3 2*£eidóe2ou/ta/rit PRIJS WINNAARS WEEK1 EIND- HOOFD PRIJZEN WEEK HOOFD PRIJZEN WEEK PRIJZEN Opbrengst na le week: f.13.752,01 Plaatsing 1e aflevering: 13 maart 2e aflevering: 20 maart puzzeten Coördinatie comité Zd Holland helpt Polen weekhoofdprijzen: Fisher micro kangaroo: L. Zuurmond, Olivereiland 57, Den Haag. Spectrum Encyclopedie: Ch. van Eybergen, Fran- kenslag 354. Den Haag. 2 Pioneer apea- kera: L. Westgeest. Noordpolderkade 6, Den Haag. Koamoa Dierenencyclopedie: K- Koemans. Schenkelweg 40, Zoeter- woude. Handwoordenboeken: H. v.d.Hoeven, Loenensestraat 169, Den Haag. Wegweesweekend Soneata hotel: A. v.d. Voort. Burg. Ketelaarstraat 25, Warmond. Diner restaurant Garoeda: G. Lycklama, Beukelaan 7, Gouda weekpriizeh: Sporen aan de hemel: A. de Ruiter, Plu vierstraat 228, Den Haag. Kramers woor denboek Ned.: H. Buskermolen, Harsten- hoekweg 69. Den Haag. ANWB's Beste boek voor de weg: J. Jansen, G.v. Prin- stererlaan 201. Den Haag. Thiemes voge- latlas: A Veeren. P.Gabrielstraat 167, Den Haag. Militaire luchtvaart in Ned.ln- die: M. Boom. J.van Arkelstraat 5. Haa strecht. Een koor van vogela: L v.d. Sloot. Van Panhuysstraat 2. Den Haag. Beste verhalen Scotland Yard: Th. van Veen, Dorpsstraat 119, Zevenhoven. Mo lens van Rotterdam: W. Stofbergen, Noordmolendwarsstraat 34b, Rotterdam. Op reis met Anton Pieek: P. Boelman. Dijkwater 34. Zoetermeer. Verzameld werk W. Elsschot: W. van Harmeien, Hesselskamp 14. Rotterdam. Delta's die renencyclopedie: B. van Vliet, Noorder- beekdwarsstraat 58, Den Haag. Het grote bouwstijlenboek: L. van der Schoot, Remmersteinstraat 73, Den Haag. Langs oude en nieuwe wegen: J. van der Sluis, V.Swindenstraat 43, Den Haag. M. Guit, Johan de Meesterstraat 43, Voorburg. Don Quichot: M. Peters, Van Wassenaer- straat 72, Oud Beyerland. Beelden voor ogen: M. de Gier, Van Gochstraat 17, 's- Gravenzande. Oproep der kabouters: H. van Velden, Vlotlaan 7, Wateringen. Met het oog op onderweg: G. Jehee, Primula straat 19, Den Haag. Autoboek Beneluz: F. Prins, Teylerstraat 115, Den Haag. De wereld van de lichte muziek: A. Everse, Anjerstraat 162, Zwijndrecht. Heersera van de 20ste eeuw: P. Maasland, Berm- weg 40, Zevenhuizen. Sagen en legen den: J. van Oudheusden, Westhovenplein 11. Den Haag. Het dal van de Issa: S. v.d. Meer, Gerberastraat 23, Roelofa- rendsveen. Leven en werk van Hendrik Chabot: M. Langeveld, Duivenvoorde 180, Leidschendam. Guineas Record boek 1982: A. Hoogendorp. Strausslaan 429, Den Haag. XYZ der muziek: J. Lam- pe. Willemskade 22, Lisse. Hat oude Griekenland: E. Wiegman, Korte Haven 23. Schiedam. Politieke atlas: F. van den Burg, Past.Velthuysestraat 1, Berkel en Roderijs. Muntenalbum: W. Romeijn, Ouadenoord 10, Rotterdam. Guatava Do- ree bijbel: M. Voogd, Curacaolaan 20. Vlaardingen. Langs binnenpad en brand gang: J. Kok, Marcelisstraat 29, Den Haag. Groot literair citatenboek: J. Peer eboom. Binckhorstlaan 2, Voorburg. Het mysterieuze motel: H. Hogenes, P. de Hoochstraat 13, Maassluis. UFO'a: d. Kentie, Dautzenbergstraat 72, Den Haag. Mensen in brons: M. v.d. Lee, Prof. Krausstraat 69, Delft. Giftige planten in en om huis: N. Balyon, Noordpolderkade 202, Den Haag. Als wij ook eens wat mogen zeggen: M. Stubenitsky, G.van Voornestraat 171, Brielle. ABC