onnors gunt Van Patten geen hoofdrol 11e Italianen elpen Saronni GROTE AFGANG USHOCKEYPLOEG Tempelaar terug in selectie FC Den Haag Twee duels voor Van Breukelen Bestuur Haagsche IJsclub stapt op >ORT LEIDSE COURANT VRIJDAG 19 MAART 1982 PAGINA 15 immenigge [geschakeld (CHEN Karl-Heinz Rum- igge is voor vier weken uitge beld. In de Europa Cup-wed- len tegen Universitatea Craio- wam de aanvaller van Bayern chen woensdagavond na vijf iten in botsing met de Roe- nse doelman Boldici. Daarbij hij een blessure aan de linker- op, die ernstiger is dan aan- lelijk werd vermoed. genfoto's in de orthopedische ek in MUnchen brachten aan icht dat de kniebanden ver zijn. De knie is voor tien da- n het gips gezet. Schaatsrecord op Alma Ata ALMA ATA Aleksander Baranov uit de Sovjet-Unie heeft gisteren op de su persnelle schaatsbaan in Alma Ata de vijf kilometer afgelegd in 6 minuten en 54.66 seconden. Daarmee dook hij ruim 2,2 seconden onder het wereldrecord van Kay-Arne Stenshjemmet, die op de zelfde piste vijf jaar geleden tot 6.56,9 was gekomen. Baranov had een persoonlijke toptijd achter zijn naam staan van 7.10,86. Het is nog niet bekend of zijn prestatie als wereldrecord zal worden erkend. Daar over beslist het ISU-congres in mei van dit jaar. René Pijnen baantrainer WOERDENR— René Pijnen is door de Ko ninklijke Nederlandse Wielren Unie (KNWU) aangetrokken als trainer voor de baanselectie. De 35-jarige coureur uit Noord- Brabant tekende een contract voor twee iaar. Bovendien heeft de KNWU een optie op hem voor 1984. Het is de bedoeling dat Pijnen, die zelf nog actief is als zesdaagse-renner, gedurende de maanden april tot en met september zijn werkzaamheden voor de KNWU zal uitvoe ren. Gerard Koel, lid van de subgroep baan rennen van de wielrencommissie van de KNWU, neemt de training gedurende de wintermaanden waar. Pijnen neemt de bege leiding van de Nederlandse toprenners op de baan en de jongere garde op zich. Het afgelo pen winterseizoen was hijzelf nog de beste zesdaagse-renner met zes overwinningen. In totaal won hij 51 zesdaagsen. Diana Niemantsverdriet. Diana Niemantsverdriet van Hellas naar Quintus DEN HAAG Diana Niemantsver driet, handbalster van het jaar 1981, van Hellas gaat volgend seizoen naar Quintus. Het betalen van een hogere vergoeding voor haar reiskosten door de club uit Kwintsheul is de voornaamste reden voor haar over stap. Tussen de twee verenigingen is overleg gepleegd, waaruit bleek dat Hellas niet in staat is Niemantsver driet, die in Vlissingen woont, een volledige reiskostenvergoeding te betalen. Door deze stap is Niemantsverdriet, lid van de nationale selectie, behou den voor het tophandbal bij de da mes. Als Quintus niet was gekomen, was zij vermoedelijk gestopt. Vier Nederlandse clubs in UEFA Cup DEN HAAG Nederland mag voor het voetbalseizoen 1983-1984 vier clubs inschrijven als deelnemer van de strijd om de UEFA Cup. Dit is het gevolg van de uitschakeling van Real Madrid en Valencia voor het toer nooi van het lopende seizoen.Het aantal in te schrijven deelnemers wordt bepaald door de stand van een klassement, dat wordt opgemaakt aan de hand van de re sultaten van de clubs uit een land in de laatste vijf seizoenen. West-Duitsland staat in dat klassement eerste, Engeland is tweede en Nederland kan door Spanje niet meer worden verdrongen van de der de plaats. Voor het komende seizoen mag. Nederland nog slechts drie clubs