C-groep dreigt na blunders Bubnik Ree mees constant Vertrek Kessler gevolg van stap terug 7 voetballerlei Yan Breukelen minder straf Met uw krant naar exotisch Malta Zege op Dielis helpt Van Bracl SPORT LEIDSE COURANT ZATERDAG 27 MAART 1982 PAGIÏ Mahre beste skiër MONTGENEVRE Als eerste skiër ter we reld heeft de Amerikaan Phil Mahre vier van de vijf wereldbekers in een seizoen gewon nen. Reeds voor de wereldkampioenschappen in Schladming was Mahre al zeker van de al gemene en de combinatie-wereldbeker. Bin nen twee dagen voegde hij daar deze week de wereldbeker reuzeslalom en slalom aan toe. Opnieuw besliste Mahre het duel met de tweevoudige olympische kampioen Ingemar Stenmark in zijn voordeel. Met het veroveren van de slalom-wereldbe ker maakte Mahre een einde aan de heer schappij van Stenmark. De Zweed was zeven jaar achter elkaar de regelmatigste en de beste. In Montgenevre zorgde Mahre voor nog iets unieks: voor het eerst bleef Europa met lege handen. De vijfde wereldbeker, op de afdaling, ging ook de oceaan over. Win naar daarvan was de Canadees Steve Pod- bo rski. Vilas ronde verder MILAAN Pter McNamara en Guillermo Vilas hebben zich ge plaatst voor de derde ronde van het grand-prix-tennistoernooi van Mi laan. De Australiër McNamara ver sloeg zijn landgenoot Rod Frawley (61, 6-1) en de Argentijn Vilas zegevierde over Kevin Curren uit Zuid-Afrika: 6—3, 76. De Tsje- choslowaak Tomas Smid elimineer den Mats Wilander uit Zweden: 3 6. 7—6, 6—4. De Amerikaan Sandy Mayer en de Australiër Peter McNamara be werkten gister de halve finales. Mayer schakelde zijn landgenoot Brian Teacher uit in drie sets: 62, 46, 61. McNamara rekende af met de Amerikaan Vince van Pat ten: 6—1, 3—6, 7—6. Vunderink snel ALMA ATA Robert Vun derink heeft in Alma Ata (SOV) de 10.000 meter gereden in 14 minuten en 35,52 secon den. Dat is de tweede tijd ooit door een Nederlander verwe zenlijkt. Alleen Hilbert Van der Duim reed sneller. De wereldkampioen stelde begin maart in Inzeil het Nederland se record op 14.27,81. Hilbert van der Duim wordt op don derdag 1 april in zijn woon plaats Heerenveen gehuldigd. De wereldkampioen schaatsen, die op 21 februari in Assen zijn tweede wereldtitel behaal de, maakt met zijn vrouw Au drey in een open landauer een rondrit door het centrum van Heerenveen. Sport- prijsvragen DEN HAAG De winnende getallen in de midweeklotto van maart zijn: 4-6-7-9 - 22 - 33. Het reserve getal is: 16. Voor het cijferspel werd ge trokken: 569200. Er werd ook een aantal extra-prijzen getrok ken. Die uitkeringen zullen als volgt zijn: ƒ25.00 op 301841, ƒ1000 op 08576, ƒ250 op 1337, ƒ100 op 636 en ƒ10 op 04. DEN HAAG - De commissie van beroep van de KNVB heeft de straf die de tuchtcommissie aan doelman Hans van Breukelen van FC Utrecht oplegde gewijzigd. Van Breukelen ging na afloop van AZ 67 - FC Utrecht in dis cussie met scheidsrechter Charles Corver, die dit beledigend vond. De tuchtcommissie be strafte Van Breukelen daarvoor met twee duels schorsing en een boete van 450 gulden. Dé commissie van beroep wijzigde dit in hoger beroep in drie duels schorsing, waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. De boete voor Van Breukelen, die de kosten van de mondelinge behandeling zelf moet be talen, bleef gehandhaafd. KLAGENFURT De vraag zal altijd blijven of Gustav Bubnik, gistera vond tijdens de wedstrijd van Nederland tegen Noorwegen een black-out heeft gehad. Op vele plaatsen wijzigde hij plot seling