Reconstructie Westm eer laan wordt deze zomer nog ter hand genomen Alphen protesteert scherj tegen bouwbeleid Van Dai REGIO(JOUR)NAAlj REGI0U0UR1NAA Nieuw centrum Concertweg kampt met geldgebrek Alphen bouwt voor ouderen REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 12 MAART 1982 PAG Q GPV bepleit snelle aanleg rijksweg 11 OEGSTGEEST „Het is nu zaak al het moge lijke in het werk te stellen om de rijksweg 11 op zo kort mogelijke termijn te realiseren". Dit bepleitte GPV-lijstaanvoerder bij de provincia le verkiezingen, dr. J. Blokland, gisteravond tij dens een verkiezingsbijeenkomst in Oegstgeest. De redenen, waarom de GPV pleit voor tempo is de verkeersveiligheid in het gebied Leiden- Bodegraven. Bovendien is het volgens de heer Blokland beter voor het leefmilieu van de langs het oude tracee wonende mensen, noodzakelijk voor stimulering van de werkgelegenheid. „Een goede oost-west verbinding van de Duin en Bollenstreek, de westelijke rijnstreek en Leiden is onontbeerlijk", aldus Blokland. Hij spreekt zich uit voor een rijksweg, die zo dicht mogelijk langs de spoorlijn loppt, om landschap en natuur zo veel mogelijk te ontzien. WERKDAG VRIJWILLIG LANDSCHAPSBEHEER ALPHEN AAN DEN RIJN De werkgroep vrijwillig landschapsbeheer van het instituut voor natuurbeschermingseducatie afdeling Alphen organiseert morgen zijn laatste werk dag van dit kapseizoen. Behalve het kappen en snoeien van bomen zullen er ongeveer 100 bomen en struiken geplant worden. Gewerkt zal worden in de geriefhoutbosjes in de Riet- veldse polder en de Polder Kerk en Zanen. Er zal geplant worden op open plekken in de bosjes. Deze plekken zijn ontstaan doordat bomen door achterstallig beheer of ouderdom zijn weggevallen. Met het plantmateriaal, dat door de dienst Openbare Werken ter be schikking is gesteld, zullen een drietal ei landjes, die vroeger modderstallen waren, worden ingeplant Uiteraard met toestem ming van de eigenaresse en de pachter. Vol- §ens de werkgroep zal door het instandhou- en van bosjes en houtkades het anders zo vlakke polderlandschap een verticale dimen sie behouden. Buiten hét feit dat dit voor het oog aantrekkelijk is kunnen ook allerlei planten en dieren hun leefplel^ hier vinden. De werkgroep is sinds drie jaar actief bezig en het aantal vrijwilligers neemt nog steeds toe. De werkgroep ontstond naar aanleiding van een onderzoeksrapport door Jos Teeuwis se over geriefhoutbosjes. Vrijwilligerswerk kon het aantal geriefhoutbosjes in stand hou den vermeldde het rapport. Voor de boer is het in stand houden van zulke bosjes tijdro vend en daardoor kostbaar. Samen met de terreineigenaar of pachter, de gemeentes Al phen en Boskoop de stichting „Het Zuidhol lands Landschap" en de Stichting Natuur- en Landschapsbeheer Zuid-Holland worden de werkzaamheden besproken. Op deze manier kan achterstallig beheerswerk geleidelijk uitgevoerd worden zonder dat veel inbreuk wordt gedaan op het landschapsbeeld. Veiling voor kas S.V. Zevenhoven ZEVENHOVEN Sportvereniging Zeven hoven houdt voor de zesde maal een vei ling ten bate van de voetbalclub. De veiling is over twee dagen uitgesmeerd: morgen en zaterdag 20 maart. Evenals vorige jaren zijn weer veel spullen bij de inwoners opge haald om geveild te worden. Deze, onder meer gereedschap speelgoed en antiek, zijn in een catalogus ondergebracht. Veiling meester Willem Klijn zal, onder toeziend oog van de Alphense notaris mr. R. van der Berg, het