inschrij ven. TERDAM In het ario van de vierde van het ABN-proften- jernooi in Rotterdam uiteindelijk geen drol ingeruimd voor :e van Patten. De met el acteertalent geze- le blonde Amerikaan weliswaar voor zich- een niet onaantrekke- script geschreven, toen de slottune ik en de woorden End" in beeld ver- nen, was er voor hem its een dankbaar ap- i. Meer niet. Jimmy nors mag ook in de ende aflevering op en en voor Vince van en resteert slechts een ie herinnering aan beste kans van zijn le- om Connors eens te verslaan". is het dus niet gekomen ravond in een vrijwel uit- ocht Sportpaleis Ahoy', rel het leven van de voor malige nummer 1 van de we reld zeer lang aan een zijden draad leek te hangen. Vince van Patten had voor zich een recept uitgedokterd dat Con nors ruim één set zeer zwaar op de maag lag. Maar de met minstens zovéél toneeltalent als zijn tegenspeler begiftigde Bellville Kid („ik speel al 15 jaar in films als ik op de baan sta") verslikte zich niet. Zijn zoals immer noeste arbeid re sulteerde uiteindelijk in het slooprijp maken van het spel van Van Patten, die in de tweede set zijn illusies als een kaartenhuis in elkaar zag stor ten. „Ik speelde erg goed in het be gin", sprak de na afloop toch goed geluimde ex-acteur, die overigens op de baan in niets deed denken aan iemand die veel heeft meegewerkt aan Hollywood-producten. „En als ik goed speel, kan ik iedereen ter wereld verslaan", vervolg de hij met een even overdre ven als oprecht klinkende on dertoon in zijn stem. „Maar toen mijn opslag niet meer goed draaide, ging het mis". Tot dat moment had Vince van Patten Connors bestookt met een serie „vuile" ballen, waarop de laatste zich regel matig versloeg. Doordat Van Patten bovendien zelf ook re gelmatig winners van zijn rac ket liet vertrekken, bleef hij in de eerste set van het door het gelijk opgaande scorever loop, boeiende gevecht lang in de race. Hij slaagde er zelfs in een setpoint te bemachtigen, maar die vaagde Connors weg met een even venijnige als ef fectieve passeerslag. Vervol gens stelde de meest gelauwer de van het duo de winst van die eerste race zeker door Van Patten's opslag te doorbreken en de set met 7-5 naar zich toe te halen. Bedrogen Wie verondersteld zou hebben dat daarmee het pleit al defi nitief was beslecht, kwam be drogen uit. Vince van Patten nam weer even de gedaante aan van een reuzendoder, zwaaide vervaarlijk met zijn grote racket, maar bleek toch na een voorsprong van 2-0 zijn kruit te hebben verschoten. Jimmy Connors, in wiens spel „zuinige ballen" nog even wei nig voorkomen als krokussen in maart, liet definitief de ba lans naar zijn kant doorslaan door vervolgens geen game meer af te staan: 7-5, 6-2. Van Patten, die daarmee in zijn derde confrontatie met Connors het trio verliespar- tijen volmaakte, ging echter niet gebukt onder zijn neder laag. „Dit tapijt was voor mij wat te traag", deelde hij met een brede glimlach mee. „Toen ik in Tokio dat toernooi won, gebeurde dat op een veel snellere baan". Waarop de oud-filmacteur niet zonder ei gendunk vervolgde met: „Daarom heb ik mijn blik ge richt op Wimbledon. Dat is mijn doel dit jaar". Waarna de blijmoedige Van Patten, wiens voorouders naar zijn zeggen uit Rotterdam zouden zijn ge komen, zijn bullen pakte na en passant zijn opslag (waarbij hij vooruit de baan inspringt) nog even de meest geavanceerde techniek ter wereld te hebben genoemd. Kon Jimmy