van stad en land: H. van Wijk, J. Marisstraat 11, Krimpen a/d IJssel. De profetien van No stradamus: H. Cozijn, Mesdagstraat 10, Lisse. Helden op sokkels: M. Kwinkelen- berg, N.v.Goorstraat 27, Gouda. Irana Conti in gesprek met Walesa: L. Brand- se. Orteliuslaan 13, Gouda. Schrijvers- kwartetspel: L. Leenen, Amerongen- straat 114, Den Haag. 150.000 puzzel woorden: L Lieverse, C. Kempenaarlaan 115, Woubrugge. Van Eemlandt detecti ve: J. van Luijk, Oosteinde 58, Waterin gen. A. Reedijk. M. Stokelaan 2564, Den Haag DAVO Postzegelalbum Nederland. J. de Vries, Korendijkstraat 60, Den Haag. DAVO postzegelinsteekboek: C. Rljsdijk, Elia Kazanstrook 5, Zoetermeer. J van den Bol, Kon. Wilhelminalaan 461, Voorburg. KABE postzegelinsteekboek: G. Pelle, Gr.Janstraat 49, Zoetermeer. Imports postzegelalbum Nederland: P. Bouwmeester. Rietvoorndaal 4, Den Haag. Geschenkdoos champagne: J. Meeuwis, Bazuinlaan 135, Rijswijk. Pola roid camera: A. Everse, Anjerstraat 162, Zwijndrecht. 3 langspeelplaten: A. Boe- ters, Berestein 26, Kwintsheul. De puzzelactie ten bate van de Stich ting Puzzelen voor Polen bestaat uit tien opgaven, die wekelijks in deze krant worden gepubliceerd. Door het inzenden van de gevraagde slagzin dingt u mee naar de aantrekkelijke H00FDWEEKPRIJZEN en de vele fraaie WEEKPRIJZEN. Aan het eind van de 10 afleveringen kunt u meedingen naar de geweldige EINDH00FDPRIJZEN. Hiervoor telt u het aantal malen dat de letter P in alle tien puzzels voorkomt. Dit aantal stuurt u met uw tiende oplossing in. 8-daagse vliegreis voor 2 personen naar Playa del Ingles op het altijd zonnige ei- landGran Canaria met verblijf In de ap partementen Barbacan op basis van lo- giesAangeboden door Arke Reizen te En schede. NEC videorecorder, type PVC-760e, ter waarde van f.2.495,-, aangeboden door Importeur Kes trading te Woerden. De grote Oosthoek encyclopedie, in 21 delen. Een algemene encyclopedie voor nu en later. Uitgebreid met een volledig verklarend woordenboek der Nederland se Taal (Van Dale) en met aparte wereld atlas. Waarde f.3.000,-, aangeboden door Oosthoek's uitgeversmaatschappij te Utrecht. Een reis per ballon, ter waarde van f.2.000.-, aangeboden door Amro reizen te Amsterdam. Groeibriljant hanger in hartvorm, 0.24 ka raats. ter waarde van f.1.240,-, aangebo den door Anjer ateliers te 's Hertogen- Handwoordenboeken: N, NF-FN. ND-DN. NE-EN voor huis, school en bedrijf, ter waarde van f.235.50, beschikbaar gesteld door Wolters/Noordhoff te Groningen. 'Den Haag in pen en penseel'. Drie eeu wen tekeningen en aquarellen uit de atlas van het Gemeentearchief Den Haag, ter waarde van f.58,50. beschikbaar gesteld door Martinus Nijhoff Publishers/Dr.W. Junk Publishers te Den Haag. 1 set Spectrum Compact Encyclopedie, bestaande uit 20 delen, ter waarde van f.570,-, beschikbaar gesteld door uitgeve rij Het Spectrum te Utrecht. Een set van 2 Pioneer speakers, ter waar de van f.298,-, aangeboden door Pioneer Nederland te Weesp. Een set van 3 delen 'Sporen aan de he mel'. Kroniek van een luchtoorlog boven Nederland, ter waarde van f.115,70. Geïl lustreerd met foto's, tekeningen en kaar ten. Aangeboden door uitgeverij Hollan- dia te Baarn. Hollandia Baarn Een set van 2 delen Kramers' Groot Woordenboek Nederlands, ter waarde van f.99,-, aangeboden door Elsevier te Amsterdam. NS-jaarkaart. 