Oord der verschrikkingen' onder de 1984' Wetering niet voor 'Zuiveringsinstallatie bij Nieuwe Sportief ianbo«M anden gelegd lurfers worden ogelijk aan ;iden Eerste diploma's schoolverlaters Vlagvertoon voor FC Lisse-complex LEIDSE COURANT ZATERDAG 20 MAART 1982 PAGINA 3 euwe discussie over ittrekker PvdA-Voorschoten 0RSCHOTEN Het bestuur van de Voor- Dtense PvdA-afdeling heeft de leden ver- ht zich opnieuw uit te spreken over het lijst- [kersschap voor de komende gemeente lsverkiezingen. Vorige maand kozen de le de huidige fractievoorzitter Johan Visser lijstaanvoerder. Visser heeft echter enkele en geleden laten weten de komende raad- riode niet beschikbaar te zijn als wethouder een verandering van werkkring. PvdA-bestuur in Voorschoten meent dat geen gevolgen heeft voor zijn positie als trekker, doch heeft besloten de zaak aan de :ling voor te leggen. Deze komt donderdag naart daarvoor in een openbare ledenverga- ing bijeen in het zalencomplex De Werf aan Schoolstraat. De vergadering begint om 10 uur. Projectweek Don Bosco-mavo SASSENHEIM Grote belangstelling was er gisteravond in de Don Bosco-mavo voor de resultaten van een projectweek van de 107 brugklasleerlingen. Alle werk stukken, foto's en tekeningen werden voor iedereen tentoongesteld. De 107 brugklassers zijn daarvoor een week lang in de weer geweest, 's Morgens werden excursies gehouden en 's middags werden de ervaringen daarvan op papier vastgelegd. Bezocht werden onder meer het Slot Teylingen, het Huys Dever, het Laboratorium voor Bloembollenteelt in Lisse, een kerk, politie en brandweer en verschillende bedrijven. Tot slot werd een enquête onder de Sassenheimse bevolking gehouden over huisdieren. De resultaten daarvan worden binnenkort bekend ge maakt. Katwijk moet LPG-tank verbieden KATWIJK/DEN HAAG Het gebruik van de rijdende LPG-tank bij bouwwerkzaamheden aan de Tramsteeg moet door de gemeente Katwijk verboden worden. Dat heeft de Raad van State gisteren beslist naar aanleiding van een beroepsprocedure, ingesteld door de Stichting Leefbaar Katwijk. Leefbaar Katwijk kwam donderdag bij de Raad van Sta te met tal van argumenten tegen de door de gemeente verleende hinderwetvergunning voor de tank. De ver gunning voor bovengrondse LPG-opslag werd in novem ber verleend aan het aannemingsbedrijf Van der Waal. De gastank wordt gebruikt bij de bouw van een bejaar denflat aan de Tramstraat. Volgens Leefbaar Katwijk voldoet het aannemingsbe drijf niet aan de voorwaarden, neergelegd in de vergun ning. De tank zou te dicht bij de bstaande bebouwing zijn opgesteld, heeft een periode in een kelder gestaan en er zou onvoorzichtig mee omgesprongen worden. Zo is er maandag en vorige week vrijdag brand uitgebroken in de verwarmingstoestellen die door de tank worden ge voed. Hekkelman kandidaat Gedeputeerde Staten LEIDERDORP Het DCA-lid prof.dr. Jan Hekkelman uit Leiderdorp is kandidaat-gede puteerde van de provincie Zuid-Holland gesteld. Dit meldde CDA-lijsttrekker J.D. Gabor tijdens een verkiezings bijeenkomst voor provinciale staten in Zoetermeer. De heer Hekkelman is hoogle raar celbiologie aan de rijksu niversiteit Leiden en enige tijd raadslid geweest in Leider dorp. Hij staat als tweede op de regionale kandidatenlijst voor het CDA bij de provincia le statenverkiezingen. De Nobel hoeft voorlopig geen dwangsom te betalen LEIDEN Het afvalstoffenbedrijf De Nobel aan de Zoeterwoudse- weg hoeft voorlopig geen dwangsom te betalen. Dit heeft de Raad van State gistermorgen bepaald. De gemeente had van De Nobel een dwangsom geeist, omdat het be drijf de hinderwet zou overtreden. De Nobel had papier op het voor terrein van zijn bedrijf opgeslagen hetgeen volgens de gemeente in strijd was met de vergunning. De Nobel was van het tegendeel over tuigd en weigerde het papier te verwijderen. Het gemeentebestuur stelde daarop een dwangsom vast van 1000 gulden per dag dat het pa pier buiten