Connors zich uit eindelijk nog tamelijk eenvou dig ontdoen van zijn opponent in de tweede ronde, na gistera vond behoeft hij zich ook geen zorgen meer te maken over Gene Mayer. Conform de plaatsingslijst zou Connors de jongste van de Mayer-broers in de halve finales hebben moeten treffen, maar gistera vond maakte een oude rug blessure aan die prognose een eind. Gene Mayer, die al ge ruime tijd tobt met blessures en als gevolg daarvan al meer malen zijn carrière moest op geven, stapte kort na het begin van de tweede set in zijn partij tegen John Sadri van de baan. „Ik heb me bij een ne'bal ge forceerd", verklaarde Mayer, die in het toernooi in Rotter dam de laatste twee jaar in de eindstrijd stond, ontmoedigd. „Ik heb het nog even gepro beerd, maar het ging niet lan ger". Het drama-Mayer heeft daar mee een vervolg gekregen. Nadat eerst zijn broer Sandy jarenlang werd geplaagd door blessures, maar nu weer als bijna herboren acteert, is het nu met Gene Mayer vrijwel louter kommer én kwel. De bovendien dezerdagen wat grieperige („maar daar wil ik mijn opgeven bepaald niet op gooien") Mayer verspeelde door zijn fysieke mankemen ten een fraaie vierde plaats op de wereldranglijst en het is de vraag of hij door zijn manke menten die positie ooit nog weer eens in de wacht kan sle pen. John Sadri heeft door Mayer's opgave de kwartfinales be reikt en komt daarin uit tegen zijn landgenoot Brian Gott fried, die zijn voorzitter van de ATP-spelers Harold Solomon zonder problemen opzij zette. De overige paringen voor de laatste acht zijn: Connors - Smid, Hooper - Mottram en Slozil - Vilas. FRANK WERKMAN dri (VS)-Gene Mayer (VS) 6-2, 1-0; Connors (VS)-Van Patten (VS) 7-5, 6- 2. Dubbelspel, eerste ronde: Jarryd- /Simonsson (Zwe)-Mase/Scanion (VS) 6-3, 6-0; Bühning/Curren (VS/Zaf)-Gullikson/Teacher (VS) 6- 3. 6-4; Austin/Frawley (VS/Aus)- Popp/Steve Simonsson (Wdl/Zwe) 6- 4. 7-5; Mitton/Lloyd (Zaf)-Hocevar- /Soarez (Bra) 6-4, 7-5. Jimmy Connors liet zich uiteindelijk niet verrassen door Vince van Patten. I BENEDETTO DEL >JTO Tijdens de eerste ut na afloop van de door ppe Saronni gewonnen ewedstrijd Tirreno- itico onderging Gerrie emann drie gemoedstoes- n: woede, teleurstelling trusting. Hij uitte ze in uitspraken: „Alle Italia- hebben Saronni gehol- „Ik heb de beste tijd ge in zes dagen en de wed- toch niet gewonnen" en zijn erger dingen in de ld dan de Tirreno-Adria- erliezen". leek toch in het voordeel de leider Knetemann te gen toen zich achter een groepje van zeven :e alleen aan ding TERDAM Hein Don- s ditmaal niet in staat net voorname rol te spelen in chaaktoernooi om de na- Ie titel als vorig jaar. :ond de al bijna tot de :oudjes" te rekenen ler (54) lange tijd boven- om pas in de slotronde j nan voorrang te verlenen, enige nederlaag leed hij ie gelegenheid tegen Hans spel van deze collega- meester ligt Donner bij- er slecht. Nog nooit is hij jdens een toernooi in ge- d Ree een nederlaag te gen. Integendeel, zijn 37- stadgenoot heeft vrijwel de overhand. Ook giste- in de vijfde ronde, kwam ler er niet aan te pas. Hij in een ben oni volledig de voet gelopen en binnen drie uur (29 zet lijn tegenstander felicite- De kans dat Donner voor erst sinds 1958 weer na- al kampioen zal worden, aor deze nederlaag wel gering geworden. Ree integen deed een forse voorwaarts naar de ikkroon. Hij nestelde zich vier punten op de eerste Van de Sterren-Kuijf 12; Witt-Scheeren 