2 WEEK PRIJZEN WEEK- HOOFD PRIJZEN EIND' HOOFD PRIJZE, EeidaeSou/to/rit Compact Plaatsing 1e aflevering: 13 maart puzzelen iiir De puzzelactie ten bate van de Stich ting Puzzelen voor Polen bestaat uit tien opgaven, die wekelijks in deze krant worden gepubliceerd. Door het inzenden van de gevraagde slagzin dingt u mee naar de aantrekkelijke HOOFDWEEKPRIJZEN en de vele fraaie WEEKPRIJZEN. Aan het eind van de 10 afleveringen kunt u meedingen naar de geweldige EINDHOOFDPRIJZEN. Hiervoor telt u het aantal malen dat de letter P in alle tien puzzels voorkomt. Dit aantal stuurt u met uw tiende oplossing in. WAARGAATHET GELD NAAR TOE Vrijwel alle activiteiten in Zuid-Hol land ten bate van Polen worden sinds kort door één overkoepelende instelling georganiseerd: het Coördi natiecomité Zuid-Holland helpt Po len. De meeste plaatselijke actie groepen hebben zich hierbij aange sloten. Voor deze puzzelactie heeft het comité de Stichting Puzzelen voor Polen opgericht. Er is zodoende één centraal informa tiepunt ontstaan, van waaruit alle particuliere activiteiten ten bate van Polen worden gecoördineerd. Doel van dit samenwerkingsverband is zo goedkoop en praktisch mogelijk te werken. Transport, inkoop, voorlich ting en begeleiding van activiteiten worden zoveel mogelijk centraal ge regeld. zodat er bijvoorbeeld geen halfvolle vrachtwagens naar Polen kunnen rijden. Verder worden alle ervaringen uitgewisseld. Dit alles werkt tijds- en kostenbesparend. De plaatselijke comitè's kunnen uiteraard met hun vragen terecht bij deze organisatie, maar kunnen ook om voedsel verzoeken. Via ingedien de vragenlijsten beslist het bestuur van het coördinatiecomité of aan deze verzoeken kan worden voldaan. Met het geld van de puzzelactie wor den de goederen gekocht en vervol gens overgedragen aan de comitè's die verder voor het transport zorgen. Er zijn inmiddels via de diverse co mités vele vrachtwagens met voed sel en goederen naar Polen gereden. Er is nog immer behoefte aan medi cijnen. kleding en voedsel speciaal voor de zwakkere groepen zoals baby's, kinderen, bejaarden en ge handicapten. Ziekenhuizen zitten zo wel om medicijnen als kleding (pya- ma's) en beddegoed verlegen. Het comité heeft contacten met de plaat selijke kerken en de ziekenhuizen in Polen, die voor de verdeling zorgen. De adressen zijn door de Pootee bis dommen doorgegeven, zodat de ze kerheid bestaat dat alles op de goe de plek terecht komt. Er bestaat daarop een goede controle. Het doel van de puzzelactie is dan ook met het verkregen geld humani taire hulp te verlenen aan óe inwo ners van Polen en hun lichamelijke welzijn te bevorderen. „Deze gelden zullen onder geen beding worden overgemaakt aan andere instellin gen. Alleen op deze manier is verze kerd, dat elke gulden ook voor deze hulp wordt aangewend in de ruimste zin des woords", aldus de Stichting Puzzelen voor Polen. Het coördinatiecomité beheert overi gens ook nog een adressenbestand met namen van mensen die in zie kenhuizen liggen, hulpbehoevende bejaarden, weduwen en wezen. Mensen die meer persoonlijke hulp willen bieden kunnen bij het secreta riaat (postbus 177, 2501 CD Den Haag) een adres aanvragen om voor deze mensen een pakket te verzor gen. Voor telefonische inlichtingen kan men terecht op het nummer 079-414737 (P.Vanackere). Het Coördinatiecomité Zuid-Holland helpt Polen vertegenwoordigt de vol gende hulpcomitè's: Leiden helpt Piotrkow Trybunalskie. Comité Wassenaar. Comité hulp Noorden. Stichting helpt Poolse ziekenhuizen. Comité Maassluis adopteert kinder ziekenhuis Poznan. Stichting Zoetermeer helpt Poolse stad Lubin. Comité Berkel en Rodenrijs. Comité Lente voor Poolse kinderen Leidschendam. Comité Voorburg helpt Pasyn. Comité Bleiswijk helpt Polen. Stichting Rijswijk-Kalisz. Stichting Haagse hulp voor Polen. Comité Rotterdam helpt Polen. Een set van 3 delen 'Sporen aan de he mel'. Kroniek van een luchtoorlog boven Nededand. ter waarde van f.115,70. Geïl lustreerd met foto's, tekeningen en kaar ten. Aangeboden door uitgeverij Hollan- dia te Baarn. Een set van 2 delen Kramers' Groot Woordenboek Nederlands, ter waarde van f.99.