immy Connors og steeds en voorbeeld Met uw krant naar Parijs Advertenties !>p deze pagina vallen toegenaamd niet op. rayon- vertegen wooraiger Zaterdag- voetbal krijgt extra eerste klasse Van der Sterren naast Hans Ree RT LEIDSE COURANT ZATERDAG 20 MAART 1982 PAGINA 11 halve Europa Cup In de halve finale van de de Europa Cup voor pioenen ontmoet de Bel-» roetbalkampioen Ander- Engelse titelhouder Aston yern Mllnchen speelt te- lulgaarse CSKA Sofia, dat irartfinale Cuphouder Li- itschakelde. taat van de loting, die gis- g in Zürich werd verricht, jalve finales van de ande- >se bekertoernooien is: ;up II: Dynamo Tblissi- Luik en Tottenham Hot- elona. Jup: Kaiserslautern-IFK en Radnicki Nis-Ham- Spanningen in karate-selectie AMSTERDAM Ruim twee maanden voor de Europese kampioenschappen ka rate zijn grote spanningen ontstaan bij de Nederlandse Karate Bond. Een deel van de Nederlandse karateselectie is zeer on tevreden over de trainingsmethode van coördinator Ludwig Kotzebue. Zij vin den die zo slecht, dat onder meer Fred Royers uit Arnhem, tweede op de jongste wereldspelen in Santa Clara met onmid dellijke ingang uit de kernploeg is ge stapt. Volgens bondsvoorzitter John Bontje zal Kotzeboe zeker tot aan de Europese kampioenschappen aanblijven. Andere karateka's noemen echter Royers uit Arnhem, Hellemons uit Hilversum en oud-wereldkampioen Roethof uit Roer mond als nieuwe trainers. Klagenfurt wil Jack de Heer KLAGENFURT De Oostenrijkse ijshockey- club Klagenfurt heeft Jack de Heer bovenaan haar verlanglijst ge plaatst. De 29-jarige Nederlandse international, die gedu rende twee seizoenen bij het Zwitserse Arosa heeft gespeeld, maar transfer vrij is, weet echter van niets. Hij wacht maar af. Zoals bekend hebben ook de Nederlandse vereni gingen HYS '80, Heeren veen en Tilburg geïnfor meerd naar de voorwaar den van De Heer. Wouter Leefers terug naar HGC DEN HAAG Wouter Leefers, de veelvoudige hockey-internatio nal die begin vorig jaar naar Hong Kong vertrok voor werkzaamhe den, keert terug naar Nederland. De 29-jarige Leefers komt eind april naar Den Haag. Hij gaat op nieuw voor zijn oude club HGC spelen. Leefers, die bij de strijd om het wereldkampioenschap in Bombay in januari nog alle wedstrijden in de basis van het Nederlands elftal stond, neemt tijdens de Pinkster dagen met HGÓ deel aan een in ternationaal toernooi in Pariis, dat gelijktijdig met de strijd om de Eu ropese beker voor landskampioe nen wordt gehouden. Engelse cricketbond schorst internationals LONDEN De Engelse Cricket bond voor professionals heeft de spelers, die deel uitmaken van het team dat momenteel een aan tal wedstrijden in Zuid-Afrika afwerkt, voor drie jaar geschorst. De beslissing komt vooral hard aan voor de internationals John Emburey en Graham Gooch. Zij boekten tijdens de laatste inter lands goede resultaten. De betref fende spelers zullen als gevolg van de schorsing inkomsten der ven ter hoogte van 250.000 gul den ieder. Ze kunnen niet wor den geselecteerd voor het wereldkampioenschap van vol gend jaar en trips naar India en Australië. Prost snelste bij training RIO DE JANEIRO De Fransman Alain Prost heeft met zijn Renault-elf turbo de beste tijd neergezet tijdens de eerste officiële training voor de Grote Priis van Brazilië voor de formule-1. Prost verbeterde met de ron detijd van 1.28,80 het snel heidsrecord, dat met 1.29,96 sinds vorige week op naam van thuisrijder Nelson Piquet stond. De resultaten zijn: 1. Prost (Fra, Re nault) 1.28,80; 2. Rosberg (Fin. Wil liams) 1.29,91; 3. Arnoux (Fra, Re nault) 1.30,12; 4. Piquet (Bra. Brab ham) 1.30,28; 5. Villeneuve (Can, Fer rari) 1.30,41; 6. Pironi (Fra, Ferrari) 1.30,65. Belangstelling FC Den Haag voor De Poorter DEN HAAG FC Den Haag heeft belangstelling voor Sjef de Poorter van