1/2—1/2; r-Ree 01; Ligterink-Van der afg.; Baljon-Kuijf 10; Böhm- weg 0—1. T 1. Ree 4 punten; 2. Scheeren in der Sterren 3,5; 4. Van der 1; 5. Langeweg 3; 6. Donner Ligterink 2 1; 8. Bohm 2; 9. tn R. Kuijf 1,5; 11. Baljon 1.5; Kuijf 1. ytij tussen Donner (wit) en Ree verliep als volgt: 4, Pg8-f6; 2. c2-c4. g7-g6; 3. g2- l-g7; 4. Lfl-g2, c7-c5; 5. d4-d5, Pbl-c3. d7-d6; 7. Pgl-f3, e7-e6; e6xd5; 9. c4xd5, Tf8-e8; 10. a7-a6; 11. a2-a4, Pb8-d7; 12. Ta8-b8; 13. a4-a5, b7-b5; 14. e.p., Pd7xb6; 15. e2-e4, Pf6-d7; f4. Dd8-c7; 17. Tfl-el. c5-c4; 18 Pb6xa4; 19. Talxa4. Pd7-b6; •a2, £7-(5; 21. Kgl-h2. Lc8-b7; Ml. £5xe4; 23. Telxe4. Te8xe4; 2xe4. Tb8-e8; 25. Le4-g2, Dc7- b2-b4. c4xb3 e.p.; 27. Ta2-e2. 2. Lb7xd5; 29. Lcl-b2. Lg7xb2. ?eft h<'t op renners afzonderde van het peloton. Daar zat Saronni niet bij, waardoor hij automatisch verliezer was. Van het groepje hield echter alleen de Zweed Alf Saegersall stand; Saeger- sall werd tweede. De derde plaats van Saronni in de sprint was goed voor weer tien se conden. Genoeg voor de eind overwinning. Knetemann: „Ik ben niet kwaad op Saronni. Die tijdver- goeding stond in het regle ment en ik kan hem niet kwa lijk nemen, dat hij die geboden kansen benut, al werd hij aan alle kanten geholpen. Ik vind het wel belachelijk dat de ren ner, die het snelste de comple te afstand van de wedstrijd af legt, niet tot winnaar wordt uitgeroepen. Die schlemiel ben ik in dit geval". Uitslag vijfde etappe: 1 Braun (Wdl) 211 km in 5 uur 28 min. 53 sec.; 2 Saegersall (Zwe) op 7 sec.; 3 Saron ni (Ita) op 15 sec.; 4 Mantovani (Ita); 5 Lemond (VS); 6 Gavazzi (Ita); 7 Liec- kens (Bel); 8 Russemberger (Zwi); 9 Grezet (Zwi); 10 Adamson (Zwe). Eindklassement: 1 Saronni (Ita) 21.47.22; 2 Knetemann (Ned) op 7 sec.; 3 Lemond (VS) op 27 sec.; 4 Mo- ser (Ita) op 29 sec.; 5 Braun (Wdl) op 1.02; 6 Willems (Bel) op 1.21; 7 De Rooy (Ned) op 1.22; 8 Gisiger (Zwi) op 1.41; 9 Russemberger (Zwi) op 1.54; 10 Conlini (Ita) op 1.56. Parijs-Nice Sean Kelly is gisteren de ui terst verrassende winnaar ge worden van de 32e editie van Parijs-Nice. Daarmee volgde de 25-jarige Kelly zijn landge noot Stephen Roche op, die nu niet verder kwam dan de zes de plaats. Nadat de in België wonende Ier woensdag door favoriet Gilbert Duclos-Lassalle voor het eerst sinds het begin van Parijs-Nice uit de leiderstrui was gereden, sloeg Kelly op de slotdag genadeloos toe. Dat hij in de rit van Mandelieu naar Nice zijn slag zou slaan, ver wonderde niemand. Dat hij in de beruchte klimtijdrit op de Col d'Eze zijn tweede dagover winning behaalde, kwam voor velen evenwel als een volsla gen verrassing. Bert Oosterbosch reed een goede Parijs-Nice en eindigde als vierde. Hij won de proloog en bezette in de klimtijdrit op de Turbie de vierde plaats. Zevende etappe: 1 Kelly (Ier) 60,2 km in 1.29.05; 2 Van der Poel (Ned); 3 Van den Broucke (Bel); 4 Pollentier (Bel); 5 Wolfer (Zwi); 6 Roche (Ier); 7 Vichot (Fra); 8 Duclos-Lassalle (Fra); 9 Criquielion (Bel); 10 Nilsson (Zwe). Achtste etappe: 1 Kelly (Ier) 10,7 km in 20 min. 50 sec.; 2 Fernandez (Spa) op 14 sec.; 3 Van den Broucke (Bel) op 28 sec.; 4 Oosterbosch (Ned) op 43 sec.; 4 Duclos-Lassalle (Fra) op 44 sec.; 6 Gorospe (Spa) op 45 sec.; 7 Criquielion (Bel) op 1.01; 8 Anderson (Aus) op 1.04; 9 Lejarreta (Spa) op z.t.; 10 Laurent (FrapSp 1.05. Eindklassement: 1 Kelly (Ier) 32.03.21; 2 Lassalle (Fra) op 40 sec 3 Van den Broucke (Bel) op 1.12; 4 Gosterbosch (Ned) op 1.23; 5 Criquie lion (Bel) op 2.05; 6 Roche (Ier) op 2.15; Kuiper (Ned) op 2.49; Fernandez (Spa) op 2.50; 9 Laurent (Fra) op 3.21; 10 Beucherie (Fra) op 4.34. Sean Kelly In opperste concentratie tijdens zijn tijdrit. Toto lotto 4e prijs: 7.566, 63,10; Ïrijs: 114.497,/. 