hamerwerk voor zijn rekening nemen. Op beide zaterdagen kan iedereen in het bezit van een catalogus, met daarin een lotnummer, meedingen naar de hoofd prijs van 500 gulden. De aanvang van de veilingen in de kantine van de vereniging aan de Stationsweg is steeds half negen. ALKEMADE - Nog dit jaar zal het terrein, hoek Zuideinde W estmeerlaan, veranderen in een prach tig speelterrein van twin tig bij dertig "meter met daarnaast een parkeerter rein voor 32 auto's ten be hoeve van bewoners van de Witte Singel, Zuidein de en Westmeerlaan. Een tweeëneenhalve meter brede groenstrook en een trottoir zullen dit parkeer terrein scheiden van de Westmeerlaan, ter hoogte van de woningwetwonin gen. Het huidige speelterrein zal ten goede komen aan woning bouw. Daarbij zal komende zo mer nog een unieke recon structie plaatsvinden van de Westmeerlaan en de Zuidkade. Tijdens de gisteravond gehou den vergadering van de raads commissie openbare werken had niemand van de aanwezi ge leden enige moeite met ge noemde projekten. Reden daarvan was vooral dat de ar beidsintensieve werkzaamhe den (vooral de ingewikkelde materiaalaanvoer) in zijn ge heel verricht zullen worden door WSW'ers. Dit betekent een verkapte subsidies waar door de financiële consequen ties voor Alkemade binnen de perken blijven. Er komt een prachtig, 80 centimeter breed, toeristisch wandelpad langs het Braassemermeer, dat loopt vanaf de Zuidhoek tot en met de Westmeerlaan en aanslui tend op de Witte Singel. De beschoeiing wordt opgeknapt, de dijk versterkt, diverse kol ken zullen worden aange bracht en het hoogste punt van de kade wordt van een verharding voorzien. Deze verharding zal bestaan uit een fundering van lava en een to plaag van roodachtig gemalen mijnsteen, zogenaamd „Webo- split". Aan de zijkanten komt een talud, geheel volgens voorschriften van het Water schap. Negen bankjes, wat struiken en diverse gefundeer de afvalemmers zullen het pad extra aantrekkelijk maken. Heemtuin Een heemtuinplan op het voorterrein van het nieuw te bouwen restaurant „De Woeli ge Baren" aan de Plantage te Oude Wetering veroorzaakte gisteravond nogal wat zorgelij ke gezichten. De raadscommis sie openbare werken moest namelijk beslissen over een belangrijke, niet nader gespe cificeerde, investering voor een heemtuin. Omdat de be zwaren van de commissieleden op het financiële vlak lagen, hetgeen niet tot hun compe tentie behoort, konden ze wei nig anders doen dan zorgelijk kijken: op de heemtuinplan nen zelf was niets aan te mer ken. Het terrein achter de Ringsloot naast het nieuwe restaurant, zal door de eige naar worden ingericht als die renweide met een kleine schaapskooi. De bestaande ge zonde bomen zullen alle ge handhaafd worden. Het ter rein vóór de Ringsloot zou echter, als de plannen van de enthousiaste hovenier, de heer Klein, gerealiseerd worden, ingericht worden als een leer zaam parkje. In dit parkje zou den allerlei soorten planten en struiken, geënt op de grondge- steldheid ter plaatse, geplant worden. Bordjes met namen, tekst en uitleg, zouden het ge heel een leerzaam karakter geven. De natuurlijke ligging van het onderhavige terrein zou zich uitstekend lenen voor de aanleg van een heemtuin vanwege de bestaande boom groepen, de hoge grondwater stand en de waterrijke omge ving, welke kenmerkend is voor Alkemade. Een inham- metje van de Ringsloot zóu ge dempt moeten worden en een vijver met waterplanten moet het geheel