de succesvolle for matie, waarmee hij tegen Oostenrijk en Zwitserland had gewonnen en in een briljant gevecht met slechts 31 had verloren van de latere toernooiwin- naar Oost-Duitsland. Hij verscheen weer op het ijs met gewijzigde lijnen en liet opnieuw Johan Toren, die op alle manieren had gefaald, opdraven. Ook Klooster, nog steeds ge blesseerd, werd na enkele minuten opgeroepen, toen Bill Wensink, één van de betere spelers in dit toer nooi, een foutje maakte. Bubnik bleef aanmodderen, e- venals de Zweedse scheids rechter Ferber, die overtredin gen zag waar zij niet waren, maar die grove misslagen met een wuivend handje afdeed. Kortom, misere allerwegen en een onverwachte nederlaag van Nederland, dat de kans op „ontsnappen" nu niet meer in eigen hand heeft. De deur naar de „ijshockey- kelder", zoals de C-groep wordt genoemd, staat erg wijd open. Door onbegrijpelijke be slissingen van een coach, die. blijkbaar te veel wordt beïn vloed en toch niet de kracht van beslissen heeft, die hem werd toegedacht. Bubnik start te opnieuw met Berteling tus sen Van Wieren en De Bruyn en als defensieblok Burgers en Schaffer. Het betekende dat Berteling in de tweede lijn had moeten plaats maken voor Collard, omdat deze meende als center meer tot zijn recht te komen. Dat kwam er, met een opnieuw falende toren en_ Een moment van het ijshockeyduel Nederland-Noorwegen dat door fouten van bonds coach Bubnik verloren ging. een in conditienood verkeren de Koopmans, niet uit. Het tweede defensieblok bestond uit Van Soldt en Homburg, hetgeen inhield dat het succes volle duo Wensink-Homburg eveneens was gebroken. Wen sink trad aan met Hille en voor zich vond hij Tijnagel, Van Heumen en De Heer, de enige aanvalslijn, die was ge handhaafd. Vanaf het begin was te zien dat het dit keer niet klopte. Er was geen band tussen de indi viduen. Iedere pass mislukte. Zelfs Ted Lenssen startte slecht en daardoor ontbrak te vens de inspiratie die in de laatste wedstrijden van hem was uitgegaan. Noorwegen, toch ook één van de zwakke ren in het toernooi, voelde dat er kansen lagen. De Noren, enigszins angstig begonnen, omdat er. een oranjestorm werd gevreesd, haalden ver licht adem toen de Nederlan ders geen zuchtje wind op het ijs konden brengen. En zij konden opgelucht verder gaan, want er verbeterde niets aan Nederlandse kant door de ingrepen van Bubnik. Teken aan wand Na ruim zeven minuten waren er al drie doelpunten van de Noren gevallen tegen de drie Nederlandse verdedigings- blokken. Een teken aan de wand, dat echter niet werd ge zien. Bubnik hield vast aan zijn oorspronkelijke plannen. Collard had na het eerste doel punt de stand nog in even wicht kunnen brengen, maar ook dat bracht geen zelfver trouwen'bij Nederland. Deson danks kwam Nederland de eerste periode onverwacht goed door (33) omdat De Heer en De Bruyn scoorden op aangeven van Larry van Wie ren. In de tweede periode bleek snel dat ook deze stand geen basis was voor een herstel van de moraal. Het team bleef on zeker spelen, de collectiviteit, een belangrijk wapen in de vorige wedstrijden, ontbrak volledig. Omdat ook de snelle uitvallen, toch een gevreesd wapen van de Nederlanders, helemaal uitbleven, kon de Noorse verdediging niet wer kelijk in moeilijkheden wor den gebracht. Reden tot paniek was er overi gens wel door gebeurtenissen van een andere zijde. De Zweedse scheidsrechter nam de merkwaardigste beslissin gen. Niet alleen Nederland ging daaronder gebukt, ook