zou liggen. De dwangsom loopt inmiddels tegen de 20.000 gulden. De Raad van State vindt dat de gemeente moet wachten met haar vor dering totdat er een uitspraak is gedaan over de inhoud van de hin derwetvergunning. De Nobel heeft de Raad van State gevraagd uit spraak te doen in het meningsverschil. Wanneer deze zaak wordt be handeld is nog niet bekend. Een kraan met kogel maakt een eind aan het Van Nieu- wenhulscomplex aan de Morsweg. Jubilarissen bij bouwbond meente bereid een bestem mingsplan voor. In afwachting van die procedure en de bouw sluit het Hoogheemraadschap niet uit dat bij de installatie in Hazerswoude-Rijndijk tijdelij ke maatregelen moeten wor den getroffen. Deze overbezet te inrichting zal in regenrijke periode ongezuiverd water moeten gaan lozen op de Oost- vaart of de Oude Rijn. De situatie in Koudekerk is vergelijkbaar met die van Ha- zerswoude. De inrichting in Koudekerk is overbelast en de aansluiting op de inrichting in Alphen-West laat nog op zich wachten. Ook hier zal in re genrijke periodes geloosd moe ten worden op de Oude Rijn in afwachting van de bouw van een nieuw gemaal en de Alp- hense aansluiting. De aanslui ting van het riool van Hazers- woude-Groenendijk zal ook op zich laten wachten. Het is de bedoeling dat deze aangesloten wordt op de zuiveringsinstalla tie in Leiden-Zuidwest, maar daarvoor moet eerst de riole ring in Zoeterwoude-Rijndijk en Hazerswoude-Groenendijk zijn afgerond. Het Hoogheem raadschap houdt er rekening mee dat dat pas over enkele jaren het geval is. Ook de voorbereiding voor de bouw van een gemaal bij Pa penveer en de aanleg van een persleiding daarvan naar zui vering in Nieuw veen vroeg meer tijd dan verwacht. Voor dit werk is al ruim 3, 5 miljoen gulden beschikbaar en naar verwachting zal nog dit jaar met de aanleg kunnen worden begonnen. Ook kan er snel be gonnen worden met de uit breiding van de zuiveringsin stallatie Leiden-Noord. Dat zal in twee fasen gebeuren. SASSENHEIM Tien trouwe leden van de bouwbond FNV zijn gisteravond op feestelijke wijze gehuldigd. Dat gebeurde tijdens een bijeenkomst van de bond in 'Cees en Ineke'. De twee gouden jubilarissen, M. Goddijn en W. van der Lans kregen door bondsvoor zitter P. Homan het gouden bondsinsigne met robijnen op gespeld. Zij zijn al 50 jaar lid van de bond. In beginsel was dat 'St. Josef', dat later fuseer de met de bouwbond FNV. Het derde 'gouden' lid, A. van Keulen, die voor de fusie lid was van de bouwbond NVV, krijgt zijn huldeblijken thuis, omdat hij niet in staat was. aanwezig te zijn. Daarna kwamen zeven zilve ren leden aan de beurt. Zij kregen het zilveren bondsin signe voor 25 jaar trouw lid maatschap. Vijf van hen, G. Koelewijn, S.C. Rewijk, G. Hoogervorst. J. Knegt en J. van Velsen en J. Waasdorp, waren voor de fusie lid van 'St. Josef'. De zevende, P. Ha venaar, was lid van de bouw bond NVV. De penningmees ter Ben Zwetsloot is 12,5 jaar in functie en kreeg daarom een cadeau met bloemen. Raadslid Van der Putten tot gemeente: „Tik discriminerende scholen op de vingers" LEIDEN De gemeente is verplicht haar tolerante stand punten met betrekking tot de discriminatie van homofielen onder de aandacht van de scholen te brengen. Aldus het raadslid J. van der Putten naar aanleiding van discrimi nerend gedrag van de Christe lijke Vlietschans Scholenge meenschap. Voorlichters van de Leidse Werkgroep Homosexualiteit waren enige tijd geleden niet welkom op de Vlietschans. Di rectie en bestuur waren van mening, dat homosexualiteit niet in hun milieu voorkwam en dat de kinderziel niet tegen de voorlichting van de werk groep bestand zou zijn. Van der Putten is van mening, dat de houding van de directie en bestuur van de Vlietschans „buitengewoon betuttelend is ten opzichte van leerlingen in het algemeen en daarnaast kwetsend ten opzichte van ho- mosexuele leerlingen". In schriftelijke vragen ver zoekt Van der Putten het