Kosten renovatie raadhuis Oegstgeest rijzen de pan uit HOGE ONDERSCHEIDING VOOR DRIE SIKKENS- CHA UFFEURS Irritatie over zwerfkarretjes in Leiderdorp Vrije overvaart Kaagse veerpont voor Buitenkagers Voorschoten ziet af van inrichting parkeerterrein voor vrachtauto's 5EGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 9 MAART 1982 PAGINA 7 EGSTGEEST Nu het testgedruis over de inge- ruikname van een nieuw gerenoveerd raadhuis Oegstgeest weggeëbd is erd gisteravond de reke- ing gepresenteerd aan de den van de raadscom- issies openbare werken financiën. leze rekening bleek een bitte- pil te bevatten in de vorm an een kredietoverschrijding van ruim drie-en-een-halve ton waarvan maar liefst twee- en-een-halve ton in de sector meubilair. „Ik ben door deze'gang van zaken zeer onaangenaam ge troffen", aldus mevrouw Bos man (PvdA) „talloze malen hebben wij tijdens de bouw vragen gesteld over de finan ciële situatie en talloze malen hebben wij moeten horen dat het zo'n vaart niet liep. Ik heb het gevoel dat ik willens en wetens voor de gek ben ge houden". Dit laatste bestreed wethouder Thorn (openbare werken): „Destijds waren wij (het college) ervan overtuigd dat wij binnen de begroting zouden blijven". Wethouder Kohlbeck: „Wij dachten dat 'wij in de begroting nog zóveel ruimte zouden overhebben dat wij het wel aan konden. Daar om hebben wij ook tussentijds geen krediet gevraagd". De li berale mevrouw Van Vloten: „Ik voel mij bedonderd. Er is ons tot het laatste moment ge zegd dat alles binnen de begro ting zou blijven". Ook de D'66'er Wuisman trok fel van "leer: „De kredietbewaking was zodanig dat de raad nu het fi nanciële nakijken heeft." De christen-democraat Van der Reyden: „Er hebben zich feitelijkheden voltrokken die je niet meer terug kunt draaien. Het is een buitenge woon ernstige zaak dat er, on danks een grote post „onvoor zien" thans nog zo'n grote kre dietoverschrijding plaatsvindt. Dit is geen bagatel. Dat de post meubilair rond twee ton duur der uitvalt dan was voorzien is een inschattingsfout die ik het hele college kwalijk neem". Wuisman D'66: „Ik wil duide lijk gesteld zien waar de ver antwoordelijkheden liggen." Wethouder Thorn: „Die ligt bij het college. Halverwege de werkzaamheden gaf de afre kening een positief beeld te zien en tijdens de „rit" werden de meubels besteld". De com missieleden konden het zich, ook na de verklaringen nog al lemaal niet zo goed voorstel len. De voorzitter, wethouder Thorn, zegde toe dat het pre advies op enkele plaatsen ge wijzigd zal worden, onder meer op verzoek van de heer Wuisman. )uders moeten phade betalen ILLEGOM De ouders van n uit 11 jongens bestaande oep Hillegomse jongeren oeten de schade, die hun oost heeft aangericht, beta- i. Deze eis heeft de Haar- mse officier van justitie op fel gelegd. De jongeren (15 19 jaar) hebben in de perio- van half ferbuari tot begin lart in de wijk Meer en >rp voor zo'n tienduizend lden aan vernielingen aan richt. Vooral lantarenpalen scholen moesten het ontgel- n. Voorts pleegden zij diver- inbraken, waarbij voor hon- •den guldens werd buitge- iakt. De jongeren werden or de rijkspolitie en de afde- g jeugdzaken van het di- ictsbureau aangehouden. inkwagen gekanteld IIDSCHENDAM Een met !0O liter dieselolie geladen is gistermiddag de Stompwijkseweg gekan- 1 d. Dat gebeurde rond twee r toen de door een 33-jarige van Spijkenisse be- iurde tankauto werd inge- 'ald door een dieplader. De stuurder van de tankauto zich door deze inhaalma- euvre genoodzaakt uit te jken. Daarbij belandde hij in berm, die zo zacht was, dat wagen wegzakte en ten- tte kantelde. Twee kr,aan- igens zetten de vrachtwa- n, die slechts een minimale eeveelheid van zijn lading krloor, weer op zijn pootjes, r t verkeer op de Stompwijk- l veg een uur gestremd ge- i est. Je/ krijgt berouw ORDWIJK De dief, die (de nacht