DHC. Voorzitter Pieter den Duik van de eredivisie club heeft al een gesprek gehad met zijn collega van DHC, Dijkman, over de 31-jarige De Poorter, die Aad Mansveld als laatste verdediger in het komende seizoen zou moe ten opvolgen. FC Den Haag heeft bovendien in teresse voor de 17-jarige Marcel van Buuren van DHC. |da •AM Jimmy raakte zijn wilde veel van zijn kwijt, toen hij nar enlange romance is Evert in het hu- trad met Patti Er kwam daar- t alleen een eind dankbaar onder- f or de pulpbladen, graagte elk voor uit het leven van toenmalige num- van de tennis- aan hun lezers telden, maar er lerdaad ook een jk rustiger fase et tot dan tamelijk te leven van de an, die zich giste- otterdam voor de ïale plaatste door ïh Smid te ver- Connors bouwde ooit voortva rend aan het imago van „de lastige jongen", die regelmatig overhoop lag met pers, offi cials en publiek. Een ontwik keling die mede in de hand werd gewerkt door zijn vriendschap met het enfant- terrible Ilie Nastase, met wie hij in die tijd nog regelmatig in het dubbelspel uitkwam. Toen Chris Evert een streep zette onder haar relatie met Connors en „Engelands meest begeerde tennisvrijgezel" John Lloyd aan zich bond, de wegen van Connors en Nastase zich scheidden en de ooit door zijn grootmoeder en moeder Gloria op een tennisbaan neergepote Connors zelf trouwde en een zoon kreeg, veranderde hij he lemaal van de niet van nuk ken en grillen gespeende sportman in bijna een model huisvader. Die zich sindsdien nauwelijks meer een misstap permitteerde en uitgroeide tot een aimabele topsporter, die veel meer in zijn mars bleek te hebben dan wat hij op de baan met zijn racket presteerde. De buitenwacht, die tot een aantal jaren geleden de indruk had dat hij slechts een wat eenzijdige gerichte, hoewel veel verdienende tennisser was, heeft ook stukje bij beetje een ander beeld van Jimmy Connors gekregen. Al was het alleen maar door zijn optreden in de pistes, dat zich vaak ken merkte door een portie humor en gevoel voor show. Waar mee hij zich sterk ging onder scheiden van talloze machi naal acterende collega's, voor wie slechts één ding belangrijk schijnt te zijn: het volgende punt winnen. Respect Jimmy Connors won de afge lopen jaren respect en aanhan kelijkheid bij pers en publiek door zijn nog immer onvolpre zen inzet, geldingsdrang en ge voel voor details. Die hem hebben gemaakt tot de speler, die overal ter wereld graag wordt verwelkomd, niet alleen door toeschouwers, maar eveneens door toernooidirec- ties, die er van verzekerd kun nen zijn, dat Connors het nooit zal laten afweten. Deze week verklaarde Jimmy Connors dat hij nog vier vijf jaar op deze voet wil doorgaan. „Dan is het welletjes", deelde hij verder mee. „Ik ga me dan aan mijn gezin, dat d^n wel licht uit meer kinderen be staat, wijden en een aantal za kelijke ondernemingen run nen. Er staan nu al verschei dene zaken op stapel, die ik dan ga uitbouwen. Wat het uiteindelijk precies zal wor den, weet ik nog niet, het kan variëren van begeleiden van jeugd tot het bestieren van tenniskampen. Ik zie tegen die tijd wel". Jimmy Connor^ behoeft zich uiteraard geen enkèle zorg te maken over zijn toekomst. De in september dertig jaar wor dende Amerikaan, die achter zijn wat boers aandoende ui terlijk, dat overigens zeer snel Vilas plaatste zich voor de halve eindstrijd door Slozil met 6-2, 6-0 te verslaan. van uitdrukking kan verande ren, over een groot gevoel voor humor en een vlijmscher pe tong bezit, heeft inmiddels met tennissen en opbrengsten van reclamecontracten zoveel verdiend, dat hij tot zijn dood zou kunnen rentenieren. Dat is echter het enige dat een gedreven man als Connors nooit zou doen. Daarvoor heeft hij te veel ideeën, beschikt hij over te veel zakelijke relaties en is zijn stem te