5.00. oto: le prijs: geen; 2e prijs: 18 win naars. 2.929,60; 3e prijs: 248, 425,20. Toto-gelijk: le prijs: 1 winaar. 6.623,90; 2e prijs: 1./ 1.104,00; 3e prijs: 39.141,50; 4e prijs: 755. ƒ.11,60. Cijferspel: 6 goed: 2 winnaars. 100.000,00; 5 goed: 1, 10.000,00; 4 goed: 35, 1.000,00; 3 goed: 302, 100,00; 2 goed: 2.962, 10,00. Wereldrecords bij EK schieten DEN HAAG Op de tweede dag van de Europese schiet- kampioenschappen luchtdruk wapens heeft de Noor Sten- vaag gisteren in de Houtrust- hallen zijn eigen wereldrecord op het onderdeel luchtdrukge weer 10 meter verbeterd. Hij kwam tot het aantal van 590 punten. Dat was zes meer dan vorig jaar in Athene. Met zijn verrichting prolongeerde Sten- vaag zijn Europese titel op dit onderdeel. Bij de dames kwam de Russi sche Malakwova in de indivi duele wedstrijd op luchtge- weer tot een nieuw wereldre cord met 395 punten. Het oude record was in handen van haar landgenote Zarina met 391 punten, die dat totaal bij- eenschoot tijdens de wereldti telstrijd in 1974 in Enschede. De Nederlandse deelnemers kwamen in het spel niet voor. Sportwereld DEN HAAG Het tuchtcolle ge van de Stichting Neder landse Draf- en Rensport heeft de beroepstrainer en -rijder De Wrede voor zeven jaar ge schorst. De Wrede heeft twee koersen op ongeoorloofde wij ze beëin vloed. DORTMUND Henk Nooren heeft gisteren de tweede kwa lificatiewedstrijd voor de Gro te Prijs van West-Duitsland met Opstalan in het jacht- springconcours gewonnen. DEN HAAG Bondscoach Gijs van Heumen van de da- meshockeyploeg heeft Yvonne Hoogeweegen van HGC opge nomen in zijn selectie. DEN HAAG Cees Tem pelaar is terug in de selec tie van FC Den Haag. Hoewel trainer Cor van der Hart nog wil naden ken over de formatie, die zondag in Amsterdam aantreedt tegen Ajax, ligt het in de lijn van de ver wachting, dat de van een dijblessure herstelde Tem pelaar (die woensdag in Zeist met een combinatie van FC Den Haag een re delijke partij als voorstop per speelde tegen het Ne derlandse jeugdteam 16/17 jaar) zal opstellen. Dit, mogelijk om Johan Cruijff van gevaar stich tende acties af te houden. Uitgaande van de formatie, die de Haagse trainer de laatste weken liet spelen, zou Jan Re- nooy de aangewezen man zijn. Renooy liet doorgaans een zeer goede indruk achter, zeker qua inzet en fysieke kracht. Van der Hart: „Ik vraag mij soms af, of het niet te snel gaat met Jan Renooy. Vorig jaar speelde hij nog in de afdeling, nu in de eredivisie. Renooy is een voetballer, die uitstekend een opdracht kan uitvoeren. Dat doet hij fanatiek en als je als trainer af en toe geen gas terugneemt, kan het wel eens verkeerd uitpakken. En, dat voorop gesteld, ik ga geen schopper bij Cruijff zetten, maar hij moet wel iemand te genkomen. Trouwens, al zou je er een bij zetten, helpen doet het je niet. Kijk maar naar het WK in 1974. Daar stonden de, grootste schoppers op hem. Jo han ontweek ze allemaal". Tegen Ajax rekent Van der Hart wat betreft FC Den Haag nergens op. „Alleen als je veel geluk hebt, pak je een puntje misschien. Na de wedstrijd in Amsterdam krijgen wij MVV, Haarlem en FC Groningen