,Over hoofdpunten >estaat absoluut geen ■verschil van mening'' Uwhranf cadeau Ja CeidóeSoiwa/nt Werkloosheid in Lisse iets gedaald, in Alphen toegenomen loordwijkse watersporters iieren eerste lustrum Politiek Noordwijk voor proef met sluitingstijden Hoornesplein voorlopig niet fietsvri j Bomen rond De Schelft Hazerswoudse CDA'ers laten wethouder niet vallen EIDEN LE1DSE COURANT DONDERDAG 18 MAART 1982 PAGINA 5 DA-vrouwen in Rijnsburg onverkiesbaar JNSBURG Bij de verkiezingen voor de plaatsen op de ge- eenteraadslijst is er in Rijnsburg wederom geen vrouw op een rkiesbare plaats voor het C.D.A. gekozen. Voor de zittende >thouders en raadsleden is er tot zover niets veranderd. Alleen n stemming bij voorkeur of een zetel minder voor het CDA, u de stand van zaken nog kunnen beïnvloeden, anders keren e zittende raadsleden in de gemeenteraad terug. anen (Anrj; 9. kj. j. aen weije VP); 6. G. Verheij (ARP); 7. W. Glasbergen (CHU); 8. G. van momUARP); 9. J. Bliechrodt (ARP); 10. A. J. C. van Dijke J. P. Tensen (ARP); 12. G. W. van Egmond (CHU); E. M. Bubbers-Reimering (KVP); 14. T. Kralt (ARP); 15. H. J. n Haan (CHU); 16. A. van Delft (ARP); 17. M. J. Heule (CHU); H. J. de Mooij (ARP); 19. T. Langerak (ARP); 20. P. van Eg- jnd (CHU). De kandidaten zijn nog uit de moederpartijen af- mstig. In 1986 is dit niet meer het geval. Kandidatenlijst voor Progressief Warmond WARMOND De ledenvergadering van Pro gressief Warmond heeft onlangs haar kandida tenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen vastgesteld. De lijst, die zonder veel discussie is vastgesteld gaat er als volgt uitzien: 1. Liesbeth Dalhuisen. Momenteel wethouder, hiervoor al enkele iaren raadslid. Lid van D'66; 2. Gerard Slingerland. Huidige fractievoorzitter. Lid van de PPR; 3. Dick Duynhoven jr. Voormalig frac tiesecretaris en daarvoor secretaris van bestuur. Lid van de PvdA; 4. Kees van Kuyven Voor malig Staten- en Tweede Kamerlid. Lid van de PPR; 5. Jaap Bijlsma. Heeft als burgerlid zitting in de commissie Welzijn. Lid van D'66; 6. Karin van Egmond. Voormalig commissielid. Nu se cretaresse van Communicatie Warmond. Lid van de PPR. Politie zoekt doorgereden automobilist LEIDEN De Leidse politie is nog steeds op zoek naar de automobilist, die in de nacht van vrijdag op zater dag een vrouw bij een aanrijding op de hoek Chruchilllaan/Telderskade levensgevaarlijk verwondde en door reed. De automobilist reed in een witte Alfa Romeo, type 2000 Berlina. Het voer tuig is aan de rechtervoorziide bescha digd. Het ongeval gebeurde om tien minuten voor twee. De vrouw ligt nog steeds buiten bewustzijn in het AZL. Haar toestand is zeer ernstig. De poli tie vraagt getuigen van het ongeval en anderen die meer informatie over het voertuig kunnen geven, zich te melden bij de verkeerspolitie, tel. 071- 149961. Kroon akkoord met afval- stoffenplan van provincie DEN HAAG Zuid-Holland heeft als eerste provincie goed keuring van de Kroon ontvangen voor het provinciaal afval- stoffenplan. In dit plan, dat vorig jaar april door provinciale staten werd vastgesteld, wordt aangegeven hoe het huisvuil en bedrijfsafval verwerkt moet worden. De Staten hebben zich daarbij vooral gericht op hergebruik en op milieuhygië nisch verantwoord opbergen van het afval. Staatssecretaris Lambers-Hacquebard (Volksgezondheid en mi lieuhygiëne) heeft bij het toezenden van het goedkeuringsbesluit haar waardering uitgesproken voor het plan. Vooral de duidelij ke omschrijving van de voorzieningen die nodig zijn om het vuil definitief op te bergen heeft haar steun, zo liet zij>weten. Wel wil de staatssecretaris dat er nog gezocht moet worden naar de bestemming van reststoffen van vuilverbrandingsinstallaties. Zoals bekend is Zuid-Holland al met een onderzoek bezig op dit gebied. Van Thijn opent mogelijk Katwijks politiebureau KATWIJK Het nieuwe politiebu reau wordt woensdag 26 mei om drie uur officieel geopend. Voor de ope ningsplechtigheid is een uitnodiging verstuurd aan minister Van Thijn, van Binnenlandse