completeren. Hoewel de raadsleden Verdel (VVDJ en Akerboom (CDA) veel waardering hadden voor de plannen van hovenier Klein, bleven zij hun twiifels houden over de kosten. Aker boom: „Ik ben bang dat een dergelijk kostbaar voorstel niet ongeschonden door de commissie financiën komt". Een plan om de zaak gefaseerd uit te doen voeren, werd om financiële redenen afgewezen. Toen bleek dat ook commissie lid Verdel definitief niet ak koord kon gaan, werd afge sproken te zoeken naar een andere opzet of een ander ho veniersbedrijf met als konsek- wentie dat er dan misschien wel geen heemtuin aan de Plantage zou kunnen komen. Nieuwe Wetering Achter het huidige parkeerter rein te Nieuwe Wetering wordt binnenkort een nieuw woonwagenkampje en een tij delijke parkeergelegenheid voor tien auto's gecreëerd. Zo dra de Sluis gedempt is, wordt een groot parkeerterrein defi nitief ingericht nabij de Re- genboogschool. Nabij het Via- dukt te Nieuwe Wetering en dé Noordhoek te Roelofa- rendsveen zullen respektieve- lijk vijftien en twintig veran kerde fietsklemmen aange bracht worden, voor hen die zich per fiets naar de bushaltes begeven. Een en ander ge beurt op dringend verzoek van het raadslid Klerks, die erop gewezen had, dat vooral de Nieuwe Weteringse bushalte dusdanig afgelegen ligt, dat .Tennisvelden Na uitmeting van het huidige tenniscomplex te Oude Wete ring is men tot de slotsom ge komen dat het aantal banen kan worden uitgebreid tot vijf. De twee nieuw gecreëerde ba nen gaan ten koste van de groenvoorziening tussen de tennisbanen en het voetbal veld van Alkmania. De huidi ge oefenhoek vervalt en zal worden aangelegd achter het clubhuis van de tennisvereni ging. Een drieëneenhalve me ter hoog hek moet de ballen van Alkmania en die van de tennisvereniging op eigen ter rein houden. Voorts bekostigt de tennisvereniging een bal- lenvanger voor Alkmania. Een en ander zal reeds vóór het nieuwe tennisseizoen gereali seerd kunnen worden, hetgeen betekent dat alle 180 aspirant- leden (zij die nog steeds op de wachtlijst stonden) van de ten nisvereniging nog dit jaar daadwerkelijk hun favoriete sport kunnen beoefenen. Drijvende vlonder voor wind surfers in Woubrugge WOUBRUGGE Het college van B en W overweegt een drijven de vlonder in de Wij- de-Aa en de Braasse mermeer te leggen, die moet dienen als start en aankomstplaats voor windsurfers. De normale aanlegplaats kan niet worden aan gelegd omdat Wou brugge geen enkele oever langs het recrea tiewater bezit. Reeds enige tijd probeert men van verschillende kanten af- en aanvoermo- gelijkheden voor windsur fers te creëren in de Wou- brugse waterrijke omge ving. Zowel de Sportraad als de Welzijnscommissie hebben er al enige keren op gewezen, dat het toch eigenlijk te gek is, dat met de Wijde-Aa en de Braas semermeer naast de deur er geen enkele behoorlijke start- of aankomstplaats voor windsurfers is. Drie subsidie-aanvragen vroegen gisteravond even eens de aandacht van de welzijnscommissie. De te laat ingediende subsidie aanvrage van de kleuter en kindergymnastiek in Hoogmade ondervond moeilijkheden, omdat de aanvrager in de zin van de subsidie-verordening geen vereniging is. De commis sie toonde zich bereid om de zaak voor '82 soepel te bekijken. Voor de toe komst zal de gymnastiek club zich toch over haar wettelijke status dienen te bezinnen. De Woubrugse Modellen- bouwvereniging kwam op grond van de geldende subsidie-verordening niet in aanmerking voor subsi die. Op formele gronden werd de aanvrage dus af gewezen. Bij de commissie rees verder nog de vraag: „Of men de hobby van een aantal volwassenen nou wel moest subsidië ren". De subsidie-aanvra ge van M.M.O.