thuis, dan moeten wij de pun ten pakken om degradatie te voorkomen. Als ik" de zaken nader bekijk, denk ik, dat we het toch nog kunnen redden". In welke divisie FC Den Haag volgend seizoen ook speelt, ook dan is Van der Hart wel licht werkzaam in het Zuider park. Voorts ziet het er naar uit, dat Piet de Zoete terug keert als trainer van het twee de elftal en Lex Schoenmaker zowel Van der Hart als hem als veldtrainer gaat assisteren. Afrondende besprekingen daarover moeten nog plaats hebben. Het tweede elftal van FC Den Haag. dat geen competitiever plichtingen heeft, speelt mor gen om 14.30 uur in De Lier een vriendschappelijke wed strijd tegen Lyra. Maandag fungeert het in het Zuiderpark als tegenstander van een team, bestaande uit spelers, die FC Den Haag mogelijk voor het nieuwe seizoen wil aantrek ken. Met een combinatieteam speelt FC Den Haag dinsdag om 20.00 uur aan de Gunter- steinweg tegen Oranje Blauw. ZEIST De tuchcommissie van de KNVB heeft Hans van Breukelen voor twee duels ge schorst. De doelman van FC Utrecht, die ook een boete van 450 gulden kreeg, had na af loop van het duel met AZ '67 de nodige problemen met scheidsrechter Charles Corver, die daarover rapport opmaak- De overige straffen zijn: Witb- aard (Go Ahead Eagles) 5 wed strijden onvoorwaardelijk, 250,00 boete; Nelemans (Wil lem II) 3 wedstrijden onvoor waardelijk, 200,00 boete; Nijgh (SC Heerenveen) 3 wed strijden onvoorwaardelijk, 150 boete; Heyne (SC Heerenveen) 4 wedstrijden onvoorwaarde lijk, 125,00 boete. Ten Cate (Telstar) 2 wedstrijden onvoor waardelijk, 225,00 boete; Verschoor (Telstar) 4 wedstrij den onvoorwaardelijk, 150,00 boete, Van der Klift (Wageningen) 4 wedstrijden onvoorwaardelijk, 125,00. KLAGENFURT De stem ming in de. Nederlandse kleed kamer was gisteravond om te snijden. Niemand sprak na de smadelijke en vernederende afgang tegen het zwakke Roe menië een woord. Alleen Gus- tav Bubnik, de coach, praatte. Met luide stem overigens, door de gesloten deuren hoorde de verzamelde Nederlandse sportpers de anders zo bemin nelijke Tsjechoslowaak te keer gaan. Bubnik was razend op zijn for matie. Razend over de wijze waarop was gehandeld op het ijs. Want van ijshockey was geen sprake geweest. Minuten na zijn tirade verklaarde hij: „Het waren de oudere spelers, die het hebben laten afweten. Zij alleen zijn schuldig aan deze afgang. Ik had met opzet de ervaren linies gehandhaafd, vandaar dat ik Ron Berteling en Tjakko de Vos niet op het ijs zette in eerste instantie. Ik heb toch sterke lijnen in Van Wieren, De Bruijn en De Heer met daarbij ook nog Koop- mans, Collard en Toren. Maar er kwam helemaal niets uit. Ik weet wel dat de verdediging hebben zeker niet alleen schuld. Enkelen, zoals Lenssen en Collard hebben een vol doende gehaald, maar de an deren. Hij verbeet zijn teleurstelling manmoedig, wilde zijn jongere spelers als Tijnagel, Van Heu men en Maas niet meteen af vallen. maar zijn woorden spraken boekdelen. De gerou tineerde spelers hadden Bub nik in de kou gezet en hij liet duidelijk merken, dat er wijzi gingen op til zijn. Dat bleek reeds in de loop van het duel met de Roemenen, toen Berte ling en De Vos alsnog werden ingezet. De ploeg was op dat moment echter dermate gede moraliseerd, dat ook de in breng van de Amsterdam-lijn geen oplossing meer bracht. Reeds na een minuut leidde Roemenië door een eigen inzet van verdediger Frank van Soldt. Een teken