Pax Christi: Mgr. Bar is inconsequent Papieren belastingadviseur kan goed van pas komen LINKANTO DUBUNERS DUBUNERS DUBUNERS DPR gaat verder met rapport Vrouw en Kerk Jezuïeten liever niet aan leiband" Korte metten II Cl MEUBELS KOPEN 1000.- tot 2000.- korting H0UDAYIN» WOENSDAG 24/: BUITENLAND/BINNENLAND LEIDS5 COURANT WOENSDAG 24 FEBRUARI 1982 PAGINA De nieuwe hulpbisschop van Rotterdam, mgr. Bar, pro beert zijn standpunt ten gunste van de nieuwe kern wapens en tegen de kerke lijke vredesbeweging Pax Christi te bewijzen aan de hand van een bepaalde ker kleer. Hij meent daarbij in goed gezelschap te zijn van paus Johannes Paulus II, die behalve zijn reis naar Afrika de laatste weken niet veel anders heeft gedaan dan Poolse bisschoppen en koe riers ontvangen in verband met de militaire toestand in zijn vaderland Polen. Aldus Guy Dillweg, secreta ris van de r.k. vredesbewe ging Pax Christi Nederland, in een reactie op het artikel, dat mgr. Bar heeft gepubli ceerd in het blad van de NAVO „Nato Review". Mgr. Bar zegt hierin onder meer het verbazingwekkend te vinden, dat Pax Christi een uitspraak van de bis schoppen vraagt tegen de kernbewapening. Naar zijn mening kunnen de bisschop pen geen uitspraak doen, omdat zij zich dan begeven op politiek-militair terrein, waarop zij niet deskundig zijn. Mgr. Bar steunt het standpunt van de paus, dat de kerk buiten en boven de politiek staat. Hij schreef zijn bijdrage aan het NAVO- blad toen hij nog niet tot hulpbisschop was benoemd. Volgens perschef Heruer van het bisdom Rotterdam, zou mgr. Ear zich in zijn nieuwe functie terughou dender hebben uitgelaten. In de door Bar gesteunde opvatting, die geloof en poli tiek scheidt, zit volgens Dill weg het fundamentele me- ningsverchil met Pax Chris ti. De vredesbeweging gaat ervan uit, dat je alleen maar kunt geloven in de wereld, waarin je leeft en die wereld zit vol politieke realiteit. Pax Christi verwijt Bar dan ook een inconsequentie, wanneer hij enerzijds Pax Christi voor de voeten werpt, dat zij zich voor haar ethische stellingname ba seert op politieke, militaire en technologische ontwikke lingen en anderzijds zegt, dat je dat inderdaad moet doen om tot een gewetens vol oordeel te komen. Dillweg verwijt Bar ook een al te selectieve keuze uit de diverse verklaringen der kerk over de wapenwed loop. Hij wijst op de Vati caanse verklaring van 1976 aan de Verenigde Naties. Daarin noemt hèt Vaticaan de wapenwedloop en met name ook de kernwapens een „dolgedraaide machine en een perversie van vre de". Het Vaticaan roept dan alle wereldleiders op alles in het werk te stellen van dit heilloze mechanisme af te komen. Over de opwaarderende ma nier, waarop BSr spreekt over christenen, die voor NAVO en kernbewapening fcijn en de onderkoelde ma nier waarop hij spreekt over de tegenstanders, merkt Dillweg op, dat Bar hiermee een voorbeeld geeft van hoe hij politiek spreekt. In feite aldus Dillweg neemt Bar stelling voor modernise ring der kernwapens en te gen het IKV-voorstel. „En dat is een harde politieke standpuntbepaling", aldus Dillweg. De Diocesane Pastorale Baad Rotterdam zal maan dagavond 1 maart om half acht weer bijeenkomen en wel in „De Adelberthof" aan de Röntgenweg 99 te Delft. De agenda vermeldt onder meer de tweede bespreking van het rapport „Openba ring van de ervaring", ge schreven door de werkgroep „Vrouw en Kerk" van de Katholieke Raad voor Kerk en Samenleving. Het is de bedoeling, dat de secties van de raad schriftelijk verslag uitbrengen van de in de sec ties gehouden discussies. In de vergadering van de DPR komt voorts aan de orde de vraag „Komt er een LPO 4?" Dit ten behoeve van de LPO-delegatie van het bis dom Rotterdam die graag suggesties voor het houden van een vierde Landelijk Pastoraal Overleg wil heb ben ter verbreding van de relatie van de DPR met het LPO. „Juist, omdat de jezuïeten trouw willen zijn aan de blij de boodschap, wordt