-handbal deed het beter. Door zelf werkzaamheid had men de kosten van de verlich ting teruggebracht van twaalfduizend tot 2700 gulden. Die subsidie wilde de commissie wel verle nen. Russen goed op dreef in Thorn-tafel- tennishai In de fraaie Thorn-tafeltennis- hal in Oegstgeest speelden de Russische tafeltennissers/sters gisteravond een „revanche" tegen de Nederlandse selectie. Wonnen de Nederlanders in Helmond van de Russen een wedstrijd in de Europese com petitie met 43, thans werd er verloren met 111. Zij het dan dat het een vriendschappelijke ontmoeting was en er niets meer op het spel stond. Voor Nederland kwamen gistera vond uit Roel, Jaap en Henk van Spanje, alsmede Anne Vlieg, Han Gootzen en Renè Heynen. Zij speelden tegen Igor Solopov, Igor Podnuosov, Ovcharov, e.a. Een aparte wedstrijd werd gespeeld door Henk van Spanje en Annie Vlieg tegen de Russische da mes. Daarbij bleek Valentina Popova niet opgewassen tegen het mannelijke „geweld" en zij verloor met ere, tweemaal. Hier was de uitslag 41 in het voordeel van Nederland. En dit alles onder het toeziend oog van de coaches Milan Stenzei en Wladimir Volkov. Het Ne derlandse selectieteam traint alle donderdagavonden in de Thorn Tafeltennishal van de ta feltennisvereniging Sjaardema. Fietsenkijkdag De politie Katwijk houdt morgen een fietsen-kijkA Mensen die hun fiets missen kunnen tussen twee vijf uur een kijkje komen nemen in bet politieburj* aan de Voorstraat Pankras De Algemene Toneelvereniging Pankras zal op zont maandag en dinsdag het toneelstuk 'Wat eeuwig leeft' Wim Dumont uitvoeren in de zaal van Cees en Inekt Sassenheim. Het stuk gaat over de kunstschilder Fons Laar, die een verhouding begint met een leerlinge, hetg er uiteindelijk toe leidt dat hij zijn vrouw en kinderen laat. Dit menselijke thema staat onder regie van Ji Hulsbergen. De uitvoeringen beginnen steeds om acht 's avonds, de zaal gaat om half acht al open. Kaarten k nen besteld worden onder telefoonnummer 02522-1485'. zijn aan de zaal verkrijgbaar. Open deurdienst ,Md Het Aalsmeerse mannekoor 'Con Amore' onder leid van Frans Koks, verleent zondag medewerking een Open deurdienst in de Gereformeerde Kerk in senheim. Het koor zingt onder andere negro-spirits en het 'Ambrosianisch Lofgezang* van Gebhardt Darten Het jongerencentrum Qbus in Lisse organiseert zondag >P dartavond waarbij enkele prijzen te verdienen zijn. Iet ai een die de pijltjes durft te gooien is daarbij van harte v ni kom. De dart-avond begint om half negen en de en kost 2 gulden 50. Sesam De Langeraarse jongerensociëteit De Schakel op u zondag haar deuren voor Sesam; een uit vier heren l een dame bestaande popgroep, die allerlei soorten i e ziek ten gehore brengt Oude en nieuwe nummers, Koffieconcert Het maandelijkse koffieconcert in de Leiderdorpse Mi hof wordt zondagmiddag verzorgd door het echtpaar ne Touboul (piano) en Andreas Czifra (viool). Zij zu 'e' werken van Beethoven, Kodély en De Falla en Kochai n ten gehore brengen. De in Rotterdam geboren Cerine boul en de uit Boedapest afkomstige Andreas Czifra zorgen regelmatig concerten. Onder meer voor de stich Jj 'Live Music Now' en de stichting 'Het Schoolconcert'. t optreden in Leiderdorp begint half één. De