Zaken. Het is volgens burgemeester C. A. Bos echter nog niet zeker of de heer Van Thijn op de uitno diging in zal gaan. De heer Bos: „Ster ker nog, het is zelfs nog niet zeker of Van Thijn op 3 mei nog minister van Binnenlandse Zaken is". Het bezoek dat Koningin Beatrix op 7 mei aan de badplaats zou brengen gaat definitief niet door. Het secretariaat van de ko ningin heeft laten weten dat Beatrix wegens drukke werkzaamheden niet in staat is naar Katwijk te komen. WETHOUDER A.H. MEERBURG USTTREKKER VOOR CDA-LEIDERDORP: 1DERDORP Drs. H. Meerburg is gis- avond tijdens de leden- rgadering van het CDA de Menswordingskerk t algemene stemmen lijsttrekker voor het )A bii de gemeente- idsverkiezingen geko- Meerburg, geboren getogen Leiderdorper 16 jaar en behalve wet- uder is hij leraar aan scholengemeenschap Rijswijk. In 1978 deed voor het eerst zijn in de in de Leiderdorpse neenteraad. Het „ge ne" raadswerk heeft hem maar enkele landen geduurd. Door onverwachte overlij- van CDA-wethouder Gordijn werd hij in ember 1978 tot diens rolger gekozen. Hij zette daarmee een familie traditie voort. Zijn vader, de bekende aannemer Meerburg, had pas vier jaar daarvoor af scheid als wethouder genomen na vanaf 1958 onafgebroken deze post te hebben vervuld. Na zijn verkiezing tot wethou der kreeg Meerburg de porte feuille van zijn voorganger ruimtelijke ordening en open bare werken waaronder ook milieuzaken valt, toebedeeld. Het was niet zijn eerste keus maar hij vindt dat het achteraf goed is bevallen. „Mijn eerste reactie was dat ik liever wilde ruilen met collega Verdier die onderwijs had, maar ik heb er geen spijt van dat die ruil niet is doorgegaan. Aan ruimtelijke ordening zitten veel kanten, waar je als je er oppervlakkig tegen aankijkt nooit achter komt. Het blijft dan een beetje in de sfeer van de boekenwijs heid. Je krijgt pas een goed in zicht als je er mee werkt. Zo ben ik enorm blij dat de Ibis zaak (bezwaarschrift Alberts Corner tegen de komst van een hotel in Elisabethhof, red.) in ons voordeel is beslist. Het begrip „bijzondere doeleinden" blijkt wat ruimer uitgelegd te kunnen worden. Ibis heeft de spits afgebeten waardoor er een stuk duidelijkheid is ont staan wat heel wat betekent voor de rest van het plan" Overleg De beslissing om het lijsttrek kerschap te aanvaarden heeft Meerburg in goed overleg met collega-wethouder Verdier en met fractievoorzitter Den Boeft genomen. Verdier geeft de voorkeur aan zijn ambtelij ke carrière en keert de plaat selijke politiek de rug toe. Den Boeft voelt het meest voor een continuering van het fractie voorzitterschap. Meerburg is zich bewust van de verant woordelijkheid die het lijst trekkerschap met zich brengt. „Het schept verwachtingen en verplichtingen. Het is de vraag of ie dat allemaal waar kan maken. Het is in ieder geval een erkenning dat je het niet slecht hebt gedaan en dat geeft veel voldoening", aldus Meer burg bescheiden. Dat hij als progressief te boek staat, daar zit hij niet zo mee. Dat is maar een etiket die de mensen je op plakken zegt hij. Veel belang rijker is volgens Meerburg dat hij zich in het gemeentelijke CDA-programma goed kan vinden. „Over de zaken die plaatselijk van belang zijn, be staat geen enkel verschil van mening. Wel in zaken als kernbewapening, ontwikke lingssamenwerking, daar kijk ik heel anders tegen aan. Maar met de sociaal-economische vi sie zit ik op de CDA-lijn. Dat zijn voor mij de aanspreekbare punten", aldus Meerburg. Woningbouw Meerburg zou het liefste zien dat de woningbouw de komen- Wethouder A.H. Meerburg: partij uitsluiten". de vier jaar zijn normale voortgang kan vinden, zowel in Buitenhof-Oost als daarna in Buitenhof-Midden en West. Ook is hij een voorstan der van een spoedige aanpak om de strook grond tussen de Does- en Rijksweg A4 de be stemming recreatiegebied te geven. Wat de collegevorming betreft vindt Meerburg dat niemand daarvan in principe uitgeslo ten moet worden. „Wij vinden dat een programma ontworpen moet worden voor de