Noorwegen. Maar ook daar door -lieten de Noren zich niet van de wijs brengen. Hun overheersende gedachte was en bleef dat dit Nederlandse team te pakken was, omdat het geen gebruik maakte van de mooiste kansen. Tonny Col lard miste zelfs twee keer voor open doel. De jgedemoraliseer- de ploeg was niet meer vooruit te branden en gaf zich hele maal gewonnen na het zesde Noorse doelpunt van Geir Myhre. De weg naar de C- groep staat wagenwijd open voor Nederland. Een opmer kelijke gang van het Neder landse ijshockey is bijna vol tooid. In twee jaar een indruk wekkende opmars van de C- naar de A-groep en in precies even veel jaren weer terug naar het beginpunt. Naar „af" eigenlijk. Scoreverloop: 3.29. Roy Johansen 0 1. 6.53. Tonny Collard 1—1. 7.23. Pet ter Thoresen 12. 7-48. Roy Johan sen 1—3. 9.42. Jack de Heer 2—3. 15- 18. Brian de Bruyn 33. 24.18. Roy Johansen 3—4. 35.56. Leo Koopmans 44. 37.01. Roy Jansen 45. 48.27. Geir Myhre 46. Nederland 18 straf- Noorwegen: 16 strafminu- Lijstaanvoerder Oost-Duitsland won gisteren nipt van Roemenie: 76. Polen versloeg China met 114 en Oostenrijk en Zwitserland speelden Na zes wedstrijddagen is de stand: 1. Oost-Duitsland 6 6 0 0 12 44—21; 2. Polen 6 4 0 2 8 3819; 3. Oostenrijk 6 3 1 2 7 26—22; 4. Noorwegen 6 3 0 3 6 20—36; 5. Nederland 6 2 0 4 4 19—19; 6. Roemenië 6 2 0 4 4 2427; 7. Zwit serland 6 1 2 3 4 17—24; 8. China 6 1 1 4 3 24—34. DRACHTEN De Ne derlandse schaaktitel is ongetwijfeld bij de con- stantste speler terecht ge komen. De 37-jarige Hans Ree was de enige, die in het deels in Amsterdam, deels te Drachten gespeel de toernooi geen neder laag leed. Hij kon een en kele inzinking bijvoor beeld direct al in de eer ste ronde tegen nummer twee Paul van der Sterren met remise camoufle ren. De altijd wat ver strooid ogende Amster dammer heeft elf jaar op een nieuw nationaal kam pioenschap moeten wach ten. Hij werd al eens eer ste in 1967, 1969 en 1971. Ree volgt Jan Timman op, die net als Genna Sosonko het evenement liet voor wat het was. Ree is de eerste om toe te ge ven dat Timman en Sosonko hem in zuivere schaakkwali teiten overtreffen. „Toch vind ik het bijzonder plezierig een jaar lang kampioen te zijn. Het spreekt in het buitenland wel aan, het opent hier en daar wat deuren. Alles bij elkaar is het best wel aantrekkelijk". Een slecht begonnen jaar heeft voor Ree, die het bedrag van 55.000 gulden won, nu wat meer glans gekregen. Hij faal de in januari volkomen te Has tings, maar vond de weg om hoog tijdens het hoogoven- stoernooi. Bewust liet Ree toen het zonetoernooi in Marbella schieten. „Ik had de uitnodi gingen voor Hastings en Wijk aan Zee al lang tevoren aange nomen. Bovendien wilde ik niet drie toernooien achter el kaar spelen. Volgens mij heeft dat de prestaties van Van der Wiel en Ligterink ongunstig beïnvloed. Tevoren had ik ge dacht dat het een strijd zou worden tussen Van der Wiel en mij". In de praktijk was Paul van der Sterren bijna de evenknie van Ree. Tot en met de elfde en laatste ronde maakte de ex- Venlonaar (hij verhuisde in 1974 naar Amsterdam Om daar rechten te studeren) nog aan spraken op de titel. Van der Sterren zou dan van Kick Langeweg moeten winnen en Ree mocht jeugd kam] Hans Kuijf dan niet vers^ Beide kanshebbers zatere* de speelzaal ruggelings t elkaar en moesten steeds staan om bij de ander p hoogte te nemen. Dat gel de nogal eens want lange was er over de afloop niëp] zeggen. In een Hollandse partij li Ree met