het door velen van hen niet geaccep teerd, dat zij aan de leiband moeten lopen van de paus, het •Vaticaan en vele bisschop pen". Hans Bijmans sj, woord voerder van de orde in Ne derland, zei dit gisteren voor KRO-radio naar aanleiding van de vergadering, die de provinciale oversten tot 3 maart in Rome houden. Zij doen dit in opdracht van de paus over de toekomst van hun orde. Paus Johannes Paulus II heeft op verschil lende manieren duidelijk ge maakt niet tevreden te zijn over de progressieve en libe rale visies die binnen de orde leven. Zo benoemde hij vorig jaar pater Paolo Dezza tot zijn persoonlijk gedelegeerde naast de ernstig zieke gene raal van de orde, pater Pedro Arrupe. Volgens Bijmans zijn de ver schillen van mening met Rome tot drie punten terug te brengen. De pausen hebben herhaaldelijk verklaard, dat de jezuïeten te verwereldlijkt zijn. Daarnaast circuleren bin nen de orde nogal wat theolo gische meningen over de kerk die niet in goede aarde vallen. Ten derde zijn binnen de orde vele leden politiek geënga geerd of maatschappelijk zeer betrokken. Wat betreft de keuze van een nieuwe generaal wijst Bij mans erop, dat de afgevaar digden vn de orde vrij zijn ie mand te kiezen. Dat daarbij druk zal worden uitgeoefend behoeft volgens hem niet te betekenen, dat de keus dan slecht zou zijn. Ook vorige keer is dat wel gebeurd, „maar toen is er een man als Arrupe uitgekomen, met wie wij allemaal ontzettend blij zijn", aldus Bijmans. onsi il v loei EN H eer i. Ve etstoi n. D. eft d evee met ngen levee bruil te c Hongaarse katholieken hebben in een verklaring hun instemming betuigd met de eisen van de Westeu- ropese vredesbeweging tot vermindering van het aantal kernwapens in Oost- en West-Europa. Verder spre ken zij hun solidariteit uit met het Poolse volk. Zij doen dit in een verklaring van het comité „Dignitas Humanae" (menselijke waardigheid), dat sinds ruim een jaar gebeurtenissen in kerk en maatschappij kri tisch volgt. De leden ervan zijn anoniem. Onder meer protesteren zij tegen de plannen om Amerikaanse neutronenwapens in West- Europa te plaatsen en eisen zij een vermindering van het aantal kernraketten in Oost-Europa. Zij pleiten er voor, dat zowel Oost als West serieus streeft naar ontwapening. Professor Gersjom Ger hard Sjolem, een vooraan staande autoriteit op het ge bied van de joodse mystiek is vierentachtig jaar oud in Jeruzalem overleden. Hij werd in Berlijn geboren en emigreerde in 1923 naar Pa lestina. In 1925 verwierf hij een leerstoel aan de He breeuwse universiteit van Jeruzalem. Hij schreef hon derden artikelen over de joodse mystiek en een aantal boeken. De anglicaanse bisschop G. Chadwick (59) van het dio cees Kimberley en Kuru- man moet voor één april Zuid-Afrikc verlaten heb ben. De regering heeft zon der opgave van redenen de verblijfsvergunning van de bisschop niet verlengd. De bisschop overweegt nu te verhuizen naar de in 1977 door de Zuidafrikaanse re gering onafhankelijk ver klaarde republiek Bophut hatswana, die ook behoort tot het anglicaanse diocees Kimberley. Aan de universiteit van Utrecht is gepromoveerd tot doctor in de godgeleerdheid de heer A. J. van Binsber- gen (49) uit Bolsward op het proefschrift „Van zegel naar antwoord. De doopleer als sluitstuk in de ontwikkeling van Barths sacramentsop vatting". Dr. Van Binsber- gen is sinds 1972 predikant te Bolsward. Het bestuur van de Neder landse Zendingsraad, een overkoepelend orgaan van protestantse zendingsorgani saties, heeft er met zeer gro te meerderheid bij de rege ring op aangedrongen een snelle beëindiging van alle Nederlandse kerntaken tot haar beleid te maken. De NZR schrijft dit verzoek te hebben gedaan vanuit haar verbondenheid met de men sen en ontwikkelingen in de derde wereld. Jaarlijks ster ven daar volgens de NZR als gevolg van de machtsstrijd tussen de supermachten de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie vijftig mil joen mensen door honger en gebrek. De meest bedreigen de verschijningsvorm van deze machtsstrijd noemt de NZR de kernwapenwedloop. In het Vaticaan wordt deze zomer op zes meter diepte een „schuilkelder" gebouwd voor waardevolle manuscripten en andere boekwerken van de rooms- katholieke kerk. Dit is me degedeeld door de directeur van de Vaticaanse biblio theek, de Oostenrijkse pater Alfons Stickier. De kelder moet de geschriften vooral beschermen tegen schadelij ke milieu-invloeden en na tuurrampen. Het gaat om ze ventigduizend manuscrip ten, achtduizend perkamen ten rollen en meer dan een miljoen boeken. EN wee nst: inct tIo ake: war ngs DEN HAAG Vrijwel ieder een heeft hem intussen weer in de bus gekregen: de bruine envelop van 's Rijks, belasting dienst met het 55 vragen tel lende formulier. Of het voor 1 april maar bij de inspecteur op z'n bureau kan liggen, voor zien van de hele financiële ziel en zaligheid van de geadres seerde. Een beperkt aantal be lastingplichtigen (wonend in de buurt van Alkmaar, Arn hem, Delft (2e afdeling) en Utrecht) heeft dit jaar voor het eerst een makkie. Zij hebben in het kader van een experi ment een nieuw, sterk vereen voudigd formulier gekregen. Als hun financiële reilen en zeilen niet al te gecompliceerd is zijn ze er dit jaar gauw van af: een uurtje er voor uit trek ken en het formulier is inge vuld. Het overgrote deel van de be lastingplichtigen moet zich de komende weken echter weer storten op de jaarlijkse rekena- rijen. Belastingadviseurs en consulenten beleven weer gou den dagen, want steeds meer burgers komen er alleen niet meer uit en roepen hun hulp in. Dat kost soms een lieve duit en ook al kan je die weer als aftrekpost op je formulier opvoeren, toch lijkt het in deze tijd van bezuinigingen niet on verstandig eens naar goedko pere raadgevers uit te zien. Goedkoop hoeft daarbij zeker geen duurkoop te zijn. Bij dergelijke raadgevers kan gedacht worden aan wetswin- kels, maar ook vakbonden houden regelmatig spreekuren voor hun leden waar zij terza ke kundig advies kunnen in winnen. En zelfs de belasting inspecteur zelf biedt zich in advertenties in de krant aan als raadgever bij uitstek. Er is echter nog een papieren alternatief, dat voor alleszins redelijke prijzen volop in de boekwinkels ligt en voor ieder die lezen en schrijven kan en een fiscaal niet al te ingewik keld leven leidt, best een uit komst kan zijn. Een belasting- gids verdient zich zelf zo terug en de prijs is bovendien net als die van zijn levende concur rent gewoon aftrekbaar. De dikste van deze belastinggid- sen beginnen steeds meer op complete fiscale naslagwerken te lijken. Hoogst interessante lectuur en uiterst leerzaam voor amateur-gravers en spit- ters op fiscaal terrein, waarin de meeste vragen wel beant woord worden. Er zijn daar naast ook wat simpeler boek werkjes in de handel voor de navenante belastingaangifte, die vrijwel iedereen met een niet al te moeilijk fiscaal leven in staat stellen met een beetje denk- en rekenwerk er op ei gen houtje uit te komen. Elseviers Almanak De belasting-almanak 1982 van Elsevier-Annoventura is zonder twijfel een van de uit gebreidste en oudste onder de papieren belastingadviseurs. De 27-ste jaargang is voor 17,90 gulden in de boekwinkel te koop en biedt daarvoor 328 pagina's gedetailleerde infor matie. De uitgeverij vergelijkt de gids zelf met een spoor boekje of een telefoongids. De almanak is ondanks een wat groter formaat dan in vooraf gaande jaren nog steeds uiterst gecomprimeerd en daardoor niet altijd even gemakkelijk leesbaar. Maar er is door de uitgebreidheid van de Alma nak maar weinig te vinden dat niet behandeld wordt. Zoals de meeste gidsen behan delt de Elsevier uitgebreid de vragen van het aangifteformu lier. Dat gebeurt in deze alma nak wel zeer uitvoerig en gaat gepaard met tal van voorbeel den, verwijzingen en voetno ten. Daarnaast kent de