komen de collegeperiode en dat in principe iedereen die zich daar in kan vinden mee kan doen", „In principe geen enkele zegt hij. Wat hem betreft mag de huidige ploeg (Gehner VVD, Bezemer PvdA) door gaan. „Dat lijkt me een prima oplossing, maar", zo voegt hij voorzichtig er aan toe, „dat be tekent niet dat een andere personele samenstelling niet bespreekbaar zou zijn. De ver kiezingen moeten ook nog ge houden worden. De positie van D'66 (tot nu toe niet in de raad vertegenwoordigd, red.) is van belang en ook hoe de PvdA en wijzelf er uit rollen". Meerburg acht het om politie ke redenen niet uitgesloten dat de nieuwe raad voor een vier de wethouder kiest. LISSE/ALPHEN AAN DEN RUN De werkloosheid in het district van het arbeidsbureau Lisse is in februa ri licht gedaald. In januari stonden nog 1355 mannen en 504 vrouwen als werkzoekend ingeschreven. In fe bruari waren deze cijfers respectievelijk 1288 en 457. In de land- en tuinbouw, maar ook in de handel en op kantoor is de daling voornamelijk toe te schrijven aan de toename van werk in de bloembollenverpakkings bedrijven. Deze werkzaamheden lopen in de maand maart weer terug. De opening van Keukenhof en het zomerseizoen zal het aanbod in de horeca-sector doen vervallen. De geregistreerde vraag nam in februari af met 37 naar 84 en opvallend is verder dat de vraag naar jeugdige arbeidskrachten ontbreekt. De werkloosheid onder mannen in de regio Alphen aan den Rijn is in februari met 45 gestegen tot 1574. In diezelfde maand stonden 623 werkloze vrouwen geregistreerd, hetgeen een stij ging met 33 ten opzichte van de maand januari betekent. De toename van werkloze mannen is volgens het arbeidsbureau vooral te vinden in de categorie bouwvakarbeiders, metaalbe werkers, handelspersoneel en personeel in algemene dienst Op vallend is dat vijf van de 59 werkloze landbouwarbeiders wel werk vonden. De grote boosdoener bij de werkloosheid onder vrouwen is de sector kantoor en onderwijs. Verder zijn de 'schuldigen' de groepen verkeer en handel. Ook de jeugdwerkloosheid is in februari in Alphen en omgeving gestegen. Bij de mannen groeide het aantal van 379 naar 389 en bij de vrouwen van 391 naar 409. Bij de mannen en vrouwen zijn de meeste werklozen, 226, jonger dan 19 jaar. Het aantal vacatures is tussen januari en februari gedaald van 92 naar 85. In februari lieten zich 185 mannen en 88 vrouwen in schrijven bij het arbeidsbureau een respectievelijk 140 en 55 uit schrijven, waarbij de gemiddelde tijd van ingeschreven staan 157 dagen was. Zes bedrijven kregen tot slot in februari arbeids tijdverkorting voor in totaal 80 werknemers. Drie van die zes bedrijven zitten in de metaalsector. 0RDWUK De le- van watersportvereni- P Noordwijk vieren ggen in hotel-restau- É„De Beurs", het eer- strum van hun orga- e vieren. Vijf jaar ge il namen de heren M. Huijbers, Dick Dee en Klaas Huizin- Uhet initiatief om met tig watersporters de Jeniging op te richten, van de wa- port in het algemeen het eerste doel van de liwe club. is telt de WSV meer dan lerd leden, van wie de sten met motorboten va ren, een enkeling zeilt en ver der wordt er gezwommen en rust gezocht tijdens het vissen. De realisering van de tweede doelstelling van de WSV, het verwerven van een eigen jachthaven, heeft van de pio niers heel wat beraad en stuurmanskunst gevergd. Meer dan eens zag het er voor de watersporters duister uit. Sinds 1968 lag er aan de Van Berckelweg een jachthaven complex, dat aanvankelijk goed floreerde. Later ging dit complex een en andermaal in andere handen over. Nieuwe eigenaars geraakten in conflict met de gemeente over de be bouwing van het terrein en de watersporters dreigden van een en ander de dupe te wor den. Het getij keerde toen de heer Beukers van de aangren zende jachtwerf „Flying Ar row" de jachthaven aankocht. Wind in de zeilen Vanaf dat moment kreeg de WSV de wind goed in de zei len. Een op het terrein staande toko werd omgebouwd tot clubhuis. Aan de stamtafel van deze „soos" zijn nadien heel