van vrijdag op za- *1ag een videorecorder uit Wilhelminaschool had ge- i en, heeft daar berouw van regen. Gisteravond kreeg politie een anoniem tele- entje met de mededeling, dat apparaat bij een benzine- c ion aan de Beeklaan terug Dalen was. De agenten von- de recorder daar inder- d. Bovendien troffen ze brief aan. Daarin legt de uit dat hij berouw van zijn d had gekregen, nadat hem de krant duidelijk was ge- den, dat de schoolkinderen videorecorder zelf bijeen ien gespaard door een papieractie te houden. De drie „ridders van de weg" krijgen de onderscheiding door hun directeur opgespeld. SASSENHEIM/VOOR- HOUT/NOORDWIJK „U bent „de rijdende visite kaart" en het gezicht van ons bedrijf. Het is van groot be lang dat we kwaliteit leveren en dat geldt ook voor u als chauffeur. U levert hoge kwaliteit in uw werk en ik hoop van ganser harte dat u zo nog vele jaren door mag gaan". Lovende woorden van drs. J. W. Pitlo, directeur Sikkens- Sassenheim, gistermiddag aan het adres van drie chauf feurs uit het bedrijf die tij dens een huldigingsbijeen komst in de moderne en sfeervolle kleurenzaal van de firma uit zijn handen een hoge onderscheiding ontvin gen in de vorm van een oor konde en een gouden speld. Deze onderscheiding, uitge loofd door de Internationale Wegvervoerders Unie (I.R.U.) uit Genève waarbij 49 landen zijn aangesloten, wordt ieder jaar toegekend door de minister van verkeer en waterstaat aan een aantal auto- bus- en vrachtwagen chauffeurs uit de hele wereld die aan bepaalde eiSen vol doen. 20 jaar tot ieders volle tevre denheid het vak van „groot" chauffeur beoefend hebben waarvan dan minstens 10 jaar internationaal voor de zelfde werkgever. Het aantal internationaal afgelegde kilo meters moet minimaal een half miljoen bedragen. (Deze chauffeurs naderen de 2 mil joen!) Dan moet de man zich gedurende 5 jaar onderschei den hebben door correct en positief gedrag en geen onge lukken hebben veroorzaakt door eigen schuld. In totaal hebben 852 chauffeurs uit 18 Europese landen deze onder scheiding ontvangen waaron der 121 Nederlanders. Tij dens de huldiging ontvingen de aanwezige echtgenotes van deze „ridders van de weg" een schitterend bloem stuk bestaande uit verschil lende soorten orchideeën, terwijl de collega's van de „jubilanten" zoals de heer Pitlo het uitdrukte - „U bent namelijk ge^n jubilarissen" - een heerlijke fles wijn ont vingen. De directeur zei on der meer dat hij hoopte dat deze hulde vooral zou afstra len op de mensen van de ga rage, maar ook op die van heel Sikkens. Al eerder viel twee chauffeurs van de firma Sikkens deze internationale onderscheiding ten deel. Voorbereidingsbesluit voor het gebied, dat wordt be grensd door de Stationsweg, de Rijnsburgersingel, de Schuttersveldweg en het Stationsplein. De Burgemeester van Leiden maakt kamer 212 van het Stadsbouwhuis, te Leiden, voor een ieder ter inzage van de gemeenteraad van 8 maart 1982, no. 83, waarbij wordt ver klaard, dat een herziening wordt voorbereid van de bestemmings plannen Leiden-Stationsplein e.o. voor wat betreft het bovengenoem de op tekening no. 11 ST 8654 met een stippellijn aangegeven ge bied. bekend, dat in Langegracht 72 ligt het besluit leiden Meerburg CDA-lijsttrekker in Leiderdorp LEIDERDORP Wet- houder A.H. Meerburg is, zoals werd verwacht, door het CDA-afdelingsbestuur als eerste geplaatst op de kandidatenlijst voor de komende gemeenteraads verkiezingen. De thans zittende raadsleden, met uitzondering van wethou der H.J. Verdier die zich niet meer beschikbaar heeft ge steld, nemen een verkiesbare plaats in. Tweede op de lijst is fractie voorzitter J. den Boeft. Raads- nestor J.M. Tieken (63) begint aan zijn zesde raadsperiode. Hij staat als nummer drie ge noteerd. Op de vierde en vijf de plek staan P. v.d. Kwaak en A. Roest. De eerste nieuw komer is de CDA-afdelingsse- cretaris