Else vier nog een flink aantal af zonderlijke hoofdstukken, waarin zaken als geboorte (kinderbijslag) en overlijden (successie en schenkingen), huwelijk en echtscheiding worden besproken. De fiscale aspecten van groepen als be jaarden, studenten, militairen, de werkende gehuwde vrou wen en andere samenlevings vormen dan het huwelijk wor den ook apart besproken. Veel aandacht krijgt uiteraard de woning. Het uitgebreide tref woordenregister komt ook ze ker van pas. De almanak is voorzien van een handig speci ficatiememo dat als geheugen steun kan dienen, ook bij het invullen van aangiften in de volgende jaren. De tabellen zijn evenmin vergeten. Een kopie van het aangiftebiljet A is bijgesloten. Zij die onder de vermogensbelasting vallen kunnen een kopiebiljet B gra tis op aanvrage bezorgd krij gen. Al met al een goede, zeer uit gebreide belastingadviseur, bij uitstek geschikt voor de men sen met meer dan de gewone vragen over hun belastingaan gifte. Belastinggids de Telegraaf Voor de zevende keer is een groot landelijk ochtendblad met een eigen belastinggids op de markt gekomen, volge schreven door zijn fiscale co lumnist Van Hedel. De prijs van deze 330 pagina's omvat tende gids is 17,50 gulden, vier dubbeltjes minder dus dan de grote Elsevier. Hij kenmerkt zich meteen al door een veel groter lettertype en laat zich daardoor wat makkelijker le zen. Overzichtelijkheid kan bij een taaie klus als het invullen van een aangiftebiljet een voordeel zijn. Ook de belastinggids van Van Hedel is meer dan een hand leiding bij de aangifte alleen. Ook hij groeit jaarlijks verder uit tot een fiscaal naslagwerk. Hedel verwerkt ieder jaar de jongste rechtelijke uitspraken op belastinggebied. Die juris prudentie, die nog al wat ko lommen in beslag neemt, is hoogst interessant voor de meer dan gewone belangstel lende, maar voor de doorsnee- belastingplichtige gaat zij vaak wat ver. De uitspraken kun nen overigens wel vaak als aardig voorbeeld dienen, zeker voor wie met speciale proble men te kampen heeft en de le zer heeft uiteindelijk zelf de keus ze te lezen of over te slaan. Behalve rechtspraak doet Van Hedel ook de nodige tips, waarschuwingen en voorbeel den in zijn naslagwerk, die erg nuttig kunnen zijn. Het uitge breide karakter van sommige hoofdstukken (zoals over de WIR, de BV en de fiscale ou- dedagsreserve voor zelfstandi gen) wekt Van Hedel soms de indruk zich wat meer op de aan werkgevers verwante be lastingaangifte te richten dan op die van de werknemers. Hij verontachtzaamd deze laatste groep echter niet door een apart hoofdstuk met tips voor loontrekkenden op te nemen. Kluwers Belastinggids Iets kleiner dan de bovenge noemde, maar wel bijna 400 pagina's dik is de Kluwer be lastinggids voor 1982. Deze uit geverij is gespecialiseerd in boeken over fiscaal-juridische zaken en laat dat in de gids ook duidelijk uitkomen via pa gina's waarin deze werken worden aanbevolen. De Klu wer is wellicht mede door commerciële advertenties in de gids de goedkoopste van de drie „naslagwerken" en ligt voor 15,90 gulden in de boek winkel. Kluwers handleiding is min der opgesierd met rechtelijke uitspraken maar wel voorzien van voorbeelden handige tips en „attentieseinen". De gids is overzichtelijk uitgevoerd en goed leesbaar. De puntsgewijze behandeling van het aangifte biljet is vrij uitvoerig en uit puttend. In een apart hoofd stuk wordt het nieuwe proef- biljet besproken dat als experi ment in een aantal rayons wordt toegepast. Kluwer is hiermee de enige. De Tele graaf zwijgt over het experi ment en Elsevier heeft alleen in de betrokken regio's zijn gids van een kopie van het biljet voorzien. Na de behandeling van het B- biljet (vermogensbelasting) kent de gids nog een aantal hoofdstukken over zaken als de auto, de eigen woning, huurprijssubsidies, schenking en successie, school-, college gelden en studietoelagen. Zoals alle grote belastinggidsen be