wit wel de over na vroegtijdige dameruil, e toch had hij aan Kuijf een kluif. Bijna onzichtbaar b( Ree vooruitgang. De zeten e ren zo subtiel dat Kuijf ei malen moest gapen van vie ling. Langzaam maar i v besefte de 19-jarige schakt ;k Boskoop dat hij geen te meer op kon. Met wurger< zekerheid voerde Ree zijit ten uit. Totdat hij een z\ toren had ingesloten en Kuijf na bijna vjf uur koi'U geven. Van der Sterren dat al een tijdje aan ziei men en was een van de sten om Ree te complim ren. Zelf zwoegde Van Sterren nog twee uur 1; om te proberen een toren spel met een pion meer Zl Langeweg tot winst te vo e'; Dat lukte net niet (rei Met een punt minder dar werd Van der Sterren toe gedeeld tweede. Uitslagen elfde ronde: Gert rinkRini Kuijf 10; Hein 11 ner—Rob Witt 0,5—0,5; BohmChris Baljon 10; Joh T der WielPeter Scheeren 0, Hans ReeHans Kuijf 10; LangewegPaul van der S 2 0.5—0,5. ii Eindstand: 1. Ree 8 1/2 pnt.. der Sterren 7 1/2 pnt., 3. Ligte pnt., 4. Van der Wiel en Sche 1/2 pnt., 5. Bohm en Lange pnt., 8. Donner en Rini Kuijf r pnt., 10. Witt 4 pnt., 11. Balj Hans Kuijf 3 1/2 pnt. jj De partij tussen Hans Ree (v j jeugdkampioen Hans Kuijf li volgt: 1. d2-d4, e7-e6; 2. c2-c4, d7-d5; f3. c7-c6; 4. ddl-c2. pb8-d7; 5. f7-f5; 6. c4xd5, c6xd5; 7. lel-f4, schaak; 8. pbl-c3, pg8-f6; 9. Ib4xc3 'schaak; 10. dc2xc3, 0-0; e3, pf6-e4; 12. dc3-c7, dd8x< If4xc7, pd7-f6; 14. pf3-e5, lc8- f2-f3, tf8-c8; 16. tal-cl. pe4-« pe5xd7, pf6xd7; 18. kel-d2, pd6 Ifl-b5, pd7-f6; 20. b2-b3, kg8 h2-h3, h7-h5; 22. h3-h4, kf8- Ic7-f4, pf7-d6; 24. Ib5-d3, ke7- If4-e5, tc8-c6; 26. tclxc6, b7x a3-a4, pd6-f7; 28. Ie5-f4, pf7-< thl-gl, ta8-b8; 30. kd2-c3, tb8- b3-b4, tg8-c8; 32. tgl-bl, pf6- 1 Id3-a6, tc8-a8; 34. kc3-b3, ta8- If4-e5, pe8-f6; 36. kb3-a3, tb8- tbl-cl, tg8-b8; 38. tcl-c5, tb8- Ia6-d3, pd6-b7; 40. a4-a5, op. ALKMAAR Het ver trek van Georg Kessler naar een buitenlandse vereniging is een symp- toon van de verschraling, die zich in het nieuwe voetbaljaar bij AZ'67 zal inzetten. Gistermiddag tij dens een persconferentie, waarop zowel de schei dende coach als het be stuur toelichting gaven op de beslissing van Kessler om een andere vereniging te zoeken werd duidelijk gemaakt dat de financiële huishouding van de club niet langer rond te krijgen Geldschieter Klaas Molenaar maakte duidelijk dat er na af loop van dit seizoen tenminste één speler zal moeten worden verkocht, Kessler echter liet blijken dat hij rekening hield met een groter aantal vertrek kers. Hij noemde twee of drie spelers. „Iedere trainer die op niveau wil werken, zal als eis stellen dat er in ieder geval' een nieuwe speler zal moeten worden aangekocht. Hier ech ter sta ik voor het feit dat er een aantal spelêrs verdwijnt. Dat was voor mij aanleiding te vragen te worden ontheven van mijn contractuele ver plichtingen, die 'nog twee sei zoenen zouden lopen". Kessler en Molenaar benadrukten dat het vertrek plaats vindt in de beste harmonie. De Alkmaarse stichting stelde volledig begrip te kunnen opbrengen voor de trainer, bijna vijftig jaar, die nog een aantal jaren wil wer ken bij een topclub. Of, zoals Kessler het noemde „bij een vereniging die de mogelijkheid heeft binnen een overzienbare periode een topclub te zijn". AZ'67 zal in de komende jaren niet slechts een pas op de plaats moeten maken, de vere niging zal worden afgesloten. In de eerste plaats twintig pro cent op de netto-salarissen. Geen geheim Klaas Molenaar maakte er geen geheim van dat, waar het