-. aangeboden door Elsevier te Amsterdam. E«i eigentijdse presentatie NTtVSb- van het Nederlands van nu: KRAMERS' GROOT WOORDENBOEK NEDERLANDS ANWB's Het Beste Boek voor de weg. ter waarde van f.89,90. geschenk van Rea der's Digest te Amsterdam. Thiemes Vogelatlas. De Europese broed- vogels, ter waarde van f.69.50. geschenk van uitgeverij W.J. Thieme te Zutphen. OMSCHRIJVING PUZZEL WEEK 2 Militaire luchtvaart In Nederlands Indlë. door H. Hooftman, 2 dln. ter waarde van f.68,50, beschikbaar gesteld door de Eu ropese Bibliotheek te Zaltbommel. 'Een koor van vogels', een boek voor lief hebbers met prachtige Japanse prenten, ter waarde van f.65,-. geschenk van uit geverij NN te Amsterdam. Beste verhalen van Scotland Yard. 2 dln., ter waarde van 64.90. aangeboden door Reader's Digest te Amsterdam. 'Molens van Rotterdam in oude ansich ten' door H.A. Visser, 2 dln. ter waarde van 64.-. aangeboden door de Europese Bibliotheek te Zaltbommel. (ILL OMNIBOEK - DEN HAAG 'Op reis met Anton Pieck' door Hans Vo- gelesang, ter waarde van f.61,90, ge schenk van Omniboek te Den Haag. •Willem Elsschot, verzameld werk', waarin o.a. opgenomen 'Kaas'. 'Lijmen' en 'Het Been', ter waarde van f.59.50. aangebo den door Querido te Amsterdam. Delta's grote dierenencyclopedie, ter waarde van f.59.50. aangeboden door de Centrale Uitgeverij te Harderwijk. Het grote bouwstijlenboek, de wereldge schiedenis van de bouwkunst, ter waarde van f.59.50. beschikbaar gesteld door uit geverij Elmar te Delft. Twee prijzen: 'Langs oude en nieuwe we gen. zwervend door België en Nederland' ter waarde van f.57,50. aangeboden door de Nederlandse Boekenclub te Den Haag. Horizontaal: 1. wintergerecht; 7. bepaald mu ziekonderwijs; 13. klein vertrek; 14. stof; 16. duivenhok; 17. 100 liter (afk.); 18. lichaamsdeel; 20. vistuig om kabeljauw te vangen; 21. elasticiteit; 23. boksterm (afk.); 24. samenstel van getakte horens; 26. appelsoort; 28. kleur; 29. rapport; 30. metaal; 31. vo gel; 33. rode kleurstof; 35. loof boom; 37. opstootje; 38. scheepsvloer; 40. jong schaap; 41. titel (afk.); 42. keurig; 44. op koper van gestolen goed; 46. be lemmering (fig.); 47. familielid; 48. hoogste punt; 49. bittere vloeistof; 50. insekt; 51. afgele gen; 53. behaagziek; 56. weefsel v.e. spin; 58. oude lengtemaat; 59. voorzetsel; 61. doortochtgeld; 62. uitroep; 64. namelijk (afk.); 65. kwaad; 67. stad in Noorwe gen; 69. slaapplaats voor baby's; 70. trommelslager; 71. schouw burgrang; 72. zwaarlijvig; 74. fa milielid; 76. Amsterdams peil (afk.); 78. manier van zingen v.e. kanarie; 79. moerasplant; 81. vrouwelijk rund; 82. muzieknoot; 83. kloosterlinge; 85. één der partijen in een geding; 87. boom; 88. attribuut van Neptunus; 89. helderziende. Verticaal: 1. tak van sport; 2. ogenblik; 3. hoewel; 4. siervogel; 5. rund; 6. deel v.e. boom; 7. staafvormig werktuig; 8. voorzetsel; 9. bak- ruimte; 10. luitenant (afk.); 11. boom; 12. deel van de voedings buis tussen strot en maag; 15. apparaat; 18. exploitant van schepen; 19. voormuur; 21. schrijflijn; 22. tapijtachtige stof; 24. kleefstof; 25. mager; 26. te ken van de dierenriem; 