N.H.M. van Jaarsveld (nr. 6), gevolgd door 7: me vrouw A.J. Terlouw-Kersber gen, 8: A.J. Rietkerk, 9: me vrouw J.H. Schoonhoven- Drayer en 10: G. Hogervorst. De CDA-lijst telt in totaal 20 kandidaten. Het CDA is op dit moment de grootste partij in de Leiderdorpse raad met 6 van de 17 zetels. De advieslijst wordt tegelijk met het verkiezingsprogram ma besproken in de ledenver gadering van het CDA op woensdag 17 maart in het mul tifunctionele kerkcentrum De Menswording. Te vergeefs. ïn een proceduredebatje bleef de heer Van der Have met het reglement van orde in de hand moeiteloos overeind. Irritatie was er overigens genoeg bij de raad over de problematiek van de zwerfkarren die onbeheerd op de weg achter worden gelaten. De meerderheid van de raad nam echter genoegen met de toezegging van de heer Van der Have dat Albert Heijn en Digros, de beide grootgrutters in Winkelhof, tot 1 april de gelegenheid hebben orde op zaken te stellen. In een stemming hierover bleek Den Boeft met zijn fractie alleen te staan. Het conflict dat tussen het bestuur van Winkelhof en de adoptiegroep van Amnesty International Leiderdorp was ontstaan over de weigering de twee nog resterende wakes te gen de verdwijningen toe te staan was ook nog onderwerp van gesprek in de raad. Volgens Winkelhofmanager Frank Immink was verdere medewerking aan de wakes geweigerd omdat Amnesty zich niet aan de afspraken zou hebben ge houden. In een, gezamenlijke verklaring van Winkelhof en Adoptiegroep bleek alles teruggebracht te zijn tot een com municatiestoornis. Een motie van de PvdA om van gemeen telijke zijde het winkelcentrum te boycotten hoefde daarom niet in behandeling te komen. Winstuitkering De gemeenteraad besloot af te zien van de winstuitkering die Leiderdorp over 1980 van het Energiebedrijf Rijnland te goed heeft. Dit standpunt zal namens de raad door het VVD- raadslid W. Scheffer in de komende algemene vergadering van de gemeenschappelijke regeling worden ingebracht. Door dit besluit ontstaat een gat in de begroting van 190.000.-. Het voorstel werd heftig bestreden door wethou der A. H. Meerburg (CDA), maar door eendrachtige samen werking tussen VVD en PvdA kwam dit er door. Voorko men dient te worden, aldus de raadsmeerderheid, dat in ver liesgevende jaren de gemeente moeten bijpassen. De PvdA en een verdeelde PPR voelden niets voor het laten vallen van het anti-speculatiebeding voor koopwoningen in de premie B- en de vrije sector. Een raadsmeerderheid was het echter met wethouder Meerburg eens dat een dergelijke bepaling remmend werkt bij de verkoop van de woningen in het uitbreidingsplan Buitenhof-Oost door de aannemers. DE KAAG Tijdens de gisteravond gehouden vergadering van de Kaag- se dorpsraad was de subsi die van de gemeente Haarlemmermeer voor een vrije overvaart voor de inwoners van de Bui tenkaag een van de be langrijkste onderwerpen van gesprek. Via informele kanalen hadden leden van de dorpsraad verno men dat de gemeente Haar lemmermeer wel bereid is sub sidie te blijven verlenen; ech ter de hoogte van deze subsi die is nog onderwerp van be raad. Zo zouden er plannen bestaan slechts vrije overvaart te garanderen aan Buitenkaag- se voetgangers en niet meer voor automobilisten uit dit Haarlemmermeerse dorp. In aanwezigheid van een raadslid wezen diverse Buitenkagers op het belang van een vrije over vaart voor automobilisten naar Kaageiland. Zo werd duidelijk dat men voor het bezoeken van winkels en verenigingen, de Kruisvereniging en het spreekuur van de dokter op Kaageiland is aangewezen. De Kaagse dorpsraad heeft gisteravond besloten tot het schrijven van een brief aan alle raadsfrakties, waaruit zal moeten blijken dat de gemeen te Haarlemmermeer een subsi-, dieregeling met de nieuwe particuliere pontexploitant, de firma Ponto, dient te slyiten, welke gelijkwaardig is aan de tot nu