2e klas. voor het hele ge zin. De NS-jaarkaart is de meest comple te trelnkaart. De treindeuren staan 365 dagen vdor u open. Er is geen enkele be perking wat dagen of trajekten betreft, q hoeft geen afzonderlijk kaartje voor uw treinreis te kopen. In D-treinen hoeft u geen toeslag te betalen. Voor een gezin bestaande uit 4 personen bedraagt de waarde f.2.850,-. Aangeboden door de Nederlandse Spoorwegen te Utrecht. Nederlandse] Spoorwegen] 0 PIONEER' Pioneer hifi rack X-330, ter waarde van f.1.839,-, geschenk van Pioneer Neder land te Weesp. Een map compleet met de 112 etsen van Hercules Seghers, ter waarde van f.1.300,-, aangeboden door Martinus Nij- hoff/Dr. W. Junk Publishers bv te Den Een partij haardblokken ter waarde van f.250,-, aangeboden door Paramelt Syn- tac BV te Haarlem De grote Winkler Prins '80 encyclopedie, ter waarde van f.3.990,-, aangeboden door Elsevier te Amsterdam Alpha surfplank, type competition, com pleet met 2 zwaarden en voetbanden, ter waarde van f.2.190,-, geschenk van dick. van de starre, top star windsurfing, slie- ZO INZENDEN U kunt op drie manieren uw oplos sing inzenden. Per postgiro: u maakt minimaal f 2,- over op girorekening 8618. De slag zin (slechts èén per girokaart) schrijft u op de voorzijde onder 'Mededelin gen' (zie voorbeeld). U kunt zowel een oude als een nieuwe overschrij- vingskaart gebruiken. Per bankcheque: u stuurt uw cheque met daarop ingevuld een be drag van minimaal f 2,- in een enve lop naar ons adres. De slagzin (slechts èén per cheque) schrijft u op de plaats die aangegeven is op het voorbeeld. Per briefkaart: naast de normale porto van 45 cent plakt u tenminste f 2,- (en ten hoogste 10 gulden) aan geldige Nederlandse postzegels ex tra ten bate van de Stichting Puzze len voor Polen. Vermeld duidelijk naam en adres (IN BLOKLETTERS) en de slagzin die u in de puzzel hebt gevonden (zie voorbeeld). LET OP: Het adres is Sijthoff Pers Postbus 16414 2500 BK DEN HAAG Wij verzoeken u om, indien moge lijk, zoveel mogelijk gebruik te ma ken van postgiro of een cheque, omdat wij van alle bijgeplakte post zegels op een briefkaart 10% moe ten afdragen aan de PTT. LET OP. Uw inzending is slechts gel dig, wanneer u tenminste f 2,- gireert of extra postzegels van f 2,- (boven de normale porto) bijplakt op een briefkaart. Inzendingen zonder deze extra postzegels zijn volkomen waar deloos en dingen niet mee naar de prijzen. F- Oplossingen - u mag net zoveel in zenden als u wilt - moeten zaterdag a.s. in ons bezit zijn. Giro-over schrijvingen dus uiterlijk woensdag middag versturen. Wel voor elke op lossing een aparte girokaart, cheque of briefkaart gebruiken. De namen van de prijswinnaars worden steeds 2 weken na iedere aflevering gepu bliceerd. De trekking wordt wekelijks verricht in Rijswijk door notaris mr. W.A.M. Jacobse, bij wie ook de oplossingen en het daarin voorkomende aantal letters P zijn gedeponeerd. Over de uitslag kan niet worden ge correspondeerd of getelefoneerd. Gewonnen prijzen kunnen niet wor den geruild, evenmin kan daarover worden gecorrespondeerd, ook niet met de betreffende fabrikant. Vergunning door H. Hooftman, 2 dln. ter waarde van f.68,50, beschikbaar gesteld door de Eu ropese Bibliotheek te Zaltbommel. 