col lege om de school op de vin gers te tikken. Bovendien zou den nog ongeveer vijf scholen met protestant-christelijke sig natuur plotseling geen prijs meer blijken te stellen op voorlichting van de zijde van de Werkgroep Homosexuali teit. Van der Putten beroept de gemeente op' haar uit spraak, dat de vrijheid van on derwijs niet mag worden be nut voor het nastreven van discriminatoiredoeleinden. Ook wijst het raadslid het col lege erop, dat enige tijd gele den „met enige lokale trots" werd gemeld, dat het stand punt van de landelijke bestu- renraad protestant-christelijk onderwijs niet beschouwd kon worden als ook maar eniger mate representatief voor het protestant-christelijke onder wijs in Leiden. De directeur van het gemeentelijk rekencentrum in Leiden reikte gistermiddag de diploma's uit die door een zevental jonge ren in het kader van een schoolverlatersprojekt zijn behaald. De zeven, op één na zijn zij aangetrokken via het gewestelijk ar beidsbureau, hebben in drie maanden een opleiding bij het cen trum gehad en krijgen nu een arbeidskontrakt van drie jaar bij de gemeente Leiden aangeboden. Het projekt biedt voor de ge meente financiële voordelen daar een deel van het werk door deze personeelsuitbreiding niet meer uitbesteed behoeft te wor den. De schoolverlaters krijgen via het projekt de mogelijkheid praktische ervaring op te doen. De gemeente verwacht dat zij na verloop van tijd zonder problemen bij een computerbedrijf aan de slag kunnen. De geslaagden zijn J.P. Depondt, M.H. Nijman en J. v.d. Blom.uit Leiden, J.H.M. Verdel en P.N. Goosen uit Katwijk, R.A. Vqrheijen uit Lisse en W. v.d. Kerkhoff uit Rijns burg. KEMADE De kans bestaat dat het Paddegat en Oude Wetering verboden terrein worden voor dsurfers. Dit bleek gisteren tijdens een vergadering de provinciale commissie voor recreatie. lommissie leden bogen zich over een wijziging van het vaar- lement. Daarbij werd voornamelijk aandacht besteed aan de J ikkende surfsport en de problemen die deze met zich mee- i igt. Volgens de commissie is een regeling hard nodig om te i komen dat plankzeilers en beroepsvaart elkaar in de weg n. De commissie wil in de nabije toekomst op een groot aan- 11 loorgaande vaarwegen een surfverbod. Dat verbod geldt al-, op werkdagen. Voorts wordt het waarschijnlijk verboden r surfers binnen een afstand van 100 meter van bruggen en zen te plankzielen. \'er dr. J.W. Hekkelman pleitte ook voor een dergelijke re- l ïg met betrekking tot punten waar vaarwegen samenko- i Als voorbeelden noemde hij de Oude Wetering en het Pad- 1 it, de doorgang tussen de Wijde Aa en de Braasem. De com- iie zal deze waterwegen aan een nader onderzoek onderwer- en aan de hand van de resultaten daarvan advies aan de en uit brengen. Uiteindelijk zal in een folder vast worden iigd waar men op welke tijden kan en mag surfen. istcode/Plaats 1 ïtaald wordt L per maand (met automatische afschrijving) L. per kwartaal 'uur een softtennisset naar: aam istcode/Plaats ilef oon uur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - 'ar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, 100 VB Leiden. iDEN „Toen werd toch nog werkelijk- verzucht een wan- ar opgelucht en ziet welgevallen hoe de> i eironde 'beul' korte ten maakt met het malige Nieuwenhuis- Jplex aan de Morsweg. doorn in het oog van «>mwonenden wordt in komende dagen ver splinterd. Gisteren begon de sloop. „Rattenplaag" en „Stortplaats" staat in dikke letters op het nog overeind staande stuk fa- brieksmuur gekalkt. Daarmee hebben actievoerders hun on vrede tegen deze „besmette vlek" in de wijk duidelijk pro beren te maken. Al vele jaren staat de voorma lige fabriek leeg. Een groot aantal Leidenaars zag in de immense lege hallen een ge schikte dumpplaats voor afval. Verve Igens kozen ratten in deze a.'valhopen domicilie. Eind vorig jaar kocht de ge meente het pand van de pro jectontwikkelaar Bakker. Op 30 