entreepirjs draagt 3 gulden. CDA (1) De afdeling Warmond van het CDA houdt maan !i avond een algemene ledenvergadering naar aanleii van de gemeenteraadsverkiezingen. Aan de orde men de kandidatenlijst en het programma voor de >s mende vier jaar. De bijeenkomst begint om acht en wordt gehouden in 't Trefpunt aan de Herenweg CDA (2) Ook de Noordwijkse afdeling houdt maandagavond eei gemene ledenvergadering. Dat gebeurt vanaf acht uu het Buurthuis aan de Hoofdstraat. Op deze avond, al toegankelijk voor CDA-leden, zal de kandidatenlijst de komende gemeenteraadsverkiezing worden vastges Collecte Het Oranje Comité Lisse start maandag weer zijn j lijkse collecte. Met de opbrengst kunnen dit jaar i verschillende evenementen worden georganiseerd, wil men op 30 april kinderspelen in Lisee-dorp, Poelpolder en De Engel organiseren en voor de Li bejaarden staat al weer de uitgaansdag op 17 jun het programma. Het Oranje Comité vraagt iede. een bijdrage hiervoor over te maken op het num 3365.24.552 bij de Rabobank in Lisse. het gironum van de bank is 163525. Klaverjassen De Zoetewoudenaren die graag een kaartje leggen, kui vanavond hun hart weer ophalen. In zowel buurthuis Weipoort" als in het clubhuis van SJZ wordt gekaai competitieverband. Dinsdagmiddag is er speciaal vooi deren kaarten en wel eveneens in buurthuis „De poort". Indoor softbal De Alphense sporthal „De Arena" is morgen het d van een internationaal indoor softbal toernooi, evenement in de sporthal aan de Diamantsraat be om half vijf. Deelnemende ploegen zijn Het Cana Jeugdteam, Westerkwartier, Het Haags Juniorent en het eerste team van Alphians. ALPHEN AAN DEN RIJN De heer H. W. M. Hop man, CDA-raadslid, is zeer bezorgd over het ontbreken van geld voor de inrichting van het in aanbouw zijnde sociaal-cultureel centrum aan de Concertweg. Dit blijkt uit een aantal vragen die hij het gemeentebe stuur stelt, naar aanleiding van berichten dat er geen geld zou zijn voor de inrichting en het beheer van het gebouw. Hij vraagt dan ook „deelt het college de mening dat een ontwik keling als geschetst niet aanvaardbaar is, enerzijds gezien de daarin geïnvesteerde middelen en anderzijds de grote behoefte aan een accommodatie als deze." Verder wil hij van het college weten of het een volledig inzicht kan geven in de ontstane situa tie teneinde te kunnen bezien of en op welke wijze een oplossing kan worden gevonden. Ook het Buurtcentrum Ridderveld en het jongerencentrum Mi- das die het gebouw moeten gaan gebruiken, zien de toekomst met zorg tegemoet. Geen geld dan ook geen activiteiten, aldus de toekomstige gebruikers. Vooral de mededeling van wethouder Kleingeld van sociaal-cul turele zaken dat er geen geld is voor een beheerder van het nieuwe gebouw wekte de nodige beroering. Deze zaak kwam aan de orde in de raadscommissie voor sociaal-culturele zaken waarbij voorstellen werden gedaan om dan een beheerder in het kader van de wet sociale voorzieningen aan te stellen. Andere suggesties waren de kosten van een beheerder te druk ken door een dienstweigeraar, een werkloze of een WAO'er als zodanig aan te stellen. Naar aanleiding van het commentaar over deze kwestie beloofde wethouder Kleingeld alle mogelijk heden te onderzoeken om alsnog tot aanstelling van een beheer- ri#»r to kunnen hochiiten ALPHEN AAN DEN RIJN Minister Van Dam krijgt van de gemeente Alphen een scherpe protestbrief tegen zijn gevoerd beleid op het ge bied van