Voetbalsponsoring is een verloren zaak" Zondagtrainingen moeten gewichtheffers LKV De Spartaan tiende titel brengen... lNNIE AARDSE, NIEUWE GELDSCHIETER VAN BASKETBAL VERENIGING LEIDEN: Onder redactie van Gert Jan Onylee Verzorgd gebi t ALMERE Direktear Haan ie Aardse gaat er vanuit dat zijn basketbal lers straks met een be hoorlijke mond tanden spelen. „Het is natuurlijk te gek als er een speler loopt met een slecht ver zorgd gebit en dan met shirtreclame voor tand pasta. Bij het aantrekken van nieuwe spelers zal het management van de vereniging er zeker reke ning mee moeten hou den". LEIDENAARS FAVORIET VOOR NEDERLANDS KAMPIOENSCHAP )RTLEIDSE COURANTZATERDAG 20 MAART 1982 PAGINA 13 LEIDEN De Leidse Krachtsportvereniging De Spartaan staat morgen voor de belangrijkste op gave van het seizoen. In het Bredase Sportcentrum „Claudius" moet het Leid se vijftal aantreden tegen Atlas Nijmegen. Inzet van deze wedstrijd: het natio naal kampioenschap bij de gewichtheffers. De Leidenaars beginnen als favoriet aan het letterlijk en figuurlijk zware karwei. Jan Kluivers, Hein van Putten, Dio Degenaars, Herman Filip- po en Len Zwaan moeten in staat worden geacht Atlas te bedwingen. Desondanks waakt de Leidse formatie van coach Thomas Brandt en verzorger Sam Holswilder voor onder schatting. Per slot van reke ning was het vorig seizoen hetzelfde Atlas dat de Leidse équipe van de tiende nationale titel, de negende op rij, af hield. Trainer Dirk van 't Riet, daar over „We zijn licht favoriet, dat is waar. Maar we hebben natuurlijk wel van vorig jaar geleerd. Dit keer hebben we dan ook niets aan het toeval overgelaten. Zo hebben we bij voorbeeld de laatste twaalf weken op zondagen trainingen ingepast. De ploeg is niet ge wend om op die dag een wed strijd te tillen en dat probleem hebben we op die manier trachten te verhelpen." Dat er van alle Spartaanse ge wichtheffers een topvorm wordt verwacht, is duidelijk als het schema wordt bezien waarop de Leidenaars van start gaan. Negenhonderd kilo. Van 't Riet: „Tot nu toe heb ben we 880 kilo als record staan. We hopen dat inderdaad naar negenhonderd te kunnen tillen. Maar dan moet het wel meezitten. Moet de vorm er bij alle vijf zijn." Belangrijk is dan natuurlijk ook de vorm van Herman Fi- lippo en Dio Degenaars, de twee grote troeven van de Leidse formatie. Degenaars zal in ieder geval voluit tillen. Op zich enigszins ongebruikelijk, omdat het grote, nog jeugdige talent van De Spartaan bin nenkort in het Belgische Lom mei moet aantreden voor de EEG-kampioenschappen. Het is duidelijk. LKV De Spartaan wil die tiende lands titel dit seizoen veroveren. Het feit dat juist de regerende kampioen Atlas Nijmegen morgen als tegenstander staat geprogrammeerd zal dat tien de kampioenschap van een nog smakelijker sausje kunnen voorzien. liE In een tijd il sportsponsors het eer zien zitten en or gezien houden, 11 de BV GABA uit met sponsoring J e basketbalvereni- ïiden. Aan het ein- het seizoen loopt ereenkomst tussen en Parker af en deze firma het ^pakket over. De [ing krijgt de naam r Dat staat voor een ita, waarmee het vijftien procent de Nederlandse i heeft en vooral bij ;d aan de weg wil h en. Hannie Aardse tteur en viert door van deze sponso- ii feite een rentree c )ortwereld. Hij was I ners die als veelbe- voetballer op ze- ïjarige leeftijd zijn ting maakte in het voetbal bij het ADO, het latere -n Haag en zeven ïr stopte omdat hij II aan een maat- ilijke positie be- er vond dan het f tbal. „Sinds 1980 ben ik al- I direkteur, daarvoor direkteur marketing, afef dat de sponsoring basketbalvereniging Goor ons bedrijf een zaak gaat worden. - procent van ons recla- et gebruiken we voor oring van het basket- k de rest gaan we rus emet de televisie, radio e soorten van reclame e .produkten. Doelbe- »ben we voor basket bal gekozen. Een sport die in de belangstelling staat. Parker heeft het niet slecht gedaan. Dit