27. geslo ten; 32. snelle loop; 34. grappen maker; 36. hoofdstad van Korea; 38. bewaarplaats; 39. flesvormig hout; 41. schermwapen; 43. in sekt; 44. bergplaats; 45. knaag dier; 46. in grove trekken; 51. in gebeeld; 52. geboden bedrag; 54. scheepskeuken; 55. toiletarti kel; 57. mannelijk beroep; 59. roofdier; 60. benaming v.e. boek; 62. grote houten loods; 63. stop plaats; 65. zelfkant van linnen; 66. opening; 67. lidwoord; 68. metalen staaf; 73. gehoorzaam; 75. met tegenzin; 77. stoot; 79. gewricht; 80. onderdeel v.e. ten- nispartij; 82. bladgroente; 84. symbool voor nikkel; 85. voeg woord; 86. muzieknoot; 87. en andere (afk.). 33 42^82 T 35 26 81*^51 TT 46^77 47 71 87 75^ Cervantes' 'Don Qulchot', verlucht met prenten van Gustave Dorè. ter waarde van f.56.75. geschenk van Querido te Amsterdam. 'Beelden voor ogen', door L. Dobroszyc- ki. ter waarde van f.49,50, aangeboden, door Amphora-Books te Amstelveen. 'Oproep der kabouters' van Rien Poort vliet. ter waarde van f.49,50. beschikbaar gesteld door Van Holkema en Warendorf te Bussum. 'Met het oog op onderweg'. Een tocht In woord en beeld langs de monumenten In Nederland, ter waarde van f.47,50, ge schenk van uitgeverij J.H. Gottmer te Haarlem. Lannoo's Autoboek Benelux. Toeristische atlas voor reis. weekend, vakantie en vrije tijd, ter waarde van f.45,-. aangeboden door uitgeverij Lannoo te Tielt, België 'De wereld van de lichte muziek' door H. Middelburg, ter waarde van f.39,90, ge schenk van uitgeverij A.J.G. Strengholt te Bussum. ZO INZENDEN U kunt op drie manieren uw oplos sing inzenden. 'Per postgiro: u maakt minimaal f 2,- over op girorekening 8618. De slag zin (slechts één per girokaart) schrijft u op de voorzijde onder 'Mededelin gen' (zie voorbeeld). U kunt zowel een oude als een nieuwe overschrij- vingskaart gebruiken. Per bankcheque: u stuurt uw cheque met daarop ingevuld een be drag van minimaal f 2,- in een enve lop naar ons adres. De slagzin (slechts één per cheque) schrijft u op de plaats die aangegeven is op het voorbeeld. Per briefkaart naast de normale porto van 45 cent plakt u tenminste f 2.- (en ten hoogste 10 gulden) aan geldige Nederlandse postzegels ex tra ten bate van de Stichting Puzze len voor Polen. Vermeld duidelijk naam en adres (IN BLOKLETTERS) en de slagzin die u in de puzzel hebt gevonden (zie voorbeeld). LET OP: Het adres is Sijthoff Pers Ppstbus 16414 2500 BK OEN HAAG Wij verzoeken u om, indien moge lijk, zoveel mogelijk gebruik te ma ken van postgiro of een cheque, omdat wij van alle bijgeplakte post zegels op een briefkaart 10% moe ten afdragen aan de PTT. LET OP. Uw inzending is slechts gel dig, wanneer u tenminste f 2,- gireert oL extra postzegels van f 2,- (boven de normale porto) bijplakt op een briefkaart. Inzendingen zonder deze extra postzegels zijn volkomen waar deloos en dingen niet mee naar de prijzen. Oplossingen u mag net zoveel in zenden als u wilt moeten zaterdag a-s. in ons bezit zijn. Giro-over schrijvingen dus uiterlijk woensdag middag versturen. Wel voor elke op lossing een aparte girokaart, cheque of briefkaart gebruiken. De namen van de prijswinnaars worden steeds 2 weken na iedere aflevering gepu bliceerd. De trekking wordt wekelijks verricht in Rijswijk door notaris mr. W.A.M. Jacobse, bij wie ook de oplossingen en het daarin voorkomende aantal letters P zijn gedeponeerd. Over de uitslag kan niet worden ge correspondeerd of getelefoneerd. Gewonnen prijzen kunnen niet wor den geruild, evenmin kan daarover worden gecorrespondeerd, ook niet met de betreffende fabrikant. rvzzcuN toon roie* SOTHOFF PtKJ I postbus 1641+ xroo OK PIN KAM Belangrijk: Tel vooral het aantal ma len dat de letter P in deze puzzel voorkomt. Alle P's slechts eenmaal tellen. Noteer het aantal, maar zend nog niet in. Na 10 puzzels vragen wij u het totaal aan letters P uit alle 10 puzzels op te geven. U dingt daar door mee naar de geweldige eind- hoofdprijzen. 