november besloot de ge meenteraad het complex over te nemen. Bij de gemeente werd steen en been geklaagd over de gevaarlijke toestand in het bouwvallige pand. Wel poogden omwonenden het ge bouw door het plaatsen van hekken af te sluiten, maar dat mocht niet baten. Binnen een mum van tijd was de boel ge sloopt. Ook kinderen ver maakten zich in de bouwval. Door de deplorabele conditie van het bouwwerk liepen de spelende kinderen gevaar. De gemeente werd gevraagd actie te ondernemen. Het raadslid F. van Oosten (PPR) heeft daar door middel van schrifte lijke vragen aan het college op aangedrongen. Vorig jaar april werd Bakker door de gemeen te gelast het complex te slopen. Tot gisteren is aan die somma tie echter geen gehoor gege ven. Van Oosten wilde onder meer weten, waarom het colle ge niets heeft gedaan, toen bleek, dat Bakker niet rea geerde. De gemeente zegde toe, dat nog voordat de maand maart verstreken was, er iets onder nomen zou worden. Grote let ters zijn voor het raam van buurthuis het Mierennest aan de Morsweg aangebracht: „Sloop definitief toegezegd voor eind maart". De sloop is inmiddels begonnen. Een pas sant ziet de aangeplakte vreugdekreet voor het raam. „Gaan ze nu eindelijk begin nen? Het wordt tijd ook, an ders gaat voor het weekeinde de brand erin," mompelt hij. Voor de buurt is het complex het oord der verschrikkingen geworden. Maar dit inferno gaat plaats maken voor nieuw bouw met veel groen en speel- voporzieningen voor de jeugd. In verband met bezwaren, die tegen de oorspronkelijke plan nen aangetekend zijn, werkt de gemeepte momenteel aan een nieuwe stedebouwkundige opzet. Vast staat wel, dat het plan wordt betrokken bij het woningbouwcontigent '83. Met het doorknippen van een lint opende wethouder Mevrouw drs. J. Meulemans-Seelen gistermiddag officieel de nieuwe clu- baccomodatie van de FC Lisse. Een uur later deed burgemeester mr. R.W.M. Gerrits het nog eens dunnetjes over door een bordje aan de muur te onthullen, 's Avonds zag het zwart van de men sen in het nieuwe complex op het gemeentelijk sportpark aan de Lissese Spekkelaan. Het nieuwe onderkomen, dat ruim drie miljoen gulden heeft ge kost, bezegelt officieel nog eens de fusie tussen de beide voetbal verenigingen Sportclub Lisse en Lisser Boys. Anderhalf jaar ge leden besloten zij samen te gaan in de Fusie Club Lisse en dus niet Football Club Lisse, zoals menigeen denkt. Sinds gisteren beschikt de FC met zijn 1.200 leden en 84 elftallen over negen speel- en twee trainingsvelden en een speciaal oefenveld voor doelverdedigers. Verder zijn er achttien kleedkamers, een com putergestuurde kantine, een jeugdhonk, bestuurs- en commissie kamers, een secretariaatsruimte en als klap op de vuurpeil een volwaardige sporthal. HOOGHEEMRAADSCHAP RIJNLAND: LEIDEN/STREEK Een nieuwe installatie voor het zuiveren van afvalwa ter bij Nieuwe Wetering zal hoewel die urgent is niet voor 1984 kunnen worden gebouwd. Dat schrijft het Hoogheem raadschap Rijnland in de bijgestelde Bestrijdings- plan Verontreiniging Op pervlaktewateren. In dit plan zijn alle nieuw uit te voeren werken voor de periode 1982-1984 opgeno men. Met alle voorgeno men werken is een bedrag van ruim 120 miljoen gul den gemoeid, hetgeen neerkomt op een jaarlijkse investering van twee mil joen gulden. De bouw van de installatie bij Nieuwe Wetering wordt ver traagd door de lange bestem mingsplanprocedure voor het gebied. Een ander uitgesteld iets, is de studie naar de oplos sing van het afvalwatervraag stuk van Hazerswoude-Rijn dijk, Koudekerk aan den Rijn en Alphen aan den Rijn-Zuid west. Door overbelasting van het gebied is de bouw van een nieuwe zuiveringsinstallatie in Alphen-West nodig. De ge- Een complete softball tennisset j krijgt u toegestuurd als dank i rde moeite voor het opgeven leen nieuwe abonnee. a Noteer m.i.v van de Leidse Courant .als nieuwe abonnee I

Leidse Courant | 1982 | | pagina 3