge lijkblijvend veilingpercen tage is de coöperatieve E.M.M. veiling financieel kerngezond. Volgens het jaarverslag kan de Nederlandse glastuinbouw met zijn unieke coöperatieve vei lingsysteem, de grootste kracht blijken te zijn om door de hui dige economische recessie heen té komen. Om een voor alle partijen zo goed mogelijk resultaat te bereiken is een goede onderlinge verstandhou ding en samenwerking tussen kwekers, veilingen en handel oen eerste vereiste. Het totaal aantal leden van de Coöpera tieve E.M.M.-veiling, bedroeg per 1 januari jongstleden: 228, waarvan er vijf een omzet van bpven het half miljoen gulden hadden en 69 leden een omzet van minder dan 50.000.-. Het totaal aantal kopers per die zelfde datum bedroeg 364, waarvan twee een omzet van meer dan anderhalf miljoen gulden en 238 kopers een om zet van minder dan ƒ50.000.-. Het totale personeelsbestand bedroeg per 1 januari jongstle den 41 personen, waarvan 12 parttimers. Er is éen afzetcom- missie ingesteld om mogelijk heden en eventuele noodzaak te beoordelen of incidentele produkten of aanvoerpieken van specifieke Veense teelten mogelijkerwijs via een andere veiling kunnen worden afge zet. Uit kontakten leidt het veilingbestuur af dat bij de desbetreffende veilingmensen duidelijk de wil aanwezig is om op een gereguleerde wijze vanuit het telersbelang mee te werken aan een bepaalde vorm van uitwisseling. Omdat de laatste tijd duidelijk de be hoefte aan een gekoelde aan- voerhal is gebleken, zal het veilingbestuur op korte ter mijn overgaan tot bouw van een koelhal van ongeveer zes honderd vierkante meter grootte. Geraamde kosten: 500.000.-. ZEVENHOVEN Drie gemeenteambtenaren, de heren De Waal, Wolf en Krullaards, zijn door de eerste ronde ge komen van de intergemeentelijke schaakcompetitiq, die ge organiseerd wordt door een assurantiemaatschappij. De ge meente Zevenhoven speelde in de eerste ronde tegen de gemeente Havelte, een plaats in Drente met 6000 inwoners." Men speelde met één zet per dag die dagelijks tijdens de lunchpauze telefonisch werd doo'rgegeven. In het begin zag het er voor Zevenhoven niet zo gunstig uit, maar in de loop van de vier maanden durende partij kwam daar ver andering in. Drie weken geleden was Havelte al kansloos, maar gaf nog niet op. Afgelopen maandag deed Zevenho ven de beslissende zet. De stand na de 57e zet van wit (Ha velte):, K-e2, T-f8, Pi-e7, zwart K-g6, T-a3, Pi-g2, Pi-h3. De beslissende 57e zet van Zevenhoven (zwart): Toren van a3 naar e3+. Wit gaf maandag op. Via loting wordt bekend gemaakt wie de tweede tegenstander van Zevenhoven wordt. De competitie zal enkele jaren duren met in 1985 de finale. WOUBRUGGE Leen Vos zit niet langer namens de Partij van de Arbeid in de raad. Het Woubrugse raadslid heeft zijn lid maatschap van de PvdA opgezegd. Een en ander is het gevolg van menim^verschillen tussen Vos en het afdelingsbestuur van de socialisten. Vos zegde reeds medio februari zijn lidmaatschap van de PvdA op. Eerst morgenavond laat hij, dat het gemeente bestuur weten. Dit om zich niet de verdenking op de hals te ha len de Provinciale Staten verkiezingen te hebben beinvloed. De moeilijkheden tussen Vos en zijn afdelingsbestuur begonnen ge ruime tijd geleden toen het Woubrugse raadslid liet weten ach ter de anti-abortus groepering te staan. Een standpunt, dat volle dig afweek van dat van zijn partij. Sindsdien is de. relatie tussen Vos en het afdelingsbestuur er bepaald niet beter op geworden. Vos laat desgevraagd weten „wat vervreemd te zijn van de PvdA". Voorts stelt hij dat het dal waarin de partij zich thans bevindt terecht is: „Al hoop ik wel dat de PvdA er spoedig bo-, venop is". Geruchten als zou Vos namens het Hoogmadese actie comité Kerkstraat met een eigen lijst aan de komende gemeen teraadsverkiezingen meedoen, ontkent de ex-PvdA'er niet Inte gendeel: „Als men mij vraagt namens een dergelijke doelgroep in de raad te gaan zitten, dan doe ik dat. Ik