'Langs binnenpad en brandgang', natuur leven op de Veluwe, ter waarde van f.29,50. geschenk van uitgeverij Pirola te Schoorl. Loeb, uitgevers Johannes Verhulsstraat 45 1071 MS Amsterdam Groot literair citatenboek, ter waarde van f.29,50, geschenk van uitgeverij Loeb te Amsterdam. 'Het mysterieuze motel', roman van Ma- cauly. ter waarde van f.28.50. geschenk van Ploegsma te Amsterdam. UFO's. boodschappers van misleiding, door Jacques Vallèe, ter waarde van f.28.50, aangeboden door uitgeverij J.H. Gottmer te Haarlem. boekmakerij/uitgeverij luyten 'Mensen In brons', standbeelden in Ne derland. platenboek van P. de Monchy en T. Visser, ter waarde van f.27.50. be schikbaar gesteld door boekerij/uitgeverij Luyten te Amstelveen. Plaats in bovenstaande vakjes de letters, die corresponderen met de nummers in de kruiswoordpuz zel. Dan vormt zich een slagzin, die u onder de voorwaarden als genoemd onder 'Zo inzenden' dient op te sturen.fDo letters P in deze slagzin hoeft u vanzelfsprekend niet mee te tellen7. ObeJ 'Heersers van de 20ste eeuw', samenge steld door journalisten van The New York Times, ter waarde van f.39,-. geschenk van uitgeverij A.J.G. Strengholt te Bus sum. Een deel uit de Thieme-serie 'Sagen en legenden', ter waarde van f.39.50, be- schikbaargesteld door uitgeverij W.J. Thieme te Zutphen. PETER VAN DER VELDEN 'Het dal van de Issa', door C. Mllosz, No belprijswinnaar Letterkunde 1981, ter waarde van f.37,50. beschikbaar gesteld door Peter van de Velden, uitgever te Amsterdam. 'Hendrik Chabot - Zijn leven en werk', ter waarde van f.37.50. aangeboden door uitgeverij Ad Donker te Rotterdam. Groot Gulness Recordboek 1982. ter waarde van f.37.50, geschenk van Lui- tingh te Laren. 'XYZ der muziek', door C. Höweler. ter waarde van f.35.50, geschenk van uitge verij de Haan te Bussum. Platenboek 'Het oude Griekenland', ter waarde van f. 34,90, aangeboden door ICOB c.v. te Alphen aan de Rijn. De toestand van de wereld/Politieke at las. ter waarde van f.34.50. geschenk van uitgeverij Bert Bakker te Amsterdam, voor alle munten uit de regeringsperiode van koningin Juliana, ter waarde van f.30.-. geschenk van de Amro-bank. Gustave Dorè Bijbel, ter waarde van f.29.90. beschikbaar gesteld door ICOB c.v. te Alphen aan de Rijn. 1 set Spectrum Compact Encyclopedie, bestaande uit 20 delen, ter waarde van f.570,-, beschikbaar gesteld door uitgeve rij Het Spectrum te Utrecht. SPECTRUM ENCYCLOPEDIE Een set van 2 Pioneer speakers, ter waar de van f.298,-, aangeboden door Pioneer Nederland te Weesp. delen. Een algemene encyclot nu en later. Uitgebreid met e< verklarend woordenboek der I se Taal (Van Dale) en met apai atlas. Waarde f.3.000,-. aangeb Oosthoek's uitgeversmaatscl »j Utrecht. Nederli. Spooniv 'Giftige planten In en om huls', natuur- boek. ter waarde van f.24,90, geschenk van Balkema te Rotterdam. 'Als wij ook eens wat mogen zeggen', ter waarde van f.24,90, geschenk van Ploegsma te Amsterdam. 'ABC van stad en land' door W. Aerts. ter waarde van f.24,50. geschenk van Bosch en Keuning te Baarn. 'De profetiën van Nostradamus', ter waarde van f.24.50. aangeboden door uitgeverij Veen te Utrecht. 