mededelingen gemeentebestuur JÉ SS leiden 22tlm 26 mrt. '82 leiden maart PAGINA 8 LEIDSE COURANT VRIIDAG 19 MAART 1! Gemeenteraad Maandag 22 maart a.s. om 19.30 uur. Agenda: Voorstel eervol ontslag aan de Oirecteur van de Gemeentelijke Accountantsdienst. Verdere behandeling van het Economisch Beleids plan. Verhoging krediet voor het uitvoeren van consoli- datiewerken aan het pand Breestraat 125 "Het Gul den Vlies"; intrekking en wijziging van verschillen de raadsbesluiten. Vaststelling afvalstoffenverordening. Procedure begrotingsbehandeling 1983. Uitvoering motie 301 (begroting 1982) betreffende plan van actie stadsvernieuwing. Uitgifte van gronden in erfpacht (Erfpachtnota). Vaststelling algemene bepalingen voor de uitgifte in erfpacht. Vaststelling Inspraakverordening. Volkshuisvestingsplan 1982 tot en met 1985. Wijziging subsidiegrondslag van de Stichting Bu reau Algemeen Maatschappelijk Werk. Garantie geldlening voor de Stichting Sint Maar ten. Krediet voor het bouwrijpmaken c.a. van een ter rein, begrensd door Waardstraat, Hermanstraat, Zijlsingel en Munnikenstraat ten behoeve van de bouw van 30 woningwetwoningen. Krediet voor de aanleg van een sportaccommoda tie in het Morskwartier en vervanging kleedruimte op het sportterrein bij de Groenoordhallen. Wijziging gemeentebegroting en begroting van takken van dienst voor het dienstjaar 1981 Slotbegrotingswijziging van de Dienst Gemeente werken en van het Saneringsbedrijf voor het dienstjaar 1979. Aankoop van de percelen Haverstraat 5155, 57 en 61. Eerste werkkrediet ten behoeve van de directie So ciale Werkvoorziening. Krediet voor de aanschaf van MDS-apparatuur ten behoeve van het Gemeentelijk Rekencentrum. Krediet voor de aanschaf van vastleggingsappara- tuur voor het Rekencentrum ten behoeve van de automatisering van de directie Personeelszaken. Wijziging tarieven Stadsgehoorzaal per 1 juli 1982. Verlening verhuurovereenkomst van café- en res taurantruimten in de Groenoordhallen. Commissie vergaderingen Verkeerscommissie Donderdag 25 maart a.s. om 16.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Verkeersmaatregelen ingevolge de zgn. hoorpro cedure. Gecombineerde vergadering. Verkeerscommissie en de Commissie Ruimte lijke Ordening, Openbare Werken en Verkeer. Donderdag 25 maart a.s. om 17.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Herinrichting van de Oude Rijn. Raadsvoorstel inzake Actieplan V.C.P. Nota inzake parkeren in de Leidse binnenstad. Busroutes Morskwartier. Commissies voor Ruimtelijke Ordening, Open bare Werken en Verkeer, voor Volkshuisvesting, Bouwzaken. Sport en Recreatie en voor Finan ciën. Donderdag 25 maart a.s. om 19.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Gecombineerde vergadering. Agenda: Verbetering infrastructuur saneringsgebied de Camp. Krediet voor uitvoering infrastructurele werken in het binnentftadsgebied de Camp. Krediet voor aanleg tunnel voor voetgangers en fietsers onder de Hoge Rijndijk ter hoogte van de Leiderdorpsebrug. B en W-besluit inzake goedkeuring raadsbesluit tot aanwijzing stadsvernieuwingsgebied van de Academiewijk. Krediet ten behoeve van het ontgraven van het zui delijk deel van de Trekvliet. Commissie Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken Donderdag 25 maart a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Aankoop Opaalstraat 58. Terugkoop perceel grond in De Waard. Aankoop van een pand aan de Evertsenstraat. Verkoop bovenwoning Hooglandse Kerkgracht 47. Gebruiksvergoeding sportaccommodaties. Voorstel bestrijden van leegstand. Uitvoering motieplan van aktie stadsvernieuwing. Overzicht van afspraken i.v.m. gebruik verkeers- garage WSD-complex Universiteit. Vrijstelling van de verbouw pand Voorstraat 42. Voorbereidingsbesluit Tuinstadwijk-Staalwijk. Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde agendapunten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de vergadering aan de se cretaris van de Commissie voor Ruimtelijke Or dening. Openbare Werken en Verkeer, mw. E. Visser-v.d. Vlist. telefoon 254238 kenbaar te ma ken. Commissie voor Financiën Donderdag 25 maart a.s. na afloop van de ge zamenlijke vergadering in kamer 204 van het stadhuis. In deze' vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderin gen van andere commissies aan de orde zijn ge weest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien en verder: Personele gevolgen afhandeling beroep- en be zwaarschriften O.G.B. Fonds beperking energieverbruik. Restauratie woonhuismonument Steenschuur 12. Aan gaan van een vaste geldlening. Voorschot vergoeding kosten toelatings- en herha lingsonderzoek 1981. Overige Commissie- en Projectgroep vergaderingen Werkgroep Pancras-Oost Maandag 22 maart a.s. om 15.30 uur in de Pancras aan het Ir. Driessenplein. Agenda: Stand van zaken m.b.t. werkzaamheden Heren gracht, nieuwbouw Van Wijk-Zaalberg, en kop- bebouwing Ir. Driessenplein. Voorbereidingsplannen Sjardincomplex. Bestuursraad Schooladviesdienst Leiden Dinsdag 23 maart a.s. om 14.00 uur in het ge bouw Stationsweg 28. Agenda: Toelichting werkwijze psycholoog/pedagogen met gedachtenwisseling hierover (tot circa 14.45 uur). Wederzijdse informatie: - van dhr. Dijsselbloem: eventuele W.P.R.O.-informatie. - van de directeur: informatie vanuit het C.P.L. Mededelingen uit de commissies door de desbe treffende voorzitters: - huisvesting; - personeelsbeleid; - regionalisering, (de hierbij gevoegde 5e versie van de statuten en de 4e versie van de gemeen schappelijke regeling worden voor de volgende Bestuursraadsvergadering geagendeerd). •Bezuinigingen. Bij dit punt zullen twee vertegenwoordigers vanuit het werkoverleg en eventueel een vertegenwoor diging van de A.H.W.R. aanwezig zijn. Stand van zaken m.b.t. het werkplan voor het schooljaar 1982/1983. (wordt ter vergadering toe gelicht). Te houden infomiddag op 10 mei a.s. Vorderingscommissie Vrijdag 26 maart a.s. om 16.00 uur in kamer 234 van het stadhuis. Agenda: Advies over eventuele vordering van één van de woningen Van Vollenhovenplein 13 en 14. De beschikkingen en alle daarop betrekking hebben de stukken liggen vanaf heden gedurende vier we ken ter inzage op het Stadsbouwhuis, Lange- gracht 72, kamer 012, begane grond, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur. De stukken liggen eveneens vanaf heden gedurende vier weken ter inzage in het Informatiecentrum van het Buro Voorlichting, in de hal van het Stad huis. elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet Algeme ne Bepalingen Milieuhygiëne staat tot 16 april 1982 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager van de vergunning; b. de betrokken adviseurs; c. degene die overeenkomstig het gestelde in de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne schrif telijk of mondeling bezwaren hebben ingediend te gen de aanvraag en/of ontwerpbeschikking; d. enige belanghebbende, die aantoont dat hij/zij re delijkerwijs niet in staat is geweest overeenkom stig het gestelde in de onder c genoemde wet schriftelijk of mondeling bezwaren in te dienen tegen de aanvraag en/of ontwerp beschikking. Bovengenoemde beschikking(en) wordt(en) na af loop van de beroepstermijn van kracht tenzij vóór 16 april '82 beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State, Afde ling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1. 2513 AA 's-Gravenhage. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Bovengenoemde beschikking(en) wordt(en) niet eer der v$n kracht vóórdat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen betreffende bovengenoem de hinderwetzaken kunt u zich wenden tot de Direc tie Milieu, Stadsbouwhuis, tel. 071-254437, kamer 012, begane grond. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Hinderwet Ontwerp vergunningen Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen hierbij overeenkomstig het bepaalde in artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet Algemene Bepalin gen Milieuhygiëne ter openbare kennis dat zij voorne mens zijn positief te beschikken op de aanvraag in gevolge de Hinderwet van: 1. Directeur van de Rijksgebouwendienst in de Directie Zuid-Holland en Zeeland, te Voor burg, voor het oprichten van diverse door elektro motoren gedreven installaties ten behoeve van de faculteit geschiedenis en letteren van de Rijksuni versiteit Leiden in gebouw 14 op het voormalig Doelenterrein langs de Witte Singel, kadastraal bekend, sectie, F, nr. 1363 (ged). 