woningtoewijzlgin- gen. Deze brief zal eveneens gestuurd worden aan de Tweede Kamer en het pro vinciaal bestuur en zal ver gezeld gaan van een nota waarin de consequenties van het door de minister gevoer de, beleid toegelicht worden. Aanleiding voor deze brief is het feit dat Alphen voor 1982 slechts 175 woningwetwonin gen- mag bouwen in plaats van- de gevraagde 367 en 60 pre miehuurhuizen in plaats van 360. De gemeente had deze aanvragen ingediend op basis van de toegewezen woningen van het afgelopen jaar en hier op waren dan ook haar bouw plannen gebaseerd. Volgens burgemeester Paats zal „deze abrupte ombuiging van de minister" verregaande MET NAME WONINGBOUWVERENIGING ERNSTIG GEDUPEERD financiële consequenties heb ben voor gemeente en bouwers. Er was reeds begon nen met het bouwrijp maken van de gronden en er zijn al voorbereidingskosten ge maakt. Ook de woningbouw vereniging Alphen wordt fi nancieel gedupeerd. Deze was juist bezig met een beleid om tot lagere woonlasten te ko men, maar nu er zo weinig gebouwd mag worden, zullen de kosten weer stijgen. Ook wees de burgemeester op bepaalde afspraken die met de provincie en het ministerie ge maakt waren over het bouw- tempo en de woningdifferen tiatie. Alphen is in het gewij zigde streekplan Zuid-Holland Oost aangewezen als „primaire kern", er wordt dan alleen gebouwd voor eigen inwoners en inwoners uit de regio. Be sloten was de nadruk te leggen op woningen in de sociale sec tor en kleinere woningen waarbij minder grond per wo ning, verdichting gebruikt zou worden. Alphen had al een bouwach- terstand bij dit streekplan en als het woningbeleid de ko mende jaren zo door zal gaan ziet het er naar uit aldus bur gemeester Paats, dat Ridder veld pas in 1991 zal zijn volge bouwd. Oorspronkelijk zou de exploitatie van Ridderveld tot 1984 duren maar dit was al naar 1986 verschoven. De ge volgen hiervan zijn enorme renteverliezen en omdat de grondprijzen van Alphen nu niet direkt tot de laags ren ziet het er na; gemeente fors bij moet wil zij de grondprijz nog meer laten stijgen Met de brief aan de i hoopt de burgemeestei zo snel mogelijk een over deze problemen men en de toewijzing derd zal worden. Hij v dan ook „een gunstige op de brief want ten het een uiterst redel haal". ALPHEN AAN DE RIJN „Een uiterst moeilijke be slissing", zo noemde burgemeester Paats het besluit over wat en door wie er dit jaar in Alphen gebouwd mag worden. Besloten is dat in ieder geval 86 wonin gen voor ouderen van de Humanistische bouwstichting Rehorst gerealiseerd worden in deelgebied F/G van Ridderveld. In ditzelfde gebied mag de woningbouw vereniging Alphen een blokje van 17 flats bouwen. Oorspronkelijk waren drie blokken van 17 flats aange vraagd. aanvraag voor 62 premie-huurwoningen realiseren. Van dit jaar toegewezen 175 woningen resteren er dan nog tii daarover is nog geen besluit genomen. Het college heeft kiezen tussen de woningen voor ouderen of een gedeelte plan van de woningbouwvereniging waarin 274 wonin pland waren die gebouwd zouden worden door bou ERA. De plannen van de humanistische stichting ware1 reed en ingediend en dat gaf bij de beslissing de doorsli Dit jaar zullen ook nog 95 woningen voor alleenstaaj tweepersoonshuishoudens door woningbouwvereniging gebouwd worden. Dan wordt er ook nog deze week toest verwacht voor de bouw van 52 premie-huurwoningen TWfKtraat on he' fprrein '.nn de voormalige Leerhoev|

Leidse Courant | 1982 | | pagina 4