handelt ook Kluwer de jongste fiscale wijzigigen apart en be spreekt ook de wetsvoorstellen die nog bij de Kamer in be handeling zijn, zoals de beper king van de hypotheekren teaftrek. Kluwer is voorzien van losse tabellen, kopieën van het aangiftebiljet A en de handige hulpstaten die ook El sevier in zijn pakket heeft. De nieuwe Kluwergids is zeker gezien zijn prijs een zeer goede en duidelijke hulp bij het in vullen van het aangiftebiljet geworden, zonder al te veel overtollige informatie met uit zondering dan van de soms storende commerciële adver tenties. Belastingwijzers Zoals gezegd kent Kluwer naast zijn gids ook nog tal van andere fiscale publicaties die gericht zijn op bepaalde bevol kingsgroepen. Zo is er de BTW gids, maar ook een reeks fiscale wegwijzers op de markt verschenen. Eén daarvan, „Auto en fiscus" is zeker het vermelden waard. Willem Vermeend, medewerker belas tingrecht in Leiden en Aertjan Grotenhuis, belastinginspec teur, doen hierin de wegen aan de hand om het autorijden langs fiscale weg wat minder duur te maken. Een aardig boekje voor wie met vragen rond de aftrekmogelijkheden van zijn vierwieler blijft zit ten. Prijs: 17,90 gulden. Belasting ABC Natuurlijk heeft niet iedereen een even ingewikkeld fiscaal leven. Gelukkig maar. Hoewel de wetgever er in slaagt het Nederlandse belastingsysteem jaarlijks weer een stuk inge wikkelder te maken, kunnen sommige belastingplichtigen het nog wel af met een wat eenvoudiger handleiding dan de hierboven besproken grote drie. Elsevier voorziet ook in deze behoefte door twee een voudige uitgaven op de markt te brengen naast de grote Al manak. De meest uitgebreide van die twee is het Belasting ABC dat voor de 12e keer ver schijnt. Voor 10,50 gulden krijgt men een pocketboekje van 160 pagina's dat in vri duidelijke taal toch de belang rijkste aspecten van het aant giftebiljet met de lezer doorM neemt. De puntsgewijze uitleg^, blijft beperkt tot de aangifte w voor de inkomstenbelasting Een kopie van het A-biljet ii bijgevoegd. Toch ziet het ABC nog kans wat besparende tips te vermelden en apart in te gaan op de fiscale gevolge) van het huwelijk, kinderbi) slag en premieheffingen. De Belastingkrant ,p ,>e: Voor 4,95 gulden is men de ge-] lukkige eigenaar van de sim pelste onder de handreikin- gen: de 71 pagina's dikke be-^Dl lastingkrant van Elsevier op tijdschrïftformaat. Voor wie de eigen handleiding die de in- specteur in de bruine envelop heeft gestopt te summier vindt, maar geen behoefte heeft aan zeer uitvoerige nas lagwerken is zo'n krant ideaal. Natuurlijk kan hij nooit hele maal uitputtend zijn, maar toch worden de belangrijkste aftrekmogelijkheden wel aan geroerd. Het aangiftebiljet wordt puntsgewijs zeer over zichtelijk nagelopen. Een ko pie van het A-biljet is ingebon den. Daarna wordt nog even apart ingegaan op de werken de gehuwde vrouw, de pre mieheffing, de kinderbijslag en zelfs de tabellen zijn afge drukt. De laatste pagina ver meldt de wijzigingen voor 1982 nog even op een rijtje. Een handige hulp voor de dige aangifte. ARJEN BROEKHUIZEN CONGRESGEBOUW DEN HAAG 27 en 28 februari. PLAATS EENS EEN KLEINTJE Als U lid wordt van onze inkoopclub kunt U in nauwe samen werking met onze inkoopspecialisten 10-15% zelf verdienen. Bij aankoop van een complete inrichting geniet U zelfs Al 24 jaar ijvert de Linkanto voor lagere prijzen en goede voor lichting. Help daarom mee met het werven van nieuwe leden. Speciaal voor de huisgezinnen is er een GEZINSKAART welke recht geeft op korting bij aankoop van: kleding, schoeisel, huishoudtextiel, behang, meubelen, vloerbedekking, bedden, de kens. speelgoed enz. Keus in 50 winkels en 500 fabrieken. Zelfs op de lage discountprijzen van wasautomaten, en koelkas- ten geven wij meestal nog 10% LINKANTO KORTING Wilt U plezierig bezuinigen en geld sparen? Vraagt dan om gaand onze folder en winkelierslijst. CONSUMENTEN ORGANISATIE In