'Een koor van vogels', een boek voor lief hebbers met prachtige Japanse prenten, ter waarde van f.65,-, geschenk van uit geverij NN te Amsterdam. Beste verhalen van Scotland Yard, 2 dln., ter waarde van 64,90, aangeboden door Reader's Digest te Amsterdam. 'Molens van Rotterdam in oude ansich ten' door H.A. Visser, 2 dln. tér waarde van 64.-, aangeboden door de Europese Bibliotheek te Zaltbommel. (Q OMNIBOEK - DEN HAAG 'Op reis met Anton Pieck' door Hans Vo- gelesang, ter waarde van f.61,90, ge schenk van Omniboek te Den Haag. 'Willem Elsschot, verzameld werk', waarin o.a. opgenomen 'Kaas', 'Lijmen' en 'Het Been', ter waarde van f.59,50. aangebo den door Querldo te Amsterdam. Delta's grote dierenencyclopedie, ter waarde van f.59,50. aangeboden door de Centrale Uitgeverij te Harderwijk. Het grote bouwstijlenboek, de wereldge schiedenis van de bouwkunst, ter waarde van f.59,50, beschikbaar gesteld door uit geverij Elmar te Delft. Twee prijzen: 'Langs oude en nieuwe we gen, zwervend door België en Nederland' ter waarde van f.57,50, aangeboden door de Nederlandse Boekenclub te Den Haag. Cervantes' 'Don Quichot', verlucht met prenten van Gustave Doré, ter waarde van f.56,75, geschenk van Querido te Amsterdam. Sf,ECo°^S® 1iSSt 'Beelden voor ogen', door L Dobroszyc- vogels. ter waarde van f.69 50. geschenk k( ,er waarde van f.49 50, aangeboden van uitgeverij W.J. Thieme te Zutphen. dQOf Amphora.Books ,e Amstelveen. Militaire luchtvaart In Nederlands Indië, 'Oproep der kabouters' van Rien Poort- Pakket Sandvik gereedschap ter waarde van f.253.30. aangeboden door Sandvik Nederland. vliet, ter waarde van f.49,50, beschikbaar gesteld door Van Holkema en Warendorf te Bussum. 'Met het oog op onderweg'. Een tocht in woord en beeld langs de monumenten In Nederland, ter waarde van f.47,50, ge schenk van uitgeverij J.H. Gottmer te Haarlem. Lannoo's Autoboek Benelux. Toeristische atlas voor reis, weekend, vakantie en vrije tijd, ter waarde van f.45,-, aangeboden door uitgeverij Lannoo te Tielt, België 'De wereld van de lichte muziek' door H. Middelburg, ter waarde van f.39,90. ge schenk van uitgeverij A.J.G. Strengholt te Bussum. 'Heersers van de 20ste eeuw', samenge steld door journalisten van The New York Times, ter waarde van f.39,-, geschenk van uitgeverij A.J.G. Strengholt te Bus- thieme ANWB's Het Beste BoeK voor de weg. ter waarde van f.89,90, geschenk van Rea der's Digest te Amsterdam. rm thieme Een deel uit de Thieme-serie 'Sagen en legenden', ter waarde van f.39,50, be- schikbaargesteld door uitgeverij W.J. Thieme te Zutphen. PETERVANDERVELDEN 'Het dal van de Issa', door C. Milosz, No belprijswinnaar Letterkunde 1981. ter waarde van f.37,50, beschikbaar gesteld door Peter van de Velden, uitgever te Amsterdam. 'Hendrik Chabot - Zijn leven en werk', ter waarde van f.37,50. aangeboden door uitgeverij Ad Donker te Rotterdam. Groot Guiness Recordboek 1982, ter waarde van f.37,50, geschenk van Lui- tingh te Laren. 