machtig. Hoewel hij wat betreft dat laatste nooit ambities heeft ge toond zich te manifesteren in de spelersvakbond ATP, die zich doorgaans moest „behel pen" met voorzitters van min dere naam en reputatie als Jai me Fillol en Harold Solomon. Maar Connors heeft op zijn ge heel eigen wijze bijgedragen aan de ontwikkeling van de sport, waarin ondanks de eco nomische malaise van dit mo ment nog steeds de miljoenen dollars rondgaan als broodjes over de toonbank bij de war me bakker. Absentie Typerend voor de minder ei gengereide houding van Jimmy Connors was vorig jaar zijn rentree in het Davis Cup team van de Verenigde Staten na een absentie van vijf sei zoenen. Hetgeen er in sterke mate toe bijdroeg, dat Tsjecho- slowakije (met Ivan Lendl, die hem eind 1981 als nummer twee op de wereldranglijst zou verdringen), werd verslagen. Connors' heroptreden voor de 'USA' bezorgde hem ook in ei gen land nieuwe populariteit, die hij in alle opzichten ver dient Want Jimmy Connors heeft zich ontwikkeld tot een tennisambassadeur, terwijl hij dat na ruim tien jaar aan de absolute top te hebben gestaan, bepaald niet meer zou behoe ven te doen. „Het publiek betaalt duur geld om ons te zien, en heeft dat al vele jaren gedaan. Daarom moeten wij er een goede show van maken", is zijn stelling, waaraan menig collega zich zou kunnen spiegelen. Nasst Connors plaatste ook de Brit Buster Mottram zich giste ren voor de halve finales. Hij versloeg de revelatie van dit jaar, de Amerikaan Chip Hooper met 6-4, 6-1 en ont moet nu Vilas die Slozil met 6- 2, 6-0 resoluut terugwees. Con nors ontmoet in de halve eind strijd Gottfried. FRANK WERKMAN Uitslagen: enkelspel, kwart-finale: Mottram (Eng)-Hooper (VS) 6-4, 6-1, Connors (VS)-Smid (Tsj) 7-6 (8-6), 6- 2; Vilas (Arg)-Slozil (Tsj) 6-2, 6-0; Gottfried (VS)-Sadri (VS) 5-7, 6-3 6-2 Dubbelspel, eerste ronde: Edmon- son/Stewart (VS)-Glickstein/Schnai- der (Isr) 7-5, 7-5. Kwart-finales: Jarryd/Simonsson (Zwe)-Alexande- r/Estep (Aus/VS) 6-4, 6-4; Bilhning- /Curren (VS/Zaf)-Mitton/Lloyd (Zaf/Gbr) 6-2, 6-1; Edmonson /Ste wart (Aus/VS)-Austin/Frawley (VS/Aus) 6-2, 6-3. Onze onderneming is een snelgroeiend filiaalbedrijf, gespecialiseerd in de ver koop van modeschoenen. Wegens opening van nieuwe vestigingen, alsmede interne promotie, zoeken wij ge gadigden v vor de functie van Onze gedachten gaan uit naar een in de detailhandel ervaren persoonlijkheid die als bezielend teamleider gestalte weet te geven aan een beleid gericht op de verkoop van modieuze collecties. Sj Van de betrokkene wordt dan ook per soonlijke inzet, zakelijk inzicht, alsmede goede contactuele eigenschappen ver wacht. Voor de genoemde zelfstandige functie geldt een aantrekkelijk salaris met jaar lijks interessante groeimogelijkheden. Uiteraard zijn de sociale voorzieningen zoals van een modern bedrijf verwacht mag worden. Geïnteresseerden worden uitgenodigd een korte brief met vermelding van de noodzakelijke gegevens te schrijven naar het hoofd personeelszaken, Postbus 3064, 5203 DB 's-Hertogenbosch. Dit was een advertentie Dank u. >f Courantenpubliciteit woninGmcHTinG ujRRmunofl uiRRmono OPROEP aan kandidaten voor een FUNKTIE IN HET BESTUUR De Woningstichting „Warmunda" heeft ten doel uitsluitend werkzaam te zijn In het be lang van de verbetering der volkshuisvesting In de gemeente Warmond. De woningstichting heeft een bestuur van vijf leden. Het bestuur heeft als taak om, uit gaande van de doelstelling, in de stichting verantwoordelijk te zijn voor de beleidsbepa ling bij de bouw en exploitatie van gesubsi dieerde woningen. De woningstichting heeft momenteel 440 wo ningen In exploitatie en er zijn 96 woningen In aanbouw. Er liggen plannen klaar voor de bouw van nog eens 51 woningen. De huidige bestuursleden hebben hun funk- tles ter