maart start o.m. te LEIDEN de avondopleiding DIPLOMA CAFÉBEDRIJF HANDELSKENNIS Examen in juni. Inlichtingen: STICHTING HORECA OPLEIDINGEN NEDERLAND Juliana van Stolberglaan 47, 2595 CA DEN HAAG Telefoon 070-868483. ook 's avonds. BEKENDMAKING Betreft: Ontwerp-beaUmmlngaplan 'I Joght 1972 «eent» herziening" De burgemeester van de gemeente Valkenburg ZH maakt hierbij bekend, dat met ingang van 26 febru ari 1982 ter gemeentesecretarie, 't Boonrak 21, ge durende één maand voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp-bestemmingsplan 't Joght 1972 „eer ste herziening", bestaande uit een toelichting en voorschriften. Gedurende bovengenoemde termijn van één maand kan een ieder tegen dit ontwerp-bestem mingsplan schriftelijke bezwaren indienen bij de ge meenteraad. 24 februari 1982. 1e herziening bestemmingsplan „Schipholspoorlijn" De burgemeester van Warmond maakt ingevolge het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruim telijke Ordening bekend, dat met ingang van 25 fe bruari 1982 gedurende één maand op de gemeen tesecretarie, afdeling Algemene Zaken, voor een ie der ter inzage ligt de door de gemeenteraad in zijn vergadering van 10 december 1981 vastgestelde eerste herziening van het bestemmingsplan „Schip holspoorlijn". Deze herziening heeft voornamelijk betrekking op. de bestemming van een driehoekig gebiedje, gele gen tussen Rijksweg 44, de Wasbeeklaan en de Schipholspoorlijn, aangegeven op de desbetreffen de kaartbladen, en op de o.a. daarmee verband houdende planvoorschriften. De herziening heeft bovendien betrekking op andere voorschriften van het bestemmingsplan en is daardoor mede van in vloed op de bestemming van overige in het plan begrepen gronden. Bij het vaststellen van de herziening is afgeweken van het ontwerp, zoals dat ter inzage heeft gelegen. Gedurende bovengenoemde termijn van één maand kunnen zij. die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bezwaren tegen de herziening indienen bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Koningskade 1, 2596 AA 's-Gra- venhage. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder, die bezwaren heeft tegen wijzigingen, welke bij het af stellen van de herziening in het ontwerp zijn aange bracht. Warmond. 24 februari 1982 Tekeningen John Lennon in galerie Jacques Saloon ZEVENHOVEN In galerie Jacques Saloon worden tot en met 4 maart de originele tekeningen van John Lennon geëxposeerd, die hij in 1969 maakte tijdens de „Bed-peace" in het Hilton hotel in Amsterdam. John Lennon hield op 19 februari 1969 samen met zijn vrouw Yoko Ono een demonstratie voor de vrede: hij verbleef samen met Yoko een week in een Hilton bed. Lennon maakte toen 14 potloodtekeningen over alles wat zich in die week afspeelde, on der andere een aantal tekeningen over zijn vrouw. De tekeningen die door Jacques Roestenberg en Adriaan de Horde zijn aangekocht, zijn in Parijs in een bij-afdeling van hel Louvre ingelijst door de Italiaan Christian Garoscio. De expositie is te bezichtigen dinsdag tot en met vrijdag van 8.15 tot 18.00 uur, vrijdag ook van 19.00 uur tot 21.00 uur en zaterdag van 8.15 uur tot 16.00 uur. Incident op Spaans proces MADRID Het proces tegen de Spaanse generaals die te recht staan wegens hun aan deel in de mislukte staatsgreep van vorig jaar is gisteren drie en een half uur vertraagd om dat de verdachten en hun ver dedigers weigerden de rechts zaal binnen te gaan uit protest tegen een hun onwelgevallig krantebericht in het blad Dia- rio 16. Zij kwamen pas weer binnen nadat de hoofdredac teur van het blad de zaal was uitgezet. Het betreffende be richt in de krant over voor bereidende acties rond de staatsgreep van vorig jaar werd door de aangeklaagde militairen lasterlijk en onbe wezen geacht. ADVERTENTIE Geen krant ontvangen? Bel tussei 18.00 en 19.00 uur nummer 071 122248 en uw krant wordt dezelld avond nabezorgd.

Leidse Courant | 1982 | | pagina 8