marynen Verstandig beslu Wij kopen niet zómaar een koelkast. Veel belangstelling voor hoorzitting „inbreilokaties" in Oude Wetering LEIDEN LEIDSE COURANT Actiecomité wil antwoord op brandende vragen Noodzaak bezuinigen groter dan verwacht Nieuwkoops woonwagenkampje officieel in gebruik DINSDAG 23 MAART 1982 PAGD Yvonne Keuls De schrijfster Yvonne Keuls komt morgenavond i uitnodiging van SKAN en de Openbare Bibliotheek 't Trefpunt in De Noordwijkse Kerkstraat vertell over haar werk en voorlezen uit haar boeken. Zij we vooral bekend door haar boek 'Jan Rap en zijn ma over de opvang van jongeren in een Haags tehuis, d ook verfilmd werd. De problemen, die zij bij dit c vangwerk zag voor gezinnen met een drugverslaaft f verwerkte zij in het volgende boek 'De moeder van 1 vid S„ geboren 3 juli 1959'. Binnenkort verschijnt Ti verrotte leven van Floortje Bloem' van de hand v Yvonne Keuls over het leven van heroinehoertjes. Gi tis toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de bibl theek aan de Weteringkade. De lezing begint om at a Kaart/contact-avond Donateurs en seniorleden van de Oud Adese sportverei jl ging ROAC '79 kunnen morgen voor de laatste keer vn dit seizoen deelnemen aan een kaart/contactavond. Het beuren begint zoals gebruikelijk om half negen. Het chri gebouw van ROAC is te vinden in het Hertogspark. Leden vergadering De Lissese zwemvereniging de Watervrienden hou donderdag 25 maart haar jaarlijkse ledenvergaderh in De Beurs aan de Haven. De vergadering begint ok acht uur 's avonds met verschillende verslagen en bestuursverkiezing. Na afloop is er een verloting een bingo. Rolstoelroute De Lissese werkrgoep, die is opgericht uit vertegen woort y gers van gehandicaptenorganisaties, de Vrouwenraad, D en de Provinciale Revalidatie Stichting, geeft donderde èen informatie-avond over hun plaruien voor het opstelj van een rolstoelrouteplan. Na de instructies gaat een aan al dan niet gehandicapte vrijwilligeres op pad om rolsti loi&takels in het dorp nauwkeurig in .kaart te brengt Daarna zal de toegankelijkheid van openbare gebouw worden onderzocht. Vrijwilligers worden verzocht zich te geven bij de secretaris van de werkgroep, de heer van dér Klauw, Hèereweg 131, Lisse, 02521-14899 (na 19. uur). Tentoonstelling over nieuwbouw in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Burgemeester Paats leverde gisteren zijn bijdrage aan de o- pening van een tentoonstelling over nieuwbouw in de wijk Ridderveld. door van plastic blokjes een huizenblok te ma ken. Tijdens deze tentoonstel ling, die tot 30 april gehouden zal worden, kunnen belang stellenden het totale plan voor deelgebied F/G bekijken. Met behulp van foto's, tekeningen en maquettes kan de kijker zich een beeld vormen over hoe de wijk er na afbouw, uit zal zien. Volgens burgemeester Paats is deze gezamenlijke presentatie de kroon op het werk van alle betrokken instellingen. Allereerst zijn daar de op drachtgevers. Zij moeten na gaan aan welke woningen de meeste behoefte is en in welke prijsklasse er gebouwd gaat worden. Dan moet er bepaald worden welke architecten en welke aannemers het werk zullen uitvoeren. Deze moeten een project ontwerpen en bou wen binnen de door de op drachtgevers gestelde regels en volgens de daarvoor door de overheid vastgestelde nor men. Voor zowel de opdracht gevers als voor de architecten en bouwers is een goed samen spel met de gemeente en hoge re overheid noodzakelijk. Sa men moeten zij tot overeen stemming komen over de ste- debouwkundige opzet, het grondgebruik, de soorten wo ningen, de verkeersaspecten en het ondergronds verkeer namelijk de rioleringen en lei dingen. Daarom is bij de opzet van Lob F/G gekozen voor een projectmatige aanpak, waarbij de dienst Openbare Werken optreedt als projectlei ding. Goed samenspel is in ie der geval gelukt bij de presen tatie van alle activiteiten voor de bouw. De enige wanklank in het geheel was de tegenval lende woningtoewijzing 