'XYZ der muziek', door C. Höweler. ter waarde van f.35,50, geschenk van uitge verij de Haan te Bussum. Een set varv 7 delen 'Dierenleven' op de graslanden, in de woestijnen, In de zeeën, in het gebergte, in de bossen, op de ei landen en in de rivieren, ter waarde van f.294,- Een prachtige dierenencyclopedie, aangeboden door uitgeverij Kosmos te Amsterdam. OMSCHRIJVING PUZZEL WEEK 3 Platenboek 'Het oude Griekenland' waarde van f. 34,90, aangeboden ICOB c.v. te Alphen aan de Hijn. De toestand van de wereld/Politiek las, ter waarde van f.34,50, geschenl uitgeverij Bert Bakker te Amsterdan voor alle munten uit de regeringspe van koningin Juliana, ter waarde f.30,-, geschenk van de Amro-bank, Gustave Dorë Bijbel, ter waarde _f.29.90. beschikbaar gesteld door 'c.v. te Alphen aan de Rijn. 'Langs binnenpad en brandgang', na leven op de Veluwe, ter waarde f.24,50. geschenk van uitgeverij Pirc Schoorl. Loeb, uitgevers Johannes Verhulsstraat 1071 MS Amsterdam Groot literair citatenboek, ter waard f.29,50, geschenk van uitgeverij Lo Amsterdam. 'Het mysterieuze motel', rome cauly, ter waarde van f.28,50, ges< van Ploegsma te Amsterdam. UFO's, boodschappers van misle door Jacques Vallëe. ter waarde f.28,50, aangeboden door uitgeverij Gottmer te Haarlem. rvzuuN voer* FOM sijthoff rrw POITSMS 1^414 aroo *K PfNHAM Belangrijk: Tel vooral het aantal ma len dat de letter P in deze puzzel voorkomt. Alle P's slechts eenmaal tellen. Noteer het aantal, maar zend nog niet in. Na 10 puzzels vragen wij u het totaal aan letters P uit alle 10 puzzels op te geven. U dingt daar door mee naar de geweldige eind- hoofdprijzen. Horizontaal: 1. langstaartig dier; 7. ontzag; 13. hoofddeksel; 14. stad in België; 16. noodsignaal; 18. landbouw werktuig; 19. uiting van genegen heid; 21. teken van de dieren riem; 22. zonder moed; 23. onder andere (afk.); 24. water doorla tende; 26. boom; 28. stoot; 29. gehoororgaan; 30. bezieldheid; 32. op hetzelfde tijdstip; 35, groot, lomp stuk; 36. goedbloed; 38. bewijs aan een couponblad; 39. onsierlijk van vorm; 40. fortis simo (afk.); 42. deel v.e. viool; 44. ogenblik; 45. bijbelse naam; 46. symbool voor helium; 47. manne tjesbij; 49. telwoord; 51. aanwij zend vnw.; 52. zangstem; 53. tot rust komen; 54. blauw edelge steente; 55. biljartstok; 56. loop plaats voor kippen; 58. klooster linge; 59. niet dun; 61. ooster lengte (afk.); 62. blad papier; 63. kikvorsachtig dier; 65. deel van de hals; 67. persoonlijk vnw.; 68. zaadkorrel in een vrucht; 69. langzaam; 71. gedwee, mak; 73. bakruimte; 75. soort gebakje; 77. Europese hoofdstad; 79. grap penmaker; 80 soort vaas; 81. niet glimmend; 83. onwrikbaar; 84. bijwoord; 85. stijging van de wa terstand; 86. stevige vogelveer; 88. niet' dik; 90. symbool voor neon; 91. buigzaam; 93. jaargetij de; 95. aanvang; 97. klein vaar tuig (fig.); 98. vogel. Verticaal: 1. vorm van neerslag; 2. paar- deslee; 3. dwaas; 4. koker, foe draal; 5. voorzetsel; 6. plaag geest; 7. belemmering (fig.); 8. voegwoord; 9. tweetal; 10. tel woord; 11. circa (afk.); 12. staat siezetel; 13. wellevend; 15. kin derziekte; 17. titel; 20. onderdeel v.e. ten- nispartij; 22. haarkrul; 25. oog- boekmakerij/uitgeverij luyt 'Mensen in brons', standbeelden li derland, platenboek van P. de Monc T. Visser, ter waarde van f.27.50 schikbaar gesteld door boekerij/uitg Luyten te Amstelveen. 'Giftige planten in en om huls', boek, ter waarde van f.24,90, gesi van Balkema te Rotterdam. 'Als wij ook eens wat mogen z> waarde van f.24,90. geschenk Ploegsma te Amsterdam. 