seizoen hebben we stage gelopen bij de club en de spon sor en we weten daardoor pre cies wat we overnemen. Door het basketbal te sponsoren, richten we ons op de jeugd van vijftien jaar en ouder. Op die leeftijd hebben de jongeren een duidelijke eigen wil en gaan ze onder meer zelf bepa len welke tandpasta ze gaan gebruiken." Ervaring Toen men bij het bedrijf aan sponsoring ging denken, dacht men aan volleybal, ijshockey of basketbal. Laatstgenoemde sport is het tenslotte gewor den. De firma had in het ver leden al ervaring opgedaan met sponsoring van een prof- wielerploeg. Hannie Aardse (41) is afkomstig uit de voet balsport en trapt zo nu en dan nog steeds een balletje in het veteranenteam van het Rotter damse Excelsior. „Voetbal is een verloren zaak. Enkele ja ren geleden had shirtreclame een goede toekomst gehad. Toen kwamen er nog mensen naar de stadions. Nu kun je het vergeten. Het betaalde voetbal zal zonder enige twij fel hoge sponsorbedragen voor de shirtreclame in het hoofd hebben. Maar reclame in een stadion waar enkele duizenden toeschouwers zitten zal weinig effect hebben", aldus Hannie Aardse, die al jaren niet meer bij betaald voetbal is wezen kijken. Toen Hannie Aardse bij ADO speelde zat er nog publiek op de tribune. „Voor een week trainen kregen we bij ADO zestig gulden en voor een ge wonnen wedstrijd 150 gulden." Aardse speelde nog samen met spelers als Theo Verlangen, Martin van Vianen, Theo Tim mermans en Carol Schuur man. „Wij vochten voor ons geld. Die vechtlust is er bij de meeste spelers niet meer in het betaalde voetbal. Het grote geld is het belangrijkste en wat is de hedendaagse betaal de voetballer enorm lui. Het was toen moeilijk om in een eerste elftal te komen van het semi- profvoetbal. Je moest dan veel kwaliteiten hebben. Maar ook in het tweede elftal speelde je met veel plezier. Bij ADO 2 kwamen in het Zuider park zo'n drie- of soms vier duizend mensen kijken; dat was de normaalste zaak van de wereld. Ik volg het nog in de kranten en op het ogenblik mag FC Den Haag blij zijn met dat aantal toeschouwers. Het voetbal is gewoon kapot ge gaan aan taktiek." Mensenkennis Aardse zal zijn voetbaltijd nooit vergeten. „Als zestienja rige jongen deed je pogingen om handtekeningen te krijgen van Abe Lenstra en Piet Kraak zonder te weten dat je er een jaar later zelf tegen mocht spelen. In de periode bij ADO leerde ik veel. Daar deed ik een enorme mensenkennis op, die ik nu in het bedrijfsle ven uitstekend kon gebruiken. Ik weet van sportmensen ge noeg af. Maar toch zal ik mij in Leiden niet gaan bemoeien met de leiding van de basket- balploeg. Daar moet je als sponsor van afblijven. Een mooi voorbeeld was natuurlijk Holland Sport. Lucas Kroese- meijer, dat is algemeen be kend, stopte een hoop geld in Holland Sport. Maar hij wilde daarvoor ook zijn zegje doen in de vereniging en dat pakte dikwijls verkeerd uit. Nee, handen af van de vereniging. Maar we zijn Leiden wel gaan sponsoren, omdat deze vereni ging een uitstekend manage ment heeft. Alles is op en top geregeld bij deze vereniging. Eens in de zo veel weken moe ten we eens bij elkaar gaan zitten om wat puntjes door te spreken en dan moet het ge woon goed gaan". Veel geld „Er is erg veel goed voor no dig om een behoorlijke ploeg op de been te brengen. Voor het eerste team is ongeveer hetzelfde bedrag te besteden als dit seizoen. Dat is genoeg om topbasketbal te spelen en dat betekent strijd om de eer ste of tweede plaats. Het con tract is voor drie jaar afgeslo ten, maar we zijn er vanuit ge gaan dat we langer door kun nen gaan met sponsoring van Leiden. In een tijd dat het vele bedrijven minder gaat heeft ons bedrijf geen moeilijkhe den. Het gaat goed met onze produkten." Overigens blijft Parker straks nog een jaartje „meelopen".