2. Glasimport en verffabriek A. van der Kwast B.V., te Leiden, voor het oprichten van door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van de opslag van verf, het be- en verwerken van glas alsmede verkoopinrichting van schildersge reedschappen en aanverwante artikelen zoals stopverf etc., een en ander in het pand Admiraal Banckertweg 1 De ontwerp-beschikkingen alsmede de aanvragen en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking ter inzage op het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Kamer 012, begane grond, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur. Bovengenoemde stukken liggen ook gedurende twee weken na heden elke werkdag ter inzage van 8.30 tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het Informatiecentrum van het Bu ro Voorlichting, in de hal van het Stadhuis. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaar hebben ingediend naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot 2 april 1982 gemoti veerde schriftelijke bezwaren indienen naar aan leiding van de ontwerp-beschikking(en). Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een en ander dient bij aparte brief te worden verzocht. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het College van Burgemeester en Wethouders, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Verleende vergunningen Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend dat door hen onder voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, op 19 maart 1982 vergunningen ingevolge de Hinderwet zijn verleend naar aanleiding van de verzoeken van: 1. B.V. I.B.C. Bouwgroep Nederland, te Best. voor het oprichten van een L.P.G.-opslagtank ten behoeve van het verwarmen van beton op het voormalig Doelenterrein aan de Witte Singel, kadastraal bekend, sectie F, nr 1363 (gedeeltelijk). 2. Vennootschap onder firma J. de Nobel Afval- stoffenbedrijven, te Leiden, voor het uitbreiden en wijzigen van een metaalconstructiewerkplaats met een inrichting tot het bewaren, be- en verwer ken van oude metalen in een bedrijfshal en op het op de overgelegde tekening aangegeven metaal- verwerkingsterrein aan de Zoeterwoudseweg 11. Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben op 16 maart 1982 de volgende bouwvergunningen verleend: - Doelenterrein langs Witte Singel, bouw van een universiteitsgebouw (cluster 3); - Cosijnstraat 2, plaatsen dakopbouw; - Oxfordlaan 39. inwendig verbouwen en wijzigen zij gevel; - Milanenhorst, gezinsvervangend tehuis, wijzigen bouwplan waarvoor reeds vergunning is verleend; - Tesselschadestraat 22 22a, verbouwen en verhe len woningen; - Obrechtstraat 4, bouw brandtrap bij schoolge bouw; - Hoge Rijndijk 192, uitbreiden woning; - Herenstraat 121, inwendig verbouwen eq plaatsen dakopbouw; - Ten Katestraat 21. vergroten en vernieuwen dak kapel; - Vierde Binnenvestgracht 11, verbouwen en uit breiden woning; - Mecklenburgerstraat 18, bouw volière; - Waardstraat 27, verbouwen en uitbreiden woning; - Ververstraat 30, verbouwen en uitbreiden woning; - Hoge Rijndijk 118, uitbreiden bedrijfsruimte. Indien U door het verlenen van een bouwver gunning rechtstreeks in Uw belang bent getrof fen, kunt U binnen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergunning op grond van de wet AROB een bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders. Tevens kunt U. indien de onmiddellijke uitvoe ring van het besluit onevenredig nadeel voor U meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State. Binnenhof 1.2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen bij bouw- en woning toezicht. Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Post bus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071-254911). Verkiezingen 24 maart: Provinciale Staten verkiezingen Woensdag 24 maart kunt U, tussen 8.00 en 19.00 uur uw stem uitbrengen voor het bestuur van de provin cie Zuid-Holland. Op de oproepingskaart die U thuisgezonden kreeg staat vermeld waar uw stemburo zich bevindt. Als U Werkzaamheden Herengracht-Zijl-singelgebied Afsluiting Kerkpleinbrug Maandag 22 maart a.s. begint de aannemer met sloop- en veinieuwingswerkzaamheden van de Kerkpleinbrug. Om 8.00 uur 's morgens is de brug voor al le verkeer volledig afgesloten. Direkt na de sloop wordt de Kerkpleinbrug weer herbouwd en tevens verbreed. Nu is deze plus minus 5 meter, terwijl de hernieuwde uit voering 12 mtr. breed zal zijn. Ondanks de aan zienlijke verbreding, blijft het aangezicht van deze monumentale brug hetzelfde. Genoemde verbreding is hard nodig om met name het openbaar vervoer betere doorstro ming door de wijk te geven. De afsluiting /ver nieuwing duurt één jaar. Afsluiting (gedeelte) westzijde Herengracht i.v.m. vernieuwing walmuren Gelijktijdig met de werkzaamheden aan de Kerkpleinbrug, begint dezelfde aannemer, de walmuur- en riolering aan de westzijde van de Herengracht aan te pakken. Het gaat hier om het gedeelte, tussen Kerkpleinbrug en Heren- brug en het gedeelte Scheluwbrug - Kerkplein brug. Men werkt in drie gedeelten. Per deel is zes maanden gemoeid. Afsluiting overige straten en wegen Niet alleen de afsluiting van de Kerkpleinbrug zorgt voor de nodige omleiding en afsluiting van de straten, maar ook de werkzaamheden aan en rondom de Oosterkerkstraat. Voorts de bouw van de derde - Waardbrug, het opengra ven van destijds gedempte grachtjes, andere (voetgangers)bruggetjes in het Herengracht- Zijlsingelgebied en van zelfsprekend de herin richting van een belangrijke verkeersader, de Oosterkerkstraat. Bereikbaarheid bedrijven/ winkels. De kleine Havenbrug (noodbrug) fungeert o.m. als tijdelijke oplossing voor de bereikbaarheid van het Haven- en Zuidsingelgebied, opdat bevoorrading van de daar gevestigde bedrijven, normaal doorgang kan vinden. Voor wat de Herengracht betreft, is met de aannemer afgesproken, tot 's morgens 10.00 uur de bevoorrading van de winkels/ bedrijven etc. mogelijk te houden. De bereikbaarheid, zal zolang het werk dit toelaat, middels rijplaten en andere nood voorzieningen geregeld worden. Omleiding en plaatsing borden De dienst wegbebakening van de gemeente za er voor zorgen, dat op de verschillende uithoe ken van straten en wegen, omleidingsborden met teksten komen te staan, zodat de ver keersdeelnemers, tijdig op de hoogte zijn van de werkzaamheden en afsluitingen in genoem de gebiedsdelen. Wijziging busroutes De Ir. Driessenstraat met de Oosterkerkstraat vormen belangrijke verkeersaders. De afslui ting heeft dan ook een andere route voor N.Z.H. en Centraal Nederland tot gevolg. De route voor de N.Z.H. lijn 13/14 en 60 ziet er als volgt uit; Korevaarstraat - Levendaal - Plantage - Zijl singel - enz. (v.v.) Lijn 60 rijdt tevens in de richting Noordwij- kerhout via de Geregracht. De halten Ir. Driessenstraat, Hooigracht en St. Joris- steeg komen tijdelijk te vervallen. Als ver vangende halten zijn te noemen; Leven daal (lijn 14 en 60), Korevaarstraat (lijn 6C richting Noordwijkerhout). Kraaierstraat (lijn 13 -14 en 60) en Plantage (lijn 13 -14 en 60). Voor wat de route van Centraal Nederland betreft, gaan de lijnen 111 -112 en 113 rich ting Leiderdorp via de Langegracht - Oude Herengracht - Haven (om de Zijlpoort) La ge Rijndijk en Herensingel. (113). Richting Station gaat via Lage Rijndijk - Kooi- laan (113) Herensingel - Maresingel, Oude He rengracht - Langegracht enz. De halten Peli kaanstraat - Ir. Driessenstraat en Zijlsingel ko men tijdelijk te vervallen. Vervangende hal ten zijn richting Leiderdorp - Haven. Rich ting Station; de Maresingel. Problemen tijdens de werkzaamheden Opzichters ter plaatse zijn de heren Koppies en Dingjan. Bij het Arbeidsbureau komt een di- rektiekeet te staan, alwaar bewoners