toe geldende overeen komst met de gemeente Alke made. Zoals bekend betaalt de gemeente Haarlemmermeer tot nu toe 25.000,per jaar voor een gratis overtocht van de bewoners van de Buiten kaag. Als alternatief stelt de dorps raad voor dat de Buitenkaag een eigen dorpshuis nodig heeft, indien gemotoriseerde bewoners van dit dorp aan de vaste wal niet meer gratis overgezet worden. Het bezwaarschrift dat de Kaagse dorpsraad bij de com missie bezwaar- en beroeps- schriften in de gemeente Al kemade heeft ingediend tegen de pontveerovername door een particulier, is erop toege spitst dat zekerheid wordt ver kregen over de continuïteit en de regelmaat van het overzet ten. Met dit laatste wordt be doeld de in-standhouding van een 24-uursdienst, waarbij op eerste afroep een ieder wordt overgezet, die daarom vraagt en bereid is het tarief te beta len. Een ingewonnen rechts kundig advies geeft namelijk aan dat de gemeente Alkema de onvoldoende gezorgd zou hebben voor de instandhou ding van het veer. Alkemade zou hierdoor gehandeld heb ben in strijd met de rechts plicht van een gemeente. De bedoeling van een A.R.O.B.- procedure bij de gemeenteraad en het daarna in beroep gaan bij de Raad van State, is het principiële punt van de eind verantwoordelijkheid voor een goede gang van zaken (in standhouding, bruikbaarheid, vrijheid en veiligheid) bij het Kaagse pontveer aan de orde te stellen. De juridisch adviseur van de Kaagse dorpsraad heeft mee gedeeld dat een gemeente niet gedwongen kan worden zélf het veer te blijven exploiteren. „Een particuliere exploitatie, mits onder toezicht van de ge meente, is heel goed mogelijk. Er is dus niet zoiets als een rechtstreekse gemeentelijke verzetplicht", aldus het advies. De kosten van juridische bij stand bedragen 9000,vice- voorzitter Wim de Man twij felt er niet aan dat dit bedrag spoedig bijeen zal zijn. V OORSCHOTEN Voor schoten krijgt voorlopig geen apart parkeerterrein voor vrachtauto's. De tellingen hebben uitgewezen dat het nogal mee valt met de gepar keerde vrachtauto's. Boven dien kost de inrichting van een dergelijk terrein bijvoor beeld op het tracé van Rijks weg 11 te veel geld. Ook te duur is volgens de raadscommissie verkeer en financiën het deelnemen aan het experimentenprojekt Leidse Baan en wel de derde streng van het openbaar ver voer tussen Leiden-Voor- schoten-Wassenaar-Den Haag. Drie van de vier frac ties menen dat het gehele plan niet door behoeft te gaan. De tijdwinst van 13/4 minuut welke de autobus door Voorschoten krijgt, weegt niet op tegen de ge vaarlijke situatie die onder meer op de Veurseweg zal ontstaan. De raadscommissie meent wel dat de reconstructie van de Leidseweg bij het raad huis zin heeft. Wethouder Van Dalen verdedigde het standpunt van B en W, die wel subsidie willen aanvra gen bij het rijk en daarmee het projekt een kans willen geven indien het rijk wil be talen. De raadscommissie was niet over te halen en een teleurgestelde wethouder zegde toe een uitspraak van de gemeenteraad daarover te willen. Op voorstel van de PvdA, de enige fractie die enig heil ziet in het kostbare plan, zal in april de hele zaak nogmaals bekeken worden met exacte financiële cijfers. De verkeersafwikkeling rondom de openbare biblio theek wordt verbeterd door een ander profiel van de Wijngaardenlaan, waardoor het afbuigende verkeer rich ting Noord-Hofland beter ge leid wordt. Omdat dit voor stel aangekondigd was als verkeersmaatregelen Nas- sauwijk waren er enige be langstellenden op de publie ke tribune die de commissie leden van kiezersbedrog be tichten omdat nog steeds geen uitvoering gegeven is aan een totale verkeersoplos- sing voor de Nassauwijk. De commissie bestreed deze vi sie. De plannen voor de tota le Nassauwijk kunnen niet uitgevoerd worden omdat een juiste visie daarover ont breekt en bovendien finan cieel een