'ABC van stad en land' door W. Aer waarde van f.24,50, geschenk v en Keuning te Baarn. 'De profetiën van Nostradamus' waarde van f.24,50, aangeboden uitgeverij Veen te Utrecht. 'Helden op sokkels', literaire stam den in Nederland, ter waarde v geschenk van Bosch en Keunlr Een boek over Polen: Irena Conti i sprek met Lech Walesa. Interviews Solidariteit en Polen, ter waarde f.17,50, aangeboden door Peter va Velden, uitgever, Amsterdam. Schrijverskwartetspel ter waarde f.16,50, geschenk van Loeb, uitgev Amsterdam. 150.000 puzzel woorden op zak, ter de van f.12,90. geschenk van uitg Elmar te Delft. Twee prijzen: Van Eemlandt-detectn waarde van f. 12,50, geschenk van king te Amersfoort. Postzegelalbum Nederland, ter 1 van f.30,- aangeboden door DAVO f holte; 27. hoofddeksel; 28. licha melijk lijden; 29. deel v.e. naai- naald; 31. gril; 33. opening; 34. plezier; 35. oorlogsprojectiel; 37. veldhospitaal; 39. vistuig; 41. ver dichte vertelling; 43. vogel; 45. spuitwaterfles; 46. ruit; 48. man netjeshond; 50. Japanse munt; 51. zwarte band bij judo; 52. slaapplaats; 55. hoofdofficier; 57. plaats in Noord-Holland; 60. tak van sport; 62. orgaan v.e. vis; 63. voor (Latijn); 64. huisbedekking; 66. voertuig; 68. door, met (La tijn); 69. doortochtgeld; 70. kleef stof; 72. anekdote; 74. bosge- was; 75. vogel; 76. smalle weg; 78. overdreven voorliefde; 80. edelknaap; 82. kokertje van zacht metaal; 85. heldere kleur; 86. wijfje v.e. kanarie; 87. deel van de hals; 89. keurig; 92. wind richting (afk.); 93. op deze ma nier; 94. dwarshout aan een mast; 96. Japans bordspel. Twee prijzen: Postzegel-insteekboé waarde van f.12,50, aangeboden i DAVO te Deventer. Plaats In bovenstaande vakjes de letters, die corresponderen met de nummers in de kruiswoordpuz zel. Dan vormt zich een slagzin, die u onder de voorwaarden als genoemd onder 'Zo inzenden' dient op te sturen. fDe letters P in deze slagzin hoelt u vanzelfsprekend niet mee le Iellen7. KA-BE postzegel-insteekboek, 24 bl ter waarde van f.39,-, geschenk vt Filatelistische boekerij Fibo te Kaatl Uitgave Importa bv Postzegelalbum Nederland, ter w van f.27,50, beschikbaar gesteld do^ porta te Uden. Geschenkdoos met 1 fles champad 2 glazen, ter waarde van f.25,-, aan den door Alliance vinicole te Alpha de Rijn. Polaroid camera ter waarde van i aangeboden door Broekhuizen Fold BV te Rotterdam. 3 langspeelplaten van bekende N landse artiesten ter waarde van f.75.- schenk van Phonogram BV te Hilvn De vergunning voor het houden van deze puzzelactie Is verleend aan: Stichting Puzze len voor Polen te Zoetermeer door de Staatssecretaris van Justitie bij besluit van 12 februari 1982, nr.LO. 820/019/016. Alle op deze pagina genoemde prijzen t.b.v. de aktie 'Puzzelen voor Polen' zijn gratis ter beschikking gesteld. De prijzen kunnen, gelet op artikel 2 van de vergunning L.O. 820/019/016 afgegeven door de Staatssecretaris van Justitie op 12 februari jl., slechts uitgekeerd worden, indien de netto opbrengst van de puzzel bestemd voor humanitaire hulp aan de inwoners van Polen, minimaal 60 bedraagt van de bruto-opbrengst van het kansspel, zijnde uitsluitend het totaal van de extra-bijdrage.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 12