beschikking gesteld, waardoor naar nieuwe bestuursleden wordt gezocht. Met deze oproeping wordt belangstellenden gevraagd zJch op te geven als kandidaat voor een funktle In het bestuur. WIJ zoeken mensen die zicht hebben op wat er nodig Is om de stichting goed te besturen en die het nodige afweten van de volkshuis vesting. Ondersteuning van een administra tief apparaat Is aanwezig en voor technische ondersteuning zal zo mogelijk worden ge zorgd. Ook zal gezorgd worden voor een in- werkprogramma. Als aktieve tijdsbesteding wordt van de be stuursleden ongeveer 8 uur per maand ver wacht. meestal in de avonduren. De bestuursfunktles staan alleen open voor Inwoners van Warmond. Nadere Informatie kan telefonisch worden In gewonnen op het gemeentehuls (tel. 10000) bi) de heer Van der Horst. Belangstellenden worden uitgenodigd zich uiterlijk 29 maart a.s. schriftelijk op te geven bij de „Commissie woningstichting". Heren weg 109, Warmond. TECHNISCHE UNIE technische groothandel met 24 verkoopkantoren Centrale organisatie gevestigd le Amstelveen. Voor onze verkoopkantoren DEN HAAG en LEIDERDORP zoeken wij op korte termijn een rayon vertegenwoordiger. Deze functionaris zal voornamelijk worden belast met het bezoeken van geselecteerde afnemers, zoals installatie-bedrijven, detailhandel en aannemers. Hierbij wordt de functionaris verantwoordelijk gesteld voor het introduceren en verkopen van ons artikel-assortiment, beslaande uit sanitair, electrotechnisch en C.V.- materialen. Bij de uitoefening van de functie zal de rayon-vertegenwoordiger steun entvangen van de commerciële binnendienst. Kandidaten voor deze functie dienen te beschikken over een middel baar-technische opleiding met bij voor keur een technische achtergrond, alsmede ever enige jaren ervaring, opgedaan in een buitendienstfunctie. De functionaris dient voorts te beschikken over goede contactuele eigenschappen. Daarnaast strekt kennis van de electrotechnische- en sanitairbranche tot aanbeveling. Voor deze veelzijdige functie wordt een salaris geboden, dat in overeen stemming zal zijn met leeftijd en ervaring, tevens zijn aan deze functie uitstekende secundaire arbeidsvoor waarden verbonden. Geïnteresseerden nodigen wij uit schriftelijk te solliciteren. Technische Unie B.V., Sportlaan 198, 1185 TH Amstelveen Afdeling Personeelszaken Telefoonnr. 020-435301 TECHNISCHE UNIE Uw partner in de markt LEIDEN Het zaterdagvoet bal dat nu nog twee hoogste afdelingen kent, krijgt er mei ingang van het seizoen '83-'84 een derde eerste klasse bij. In het seizoen '82-'83 dient daar voor een speciale degradatie- promotieregeling te worden afgewerkt. Dit meldt de alge mene commissie voor het za- terdagvoetbal. Een commissie die enige tijd geleden nog stel de dat in het zaterdagvoetbal waarschijnlijk alles bij hel oude zou blijven. In principe zou niets worden gewijzigd, omdat de clubs vreesden dat het spelpeil door de invoering van een extra eerste klasse ernstig zou wor den aangetast. Iets wat Daan Schotting, voorzitter van de commissie, niet ontkent: „Wanneer je een derde eerste klasse in het leven roept, bete kent dat dat ie er veertien clubs bij moet halen. Het peil zal dan inderdaad minder worden. Maar dat niveau zal langzamerhand wel weer stij gen." Een ander probleem is de arbitrage. Door de invoe ring van een derde eerste klas se, zijn er 42 extra scheids- en grensrechters nodig. De huidige degradatieregeling is de voornaamste reden waar om de discussie over drie eer ste klassen nogmaals werd ge voerd. Nu is het zo dat vijf ploegen degraderen. Twee uit elke eerste klasse. De vijfde degradant komt voort uit het duel dat twee ploegen (die der de van onderen ziin geeïndigd in de twee eerste klassen) aan het einde van de competitie spelen. De clubs zijn niet erg gelukkig