moeilijke zaak. Het kruispunt Gerbrandylaan- Van Kleffensplantsoen wordt veelvuldig gebruikt als parkeerplaats. De com missie zal het parkeren al daar onmogelijk maken. Het verzoek tot het nemen van maatregelen komt van de flatbewoners. I.v.m. een staking bij de reinigingsdienst zullen de ge bruikelijke taken van de dienst niet worden uitgevoerd van dinsdag 9 tot dinsdag 16 maart a.s. Het gaat hierbij om de .huisvuilophaaldienst, de grof- vuilophaaldienst en het ledigen van containers en laadkisten. :rrv Daarom verzoekt het gemeentebestuur u dringend om "voor" dinsdag 16 maart geen huisvuil of grofvuil langs de weg te zetten om ernstige vervui ling van de stad te voorkomen. LEIDERDORP „U hecht meer waarde aan de wen sen van een grootwinkelbedrijf dan aan die van een gekozen raadslid". Dit verwijt maakte de CDA-fractie- voorzitter J. den Boeft burgemeester M. A. van der Have gisteravond tijdens de raadsvergadering. In be handeling was het voorstel van het CDA om de APV in zoverre te wijzigen dat het gebruik van winkelwa gentjes buiten Winkelhof strafbaar wordt gesteld. DMMISSIELEDEN VOELEN ZICH VOOR HET LAPJE GEHOUDEN Wethouder Gedeelte Emmalaan afgesloten OEGSTGEEST Sinds een week is de Emmalaan ter hoogte van de Terweeweg afgesloten voor autoverkeer. Dit om, in het kader van het verkeersplan Oegstgeest, het sluipverkeer door de ge meente te weren. Vele auto mobilisten zijn nog niet „ge wend" aan de maatregel die voorlopig voor een half jaar op proef is. Zij moeten vaak nabij de afsluiting hun wa gen keren en gaan daarna met té hoge snelheden door Juffermansstraat of Bea- trixlaan. Dit laatste levert weer veel gevaar op voor de spelende jeugd. Leidschendam buigt voor LeiNo LEIDSCHENDAM Onder druk van regering en provin cie heeft de Leidschendamse gemeenteraad gisteravond be sloten in principe zijn verzet tegen LeiNo (de bouwplaats tussen Leidschendam en Nootdorp, waar in de toekomst rond 10.000 woningen moeten komen) op te geven. Met twaalf stemmen voor en negen stemmen tegen ging de raad ermee akkoord dat de gemeente de status van groei kern krijgt. Een definitief „ja" tegen de bouwplaats zelf is dit najaar te verwachten. Het ministerie van volkshuisves ting, de provincie Zuid-Holland en de gemeente Den Haag dringen al jaren aan op de bouw van de 10.000 woningen in het LeiNo-gebied. Tot dusverre waren deze plannen echter altijd gestuit op verzet van Leidschendam en Nootdorp. Deze gemeenten vonden namelijk dat Den Haag haar pro blemen met afbraak en stadsvernieuwing zelf maar moest oplossen. Omdat valt te verwachten dat de gemeenteraad van Nootdorp haar verzet tegen de plannen niet opgeeft, zal een grenswijziging van Nootdorp noodzakelijk zijn, al dus een woordvoerder van de gemeente Leidschendam. /oortrekkersteam bij D'66 n plaats van lijsttrekker IOORDWIJK De afdeling Noordwijk van D'66 gaat de lemeenteraadsverkiezingen in met een voortrekkersteam li plaats van een lijsttrekker. Als zodanig zijn de eerste vijf ian de lijst aangewezen. Als motief voor deze opstelling loeren de Noordwijkse democraten aan dat de problemen vaarvoor de gemeente in de komende vier jaar komt te laan de aanpak vereisen van een colectief, waarbinnen ie- |ere zijn eigen specialisme heeft. De kopgroep van de de- nocraten bestaat uit Leon Guyt (bestuurslid van Kritisch (oordwijk en als zodanig nauw betrokken bij de samen telling van het verkeersplan voor Noordwijk Binnen), IVilly Melgert, voorzitter van D'66 Noordwijk (voorheen lemeenteraadslid in Voorschoten), Iris van der Poort-Val- lenet, secretaresse van D'66 en Gerard Duijndam, be- tuurslid van de Noordwijkse Horecavereniging. De plaat- en zes tot en met elf op de lijst worden ingenomen door lans Fraase Storm, Dirk Scholten, Kees Kapteyn, Hans (laassen, Jan de Ridder en Ankie Versteeg. Leon Guyt, één van de

Leidse Courant | 1982 | | pagina 7