'door het ministerie van Volkshuis vesting. Voor 1982 heeft Alphen amper de helft van de door haar ge wenste nieuwbouw toegewe zen gekregen. Dit is, aldus Paats, voor Alphen bijzonder frustrerend, temeer daar alle plannen klaar waren. De ge meente heeft dan ook een scherpe brief naar minister Van Dam gestuurd en hoopt hiermee een herziening van de toewijzingen te krijgen. In ie der geval wordt donderdag de eerste paal geslagen voor de bouw van 143 woningwetwo ningen van woningbouwvere niging St. Jozef en 117 wo ningwetwoningen van de Wo ningbouwvereniging Alphen aan den Rijn. OUDE WETERING De gis teravond gehouden voorlich tingsavond over het voorlopig ontwerpbestemmingsplan voor Oude Wetering is door onge veer 150 belangstellenden be zocht Van de kant van de ge meente waren aanwezig bur gemeester drs. P.J. Bolten, de wethouders N.J. Verhaar en H.M.L. van Duijkeren, direc teur openbare werken ing. A.J.A. Peters en chef algeme ne zaken, de heer J.J.F.M. van Elk. Onder de toehoorders wa ren, behalve raadsleden en af gevaardigden van politieke partijen, opvallend veel bewo ners van de Kerkstraat en de Veerstraat. Zij hadden dan ook uitermate veel belang bij het „inbreiplan", dat voorziet in het mogelijk volbouwen van achtertuinen en agrarische be drijven langs de Oude Wete ring Voorlopig zijn enige lokaties aldaar aangewezen voor wo ningbouw; het gaat om 1. het terrein bij Vreeken (goed voor 25 huizen), 2. het terrein bij Van der Salm (ongeveer 10 woningen), 3. het. terrein bij Rotteveel (goed voor zo'n 30 huizen), 4. het terrein bij de voormalige r.k. kerk (20 wo ningen) en 5. het terrein bij de Rabobank (13 huizen). Bestuderen Het aantal vragen van de zijde van de bezoekers van deze voorlichtingsavond bleef be perkt, omdat velen zich nog onvoldoende hadden kunnen verdiepen in de materie. Ver schillende mensen wensten het boekwerk over het nieuwe bestemmingsplan op hun ge mak thuis te bestuderen. Eventueel waren zij bereid daarvoor te betalen. De ge meentebestuurders wilden in hun antwoord echter niet ver dergaan dan de toezegging dit nog eens te bespreken. Diverse bewoners van de Vos- tersstraat grepen gisteravond hun kans om aan het gemeen tebestuur nogmaals hun onge noegen kenbaar te maken over de geplande woningbouw aan deze straat. De heer Van Dommelen van de gelijknami ge wasserij aan de Kerkstraat wilde weten waarom ziin was serij slechts voorlopig als zoda nig bestemd is. Het antwoord hierop luidde dat het desbe treffende bedrijf niet in een gebied met woonbestemming thuishoort en daarom alleen via het overgangsrecht nog be perkte tijd in de Kerkstraat mag bKjven. In dit kader kon digde wethouder Van Duijke ren aah dat het industrieter rein over niet al te lange tijd qua oppervlakte verdubbeld zal worden ten behoeve van „redelijk schone industrie" Recreatie Enige eigenaars van recreatie woningen aan de Plantage wilden weten wat de beweeg redenen voor het niet-uitbrei- den van de recreatiesektor in Oude Wetering waren. De zin van een beperking van het verblijf in een dergelijke wo ning ontging hen. Een bewo ner van een woonark in een van de Oude Weteringse wate ren wilde weten hoe het nu verder met zijn behuizing gaat. Hij werd gerustgesteld; via het overgangsrecht zal er voor ge zorgd worden dat hij zijn woonboot mag blijven bewo nen. Een bewoner van de Kerkstraat vond het niet juist dat er in het inbreidingsgebied een concentratie van winkels was opgenomen. Liever had hij gezien dat de bestaande winkels kunnen opbloeien. Een andere bewoner van de Kerkstraat wilde weten hoe het, bij realisatie van de in- breiding, zal gaan met de aan wezige waardevolle beplan ting. „Kan dit geïnventari seerd worden?" vroeg hij con creet; het antwoord was beves tigend. De laatste vragensteller drong er bij hét gemeentebestuur op aan dat van de hoorzitting een „inspraakverslag" zou worden gemaakt. „Dat is bij de provin cie gebruikelijk" voegde hij daaraan nog toe. Wethouder Van