wat plannen gesmeed en vaar tochten gepland: Ook worden er instruktie-avonden gehou den op het gebied van EHBO, het Vaarreglement, het onder houd van schepen en dergelij ke. Een van de jaarlijkse akti- viteiten is de opstelwedstrijd voor de derde klassers van de Noordwijkse lagere scholen. De hoofdprijs is steevast een dag meevaren op de boot van een WSV-er. NOORDWIJK De Noordwijkse politici staan niet af wijzend tegenover een proefperiode waarin de horeca 's winters gedurende een bepaalde periode tot twee uur 's nachts open zou kunnen blijven. Zij zijn dan ook bereid nog eens nader hierover van gedachten te wis selen met de horeca-ondernemers. Aanleiding tot deze opmerking van politieke zijde is de stelling van een van Noordwijks grootste ondernemers, de heer Hese dat de gemeente de sluitingstijden vrij zou moeten geven. „Op zo'n manier zal de overlast voor Noordwijk door de vele jongeren die nu vooral in de winter om 01.00 uur de straat weer op gestuurd worden, veel minder worden". Hij zei dit tijdens de dinsdag ge houden bijeenkomst van Horeca Noordwijk en verschillende po litici naar aanleiding van de verkiezingsprogramma's en met name het hoofdstuk toerisme daarin. Tijdens deze bijeenkomst bleek dat CDA, VVD en D'66 het toe risme voor Noordwijk als uitermate belangrijk zien. de laatste twee willen zelfs dat alle mogelijkheden voor uitbreiding met beide handen moeten worden aangepakt. PvdA en de PPR/PSP zijn het wel eens over het belang van het toerisme, maar wijzen ook met nadruk op de sociale nadelen ervan. KATWIJK Het is vol gens burgemeester C.A. Bos niet mogelijk om het Hoornesplein nu en in de toekomst fietsvrij te ma ken. De politie is niet in staat de controle op het plein zodanig te intensive ren dat de massale over tredingen van het fiets- verbod kunnen worden teruggedrongen. Volgens de heer Bos, die het pro bleem aan de orde stelde in de raadscommissie be- stuurs- en juridische za ken, zal het verbod dan ook gedeeltelijk moeten worden opgeheven. De winkeliersvereniging van het Hoornseplein is altijd een voorstander geweest van een fietsvrij plein. Het is nog steeds verboden om op het plein te fietsen en zelfs om de fiets aan de hand mee te voe ren. Het fietsverbod en ook het verbod om de fiets aan de hand mee te nemen worden echter zo massaal overtreden dat het in de praktijk allang niet meer mogelijk is om ze in stand te houden. Het publiek heeft, zelfs na verbaliserend optreden van de politie, lak aan de fietsverboden. Er valt volgens burgemeester Bos dan ook niet aan te ontko men om het ideaal van een fietsvrij Hoornesplein los te la ten. Het fietsen op het plein moet volgens hem wel verbo den blijven maar het aan de hand meenemen van de fiets zal volgens hem in de toe komst wel moeten worden toe gestaan. Ruim driehonderd zesde klassers van de Noordwijkerhoutse en Zilkse lagere scholen hebben de afgelopen twee dagen bomen ge plant om De Schelft. Het nieuwe sport- en so ciaal-centrum in Noordwijkerhout is daarbij voorzien van 150 bomen en zeer veel strui ken. Deze zijn deels geschonken door de ju bilerende carnavalsvereniging De Kaninefaat- en en deels door de gemeente aangekocht. De beplanting gebeurde in het kader van de Nationale Boomplantdag. Die is wel pas op 31 maart, maar die dag kwam de gemeente lijke platsoenendienst niet zo goed uit. Daar om wordt op de Boomplantdag een film ver toond voor de scholieren. In Noordwijkerhout gebeurt dat in de Schelft en in De Zilk in De Duinpan. Alcoholcontrole: acht rijverboden BOLLENSTREEK Acht rij verboden zijn tussen gistera vond elf uur en vanmorgen drie uur in de Bollenstreek uitgedeeld tijdens een rijdende alcoholcontrole van de rijkspo litie. In totaal werden 300 au tobestuurders gecontroleerd. Van hen moesten er 34 de blaastest voor 0,5 promille doen. Acht bestuurders moes ten daarna de zwaardere blaastest doen en drie van hen moesten een bloedproef onder gaan. 5 ERSWOUDE De 49- E. van Elderen, voorzit- 0 an de thans functioneren- fa ladsfractie, is