met deze gang van zaken, die nu wordt opgevan- fen door de extra eerste klasse n de instelling van een zesde tweede klasse. Een ander ar gument voor wijziging was het feit dat de huidige eerste klas se verenigingen op dit moment bijzonder veel reiskosten moe ten maken. Door drie eerste klassen worden de afstanden die de verenigingen moeten overbruggen kleiner en wor den dus ook de kosten lager. AMSTERDAM Hans Ree heeft aan de kop van de ranglijst van het toernooi om het Nederlands schaakkampioenschap in Amsterdam weer gezelschap gekregen. Zelf speelde de Amster damse grootmeester snel (in 15 zetten) remise tegen Hans Böhm. Daardoor kon zijn strijdlustige stadgenoot Paul van der Sterren, die Chris Baljon een gevoelig lesje gaf, op gelijke hoogte komen. Beide spelers hebben 4,5 punten uit zes partijen. Ook Peter Scheeren kan dat totaal halen als hij zijn gunstig staande afge broken partij tegen Gert Ligterink tot winst weet te voeren. Uitslagen: Kuijf—-Rob Witt WW; Van der SterrenChris Baljon 1—0; Van der WielHein Donner 01; KuijfKick Langeweg 'A'A; ScheerenGert Ligterink afg.; ReeHans Böhm 'A'A. Stand: 1. Ree en Van der Sterren 4,5 punten: 3. Donner en SCheeren 3,5 1; 5. Langeweg 3,5; 6. Van der Wiel 3 1; 7. Böhm 2,5; 8. Ligterink 2 2; 9. Rini Kuijf en Witt 2; 11. Hans Kuijf en Baljon 1,5. De partij tussen Van der Sterren (wit) en Baljon (zwart) verliep als volgt: 1. d2-d4, Pg9-f6; 2. c2-c4. g7-g6; 3. Pbl-c3, Lf8-g7, 4. e2-e4. 0-0; 5. Lcl-e3. d7-d6; 6. f2-f3, e7-e5; 7. d4-d5, c7-c5; 8 g2-g4, Pb8-a6; 9. Pgl-e2, Pa6-c7; 10. Pe2-g3. a7-a6; 11. a2-a4. Ta8-b8; 12. Ddl-d2. Lc8-d7; 13. h2-h4, b7-b5; 14. h4-h5. b5xa4; 15. h5xg6, f7xg6; 16. de2-h2. Kg8-f7; 17. g4-g5, Pf6-e8; 18. Lfl-d3. Tb8-b3; 19. Pg3-f5, a4-a3; 20. Talxa3. Tb3xa3; 21. b2xa3, g6xf5, 22. e4xf5. e5-e4; 23. Dh2xh7, Pe8-f6; 24. g5xf6, Dd8xf6, 25. Pc3xe4. df6-al schaak; 26. Kel-fd2. dal- b2 schaak; 27. Kf2-g3. Pc7-e8; 28. f5-f6, Tf8-g8; 29. Pe4-g5 schaak. Kf7-f8; 30. f6xg7 schaak. Tg8xg7; 31 Dh7-h6, Kf8-e7; 32. Le3-f4, Dd2-d4; 33. Ld3-g6, Dd4- f6; 34. Lg6xe8, zwart geeft het op. ADVERTENTIE Met uw krant naar Parijs. Bewonder de Franse hoofdstad In al haar glorie. Uw krant stelt u hiertoe in de gelegenheid. Het weekeinde van vrijdag 23 t/m zondag 25 april en verder «Ik weekeinde in mei en in juni organiseren wij mits er vol doende belangstelling is een trip per luxe touringcar van Maaskant-reizen naar de lichtstad. Voor de eerder geplande trips van 2 t/m 4 april en van 16 t/m 18 april is nog een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. Drie dagen Parijs dus voor 225 por persoon op basis van een tweepersoonskamer (toeslag éénpersoonskamer 30). Inbegrepen zijn, naast het vervoer met de Maaskant-touring cars van Den Haag of Rotterdam naar Parijs en terug, twee overnachtingen In het Sofra-motel Relais des Chartreux (elke kamer met douche en toilet), eenvoudige avondmaaltijden op vrijdag- en zaterdagavond, alsmede tweemaal, zaterdag en zondag, ontbijt. Bovendien wordt een avondvoorstelling van de show Elysée Montmartre bijgewoond en worden er bezoeken gebracht aan het Palais de Versailles en het Louvre. Dit laatste onder deskundige leiding van Nederlands sprekende gidsen. Ten slotte is er zaterdagavond een lichtjestoer door Parijs. Het vertrek is vrijdag negen uur 's morgens van het parkeer terrein voor het Centraal Station In Den Haag en om half tien van het gebouw van het Rotterdams Nieuwsblad aan de Coolsingel in Rotterdam. Inlichtingen en boekingen: Telefonisch (na 9 uur; van maandag tot en met vrijdag) bij Sljthoff Pers Reisorganisatie: 070190.696 of 190.698. Wie in of bij Den Haag woont, kan op bovengenoemde da gen ook terecht bij onze stadsvestiging in Den Haag: Spul straat 71 (op de hoek van het Spui).

Leidse Courant | 1982 | | pagina 11