Duijkeren moest hem -te leurstellen: Hij had wel veel aantekeningen gemaakt, wel ke alle geëvalueerd zullen worden. ALPHEN AAN DEN RIJN 'De kwaliteit van het gemeen telijk verkeersbeleid in de bij na afgelopen raadsperiode is ver beneden peil gebleven. Verbetering van de verkeers situatie is noodzakelijk zowel voor de leefbaarheid van Al phen als voor de economische situatie van de gemeente'. Dit schrijft het bestuur van de ^stichting „Van Hef- tot Haven- brug" samen met de bewo nerscomités van de Ruisdael- straat, de Oudshoornseweg en de Steekterweg. Zij vinden het noodzakelijk, dat de raad in de komende zittingsperiode een ..duidelijker, realistischer en slagvaardiger beleid gaat voe ren dan tot dusver het geval is geweest". Er moet een zeer hoge prioriteit komen voor verbetering van de verkeerssi tuatie. Om dit te bereiken wil de stichting bij de komende raadsverkiezingen overgaan tot het uitbrengen van een stemadvies aan alle bewoners die met gevaarlijke verkeerssi tuaties te maken hebben. Dit stemadvies brengen zij uit na dat alle Alphense politieke partijen antwoord hebben ge geven op een aantal vragen over hun beleid ten opzichte van de verkeersknelpunten. Zo vragen zij hoe de partijen staan tegenover de aanleg van een weg in Kerk en Zanen om de drukke oost-westroute door Alphen te ontlasten. Deze weg Ook het afsluiten van de Oranje Nassausingel heeft vol gens het comité kwalijke ge volgen voor Alphen. Voor de Steekterweg is het dringend noodzakelijk, dat het deel Rijksweg 11 tussen Al phen en Bodegraven wordt aangelegd. Deze noodzakelijk heid is in de afgelopen raad speriode nauwelijks naar vo ren gebracht. Intussen moet de gevaarlijke situatie van de Steekterweg door verkeers maatregelen teruggebracht worden. Op al deze punten wil het ac tiecomité een uitspraak van de politieke partijen. De Alphen se partijen hebben tot 15 april de tijd om het actiecomité mee te delen of zij de visie van het bestuur delen en wat in het bevestigende geval hun plan nen zijn. Wanneer ze het niet rrfet de geschetste situatie eens zijn, worden ze uitgenodigd hun mening te geven met da'arbij de alternatieve oplos sing. Naar aanleiding van de antwoorden, wordt het stem advies aan de Alphense bur gers uitgebracht. Als de par tijen niet willen antwoorden zal dit bij het stemadvies ten nadele van de partij worden uitgelegd, aldus het actiecomi té en de verenigde bewoners. LEIMUIDEN Het in de be leidsnota voor '82 geschetste perspectief ten aanzien van de gemeentelijke inkomsten is nog somberder dan werd voor zien. Dit schrijven b en w van Leimuiden in een voorjaarsno ta. Als gevolg daarvan moet er dit jaar en de komende jaren meer bezuinigd worden. Een en ander is onder meer het gevolg van de sterk geste gen bijstandkosten. Een stij ging, die „ernstige vormen aanneemt", zo meldt het colle ge. De extra bezuinigingen, die het college wil doorvoeren zijn in drie onderdelen opgesplitst: Meer doelmatigheid, beper king van de kosten en her overwegen van taken. B en w laten weten het oneens te zijn met degenen, die menen dat er bezuinigd kan worden door de kosten van gemeentelijke ta ken met een bepaald percenta ge te besnoeien. „Wij zijn van mening, dat deze wijze van be zuinigen niet werkt, daar vele uitgaven..niet in aanmerking komen voor een verlaging met een bepaald percentage. Voorts bestaat hierbij het ge vaar, dat deze wijze van be snoeien op uitgaven al weer vrij snel ongedaan gemaakt wordt". Volgens het college is bezuinigen een zaak van „lan ge adem". Het effect van veel doorgevoerde bezuinigingen zal vaak pas na verloop van tijd resultaat opleveren, zo meent men. lm de voor jaarsnota doet het college een aantal concrete bezuinigings voorstellen. Enkele voorbeel den daarvan zijn het beperken van het renteverlies en het in voeren van deeltijdarbeid. Be perking van het renteverlies zou een bedrag van 21.250 gul den opleveren. Door het ver vangen van twee volledige ambtelijke functies