bij hen terecht kunnen, wanneer er vragen of proble men ontstaan i.v.m. de werkzaamheden. Voor telefonische informatie kan men bellen met het Stadsbouwhuis afd. Bruggen en waterwer ken tel. 254583. Huisvuil en grofvuilophaal- dienst De Reinigingsdienst zal eveneens problemen ondervinden met de bereikbaarheid van wo ningen, winkels en bedrijven. Verzoek van deze dienst is dan ook om tijdens de ophaaldagen, de huis-grofvuilzakken en bundels, neer te zetten op een hoek van de straat waar de huisvuilauto wel kan komen. Parkeren Op plaatsen waar gewerkt gaat worden kan voorlopig niet meer geparkeerd worden. Ver zoek aan de autobezitters in de omgeving van/ met name de Meelfabriek en westzijde Heren gracht, is hiermee rekening te houden. Uw oproepingskaart kwijt bent, kunt U met een iden titeitsbewijs (b.v. paspoort) toch in Uw stemburo te recht. Ook Uw stem bepaalt hoe sterk de verschillende par tijen de komende vier jaar in Provinciale Staten zul len zijn. Provinciale Staten hebben een belangrijke invloed op de toekomst van Zuid-Holland: het belang van de stadsvernieuwing, van natuurbescherming, van aan leg van autowegen en/of fietspaden, planning van bedrijfsterreinen, enz. Bovendien werkt de uitslag van de statenverkiezin gen door in de politieke verhoudingen van de Eerste Kamer. Laat dus de keuze niet aan anderen. Laat Uw stem niet verloren gaan. Volmacht Bent U echt verhinderd te stemmen, dan kunt U met een handtekening op Uw oproepingskaart een ande re kiezer die is ingeschreven bij hetzelfde stembureau machtigen in Uw plaats te stemmen. Elke kiezer mag tegelijk met zijn eigen stem ten hoogste twee vol- machtstemmen uitbrengen. De Burgemeester maakt bekend, dat in verband met de op 2 juni a.s. te houden verkiezing van de leden van de gemeenteraad, een ieder kosteloos inlichtin gen uit het kiezersregister kan verkrijgen, waaruit hij kan opmaken of hijzelf of een ander daarin al dan niet of niet behoorlijk is opgenomen. Deze en verdere inlichtingen omtrent de verkiezing kunnen worden verkregen óf bij de directie Burger zaken, Stadhuis, óf telefonisch onder nummer 254111 of 254112. De voorzitter van het centraal stem bureau maakt de volgende namen van politieke groeperingen en/of aandui dingen bekend die in het centraal stem bureau-register staan ingeschreven: naam: Communistische Partij van Nederland aanduiding: C.P.N. naam: Democraten '66 aanduiding: D'66 naam: Socialistiese Partij aanduiding: S.P. naam: Pacifistisch Socialistische Partij aanduiding: P.S.P. naam: Politieke Partij Radikalen aanduiding: P.P.R. naam: Staatkundig Gereformeerde Partij, Ge reformeerd Politiek Verbond en Refor matorische Politieke Federatie aanduiding: S.G.P., G.P.V. R.P.F. naam: De Middenpartij aanduiding: naam: Partij van de Arbeid aanduiding: P.v.d.A. naam: Christen Democratisch Appèl aanduiding: CDA naam: Volkspartij voor Vrijheid en Democratie aanduiding: V.V.D. ..-r. Diversen Bestemmingsplan Hogewoerd e.o. Met ingang van 25 maart 1982 ligt gedurende één maand voor een ieder ter inzage het bestemmings plan Hogewoerd e.o., in kamer 214 van het Stads bouwhuis. Langegracht 72 te Leiden. Het bestemmingsplan heeft betrekking op het gebied, dat wordt begrensd door het water van de Nieuwe Rijn. het Gangetje, de Korevaarstraat, de Kaarde- steeg, de Sint Jorissteeg, de Oranjeboomstraat, De Geregracht. het Levendaal en de Plantage. Het plan werd vastgesteld door de Gemeenteraad in zijn vergadering van 7 december 1981 (Raadsvoorstel no. 280 van 1981). Het bestemmingsplan is in vergelijking met het ont werp op diverse punten gewijzigd vastgesteld. Zij, die zich tijdig met bezwaren tegen het ontwerp- bestemmingsplan hebben gewend tot de Gemeente raad en zij. die bezwaren hebben tegen de wijzigin gen, die bij de vaststelling in het ontwerp zijn aange bracht, kunnen gedurende bovengenoemde termijn schriftelijk bezwaren indienen bij het college van Ge deputeerde Staten van Zuid Holland, Koningskade 1-2,2596 AA 's-Gravenhage.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 8