gekozen als e man op de kandidaten- van het Christen Demo- sch Appel voor de komen- Hazerswoude. Hiermee len de CDA'ers, die in m idering bijeen waren in x -andvliethal, het advies n^het bestuur. Die had op de 0 lijst niet de namen ge- n van de huidige wethou- /of D. de Wit en de raadsle- C.G. van Spronsen en Rijkelijkhuizen. Een aantal leden bleek het eens té zijn met de visie het bestuur om De Wit te „vallen", omdat Hij „door a oms weinig flexibele hou- nogal wat weerstanden opgeroepen". Tijdens de afdelingsvergade ring verzamelde de 67-jarige veehouder, voorzitter van wo ningbouwvereniging Volksbe lang en eerste man van de Agrarische Bedrijfsverzor- gingsdiensten in Noord- en West-Nederland, zóveel stem men dat hij op de definitieve, kandidatenlijst een vijfde plaats krijgt toebedeeld. Van Spronsen kreeg inderdaad geen stemmen, maar Rijkelijk huizen wél; de laatste staat ze ventiende op de definitieve kandidatenlijst. De 76 in vergadering bijeen zijnde CDA'ers kozen dus Ewout van Elderen (van de CHU-bloedgroep) tot lijsttrek ker. Behalve raadsfractieleider is de Rijndijker onder meer bestuurslid van de bejaarden centra Rhyndaal en Driehof, hoofdingeland van het water schap Noordwoude en lid van de financiële commissie van de Stichting Hulp aan Noord- Ierland. Nummer 2 op de lijst is J. W. J. („Jan") Rietveld (bijna 36), zittend raadslid; hij is boomkweker/exporteur en woont in Hazerswoude-dorp. De 37-jarige W. H. Vriend, nummer 3 op de lijst, is docent natuurkunde, was lid van het bestuur van het wijkcomité Rhynenburch en is penning meester van het Oranjecomité Ijiiynenburch. Hij vormt sa men met J. Dijkstra het frac tiesecretariaat. In de wandel gangen van politiek Hazers woude wordt deze debutant met E. van Elderen en J. Riet veld genoemd als kanshebber op het wethouderschap. Het CDA presenteert nu ook een vrouw op een verkiesbare (vierde) plaats op de kandida tenlijst: de 44-jarige E. A. G. A. Hoogeveen-Persoon, een Groenedijkse die destijds de opleiding tot doktersassistente volgde. Zij maakte tien jaar deel uit van het oudercomité van de Pius X-school en zat vijf jaar in het bestuur van de Stichting RK Schojen van de Rijndijk. yijfde op de kandidatenlijst dus J. D. de Wit, de bij het CDA-bestuur in „ongenade ge vallen" wethouder uit (ook) Groenendijk, die er dus toch geen moeite mee heeft gehad om een dusdanig aantal stem men te verzamelen dat hij nog eindigde voor C. J. Kerkvliet, aan wie het bestuur de vijfde plek had toebedacht. De heer Kerkvliet is bekend als onder meer beëdigd deskundige voor de rechtbank, taxateur en ac quisiteur, ook heeft hij enkele adviserende taken. Kerkvliet komt net als de nummer 7 op de lijst, mevrouw G. Hoogen- doorn-Oskam (37) uit Hazers woude-dorp. Mevrouw Hoog- endoorn volgde een opleiding tgt verpleegkundige en fun geert als voorzitter van het CDA uit Hazerswoude, sinds Crijns de hamer neerlegde. Ing. G. H. Morsink (60) is ge neraal-deputaat voor Kerk en bedrijfsleven van de Synode van de Gereformeerde Ker ken; hij staat achtste op de lijst. D. van der Neut (51), di recteur van de BV Mastenma- kerij-Rondhouthandel uit Al phen, bezet de negende positie op de lijst. Deze Rijndijker weet de 37-jarige eveneens aan de Rijndijk woonachtige W. B. J. Heemskerk, rijksamb tenaar, vlak achter zich. Op de lijst staan voorts de namen van P. A. Th. van der Werf, J. Dijkstra, H. Meijer, G. A. M. Beukeboom-van Leeuwen, mr. B. van Nieuwenhuizen, N. Th. M. van der Hulst, G. A. Rijkelijkhuizen. drs. W. M. C. Smolders, G. de Wit en E. Ter- n^rshuizen. Wij een nieuwe abonnee, voor u dit glazen bakje met een afbeelding van uw krant. Noteer m.i.v van de Leidse Courant Adres Postcode/Plaats Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) L_ per kwartaal Stuur een glazen bakje naar: Naam Adres 1 Postcode/Plaats_ 1 Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken I naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, j^2300 VB Leiden.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 5