door twee deeltijdbanen wordt er zo'n 14 mille bezuinigd. De voorgestel de bezuinigingen zouden voor dit jaar goed zijn voor een to taal bedrag van bijna 60.000 gulden. Richard van Offeren (17) schaakkampioen Zoeterwoude ZOETERWOUDE Richard van Offeren mag zich de nieu we kampioen van „Schaakve reniging Zoeterwoude" noe men. Met nog één wedstrijd voor de boeg is hij onbereik baar geworden voor zijn ach tervolgers. In de B-groep spitst de strijd zich toe tussen Lia van Velzen en Cor van Muyden. Ook spannend is het nog in de jeugdcategorie. De grootste kanshebbers zijn Kees Ooster- lee en Herman van der Post, terwijl Jan-Jaap Hauser ook nog op de loer ligt. De net 17-jarige Richard'van Offeren speelde een zeer re gelmatige titelstrijd. Slechts éénmaal tegen rivaal De Hoop moest hij het hoofd buigen. De andere kansheb bers, vooral Jaap van Leeu wen en Jan van der Zwet, moesten de eer aan het jeugdi ge talent laten. De Hoop is vrijwel zeker van de tweede plaats al hebben Van Leeuwen en Van der Zwet ook nog kans op „zilver". Met nog twee wedstrijden voor de boeg fs het erg spannend in de jeugd- kompetitie. Zij aan zij steve nen Kees Oosterlee en Her man van der Post af op de fi nale die uiteindelijk uitsluitsel moet geven over het kam pioenschap. Voor een opmer kelijke prestatie zorgde voorts Dirk Meijer. Hij werd derde bij het kampioenschap van de Leidse Schaak Bond. Met het planten van een boom opende gedeputeerde mevrouw drs. I. Günther binnen het college van G.S. speciaal belast met woonwa genzaken gisteren het nieuwe woonwagenkampje te Nieuwkoop. Tevens beteken de dit de overdracht van het kamp door de gemeente aan het woonwagenschap Gouwsluis. Het achter het in dustrieterrein gelegen woon wagenkamp, dat tot stand is gekomen na overleg met de wijkbewoners, woonwagen bewoners en industriëlen, vervangt het kampje aan de Oude Meyeweg, dat reeds lange tijd in deplorabele toe stand verkeerde. Reeds vori ge winter werden de woon wagenbewoners op het nieu we terrein gehuisvest vanwe ge de slechte „behuizing" op het oude kamp. Met d ciële opening werd echt wacht tot het tijdstip v de afbouw van het kar i de overdracht aan het wagenschap rond z i zijn. Met de aanleg v( twee standplaatsen te kamp was een inyei gemoeid van 255 waarin een rijkssi wordt ontvangen van 120.000.-. Voor u'tvoerige informatie: IAZ International Nederland B.V., Póstbus I20,2400 AC Alphen aan der Want een koelkast moet lang meegaan. Mooi. betrouwbaar en praktisc ziin. En ..je wilt ook niet te veel betalen. Voor mensen die zo logisch nadenken maakt Marynen koelkasten Met de nuchterheid die ons eigen is. Alle modellen hebben Kema-keur en een regelbare thermostaat. Er zijn ook typen met een uitgekiende variabele indeling, links- of rechtsdraaienr deur en automatisch ontdooisysteem. Ook in Bali-bruin of Savannah-beige. Bovendien zijn alle Marynen koelkasten uitgerust met het energiebesparende Roll-Bond koelsysteem. Dat scheelt! Dus: Wie nuchter nadenkt, die wil Marynen, Tafelmodellen De Marynen "Speclal"- serie biedt volop keuze in I-, 2- en 3-sterrenmodellen en koelers. Verkrijgbaar In wit terwijl enkele modellen ook in Savannah-beige verkrilgbaar zijn. Luxe inte rieur en zuinig met energie. Koelers N Deze modellen hebben geen vriesvak. Handig als extra veel koelruimte wenst Zeer zuinig met energie en allen met auto matische ontdooiing. Leverbaar In I60-. I80 en 24'0 liter uitvoering. Ook in beige. 2-deqrs modellen Ideaal, zo'n tweedeurs- koelkast met een royale diepvriesruimte. Grote invriescapaciteit en alle maal xnet volautomatische ontdooiing. Diverse modellen met links- of rechtsdraaiende deur. Ook in Bali-bruinof Savannah-beige. Koel-/ vriescombinaties Tweedeurs koelkasten een extra grote diepvri ruimte van maar liefst 90 liter. Vier kilo per el invriescapaciteit Koelruimte op ooghoo maakt bukken overboi De inhoud van de koet ruimte is 200 liter.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4