aan de wand misschien, maar toen wilde niemand er nog aan geloven. Vooral niet toen Leo Koop- mans uit een pass van Tonnie Collard gelijk maakte en vijf minuten later een zeer mooie combinatie tussen De Bruijn- TV H^or en Vnn Wiorrn Hoor de laatste met een tweede tref fer werd gehonoreerd. Het had er de schijn van dat de ploeg warm draaide. Roemenië was daarvoor ook een bij uitstek geschikte tegenstander. Geen moeilijke, ideaal eigenlijk voor een eerste wedstrijd in een dergelijk toernooi. Maar Ne derland weer niet spelend in de nationale kleuren zoals de andere ploegen liet het bij die enige uitschieter van de oude Heerenveen-lijn. De ploeg zakte steeds verder weg in het moeras, kon geen enke le maal overtuigen. RoemeniëNederland 52 (32, 1—0, 1—0). 2. Gall 1—0; 8. Van Wie ren 11; 9. Koopmans 12; 14. Axinte 22; 16. Solyom 32; 32. An- tal 42; 49. Ionita 52. Scheidsrech ter Jirka (Tsj). Toeschouwers: 1000. Strafminuten: Nederland 8; Roeme nië 8. Stops doelverdedigers: Nutan ,'Roe) 27, Ted Lenssen (Ned) 28. Andere uitslagen: ZwitserlandPolen 32 (02, 20, 1-0). 14.29 Klocek O-l; 19 29 Dziu- oinski 02; 22.51 Lortscher 12; 17.56 Dekumbis 22; 40.46 Lortscher 1—2. OostenrijkChina 5—2 (31, 11, 10). 2. Wang Chunjiang 01. 6. Ko ning 1—1; 7 Petrik 2—1; 9. Green- aank 31, 32. Wang Fuping 32; 38 Garand 4 -*>: 60 T.ehler 5—? De Roemeense doelman gaat onderuit. Ben Tijnagel en Harry van Heumen (2) komen er nipt aan, want Doro Monusanu oaat er met de ouck va/Goor. DEN HAAG Het bestuur van de Haagsche IJsclub Houtrust - bestaande uit ir. G.W. van der Horst (voor zitter), P. van Ockenburg (secretaris), mevrouw Y.H.A.J. Backes (penningmeester) en de leden J. Bak ker, R.A. du Burck, A. Prins en D. Veltman - is in zijn geheel opgestapt. Dit gebeurde op de jaarvergadering voordat de leden een motie van wantrouwen tegen het bestuur konden indienen. Voorzitter Van der Horst: „We hebben de motie niet in stem ming laten brengen. Er was al enige tijd onvrede in de vereni ging tegenover het bestuur. Hoewel ik 12 1/2 jaar lid van deze club ben geweest, moet ik nog bekijken of ik wel lid van de ver eniging blijf". Van Ockenburg heeft het er moeilijker mee. Zijn kinderen zijn ook lid van de vereniging. De secretaris over de achtergronden van het opstappen: „Een groot deel van onze leden is het in het verkeerde keelgat geschoten dat wij de laatste tijd enkele bui tenlandse rijdsters en rijders met een Nederlands paspoort als lid van onze vereniging hebben aangenomen". De druppel, die de emmer deed overlopen bij een grote groep van leden en de trainersstaf was, de plotselinge komst van de Canadese trainer Lee Burnett. Burnett dacht voor de KNSB te kunnen beginnen. Daar was men op zoek naar een bondstrainer. Na een proeftraining wilde de KNSB geen gebruik van zijn diensten maken. Door tussenkomst van secretaris Van Ocken burg is hij toen tijdelijk trainer geworden van de Haagsche IJs club. Voorzitter van de Haagsche IJsclub is nu geworden de heer Aalders uit Vlaardingen. Hij is de vader van de kampioene van Nederland, Ingrid Aalders. Penningmeester is de heer Bak ker en secretaresse mevrouw Prins. Een uniek gebeuren, die motie tegen het oude bestuur. Deze zou mede worden ingediend door mevrouw Prins. Haar man maakte overigens deel uit van het bestuur. In het nieuwe bestuur heeft mevrouw Prins nu een plaatsje gevonden. ARTHUR VAN RT.TSWT.TK

Leidse Courant | 1982 | | pagina 15