- „Dit seizoen zorgden wij voor een soft-sponsoring en het is de bedoeling dat de oude spon sor ook het komend seizoen nog wat voor de vereniging doet. Ik dacht dat dit een idea le vorm is van hoe mensen met een zakelijk en sportieve inslag elkaar kunnen vinden". ARTHUR VAN RIJSWIJK rens de contracten sierlijk konden worden ondertekend. Zoals wij ons eveneens afvra gen of de Leidse selectie in vroeger dagen eerst even bij mijnheer Perquin (van dat roestpantser) heeft moeten voorrijden om de auto op roestplekken te laten controle ren. We denken van niet Maar zeker weten doe je het in dat al te commerciële wereldje toch maar nooit Grappig? Gevaarlijk Scheidsrechter Baas, fluitend in de eerste klasse zaterdag, mag dan wat pedant overko men in het veld, hij is duide lijk niet voor niets zo hoog ge klommen op de arbiterslijsten. Hij ziet het namelijk regelma tig best wel goed. Zo ook zater dag in Harderwijk. Een al oude doelmans-traditie ge trouw, gooide RCL-goalie Pe ter van der Heijden bij het on derscheppen van een hoge voorzet zijn rechterbeen der mate hoog de lucht in dat de noppen van de Leiderdorpse doelverdediger zo'n beetje in de nek van VVOG-aanvaller Henry de Graaf belandden. Een actie die in de regel door negen van de tien scheidsrech ters als „zelfverdediging" wordt gezien. Niet echter door, Zo hoort het. Cees Heydra Nieuwen- hoorn. Baas. Volkomen terecht wees hij Van der Heijden op het feit dat hier sprake was van knap gevaarlijk spel en een indirec te vrije trap tegen (van zéér kort bij) was het resultaat Gevaarlijk (2) Hoewel scheidsrechter Baas in dit geval een man naar ons hart is (veel te vaak immers fungeren doelverdedigers od die wijze als gevaarlijke bal- lenvangende aanvallers), wil een dergelijk optreden ook wel eens averechts werken. In het geval van Gerard Volwater bijvoorbeeld. De Woubrugge- doelman werd in het treffen met Hazerswoudse Boys om dezelfde reden teruggefloten door scheidsrechter J.K. Pie- terse, overigens zelf een oud- doel verdediger. Volwater be loofde beterschap, ging bij de volgende hoge voorzet uiterst correct de lucht in om even keurig knap in wat kreukeltjes te worden gewerkt Een gang van zaken waarmee de enigszins schaapachtig la chende Pieterse eigenlijk geen raad wist Maar wat erger is: ook wij van Hutspo(r)t lachen nu wat schaapachtig en vragen ons op onze beurt weer af of een doelverdediger in dit soort si tuaties toch niet een beetje met de knie moet sjoemelen. Voor het geval dat.. Titel Tot afgelopen zondag hebben wij van Hutspo(r)t altijd ge dacht dat het terrein van LDWS in welke KNVB-en quête dan ook zonder tegen- Fout en ge vaarlijk. Een „snelle" Pier re Scheffers van Baren- dracht. stand van betekenis als slechtst bespeelbaar voetbal veld van Zuid Holland" uit de bus zou komen. Laten wij dat nu altijd verkeerd hebben ge- Het is hard, maar we moeten zien. Want waar Overmaas op het bij deze toch concluderen: Varkenoord op voetbalt, echt, LDWS is vanaf dit moment die modderbrij slaat alles. „titelloos" in degradatiezorgen. Hannie Aardse: „Lelden Is door de goede organisatie een ideale vereniging om te sponsoren." I Fllippo concentreert zich.Met LKV De Spartaan hoopt Filippo morgen de tiende landstitel binnen te tillen. jg? 10Hannie Aardse (de ter de Leiden binnen- msorende tandpasta) _de komende seizoenen e intentie zich met het reilen en zeilen van tbalvereniging Leiden bemoeien. Toch stelt 'I us dat het manage- het aantrekken van n voor de Leidse ploeg n zal moeten houden jl ebitten in de diverse ouden. Met andere 1 hoe leuk, sterk, ofessioneel, knap of je ook basketbalt, hoé* e tientallen dunks per ook plaatst, met een tiling in het hoofd zit et in dat je ook maar ktrijd als tandpasta- 9f de Vijf Meihal mag 4 ter de tandarts, mijn- ~n praten we verder." in tegenstelling tot paarden, dienen aan 'j 1 basketballers wel de mond te worden 'dg? (2) Hutspo(r)t vragen onsj de huidige Leidse spe- door het manage- eerst een „hand- ]t" is afgenomen, alvo

Leidse Courant | 1982 | | pagina 13