vrijwel voltooide vijfjarenplan, sportief gezien, voortreffelijk slaagde, er op financieel, dus zakelijk terrein sprake is van een ramp. De club die over het seizoen '77/'78 nog een gemid deld aantal toeschouwers van 12.000 trok, haalt dit seizoen de 8200 kijkers per wedstrijd niet. In de begroting over de vijf jaren was echter gerekend met een stijging naar ongeveer 15.000. „Wij zullen", zei Mole naar, „bij de plannen voor de komende periode, wij denken aan drie jaar, met onze uitga ven aansluiting zoeken bij de realiteit van de bezoekersaan tallen". Logisch uitvloeisel van dat standpunt is dat de club open staat voor de verkoop van een of meer van prominente spe lers. Even vanzelfsprekend is dat het aanbod van de „dure" trainer om te vertrekken zon der moeite kon worden aan vaard. Kessler neemt aan in de komende weken tot over eenstemming te kunnen ko men met een andere vereni ging. Voor de spelers echter heeft zich in Alkmaar nog niet een kapitaalkrachtige club aangediend. Molenaar benadrukte dat er aan het voortbestaan an AZ'67 niet behoeft te worden getwij feld. „Maar wij kunnen het ons niet langer veroorloven topsalarissen te betalen op de manier die wij hebben gedaan. De begrotingen die wij hebben opgesteld klopten niet omdat de inkomsten van zowel het nationale als het internationa le voetbal beneden de ver wachtingen zijn gebleven, maar ook omdat wij te hoge salarissen hebben betaald. Wij zullen in de komende jaren veel scherper op de contracten gaan letten". Van tien spelers lopen de con tracten af aan het eind van dit seizoen. Het tiental, dat bestaat uit Anema, Arntz, Filippo, Gaasbeek, Jonker, Nygaard, Peters, Spelbos, Talan (uitge leend) en Weysters kan een la ger contract verwachten. Bo vendien ligt het in de bedoe ling het aantal contractspelers met drie of vier te vèrminde- ren. De spelers die een con tract hebben dat doorloopt zul len geen nadeel van de bezui nigingen ondervinden. „Want", zei Molenaar, „af spraak is afspraak. Maar het zal goedkoper moeten waai het mogelijk is". In Spanje dreigt weer staking In Spanje dreigt opnieuw een voetbalstaking. De spelers van 56 Spaanse verenigingen hebben gedreigd het werk op de laatste drie speeldagen van het seizoen .neer te leg gen als hun eisen niet wor den ingewilligd. Zij verlan gen verbetering van de con tracten, meer belastingvoor delen en het verstrekken van achterstallige salarissen. De voorbereiding van Spanje op het WK zou geen gevaar lo pen. UEFA straft Real Madrid De tuqhtcommissie van de UEFA heeft Real Madrid met een geldboete van 42.000 gulden bestraft voor het ui terst incorrecte gedrag van de ploeg in de Europa Cup wedstrijd tegen FC Kaisers- lautern. De drie spelers van Real die uit het veld werden gestuurd kregen een schor sing. Cunningham en Pinedo staan vier duels buitenspel wegens grof spel en beledi ging van de scheidsrechter. San Jose is voor twee Euro pese duels uitgesloten. Geen nieuwe Schotse opzet De Schotse clubs hebben een voorstel van de bond tot her structurering om de grote fi nanciële problemen en de fors teruglopende belangstel ling hef hoofd te bieden ver worpen. De bond had voor gesteld het aantal clubs in de hoogste afdeling uit te brei den van tien naar zestien. Pele contra Tele Santana Naar aanleiding van het slaapverwekkende optreden van het Braziliaanse elftal te gen West-Duitsland heeft de vroegere ster Pele in 'Jornal do Brasil' ernsfige kritiek ge leverd. Pele vindt het spel van Brazilië