hoop alleen wel dat het draagvlak van zo'n doelgroep groot is. Het raadslidmaat schap wordt namelijk een hondebaan als je zelf alles moet doen. De afgelopen drieeneenhalf jaar heb ik als eenmansfractie in de raad gezeten en dat valt beslist niet mee", zo zegt Vos, die zegt beslist niet de indruk te willen wekken, dat hij zo nodig weer in de raad wil. „Ik weet zeker dat als ik met een eigen lijst aan de verkiezingen deel ga nemen, dat ik weer in de raad kom. Die ene zetel haal ik zo. Daar heb je immers maar 3/4 van de kies deler voor nodig. Nee, pas als men mij vraagt namens een belan- genclub of zoiets in de raad te gaan zitten dan doe ik dat". Mocht Vos inderdaad alsnog besluiten aan de verkiezingen deel te nemen dan dient er snel gehandeld te worden. Op 20 april moeten immers de kandidatenlijsten voor de gemeenteraadsver kiezingen worden ingeleverd. NIEUWKOOP Binnen kort zal in Nieuwkoop een nieuwe brandweerauto in gebruik worden genomen.- Burgemeester en wethou ders vragen daarvoor een krediet aan de raad van bijna ƒ300.000. Na een uit gebreid vergelijkend on derzoek is de keuze van de brandweerwerkgroep gevallen op een Mercedes Benz 1017 F met een op bouw van de fa. Doeschot- Rosenbauer b.v. te Hip- polytushoef. Aan de keuze van dit type brandweerauto is vóórafge gaan het opstellen van een 'programma van eisen' door de brandweergroep. Aanslui tend werd een 'brandweer- dag' georganiseerd waarbij door een aantal leden van de gemeenteraad, het college van B en W en de werkgroep een bezoek is gebracht aan enkele fabrikanten. Niet iedereen is het overi gens met de keuze van de brandweer eens. Eén lid van de raadscommissie IV is van mening, dat er ook nog een tweede opbouwfabrikant 'in de markt is. Deze biedt een opbouw aan, die ongeveer ƒ30.000 lager in prijs is. An dere leden van deze raads commissie menen evenwel, dat deze niet met name genoemde fabrikant nog weinig of geen ervaring heeft met de door hem aan geboden pomp. Ook het col lege van B en W is deze me ning toegedaan en prefereert de opbouw van Doeschot-Ro- senbauer. Wanneer de raad goedkeu ring hecht aan het gevraagde krediet dan zullen zo snel mogelijk de nodige opdrach ten worden verleend. Gouden hulde De eremedaille in goud in de orde van Oranje Nassau. Die onver wachte hulde viel gistermiddag de chef algemene zaken/locose cretaris/brandweercommandant van Leimuiden en Rijnsaterwou- de H.W. van der Hoorn ten deel op zijn afscheidsreceptie. Hij kreeg de onderscheiding wegens tweeënveertig en een half jaar trouwe dienst opgespeld door burgemeester G.J. van der Kroft. Na al zijn toespraken bij zeker 500 huwelijksvoltrekkingen was Van der Hoorn gistermiddag zelf het 'slachtoffer' van vele vrien delijke woorden in het gemeentehuis van Leimuiden. Na de druk ke receptie van gistermiddag gaat hij van zijn vrijetijd genieten, twee jaar eerder dan gedacht door de VUT-regeling. 'Yoshi' naar Ipswich Ruim vijftig leden van de Koudekerkse judoven ging 'Yoshi' brengen dit weekeinde een bezoek aam Engelse stad Ipswich. Daar zullen de Koudekerksefd Hazerswoudse judoka's uitkomen tegen leden van "li wich Judoclub'. Deze ontmoeting wordt gadegesh^l door de Britse wereldkampioen Neill Adams. De dekerkse en Hazerswoudse judoka's zullen wordeafy dergebracht bij gastgezinnen. \i Paasspel Leraren en leerlingen van de K.T.S. in Voorhout breidt morgenavond het paasspel De plaatsvervanger' opra, planken. Dit toneelstuk is geschreven door docent Heti van Nispen, die ook de regie heeft. Ouders en belangt lendeen zijn vrijdagavond om half acht van harte welip in de aula van de school. ir< TC Triangel De groep Triangel treedt morgenavond op in het w|1 lijkse muziekcafé van De Lindehoeve in Voorschd Het repertoire van het trio omvat traditionele ATe? landstalige muziek, aangevuld met wat Engels ntL riaal. Door middel van originele en creatieve arrap, menten en een uitgebreid instrumentarium (gitaL dulcimer, mandoline, mandola, bouzouki, accordi