'Helden op sokkels', literaire standbeel den in Nederland, ter waarde van f. 19.50. geschenk van Bosch en Keuning te Baarn. Een boek over Polen: Irena Conti In ge sprek met Lech Walesa. Interviews over Solidariteit en Polen, ter waarde van f. 17,50, aangeboden door Peter van der Velden, uitgever. Amsterdam. Schrijverskwartetspel ter waarde van f. 16,50. geschenk van Loeb. uitgevers te Amsterdam. 150.000 puzzelwoorden op zak. ter waar de van f. 12.90, geschenk van uitgeverij Elmar te Delft. Twee prijzen: Van Eemlandt-detective, ter waarde van f. 12,50, geschenk van Bek king te Amersfoort. Postzegelalbum Nederland, ter waarde van f.30,- aangeboden door DAVO te De venter. NS-jaarkaart, 2e klas. v zin. De NS-jaarkaart is de meej te treinkaart. De treindeuren dagen voor u open. Er Is geen perking wat dagen of trajekter hoeft geen afzonderlijk kaartj treinreis te kopen. In D-trein^ geen toeslag te betalen. Voor bestaande uit 4 personen waarde f.2.850,-. Aangebodeij Nederlandse Spoorwegen te Ifl Grote Times wereldatlas. Nederlandse editie van 's werelds beste en meest ge zaghebbende atlas, ter waarde van f.263,50, geschenk van Kluwer Algemene Boeken/Zomer en Keuning, Ede. Algemene Uitgeverijen BV [y\] Pakket Sandvik gereedschap ter waarde van f.253,30, aangeboden door Sandvik Nederland. NEC videorecorder, type PV< waarde van f.2.495.-. aangeb. Importeur Kes trading te Woe g Alpha surfplank, type compel^ pleet met 2 zwaarden en voett. waarde van f.2.190.-. gescherf van de starre, top star winds drecht. Een reis per ballon, ter wf1 f.2.000,-. aangeboden door A|. te Amsterdam. Een partij haardblokken ter waarde van f.250.-, aangeboden door Paramelt Syn- tac BV te Haarlem Twee prijzen: Postzegel-insteekboek ter waarde van f. 12,50, aangeboden door DAVO te Deventer. KA-BE postzegel-insteekboek, 24 bladen, ter waarde van f.39.-. geschenk van de Filatelistische boekerij Fibo te Kaatsheu- Uitgave Importa bv* Postzegelalbum Nederland, ter waarde van f.27,50, beschikbaar gesteld door Im porta te Uden. Geschenkdoos met 1 fles champagne en 2 glazen, ter waarde van f.25,-, aangebo den door Alliance vinicole te Alphen aan de Rijn. Een set van 7 delen 'Dierenleven' op de graslanden, in de woestijpen. in de zeeën, In het gebergte, in de bossen, op de ei landen en in de rivieren, ter waarde van f.294,- Een prachtige dierenencyclopedie, aangeboden door uitgeverij Kosmos te Amsterdam. Set bestaande uit 8 delen 'Fragmenten uit het Koninkrijk der Nederlanden in de Tweede Wereldoorlog' van Dr. L. de Jong, ter waarde van f.40,-. ter beschik king gesteld door de Staatsuitgeverij in Den Haag. (LD PIOIME Pioneer hifi rack X-330, ter f.1.839.-. geschenk van Piot land te Weesp. Martinus Nijh Een map compleet met de 1 Hercules Seghers, ter f.1.300,-, aangeboden door I hoff/Dr. W. Junk Publishers' Haag. Groeibriljant hanger in hartvor raats, ter waarde van f 1.240J' den door Anjer ateliers te bosch De grote Wïnkler Prins 'I ter waarde van f.3.990.-, door Elsevier te Amsterdam f 8-daagse vliegreis voor 2 pel Playa del Ingles op het altijd! landGran Canaria met verb® parlementen Barbacan op M giesAangeboden door Arke R[ schede. Polaroid camera ter waarde van 39.50, aangeboden door Broekhuizen Foto Film BV te Rotterdam. 3 langspeelplaten van bekende Neder landse artiesten ter waarde van f.75,-. ge schenk van Phonogram BV te Hilversum. Vergunning De vergunning voor riet houden van deze puzzelactie Is verleend aan: Stichting Puzze len voor Polen te Zoetermeer door de Staatssecretaris van Justitie bij besluit van 12 februari 1982, nr.LO. 620/019/016. 820/019/016 afgegeven door de Staatssecretaris van Justitie op 12 februari jl„ slechts uitgekeerd worden. Indien de netto opbrengst van de puzzel bestemd voor humanitaire

Leidse Courant | 1982 | | pagina 16