gebrekkig aan de flanken, het zou aanval lender moeten en er is te veel gedrang op het midden veld. Bondscoach Tele Santa na verweerde zich onder meer door te stellen dat Pele de fout maakt Paulo Isidoro te vergelijken met Jair en Garrincha, rechtsbuitens uit de tijd dat Pele zelf nog speelde. Zondaar mag verder spelen Christian Keglevits maakte zich onlangs tijdens Grazer AK-Rapid Wien boos op de scheidsrechter. De speler van Rapid Wien reageerde zijn boosheid af op de benen van tegenstanders. De scheids rechter wilde hem daarvoor de rode kaart geven. Zo ver kwam hij echter niet, want Keglevits schoot de bal kei hard tegen het hoofd van de fluitist, die vervolgens neer ging en enige momenten bui ten bewustzijn was. Toen de scheidsrechter weer opge- Pelé: kritiek op Brazilië. knapt was, wist hij zich niet meer te herinneren wie de dader was en wat deze had gedaan. Keglevits mocht daardoor rustig verder spe len. Braziliaanse „wraak" op Clive Thomas Clive Thomas behoort niet tot de geselecteerde scheids rechters, die op het WK in Spanje uitkomen. De fluitist uit Wales had hiervan al een voorgevoel. Voordat d& na-' men van de uitverkorenen bekend werden gemaakt, had Thomas in een Brits dagblad 'al uitgebreid uit de doeken gedaan waarom hij er niet bij zou zijn. De Brazilianen zou den er achter zitten. Het feit, dat hij tijdens hetWK in 1978 in Argentinië geen doel punt gaf, toen Brazilië tegen Zweden twee seconden na het einde het vijandelijke net had gevonden, zijn invloe drijke Braziliaanse officials nog steeds niet vergeten. Buitenlanders toch welkom Het voorstel van de Engelse profclubs om buitenlanders uit landen, die niet tot de EEG behoren, niet toe te la ten, heeft geen steun gekre gen van de regering in Lon den. David Waddington, de tweede secretaris van de mi nister van arbeid, liet weten, dat een dergelijke maatregel niet past in het beleid, dat sinds 1978 wordt gevoerd. Hierdoor heeft Arsenal nog altijd de mogelijkheid de ge wenste Vladimir Petrovic en /of Diego Maradona aan te trekken. „Rode kaart" wegens flipperen Trainer Gerd Kentschke van Bayer Leverkusen heeft za terdag zijn eerste doelman Uw Greiner en twee van zijn belangrijkste spelers Chris tian Sackewitz en Markus El mer niet opgesteld in de uit wedstrijd tegen VfL Bochum. Zij waren te laat terugge keerd in het trainingskamp. De oorzaak hiervan was: nog twee vrije spelen bij het flip peren, waarvan zij nog opti maal wensten te profiteren. Slachtoffer van zakkenrollers Vlak nadat de spelers van het Zwitserse Xamax Neu- chatel er net niet in waren geslaagd Hamburger SV voor de strijd om de UEFA Cup uit te schakelen en daardoor een premie van 4000 Zwitser se franken misliepen, waren diverse van hen het slachtof fer geworden van zakkenrol lers. Journalisten, die de zak kenrollers snapten, alarmeer den de politie. Deze deed echter niets. Eerste interland Liechtenstein Liechstenstein speelde on langs zijn eerste voetbalinter land. Tegenstander Zwitser land won met slechts 1-0. De wedstrijd was aangemeld bij de UEFA, de Europese voet balbond. Hierdoor was er sprake van een officiële in terland. Zwitserland maakte hier slim gebruik van. Het stelde Zappa niet op. Hij was daardoor van zijn interland schorsing af. ADVERTENTIE In samenwerking met UNITRA VEL: Tussen Sicilië, aan de uiterste zuidkust van Italië, en Libië, de olierijke woestijnstaat in Noord-Afrika, ligt het exotische, subtropische eiland Malta. De Middellandse Zee, waarin