concertine en draailier) weet de groep een geheel er soort muziek te produceren. Aanvang negen uurj tree gratis. Bj IT Opening v Het Vormingswerk Jong Volwassenen Bollenstreek t vestigingen in Lisse en Hillegom opent vrijdag het nim onderkomen in Hillegom. De ruimte in de vleugel vabr BOAZ-school aan de Van de Endelaan 64 in Hillep wordt dan om vier uur geopend, waarbij iedereen utf uitgenodigd om eens kennis te komen maken. fs r Harpe Davids De christelijke muziekvereniging Harpe DavidP. Noordwijkerhout geeft vrijdag 2 april haar jaarlij1 uitvoering in de St. Victorkerk. Het concert begint1 acht uur. Het programma gaat van start met achtP ziekwerken. In de pauze is een verloting en dai zijn er optredens van het majoretten-peloton ei drumband. Na afloop kan er gedanst worden opj ziek van de Troubadours. h Harp en fluit a "S Het duo Abby de Quant/Edward Witsenburggeeft vrijg avond een fluit/harp-recital in de Leiderdorpse DiL kerk. Op het programma staan werken van Bach, Sft Badings, Duport, Hindemith en Casella. Aanvang k\j, over acht. Kaarten zijn verkrijgbaar bij K&O aan de (w Vest 45 in Leiden of in de kerk vanaf half acht. t I Huiswerkkamp De Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Oegstgeest <j niseert van 13 tot 16 april een huiswerkkamp in Jj wijk voor middelbare scholieren van 12 tot 16 j Oegstgeest en omgeving. Tijdens het kamp geveer vier uur per dag besteed aan het bijspijM van de vakken die extra aandacht nodig hebben t maken van een taak. Het zijn vooral studenten t huiswerkbegeleiding verzorgen. Om het kamp te houden is ook voor amusement een royale plaaft geruimd. Deelname kost f100. Opgeven bij de Juianalaan 1, Oegstgeest, tel. 154773. Op dinsdag 61 wordt een kennismakings- en informatie den vanaf zeven uur. Opgeven kan uiterlijk deze bijeenkomst geschieden. LEIDEN De K&O cy clus, gewijd aan composi ties van Mozart, omvatte twee concerten, die op 20 respectievelijk 30 maart in de Stadsgehoorzaal plaats vonden. Het programma, uitgevoerd door het Caeci- lia Consort onder leiding van Maurits Bosman, gaf een indruk van Mozarts werk uit voornamelijk diens eerste, Salzburgse scheppingsperiode. Op het eerste concert werden naast twee soloconcerten het divertimento KV 251 en de symfonie KV 22 uitgevoerd, werken, die gekenmerkt wor den doör een luchthartig en enigszins oppervlakkig karak ter. Dat zij evenwel konden boeien was toe te schrijven aan het samenspel van het Caecilia Consort, dat tot het uiterste toe gecultiveerd was en de muziek vlekkeloos gepo lijst en vloeiend liet klinken. Wat deze, soms wat gemanië reerd klinkende muzikaliteit miste, was een kernachtige spanning, die de muziek een levendige of zelfs uitgelaten ondertoon moest geven. Iets daarvan klonk door in hef pianoconcert KV 414, wellicht als reactie op de spel van de solist William Black. De ge bonden klank hiervan had een sterk introvert effect, dat het jeugdig élan van dit concert enigszins te kort deed. Dat daarbij een aan precieusheid grenzende, en zeer innemende verfijning gehandhaafd bleef, moet toegeschreven worden aan Blacks formidabel tech nisch en muzikaal kunnen. Het fluitconcert KV 313 be vredigde in zoverre meer, om dat de solist Koos Verheul in zijn spel technische gaafheid met een levenslustige intonatie verbond. Hoewel op het tweede concert van hooggekwalificeerd spel sprake bleef, boette dit in lich te mate aan trefzekerheid in. De hoge tempi in het diverti mento KV 136 en de serenade KV 239 resulteerden, naast virtuositeit, in een watf de en vervlakte klankt langzame delen werd d|' klank soms ontsierd dr evenwichtige, schokken halen. De solist in het piand KV 271. Frédéric Ml overtuigde door zijn td niet door zijn muzika) pak, hoewel hij deze» quent doorvoerde. Zijn! toon en romantische misstonden in Mozarts t Daarentegen liet de 1 en de subtiele expressi^ spel van Vladimira Mozarts hoornconcert i| de meest natuurlijke reren. DIRK V(J LEIDEN Het ministerie van volkshuisvesting heeft toestemming gege ven om dit jaar 937 ge meentelijke woningwet woningen te renoveren; De financiering ervan is nog niet rond maar wet houder D. Tesselaar van volkshuisvesting verwacht niet dat die problemen niet opgelost kunnen wor den. Het ministerie heeft bepaald dat de gemeente aan de reno vatie van een vooroorlogse woning gemiddeld 70.000 gul den mag besteden en aan een naoorlogse 33.000 gulden. In de afgelopen jaren besteedde de gemeente echter veel meer aan het renoveren van een huis: respectievelijk 85.