Mal ta en het aangrenzende eilandje Gozo kleine plekjes vormen, is nergens zo blauw en helder als hier. Vele culturen hebben hun stempel gedrukt op dit rotsachtige eiland. De Phoeniciërs kenden Malta reeds, de Arabieren hebben er eeuwenlang geregeerd tot ze werden verjaagd door de christenen, de Maltezer Ridders. Deze hebben de „Mdina", het oude Arabische centrum, omgebouwd tot een vervaarlijke en dreigende vesting. Napoleon bezette Malta op zijn zegetocht naar Egypte en ten slotte hebben de Engel sen gedurende lange tijd, tot na de Tweede Wereldoorlog, over Malta geheerst. Het eiland is nu onafhankelijk. Uw krant stelt u nu, in samenwerking met reisbureau UNI- TRAVEL, in staat deze exotische mengeling van culturen te ontdekken. Van woensdag 19 tot woensdag 26 mei organi seren wij een reis naar Malta. De prijs van deze exclusieve reis bedraagt 1295 op basis van een tweepersoonskamer. De toeslag voor een éénpersoonskamer bedraagt 110. Mi nimum aantal deelnemers dertig. In de prijs zijn begrepen: vliegreis met Air Malta van Amsterdam naar Malta en te rug; vervoer van de luchthaven naar het hotel; verblijf in strandhotel Mellieha Bay op basis van halfpen- sion. Dit uitstekende hotel heeft een eigen zwembad. Alle kamers met bad/douche en toilet; Nederlands sprekende begeleiding. Inlichtingen en boekingen: Telefonisch (na 9 uur; van maandag tot en met vrijdag) bij Sijthoff Pers Reisorganisatie: 070—190.696 of 190.698. Wie in of bij Den Haag woont kan op bovengenoemde da gen ook terecht bij onze stadsvestiging in Den Haag: Spui straat 71 (op de hoek van het Spui). PORTO Rini van heeft gistermiddag in vende ronde van de stri de Europese titel drieb zijn derde overwinninj haald. Hij versloeg in 65 ten. Door die overwi klom Van Bracht van de 1 naar de zevende plaat fraaie overwinning wereldkampioen Dielis 44/42) in de zesde ronde I Rini van Bracht bevriji zijn faalangst. In de pai gen de negentien-jarige dahl, telg uit een bef; Zweedse biljartfamilie, 1 zich niet van de wijs br door enkele, met het oc welijks waarneembare r Aan de kop is de strijd o eremetaal echt ontl Scherz diende zich aan langrijkste concurrent Ceulemans. De 57-jarige raan uit Wenen schoof Bitalis alle registers op blies de aspiraties va Fransman op: 6023/36. bert Guyot heeft zich middag teruggetrokken Europese driebandenstri het overlijden van zijn De toernooileiding hee partijen, die Guyot in de zes ronden speelde, ge; leerd. Uitslagen zesde ronde: Van B Dielis 60—44/42; Nadal—BI 60—50/50; BitalisGuyot 60 CeulemansLaursen 60 MullerZanetti 4160/64; ga—Scherz 2960/46. Zevende ronde: DielisI 53—60/52; Blomdahl—Van 5460/65; TheriagaGuyo 12/30; Nadal—Muller 60-60 talis—Scherz 2360/36; mansZanetti 60—37/38. Stand: 1. Ceulemans 6/12/12/ Scherz 6/10/8/1.129; 3. 6/9/10/0.923; 4. Müller 6/7/1 5. Bitalis 6/6/8/1.044; 6. 7/6/14/1.188; 7. Van J 7/6/10/0.868; 8. 7 6/4/10/0.908; 9. Zanetti 6/4/^ 10. Laursen 7/4/13/0.884; lfl dahl 7/2/9/0.862. Sportwereld BARCELONA - De Noor Will- mann heeft de Catalaanse wie lerweek gewonnen. Theo de Roy finishte na de vijfde en MADRID - De beslissing over het doorgaan van de Spaanse Grand Prix fromule een wordt op 5 april genomen. ARNHEM - Het CIOS ii hem (leerlingen en le staken woensdag tegf huisvesting van hun inS AMBT DELDEN - Will der Ham won het eert derdeel van Indoor T een springconcours oV hindernissen met een ml le hoogte van 1,40 metei barrage.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 8