ÖÜ0 a 90.000 gulden en 50.000 a 60.000 gulden. „De bedragen die het ministerie nu voor schrijft, daar gaat het echt niet mee, aldus de de heer Tesse laar. Dat de financiering toch in orde komt, leidt hii af uit het feit dat de technische dienst van het ministerie heeft ingestemd met de renovatie zoals de gemeente die in de praktijk wil uitvoeren. Het ministerie heeft laten we ten dat 372 .vooroorlogse wo ningen en 545 naoorlogse wo ningen gerenoveerd mogen worden. Over dit toegekende aantal is de wethouder tevre den. Het gaat om onder meer de Druivenstraat, de Tomaten- straat, de Beatrixstraat en stra ten in de Lage Mors en het Haagkwartier. Het aantal vooroorlogse wo ningen dat gerenoveerd mag worden, is meer dan de ge meente had aangevraagd. Vol gens de wethouder wordt dit veroorzaakt door de bewoners van een aantal straten die in meerderheid „nee" tegen de renovatieplannen van de ge meente plannen hebben ge zegd. „We hopen dat we het geld voor een aantal vooroor logse woningen mogen over hevelen naar naoorlogse wo ningen." aldus de wethouder Woubrugge stopt vergoeding aan leden overlegorganen WOUBRUGGE Na langdurige studie is men in Woi tot de conclusie gekomen, dat de structuur van de raads< sies en overlegorganen niet gewijzigd zal worden.- Bo' dienen vergoedingen aan leden van overlegorganen en 4 riaat-houders stopgezet te worden. Dit delen Ben W( mee. De raad krijgt morgenavond bovendien een voorstel van lid Vos voorgeschoteld waarin wordt gevraagd om alsna toe te zeggen aan een anti-kernwapen motie. Tijdens raadsvergadering werd ook reeds over die bewuste r sproken. Besloten werd het uit Noordwijkerhout afkj schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Vos wil ecl de motie ondersteund wordt. Hij zal morgen vragen dit a doen. Mocht dat niet gebeuren dan zal Vos 200 bezwaars tegen de eerder genomen beslissing de motie niet te steu tafel brengen. De structuur van de raadscommissies en overlegorganeij in Woubrugge al enige tijd punt van overleg. Uit diverse! werden kritische geluiden vernomen. Zo is het overlej milieu bepaald niet tevreden met zijn status. Voorheen 1 overlegorgaan een commissie, hetgeen betekende, dat I adviserende functie had. De commissie werd vier jaar echter opgeheven en ondergebracht bij de commissie Gevolg van dat alles is, dat de milieugroep als overlegoij met slechts één vertegenwoordiger in de commissie welz naar hun mening, te kleine stem in het kapitel heeft. Het is echter van mening „dat het allemaal wel redelijk I neert". Reden om de raad voor te stellen „alles bij het i laten". Op het punt van de vergoedingen stellen b en w leden van de overlegorganen en aan degene, die het secr vervult geen vergoeding meer te geven. Een bescheiden I gingsmaatregel. Het herstel van de Comriekade en de Kerkstraat rond hervormde kerk lijkt spoedig ter hand te kunnen worde men. Het was ook wel nodig, want dit deel van de bestr> Woubrugge lag er slecht bij. Er is een uitgebreid plan fj en om de zaak passend te houden, tekende een oud-ai van Monumentenzorg voor het ontwerp. Het plan heef! stemming van de commissie ruimtelijke ordening. B en Woubrugge stellen voor het werk „onderhands" aan te 1 en wel voor een bedrag van bijna 125 duizend gulden, werk voorspoedig verloopt, moet het karwei voor de z< kanties geklaard zijn.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4